ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

استعلام معافیت تحصیلی ۱۴۰۲ + استعلام با کد ملی

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲۳۹
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۶ اسفند ۱۴۰۱
استعلام معافیت تحصیلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

استعلام معافیت تحصیلی یکی از پرتقاضاترین معافیت های خدمت سربازی است. علاوه بر اینکه برای دریافت آن باید با مراحل آشنایی کافی را داشته باشید، نیاز است از استعلام معافیت تحصیلی با کد ملی و یا روش های دیگر نیز آشنایی کافی را داشته باشید. به علاوه استعلام معافیت تحصیلی برای دانشجویان و دانش آموزان بسیار مهم است زیرا بدون اینکه خودشان باخبر شده باشند ممکن است معافیت آن ها به پایان رسیده و در نتیجه برای رفتن به خدمت با مشکل مواجه شوند. پسران پس از رسیدن به سن 18 سالگی تمام، مشمول خدمت سربازی می شوند. با توجه به اینکه همزمان امکان تحصیل و خدمت سربازی وجود ندارد، لذا مشمولین باید جهت استعلام معافیت تحصیلی اقدام نمایند.

معافیت تحصیلی یکی از انواع معافیت های سربازی است که فرد مشمول می تواند در صورت داشتن شرایط، آن را اخذ کند. آن دسته از دانشجویانی که معافیت تحصیلی را اخذ نموده اند، می توانند از طریق استعلام معافیت تحصیلی با کد ملی اقدام نمایند. تا کی معافیت تحصیلی دارم؟ یکی از سوالاتی است که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان دارند. در این رابطه میتوانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید تا به صورت جامع شما را در این مسئله راهنمایی کنند.

مشمولین معافیت تحصیلی دانشجویان چه کسانی هستند؟

همانطور که می دانید، معافیت تحصیلی برای دانش آموزان مختلف امکان پذیر است. شرایط در نظر گرفته شده برای هر یک از مقاطع متفاوت می باشد و به تبع آن افراد می توانند برای اعزام به خدمت سربازی معاف شوند. دارا بودن شرایط زیر برای تمامی متقاضیان الزامی می باشد.

 • کلیه دانش آموزان مدارس مختلف و مراکز آموزش عالی که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش می باشند.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و بالاتر که در هر یک از دانشگاه های دولتی، علمی کاربردی، غیر انتفاعی و آزاد مشغول به تحصیل می باشند و مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات رسیده اند.
 • طلاب عزیزی که در حوزه علمیه مشغول به تحصیل می باشند.

جهت مشاوره نظام وظیفه آنلاین بر روی لینک کلیک نمایید.

مشمولین عزیز توجه داشته باشند که استعلام معافیت تحصیلی دانشجویان در صورتی خواهد بود که با درخواست دانشجویان و دانش آموزان موافقت گردد و در زمان تعیین شده برای اخذ این نوع از معافیت اقدام نموده باشند.

چنانچه دانش آموز و یا دانشجویی، برای اخذ معافیت سربازی به موقع اقدام ننموده باشد، مشمول خدمت محسوب خواهد شد و در صورت عدم مراجعه به مراکز پلیس +10، غیبت سربازی برای آنان محاسبه می شود و بعضا در صورت خدمت سربازی لازم است که زمان اضافه تری را برای خدمت بگذرانند.

برای آشنایی با 36 راه برای اخذ معافیت سربازی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

روش های استعلام معافیت تحصیلی

بعضی مواقع ممکن است یک عده از مشمولان نظام وظیفه که در حال تحصیل هستند نگرانی زیادی در رابطه با معافیت خود داشته باشند و بخواهند در این رابطه، اطلاعاتی را کسب کنند.

برای اینکه بتوانید از وضعیت نظام وظیفه خود آگاه شوید یا بتوانید معافیت تحصیلی بگیرید روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها را برای شما توضیح می دهیم:

هزار و یک راه معافیت سربازی استعلام معافیت تحصیلی از پلیس +10

 • مراجعه به دفاتر پلیس +10
 • درخواست در رابطه با استعلام معافیت تحصیلی
 • تحویل مدارک مانند کد سخا، کد ملی و غیره 
 • بررسی و اعلام نتیجه به مشمول

جهت اطلاع از انواع معافیت های سربازی بر روی لینک کلیک نمایید.

نحوه استعلام معافیت تحصیلی اینترنتی + راهنمای تصویری

اگر در حال تحصیل هستید و سن مشمولیت رسیده اید، نیاز است درخواست خودتان برای دریافت معافیت تحصیلی را در سایت

همان گونه که اشاره کردیم، آن دسته از افرادی که در حال تحصیل هستند باید درخواست خود را برای دریافت معافیت تحصیلی درسایت epolice.ir  ثبت نمایند تا مشمول غیبت نشوند. اگر این کار را انجام ندهید ممکن است مدت معافیت تحصیلی شما تمام شود در حالی که خودتان متوجه نبوده اید و در نتیجه برای گذراندن دوره خدمت با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد. نکته مهمی که در این موارد باید به آن دقت داشته باشید، استعلام تاریخ پایان معافیت تحصیلی است.

در این قسمت همراه ما باشید تا ما نحوه دریافت استعلام معافیت تحصیلی را به صورت تصویری ارائه دهیم.

ابتدا باید وارد سامانه پلیس به علاوه 10 شوید که در صفحه epolice.ir واقع شده است.

نحوه استعلام معافیت تحصیلی اینترنتی

در این صفحه گزینه ورود به سایت را بزنید. سپس از سمت راست گزینه وظیفه عمومی را انتخاب نمایید که لیستی باز شود. در این لیست نیاز است روی گزینه اول یعنی خدمات اینترنتی وظیفه عمومی کلیک نمایید.

مرحله اول استعلام معافیت تحصیلی

حالا وارد صفحه استعلام معافیت تحصیلی با کد سخا خواهید شد. در این مرحله از شما نام کاربری و رمزعبور گرفته شده و ادامه مراحل را می روید. برای دریافت کد سخا لازم است به صورت حضوری به یکی از شعب پلیس +10 مراجعه کنید.

مرحله دوم استعلام معافیت تحصیلی

نحوه استعلام معافیت تحصیلی با کدملی

علاوه بر استعلام از سایت پلیس به علاوه 10، می توانید از طریق کد ملی نیز به استعلام بپردازید. این روش به افرادی توصیه می شود که کدسخا یا رمز عبور خود را فراموش کرده اند. به همین دلیل هم باید به سایت سخای نظام وظیفه مراجعه کنید و گزینه فراموشی کد سخا را انتخاب کنید.

نحوه استعلام معافیت تحصیلی با کدملیبرای این کار صفحه ای باز خواهد شد که دو کادر دارد. در کادر اول نیاز است کدملی خود را وارد نمایید و در کادر دوم شماره موبایل تان را ثبت نمایید. در نهایت روی گزینه ارسال پیامک کلیک کنید. در نهایت با ارسال کد سخا می توانید وارد سامانه پلیس به علاوه 10 شده و ادامه مراحل را طی نمایید.

در صفحه جدیدی که پیش رویتان باز می شود، می توانید در کادر اول کدملی خود را وارد کرده و در کادر دوم شماره موبایل همراه خود را ثبت کنید، سپس بر روی گزینه ارسال پیامک کلیک کنید. کد سخای نظام وظیفه از طریق پیامک برای مشمولان ارسال خواهد شد.

برای کسب اطلاع از نحوه راهنمای صدور گواهی اشتغال به تحصیل روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

تا کی معافیت تحصیلی دارم؟

مقطع تحصیلی  حداکثر زمان مجاز برای ادامه تحصیل
کاردانی 2/5 سال
کارشناسی پیوسته 5 سال
کارشناسی ناپیوسته 3 سال
کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال
کارشناسی ارشد ناپیوسته 3 سال
دکتری پزشکی پیوسته 8 سال
دکتری تخصصی ناپیوسته 6 سال

در رابطه با پاسخ به سوال شما در رابطه با اینکه تا کی معافیت تحصیلی دارم؟ باید به جدول بالا اشاره نماییم. اما در برخی از موارد می توان گفت که شرایط تا حدودی متفاوت خواهد بود.

جهت اطلاع از نحوه دریافت کد نظام وظیفه کنکور بر روی لینک کلیک نمایید.

شرایط معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان

 • در صورتی که دانشجویان مشمول شرایط خاصی باشند، به دوره آنان بر حسب ضرورت یکسال به مدت فوق افزوده خواهد داشت.
 • در صورتی که هر یک از دانشجویان فوق، ترک تحصیل، اخراج، انصراف یا فارغ التحصیل شده باشند باید خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی نمایند.
 • زمان مورد نظر برای معرفی هر یک از دانشجویان جهت اعزام به خدمت سربازی برای هر یک از مقاطع تعیین شده حداکثر یکسال پس از فارغ التحصیلی یا انصراف از تحصیل مجاز می باشند.
 • آن دسته از سربازانی که به خدمت اشتغال دارند، در صورت که در مقطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند و غیبت سربازی نداشته باشند، ترخیص خدمت برای آنان صادر شده و می توانند زمان باقی مانده از خدمت سربازی را پس از فارغ التحصیلی سپری نمایند.
 • ترخیص از خدمت برای برای آن دسته از دانشجویانی که در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل می باشند، امکان پذیر نیست.
 • تمامی دانشجویانی که در رشته های بدون آزمون مشغول به تحصیل می باشند، مشمول معافیت تحصیلی خواهند شد.
 • آن دسته از دانشجویانی که به دلایل قانونی همانند معافیت موقت سربازی، معافیت آنان به تعویق افتاده است تاریخ اعزام به خدمت آنان به تعویق خواهد افتاد.
 • مشمولان مذکور در صورتی که پس از یک سال از پایان خدمت خود در دانشگاه پذیرفته شوند، صدور معافیت تحصیلی برای آن ها بلامانع می باشد.

