تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
معافیت پزشکی دندان 98

شرایط معافیت پزشکی دندان 1401 | ایران تحصیل

معافیت پزشکی دندان 98
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

متأسفانه برخی از جوانان به دلیل ترس فراوان و یا طرز فکر اشتباهی که دارند، از راه‌های نادرست و بعضاً حتی راه‌هایی که منجر به آسیب زدن به خود می‌گردد را برای گرفتن معافیت انتخاب می نمایند. معافیت پزشکی دندان 1401 یکی از انواع معافیت‌های سربازی است که منحصر به سال 1401 نمی‌باشد و در سال‌های گذشته نیز این نوع وجود داشته است. که برخی از جوانان ممکن است تمامی دندان‌های خود را برای اخذ این نوع معافیت سربازی از دست بدهند.

 

 

اگر شما نیز جزو آن دسته از دانشجویانی هستید که برای اخذ معافیت پزشکی دندان 1401 برای ادامه تحصیل به دنبال راه‌های معافیت پزشکی نظام وظیفه هستید، باید خدمتتان عرض نماییم که بدون نیاز به معافیت،می توانید تحصیل در سربازی را داشته باشید. اما بسیاری از افراد نیز وجود دارند که قصد دارند در رابطه با شرایط گرفتن این نوع معافیت ، مایلند اطلاعاتی داشته باشند.

 

 

شرایط گرفتن معافیت پزشکی دندان 1401 با توجه به جدول معافیت نظام وظیفه صورت می‌پذیرد. بنابراین برای اخذ این نوع معافیت حتماً لازم است به قوانین مربوطه برای این نوع معافیت دقت نمایید. در ادامه به ذکر مواردی می‌پردازیم که به تمامی جوانان کمک می‌نماید تا از انواع معافیت و شرایط آن آگاه شوید.

 

 

جهت معافیت پزشکی دندان 1401 ، نداشتن دندان برای معافیت سربازی ، شرایط معافیت با نداشتن دندان ، راهنمای گرفتن کسری خدمت با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 در صورت شلوغی خطوط 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

نداشتن دندان برای معافیت سربازی

 

نداشتن دندان برای معافیت سربازی

نداشتن دندان برای معافیت سربازی

نداشتن دندان برای معافیت سربازی برخی از افراد را ملزم به درآوردن دندان‌های خود نموده است تا بتوانند بلکه از این طریق، معافیت خود را ثبت نمایند. اما حقیقت این است که برای اخذ معافیت‌های پزشکی لازم است حتماً مطابق با بندهای موجود در بیماری‌های فک و دهان صورت باشد.

 

جالب است بدانید با توجه به بندهای این مقررات، برخی از افراد را معاف دائم می‌نماید و برخی دیگر از افراد را با توجه به دارا بودن شرایط پزشکی، از برخی اعمال سنگین حفظ می‌نمایند. به هر حال بهتر است برای اخذ معافیت به حربه‌های مختلف متوسل نشوید و بهتر است با توجه به موارد قانونی نسبت به معافیت پزشکی دندان 1401 اقدام نمایید.

 

برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با معافیت پزشکی دندان 1401 و همچنین شرایط اخذ معافیت با استفاده از نداشتن معافیت سربازی، می‌توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز، آماده ارائه خدمات به شما مشمولین عزیز می‌باشند. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید با این مشاورین تماس حاصل نماید.

 

 

 

با توجه به قوانین معافیت پزشکی دندان 1401 در صورت دارا بودن شرایط ، مشمولین می توانند معافیت دائم بگیرند.

 

 

 

قوانین معافیت پزشکی دندان

 

قوانین معافیت پزشکی دندان

قوانین معافیت پزشکی دندان

مشمولان نظام وظیفه با توجه به قوانین معافیت پزشکی دندان 1401 می توانند در رابطه با معافیت دائم یا در کل معافیت خود تصمیم گیری نمایند. بنابراین نداشتن دندان برای معافیت سربازی ، نمی تواند تنها گزینه برای اخذ معافیت باشد. در ادامه ما به برخی از بندهای مصوب شده در رابطه با قوانین معافیت پزشکی دندان اشاره می نماییم.

