ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم ۱۴۰۲-۱۴۰۳

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اعلام شد. کلیه دانش آموزان برای اطلاع از نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم می توانند از طریق سامانه معرفی شده اقدامات لازم را انجام دهند. دقت داشته باشید که نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم از طریق سامانه اعلام شده و پس از پاسخگویی به سؤالات مطرح شده در آزمون های مختلف رغبت و توانایی نهم از جمله آزمون استرانگ و هالند به اطلاع دانش آموزان می رسد.

 

هر ساله افراد و دانش آموزان بسیاری در آزمون رغبت و توانایی نهم شرکت می کنند و در پایان آزمون از نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم نیز مطلع می شوند. اگر شما هم جزء این دانش آموزان هستید و می خواهید از نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم خود اطلاع پیدا کنید برای سهولت مشاهده نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم خود می توانید از طریق برقراری تماس با مرکز مشاوره تحصیلی اطلاعاتی را در رابطه با نحوه مشاهده نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم بدست آورید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه اعلام نتیجه آزمون رغبت و توانایی پایه نهم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

نتیجه رغبت و توانایی

 

 

چه زمانی می توان برای مشاهده نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم اقدام کرد؟

شاید این سؤال مهم برای شما هم مطرح شده باشد که چه زمانی می توانید برای مشاهده نتایج آزمون رغبت و توانایی اقدام کنید؟

در پاسخ باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که بعد از شرکت در آزمون رغبت و توانایی از جمله آزمون هالند در سایت همگام و بررسی نمرات و نظر معلم ها، مشاور و معدل شما می توانید از نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم خود مطلع شوید.

در واقع این مدیر مدرسه است که بعد از بررسی نتیجه آزمون هالند نظر نهایی خود را به شما می گوید و شما را از نتیجه نهایی بعد از بررسی های لازم مطلع می کند. 

 آزمون هالند از جمله مهم ترین آزمون هایی است که هر کدام از دانش آموزان باید برای سنجش استعدادها و توانایی هایی خود جهت انتخاب رشته تحصیلی و یا ورود به شغل مورد نظر در آن شرکت کنند و پاسخگوی سؤال های آن باشند.

در نتیجه زمان اطلاع فرد از نتایج آزمون رغبت و توانایی قبل از آغاز سال تحصیلی و قبل از انتخاب رشته تحصیلی مناسب شرایط و موقعیت دانش آموز و براساس سلایق و علایق وی است. 

توجه داشته باشید که نتایج یکی از این آزمون ها از جمله آزمون هالند در قالب نمودار برای شما به نمایش درمی آید.  

اما در صورتی که آزمون هالند را در سایت دیگری به جز سامانه همگام آموزش و پرورش انجام دهید می توانید بلافاصله بعد از پاسخ به سؤالات از نتیجه آن مطلع شوید. 

 

 

نحوه اطلاع از نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم چگونه است؟

هر دانش آموز می تواند برای پاسخگویی به سؤالات آزمون های هالند به سامانه همگام آموزش و پرورش مراجعه کرده و برای جواب دادن به کلیه تست های مطرح شده در آن ها اقدامات ضروری و لازم را انجام دهد.

 نتیجه هر یک از این آزمون ها را می توانید بعد از پاسخگویی به تمام سؤالات مطرح شده و انحام بررسی های لازم از طریق مدیر مدرسه خود دریافت کنید. 

پس ملاحظه می فرمایید که شیوه خاصی برای اطلاع از نتایج آزمون رغبت و توانایی وجود ندارد. 

 

 

بعد از اطلاع از نتیجه آزمون رغبت و توانایی چه کاری باید انجام داد؟

پس از شرکت هر کدام از دانش آموزان در آزمون های رغبت و توانایی و به دنبال آن اطلاع از نتایج آزمون رغبت و توانایی و مشخص شدن تیپ شخصیتی وی هر یک از دانش آموزان براساس نتیجه آزمون و همین طور عوامل و عناصر دیگری از جمله نظر مشاور و والدین و همین طور معلم ها رشته مورد نظر و مورد علاقه خود را انتخاب می کنند.

رشته ای که براساس نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم دقیقاً مطابق تیپ شخصیتی و خصوصیات فردی هر کدام از دانش آموزان است و منافاتی با ویژگی های فردی و تیپ شخصیتی آن ها ندارد.

با مشخص شدن رشته تحصیلی فرد وی می تواند خالی بودن ظرفیت پذیرش در مدرسه مورد نظر برای ثبت نام اقدام کرده و تحصیلات مدرسه ای خود را در آن رشته در پیش بگیرد.

 

 

آیا می توان به نتیجه آزمون های رغبت و توانایی برای انتخاب رشته اعتماد کرد؟

سؤالی که مطرح کردن آن در اینجا خالی از لطف نیست این است که آیا هر کدام از دانش آموزان می توانند به نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم اطمینان داشته باشند و برای انتخاب رشته به آن اکتفا کنند؟

در پاسخ به این سؤال باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز عرض کنیم که بله می توان به نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم برای داشتن بهترین و دقیق ترین انتخاب رشته اعتماد کرد.

این موضوع از این روست که سؤالات مطرح شده در این آزمون به بهترین شکل ممکن و توسط افرادی مهم و برجسته طرح شده اند و این گونه نیست که دقیق و اصولی نباشند.

از طرفی سؤالات این آزمون ها به گونه ای طراحی شده اند که به طور دقیق می توانند تمام جنبه های شخصیتی هر یک از دانش آموزان را بررسی کنند.

در پایان باید بگوییم که استفاده از آزمون های رغبت سنجی و اتکا به نتایج آزمون رغبت و توانایی می تواند برای هر دانش آموز سودمند باشد و آینده وی را به بهترین شکل ممکن رقم بزند.

 

 

 

مشاهده جواب آزمون رغبت

 

 

چرا باید در آزمون رغبت و توانایی شرکت کنم؟

شاید این سؤال مهم نیز برای شما دوستان عزیز مطرح شود که اساساً چرا باید در آزمون رغبت و توانایی نهم یعنی آزمون هالند شرکت کرد؟

در پاسخ به این پرسش باید خدمت شما عرض کنیم که اساساً این آزمون یکی از بهترین و کامل ترین آزمون هایی است که برای سنجش استعدادها و توانمندی های هر فرد دانش آموز در دسترس آن ها قرار دارد.

البته در این میان استفاده از آزمون هالند نیز در میان دانش آموزان پایه نهم متداول است.

اما در رابطه با آزمون هالند باید خدمت شما دوست عزیز عرض کنیم که در این آزمون انتخاب راه و مسیر شغلی هر فرد بر طبق علاقه و استعدادهای وی انجام می شود.

همین علاقه و استعداد است که می تواند موجب افزایش سرعت پیشرفت و رشد هر یک از افراد و دانش آموزان شود.

زیرا همان گونه که در جریان هستید داشتن استعداد و توانایی به معنای انجام هر کار با سرعت و توانایی بیشتر است.

بنابراین، زمانی که مشغول به کاری می شوید که در آن توانایی و استعداد دارید این امر می تواند موجب پیشرفت قابل توجهی در شما شود و انجام کار را نیز به مراتب برایتان لذت بخش می کند.

از این رو هر کدام از شما دانش آموزان عزیز الزاماً بابد در تست هالند شرکت داشته باشید و به سؤالات آن پاسخ بدهید تا بدین ترتیب دقت کافی را در انتخاب شغل مورد نظر به خرج دهید.

باور کنید پرداختن به کاری که کوچکترین استعداد و حتی علاقه ای به آن ندارید امری نشدنی است و فقط روح و جسم شما را آزار می دهد.

 

 

برای شرکت در آزمون رغبت و توانایی از مشاوران ما کمک بخواهید

از آن جایی که ممکن است شما دوست عزیز خواننده این مقاله هم جزء کسانی باشید که قصد انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی را دارید.

اینجاست که باید خدمت شما عرض کنیم که مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل می توانند این آزمون ها را برای شما دوست عزیز اجرا کنند و تیپ شخصیتی شما را با این قبیل از آزمون ها مشخص کنند.

پس اگر به دنبال شرکت در آزمون رغبت و توانایی نهم و به دنبال آن اطلاع از نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم به طور دقیق هستید با مشاوران حاضر در مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ما می توانند برای انجام این آزمون مهم در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز و همیشه همراه باشند.

 

 

جهت آشنایی با زمان اعلام نتیجه آزمون رغبت و توانایی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

پشتیبانی همگام 

سایت همگام کارنامه دانش آموزان 

نمونه سوالات آزمون هدایت تحصیلی نهم

نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم 

4/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توان از نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم مطلع شد؟ 

پس از شرکت در آزمون و یا کلیک بر روی گزینه اتمام آزمون می توانید از نتیجه مطلع شوید.

چه زمانی می توان از نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم مطلع شد؟ 

بلافاصله بعد از شرکت در آزمون می توانید از نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم مطلع شد.

نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم چه تاثیری در انتخاب رشته دانش آموز دارد؟ 

نتایج آزمون رغبت و توانایی نهم اثر زیادی در انتخاب رشته نهم دانش آموز دارد.

نظرات

 1. Avatar photo
  سید مهزیار
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۶

  پاسخ آزمون توانایی من اجتماعی و رغبت هم هنری در اومد نظرتون میتونم برم انسانی ؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام وقت بخیر . ورود شما به رشته های مختلف صرفا تحت تاثیر آزمون رغبت نمیباشد

مطالب مرتبط

تماس با مشاور