ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲

معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

معاینات بدو استخدام از ضروری ترین مراحل قبل از استخدام متقاضیان ارگان های مختلف می باشد. سازمان آموزش و پرورش نیز از این قاعده مستثنی نیست. افراد داوطلب استخدام، باید قبل از هر چیز معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش را انجام داده و بعد از تأیید صلاحیت وارد پروسه استخدامی خود شوند.

از آنجا که بسیاری از افراد در ارتباط با مراحل انجام معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش و موارد منع استخدام سوالات متفاوتی دارند، در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

معاینات بدو استخدام آموزش پرورش

معاینات بدو استخدام شامل مجموعه ای از معاینات پزشکی است که غالباً پس از پذیرش در آزمون یا مصاحبه استخدامی صورت می گیرد و از آنجا که کارفرمایان در قبال سلامت کارکنان خود مسئولیت دارند، باید از سوابق پزشکی افراد که برای استخدام اقدام کرده اند، مطلع باشند و شرایط ایمنی را برای افراد فراهم سازند. بنابراین انجام این معاینات پزشکی در صورت بروز مشکل یا آسیب به کارفرمایان این امکان را می دهد تا از حقوق خود دفاع کنند. لازم به ذکر است که آزمایشات سالانه در بعضی از نهادها تحت عنوان معاینات ادواری انجام می شود.

مراحل معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش

 

برای اطلاع از سایت هسته گزینش آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک کنید. 

 

هدف از انجام معاینات پزشکی بدو استخدام

هدف از معاینات پزشکی بدو استخدام در مجموع جهت ارزیابی سلامت جسمی و روحی افراد داوطلب برای حضور در سازمان ‌ها و ارگان ‌ها برای محول کردن وظایف متناسب با توانایی ‌های آن ها است و این معاینات با هدف کاهش احتمال بروز حوادث و بیماری هایی که در اثر این کار ایجاد می شوند صورت می گیرد. از سوی دیگر این معاینات برای در دست داشتن اطلاعات سلامتی کارکنان و مستندسازی آن ها انجام می شود. در مجموع اهداف معاینات پزشکی بدو استخدام را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • بررسی توانایی عمومی جسمی و روحی فرد برای موقعیت شغلی مورد نظر
 • جلوگیری از ضررهای جانی و مالی آینده
 • کاهش شکایات از کارفرما و پرداخت غرامت در آینده
 • حفظ سرمایه و صنعت
 • تأمین سلامت سایر کارکنان
 • ثبت سابقه سلامت افراد جهت مقایسه با معاینات آینده
 • تشکیل پرونده پزشکی
 • جلوگیری از سرایت بیماری ‌های واگیردار
 • درمان به ‌موقع و جلوگیری از بروز بیماری ‌های شغلی
 • ایمن ساختن محیط‌ های کار

معاینات قبل ‌از استخدام شامل چه مواردی است؟

معاینات قبل از  استخدام شامل مواردی چون معاینات پزشکی، آزمایش خون، آزمایش ادرار و تست اعتیاد، آدیومتری یا شنوایی ‌سنجی، اسپیرومتری یا تست تنفسی، اپتومتری یا بینایی‌ سنجی، نوار قلب، تست های روان ‌شناسی و تست شخصیت می ‌باشد که در ادامه به هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

 • معاینات پزشکی

در معاینات پزشکی ابتدا پزشک مربوطه شرح حال کلی از افراد تهیه می کند و مجموعه ای از سوالات در مورد سوابق پزشکی بیمار را از وی می ‌پرسد. علاوه‌ بر این پزشک معاینات عمومی قلب گوش و چشم، فشار خون و سایر اندام‌ ها را انجام می دهد.

باید اشاره کرد که پزشک با توجه به شرایط کاری و ویژگی های محیط کار، آزمایشات خون و ادرار را برای فرد تجویز می کند. در صورتی‌ که فرد سابقه معافیت از سربازی را داشته باشد، باید علت معافیت خود را با پزشک در میان بگذارد. علاوه ‌بر این فرد باید داروهایی را که تا امروز مصرف کرده تهیه نموده و در اختیار پزشک مربوط قرار دهد.

 • آزمایش خون

آزمایش خون یکی از مهم ترین فاکتورها در انجام معاینات پزشکی قبل از استخدام است. از مهم ترین آزمایش ها می توان به: آزمایش CBC یا آزمایش شمارش اجزای خون (گلبول‌های سفید و قرمز، هموگلوبین و پلاکت و…) آزمایش چربی خون (که شامل کلسترول و تری گلیسیرید می‌شود)، آزمایش FBS یا قند خون، آزمایش آنزیم‌های کبدی، CPK و تست اعتیاد به مواد مخدر (این برای تست اعتیاد بیشتر از آزمایش ادرار استفاده می‌شود.) اشاره کرد.

