ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

معافیت بهزیستی ۱۴۰۲ + مراحل قانون جدید ماده 6 کفالت

معافیت بهزیستی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

جدیدترین شرایط دریافت معافیت بهزیستی مشخص شده است. آیا می دانید این معافیت شامل چه مواردی می شود؟ از معافیت ماده 9 بهزیستی و مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی چه اطلاعاتی دارید؟بیماری های ماده 6 بهزیستی چیست؟ ما در این مطلب قصد داریم به بررسی معافیت سربازی خانواده تحت پوشش بهزیستی و همچنین، معافیت کفالت مادر تحت پوشش بهزیستی به علاوه شرایط دریافت معافیت کفالت پدر تحت پوشش بهزیستی بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید تا از نکات مربوط به معافیت سربازی خانواده تحت پوشش بهزیستی اطلاعات لازم را بدست آورید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با معافیت سربازی خانواده تحت پوشش از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط معافیت بهزیستی چیست؟

یکی از معافیت هایی که به مشمولین داده می شود، معافیت بهزیستی است.

در این نوع معافیت، فرد مشمول و یا اعضای خانواده وی تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند.

این نوع معافیت که با توافق بین سازمان بهزیستی و ستاد کل نیروهای مسلح انجام می شود، به منظور حمایت این خانواده ها است.

افرادی که تحت حمایت بهزیستی قرار می گیرند، درواقع یا معلولیت و یا نیاز به حمایت روحی دارند.

ماده 6 این قانون معافیت، برای حمایت از خانواده هایی است که یک یا دو نفر از اعضای خانواده آن ها تحت پوشش بهزیستی هستند.

سال انعقاد آن نیز به دهه 80 بازمی گردد.

 

 

مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی

 

 

قوانین معافیت بهزیستی

قبل از بررسی قوانین، لازم است بدانید این نوع معافیت تنها شامل خانواده هایی می شود که یکی از حالت های زیر را داشته باشند:

پدر و مادر یا یکی از آن ها به دلیل معلولیت، تحت پوشش باشند.

حداقل دو نفر از اعضای خانواده مانند خواهر و برادر به واسطه معلولیت تحت پوشش باشند.

همسر فرد مشمول به دلیل معلولیت تحت پوشش باشد.

فرد مشمول به دلیل فوت یا طلاق پدر، مادر تنها داشته که تحت پوشش بهزیستی است.

فرزند فرد مشمول به دلیل معلولیت تحت پوشش بهزیستی باشد.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از کار در وزارت دفاع کلیک کنید.

 

 

شرایط اخذ معافیت بهزیستی

یکی از اولین شرایط مربوط به معافیت بهزیستی، نداشتن غیبت است.

به علاوه اگر دو برادر شرایط گفته شده در قسمت فوق را داشته باشند که معافیت به آن ها تعلق بگیرد، یکی از برادرها می تواند از این معافیت استفاده کند.

 

 

معافیت سربازی خانواده تحت پوشش بهزیستی

 

 

مراحل دریافت معافیت بهزیستی

برای دریافت معافیت بهزیستی لازم است ابتدا به اداره مربوطه مراجعه نمایید. پس از مراجعه، درخواست شما ثبت شده و سپس کمیسیون شروع به بررسی می نماید. اگر تایید شود، می توانید به پلیس به علاوه 10 برای گرفتن معرفی نامه مراجعه کنید. همانطور که می دانید معافیت ماده 6 جزء معافیت های کفالت است و به همین دلیل نیاز به شهادت محلی نیز دارد. در این حالت یک سری رم های محلی باید پر شود که فرم ها از پلیس به علاوه ده قابل دریافت است. پس از دریافت فرم ها، تعدادی شاهد باید آن را امضا نمایند. توجه داشته باشید که اگر فرد معلول خارج از منزل شما نگهداری شود، معافیت نخواهید داشت

 

 

مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی

برای اطلاع از مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی در این قسمت همراه ما باشید. قبل از اینکه در ادامه مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی را بخوانید، لازم است بدانید که برای هر فردی این مراحل ممکن است کمی متفاوت باشد. اما کلیت به همین صورت است.

 

 

مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی : بهزیستی محل سکونت

در این مرحله یک سری مدارک از افراد گرفته شده و از شما خواسته می شود به یک سری سوالات در مورد نحوه معلولیت عضو خانواده پاسخ دهید. پس از کسب اطلاعات لازم، قرار ملاقاتی حضوری با شما و فرد معلول ترتیب داده خواهد شد تا وضعیت شما مشخص شود. در صورتی که معلولیت واضح و شدید باشد، مراحل کامل شده و سپس مدارکی برای شما فرستاده می شود که در آن درجه معلولیت از ضعیف تا خیلی شدید توضیح داده شده است.

 

 

بیماری های ماده 6 بهزیستی

 

 

مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی : پلیس +10

زمان تحویل مدارک به شما، مرحله بعدی و اقداماتی که قرار است انجام شود نیز مشخص خواهد شد. در این مرحله با مراجعه به دفاتر پلیس به علاوه 10 می گویید که قصد گرفتن معافیت ماده 6 بهزیستی را دارید و مدارک تان نیز حاضر است. سپس اپراتور یک دفترچه خدمت سربازی به شما می دهد که باید در صفحات مشخص شده لیست مدارک را نوشته و تکمیل نمایید. این صفحات شامل صفحه درخواست معافیت کفالت، صفحه گواهی امضا 3 تن از بستگان،صفحه واکسن و یک سری صفحات دیگر است.

 

 

مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی : تماس نظام وظیفه با شما

در این مرحله با شما تماس گرفته شده و خواسته می شود که برای تکمیل مدارک به اداره بروید. در ابتدا یک سری مدارک اولیه و فیش واریزی لازم است تحویل دهید. اولین کمیسیون توسط یک پزشک عمومی برگزار شده که بعد از ویزیت، نامه تایید پزشکی شما به نزدیکترین بیمارستان نظامی داده خواهد شد.

 

 

مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی : کمسیون در بیمارستان نظامی

حالا به مرحله اصلی رسیده ایم. در این مرحله با مراجعه به بیمارستان، بسته به نوع معلولیت خود پزشک نوبتی را برای ویزیت در روزهای بعدی خواهد داد. در این مرحله چندین پزشک دیگر نیز ویزیت را انجام داده و سپس نظر تخصصی خود را اعلام می کنند. در این روز باید تمامی مدارکی که از بیماری دارید، همراه داشته باشید.

 

 

مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی : نامه رسید! تماس نظام وظیفه

در این مرحله نظام وظیفه با شما تماس گرفته و اعلام رسیدن نامه خواهد کرد که باید دوباره فیش دکتر را واریز نمایید و به دکتر قبلی ارائه دهید.

 

 

مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی : کمسیون بدوی

این مرحله، پس از تمام شدن مراحل پزشکی با حضور خودتان و بیمار در نظام وظیفه محل سکونت و با حضور یک نماینده دادگستری، یک نماینده از سپاه یا ارتش ( معمولا سرهنگ) و شاید چند نماینده دیگر برگزار می شود. با پرسیدن یک سری سوالات ساده در نهایت، رای برای معافیت شما صادر خواهد شد.

 

 

مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی : تکمیل پرونده و واریز فیش ها

تا به این قسمت تمامی مراحلی که مربوط به مربوط به صادر شدن رای بوده انجام شده و مرحله صدور کارت معافیت مانده است.

 برای صادر شدن کارت معافیت یک سری هزینه ها باید پرداخت شود که در حال حاضر طبق آخرین اخبار به دست آمده، این موارد حذف گردیده است.

 

 

بیماری های ماده 6 بهزیستی شامل چه مواردی است؟

در این قسمت همراه ما باشید تا بیماری های ماده 6 بهزیستی را بررسی کنیم. در این مورد باید به شما بگوییم که به صورت کلی سازمان بهزیستی معلولیت ها را به 6 دسته تقسیم بند می کند:

معلولیت جسمی حركتی : در این حالت فرد معلول له دلیل قطع اندام حرکتی، بدشکل بودن اندام، شکستگی و در رفتگی های شدید ستون فقرات، ضایعات مغزی و اختلال های مخچه و تومورها معلول شناخته خواهد شد.

معلولیت ذهنی : شامل داشتن هوش زیر 55، هوش بین 55 تا 75 و بیماران روانی مزمن می شود.

معلولیت گفتار : داشتن لکنت و اختلال در گفتار را شامل می شود.

معلولیت در بینائی : وجود برخی مشکلات در بینایی مانند تخلیه چشم و اختلال در دید می شود.

معلولیت در شنوائی : این حالت شامل وجود برخی مشکلات در شنوایی مانند ناشنوایی مطلق و اختلالات شنوایی خواهد بود.

 

 

شرایط معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی

پس از کسب اطلاعات لازم در رابطه با بیماری های ماده 6 بهزیستی در این قسمت قصد داریم شرایط معافیت کفالت ماده 6 بهزیستی را بررسی کنیم.

یکی از شرایط این است که فرد غیبت نداشته و شرط دوم این است که یک یا چند نفر از اعضای خانواده وی جزء افراد بهزیستی باشند.

نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که داشتن معلولیت یا نقض عضو به تنهایی نمی تواند منجر به گرفتن معافیت کفالت بهزیستی شود. در واقع ایت معافیت به صورتی است که فرد نیاز به مراقبت داشته باشد.

 

 

معافیت بهزیستی ماده 6 برای چه کسانی در نظر گرفته شده است؟

معافیت بهزیستی ماده 6 برای افرادی که یک عضو در سازمان بهزیستی دارند و یا مادر و پدر آن ها تحت نگهداری بهزیستی است، کاربرد دارد. در این نوع معافیت، معافیت کفالت مادر تحت پوشش بهزیستی و معافیت کفالت پدر تحت پوشش بهزیستی صادر خواهد شد. دریافت معافیت کفالت پدر تحت پوشش بهزیستی و یا معافیت کفالت مادر تحت پوشش بهزیستی بدین معناست که پدر و مادر فرد تحت پوشش بهزیستی هستند و فرد با دریافت معافیت، از آن ها نگهداری خواهد کرد.

از طرفی اگر در یک خانواده دو فرزند معلول وجود داشته باشد و سازمان بهزیستی معلولیت آن ها را تایید کند، یکی از پسرهای سالم معاف از خدمت می شوند.

 

 

معافیت ماده 9 بهزیستی چگونه است؟

این  نوع معافیت نیز برای معافیت سربازی خانواده تحت پوشش بهزیستی در نظر گرفته شده است. اگر خانواده ای دارای فرزند معلول باشد، می تواند از معافیت ماده 9 بهزیستی استفاده کند.

در معافیت ماده 9 بهزیستی آمده است که اگر خانواده ای دارای فرزند معلول باشد و تنها یک پسر 18 ساله داشته باشد،این پسر از رفتن به خدمت سربازی معاف خواهد بود. نکته ای که در خصوص معافیت ماده 9 بهزیستی وجود دارد، مربوط به تایید معلولیت است.

 

 

معافیت کفالت مادر تحت پوشش چگونه است؟

معافیت کفالت مادر تحت پوشش از مهم ترین انواع معافیت ها است. این نوع معافیت برای خانواده هایی که دارای فرد معلول هستند در نظر گرفته شده است. اگر این فرد مادر فرد مشمول باشد، وی از رفتن به خدمت معاف خواهد شد. در خصوص معافیت کفالت مادر تحت پوشش بهزیستی باید بدانید که اگر برادر دیگری نیز داشته باشید، می توانند از این نوع معافیت استفاده نمایند. به علاوه امکان گرفتن کفالت مادری که تحت پوشش  است و همسر ندارد برای یکی از فرزندان پسر وجود خواهد داشت.

 

 

معافیت کفالت پدر تحت پوشش چگونه است؟

معافیت کفالت پدر تحت پوشش  از جمله بندهای مربوط به معافیت ماده 6 بهزیستی است. فرد مشمولی که پدر وی یکی از بیماری های ماده 6 بهزیستی را داشته باشد، می تواند از معافیت کفالت پدر تحت پوشش استفاده نماید. در این نوع معافیت در صورت وجود چندین برادر، تنها یکی از آن ها می تواند از معافیت کفالت پدر تحت پوشش استفاده نماید.

 اگر شما معافیت کفالت پدر تحت پوشش بهزیستی و یا مادر تحت پوشش را دریافت کرده باشید، یعنی باید حتماً در منزل از آن ها نگهداری کنید. در صورتی که قصد نگهداری از آن ها در خارج از منزل را داشته باشید، این معافیت به شما داده نخواهد شد.

 

 

قانون مربوط به معافیت همسر معلول

ما در قسمت های فوق نکات مربوط به معافیت همسر معلول را بررسی کردیم.معافیت همسر معلول بدین صورت است که اگر فرد مشمولی دارای همسر معلول باشد، از خدمت معاف خواهد شد. برای دریافت این معافیت، فرد مشمول نباید غیبت داشته باشد. نکته دوم زمان معلولیت است. یعنی همسر فرد مشمول باید بعد از ازدواج معلول شده باشد. ازدواج با فردی که معلول بوده، منجر به دریافت این معلولیت نخواهد شد. جدایی از همسر معلول، این معافیت را لغو خواهد کرد. نوع معلولیت نیز باید به تایید سازمان نظام وظیفه رسیده باشد.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب به بررسی شرایط دریافت معافیت بهزیستی و انواع مختلف آن پرداختیم. از آنجایی که معافیت ماده 9 بهزیستی و ماده 6 بهزیستی جزء پرتکرارترین سوالات در این حوزه بود، سعی کردیم اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم. به علاوه مراحل کمیسیون ماده 6 بهزیستی و همچنین بیماری های ماده 6 بهزیستی نیز بررسی گردید. از آنجایی که معافیت همسر معلول نیز جزء معافیت سربازی خانواده تحت پوشش بهزیستی محسوب می شود این مورد را نیز به همراه نکات بررسی کردیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، معافیت کفالت مادر تحت پوشش بهزیستی و همچنین معافیت کفالت پدر تحت پوشش بهزیستی داشتید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بیماری های ماده 6  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

قانون جدید معافیت تحصیلی 

نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت 

امریه خدمت سربازی 

امریه سربازی سپاه 

امریه وزارت نفت در سال 

2/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط معافیت بهزیستی برای افرادی که مادر تحت پوشش دارند، چگونه است؟

افرادی که مادر تحت پوشش بهزیستی دارند، باید این موضوع را ثابت کرده و نگهداری در منزل از مادر داشته باشند.

شرایط معافیت بهزیستی برای پدر تحت پوشش چه تفاوتی با مادر تحت پوشش دارد؟

افرادی که مادر تحت پوشش دارند، در صورت داشتن برادر نیز برادرشان معاف خواهد بود؛ اما در معافیت بهزیستی پدر این حالت وجود ندارد.

آیا داشتن همسر معلول نیز می تواند منجر به گرفتن معافیت بهزیستی شود؟

بله داشتن همسر معلول نیز می تواند منجر به گرفتن معافیت شود.

برای دریافت مشاوره معافیت بهزیستی می توان از ایران تحصیل کمک گرفت؟

بله برای دریافت مشاوره در این رابطه با می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

 

نظرات

 1. Avatar photo
  رضا
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۰

  سلام ببخشید من فرزند اول خانواده هستم پدر و مادر هردو عضو بهزیستی هستند همینطور خواهرم دو تا برادر هم دارم و عضو بسیج هم هستم و من باید خرج خانواده رو بدم آیا راهی هست معاف بشم یا خیر؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام بله احتمالش وجود دارد

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام
   می توانید برای کفالت ماده 6 بهزیستی اقذام کنید

 2. Avatar photo
  زهرا
  ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام وقت بخیر
  پدر و برادر من هر دو مشکل معلولیت دارن و عضو بهزیستی هستن و برادر دیگه ای هم ندارم
  نامزد من نمیتونه از این شرایط برای معافیت استفاده کنه؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام وقت به خیر
   امکان استفاده از معافیت کفالت تنها برای خانواده و خودشخص می باشد.

 3. Avatar photo
  علی
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام وقت بخیر
  بنده لیسانس دارم و چهار پنج ماهی هست در حال خدمتم.
  پدر و خواهرم که از خودم دو سال کوچکتره چندین و چند ساله که عضو بهزیستی هستن و هر دو مشکل معلولیت با شدت متوسط دارن.
  یه برادر هم دارم که چهار پنج سالی از خودم بزرگتره
  میخواستم بپرسم به توجه به قوانین سال جدید آیا شرایط معافیت دارم یا خیر ؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام دوست عزیز اگر پدر شما تحت پوشش بهزیستی باشند و شما برادر دیگری داشته باشید هر دو میتوانید از امتیاز معافیت استفاده کنید.

 4. Avatar photo
  Hamid
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام وقت بخیر مادر بنده حدود ۷سال فوت کردن و پدر بنده حدود ۷۰سال سن دارن و از ناحیه یک چشم نابینا هستن و چشم دیگر هم بینایی ضعیف داره و انواع بیماری قلبی و کلیوی داره و بازنشسته هستن و شرایط مالی متوسطی دارن یعنی منزل و ماشین دارن و بنده دو خواهر مجرد و یک برادر متاهل دارم که خدمت سربازی رفتن میخواستم بدونم میتونم برای دریافت مددجویی بهزیستی برای پدرم اقدام کنم و نامه دریافت کنم برای کفالت پدر اقدام کنم و اینکه خودم هم دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم و غیبت ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما برای دریافت کفالت مشکلی ندارد اما باید برسی شود

 5. Avatar photo
  Masih
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۱

  سلام بنده برای معافیت ماده ۶ بهزیستی اقدام کردم .پدرم گفتاری و شنوایی شدید دارای معلولیت ک عضو بهزیستی هستن …
  برادرم از این شرایط استفاده نکرده و مشغول خدمت سربازی
  خودم غیبت ندارم …سال ۱۴۰۱ اقدام کردم …شرایط چجوریه راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت به خیر
   یکی از شروط گرفتن معافیت کقالت نداشتن برادر بالای 18 سال است.

   • Avatar photo
    Masih
    ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۳۶

    اینکه پدر تصمیم میگیره کی کفالت رو برعهده بگیره چه موضوعیه. ‌واینکه اگر با مستندات ثابت شه که برادر بزرگتر واجد شرایط نگهداری پدر نیست چی …ماده ۶ بهزیستی کی تغییر کرده مگه این مهم قید نشده که ملاک نیست داشتن برادر بزرگتر

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۳

     سلام وقت به خیر
     در صورت تایید عدم صلاحیت برادر بزرگتر در نگهداری از پدر میتوانید نسبت به گرفتن کفالت اقدام نمایید.

     • Avatar photo
      Masih
      ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۹

      چطور می‌توان مجاب کرد که برادر شرایط نگهداری نداره…الان برادر من پرونده پزشکی اعصاب و روان داره و فرار از خدمت ..و الان بزور داره سربازی میکنه ..میشه راهنمایی کنید لطفا

     • Avatar photo
      مشاور صادقی
      ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۷

      سلام
      تماس بگیرید

 6. Avatar photo
  hesam
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۰

  سلام خسته نباشید من ۴ ماه است درحال خدمت هستم پدرم تحت پوشش بهزیستی هست و پارکینسون شدید داره سنوات هم دارم تازه پرونده معافیت کفالت از طریق بهزیستی تشکیل دادم بنظرتون چقد طول میکشه تا کمسیون تشکیل بشه کلا چند کمسیون تشکیل میدن
  خیلی ممنون میشم جواب بدید چون درحال خدمت هستم گفتم ببینم در عرض چند ماه احتمال داره معاف بشم

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۲

   سلام وقت بخیر.
   معمولا به افرادی که غیبت دارند معافیت کفالت تعلق نمیگیرد مگر با توجیه غیبت

 7. Avatar photo
  آرش
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۱

  با سلام
  من برادرم بیماری افسردگی شدید یا همون بیماری دو قطبی دارن و عضو بهزیستی هستن حدود 7،8سال هست، دو برادر هستیم ، من الان مسمول هستم و غیبت نخوردم، پدرم در قید حیاط هستن خدارو شکر ، پدرم 60ساله هستن و یبار سکته داشتن و عمل انژیو انجام دادن و طی زلزله عضو کمیته امداد درامدن ، خواهشا به من بگین من میتونم از کفالت به برادرم استفاده کنم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر
   برای کفالت برادر خیر اما میتوانید در صورت اثبات عدم صلاحیت برادر بزرگتر برای کفالت پدر اقدام نمایید.

 8. Avatar photo
  مجتبی
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۷

  با سلام
  من 26 سال سن دارم و بدون غیبت الان مشمول هستم و یک برادر دارای معلولیت شدید ذهنی دارم (برادر دیگری هم ندارم)
  پدرم 56 سال و مادرم 52 سال سن داره
  یک خواهر متاهل هم دارم

  خواستم ببینم از طریق ماده 9 بهزیستی میتونم برای معافیت اقدام کنم؟
  تماس تلفنی هم گرفتم کارشناس گفتن میشه اقدام کنی منتها پس از مراجعه به نظام وظیفه چیزی دستگیرم نشد و گفتن نمیشه

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۸

   سلام برای بررسی دقیق با مجموعه تماس بگیرید

 9. Avatar photo
  امیرحسین کشتکار
  ۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام وقت بخیر. میخواستم ببینم با چه درجه ای از معلولیت پدر میتونم معافیت دائم بگیرم. پدرم الان عضو بهزیستی هست کارت هم داره اما درجه معلولیت نمیدونم. از بچگی بخاطربیماری مادرزادی سینداکتلی ۴تا از انگشتان دوتا دستش قطع شده. میخواستم ببینم میتونم برای معافیت دائم اقدام کنم؟ تاکید میکنم بازم که پدرم از بچگی عضو بهزیستی بوده و الانم هست. خودمم دانشجو کارشناسی هستم و غیبت ندارم.

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۵

   سلام وقت بخیر
   در صورت اثبات از کار افتادگی پدر و نداشتن برادر بالای ۱۸ سال می توانید برای معافیت کفالت پدر اقدام کنید

 10. Avatar photo
  حسام
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۲

  سلام من یکبار پرونده معافیت کفالت تشکیل دادم پدرم پارکینسون شدید داشت کمسیون رای داد و اونوقت تحت پوشش بهزیستی نبود چون سنوات داشتم معاف نکردن الان ۴ ماه است خدمت میکنم پدرم الان تحت پوشش بهزیستی است و پسر بزرگ خانواده هستم آیا معافیت از طریق بهزیستی شامل من میشود؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام وقت بخیر.
   بله چون پدر تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته است شرایط خیلی راحت تری برای معافیت دارید.

 11. Avatar photo
  فرزاد
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

  سلام وقتتون بخیر
  برادرم معلولیت شدید شنوایی و گفتاری دارد و از سربازی معاف است و خودم هم معلولیت خفیف شنوایی دارم. هر دو تحت پوشش بهزیستی هستیم. طبق قوانین معافیت مربوط به بهزیستی ( دو معلول) آیا می توانم معافیت بگیرم؟ غیبت هم ندارم.

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

   سلام
   می توانید از معافیت کفالت ماده 6 بهره مند شویددر صورت داشتن شرایط کامل.
   برای راهنمایی کامل دراین خصوص تماس بگیرید

   • Avatar photo
    فرزاد
    ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

    سلام
    رزرو کردم
    لطفا تماس بگیرید. ممنونم

 12. Avatar photo
  امرالله
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸

  سلام شماره تلفن بدهید
  ما تلفن ثابت نداریم با موبایل زنگ میزنم

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقت بخیر.
   میتوانید از داخل سایت اقدام به خرید بسته کنید که ما با شما تماس بگیریم .

 13. Avatar photo
  امرالله
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۵

  سلام من متولد ۶۱ هستم داراری ۳ فرزند هستم که یک دختر ۴ ساله داراری معلولیت شدید دارم که تحت‌ پوشش بهزیستی
  است و همسرم بیش از ده سال است که ناراحتی اعصاب داردایا معافیت برايم تعلق میگیرد

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام وقتتون بخیر شرایط معافیت موارد خاص باید برای شما برسی شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 14. Avatar photo
  امرالله
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۱

  سلام من متولد ۶۱ هستم داراری ۳ فرزند هستم که یک دختر ۴ ساله داراری معلولیت شدید دارم همسرم بیش از ده سال است که ناراحتی اعصاب داردایا معافیت برايم تعلق میگیرد

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما برای دریافت معافیت کفالت باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 15. Avatar photo
  مصطغی
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

  سلام من یک خواهر سندرم دان دارم که تحت پوشش بهزیستی هست و برادر بزرگترم سربازی رفته و زن گرفته آیا میتونم از طریق خواهرم اقدام کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام دوست عزیز، شرایط شما باید با دقت بیشتری بررسی شود چون اشاره نمرده ای که پدرتون در قید حیات هستند یا خیر و اینکه برادر متاهل شما در چه فاصله ای از شما زندگی میکند.. لطفا با داخلی 108 تماس بگیرید.

 16. Avatar photo
  حسام
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

  سلام پدرم تحت پوشش بهزیستی هستش و پارکینسون شدید دارد ویک برادر ۶ ساله دارم یکبار پرونده معافیت کفالت تشکیل دادیم در کمسیون رای گرفتیم چون ۶ ماه اضافه خدمت داشتم معافیت رو رد کردند الان ۳ ماه است رفتم خدمت آیا میتوانم دوباره درخواست بدم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام دوست عزیز اگر یکبار برای این مسئله اقدام کرده اید و به علت غیبت مخالفت شده است برای بار دوم شانسی ندارید متاسفانه.

 17. Avatar photo
  هادی
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

  با سلام
  پدر من نه ماه است که عضو بهزیستی است و ۸۰ درصد ناشنوایی که در کارت شدید ذکر شده دارد و از کارافتادگی متوسط…میخواستم ببینم میتونم بزای معافیت بهزیستی اقدام بکنم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت بخیر .
   بله میتوانید با توجه به شرایط ایشان برای کفالت پدر اقدام کنید ولی باید شرایط شما دقیق تر بررسی شود.

 18. Avatar photo
  رضا
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۶

  سلام من تک پسر خانواده و دانشجوم و یه خواهر تحت پوشش بهزیستی که مشکل ذهنی شدید هستش دارم و پدرم هم ۶۸ سالشه و روستا زندگی میکنیم آیا من میتونم برا معافیت به ادراه بهزیستی مراجعه کنم ممنون میشم جواب بدید

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت بخیر.
   شما کفالت خواهر را نمیتوانید بگیرید چون پدر در قید حیات است و باید تمرکز خود را بر روی کفالت پدر بگذارید.

 19. Avatar photo
  ادریس
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

  سلام. ترم اخر کارشناسی ام .یک خواهر معلول دارم که مشکل بینایی داره و تحت پوشش بهزیستی هست پدر و مادر هر دو بالای 50 سال هستن و اونا هم تحت پوشش بهزیستی هستن دو تا برادر بزرگترم سربازی رفتن میخواستم بدونم میتونم از معافیت مددجویان بهزیستی استفاده کنم

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۵

   سلام وقت بخیر
   بله با مدارک کامل به دفاتر پلیس به اضافه 10 مراجعه فرمایید .

 20. Avatar photo
  امیرمحمد
  ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام
  پدرم پارکینسون خفیف داره و برادر بزرگم معلول جسمی و ذهنی شدید هست و هردوشون تحت پوشش بهزیستی هستن
  رفتم بهزیستی نامه خواستم واسه معافیت ماده۶ گفتن چون پدرت بیماریش خفیف هست نامه بهت نمیدیم
  خواهش راهنمایی کنید چیکار کنم؟میتونم از بهزیستی شکایت کنم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام
   میتونید مجدد درخواست بررسی بدید
   اما برای بررسی بیشتر وضعیت تون هم میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 21. Avatar photo
  مهدی
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

  سلام و درود
  ببخشید من مشمول سربازی هستم و فقط یک برادر دارم که دارای معلولیت شدید جسمی و تحت پوشش بهزیستی هست.
  و پدر مادرم نیز در قید حیات و سالم هستند.
  آیا معافیت ماده ۹ بهزیستی شامل من میشه؟ممنون میشم توضیح بدید.

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر
   به دلیل وجود پدر و توانایی نگهداری از فرزند معلول معافیت بهزیستی و کفالت برادرتان به شما تعلق نمیگیرد.

   • Avatar photo
    عباس
    ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۷

    با سلام
    من یک برادر (برادر دیگری ندارم) بزرگتر از خودم که 6،7ساله مشکل افسردگی دو قطبی شدید و تحت پوشش بهزیستی هست دارم و پدرم 60سالش هست و اونم یبار سابقه سکته قلبی دارد و خودم الان مشمول هستم میتوانم از ماده 9بهزیستی استفاده کنم؟

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۵

     سلام وقت به خیر
     در صورتی که بیماری برادر بزرگتر و عدم توانایی در انجام امور اثبات و ازکارافتادگی پدر هم تایید شود امکان گرفتن معافیت کفالت را دارید.
     برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 22. Avatar photo
  Hossein i
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام وقت شما بخیر. ی سوالی داشتم در رابطه با کفالت. پدرم در قید حیات نیستند و مادرم سرپرست خانواده هستند و نیز تحت حمایت کمیته امام. برادر کوچیک من سربازی نرفته و غیبت داره. خواستم بدونم من میتونم کفالت بگیرم؟ تا حالا از معافیت تحصیلی داشتم ولی دانشگاه گفته تا سه چهار ماه دیگه باید دفترچه بفرستی. حالا با توجه به اینکه برادر کوچیک من غیب داره، من میتونم معافیت کفالت بگیرم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت به خیر
   یکی از شروط گرفتن معافیت کفالت نداشتن برادر بالای 18 سال است.

   • Avatar photo
    محمد
    ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱

    سلام خسته نباشید طبق ماده 9 من یک خواهر معلول دارم و تا دو تا خواهر سالم که من از دو تا شون هم بزرگتر هستم . و پدرم 50 سالش و مادرم هم 47 سالش میخواستم بدونم معاف میشم یا نه . ممنون

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

     سلام دوست عزیز خیر شما شرایط گرفتن معافیت رو ندارید. برای دریافت مشاوره ی تخصصی تر در این مورد با داخلی 108 در تماس باشید.

 23. Avatar photo
  محمد
  ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام و خسته نباشید بنده خواهرم معلول خیلی شدید هست و پسر تک خانواده هستم طبق ماده ۹ میگن معافیت میگیره، ولی هرجا میرم پلیس بعلاوه ۱٠ ک نمیدونه و میاد میگه دو فرزند باید باشید و ماده ۶ رو فقط میگه
  حتی خود بهزیستی زیاد محل نمیده و میگه میفرستیم رئیس ببینیم چی میشه ولی شاید قبول نکنن و فلان و رو هواس
  الان من دقیقا چیکار کنم؟چطوری از ماده ۹ وقتی تک فرزند پسر سالم خانوادم و خواهرم معلوله شدیده استفاده کنم؟؟؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام دوست عزیز طبق قانون نظام وظیفه عمومی درصورتیکه شما تک فرزند مذکور پسر خانواده باشید و بالای 18 نیز باشید و پدر شما در قید حیات نباشند و یا بدلیل بیماری قادر به تامین معشیت خانواده نباشند شما میتونید برای معافیت کفالت خواهرتون اقدام کنید.

   • Avatar photo
    محمد
    ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۵

    با سلام مجدد و خسته نباشید و تشکر بابت پاسخگوییتون
    خ تک فرزند پسر باشم خواهرم معلولم نباشه کفالت میتونم بگیرم، دیگه نیازی به بهزیستی نیس
    همه حا سایت ها حتی خودتون ماده ۹ رو زدین یک فرزند معلول باشد تک فرزند پسر میتواند استفاده کند و در تبصره ها هم هست که درصورتی ک فرد خواهر یا برادر دیگری نداشته باشد
    الان کجای این ماده یا تبصره نوشته شده قید حیات نبودن پدر یا مریض بودن؟
    فقط گفتین یک فرزند معلول و سالم تک فرزند پسر باشد میتواند
    ینی چی دقیقا
    یکی پدرش سالم باشه و تک فرزند باشه و خواهرش معلول نمیتونه؟

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

     سلام دوست عزیز کفالت به معنی سرپرستی میباشد اگر خواهر معمول شما سرپرست دیگری داشته باشد چه پدر، چه برادر بالای 18 سال و چه همسر،شما نمیتوانید معافیت کفالت ایشون رو بگیرید.برای مطالعه قوانین کفالت خواهر وارد سایت رسمی نظام وظیفه بشید و موارد رو با دقت مطالعه کنید.

 24. Avatar photo
  هادی
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱

  با سلام
  پدر من 95 درصد ناشنوایی مادرزادی دارند و چهار ماه عضو بهزیستی هستند،متاسفانه از امکانات بهزیستی اطلاع نداشتیم.
  آیا میتونم از این کفالت استفاده کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اگر برادر بزرگ تر از 18 سال نداشته باشین بله

 25. Avatar photo
  حسین مجاهدی
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۰

  سلام ببخشید من چند وقت پیش هزینه صدور کارت رو پرداخت کردم و نوع معافیتم کافلت مادر فاقد شوهر تحت پوشش بهزیستی ام و نوع معافیت موقت یا دائمه؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقتتون بخیر جهت مشاوره با مرکز ایران تحصیل تماس بفرمایید

 26. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

  سلام من تک پسر هستم و ی خواهر کوچیکتر از خودم دارم تحت پوشش بهزیستی هم هستیم پدرم خیلی وقته خارج از کشور زندانه آیا امکان یا راهایی هست معافیت بهزیستی به من تعلق بگیره

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام بله در صورت نداشتن غیبت میتونی بری کمیسیون نظام وظیفه و مدارکتو ارائه بدی و معافیت کفالت خواهر کوچکتر را بگیری

   • Avatar photo
    علیرضا
    ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

    با سلام یادم رفت بگم مادر هم دارم.و سالم هستن هم اون هم خواهرم باز هم امکان پذیر می‌باشد!؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 27. Avatar photo
  سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۵

  سلام من 1401/06/23معرفی به صدور کارت شدم چندماه دیگه کارت معافیت کفالت پدرنیازمندمراقبت ماده ۶بهزیستی به درخانه مان پست می شود

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام وقت بخیر بسیار عالی.

 28. Avatar photo
  محمد
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۷

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم ما خانواده هستم 7 نفره 4 نفرمون معلول بهزیستی اند کارت بهزیستی دارن 3 نفر شون ازدواج کرده 1 نفر شون مجرد پدرم فوت شده مادر مسن 60 سال دارم مستعمری میگره 2 برادرم دار بخاطر کارشون از شهر ما خیلی دورن‌ می خواستم بدونم می تونم معاف شم راهی هست

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 29. Avatar photo
  پرهام
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۲

  اگر پدر زیر نظر بهزیستی باشد چون نمی تونم خدمت کنم میتونم چهارروز مرخصی بگیرم ؟؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • Avatar photo
    عبدالله
    ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

    سلام من ۳۸ سالمه دارای دو فرزند معلول تحت پوشش بهزیستی میتونم معافیت بگیرم

    • Avatar photo
     مشاور بهروزی
     ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

     سلام روزتون بخیر در شرایط خاص امکانش هست اما باید غیبت نداشته باشید

 30. Avatar photo
  پرهام موسوی
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۴

  اگر پدرمان زیر نظر بهزیستی باشد
  من سرباز هستم مرخصی زیاد تعلق بگیره ؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • Avatar photo
    رامین
    ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

    سلام من پدرم مهره ال ۱ شکسته و درد زیادی داره و وضعیت مالی خوبی نداره
    منم غیبت ندارم و برای بهزیستی ثبت نامش کردم
    ایا میتونم براش کفالت بگیرم؟برادرام هیچ کدوم کفالت نگرفتن

    • Avatar photo
     maleki
     ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

     سلام وقت بخیر
     وضعیت پزشکی شما به طور دقیق باید بررسی شود .
     جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد معافیت بهزیستی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید .

 31. Avatar photo
  Hasan sadr
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

  تلفن ثابت نداریم اخه چجوری زنگ بزنم با گوشی همراهم چجوری میشه؟؟

 32. Avatar photo
  رضا
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

  سلام من یک پای مصنوعی دارم که از بدو تولد همینطور بوده. آیا این میتونه من رو معاف از خدمت کنه؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما بله امکان پذیر میباشد.

 33. Avatar photo
  Hasan sadr
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۹

  با سلام وقت بخیر
  پدر مادر بنده نزدیک یک هفته است کار بهزیستیشون #صادر شده
  مادرم مشکل لگن داره مادرزادی
  پدرم مشکل اختلال در بینایی و #دیابت
  هر دو ب صورت #متوسط هست مشکلشون
  ولی خب پدرم تقریبا توانایی لازم برای کارکردن و خرج خانواده رو نداره
  درچه صورتی میتوانم من اقدام به معافیت کنم
  غیبت ندارم
  یک خواهر دارم فقط
  بنده تازه کارشناسی رو تموم کردم
  لطفا راهنماییم بفرمایید

  • Avatar photo
   haghipor
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر
   شما شرایط دریافت کفالت پدر را دارید

   • Avatar photo
    Hasan sadr
    ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۱

    ممنونم ینی از طریق بهزیستی یا چی؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

     • Avatar photo
      Hasan sadr
      ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

      تلفن ثابت نداریم اخه چجوری زنگ بزنم

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام روزبخیر
   با کفالت مادر که کارت بهزیستی دارند میتونید انجام بدین.

   • Avatar photo
    Hasan sadr
    ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۲

    اخه این طوری میگن نمیشه مشاور ها چون در این صورت نباید پدر در قید حیات باشد و الا نمیشه کفیل مادر شد

    • Avatar photo
     abbasian
     ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

     سلام وقت بخیر ،بحث کفالت خیلی گسترده هست و باید شرایط شما دقیق بررسی شود ، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 34. Avatar photo
  سجاد
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام وقت بخیر
  من خواهرم معلول شدید ذهنی است پدرمم معلول جسمی متوسط
  یک بار کمیسیون دعوت کردن رد کردن
  آیا دوباره میتونم اقدام کنم ک بازم کمسیون دعوت کنن؟؟؟ممنون میشم جواب بدید

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

   سلام برای اطلاع از شرایط میتونین مقاله را مطالعه کنید یاتماس بگیرید

 35. Avatar photo
  صالح
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

  سلام پدرم پارگی دیکسش راعمل کرده وتکفلی مادرش ۸۱ساله که از همه نظر افتاده ومن برادر ۱۰۰٪معلول دارم هالا ۱۸سالم هست به نظر شما می توانم معافیت تکفلی بگیرم

  • Avatar photo
   karimi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام شانس شمابرای معافیت زیاداست برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 36. Avatar photo
  asdyzhra776@gmail.com
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام سلام من زیر منظره بهزیستی هستم و برای معافیت سوالی داشتم من سرپرست خانواده ام هستم خودم فقط زیر نظر بهزیستی هستم و مریضی افسردگی شدید اختلالات احساسی یا پانیک دارم آیا معاف هستم از خدمت تاخیر متشکرم لطفاً جوابمو بدی ممنون میشم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام امکانش هست باید به پلیس به اضافه ده مراجعه کنید

 37. Avatar photo
  ستار
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام من سرپرست هستم دو فرزند دارم و زن وزیر نظر بهزیستی هستم معلول حملات پانیک یا اختلالات اساسی شدید پانیک هستم افسردگی شدید و مدارک پزشکی رو به پلیس +۱۰ بردن روش انجام دادم و به پیش دکترم رفتم و حالا به نظام وظیفه رفتم و گفتم یه روز دیگه پیامک برات میاد باید بری به بیمارستان اهواز بیمارستان مرکز استان بعد من موافق میشه یا نه فقط خودم تحت نظر هستم سرپرست هستم ممنون میشم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام روزبخیر
   احتمالا باید براتون کمسیون تشکیل بدن.

 38. Avatar photo
  محمد
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام مادرم از ازدواج اولش دو پسر داره که با اونها به مدت 35 ساله هیچ ارتباطی نداره و 35 ساله از همسر اولش هم جدا شده
  ثمره ازدواج با همسر دومش هم من هستم البته 23 ساله از پدرم جدا شده و هیچ ارتباطی تو این مدت با پدرم ندارم
  سرباز هستم 3 ماه خدمت و کاملا با مادرم تنها زندگی میکنم و وضعیت مالی هم خرابه لیسانس هستم
  مادرم 7 ماهه از بهزیستی حقوق میگیره میخوام از طریق گرفتن کفالت مادرم معاف بشم رئیس بهزیستی شهرمون میگه باید یکسال بگذره از اولین حقوقی که مادرت گفته تا بتونیم فرق کفالت و بدیم

  سوال اول این درسته که باید یکسال بگذره از اولین حقوقی که گرفته تا بعدش اقدام کنیم؟
  سوال دوم از زمانی که اقدام کردیم تا زمانی که معاف بشیم چقدر زمان میبره ؟ گفته میشه باید کمیسیون تشکیل بشه و خیلی زمان بره این درسته؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 39. Avatar photo
  لیلا
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام خسته نباشید.
  ببخشید پدر من به علت سانحه ۱۲ نقطه از بدنشون خرد شده و سه تا عمل سنگین داشتن و سه قسمت پلاتین گذاشتن. معلم بازنشسته هستن و برادر بزرگترم سربازی رفتن و متاهل هستن. ایا برادر کوچکترم که ارشد مکانیک هستن و مجرد و غیبت ندارن میتونن با ثبت نام پدرم در بهزیستی و با ماده شش بهزیستی معاف شن؟ با توجه به اینکه پدرم الان یه ماهه تو بیمارستانه ایا امکان تشکیل پرونده و معافیت برای برادرم هست؟ ممنون میشم جواب بدین.

  • Avatar photo
   bahraii
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقتتون بخیر وضعیت شما باید دقیق تر برسی شود

 40. Avatar photo
  Znd
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۸

  سلام برای این نوع معافیت، شدت معلولیت چقدر باید باشه مادر من در هر دو گوش دچار اختلالات شنوایی متوسط رو به شدید هست اما با استفاده از سمعک مشکلی نداره ایا امکان معافیت من وجود داره؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

   سلام وقت بخیر برای اخذ معافیت کفالت ماده 6 . استانه شنوایی باید در حد ماژور باشد برای دریافت مشاوره کامل با کارشناسان مرکز تماس حاصل فرمایید

 41. Avatar photo
  علی
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  باسلام.پدر و مادرم در قید حیات هستند اما پدر و برادربزرگم معلول هستند اشتباهی که شده اینه که برادرم معافیت کفالت پدرم رو گفته به جای اینکه کفالت معلولیت بگیره حالا امکان داره که بتونیم اون معافیت کفالت برادرم رو باطل کرد و برادرم از طریق معلول بودنش که جزء مددجوی بهزیستی هم هست معاف بشه و من کفالت پدر معلولم رو بگیرم ؟؟
  ممنون

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر با توجه به شرایط موجود امکان پذیر نمی باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گرفتن کفالتبا کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 42. Avatar photo
  پویا
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

  سلام من یک خواهر معلول دارم که تحت پوشش بهزیستی هستش خودمم ترم آخر کارشناسی هستم. پدر و مادرم در قید حیات هستن، میخواستم بدونم میشه معاف بشم؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۶

   سلام بله اگر عضویت بهزیستی رو داشته باشید میتونید معافیت رو اقدام کنید

 43. Avatar photo
  میلاد
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۵

  سللم خسته نباشید من مادرم سکته مغزی کرده اللن یه دست و یه پاش خشک هست نمیتونه زساد حرکت بده خیلی سختشه داره نیره زسر پوشش بهزیستی پدرم در قید حیات هست میخواستم بدونم در قید حیات بودن پدرم مانع معافیت هست یا نه چون تا جایی ‌که خوندم مانعی ندیدم در مورد این موضوع

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام بله برای اطلاع بیشترتماس بگیرید

 44. Avatar photo
  رضا
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

  باسلام، ببخشید، این سوال رو ازتون میپرسم خواهش میکنم با صبر و حوصله جواب بدین، این سوالم در رابطه با همون سوال قبلی هست، من تنها پسر بالا 18 سال خانواده هستم و الان 22 سال هستم، من يه خواهر معلول جسمی ذهنی شدید دارم، خانواده ام يه خانواده 6 نفره هست که من پسر بالای 18 سال خانواده هستم، پدر و مادر م خداروشکر در قید حیات هستند، مادرم خانه دار هست و پدرم کارگری میکند اصلا دخل و خرجمون جور در نمياد، من يه خواهر هم دارم که سال ديگه کنکور شرکت میکنه و يه برادر کوچک 7 ساله هم دارم، بخدا دخل و خرجمون جور در نمياد مخصوصا اینکه پدرم هم کارگر هست و يه خواهر معلول جسمی ذهنی دارم، از بهزیستی برای خواهرم ماهیانه مبلغی واریز میکنن و کارت معلولیت شدید دارد و در بهزیستی برای خواهرم پرونده تشکیل دادیم، دولت برامون یارانه ریخته بود متوجه شدم جزو سه دهک اول هستیم، شرایط زندگيمون بخدا سخت شده، یعنی من که پسر بزرگ خانواده هستم باید کمک کنم به خانواده م چون پدرم کارگر هست و جزو مشاغل سخت میباشد، خواهش میکنم پاسخ دهید ممنون

  • Avatar photo
   abbasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره دقیق معافیت بهزیستی با شماره 9099072952 تماس بگیرید .

 45. Avatar photo
  رضا
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

  باسلام، منظور از ماده 9 بهزیستی که گفته يه فرزند معلول تو خانواده باشه و يه پسر بالای 18 سال در خانواده باشه، سوال من اينه در قید حیات بودن پدر و شرایط خانواده هم شامل این ماده ميشه؟!

  • Avatar photo
   heydari
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام وقت بخیر
   خیر در صورتی که پدر در قید حیات باشد شما شرایط کفالت را ندارید

 46. Avatar photo
  بهزاد
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۷

  سلام وقت بخیر
  من برای ماده 6 بهزیستی اقدام کردم، بعد از اینکه درجه معلولیت شدید صادر شد خود بهزیستی تماس گرفت که به بیمارستان نظامی مراجعه کنم، بعد از حدود 2 ماه تماس گرفتن که جواب بیمارستان آمده و یک کمیسیون دیگه در خود بهزیستی برگزار شد، و بعد از کمیسیون بهم نامه 3 برگی دادن برای پلیس + 10، بعد از تکمیل فرم های و مدارک در پلیس + 10، پرونده و دادن برای مراجعه به نظام وظیفه استان، در آنجا هم یک کمیسون دیگر برگزار شد و گفتن نتیجه و یک ماه دیگه بیاید بهتون بگیم، میشه بفرمایید الان تو کدوم فرآیند هستم؟ از خود بهزیستی پرسیدیم گفتند شما بیمارستان نظامی رفتی یک کمیسیون بیشتر برگذار نمیشه، اما اینکه گفتند یک ماه دیگه بیاید خوب عجیب بود، ممنون میشم جواب بدید متاسفانه تو تعطیلات عید هم هستیم و بی خبری و استرس خیلی اذیت می کنه. ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   به دفتر نظام وظیفه مراجعه نمایید.

 47. Avatar photo
  Ma
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

  سلام من مادرم عضو مددجویان بهزیستی هستن و نابینایی کامل دارن با وجود در قید حیات بودن پدر می تونم معافیت بگیرم؟!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت بخیر
   بله منعی برای شما وجود ندارد .

 48. Avatar photo
  محمد
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۱

  سلام من به برادر معلول شنوایی دارم که ازین طریق معاف شده ایا معافیت طبق این ماده شامل من هم میشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام .طبق قانون ماده 6 اگر شما برادرتان را عضو بهزیستی کنید میتوانید معافیت کفالت ماده 6 را بگیرید

 49. Avatar photo
  رضا
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۵

  سلام من یه برادر اتیسم دارم ک معلول ذهتی هستش ک کارت معلولیت هم دارد و شدید هم هس پدر و مادر هم دارم قانون ماده ۹ چیه من معاف میشم نمیشم ؟؟؟؟ مرسی

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۵

   احتمال ان زیاد است.جهت اطلاع از نحوه اقدام برای معافیت تماس بگیرید.

 50. Avatar photo
  امیرحسین محقق
  ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۱

  سلام من ی برادر دارای معلولیت شدید دارم سیپی هست ۲۰ سن دارم ازش مراقبت میکنم کارای شخصیش انجام میدم 10سالش هست پوشاک میشه می خواستم بدونم میشه از طریق بهزیستی معاف دائم شد؟ و الان من برای کارشناسی می خونم .

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام وقت بخیر بستگی داره که پدر مادر در قید حیات باشند برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

   • Avatar photo
    امیرحسین محقق
    ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۴

    سلام پدر مادرم در قید حیات هستن و هردو شاغل هستن لطفا اگر ماده 9 شاملم میشه بهم بگین چون من از برادرم مراقبت میکنم نیاز که معاف بشم . ممنون

    • Avatar photo
     ranjbar
     ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

     سلام وقتتون بخیر
     برای پاسخگویی به سوال شما و راهنماییتون به اطلاعات بیشتری نیاز است .
     برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

مطالب مرتبط

تماس با مشاور