فکرت درگیره چجوری معافیت سربازی بگیری؟

جهت اطلاع از شرایط تحصیل مجدد در یک مقطع مشمولان خدمت سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

قوانین دریافت معافیت تحصیلی طلاب

 • دانش آموزان طلبه ای که مدرک تحصیلی آنان زیر دیپلم می باشد، در صورت مجاز بودن برای ادامه تحصیل در حوزه علمیه در صورتی که قبل از سن مشمولیت باشند، می توانند برای تحصیل در این حوزه ها اقدام نمایند.
 • دانش آموزانی که مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند و غیبت سربازی نداشته اند، مشمول تحصیل در حوزه علمیه می باشند.
 • تمامی آن دسته از فارغ التحصیلانی که دارای مدرک دیپلم تا دکتری می باشند، چنانچه مشمول خدمت سربازی باشند، و غیبت سربازی نداشته باشند، می توانند از معافیت تحصیلی به صورت تمام وقت در حوزه علمیه به تحصیل بپردازند.
 • مطابق با جدول زیر، در صورتی که دانش آموزان طلبه غیبت سربازی نداشته باشند و از شرایط سنی برخوردار باشند، می توانند برای ادامه تحصیل در حوزه های علمیه ادغام نمایند. دانش آموزان مذکور باید ابتدا از محل وظیفه خدمت خود سکونت، ترخیص بگیرند و پس از ترخیص از خدمت سربازی می توانند برای ادامه تحصیل ادامه دهند.
 • دانشجویانی که از تحصیل خود انصراف داده اند در صورت نداشتن غیبت، حداکثر یک سال پس از فارغ التحصیلی و انصراف از تحصیل، مجاز هستند تا در حوزه های علمیه ثبت نام نمایند.
مقطع تحصیلی حداکثر سن
کاردانی 22 سال تمام
کارشناسی 24 سال تمام
کارشناسی ارشد 28 سال تمام
دکتری 30 سال تمام

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی در رابطه با استعلام معافیت تحصیلی دانشجویان به شما داوطلبان عزیز ارائه نماییم. برای استعلام معافیت تحصیلی با کد ملی و دریافت پاسخ این سوال که تا کی معافیت تحصیلی دارم؟ و همچنین چگونه معافیت تحصیلی بگیریم؟ با مشاوران ما در ارتباط باشید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

4/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

معافیت تحصیلی دانشجویان تا چه زمانی وجود دارد؟

با توجه به اینکه تعداد سال های مجاز برای تحصیل در هر یک از مقاطع متفاوت می باشد، لذا برای دریافت معافیت تحصیلی با توجه به هر مقطع زمان متفاوتی در نظر گرفته می شود.

آیا استعلام معافیت تحصیلی با کد ملی امکان پذیر است؟

بله. سامانه ای که سازمان نظام وظیفه برای این منظور ترتیب داده است، امکان استعلام را برای دانشجویان فراهم نموده است.

تا کی معافیت تحصیلی دارم؟

تا زمانی که مجاز به تحصیل می باشید و درخواست خود را برای معافیت به ثبت رسانده باشید، امکان دریافت معافیت وجود دارد و می توانید با استفاده از شرایط مورد نظر اقدام نمایید.

 

نظرات

 1. Avatar photo
  امیر
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام
  من سال ۹۸ ارشد قبول شدم و در ابان ماه ۱۴۰۱( ترم ۶ حساب شده) فارغ التحصیل شدم، الان در سایت پلیس +۱۰ دیدم که پایان معافیت تحصیلی رو زده ۳۱-۶-۱۴۰۱، چرا؟ مشکلی برام پیش اومده؟ من فک کردم که تا ابان ماه ۱۴۰۲ معافیت دارم

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۶

   با سلام
   از پایان تاریخ فارغ التحصیلی به مدت یکسال غیبت برای شما لحاظ نخواهد شد

 2. Avatar photo
  علی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۷

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه و به تازگی میخواهم مشغول کاری شوم با این حال معافیت تحصیلی که سال پیش گرفتم رو به اتمام خواستم بدونم میتونم دوباره تمدید کنم یا خیر؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۷

   سلام وقت بخیر.
   برای تمدید معافیت تحصیلی فقط باید مقطع رو به جلو قبول شوید.

 3. Avatar photo
  علی خ
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام اخرین مدرک تحصیلی ام سال سال92دیپلم است دو بار هم معافیت تحصیلی استفاده کردم ولی مدرکی نگرفتم الان چطور غیبت برام محاسبه می شود

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت به خیر
   محاسبه غیبت از آخرین تاریخ انصراف انجام می شود.

 4. Avatar photo
  امیررضا
  ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۲

  سلام وقت شما بخیر، بنده ۱۴۰۲/۵/۱۰ مشمول می‌شوم و نتیجه دانشگاه دیرتر از این تاریخ میاد و برای بار دوم دارم کنکور ارشد میدم ایا غیبت میخورم؟ و چکار کنم غیبت نخورم تو این بازه تا نتیجه دانشگاهم بیاد و دانشگاه ثبت نام کنم.

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام
   می توانید برای سربازی اقدام کنید و بعد ایست خدمتی بزنید برای تحصیل در دانشگاه

 5. Avatar photo
  رسول یزدانی
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۴

  سلام
  باسلام اینجانب کاربر دانشگاه (مسئول نظام وظیفه)هستم دونفر از دانشجویان ثبت نام کردند ولی در سامانه سخا درخواست معافیت نداده اند وبه هیچ وجه در سامانه سخا نمی روند ومدت زیادی هم دانشگاه نمی آیند چکار باید برای آنها انجام داد.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام دوست عزیز شما در جایگاه مسئول نظام وظیفه قطعا با قوانین آشنا هستید در قدم اول بعد از اطلاع رسانی به دانشجو باید انصراف براشون در نظر گرفته بشه که وارد غیبت بشن.

 6. Avatar photo
  ماکان
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۹

  سلام
  من دانش آموز پایه دوازدهم متولد مهر 1383 هستم مدرسه هفته پیش برای معافیت به ما اطلاع دادن الان که رفتم پلیس بعلاوه 10 عدم صدور مجوز ثبت نام برام صادر شده باید چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۲

   وقت بخیر
   ابتدا علت را از طریق پلیس +10 جویا شوید وبعد از طریق نظام وظیفه پیگیری کنید

 7. Avatar photo
  علی
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام من درخواست سنوات دادم برای کارشناسی چون واحدام مناسب نبود فقط تا کاردانی برای دو درس وصایا و انس با قران سنوات دادن
  بهمن ۹۶ شروع کارشناسی بود اما الان تا اخر شهریور معافیت دارم اون دو درس رو قبول شم از ثبت اخرین نمره یک سال وقت دارم؟ تو اون یک سال نمیتونم اقدام کنم برای دانشگاه جدید؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام دوست عزیز بله شما بعد از سنوات ارفاقی هم تا یکسال برای اعزام شدن فرصت دارید.

 8. Avatar photo
  Nima
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام و احترام
  من معافیت تحصیلی خودمو تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ از پلیس +10 گرفتم و توی این برگه نوشته مدت فراغت تا اول مهر ۱۴۰۲ میباشد (و چنانچه مشمول به تحصیل پس از ان تمایل داشته باشداز مهلت یکسال پس از اتمام تحصیل وی کسر میگردد) تاریخ تولدمم ۱۳۸۳/12/24 هستش ایا میتونم برای کنکور سال بعد ینی کنکور ۱۴۰۳ شرکت کنم و پشت کنکوری بمونم؟و ایا برام غیبت رد میشه یا نه؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام دوست عزیز شما در اسفند سال جاری مشمول خواهید بود و بعد از اتمام معافیت تحصیلیتون باید برای دوره ی خدمت اقدام کنید.

 9. Avatar photo
  سجاد
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام خسته نباشید
  من متولد ۱۳۸۳/۰۲/۲۴ هستم و نوبت خرداد ماه ۱۴۰۱ دیپلم گرفتم معافیت تحصیلی دانش آموزی هم گرفته بودم . الان دانشجوی ترم یک هستم میخواستم بدون تا کی وقت دارم معافیت دانشجویی بگیرم؟ تا ۱۸ سال کامل وقت دارم ؟

  • Avatar photo
   rezai
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۴

   سلام وقت بخیر . هر زمان دانشجو بشید میتوانید معافیت دانشجویی اخذ بفرمایید

 10. Avatar photo
  کریم
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۳۸

  سلام
  اگر کسی در کارشناسی پیوسته ۱۰ ترمه فارغ التحصیل بشه می تونه تو کنکور ارشد شرکت کنه یا معاغیت تحصیلی اون چون پنج ساله هست نمی تونه ؟

  • Avatar photo
   rezai
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۹

   سلام وقت بخیر . مشکلی برای ادامه تحصیل ندارید

 11. Avatar photo
  علی
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۰

  سلام وقت بخیر من خرداد ۱۴۰۲ معافیتم تموم میشه اگه امسال کنکور قبول شم مشکلی در رابطه با غیبت سربازی پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام
   بله
   بهنظام وظیفه مراجعه کنید

 12. Avatar photo
  رضا
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۵۱

  سلام . من شهریور سال قبل دیپلم گرفتم . تصمیم گرفتم یه سال پشت کنکور بمونم و تیر امسال کنکور بدم . ولی نمیدونستم که باید معافیت تحصیلی بگیرم . الان نمیتونم کنکور بدم و باید برم سربازی ؟؟ اگه قبول بشم و برم دانشگاه چی ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۶

   سلام وقت به خیر
   بعد از تاریخ فارغ التحصیلی تا حداکثر یکسال همچنان معافیت تحصیلی دارید.