 • آزمایش ادرار و تست اعتیاد در زمان

از آنجا که اعتیاد بیماری است که بر روح و روان افراد اثرگذار است، بنابراین قبل از  هر چیز انجام این تست توسط کارفرمایان درخواست می شود. معمولاً تست اعتیاد از طریق آزمایش ادرار و خون قابل‌ تشخیص می ‌باشد.

 • آدیومتر یا شنوایی ‌سنجی

وضعیت شنوایی افراد در این تست مورد بررسی قرار می گیرد. فرد چنانچه با صداهای زیاد در ارتباط باشد، این تست سالانه باید انجام گیرد. بعد از ارزیابی شنوایی مسئولیت ‌هایی که در معرض صداهای زیاد است به فرد متقاضی که مشکلات شنوایی دارد محول نمی شود.

 • اسپیرومتری یا تست تنفسی

در تست تنفسی، سلامت ریه ‌های فرد متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد. این آزمایش برای تشخیص بیماری های تنفسی مثل آسم ضروری است و چنانچه فرد از نظر تنفسی و ریوی مشکل داشته باشد، وظایفی که در محل‌های پر آلاینده است به وی محول نخواهد شد.

 • اپتومتری یا بینایی ‌سنجی

یکی از مهم ترین بخش‌ های معاینات بدو استخدام بررسی سلامت بینایی است. بنابراین با توجه به شرایط فردی، آزمایش ها شامل موارد خاصی می شود. معمولاً این تست به وسیله چارت بینایی‌ سنجی توسط افراد صورت خواهد گرفت و اگر فرد عینکی باشد، باید حتما عینک خود را به همراه داشته باشد. تست عمق دید، میدان دید و تست رنگ هم از دیگر آزمایشاتی است که باید انجام شود. معمولاً تست اپتومتری یا بینایی‌ سنجی با هدف تشخیص و درمان به ‌موقع و انتخاب افراد متناسب با شرایط کار انجام می شود.

 • نوار قلب

از دیگر آزمایش هایی که برای معاینات پزشکی ضروری است، تست بیماری های قلبی و عروقی و فعالیت‌ های الکترونیکی قلب است که از طریق نوار قلب انجام می شود. انجام این تست برای افراد بالای 35 اجباری بوده و برای افراد زیر 35 سال به درخواست کارفرما خواهد بود.

 • تست های روان ‌شناسی و شخصیت

این تست ها که معمولاً مرسوم نیستند، بیشتر برای آگاهی از سلامت روح و روان افراد و ویژگی‌ های شخصیتی و اخلاقی آن ها صورت می گیرد. تست های شخصیت به سوالاتی مثل آیا متقاضی در این موقعیت شغلی راحت خواهد بود یا می تواند در این موقعیت موفق باشد یا درون‌گرا و برون ‌گرا بودن افراد و همچنین سنجش میزان تحمل استرس فرد انجام می شود. انجام این تست کارفرما را از این ‌که فرد می تواند برای استخدام در این شرایط مناسب باشد یا نه آگاه سازد.

هزینه معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش

 

اطلاعیه

زمان معاینات پزشکی قبل از استخدام آموزش و پرورش معمولا بعد اعلام نتایج گزینش است.

 

 

معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

مهم ترین مرحله‌ ای که داوطلبان قبل از استخدام در آموزش و پرورش باید بگذارند، معاینات پزشکی است و همه افرادی که برای مصاحبه دعوت می شوند، ضروری است که نتیجه آزمایش پزشکی و کلینیکی خود را که در سال اخیر انجام داده اند، جهت انجام فرآیند معاینات پزشکی به همراه داشته باشند. اسامی پذیرفته ‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در شرایطی که چندین برابر ظرفیت است، مدتی بعد از برگزاری آزمون از سوی سامانه‌ های مربوطه منتشر خواهد شد و با آغاز مرحله مصاحبه از پذیرفته‌ شدگان مرحله اول، افراد داوطلب باید حتما پس از تکمیل کردن مدارک معاینات پزشکی خود و سایر مدارک، مطمئن شوند تا در روز مصاحبه نقصی در پرونده آن ها وجود نداشته باشد.

