ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

من به درد چه رشته ای می خورم؟

من به درد چه رشته ای می خورم؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانش آموزان و خانواده های آن ها همواره دغدغه انتخاب رشته را دارند. آن ها می خواهند رشته ای را انتخاب کنند که مناسب آن ها باشد به همین دلیل، از خود سوال می کنند که من به درد چه رشته ای می خورم؟ آن ها نمی دانند که چه رشته ای برای آن ها خوب است و چه رشته ای برای آن ها خوب نیست. برای دانستن این موضوع، آن ها ابتدا باید اطلاعات کامل از تمامی رشته به دست آورند و سپس با کمک تست های مختلف شخصیت شناسی بدانند که چه رشته ای مناسب آن ها است. 

اگر شما هم جز این دانش آموزان هستید، بهتر است برای این که به سوال من به درد چه رشته ای می خورم؟ پاسخ بیابید، در بر روی لینک زیر کلیک کنید. مشاوران ما، شما را با معیارهایی که کمک می کنند تا رشته ای مناسب را پیدا کنید، آشنا می کنند. علاوه بر این، شما عزیزان را با تست شخصیت شناسی نیز آشنا خواهیم کرد.  

در راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری، به طور دقیق تمامی نکات توسط تیم متخصص انتخاب رشته ایران تحصیل بررسی شده و با کمک تست های شخصیت شناسی، داوطلبان بهترین رشته را انتخاب خواهند کرد. جهت ثبت نام و رزرو مشاوره انتخاب رشته روی لینک زیر کلیک کنید.

چرخه انتخاب رشه آکادمی ایران تحصیل

 

راه های شناخت رشته مناسب برای هر فرد

شما دانش آموزان عزیز می توانید از طریق روش های مختلف به پاسخ سوال خود مبنی بر من به درد چه رشته ای می خورم؟ برسید. شما عزیزان ابتدا باید اطلاعات کاملی از تمامی رشته ها به دست آورید و بدانید که به کدام یک از آن ها علاقه دارید. سپس، باید بدانید که آن رشته دارای چه دروسی است و چارت درسی آن را به طور کامل مطالعه نمایید. پس از مطالعه باید با یک مشاور خوب ارتباط برقرار کنید و از او مشورت بگیرید. در واقع، شما باید بدانید که بازار کار یک رشته چگونه است؟ آیا پس از فارغ التحصیلی می توانید در رشته مد نظر خود مشغول به کار شوید و یا خیر به دلیل نداشتن بازار کار خوب، نمی توانید در آن حرفه مشغول به کار شوید. 

علاوه بر موارد ذکر شده، باید تست شخصیت شناسی را نیز انجام دهید تا بتوانید رشته ای که متناسب شخصیت شما است را بیابید. در واقع، این تست کمک می کند تا شما استعداد شغلی خود را بیابید. پس از انجام این روش ها شما عزیزان باید به معیارهای دیگری نیز توجه کنید و طبق آن ها بدانید که چه رشته ای متناسب شما است و باید چه رشته ای را انتخاب کنید. فراموش نکنید که حتما از یک مشاور خوب در این زمینه کمک کنید تا بتوانید بهترین و متناسب ترین رشته را انتخاب نمایید. مشاوران ما در ایران تحصیل می توانند به شما عزیزان یاری رسانند. 

 

من به درد چه رشته ای میخورم؟

 

منظور از استعداد شغلی چیست؟

منظور از استعداد شغلی، همان طور که از نام آن پیدا است، به معنی انتخاب شغلی است که در آن استعداد دارید. برخی از افراد بدون دانستن و آشنایی با استعداد شغلی خود، حرفه ای را انتخاب می کنند. در این صورت، این افراد در شغل و حرفه خود به موفقیت نمی رسند. لذا، افراد حتما باید در زمان انتخاب شغل به استعداد شغلی خود توجه کنند. لازم به ذکر است تا بدانید که در زمان انتخاب رشته نیز افراد باید به استعداد شغلی خود توجه ویژه ای داشته باشند. آن ها باید شغلی را انتخاب کنند که هم در آن حرفه مهارت و استعداد کافی دارند و هم به آن علاقه دارند. اگر هر کدام از آن ها به تنهایی باشد، افراد نمی توانند در آن حرفه و شغل موفق شوند. به همین دلیل توجه به استعداد شغلی در زمان انتخاب رشته بسیار مهم است. 