 13. Avatar photo
  رضا
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام خسته نباشید من دیپلم ۱۴۰۰ گرفتم الان تا ۱۴۰۵ معافیت گرفتم و در رشته ای در پیام نور ثبت نام کردم میخوا همچنان که در پیام نور درس میخونم برا کنکور دو سال اینده درس بخونم حالا جدیدا سازمان سنجش یه اطلاعیه داده که در یک مقطع نمیشه دو بار معافیت گرفت میخواستم بدونم با این توضیحات اگر پزشکی ۱۴۰۴ قبول بشم میتونم در دانشگاه ثبت نام کنم و دوباره معافیت تحصیلی بگیرم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از تحصیل انگار شما از معافیت تحصیلی مقطع کارشناسی استفاده نکردید.

 14. Avatar photo
  امیرحسین
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام من وروی مهر سال 95 ام تا 30 /11 / 1401 تحصیل کردم و درسم تموم شده و ازمون ارشد هم شرکت کردم ایا میتوانم مهر 1402 در مقطع ارشد ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید برسی شود تماس بفرمایید

 15. Avatar photo
  رضا
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۴۶

  سلام من تیر ماه 1401 رفتم نظام وظیفه و برگه معافیت تحصیلی رو بهم دادن ولی تاریخ اعتبار معافیت 1401/07/01نوشته شده سنم هم ۱۹ هست مگه معافیت تحصیلی یکساله نیست

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام دوست عزیز بله مدت معافیت تحصیلی تا یکسال میباشد، برای اصلاح شما باید بصورت حضوری به نظام وظیفه مراجعه کنید.

 16. Avatar photo
  P
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۹

  سلام
  مهلت معافیت تحصیلی ، بعد از گرفتن دیپلم شروع می شود یا از از تاریخ گرفتن معافیت تحصیلی.

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۵

   سلام وقت بخیر معافیت تحصیلی بعد از دریافت دیپلم ابطال میگردد . اما بعد از یکسال دوران گپ تحصیلی خواهید داشت

 17. Avatar photo
  محمد علی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام
  ببخشید من متولد ۱۷ خرداد ۸۳ هستم و خرداد سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل شدم ولی خرداد ۱۴۰۱ از مدرسه برگه معافیت تحصیلی رو نگرفتم تا ببرم پلیس +۱۰ تا برگه معافیت تحصیلی رو بهم بده الان میخام برای ترمیم معدل تو مدرسه بزرگسالان ثبت نام کنم میگه باید برگه معافیت تحصیلی رو از پلیس +۱۰ بگیری تا ثبت نامت کنم ، رفتم پلیس +۱۰ میگه تو تا شهریور ۱۴۰۲ معافیت داری ولی میگه برگه معافیت تحصیلی رو نمیتونم بهت بدم ، باید خرداد ۱۴۰۱ مراجعه میکردی
  ببخشید الان من باید از کجا اون برگه معافیت تحصیلی رو بگیرم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام برای بررسی بیشتر با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 18. Avatar photo
  سپهر مرمریز
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۱

  سلام خسته نباشید بنده متولد ۱۳۷۸ هستم امروز دانشگاه بودم بذتی معذفی به استاد در دوره ی کارشناسی نا‌پیوسته هستم تنها ۵ واحد مونده که معرفی به استاد کنم امروز اموزش دانشگاه گفت که سنواتت تمام شده و رفته کمسیون تا جوابش بیاد ما بتونیم معرفی به استاد رو ثبت کنیم امکان داره برای ۵ واحد رد بشه سنواتم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۳

   سلام وقت به خیر
   موافقت با سنوات بستگی به نظام وظیفه دارد.

 19. Avatar photo
  احسان
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۰

  سلام
  من 1401/8/8به سن ۱۸ سالگی رسیدم( یعنی اوایل کلاس دوازدهم) و معافیت تحصیلی گرفتم ، و الان پایه‌ی دوازدهم هستم و برای کنکور امسال( ۱۴۰۲)آمادگی ندارم ،و میخوام پشت کنکور بمونم (یعنی برای کنکور 1403)الان این سوال مغزمو درگیر کرده که میتونم؟ باهمین معافیت تحصیلی درکنکور1403 ،شرکت کنم.
  لطفا جواب بدید.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام دوست عزیز شما تا پایان تاریخ معافیت تحصیلیتون مجاز هستید تا برای کنکور آماده بشید بعد از اتمام تاریخ باید برای سربازی اقدام کنید.

 20. Avatar photo
  احسان
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۷

  سلام
  من 1401/8/8به سن ۱۸ سالگی رسیدم( یعنی اوایل کلاس دوازدهم) و معافیت تحصیلی گرفتم ، و الان پایه‌ی دوازدهم هستم و برای کنکور امسال( ۱۴۰۲)آمادگی ندارم ،و میخوام پشت کنکور بمونم (یعنی برای کنکور 1403)الان این سوال مغزمو درگیر کرده که میتونم؟ باهمین معافیت تحصیلی درکنکور1403 ،شرکت کنم یا نه.
  لطفا جواب بدید.

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت به خیر
   بعد از تاریخ فارغ التحصیلی تا حداکثر یک سال فرصت و همچنان معافیت تحصیلی دارید.

 21. Avatar photo
  ghasem
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۸

  سلام
  من دیپلم خرداد ۱۴۰۰هستم
  همون سال برای برگه معافیت تحصیلی اقدام کردم
  و گفتن تا خرداد ۱۴۰۲معافیت تحصیلیم اعتبار داره
  برگه رو گم کردم
  و ایا این درسته و امکان داره ؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر.
   هر شخص بعد از فارغ التحصیلی از دیپلم تا یکسال معافیت فراغت از تحصیل دارد.

 22. Avatar photo
  سجاد
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام من متولد 83/1/20 هستم بعد دیپلم رو خرداد 1401 گرفتم تا کی معافیت تحصیلی دارم

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام وقت بخیر
   شما بعد از اتمام فارغ التحصیلی 1سال فرجه دارید

 23. Avatar photo
  حمید
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۵

  سلام، من متولد 1383.1.17 هستم و دیپلم رو در 17 مهر 1401گرفتم، برا کنکور 1402 میتونم شرکت کنم؟؟؟؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام دوست عزیز بله شما محدودیتی در این مورد ندارید.

 24. Avatar photo
  رضا
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۱

  سلام وقت بخیر من امسال ترم بهمن دانشگاه قبول شدم رشتم فنی و کامپیوترم و برای معافیت دانشجویی داخل سایت خودم اقدام کردم و مقطع تحصیلی رو بدون هیچ اطلاعی و شانسی فوق لیسانس پزشکی پیوسته انتخاب کردم و تا ۱۴۰۷ به من معافیت داد ولی یکی از دوستانم که حضوری مراجعه کرد تا ۱۴۰۴ معافیت داده و مقطع رو فوق دیپلم غیر پزشکی براش زدن!! الان من میخوام بدونم به مشکل بر نخورم مقطع رو اینجوری انتخاب کردم؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید نمیدونم باید چیکار کنم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی با توجه به مقطع و رشته تحصیلی صادر می شود.برای اصلاح نوع معافیت به صورت حضوری به پلیس 10+ مراجعه نمایید.

 25. Avatar photo
  رضا
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۸

  سلام وقت بخیر من امسال ترم بهمن دانشگاه قبول شدم رشتم فنی و کامپیوترم و برای معافیت دانشجویی داخل سایت خودم اقدام کردم و مقطع تحصیلی رو بدون هیچ اطلاعی و شانسی فوق لیسانس پزشکی پیوسته انتخاب کردم و تا ۱۴۰۷ به من معافیت داد ولی یکی از دوستانم که حضوری مراجعه کرد تا ۱۴۰۴ معافیت داده و مقطع رو فوق دیپلم غیر پزشکی براش زدن!! الان من میخوام بدونم به مشکل بر نخورم مقطع رو اینجوری انتخاب کردم لطفا راهنماییم کنید که باید چیکار کنم….

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی با توجه به مقطع و رشته تحصیلی صادر می شود.برای اصلاح نوع معافیت به صورت حضوری به پلیس 10+ مراجعه نمایید.

 26. Avatar photo
  رضا
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۵

  سلام وقت بخیر من امسال ترم بهمن دانشگاه قبول شدم رشتم فنی و کامپیوترم و برای معافیت دانشجویی داخل سایت خودم اقدام کردم و مقطع تحصیلی رو بدون هیچ اطلاعی و شانسی فوق لیسانس پیوسته انتخاب کردم و تا ۱۴۰۷ به من معافیت داد ولی یکی از دوستانم که حضوری مراجعه کرد تا ۱۴۰۴ معافیت داده و مقطع رو فوق دیپلم غیر پزشکی براش زدن!! الان من میخوام بدونم به مشکل بر نخورم مقطع رو اینجوری انتخاب کردم لطفا راهنماییم کنید که باید چیکار کنم….

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی با توجه به مقطع و رشته تحصیلی صادر می شود.برای اصلاح نوع معافیت به صورت حضوری به پلیس 10+ مراجعه نمایید.

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام وقت بخیر.
   شما اشتباه انتخاب کرده اید و برای اصلاح باید به پلیس +10 مراجعه کنید

 27. Avatar photo
  امیر
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

  سلام خسته نباشید
  ببخشید بنده سال 1400 معافیت تحصیلی گرفتم همون سال دیپلمن رو گرفتم و کنکور دادم دانشگاه نرفتم موندم پشت کنکور و معافیت که گرفتم تا 12/۱۲/۱۴۰۱ تاریخ زده الان من یعنی تا قبل اون تاریخ باید دفترچه بگیرم و الان اضافی نخوردم؟
  ممنون

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت بخیر .
   بله دقیقا به همین شکل است و شما اضافه خدمت نخورده اید

 28. Avatar photo
  سبحان
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

  سلام خسته نباشید
  ببخشید بنده سال 1400 معافیت تحصیلی گرفتم همون سال دیپلمن رو گرفتم و کنکور دادم دانشگاه نرفتم موندم پشت کنکور و معافیت که گرفتم تا 12/۱۲/۱۴۰۱ تاریخ زده الان من یعنی تا قبل اون تاریخ باید دفترچه بگیرم و الان اضافی نخوردم؟
  ممنون

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت به خیر
   از نظر نظام وظیفه از تاریخ فارغ التحصیلی در هر مقطع به مدت یکسال فرصت دارید تا وضعیت خود را مشخص کنید.

 29. Avatar photo
  امیر
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲

  سلام
  من یکبار انصراف دادم و درسم رو 9 ترمه تموم کردم، خرداد 1401 فارغ شدم
  میخواستم ببینم منم یک سال معافیت و دارم یا برای این که 9 ترمه تموم کردم به اندازه نیم سال وقت دارم ؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام دوست عزیز سوال شما مبهم است. لطفا با داخلی 108 تماس بگیرید.

 30. Avatar photo
  Hamed
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

  با سلام و خسته نباشید من داخل سال ۹۸ در سن ۱۸ سالگی دیپلومم رو گرفتم و بلافاصله در مهر ۹۸ توی دانشگاه در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم و حالا من توی سه سال و نیم و در بهمن ۱۴۰۱ لیسانسم رو ۷ ترمه تموم میکنم حالا سوالم اینجاست که من چقدر تا پایان معافیت فارغ التحصیلی وقت دارم و می تونم کنکور ارشد سال ۱۴۰۲ شرکت و انتخاب رشته کنم با تشکر فراوان

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت به خیر
   به طور کلی بعد از فارغ التحصیلی در هر مقطع به مدت یکسال از سوی نظام وظیفه فرصت دارید که برای مقطع بالاتر و یا سربازی اقدام نمایید.

 31. Avatar photo
  علی بندری
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۶

  با سلام بنده ترم قبلی معافیت تحصیلی گرفتم ولی دانشگاه نرفتم الان میتونم از کشور خارج بشم یعنی هنوز معافیت تحصیلیمو دارم ؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

   با سلام، بله شما تا اتمام زمان معافیتتون امکان خروج از کشور رو دارید.

   • Avatar photo
    اسماعیل
    ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۰

    سلام وقت بخیر من متولد بهمن سال ۸۱ هستم و معافیت من ۲ ماهه تموم شده آیا غیبت خوردم و اینکه من میخوام کنکور ثبت نام کنم آیا به مشکل بر میخورم؟؟

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۴

     سلام وقت به خیر
     در صورتی که بیش از یکسال از تاریخ فارغ التحصیلی شما گذشته باشد وارد غیبت شده و برای ثبت نام کنکور و دانشگاه دچار مشکل می شوید.

 32. Avatar photo
  شایان
  ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۲

  سلام
  من متولد 6 مهر 81 هستم و در حالت عادی باید خرداد 1400 فارغ التحصیل میشدم ولی امتحانات نهایی رو قبول نشدم شهریور هم قبول نشدم
  بعدش رفتم مدرسه بزرگسالان و از پلیس +10 یکسال معافیت بهم داد بعدش دی ماه هم قبول نشدم و خرداد 401 هم قبول نشدم بالاخره شهریور 1401 قبول شدم دیپلمم رو گرفتم
  الان سوالم اینه من الان غیبت میخورم ؟ چون سنم 20 شده
  بعد از ی طرف میگن بعد از گرفتن دیپلم یکسال وقت داری
  ؟؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی طبق قانون شما تا 31/06/1400 معافیت تحصیلی داشتین.

 33. Avatar photo
  یاسین
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  باسلام من متولد ۱۳۸۳ ۹ ۱۵ هستم کلاس دوازهم هستم میخوام معافیت تحصیلی بگیرم ولی ۱۸ سالم نشده
  ولی میگن مشمول هستی

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقت بخیر
   شما هنوز سال دوازدهم رو نخوندین؟
   دوست گرامی اطلاعات شما باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیره.
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین

 34. Avatar photo
  erfan
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۲

  سلام.من متولد 81/10/23 هستم و خرداد 1400 فارغ التحصیل شدم و کنکور 1401 قبول شدم ولی برای نیمسال دوم
  معافیت تحصیلی دانش اموزی(نه دانشجویی) هم تا 1401/10/23 دارم…ایا الان من وارد غیبت خواهم شد تو این بازه ی مهر تا بهمن؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

   سلام وقت بخیر
   باید از دانشگاه محل قبولیتون به پلیس +10 نامه ببرید
   ممکنه غیبت زده باشند.

   • Avatar photo
    erfan
    ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲

    ببخشید.اگر غیبت زده باشند چاره چیه

    • Avatar photo
     isaei
     ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

     سلام باید با سازمان وظیفه عمومی صحبت کنید

   • Avatar photo
    erfan
    ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

    ببخشید اگه غیبت زده باشند چاره چیه؟؟

    • Avatar photo
     JAVADI
     ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

     باید توجیح غیبت انجام بدین.
     جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 35. Avatar photo
  محمود
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۸

  بعداز قبولی در دانشگاه چقدر مهلت داریم که درخواست معافیت تحصیلی را برای نظام وظیفه ثبت کنیم؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام روزتون بخیر باید به پلیس بعلاوه ده مراجعه نمایید

 36. Avatar photo
  محمد
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

  من دوسال شیمی خوندم کاردانی دوسال الا تغییر رشته دادم روانشناسی پیوسته بهم معافیت تحصیلی میدن؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی بهتون معافیت تعلق میگیره.

 37. Avatar photo
  محمود
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۱۸

  سلام ، من متولد ۲/۸/۸۱ هستم سال ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم و دیپلم گرفتم تا ۲/۸/۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم. چند ماه پیش درخواست معافیت پزشکی دادم و به کمیسیون رفته و درحال بررسی هستش و احتمالا معاف بشم، در کنکور ۴۰۱ هم قبول شدم و اول مهر ثبت نام کردم، آیا معافیت پزشکی اگه تآیید بشه قابل قبوله و تا مشخص شدن نتیجه لازمه که درخواست معافیت تحصیلی بدم یا لازم نیست؟ مشکلی برام پیش نمیاد اگه فعلا درخواست معافیت تحصیلی ندم. لطفا لطفا راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

   سلام برای ثبت نام دانشگاه باید نامه معافیت تحصیلی داشته باشید یا اگر نتیجه کمیسیون بیاد برگه معافیت کامل را به دانشگاه ارائه بدید

 38. Avatar photo
  امیر
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

  خسته نباشید من تا 31 شهریور امسال معافیت تحصیلی داشتم و ثبت نام دانشگاه پیام نور از چهار مهر بصورت غیر حضوری و از 10 مهر بصورت حضوری میشه خب در این صورت ایا من غیبت میخورم یا نه؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت بخیر خیر در صورتی که قبولی اورده اید برای شما معافیت تحصیلی رد میشود جهت اطمینان به پلیس +10 مراجعه کنید

 39. Avatar photo
  امیر
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

  سلام من شهریور امسال فارغ التحصیل شدم و از طرف مدرسه معافیت تحصیلی گرفتم الان برای دانشگاه نیاز هست بازم معافیت تحصیلی بگیرم ؟

  • Avatar photo
   امیر حسین
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام
   من معافیت تحصیلی دانش اموزی نگرفتم
   الان برای دانشگاه میتونم معافیت تحصیلی دانشجویی بگیرم یا ن؟
   لطفا جواب بدید

   • Avatar photo
    maleki
    ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

    سلام وقت بخیر
    جهت اطلاع از معافیت تحصیلی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 40. Avatar photo
  عرفان
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

  سلام تاریخ پایان معافیت تحصیلی 10/10/1401است تا آن زمان برای سربازی مشکلی ندارم ؟ الان هم دانشگاه قبول شدم

 41. Avatar photo
  کامیار
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۵

  با سلام . بنده متولد ۱۳۸۲/۱۱/۲۵ هستم و امسال در تابستان ۱۴۰۱ دیپلمم رو گرفتم . کنکور شرکت کردم ولی نتیجه دلخواه رو نگرفتم میخوام پشت بمونم برای کنکور ۱۴۰۲ . ایا برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ برای من مشکلی پیش میاد!؟ باید به پلیس +۱۰ مراجعه حضوری داشته باشم برای معافیت تحصیلی ۱ ساله که خودشون گفتن؟ یا نیاز نیست ؟ لطفا جواب یدین ممنون

 42. Avatar photo
  امیررضا پناهی
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۶

  سلام وقتتون بخیر
  متولد 1378/12/7 هستم و سال 98 دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم در سایت نظام وظیفه تنها معافیت تحصیلی که برام ثبت شده معافیت تحصیلی زمان ثبت نام در دانشگاه پیام نور هستش و توش نوشته شده تا 1403 این معافیت اعتبار داره با این اوصاف میتونم در کنکور سراسری سال بعد شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت بخیر تا پایان معافیت خود امکان تحصیل را دارید.

 43. Avatar photo
  amirhossein
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

  سلام من دو ماهه 18 ساله شدم و میخوام دانشگاه علوم تحقیقات درس بخونم ایا باید معافیت تحصیلی بگبرم؟رفتم پلبس +10 گفت نیاز نیست باید سال بعد بیام چیکار کنم؟

 44. Avatar photo
  ایرج
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

  سلام من پارسال۱۴۰۰،۳،۲۸ فارغ‌التحصیل شده‌ام و الان دانشگاه فرهنگیان قبول شدم باید چکار کنم .تورو خدا جواب بدین

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

   سلام باید نامه پذیرش از دانشگاه را به نظام وظیفه ببرید تا معافیت تحصیلی شامل تون بشه

 45. Avatar photo
  مسعود
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۳

  سلام و خسته نباشید
  بنده درخواست معافیت تحصیلی برای ارشد داده چند وقت پیش و الان معافیتم صادر شده.موقع ثبت درخواست،اطلاعات شخص(رنگ چشم)رو اشتباه وارد کردم.این اشتباه وارد کردن بعدا دردسر نمیشه؟معافیتم باطل نمیشه؟

 46. Avatar photo
  آرمین
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵

  سلام وقت بخیر ، بنده تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ یعنی تا یک روزه دیگه معافیت تحصیلیم به پایان میرسه ، از طرفی یک سال پشت کنکور ارشد بودم و امسال قبول شدم ، حالا من ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم و شماره دانشجویی هم گرفتم ولی ادامه ثبت نام که حضوری هست رو خود دانشگاه اوایل مهر ماه اعلام کرده ، حالا سوال منه اینه من که معافیتم به اتمام رسیده ، برای ادامه ثبت نامم مشکلی پیش نمیاد ؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر شما باید مجدد یک معافیت تحصیلی بگیرید

 47. Avatar photo
  آرش
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۱

  سلام
  برای فرصت یکساله بعد از فارغ تحصیلی احیانا تاریخ نهایی در سایت نظام وظیفه در قسمت استعلام زده میشه؟
  در کل چطور اطمینان حاصل کنیم که فرصت یکساله به درستی داده شده؟

  • Avatar photo
   abbasian
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقت بخیر ، وضعیت سنی شما جهت معافیت تحصیلی باید دقیق تر بررسی شود ، جهت اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 48. Avatar photo
  صادق
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

  با عرض سلام خسته نباشید.
  من متولد 8/10/1381 هستم و درحال تحصیل در مدرسه بزرگسالان تا برج 1/8/1401 فارغ تحصیل میشم و تا حالا معافیت تحصیلی رو ثبت نکردم.

  مشکلی نداره که با فارغ تحصیلی برم برگه سبز رو از پلیس +10 بگیرم .
  بنظر شما اضافه خدمت میخورم یا نه .؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 49. Avatar photo
  نازنین گل
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

  من متولد ۸۱ هستم و تا برج ۷ معافیت تحصیلی دارم ولی هنوز دیپلم نگرفتم میتونم یه سال معافیت بگیرم با باید چیکار کنم ؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر از معافیت های دایم و موقت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 50. Avatar photo
  حسین
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۳

  سلام متولد۸۱ من برج ۷معافیت تموم‌میشه باز ۳ماه تمدید میکنم دیپلم بگیرم شنیدم بعد از اخذ دیپلم یک سال معافیت دارم درسته؟ در این صورت میتونم دانشگاه ازاد ثبت نام کنم ورودی بهمن؟؟من میخوام سال سوم کنکور بدم دیپلم دی میگیرم باید چکار کنم میگن سه ماه که تمدید کردن میگن دیپلم بدرد دانشگاه نمیخوره یعنی چی

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 51. Avatar photo
  حسین
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

  سلام من برج ۷معافیت تحصیلیم تموم میشه متولد۸۱بعد هنوز دیپلم نگرفتم مدرسه گفت نظام وظیفه۳ماه تمدید میکنه دی دیپلم بگیری بعد شنیدم بعد از اخذ دیپلم یک سال معافیت دارم درسته؟ من دانشگا ازاد ورودی بهمن میتونم ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما در خصوص نداشتن غیبت و یک سال معافیت باید برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 52. Avatar photo
  علی
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  من سال 1400کنکور دادم و مدرک دیپلم رو هم درسال 1400گرفتم ولی در معافیت تحصیلی من نوشته فقط تا 1401/1/7میتونم فارغ التحصیل بشم بعد در کنکور 1401هم ثبت نام کردم که تا الان نتایج نیامدن حالا من وارد غیبت سربازی شدم چون من 1400اولین کنکور بود

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخیر اگر از تاریخ 1 سال فرجه فراغت از تحصیل گذشته باشد وارد غیبت شده اید و امکان ادامه تحصیل وجود ندارد .شما تاریخ دقیق فارغ التحصیلی و پایان 1 سال فرجه را از پلیس +10ئ پیگیری کنیید

 53. Avatar photo
  احمدی
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

  سلام وقت بخیر . من امور فارغ التحصیلی کارشناسی رو انجام دادم . برگه لغو معافیت تحصیلی رو از دانشگاه گرفتم . حالا باید این برگه رو ببرم پلیس +۱۰ شهر خودم ثبت کنم یا بدون نیاز به ثبت لغو ، میتونم برای ثبت نام دانشگاه ارشدم که تهرانه دوباره معافیت بگیرم ؟ ممنون

  • Avatar photo
   maleki
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 54. Avatar photo
  مهدی
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

  سلام من متولد 1382/۵ هستم خرداد ۱۴۰۰ قبول شدم و بعد. معافیت گرفتم حالا داخل معافیت نوشته حداقل فراغت وی تا دهم مراد هزار چهارصد دو می‌باشد. ولی پرسیدم میگن از موقع اتمام درس. یک سال تحصیلی معاف هستم. آیا درسته این گفته یک سال تحصیلی میشود 1401/۶/۳۱. ؟؟؟

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • Avatar photo
   isaei
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

   سلام وقت بخیر
   بله

  • Avatar photo
   abbas
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

   سلام من متولد سال 1382/12 هستم امسال دیپلم‌گرفتم و معافیت تحصیلیم تا مهر هستش
   خواستم‌ امسال هم تا سال دیگه پشت‌کنکور بمونم‌باید برم‌ تمدید کنم‌یا مشکلی پیش‌نمیاد؟

   • Avatar photo
    javadi
    ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

    سلام روزبخیر
    شما میتونید از یک سال معافیت تحصیلی استفاده کنید.

 55. Avatar photo
  Erfan
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

  سلام ببخشید من متولد83/3/30 هستم و در حال گرفتن گواهینامه هستم و تقریبا تا برج ده1401 طول میکشه معافیت تحصیلیمم تحویل ندادم میشه بگین من تا کی معافیت دارم ایا اضاف میخورم برا گوایینامه کنسلش کنم برم خدمت یا خیر لطفا تاریخ معافیتمو مشخص کنین ممنون.

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

   شما تا 1سال بعد از تمام تحصیلتون معافیت دارید وبستگی داره معفیت شما تا چه تاریخی خورده

  • Avatar photo
   Mahdi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام من متولد 1382/۵ هستم خرداد ۱۴۰۰ قبول شدم و بعد. معافیت گرفتم حالا داخل معافیت نوشته حداقل فراغت وی تا دهم مراد هزار چهارصد دو می‌باشد. ولی پرسیدم میگن از موقع اتمام درس. یک سال تحصیلی معاف هستم. آیا درسته این گفته یک سال تحصیلی میشود 1401/۶/۳۱. ؟؟؟

   • Avatar photo
    karimi
    ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 56. Avatar photo
  عادل
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام خسته نباشید من خرداد 1401 از دوره کارشناسی فارغ التحصیل شدم و برای ارشد بدون کنکور پذیرفته شده ام. سوالی که پیش آمده این است که آیا معافیت تحصیلی کارشناسی که تا شهریور 1402 مهلت داره بعد فارغ التحصیلی باطل میشه یا با همین برا ارشد اقدام کنم؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 57. Avatar photo
  نوید
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۲

  سلام روز بخیر . ببخشید من تا مهر امسال معافیت تحصیلی دارم بعد به احتمال زیاد دانشگاه هم من ورودی بهمن باشد. من تو این فاصله چهار ماه باید چیکار کنم اصلا راهی وجود داره. که یه دانشگاه آزاد ثبت نام کنم بعد انصراف بدم ؟؟؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام وقت بخیر
   باید ایست خدمت دریافت کنید.