 

 • اولین بند این قانون مربوط به مشمولینی می باشد که استخوان فک و صورت آنان ناهنجاری دارد و همین مسئله موجب اختلال در عمل جویدن می شود و همچنین تکلم آنان را با اختلال مواجه می نماید. این دسته از افراد شامل معافیت دائم می شوند.

 

 • افرادی که دارای تومور خوش خیم و یا بدخیم می باشند چنانچه حجم و موقعیت این تومور به صورتی باشد که موجب مشکلات در جویدن یا تکلم گردد، موجب معافیت دائم می گردد.

 

 • مشمولینی که کام شکاف دار همراه یا بدون لب شکری دارند چنانچه عمل نشده باشند، معافیت دائم به آنان تعلق می گیرد. افرادی که عمل شده باشند و دچار مشکلات تنفسی ، تغذیه ای و یا شدیدا دچار اختلال تکلم باشند، معافیت دائم به آنان تعلق می گیرد.

 

بخشی از بندهای قانون معافیت پزشکی دندان 1401 در بالا ذکر گردید. اما در رابطه با نداشتن دندان برا معافیت سربازی باید بگوییم که این مورد بستگی به تعداد دندان ها و قوانین مربوط به آن خواهند داشت. و صرفا نمی توان داشتن و یا نداشتن دندان را عاملی برای معافیت و یا عدم معافیت دانست. بندهایی که شامل موارد پزشکی می شوند، بسیار زیاد می باشند.

 

 

اخذ معافیت پزشکی دندان در سال 1401

ایران تحصیل را می توان سایت چند منظوره ای دانست که به تمامی جوانب توجه می نمایند و سعی در ارائه اطلاعات به صورت کامل و دقیق به همه افراد دارد. متاسفانه برخی از جوانان برای اخذ معافیت پزشکی دندان 1401 راه های اشتباهی را انتخاب می نمایند کهباعث می شود سلامتی آنان را به خطر اندازد و نهایتا منجر به اخذ معافیت نیز نمی گردد.

 

 

بهتر است ابتدا از شرایط نداشتن دندان برای معافیت سربازی اطلاعات لازم را کسب نمایید و پس از آن نسبت به معافیت اقدام نمایید. اینکه معافیت پزشکی دندان 1401نسبت به سال های قبل تغییر نموده است یا خیر؟ سوالی است که پاسخ آن را متخصصین ما به شما مشمولین عزیز خواهند داد و شما را از تمامی بندهای آن آگاه خواهند نمود.

 

 

برای کسب اطلاع بیشتر در رابطه با معافیت پزشکی دندان 1401 می توانید با مشاورین سازمان نظام وظیفه ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز کارشناسان ما آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا اطلاعات لازم و کافی را در این زمینه کسب نمایید.

 

 

جهت اخذ فوری معافیت پزشکی دندان ، شرایط کامل نداشتن دندان برای معافیت سربازی ، شرایط معافیت با نداشتن دندان ، راهنمای گرفتن کسری خدمت با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور – 9099075307 ( تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب

 

 

بیشتر بدانید

مشاوره تخصصی نظام وظیفه

معافیت فرزندان ایثارگر

امریه سربازی

معافیت پزشکی سربازی

مدارک لازم برای اخذ معافیت های کفالت

نداشتن دندان برای معافیت سربازی

3.5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

قوانین دریافت معافیت پزشکی دندان 1401 چیست؟

برای اخذ معافیت پزشکی دندان 1401 باید از شرایطی دارا باشید که داخل مقاله به این شرایط پرداخته ایم.

آیا تنها نداشتن دندان برای دریافت معافیت پزشکی دندان کافیست؟

خیر، برای اخذ معافیت‌های پزشکی لازم است حتماً مطابق با بندهای موجود در بیماری‌های فک، دهان و صورت باشد.

مدارک لازم برای گرفتن معافیت پزشکی دندان چیست؟

برای اطلاع از مدارک مورد نیاز جهت اخذ معافیت پزشکی دندان با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مراحل دریافت معافیت پزشکی دندان چگونه است؟

اخذ دفترچه راهنما، مراجعه به پزشک معالج، تکمیل برگه خود اظهاری سوابق بیماری، ثبت درخواست در سیستم، ارسال برگه معرفی، مراجعه فرد به بیمارستان جهت انجام معاینه، نظریه تخصصی به حوزه رسیدگی کننده، ارسال دعوتنامه به آدرس مشمول، برگزاری شورای پزشکی، ارسال کارت معافیت

مطالب مرتبط

نظرات

 1. قادر
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

  سلام من ۴۴سالمه سه فرزند دارم.ده سال پیش همه دندونامو کشیدم .دندون مصنوعی دارم .شرایط معافیت دارم؟

  • gholizadegan
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

   سلام روزتان بخیر شما لطفا حضوری مراجعه کنید پلیس به اضافه ده و شرایطتان را بگویید احتمال دارد که بهتان تعلق بگیرد

  • isaei
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

   سلام وقتتون بخیر به علت داشتن غیبت شامل هیچ گونه معافیت ننمیشود . در صورت نداشتن غیبت هم فقط بیماری های حاد دهان و دندان از قبیل مشکل آنکیلوز مفصل تامپور یک طرفه و تومورهای بدخیم دهانی شامل معافیت میشود .

 2. احمد
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

  ببخشید سوال پایین من رو جواب ندادین من توی روستا هستم و شماره ثابت ندارم که با مشاورین شما تماس بگیرم

  • maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام وقت بخیر
   می توانید بسته های مکالمه ایران تحصیل را تهیه کنید .
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 3. احمد
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۴

  با سلام من درخواست معافیت فک و دهان و دندان دادم و بعد از اینکه پزشک متخصص من رو معاینه کرد همچین چیزی نوشت : با سلام صاحب نامه دارای ناهنجاری فکی کلاس 3 می باشد نیازمند اصلاح روابط فکی جراحی ارتوسرجری می باشد و در حال حاضر ۱۸ دندان از دست رفته دارد و توان جویدن و هضم مطلوب غذا را ندارد
  بعد از اون رفتم کمیسیون شهرستان و اون جا هم تایید کرد که معاف بشم و بعد رفت نظام وظیفه استان ولی اون ها گفتن باید بری شورای عالی پزشکی و چون استان خودمون نداشت پرونده ام رو فرستادن اصفهان برای شورای عالی و گفتن زنگ بهت میزنیم حالا چهل روز گذشته و زنگ نزدن گفتن پرونده باید از تهران بیاد اصفهان به نظرتون پرونده کی میاد اصفهان و من چقدر شانس دارم در شورای عالی پزشکی آیا اونجا بیشتر سخت گیری میکنن به نظرتون شانس من زیاده یا کمه با تشکر

  • maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرماید.

 4. سجاد
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۵

  من چهل و پنج سال دارم و دو فرزند و کلا سه دندان پایین دارم، لطفا راهنمایی کنید

  • hedayati
   ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام وقت بخیر
   طبق یک سری شرایط خاص امکان معافیت پزشکی دندان برای شما وجود دارد.

 5. شهاب
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

  سلام
  من اکثرا دوندونام خراب و پوسیده و در حد ریشه هستن
  تو جویدن غذا مشکل دارم و اکثر مواقع حین جویدن دندونای خرابم خونی میشه
  صبح که از خواب بیدار میشم تو بزاقم خون هس که بخاطر خرابی دندان لثه هام شبا خون ریزی داره
  معافم میکنن؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • احسان
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   درود وقت بخیر
   بنده ۲۶ سال سن دارم و متاهل هستم کلا ۷ دندان دارم که ۲ تاشو تونستم درست کنم اون ۵ تا هم وضیعت مطلوبی ندارن .
   میشه راهنمایی کنید که شامل مافیت میشم یا خیر
   روستا هستم دسترسی به تلفن ثابت ندارم

   • karimi
    ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 6. شهاب
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

  سلام
  من دندان های من اکثرا خراب هستن و پوسیده
  خونریزی لثه هم دارم
  در جویدن غذا دچار مشکل هستم و اکثر مواقع در جویدن از دندونام خون قاطی غذا میشه،و صبح هم که ‌از خواب بیدار میشم تو بزاقم خون هس
  معاف میشم؟؟

  • isaei
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شراط شما امکان پذیر میباشد.

 7. علی
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام
  من ۱۲ دندان کامل خراب دارم و سه تا دندان جلو از بالا به علت خرابی کشیده شدن و بجاش سه تا دندان مصنوعی از نوع چسبی هستن و یک دندان کشیده دیگه هم دارم،بقیه دندان ها هم نیاز به جرم گیری دارن و درحال پوسیدگی هستن
  و لثه هام و دندان های خراب در شب خونریزی دارن
  آیا معافم میکنن؟
  خواهش میکنم جواب بدید

  • karimi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام شماشانس پایینی دارین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • علی
    ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

    در جویدن هم مشکل دارم

    • obeidavi obeidavi
     ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

     سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت اطلاعات در مورد معافیت پزشکی دهان دندان با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

    • isaei
     ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

     سلام وقت بخیر
     شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود.
     جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 8. مجتبی
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام من دندونام پوسیدگی داره و نیاز به ارتودنسی داره ایا معافیت به من تعلق میگیرد؟

  • haghipor
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که در جویدن یا تکلم مشکلی داشته باشید امکان دریافت معافیت وجود دارد
   برای اطلاع از شرایط معافیت پزشکی دندان میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 9. علی
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام من 21سالمه دندونام اکثرا خرابه و در جویدن مشکل دارم و بخاطر همین گوارشم بهم ریخته با این قضیه معافیت به من تعلق میگیره؟

  • haghipor
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقت بخیر
   شما برای دریافت معافیت دائم احتمال بالایی دارید
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 10. رامین
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

  سلام من 39سال دارم.یک سوال داشتم من پنج تا دندان مصنوعی دارم .پنج تا هم دندان خراب داشتم که روکش کردم.سه تا هم تازه کشیدم .هفتا هم دندان خراب دارم .ایا من میتونم معافیت پزشکی بگیرم.

  • alizadeh
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

   سلام وقت بخیر اگر اختلال در جویدن دارید باید به کمیسیون پزشکی رجوع کنید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 11. حامد
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

  با سلام
  میخواستم سوال کنم که بنده تنها 14 دندان بیشتر ندارم که آنها هم پوسیده و تخریب شده میخواستم سوال کنم معافیت دائم شامل حال بنده میشود یا خیر?با تشکر

  • bahraii
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت بخیر .لطفا مقاله شراط معافیت پزشکی دندان 1401 را با دقت مطالعه کنید

 12. محمد
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

  سلام من فک بالا شکسته شده پلاتین گذاشتم آیا معافیت کامل می شوم

  • haghipor
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۴

   سلام وقت بخیر
   باید شرایط تکلم و جویدن غذا ، اندازه پلاتین و شرایط شما بعد از جراحی مورد بررسی قرار گیرد
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 13. علی
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۹

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت کارشناسان محترم. اینجانب 30 سال دارم وفقط 6 عدد دندان دارم ودرتکلم وجویدن مشکل دارم بنظرتون اقدام کنم میتونم معافی بگیرم

  • fathollahi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

   سلام اگر اختلال شدید باشه میتونید معافیت پزشکی دندان بگیرید ولی بازم ممکنه رای کمیسیون فرق کنه

 14. yaseryyyyuuu@gmail.com
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۲

  ۴۰سال سن دارم به خاطر مشکلات در زندگی ونبودن هزینه زندگی نتونستم ازدواج کنم ومجرد هستم اصلا دندون ندارم ایا میتونم معافیت دندان رابگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که شما اختلال در تکلم و خوردن داشته باشید معافیت کامل رو میتونید داشته باشید

 15. علی محمودی
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۵

  با ارض سلام بنده در تک فرزند خوانوادم ۳۸سال دارم که در سن ۱۸سالگی ازدواج کردم وچون متهل شدم نتونستم به خدمت سربازی برم پدرم ۶۳سال داره و قادر به کار کردن نیست مریضه قواطر پرکار داره گوشاش زعیف میشنوه ده ساله که خونه نشینه ۹ماه جبهه داره ولی از هیچ ارگانی حقوقی نمیگیره شغلم ازاد بوده خرج پدرو مادرمو من میدم دوتا بچه دارم خانومم طلاق گرفته حضانت بچهام بامنه که دخترمو عمل مغز انجام دادن خودمم از ناحیه مچ پای راست شکستگی داشتم واینکه تمامی دندانهام در دهنم شکسته و ریشه هاشون مونده ایا منو معافیت شامل میشه ممنونم

ایران تحصیل
تماس با مشاور