 

منظور از استعداد شغلی چیست؟

 

البته، برخی از افراد با وجود مطالعات بسیار ممکن است باز هم ندانند که به چه رشته ای علاقه دارند و چه رشته ای مناسب آن ها است. در این صورت، آن ها می توانند با کمک تست استعداد شغلی، این موضوع را بدانند. تست استعداد شغلی روشی است که از طریق آن مشاوران می توانند اطلاعات بسیاری به دست آوردند و بدانند که در چه حرفه ای موفق می شوند. اگر در این زمینه اطلاعی ندارید، می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید. 

 

 

برای مطالعه مقاله تست استعداد شغلی، بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

تست شخصیت شناسی انتخاب رشته چیست؟

علاوه بر تست استعداد شغلی، افراد می توانند از از طریق تست های دیگری نیز بدانند که چه رشته ای برای آن ها مناسب است. در واقع، وقتی سوال من به درد چه رشته ای می خورم؟ به میان می آید، افراد علاوه بر استعداد باید به تیپ شخصیتی خود نیز توجه کنند. طبق این تست، افراد دارای تیپ های شخصیتی مختلفی هستند و هر فرد باید متناسب با خود، رشته ای را انتخاب کند. مشاوران ما در ایران تحصیل از تمامی متقاضیان این تست را انجام داده و رشته ای که مناسب آن ها باشد را پیشنهاد خواهند داد. برای انجام تست شخصیت شناسی توسط مشاوران ما در دریافت راهنمایی کامل، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

به وسیله سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری ایران تحصیل، مشاوران ما از داوطلبان تست شخصیت شناسی را دریافت کرده و با راهنمایی های حرفه ای و اثربخش، بهترین انتخاب رشته را برای افراد انجام خواهند داد. برای ورود به سامانه، روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

من به درد چه رشته ای می خورم؟

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ

از افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ تحت عنوان بازرس یاد می شود. این قبیل از افراد بسیار قابل اعتماد و مسئولیت پذیر هستند و از این رو می توانند در حوزه مسائل مربوطه به حوزه پولی و مالی بسیار موفق عمل کنند. همچنین، افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ به شدت قانون مدار و منضبط هستند و از این رو به هیچ وجه نمی توانند از چهارچوب ها و ضوابط خارج شوند. از میان رشته های تحصیلی که این قبیل از افراد در آن موفق عمل می کنند می توان از حسابداری، حقوق کیفری، زمین شناسی، مهندسی عمران و مدیریت مالی یاد کرد.

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ISFJ

این قبیل از افراد روحیه ای بسیار حساس و عاطفی دارند و توجه زیادی به خواسته ها و نیازهای دوستان و اطرافیان خود می کنند. به این جهت بهترین رشته های تحصیلی دانشگاهی برای این قبیل از افراد رشته هایی همچون مددکاری اجتماعی و روانشناسی است. این قبیل از افراد می توانند رشته هایی همچون تاریخ، مدیریت مالی، حقوق کیفری و مهندسی پزشکی را انتخاب کنند. 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی INFJ

از این قبیل از افراد به عنوان مشاور یاد می شود. کسانی که بسیار هدفمند، نظم دوست و ایده آل گرا هستند. افراد دارای تیپ شخصیتی INFJ مایل به ارتباط داشتن با افرادی سالم در زندگی را دارند و به دنبال برقراری روابطی مفید و مؤثر با آن ها هستند. از میان رشته های تحصیلی مناسب برای این قبیل از اشخاص می توان از شهرسازی، پرستاری، زبان، روانشناسی و ارتباطات و هنر یاد کرد. 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی INTJ 

این تیپ شخصیتی علاقه وافری به تحلیل و ارزیابی دارد و با توجه به استعداد و توانایی در طراحی انواع استراتژی ها می تواند گزینه ای عالی برای مشاغل مربوط به کسب و کار و مدیریت باشد. از میان رشته های مناسب و مفید برای این قبیل از افراد می توان از رشته هایی مانند شهرسازی، ریاضیات، جامعه شناسی، بیوشیمی، محیط زیست و مدیریت مالی یاد کرد. 