مراحل استخدام در آموزش و پرورش ۱۴۰۲

آزمون استخدامی آموزش و پرورش که با آزمون ‌های استخدامی دیگر دستگاه ‌های اجرایی به‌ صورت مشترک برگزار خواهد شد و داوطلبان علاقه‌ مند می توانند به استخدام آموزش و پرورش درآیند. این افراد  باید بعد از شرکت در آزمون چند مرحله مثل معاینات پزشکی، مصاحبه شفاهی دوره مهارت ‌آموزی را طی کنند. ترتیب مراحل شرکت در آزمون یا ثبت ‌نام در دوره مهارت‌ آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش به ‌قرار زیر خواهد بود:

 1. شرکت در آزمون کتبی استخدامی
 2.  اعلام نتایج اولیه به صورت اعلام داوطلبان واجد شرایط شرکت در مصاحبه به صورت چند برابر ظرفیت
 3. تحویل مدارک معرفی شدگان مرحله آزمون علمی
 4. مصاحبه تخصصی و عمومی
 5. اعلام نتایج مصاحبه تخصصی و عمومی به میزان یک برابر ظرفیت
 6. تحویل مدارک گزینش
 7. گزینش (شامل مصاحبه عقیدتی و سیاسی و تحقیقات محلی واستعلام)
 8. اعلام نتایج گزینش
 9. معاینات پزشکی (البته ممکن است این مرحله قبل تر نیز برگزار شود)
 10. شروع دوره مهارت آموزی یکساله و ارائه تعهدات لازم
 11. شروع به کار

معیارهای معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

برخورداری از سلامت جسمی و روانی اصلی ‌ترین شرط از شرایط استخدام در آموزش و پرورش است که متقاضیان برای انجام وظایف معلمی خود باید توسط پزشک‌ های معتمد و واجد شرایط آموزش و پرورش صلاحیت لازم را دریافت نمایند. معیارها و ملاک ‌های متعددی برای آزمایشات پزشکی آزمون استخدامی آموزش و پرورش وجود دارد که این معیارها به‌ شرح زیر می ‌باشند:

 • توانایی گفتاری از جمله توانایی در رعایت مخارج تمام حروف و ادای کلمات و عبارات به طور کامل و عدم لکنت زبان به هر میزان
 • قدرت شنوایی مناسب به صورتی که قدرت شنوایی داوطلب نباید بیشتر از 40 دسی بل باشد و باید صدای نجوا را از فاصله 6 متری به خوبی بشنود.
 • برخورداری از قد و وزن مناسب و همچنین تناسب وزن با قد
 • عدم نقض عضو مشهود و تغییر شکل مادرزادی یا اکتسابی اندام‌ ها
 • عدم کراهت منظر در اثر سوختگی ،‌ سوانح یا عوامل دیگر در صورت یا قسمت‌های ظاهری و نمایان بدن
 • عدم استفاده از دست و پای مصنوعی
 • عدم ابتلا به بیماری‌ های مزمن و صعب العلاج همچون دیابت ، نارسایی کلیه ، بیماری‌ های قلبی و …
 • برخورداری از سلامت کامل روانی با تایید روانشناس متعهد آموزش و پرورش

 

برای اطلاع از معاینات پزشکی ارتش بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

روند معاینات پزشکی پیش ‌از استخدام آموزش و پرورش

براساس بخشنامه‌ استخدامی آموزش و پرورش، وجود برخی از بیماری ها که در بخش قبل به آن ها اشاره شد، می تواند سبب عدم پذیرش افراد داوطلب در مرحله معاینات پزشکی شود. روند کلی معاینات پزشکی آزمون استخدامی آموزش و پرورش به این شکل است که ابتدا شرح حال متقاضی از جمله سوابق فردی و خانوادگی از نظر ابتلا به بیماری های مختلف بررسی می شود و در مرحله بعدی معاینه اندام‌ ها در اولویت قرار دارد که این معاینه شامل معاینه عمومی قلب و عروق، ریه ‌ها، کلیه ‌ها، اعصاب، چشم و گوش را دربر می گیرد که باید توسط پزشک عمومی انجام شود.

در مرحله آخر و بعد از گرفتن شرح حال بیمار و گذر از مرحله معاینات پزشکی عمومی، آزمایش های پاراکلینیک انجام می شود که بر اساس نوع شغل فرد متقاضی شامل آزمایش های خون و ادرار (از نظر چربی، قند، عفونت) و همچنین نوار قلب می شود. در برخی نیز موارد بسته به نوع شغل و سمت، عکس‌برداری از قفسه ‌سینه و ستون فقرات، تست عملکرد ریه ‌ها و سنجش شنوایی در اولویت خواهد بود.

موارد منع استخدام معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش

 

برای اطلاع از معاینات پزشکی استخدامی ناجا بر روی لینک کلیک کنید. 

 

هزینه معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش 

هزینه انجام معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش و سایر ارگان ها هر سال توسط مصوبه وزارت بهداشت (انجمن صنفی کارفرمایان مراکز تخصصی طب کار) مشخص می شود.

هزینه انجام آزمایشات بر عهده کارفرما است که معمولاً فرد متقاضی باید آن را پرداخت نماید. جهت آگاهی از هزینه ‌های مربوط به معاینات پزشکی استخدام آموزش و پرورش می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

جواب آزمایش معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش 

جواب آزمایش معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش پس از انجام معاینات پزشکی در پایان روز مشخص می شود. در برخی از مشاغل که تعداد معاینات کمتر است، جواب زودتر آماده می شود و در برخی از مشاغل آزمایشات بیشتر بوده و در نتیجه زمان بیشتری خواهد برد.

مدت اعتبار معاینات استخدامی آموزش و پرورش تا زمان ترک ارگان مورد نظر خواهد بود. پزشک بعد از بررسی تمام آزمایش ها و سنجش‌ ها، نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد که شغل انتخابی فرد متقاضی با توانایی فرد تطابق دارد یا نه. بعد از آن پزشک در صورت لزوم آزمایش ها و بررسی‌ های تکمیلی مانند مراجعه به پزشک تخصص و یا آزمایشات دیگر را تجویز می کند. جواب نهایی پزشک در موارد زیر خلاصه می شود:

 • فعالیت متقاضی بلامانع است و می‌تواند مشغول به کار شود.
 • فعالیت فرد مشروط به انجام برخی موارد است.
 • نیاز به ارجاع به متخصصین دیگر دارد.
 • فرد توانایی و صلاحیت شغل مورد نظر را ندارد.

 

اطلاعیه

جواب معاینات استخدامی تا زمانی که شخص در محل خدمت مشغول به کار می باشد، دارای اعتبار است.

 

 

مدارک لازم برای معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش

همه افراد باید برای انجام آزمایشات حداقل مدت 10 ساعت شرایط ناشتایی را رعایت نمایند و چنانچه فردی از عینک و سمعک استفاده می کند، باید آن را به همراه خود داشته باشد. مدارک آزمایش طب کار شامل موارد زیر است:

 • معرفی ‌نامه کارگزینی
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
 • کارت پایان خدمت آقایان به همراه کپی
 • دو قطعه عکس ۴×۳

موارد منع استخدام در معاینات پزشکی

موارد منع استخدام می‌ تواند از ارگانی به ارگان دیگر متفاوت باشد و معاینات پزشکی استخدامی آموزش‌ و پرورش نیز شامل همین موارد خواهد بود. هر سازمان دستورالعمل استخدامی خاصی برای شرایط جسمانی افراد دارد و ممکن است دستورالعمل‌ ها برای رده‌ های شغلی مختلف، متفاوت  باشد.

در ارتباط با دستورالعمل‌ های موارد منع استخدام از طریق معاینات پزشکی، در صورتی‌ که داوطلب یک یا چند مورد منع استخدام را داشته باشد، در معاینات پزشکی از سوی پزشک معاینه ‌کننده رد خواهد شد. بنابراین معیار مشترکی در معاینات پزشکی مانند معاینه چشم، گوش و قلب برای همه سازمان ‌ها از جمله آموزش‌ و پرورش وجود ندارد و بدون اطلاع از دستورالعمل‌ های پزشکی یک سازمان نمی‌توان در خصوص نتایج آزمایشات پزشکی نظر داد. بنابراین این نظر حتما باید از سوی پزشک مربوطه ارائه گردد.

معیار معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش

 

اطلاعیه

پزشک پس از بررسی نتیجه همه آزمایش ها و سنجش‌ ها نظر نهایی خود را اعلام می‌ کند که آیا شغل مورد نظر با توانایی‌ های فرد مطابقت دارد یا خیر.

 

نتیجه معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش

اگر بعد از انجام معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش توسط پزشک و آزمایشگاه‌ های مختلف، منع استخدامی از بابت حداقل های تعیین شده وجود داشته باشد، به ‌طور معمول فرد داوطلب به یک پزشک متخصص ارجاع داده خواهد شد تا بررسی ‌های دقیق ‌تری بر روی وی صورت بگیرد. اگر پزشک متخصص تشخیص دهد که بیماری از طریق معالجه پزشکی قابل رفع است، به داوطلب فرصت داده خواهد شد که بعد از انجام معالجه مجدداً به فرآیند استخدامی بازگردد.

در برخی مواقع نیز ممکن است در وضعیت جسمی و روحی فرد مراجعه‌ کننده علائم بیماری را تشخیص ندهد و یا ممکن است تشخیص دهد که از طریق دارو مشکل وی قابل رفع می ‌باشد. در این حالت داوطلب در انتظار بهبود کامل برای برگشتن به روند استخدامی نخواهد بود و می‌تواند بدون هیچ ‌گونه مشکلی تأییدیه این مرحله را دریافت کند. اما در برخی از موارد نیز تشخیص به عدم درمان داده خواهد شد که در چنین شرایطی داوطلب از ادامه مسیر استخدامی باز خواهد ماند.

 

برای آشنایی با نحوه معاینه پزشکی سربازی بر روی لینک کلیک کنید. 

 

جدیدترین اخبار معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش

فرم معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ ارائه شد

معاینات پزشکی بخشی از مصاحبه دانشگاه فرهنگیان است و داوطلبان باید بتوانند تایید پزشک را در مراحل چشم پزشکی ، شنوایی سنجی ، گفتار و … به دست آورند. فرم معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان در اختیار دعوت شدگان به مصاحبه قرار خواهد گرفت و این دسته از داوطلبان باید ضمن پرینت و تکمیل فرم های مربوطه و مدارک مورد نیاز ، به درمانگاه فرهنگیان و مراکز مصاحبه اختصاصی مراجعه نمایند. 

ضرورت انجام معاینات پزشکی قبل از استخدام به کار

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران از شیراز؛ معاونت اداره کل بیمه تامین اجتماعی استان فارس با بیان این که کارفرمایان باید قبل از استخدام نیروی کار جدید را برای انجام معاینات پزشکی به مراکز طب طرف قرار داد با تامین اجتماعی اعزام کنند افزود: با اشاره به ماده 90 قانون تامین اجتماعی طبق قانون نیروی کار، باید قبل از استخدام معاینات پزشکی را انجام داده تا مشخص شود قابلیت و توانایی جسمانی مناسب با آن کار را دارد.
اصول معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی موضوع معاینات پزشکی استخدامی آموزش ‌و پرورش ۱۴۰۲ پرداختیم. بسیاری از افراد به دنبال پاسخ‌ به این سوال هستند که معاینات پزشکی استخدامی آموزش ‌و پرورش شامل چه مراحلی است و موارد مانع استخدام حاصل از معاینات پزشکی استخدامی آموزش ‌و پرورش چیست. در این مقاله به بررسی مهم ‌ترین شرایط در معاینات پزشکی استخدام آموزش‌ و پرورش پرداختیم.

لازم است که افراد قبل ‌از هر چیز از مواردی که باعث منع استخدام آن ‌ها می‌ شود مطلع شوند و و مدارک لازم برای حضور در معاینات پزشکی را آماده  سازند. چنانچه شما داوطلب گرامی در خصوص معاینات پزشکی استخدامی آموزش ‌و پرورش و فرآیند انجام آن سوالی داشته باشید، می‌ توانید با کارشناسان مجرب ما در آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا بهترین مشاوره را دریافت کنید.

 

برای دانلود پی ‌دی‌ اف مقاله کلیک کنید.

 

4.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان معاینات پزشکی استخدامی آموزش و پرورش چه تاریخی است ؟

زمان معاینات پزشکی پیش از استخدام آموزش و پرورش معمولا پس اعلام نتایج گزینش است.

موارد پزشکی منع استخدام آموزش و پرورش چیست ؟

ابتلا به بیماری هایی همچون دیابت ، نارسایی کلیه، بیماری‌ های قلبی و عدم برخورداری از سلامت کامل جسم و روان از موارد منع پزشکی استخدام آموزش و پرورش است.

آزمایش های پزشکی آزمون استخدامی آموزش و پرورش چه نوع آزمایش هایی هستند؟

آزمایش هایی از جمله آزمایش خون و ادرار از نظر قند ، چربی ، عفونت ، نوار قلب و …. باید انجام شود.

نظرات

 1. اشکان
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۰

  سلام، من تو یک چشمم بخاطر سوختگی ماکولا مرکز دید چشم راستم دچار اختلال شده ولی دیدم با هردوتا چشم عادیه. احتمال رد شدنم خیلی بالاست درسته؟

  • tahmasebi
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام دوست عزیز در این مورد نمیتوان نظر قطعی داد. چون بستگی به نظر فرد مصاحبه کننده و همچنین پزشک مربوطه دارد.

 2. رضا
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۴

  سلام ایا دیسک کمر مانع از قبولی در ازمایشات اموزش پرورش هست. دیسک کمری که در ظاهر و حرکات بدن و حتی عکس هم معلوم نیست ولی در ام ار ای معلوم میشه

  • مشاور محمدی
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۵

   سلام وقت به خیر
   معاینات پزشکی آموزش و پرورش مربوط به شنیداری و گفتاری می باشد و بقیه موارد چندان اهمیت ندارد.

 3. سارا
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۹

  سلام بیماری لوپوس بدون بثورات جلدی مانع استخدام آموزش پرورش میشه ؟ اصلا در آزمایش ها مشخص میشه‌؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت بخیر
   بله ممکن است رد شوید

 4. مریم
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۰

  با سلام چاقی تا چه مقدار در معاینات رد میشود؟

  • rahdar
   ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۴

   سلام وقت به خیر.
   چاقی مفرط باعث رد شدن میشود و به شاخص توده بدنی شما ارتباط دارد.

 5. عزیزی
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۱

  سلام. ابتلا به بیماری دیابت نوع 1 کنترل شده باعث رد شدن در این مرحله میشه؟

  • rezai
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۷

   سلام وقت بخیر . گاها بله ولی جهت استخدام اقدام بفرمایید

 6. محمد
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۲

  سلام من 3 الی 4 تا از دندونام خرابن
  از معاینه آیا رد میشم یا خیر
  ممنون از پاسخگویتون

  • مشاور محمدی
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۹

   سلام وقت به خیر
   معاینات پزشکی ارتش به طور کامل انجام می شود در صورتی که مشکل شما خللی در خدمت کردن بوجود اورد در این معاینات رد می شوید.

 7. محمد
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام ، دندان مصنوعی مشکلی برای استخدامی ایجاد می‌شود یا نه ، کلمات و حروف و تلفظاتم خوبه

  • rezai
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۵

   سلام وقت بخیر . از یک تعدادی بیشتر نباید باشد تا از استخدام محروم نگردید

  • امیر
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۸

   من هم دندونام مصنوعی هست آیا واسه آموزش و پرورش گیر میدن

   • tahmasebi
    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۸

    سلام دوست عزیز اگر این مورد تکلم و زندگی عادی شمارو مختل کند بله باعث رد شدن خواهد شد.

 8. حسینی
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۳

  سلام تعداد دندانهای دهان برای معاینه پزشکی چندتا باید باشه؟و اگه کم بودن تعدادش به خاطر کوچکی فک باشه که مجبور بوده بکشه،بازم اثر داره؟

  • مشاور عیسائی
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت بخیر
   بله تاثیر گذار خواهد بود جهت بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. سمیرا
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام
  شرایط قد رو میشه کامل بیان کنید
  آیا افراد دارای قد ۱۵۳ در خانم ها در معاینات پزشکی رد میشوند؟
  اگر حداقل و حداکثر قد برای خانم هارو بیان کنید ممنون میشم

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام وقت بخیر . قد ر استخدام آموزش پرورش مورد توجه قرار نمیگیرد

 10. نسترن
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۱

  سلام من ریه ام دچار فیبروز هستش. البته چندان زیاد نیست. آیا تو عکسبرداری از قفسه سینه مشخص میشه؟ چون من همیشه سی تی اسکن ریه انجام میدم. آیا تو عکس قفسه سینه مشخص میشه

  • مشاور صادقی
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام بله محتمله

 11. مجتبی
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام
  من تقریبا قسمت زیادی از بدنم‌ درگیر پیسی هست
  ایا احتمال قبولی وجود داره یا نه؟؟

  • مشاور صادقی
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۲

   احتمالش ضعیفه

 12. حمیدرضا امیریان
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۵۸

  سلام وقت بخیر، میخواستم بدونم افرادی که تطبیق جنسیت دادن برای مثال از خانم به اقا و پس از طی مراحل تغیر نام و تغیر سوابق تحصیلی از سمت وزارت کشور ایشون تونستن مدرسه پسرانه ادامه تحصیل بدن، ایا امکانش هست این اقا در گزینش رد بشن؟ در حالی که مشکل روانی و غیره رو ندارن فقط مجبور به انجام جراحی شدن و از لحاظ جسمی و روحی سالم هستن
  ممنون میشم پاسخ بدین.

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام
   براساس قوانین نباید موجب رد شدن شود

 13. محمد
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۴

  سلام خدا قوت
  بیبخشید من داندان های جلوم ترمیم و کامپوزیته و چندتا دندون دیگرم پر شده .
  احتمال رد شدگی هست؟؟؟؟؟

  • rahdar
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام وقت بخیر.
   احتمالش کم است ولی اگر در گفتگوهای شما خللی ایجاد نکرده باشد مشکلی نخواهد بود.

 14. سما
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

  سلام وقت بخیر
  من در ناحیه ی صورت لک و پیس دارم بالای ابرو
  آیا در معاینه آموزش و پرورش رد میشم؟؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که این مورد مشکل ساز نباشد وعادی ونرم باشد احتمال پذیرش وجود دارد

 15. امیر
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام آیا افراد تک چشمی می توانند در اموزش و پرورش استخدام شوند

  • مشاور اقازاده
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۲

   سلام وقت بخیر
   این احتمال وجود دارد که شما به این علت در مصاحبه در بخش معاینات پزشکی مورد تایید این ارگان نشوید

 16. حانیه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۸

  سلام من یک سوال در مورد معاینه پزشکي داشتم آیا چاقی و اضافه وزن باعث رد شدن از این مرحله میشه ؟؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت بخیر
   بعله احتمالش وجود دارد در بخش معاینات پزشکی به این علت شما پذیرفته نشوید

 17. مرجان
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

  سلام وقت بخیر. افرادی که به هر دلیلی بخاطر معاینات پزشکی برای استخدامی منع میشن در واقع دارن بین ما انسان ها زندگی شونو میکنن و میتونن خطرناک نباشن. میشه بهشون بگین زندگی نکنن و بمیرن؟ نه نمیشه! پس حضورشون در اماکن دولتی هم میتونه خطرناک نباشه!!!!!

  • معلم
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۶

   سلام وقت بخیر کسی که مشکل مادرزادی قلبی داشته و عمل شد و مشکل کاملا برطرف شده آیا برای استخدام آموزش پرورش مشکلی ایجاد میکنه و رد میشه؟ خواهش میکنم جواب بدین اگه این مسئله مانع استخدام هست من شرکت نکنم و وقتم برای خوندن منابع آزمون هدر ندم سپاسگذارم

   • مشاور حمامی
    ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

    سلام وقتتون بخیر معمولا مشکلات حاد در مرحله ی معاینه ی پزشکی رد میشوند

 18. فان
  ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۳

  سلام
  موهای رنگ شده مورد رد میشه؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶

   سلام وقت بخیر
   خیر . اما نباید رنگ های نامتعارف باشد

 19. dvcbyrtfy@gmail.com
  ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

  سلام
  موهای رنگ شده مورد رد میشه؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶

   سلام وقت بخیر
   خیر . اما نباید رنگ های نامتعارف باشد

 20. nasim
  ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱

  سلام‌وقت بخیر من مبتلا ب بیماری هپاتیت b هستم .پرونده پزشکی دارم و کاملا کنترل شده هست.میتونم استخدام بشم؟

  • مشاور صادقی
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام
   احتمالش کمه

 21. زهرا
  ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۵

  سلام وقت بخیر من بیماری هپاتیت bدارم و پرونده پزشکی دارم و کاملا تحت کنترل هستم.میتونم استخدام بشم؟

  • مشاور صادقی
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام
   احتمالش خیلی ضعیفه

 22. زهرا
  ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹

  من هپاتیت bدارم ولی کاملا کنترل شده هست ب نظرتون منع استخدام هستم؟

  • مشاور اقازاده
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام وقت بخیر
   شرایط استخدامی هرارگان متفاوت وسخت میباشد واین مربوط به معاینات پزشکی وشرایط دیگر شما دارد که این احتمال را کاهش میدهد در مورد پذیرش شخص شما.

 23. نازنین
  ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

  آیا ابتلا ب ام اس اما در صورتیکه فرد مشکل جسمی و فیزیکی نداره و کاملا عادی کاراش رو میکنه شرط استخدام رو نقض میکنه ؟

  • مشاور حمامی
   ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقتتون بخیر این بیماری در صورت رعایت مشکلی ایجاد نمیکند منتهی شما در مرحله ی معاینه ی پزشکی موارد خواسته شده را پاسخگو باشید

 24. Hamid
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

  سلام وقت بخیر تو مراحل پزشکی رادیولوژی یا عکس برداری از کمر وجود داره یا ن؟

  • rahdar
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر.
   به طور معمول خیر وجود ندارد ولی اگر پزشک تشخیص بدهد که نیاز است میتواند برای شما درخواست رادیولوژی یا عکس برداری کند.

 25. Hamid
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹

  سلام وقت بخیر می‌خوام بدونم ک تو مراحل پزشکی رادیولوژی یا همان عکس برداری از کمر و قفسه سینه وجود داره ؟ یا ن

  • مشاور رضایی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

   سلام وقت بخیر بله

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام وقت بخیر
   خیر

 26. Mahdi
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

  سلام من مشکل انحراف بینی دارم و واسه همین معاف از رزم شدم که خوب قابل درمان است الآن سوالم اینه که عمل کنم بهتره حتما یا مشکلی خاصی در استخدام آموزش و پرورش ندارد؟ و اینکه بهتر است در فرم خود اظهاری بزنم مشکل تنگی نفس دارم یان چون فقط در فعالیت های سنگین احساس تنگی نفس میکنم… ممنون میشم پاسخ بدید. 🙏

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام وقت بخیر
   خیر مشکلی وجود ندارد .

  • مهدی
   ۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۹

   دستم قبلا شکسته الان کامل باز نمیشه خیلی خفیفه ولی کمی قابل تشخیصه تاثیر داره؟

   • rahdar
    ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۶

    سلام وقت بخیر.
    احتمال خیلی زیاد تاثیری نخواهد داشت چون میفرمایید که بسیار خفیف است.

 27. Mahdi
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

  سلام من مشکل انحراف بینی دارم که خوب قابل درمان است الآن سوالم اینه که عمل کنم حتما یا مشکلی خاصی در استخدام آموزش و پرورش ندارد؟ و اینکه بهتر است در فرم خود اظهاری بزنم مشکل تنگی نفس دارم یان چون فقط در فعالیت های سنگین احساس تنگی نفس میکنم…

  • مشاور رضایی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام وقت بخیر در استخدام آموزش پرورش چیزی به عنوان عمل بینی عنوان نگردیده

   • Mahdi
    ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

    خوب بنده معاف از رزمم شدم به همین دلیل آیا مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و به این موضوع کار ندارن?

    • rahdar
     ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

     سلام وقت بخیر
     ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند ولی باز هم بستگی دارد که دلیل معاف از رزم شما به چه دلیل پزشکی بوده است ؟

 28. علی رضا
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام روز خوش مگه خوده آموزش و پرورش معاینه پزشکی نداره؟ اخه من رفتم گفتم معافیت پزشکی دارم اونا گفتن ما خودمون پزشک معتمد داریم اگر شرایط ما رو داشته باشین اون معافیت مشکلی ایجاد نمیکنه .
  ولی شما در جواب یک دوستی گبتید داشتن معافیت کلا از استخدام ادارات محدودیت داره و نمیشه

  • مشاور عیسائی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

   سلام وقت بخیر
   داشتن معافیت بسته به دلیل و نوع بیماری متغییر میباشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 29. امید
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۸

  سلام.وقت خوش.
  ببخشید سوالی داشتم ازتون من معافیت پزشکی قفسه سینه فرو رفته(بطور دقیق بخش۷ بند۲۹) رو گرفتم میخواستم بدونم آیا در استخدام آموزش پرورش و کلا سایر استخدام ها به مشکل میخورم؟
  خیلی ممنون میشم پاسخ بدید ارادتمند امید🌹

  • tahmasebi
   ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام دوست عزیز، بله شما با داشتن معافیت پزشکی دائم برای استخدامهای دولتی با محدودیت مواجه خواهید شد.

  • امیر
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵

   سلام خسته نباشید ببخشید شرایط دقیق چشم میفرمایید برای آموزش و پرورش فقط دید چشم مهم هست یا نمره چشم هم عدد مشخصی داره ؟ لطفا در مورد معاینه چشم به صورت دقیق راهنمایی بفرمایید

   • مشاور رضایی
    ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

    سلام وقت بخیر در استخدام اموزش پرورش دید چشم زیاد ملاک قرار نمیگیرد اما دید چشم زیاد ضعیف نباشد

    • امیر
     ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

     از راهنمایی شما سپاس گذارم ولی متوجه منظور شما نشدم .
     منظور شما اینه که نمره چشم ملاک نیست و تنها دید چشم هست که ملاک قرار میگیره ؟ چون تو دفترچه تنها دید چشم ذکر شده نمره چشم چیزی ننوشته

     • مشاور رضایی
      ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

      سلام وقت بخیر فقط دید چشم نباید زیر 8 باشد

مطالب مرتبط

تماس با مشاور