 58. Avatar photo
  مهران
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷

  سلام وقت بخیر
  من متولد ۱۳۷۹٫۴٫۷ هستم و در تاریخ ۱۴۰۱٫۴٫۳۱ در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم ، و در سایت نظام وظیقه تا ۱۴۰۲٫۶٫۳۱ برام معافیت زده
  ۱) آیا تا شهریور سال بعد من میتونم با سپردن وثیقه گذرنامه بگیرم و برم مسافرت ؟
  ۲) اگر امسال مهرماه کارشناسی ارشد قبول بشم یا کارشناسی ارشد بدون کنکور ثبت نام کنم ، آیا به زمان معافیت تحصیلی من اضافه میشه ؟
  ممنونم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام روزبخیر
   1-بله میتونید
   2-براتون معافیت تحصیلی جداگانه در نظر گرفته میشه.

 59. Avatar photo
  علی
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

  سلام من ورودی 96 کارشناسی پیوسته بودم و اسفند 1400 فارغ شدم توی سخا تا 31 شهریور امسال معافیت خوئرده چجوری میتونم معافیتمو تمدید کنم یکسالشو مدرک موقتم هنوز نیومده

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

   سلام روزبخیر
   امکان تمدید وجود نداره
   باید به پلیس+10 مراجعه کنید.

 60. Avatar photo
  ahmad
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

  سلام
  من چندروزه ۱۸ سالم شده تا کی فرصت دارم برای گرفتن معافیت تحصیلی اقدام کنم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید.

 61. Avatar photo
  Mojiib
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  با سلام…بنده فارقوالتحصیل مقطع کارشناسی از دانشگاه ملی هستم و تا مهر 1402 معافیت دارم..آیا میتوانم دوباره در مقطع کارشناسی ثبت نام کنم و آیا معافیت برای بنده صادر میشه یا نه…ممنون

  • Avatar photo
   isaei
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر
   معافیت تحصیلی به شما تعلق نمیگیرد.

 62. Avatar photo
  karami
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲

  سلام وقت بخیر، بنده در تاریخ 1400/04/31 فارغ‌التحصیل شدم، یعنی هم در برگه‌ای که از دانشگاه گرفتم و هم در سایت نظام وظیفه این تاریخ رو روش نوشتنه و باید یک سال بعد از این تاریخ که چند روز دیگه میشه معافیتم تموم بشه، ولی در سایت نظام وظیفه تاریخ اتمام معافیت رو 1401/06/31 زده. سوالم اینه که من در چه تاریخی غیبت می‌خورم؟
  سپاس فراوان.

  • Avatar photo
   hedayati
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیر، جهت اطلاع از تاریخ معافیت تحصیلی از سایت های مربوطه استعلام بفرمایید.

 63. Avatar photo
  سرباز
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۰

  سلام
  من سال ۹۷ از ارشد فارغ التحصیل شدم و همان سال هم دکتری قبول شدم، اما دانشگاه دوره دکتری مدارک من رو به نظام وظیفه نفرستاده و من الان می خوام که از دانشگاه انصراف بدم و به سربازی بروم
  برای آنکه اضافه نخورم چه کاری باید انجام بدم؟
  کجا باید رجوع کنم و چ مدارکی ببرم؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام روزبخیر
   باید به پلیس +10 مراجعه کنید و از دانشگاه برگه اشتغال به تحصیل بگیرین.

 64. Avatar photo
  بانو
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام برا استفاده از معافیت تحصیلی باید 20سال تمام داشته باشی یا نه؟
  پسرم متولد 6مرداد 81هستش

  مردادماه1401وارد 20سالگی میشه
  ایا میتونه از معافیت تحصیلی استفاده کنه
  آیا

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 65. Avatar photo
  Ali
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام، تاریخ معافیت تحصیلی من در سایت سخا تا 31 شهریور 1401 هستش اما نامه فارغ التحصیلی دانشگاه 30 تیر 1400 هستش و فرصت یکساله من اخر تیر به پایان میرسه. به پلیس +10 و نظام وظیفه هم مراجعه کردم گفتن مشکلی نیست و تا 31 شهریور برای ثبت نام ارشد فرصت داری و نیازی نیست دفترچه پست کنی. ولی بعضی ها میگن باید پست کنی دفترچه رو و اعزام رو تمدید کنی. اگر میشه راهنمایی کنید.

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام روز بخیر
   نیازی بعد از فارغ تحصیلی یکسال معافیت تحصیلی دارین.

 66. Avatar photo
  Amirhoseinmokhtari
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

  سلام من ورودی ۹۷ کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام نور هستم ۱۵ تیر ۱۴۰۱ درسم تموم شد اگه برای کارشناسی ارشد کنکور بدم و قبول نشم باید سربازی برم یا میتونم دوباره کنکور بدم لطفا راهنمایی کنین

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت به خیر
   بعد از فارغ التحصیلی در هر مقطع مدت زمان یکسال از سوی نظام وظیفه فرصت دارید.

 67. Avatar photo
  Amirhoseinmokhtari
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

  سلام من ورودی ۹۷ هستم امسال ۱۴۰۱ درسم تموم میشه
  اگه برای کارشناسی ارشد امتحان بدم و قبول نشم باید سربازی برم یا فرصت دارم لطفا راهنمایی کنین

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

   سلام وقت بخیر . بعد از اخرین ازمونتان ، یک سال فرصت دارید برای ارسال دفترچه
   برای اطلاعات بیشتر به مقالات سایت مراجعه نمایید

 68. Avatar photo
  امیر
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام من متولد 82/5/8 هستم دیپلم که گرفتم مدرسه گفت احتیاجی ب معافیت تحصیلی نیست الان تو اینترنت زده تا ۱۸ سال و ۶ ماه فرصت دارین یعنی الان من ۵ ماه غیبت خوردم؟ این مدتم لرا کنکور خوندم الانم منتظر نتیجم کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون

  • Avatar photo
   aghazade
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام
   شما تاپان 19 سالگی فرجه دارید در صورت اقدام نکردن وارد مرحله غیبت میشود اما نیازه مراجعه حضوری به پلیس +10 ونظام وظیفه داشته باشید در خصوص پیگیری این موضوع

 69. Avatar photo
  n.m
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۹

  سلام وقت بخیر

  من خرداد ۱۴۰۰ مدرک دیپلم گرفتم و برای معافیت تحصیلی اقدام کردم و مهلت اون ۱ ساله من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم و منتظرم تا نتایج بیاد و خرداد معافیت تحصیلیم تموم شده یعنی الان باید چیکار کنم نمیتونم منتظر بمونم تا نتایج بیاد
  یا منتظر بمونم و هیچ اقدامی نکنم تا وقتی که انتخاب رشته کنم و اون موقع مراجعه کنم که یعنتی ۲ ماه بعد اتمام معافیتم
  ایا برام مشکل پیش میاد

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

   سلام اگر معافیت تحصیلی تون تا خرداد هست باید قبلش اقدام به تکمیل دفترچه اعزام به خدمت میکردید و در صورت اعلام نتایج کنکور در صورت قبولی میتونستید ایست خدمت سربازی بزنید

 70. Avatar photo
  امیر
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

  الان چجوری باید کد رو درست کنم چون در حال حاضر تو سایت سازمان سنجش اون کد رو نمیشه ویرایش کرد

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

   سلام وقت بخیر از طریق سیستم پاسخگویی سازمان اقدام نمایید

 71. Avatar photo
  امیر
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام وقت بخیر من تو ثبت نام کنکور کد نظام وظیفه رو اشتباه وارد کردم الان مشکلی برام پیش میاد؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   با سلام وضعیت نظام وظیفت به مشکل میخورد در اولین فرصت کد نظام وظیفه را درست کنید

 72. Avatar photo
  محسن
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام آیا ابطال برگه اعزام « برگه سبز» با ثبت نام در دانشگاه به منزله ایست خدمتی هست ?

  • Avatar photo
   aghazade
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام
   خیر تفاوت دارند

   • Avatar photo
    محسن
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

    آخه وقتی رفتم میدون سپاه گفت همون ایسته ، یعنی اشتباه کرده ?

    • Avatar photo
     bagheri
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

     با سلام میدان سپاه سوله ابی مرکز نظام وظیفه است و رای نهایی را ایشان برای نام وظیفه باید بدهد

     • Avatar photo
      محسن
      ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

      پس یعنی ایست خوردم ?

     • Avatar photo
      bagheri
      ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

      با سلام به احتمال بالا اینت شما خورده فقط از طریق نظام وظیفه چک کنید

 73. Avatar photo
  محمد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام وقت بخیر . من برگه سبز گرفتم و یک هفته بعدش دانشگاه ثبت نام کردم . آیا من ایست خدمتی خورده ام ? ابطال برگه اعزام به معنی ایست خدمتی هست?

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   با سلام از طریق سامانه سخا این مورد را چک کنید

 74. Avatar photo
  میلاد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

  تورو خدا جواب سوال منو بدید خیلی استرس گرفتم . ایست خدمتی زدم و دانشگاه ثبت نام کردم حالا میخوام از دانشگاه انصراف بدم و رشته جدید ثبت نام کنم ولی شما گفتید اجازه دانشجو شدن رو ندارم در حالی که این اولین انصراف من هستش
  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • Avatar photo
   ranjbar
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقتتون بخیر
   برای تغییر رشته با شرایط شما منعی وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 75. Avatar photo
  میلاد
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

  مگه هر داوطلب اجازه یک بار انصراف و تحصیل مجدد را ندارد ؟ من تا حالا اصراف ندادم .

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   با سلام اگر ایست خدمت زده باشی نمیتوانی باید اجازه نظام وظیفه را بگیرید

   • Avatar photo
    میلاد
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

    ببخشید میشه بیشتر توضیح بدید ? چجوری باید از نظام وظیفه اجازه بگیرم?

 76. Avatar photo
  محمدرضا
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۴

  سلام، من ورودی 96 کارشناسی پیام نور هستم و واحدی پاس نکردم، تا 31 شهریور 1401 معافیت تحصیلی دارم و سنوات قانونیم تموم میشه، اگر قبل از اتمام سنوات مصوب انصراف بدم میتونم از فرصت یکساله برای کنکور 1402 استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   با سلام میتوانید استفاده کنید ولی چون نصفه سنوات را بیشتر استفاده کرده اید باید از نظام وظیفه اجازهخ بگیرید به جای پلیس +10

 77. Avatar photo
  محمدرضا
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۲

  سلام، من ورودی 96 کارشناسی پیام نور هستم، تا 31 شهریور 1401 معافیت تحصیلی دارم و سنوات قانونیم تموم میشه، اگر قبل از اتمام سنوات مصوب انصراف بدم میتونم از فرصت یکساله برای کنکور 1402 استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

   سلام اگر تا حالا انصراف نداده باشید بله میتونید فقط یکبار انصراف بدید

 78. Avatar photo
  میلاد
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام وقت بخیر . بنده سال 98 ایست خدمتی زدم و دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و تعداد واحد خیلی کمی پاس کردم . حالا میخوام از دانشگاه فعلی انصراف بدم . آیا دوباره میتونم دانشگاه جدید ثبت نام کنم ؟ «تا حالا انصراف ندادم و هم اکنون در مقطع کارشناسی هستم»

  • Avatar photo
   bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

   با سلام دیگر اجازه دانشجو شدن را ندارید باید سربازی روید

   • Avatar photo
    میلاد
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۱

    سلام مجدد . مگه هر داوطلب اجازه یک بار انصراف در طول دوران تحصیل را ندارد ? با توجه به اینکه در سنوات مجاز هستم و مدرک معادل ندارم

    • Avatar photo
     bagheri
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵

     با سلام اگر ایست خدمت داشته باشید انصراف از دانشگاه بدهید باید بروید سربازی

   • Avatar photo
    میلاد
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۵

    سلام مجدد . مگه هر داوطلب حق یک بار انصراف را ندارد ???
    بنده تا حالا انصراف ندادم و در سنوات مجاز هستم و مدرک معادل هم ندارم

    • Avatar photo
     bagheri
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵

     با سلام اگر ایست خدمت داشته باشید انصراف از دانشگاه بدهید باید بروید سربازی

 79. Avatar photo
  میلاد
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  سلام وقت بخیر . بنده سال 98 ایست خدمتی زدم و دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و تعداد واحد خیلی کمی پاس کردم . حالا میخوام از دانشگاه فعلی انصراف بدم . آیا دوباره میتونم دانشگاه جدید ثبت نام کنم ؟ «تا حالا انصراف ندادم و هم اکنون در مقطع کارشناسی هستم»

 80. Avatar photo
  محمدی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

  سلام .من متولد 81 هستم و قبلا معافيت تحصيلي گرفتم اعتبارش تا خرداد 1401 هست و امسال دوازدهم بودم و همين امسال ديپلم ميگريم هنرستاني من از قبل اينکه 18 سالم بشود معافيت تحصيلي گرفتم تا اين لحضه غيبت يا موردي نداشتم . به علت اينکه سن به 20 مي رسد و در کنکور1401 ثبت نام کردم به علت اينکه رشته من فني هست قسط دارم از کنکور فني ادامه تحصيل بدهم الان وضعيت من به چه شکل مي شود ميتوانم ادامه تحصيل بدهم

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۵

   سلام شما بعد از اینکه دیپلم میگیرید یکسال فرصت دارید از معافیت تحصیلی استفاده کنید

 81. Avatar photo
  علی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف هر دو پا رو دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

   با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

 82. Avatar photo
  مصطفی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۵

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خفیف هر دو پا دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت من چ قدره؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

   با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

 83. Avatar photo
  Majid
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۲

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خفیف هر دو پا دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت بنده چ قدر؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

   با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

 84. Avatar photo
  Majid
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف هر دو پا دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت بنده چ قدره؟

 85. Avatar photo
  Amir
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خفیف هر دو پا رو دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت من چ قدره ؟

 86. Avatar photo
  محمد جواد
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

  با سلام
  بنده متولد ۱۰ فروردین ۱۳۷۵ هستم
  سال ۹۴ به مدت سه سال در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل بودم
  سال ۹۷ دانشگاه ملی رشته مکانیک قبول شدم
  منتها با توجه به شواهد ۱۰ ترم یا حتی ۱۱ ترم ( ترم ۱۱ به صورت معرفی ب استاد) درگیر دانشگاه هستم با توجه به اینکه سن من بالا رفته ممکنه اجازه تحصیل ندن و اعلام کنن ک برم سربازی قبل گرفتن مدرک کارشناسی؟ تا پایان این ترم که ترم ۸ بنده هست ۹۷ واحد پاس خواهد شد و ۴۲ واحد برام میمونه ک تمام کنم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷

   سلام وقت بخیر . استعلام معافیت تحصیلی در سامانه sakha.epolice.ir قابل مشاهده می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 87. Avatar photo
  محمد
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

  سلام من متولد28 شهریور83 هستم و امسال کنکوری هستم یعنی دو ماه قبل از ماه تولد18 سالگی اگه نتیجه کنکور دلخواه من نباشه و بخوام پشت بمونم باید ماه شهریور معافیت تحصیلی از مدرسه بگیرم؟ در کل کی باید اقدام کنم و زمانش تا یک سال بعد یعنی تا شهریور سال بعد هست یا طبق گرفتن دیپلم تا خرداد سال بعد؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام
   نیازه شما به نظام وظیفه مراجعه کنید واعلام کنید که قصد استفاده از معافیت تحصیلی دارید به جر کنکور اصلی 1بار دیگر فرجه دارید اما حتما باید ورود به دانشگاه داشته باشید

 88. Avatar photo
  علی
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۶

  سلام خسته نباشید.
  من خرداد سال 1400 دیپلم گرفتم و کنکور قبول نشدم .معافیت تحصیلی گرفتم و تا خرداد امسال وقت داره. ولی برای ثبت نام کنکور 1401مشکل پیش اومد و نتونستم ثبت نام کنم . و ثبت نام دانشگاه آزاد هم از مهر ماه شروع میشه. ولی تا سه ماه دیگه معافیت ندارم . اگه میشه راهنماییم کنید.

  • Avatar photo
   fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام وقت بخیر
   ثبت نام دانشگاه های بدون آزمون معمولا یک هفته بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری انجام میشود به علاوه شما میتوانید درخواست ثبت نام کنکور سراسری را به سازمان سنجش بدهید .

 89. Avatar photo
  سعید
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من سال ۹۶ رشته روزانه دانشگاه دولتی بودم سال ۹۸ انصراف دادم و با سوابق تحصیلی رشته شبانه دولتی قبول شدم حالا میخوام انصراف بدم و به دانشگاه پیام نور یا علمی کاربردی برم امکان پذیر هستش ؟!

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

   برای اقایون امکان انصراف دوم نیست و بعد انصراف دوم باید بروند سربازی

 90. Avatar photo
  دانیال
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام عرض ادب من در شهرستان معاف شدم و پول صدور کارت پرداخت کردم الان بعد دوماه در شورا عالی صدام کردن ایا امکان داره شورا عالی استان رد بکنه با اینکه پول صدور کارت در شهرستان پرداخت کردم ?

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

   با سلام.امکان ان بسیار کم است.

 91. Avatar photo
  علیرضا
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۸

  سلام
  من متولد 76 هستم و دانشجوی کارشناسی پیوسته و ورودی 94 من نتونستم درسم رو تو 4 سال تموم کنم و توی شهریور 1401 فارق التحصیل میشم و استعلام که کردم گفتن معافیت تحصیلی دارم ولی تا کی نمی دونم ایا میتونم بعد از فارق التحصیلی شهریور 1401 ، صبر کنم و کنکور ارشد 1402 رو شرکت کنم یا خیر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام وقت بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود . میتوانید برای بررسی شرایط و استعلام معافیت تحصیلی با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 92. Avatar photo
  علیی
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام.من سال 17بهمن۹۹ فارغ التحصیل شدم وامسال دانشگاه قبول شدم خواستم بدونم خود دانشگاه معافیت تحصیلی رد میکنه یا خودم باید اقدام کنم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت بخیر باید به دانشگاه مراجعه کنید

 93. Avatar photo
  علی
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۴

  سلام من دوازدهم انسانی هستم، در فرم ثبت نام کنکور دانشگاه امام باقر زدم و میخوام 1401 کنکور بدم و اگر قبول نشدم و رد شدم برم برای درجه داری نیروی انتظامی یا سپاه یا ارتش ثبت نام کنم.
  الان تکلیف سربازی من چی میشه؟
  چقدر و تا چه مدت باید معافیت بگیرم؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴

   جهت بررسی دقیق تر شرایط تماس بگیرید.