 

 

تست شخصیت شناسی انتخاب رشته چیست؟

 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ISTP

این قبیل از افراد نامنظم و عمل گرا بوده و علاقه زیادی به انجام کارها و فعالیت های سخت و پیچیده دارند. تحصیل در رشته هایی همچون اقتصاد، زمین شناسی، بیولوژی و ریاضیات می تواند برای این تیپ های شخصیتی عالی باشد. 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ISFP

 این دسته از افراد روحیه واقعاً حساسی دارند و بسیار مهربان هستند. از این رو، روی آوردن به حرفه پرستاری و یا روانشناسی در میان آن ها رایج است. افراد دارای این تیپ شخصیتی می توانند به ادامه تحصیل در رشته هایی مانند روانشناسی، هنر، زبان های خارجی، پرستاری و تربیت بدنی روی بیاورند. 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ESTP

افراد دارای این تیپ شخصیتی بسیار نترس، عجول و مبتکر هستند و با زیر پا گذاشتن قوانین و چهارچوب ها در زندگی سعی در ایجاد تغییراتی اساسی در زندگی خود را دارند. از بین رشته هایی که این قبیل از افراد می توانند برای تحصیل در آن ها اقدام کنند می توان از هنر، مهندسی پزشکی، تئاتر و بیولوژی یاد کرد. افراد بهتر است که برای داشتن انتخاب رشته ای خوب، حتما از مشاوران با تجربه و ماهر کمک گرفته و با تیپ شخصیتی خود به طور کامل آشنا شوند. برای دریافت مشاوره و آشنایی با تیپ شخصیتی با کمترین هزینه، می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید. 

داوطلبان می توانند با استفاده از سامانه تخصصی انتخاب رشته آکادمی ایران تحصیل، با تیپ شخصیتی خود آشنا شده و متناسب با آن، بهترین انتخاب رشته را داشته باشند.

من به درد چه رشته ای می خورم؟

 

 

افراد دارای تیپ شخصیتی ESFP

مهم ترین هدف این قبیل از افراد سرگرمی، شادی و تفریح است. اشخاص دارای تیپ شخصیتی ESFP بسیار واقع بین بوده و در جستجوی داشتن تجربه های جدیدی در زندگی خود هستند. با توجه به داشتن حس همدلی و مهارت های ارتباطی این دسته از اشخاص بهتر است به مشاغلی همچون پرستاری و یا مددکاری اجتماعی روی بیاورند. 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تست شخصیت انتخاب رشته، بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

نکات مهمی که در رابطه با سوال من به درد چه رشته ای می خورم؟ باید بدانید

شما عزیزان باید در هنگام انتخاب رشته زمانی که نمی دانید چه رشته ای را انتخاب کنید، به نکاتی توجه کنید که برخی از مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می باشند:

 • باید به علاقه و استعداد خود توجه کنید.
 • بازار کار رشته مورد علاقه خود را بررسی کنید
 • به حرف و نظر دیگران گوش نداده و اهمیت ندهید. 
 • به فاصله مکانی دانشگاه تا محل سکونت خود توجه کنید.
 • به سهمیه های کنکور و بومی گزینی دانشگاه ها توجه کنید. 
 • رتبه و تراز خود را مورد نظر قرار دهید.
 • چارت درسی خود را بررسی کنید. 
 • از یک مشاور خوب کمک بگیرید. 

 

 

نکات مهمی که در رابطه با سوال من به درد چه رشته ای می خورم؟ باید بدانید

 

 

جدیدترین اخبار پیرامون انتخاب رشته 

از اعلام نتایج آزمون استخدامی تا اینترنت رایگان دانشجویی برای ترم جدید

خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره اینترنت رایگان برای آموزش دانشجویان در ترم جدید گفت: اینترنت رایگان را در سه ترم گذشته داشتیم این ترم هم رایزنی‌هایی با وزارت ارتباطات آغاز شده امیدواریم این ترم هم انجام شود.

افتتاح مرکز مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته رایگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد یادآور شد: هم اکنون حدود 8 هزار دانشجو در 65 رشته کارشناسی ارشد و دکتری، 130 رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته تحصیل می کنند.

مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری در کارنامه خرد چگونه است؟

کارنامه خرد به عنوان برترین موسسه انتخاب رشته کنکور سراسری منحصرا از مشاوران برتر و برند ایران در انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد استفاده می نماید و به همین دلیل، هزینه انتخاب رشته، در این موسسه، از سایر موسسات کنکوری گرانتر است. 

انتخاب رشته داوطلبان از اواسط مرداد

رئیس سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه کنکور سراسری در اواسط مرداد منتشر می شود و انتخاب رشته از دهه سوم مرداد انجام خواهد شد.

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

من به درد چه رشته ای می خورم؟

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل با پاسخ سوال من به درد چه رشته ای می خورم؟ آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که در هنگام انتخاب رشته حتما توجه کنید که تیپ شخصیتی شما چیست و طبق آن رشته ای را انتخاب کنید. همچنین، فراموش نکنید که بهتر است در هنگام انجام این کار حتما از یک مشاور خوب کمک بگیرید. مشاوران ابتدا با کمک تست های مختلف، شما را ارزیابی کرده و سپس، رشته مناسب شما را پیشنهاد می دهند. سپس، اگر آن رشته مورد علاقه شما بود، آن را به شما پیشنهاد می دهند تا بتوانید آن را انتخاب کنید. اما در هنگام انتخاب مشاور دقت کنید که مشاوری خوب را انتخاب کرده و از او یاری بگیرید. مشاوران ما در ایران تحصیل به شما عزیزان در این زمینه یاری خواهند رساند. 

 

 

2.5/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه بفهمم که به درد چه رشته ای می خورم؟ 

برای اطلاع از این موضوع که به درد ادامه تحصیل در کدام رشته می خورید و کدام یک برایتان مناسب تر است با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

چگونه به پاسخ این سؤال یعنی من برای چه کاری ساخته شدم دست پیدا کنم؟ 

برای اطلاع از پاسخ این سؤال مهم باید در آزمون استعداد یابی و رغبت سنجی شغلی شرکت کنید. در این زمینه با ما تماس بگیرید.

من نمیدونم چه کاری رو دوست دارم . چه کاری باید انجام بدهم؟ 

برای اطلاع از شغل مورد علاقه خود با مشاوران ما تماس بگیرید.

نظرات

 1. Avatar photo
  ویجی
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

  سلام وقت بخیر
  بازار و کار مهندسی نفت خوبه؟
  درآمدش چقدر است؟
  باتشکر.

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام دوست گرامی
   حقوق به عنوان مهندس نفت را شما براساس سابقه شما محاسبه می شود.

 2. Avatar photo
  عباس
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۷

  سلام وقت بخیر
  آیا رشته ریاضی فیزیک بازار و کار خوب داره یا تجربی؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام وقت بخیر
   اطلاعات در خصوص زیاد میباشد ونیاز به بررسی شخصی و رشته ای دارد برای کسب اطلاعات بیشتر مراهنمایی میتوانید با مجموعه تماس بگیرید

 3. Avatar photo
  سجاد رضائی
  ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

  من به درد چه رشته ای میخورم؟

  • Avatar photo
   مشاور براتی
   ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۴

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور