معافیت پزشکی دیسک کمر یکی از انواع معافیت های پزشکی می باشد که در آیین نامه نظام وظیفه نیز درج گردیده است و به واسطه آن فرد می تواند با توجه به شرایط جسمانی که دارد از انجام خدمت سربازی معاف شود. نحوه گرفتن معافیت پزشکی دیسک کمر و مراحل آن را می توانید از مشاوران ایران تحصیل سوال نمایید.

جهت کسب اطلاع از معافیت نظام وظیفه پزشکی دیسک کمر و  چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9092305587 ( استان تهران) و یا 9099072952 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

معافیت پزشکی دیسک کمر چیست؟

معافیت پزشکی سربازی یکی از مواردی است که هر فرد مشمول یا سربازی که مشغول خدمت سربازی است می تواند به وسیله آن از خدمت سربازی معاف گردد. حال این معافیت طبق آیین نامه نظام وظیفه می تواند دائمی باشد یا موقت . در برخی موارد نیز معافیت پزشکی منجر به معاف شدن فرد از دوره آموزش رزم مقدماتی می گردد که خود تابع قوانینی می باشد.

افرادی که می خواهند به خدمت سربازی اعزام بشوند و شرایط معافیت پزشکی دیسک کمر خدمت سربازی را داشته باشند، قادر خواهند بود تا برای گرفتن معافیت پزشکی اقدام کنند. به همین دلیل فرد متقاضی یا همان مشمول بایستی برای اولین کار  دفترچه ی راهنمای اعزام به خدمت سربازی را دریافت نمایند و سپس به همراه مدارک مورد نیاز جهت دریافت کارت معافیت پزشکی دیسک کمر به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان دفاتر پلیس +10  مراجعه نمایند و الباقی مراحل را انجام بدهند. به همین منظور کسب اطلاع دقیق از مراحل معافیت پزشکی دیسک کمر خدمت سربازی، کمک بسیار بزرگی به مشمولین خواهد کرد تا در اسرع وقت، کارت معافیت پزشکی خود را دریافت نمایند .

انجام پروسه های معافیت پزشکی دیسک کمر همانند دیگر معافیت های پزشکی خواهد بود.

سن اخذ معافیت پزشکی دیسک کمر

هر فرد مشمولی که بخواهد معافیت پزشکی دیسک کمر را بگیرد  باید به سنی که مشمول به حساب می آید یعنی سن 18 سال تمام رسیده باشد تا بتواند در لیست مشمولین قرار بگیرد و برای معافیت پزشکی اقدام کند. به همین دلیل است که در برخی مواقع فرد نمی تواند معافیت پزشکی خود را دریافت کند زیرا شاید در یک سال شرایطی که داشته است در آیین نامه معافیت پزشکی قرار داشته و در سالی که به سن مشمولیت قرار گرفته این قانون حذف گردیده است. به همین دلیل جوانان همیشه نگران این هستند که نتوانند معافیت پزشکی خود را بگیرند.

دیسک کمر دقیقا در کدام ناحیه باید باشد تا مشمول معاف شود؟

دیسک بین مهره‌ای که به صورت بالشتک یا صفحه‌ای بین دو جسم مهره در ستون فقرات قرار می‌گیرد و جذب کننده فشار می باشد به ستون مهره ها وارد می گردد.

به همین دلیل است که  دیسک‌ ها مثل یک کمک فنر، ضربه های واردشده به ستون فقرات را خنثی می نماید . این عناصر به هنگام اعمال نمودن فشار، قابلیت تغییر شکل داشته و به همین طریق میزان شدت ضربات را کاهش می ‌دهند.

شکل اصلی دیسک‌ها زمانی که تحت فشار نباشند، کروی است؛ ولی هنگامی که در حد فاصل مهره‌ها قرار می‌گیرند، تحت تأثیر فشار وارده، پهن می‌شوند و شکل تخم مرغ را به خود می‌گیرند.

دیسک‌ها در ناحیه کمری (لومبار) به علت تحرک زیاد، ارتفاع بیشتری دارند. دو دیسک بین مهره‌ای L4-L5 و L5-S1 (قسمت پایینی کمر) که از تحرک بالایی برخوردار هستند، نسبت به دیسک‌های فقرات کمری فوقانی ضخامت بیشتری دارند.

علاوه بر معافیت پزشکی دیست کمر بیماری های دیگری نیز می باشد که منجر به صدور معافیت پزشکی می گردد که در پایین آورده ایم:

بیماری هایی هستند که فرد می تواند به وسیله آن معافیت پزشکی را دریافت کند می توان به بیماری های داخلی مغز و اعصاب ،‌ بیماری های خونی ،‌ بیماری های بافت های پوست ،‌ بیماری های قلبی ، ‌اعصای و روان ، بیماری ریه و قفسه صدری ، بیماری عفونی ،‌ گوش و حلق و بینی ،‌ بیماری دستگاه تناسلی و ‌ ادرادی ،‌ عوارض بینایی و چشم که این افراد معافیت پزشکی چشم را می توانند بگیرند ،‌ بیماری های غدد و داخلی و بیماری دستگاه گوارش را اشاره کرد.

همچنین لازم به ذکر است که بدانید معافیت پزشکی ،‌ یک معافیت صادر شده از سوی سازمان نظام وظیفه به صورت دائم می باشد. یعنی کارت معافیت دائم به این دسته از افراد اعطا خواهد شد.

 

جهت کسب اطلاع از معافیت پزشکی دیسک کمر و  چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9092305587 ( استان تهران) و یا 9099072952 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

 

کانال معافیت پزشکی دیسک کمر
کانال معافیت پزشکی دیسک کمر

 

مطالب مرتبط :

مدارک لازم برای اخذ معافیت های کفالت

مشاوره تخصصی نظام وظیفه

معافیت فرزندان ایثارگر

امریه سربازی

معافیت پزشکی سربازی

معافیت کفالت مادر مطلقه

استخدام سرباز در ناجا

معافیت پزشکی دیسک کمر

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.