  • Avatar photo
   علیی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام.من سال 17بهمن۹۹ فارغ التحصیل شدم وامسال دانشگاه قبول شدم خواستم بدونم خود دانشگاه معافیت تحصیلی رد میکنه یا خودم باید اقدام کنم.

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

    سبلم وقت بخیر برای معافیت تحصیلی باید به دانشگاه مراجعه کنید

 94. Avatar photo
  مهدی
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۶

  با سلام و خسته نباشید یه سوالی داشتم خدمتتون من متولد۱۳۸۲/۶/۸هستم و امسال خرداد یعنی خرداد۱۴۰۰دیپلم گرفتم کنکور دادم ولی انتخاب رشته نکردم و موندم سال بعد دوباره کنکور بدم وتا حال هم هیچ معافیتی و گواهی به پلیس +۱۰ندادم آیا من چقدر وقت دارم وضعیت نظام وظیفه رو مشخص کنم و دوم اینکه آیا من وارد غیبت شدم الان ۱۸/۴/۲سالمه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   تا خرداد 1401 معافیت دارید.جهت کسب اطلاعات در خصوص نحوه شرکت در کنکور 1401 تماس بگیرید

 95. Avatar photo
  امیر
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۴

  سلام ببخشید من آخر بهمن فارغ‌التحصیل میشم تا یک سال معافیت تحصیلی دارم درسته ؟ دیگه نیازی نیست برای گرفتن معافیت تحصیلی به جایی مراجعه کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت بخیر
   بعله شما 1سال فرجه دارید

 96. Avatar photo
  رضا
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام من ترم 5 کاردانی کامپیوتر بودم و انصراف دادم اومدم کاردانی حسابداری الان ترم 5 حسابداری ام و نزدیک 10 واحدم مونده میخاستم ببینم به من که یه بار انصراف دادم و دوباره شروع به تحصیل کردم ایا سنوات افراقی میدن یا نه؟ بهم ترم 6و7 سنوات ارفاقی تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳

   بله.

 97. Avatar photo
  رضا
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۴

  سلام خسته‌ نباشین من دانشجوی روانشناسی ترم ۳دولتی هستم سال اول قبول نشدم و سال دوم قبول شدم الان میخوام انصراف بدم واسه فرهنگیان بخونم میخواستم بدونم کی باید انصراف بزنم و اگر انصراف بزنم سرباز میشم یا ن

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام وقت بخیر برای اسعلام معافیت تحصیلی میتونید یکبار انصراف بدید و تا بعد از ان حدودا فرجه یکساله برای مشمول شدن دارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 98. Avatar photo
  علی
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام وقت شما بخیر
  من دانشجوی مقطع کاردانی هستم سوالم از خدمت شما اینه که من رو برگه معافیتم نوشته تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ معافیت دارم سوالم اینه که آیا تا یکسال دیگه از تاریخ ذکر شده مهلت دارم تا به خدمت برم و غیبت نخورم در ضمن من از یکسال معافیت پس از گرفتن دیپلم هم استفاده کردم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام . فرصت یکسال رو دارید

   • Avatar photo
    حجت
    ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

    سلام من معافیتم تا ۱۴۰۱،۱،۲۶اعتبار داره میخوام کنکور ۱۴۰۱بدم چیکار کنم که غیبت سربازی نخورم لطفا راهنمایی کنید

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

     سلام. باید برای بهمن ماه یک دانشگاه ورودی نیمسال دوم پذیرش بگیرید و معافیت تحصیلی دریافت کنید

 99. Avatar photo
  علی
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۷

  سلام چطور معافیت تحصیلی خودم را تمدید کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۸

   سلام. به پلیس 10+ مراجعه کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸

   سلام شمابه مشاوره نیازداریدتماس بگیریدراهنماییتون میکنن

 100. Avatar photo
  علیرضا
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۷

  سلام من یک سال پشت کنکور موندم و ورودی 97 هستم حتما باید تا شهریور 1401 فارغ التحصیل بشم یا میتونم تمدیم کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقت به خیر
   تا 10 ترم فرصت دارید که بدون ثبت درخواست تحصیلتان را به اتمام برسانید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 101. Avatar photo
  مهدی علیزاده
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷

  سلام خسته نباشید من چند ماه پیش درخواست معافیت تحصیلی دانشجویی داخلی انجام دادم و نتیجه به کارتابل دانشگاه ارسال شد امروز که نگاه کردم دیدم دو باره درخواست معافیت تحصیلی داخلی واسم ثبت شده که امکان حذف آن هم نیست و نوشته منتظر پرداخت لطفا کمک کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت به خیر
   این مورد میتواند مشکل از سایت باشد از طریق واحد دانشگاهی پیگیر باشید.

 102. Avatar photo
  مهدی
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۱

  سلام من نام دانشگاه اشتباهی تایپ شده بجای علوم پزشکی آزاد تهران زده تهران شرق الان باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت بخیر باید به پلیس +10 مراجعه کنید

 103. Avatar photo
  امیرحسین بذلی
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

  ببخشید من اشتباهی معافیت کارشناسی پیوسته گرفتم الان دانشگاه میگه باید کاردانی بگیرم میشه بگین الان چیکار کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت به خیر
   برای اصلاح این مورد باید حضوری مراجعه کنید نظام وظیفه و مقطع تحصیلی خود را ویرایش نمایید.

 104. Avatar photo
  خشایار
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام وقت بخیر، من سال ۹۷ از یک دانشگاه انصراف دادم و و همون سال دانشگاه دیگه ای مشغول به تحصیل شدم در مقطع کارشناسی ، و حدود. ۳۰ واحد تطبیق زدم، من خرداد ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم ، سوالم اینه که آیا از زمان فارغ تحصیلی تا یک سال معافیت تحصیلی شاملم میشه یا نه ؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقتتون بخیر بله از زمان فارغ تحصیلی به مدت یکسال وقت دارید.

 105. Avatar photo
  جواد
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۷

  سلام. اگر اقامت یه کشور دیگه رو داشته باشم بیام ایران سربازم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام
   ار پاسپورت داشته باشید مشکلی از لحاظ نظام وظیفه ندارید

 106. Avatar photo
  حسین
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام
  ببخشید من کارشناسیم دی ماه ۱۴۰۰ تموم میشه ورودی ۹۷ هستم . بعد از گرفتن مدرک دقیقا چقدر وقت دارم امکانش هست تا خرداد1402 برای کنکور ارشد بمونم ؟
  این فرصت یک سال چون ۲۳ساله هستم برام محفوظ هستش؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت بخیر معافیت تحصیلی تا 1 سال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی هستش و بعد از ان مشمول میشوید

 107. Avatar photo
  محمد
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

  سلام.من معافیت تحصیلی دارم ولی از یه طرف معافیت گرفتم و کارت خدمت حل شده اومده ولی دست من نیست رفتم از پلیس +۱۰پرسیدم گفت معافیت تحصیلی داری قضیه چیه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت به خیر
   تا زمانی معافیت تحصیلی داشته باشید معافیت دیگری براتون ثبت نمیشود.بعد از اتمام معافیت تحصیلی معافیت دائم برای شما ثبت می شود.

 108. Avatar photo
  محمد
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام خسته نباشین ببخشید من مراجعه کردم به پلیس بعلاوه ۱۰ گفتن تا اخر مهر مهلت دارین که برای سربازی اقدام کنین و بعد اون اضاف خدمت میخورین ولی بنده تو سامانه پلیس بعلاوه ۱۰ استعلام گرفتم تا ۱۰ تیر ۱۴۰۱ مهلت دارم میشه راهنماییم کنید؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام
   اخرین مدرک تحصیلیتون رو چه تاریخی گرفتید؟

   • Avatar photo
    محمد
    ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۱۹

    سلام.من معافیت تحصیلی دارم ولی از یه طرف معافیت گرفتم و کارت خدمت حل شده اومده ولی دست من نیست رفتم از پلیس +۱۰پرسیدم گفت معافیت تحصیلی داری قضیه چیه؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

     سلام وقتتون بخیر باید به نظام وظیفه مراجعه کنید

     • Avatar photo
      محمدعلی
      ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

      سلام وقتتون بخیر
      بنده دانشجو هستم و سال قبل برای دریافت معافیت تحصیلی از طریق پلیس + 10 اقدام کردم، و آخرین پیام دریافتی این بود که شما دارای شرایط اولیه معافیت تحصیلی میباشید از طریق کارتابل دانشگاه نسبت به پرداخت هزینه اقدام کنید و آخرین وضعیت هم در سامانه سخا نوشته مشمول !!!

     • Avatar photo
      karimi
      ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

      سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور