ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشکل کارت اعتباری سنجش + راهنما پیگیری مشکلات | ایران تحصیل

مشکل کارت اعتباری سنجش + راهنما پیگیری مشکلات | ایران تحصیل
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبان باید پس از ثبت نام در آزمون سمپاد، در تاریخی که سازمان سمپاد اعلام می‌ کند، برای خرید و دریافت کارت اعتباری اقدام نمایند. برای خرید این کارت سه روش وجود دارد که افراد باید از طریق آن‌ ها برای خرید اقدم نموده و هزینه آن را پرداخت نمایند. اما، گاهی اوقات ممکن است که در زمان تهیه این کارت، مشکلاتی به وجود آیند. افراد برای رفع مشکل کارت اعتباری سنجش باید به سایت سنجش مراجعه کرده و طبق مراحلی که در ادامه مقاله بیان خواهد شد، مشکل را پیگیری و رفع کنند.

اگر شما هم جز افرادی هستید که به دنبال تهیه این کارت و رفع مشکلات آن هستید، با ما همراه باشید. در ادامه مقاله به روش‌ های خرید و نحوه رفع و پیگیری مشکل کارت اعتباری سنجش خواهیم پرداخت.

 

 

روش‌های خرید و تهیه کارت اعتباری سنجش

اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌ خواهید کارت اعتباری سنجش را تهیه نمایید، بهتر است که با روش‌ های خرید و تهیه این کارت آشنا شوید. شما عزیزان از طریق سه روش می‌ توانید این کارت را تهیه کنید که این سه روش، شامل موارد زیر می‌ باشند:

 

روش اول خرید کارت اعتباری سنجش

یکی از راحت‌ترین اما پر خطاترین روش‌ هایی که می‌ توانید از طریق آن کارت اعتباری را دریافت کنید، پرداخت اینترنتی است. این طریق، به دلیل سریع و در دسترس بودن، طرفداران بسیار زیادی دارد. اما ممکن است که شما در زمان پرداخت، دچار ایراد شوید و مجبور شوید که مجدد هزینه کنید. اگر که می‌ خواهید این روش را انتخاب کنید، باید ابتدا دفترچه آزمون را دریافت کنید و سپس وارد سایت epay.sanjesh.org شده و هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. 

 

 

برای مشاهده سایت sanjesh.org و کسب اطلاعات بیشتر، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

 

روش‌های خرید و تهیه کارت اعتباری سنجش

 

روش دوم خرید کارت اعتباری سنجش

درصد خطای این روش نسبت به روش اول یعنی پرداخت اینترنتی، بسیار کمتر است. شما در این روش باید پس از دریافت دفترچه، به دستگاه‌ های خودپرداز بانک صادرات ایران مراجعه نمایید. پس از مراجعه به دستگاه‌ های خودپرداز بانک صادرات، می‌ توانید کارت اعتباری سنجش را دریافت کنید.

 

روش سوم خرید کارت اعتباری سنجش

اگر نتوانستید با روش‌ های ذکر شده کارت اعتباری را دریافت کنید، می‌ توانید به مراکز مشاوره معتبر همچون ایران تحصیل، مراجعه کرده و یا با آن‌ ها تماس بگیرید. با مراجعه و تماس می‌ توانید به راحتی کارت اعتباری را دریافت نموده و در این آزمون شرکت نمایید. 

 

نکات مهم برای جلوگیری از ایجاد مشکل کارت اعتباری سنجش

در زمان خرید این کارت، برای جلوگیری از بروز خطا و اشتباه، باید نکاتی را بدانید و رعایت کنید. برخی از مهم‌ترین این نکات، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • به یاد داشته باشید که پیش از هر اقدامی باید ابتدا دفترچه راهنما را دریافت نموده و سپس آن را با دقت مطالعه کنید.
 • زمانی که می‌خواهید عنوان آزمون را انتخاب کنید، دقت کنید که عنوانی که می‌خواهید( به عنوان مثال: ریاضی) را انتخاب کنید. زیرا، اگر عنوان را اشتباه انتخاب کنید و هزینه را واریز کنید، این هزینه به حساب شما باز نخواهد گشت. همچنین، برای دریافت کارت جدید با عنوان صحیح، باید مجدد هزینه کنید.
 • اگر که می‌ خواهید با دو عنوان مختلف(به عنوان مثال: هم در رشته ریاضی و هم در رشته هنر) کنکور بدهید، باید دو کارت اعتباری جداگانه تهیه نمایید. به یاد داشته باشید که حتما شماره سریال کارت‌هایتان با یکدیگر متفاوت باشند.
 • برای دریافت کارت اعتباری سنجش، زمانی که می‌خواهید اطلاعات خود را وارد کنید، باید این کار را با دقت و به درستی انجام دهید. این مرحله، بسیار حساس است؛ زیرا، کد دریافتی فقط متعلق به یک فرد است و اگر آن را اشتباه وارد کنید، کارت اعتباری را دریافت نخواهید کرد.
 • پس از وارد کردن اطلاعات و پرداخت هزینه، گزینه‌ای به نام تایید نهایی وجود دارد که با فشردن آن، این عملیات را به پایان خواهید ‌رسانید. اما، گاهی اوقات ممکن است که بخواهید مطمئن شوید که عملیات را به درستی انجام داده‌اید. در این صورت، مجددا وارد سایت می‌ شوید و سایت از شما مجدد هزینه‌ای را دریافت خواهد کرد. اگر این هزینه را واریز کنید، این پول به حساب شما باز نخواهد گشت. بنابراین، اگر گزینه تایید نهایی را مشاهده کرده و آن را انتخاب کردید، هرگز برای برطرف کردن شک خود مجدد وارد سایت نشده و مجدد پولی را واریز نکنید.

 

 

روش پیگیری مشکل کارت اعتباری سنجش

اگر شما در زمان خرید این کارت، به هر دلیلی دچار مشکل شدید، برای پیگیری و رفع مشکل کارت اعتباری سنجش، مراحل زیر را انجام دهید.

 • همان طور که گفته شد ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش کنکور شوید و سپس از قسمت دسترسی سریع، گزینه خرید کارت اعتباری را انتخاب نمایید.
 • پس از آن، باید گزینه مشاهده مشخصات کارت را انتخاب کنید.
 • سپس، برای ادامه فرایند پیگیری دو روش پیش رو خواهید داشت. در حقیقت، شما عزیزان می‌ توانید با کمک این دو راه، ایراد کار خود را ردگیری کنید.
 • در راه اول، باید با کمک شماره سفارش، ایراد را ردگیری کنید. شما باید یکی از گزینه‌ های سامانه فروش را انتخاب نموده و سپس نام و نام خانوادگی و سایر موارد خواسته شده را پر کنید.
 • در راه دوم، شما باید با استفاده از شماره پیگیری درگاه، پیگیری را انجام دهید. باید یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ های درگاه پرداخت را برگزینید. سپس، اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

 

 

برای ورود به سایت سازمان سنجش کنکوربر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

 

نکات مهم برای جلوگیری از ایجاد مشکل کارت اعتباری سنجش

 

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با روش‌ های خرید کارت اعتباری و نحوه پیگیری مشکل کارت اعتباری سنجش آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که در زمان خرید این کارت، حتما کد دریافته شده را به درستی یادداشت کرده و تا پایان آزمون در نزد خود نگهدارید. زیرا، اگر این کد را فراموش کنید و یا گم کنید، بازیابی آن دشوار است و ممکن است نتوانید آن را بازیابی کنید. اگر سوال دیگری در این زمینه دارید، می‌ توانید با ما تماس بگیرید و یا برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در ایران تحصیل، در سریع‌ترین زمان ممکن به شما عزیزان کمک خواهند کرد. 

 

3.3/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

1- برای خرید کارت اعتباری سنجش چه روش هایی وجود دارد؟

برای خرید این کارت سه روش وجود دارد. 1- از طریق پرداخت الکترونیکی2- از طریق مراجعه به خودپرداز 3- از طریق مراجعه به مراکز مشاوره

2- برای پیگیری مشکل کارت اعتباری سنجش به کجا باید مراجعه کرد؟

برای پیگیری مشکل کارت اعتباری سنجش باید به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه کرد.

3- آیا می‌شود برای دو رشته متفاوت یک کارت اعتباری تهیه کرد؟

خیر، برای هر رشته باید کارت اعتباری جداگانه ای را تهیه نمود.

نظرات

57 دیدگاه دربارهٔ «مشکل کارت اعتباری سنجش + راهنما پیگیری مشکلات | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo مینا گفت:

  سلام من کارت اعتباری خریدم و داشتم اطلاعاتم را کامل میکردم یهویی سیستم قطع شد و نتونستم ادامه بدم و به طور کلی خارج شد هم پولمو از دست دادم و هم ثبت نامم نیمه کاره ماند ،تکلیف من چی میشه خواهش میکنم جواب دهید

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   کارت اعتباری برای ثبت نام چی گرفتید؟

 2. Avatar photo پرهام گفت:

  سلام من کارت اعتباری رو خریدم شماره پیگیریشم دارم اما صفحه سریال برام اومد ارور داد و کد برام نیومد از حسابمم کم شد الان من کدسریال رو ندارم چیکارکنم

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام باید به سنجش درخواست بدید و عودت وجه رو تقاضا کنید یا شماره پیگیری پرداخت رو بدید

 3. Avatar photo امید گفت:

  سلام وقت بخیر من دوتا کارت خریدم ولی یکیشو‌میتونم استفاده کنم اون یکی دیگه شو چیکارکنم چطوری پولمو برگردونم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سبلام وقت بخیر
   در سیستم پاسخویی سنجش درخواست بزنید

 4. Avatar photo Aida گفت:

  سلام من پرداخت رو کامل انجام دادم اما میگه شماره سریال معتبر نیست باید چیکار کنم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   جهت رفع مشکل ثبت نام خود با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید
   راه ارتباط:9099075307

 5. Avatar photo احمدی گفت:

  من الان برای ثبت نام انتخاب رشته با سوابق ریاضی کارت اعتباری خریدم ولی کد پیگیری برام نیومد چیکارکنم باید؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   کد رهگیری تنها برای ثبت نام در سایت سنجش ارسال می شود.

 6. Avatar photo یاسی گفت:

  سلام .ببخشید بنده نام خانوادگی ام رو به هنگام خرید کارت اشتباه وارد کردم ولی در ثبت نام مشکلی نداشتم ایا مشکل ساز؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ممکنه ایراد بگیرند
   بهتره که مجدد خریداری فرمایید.

 7. Avatar photo یاسی گفت:

  سلام .وقت بخیر.ببخشید بنده نام خانوادگی ام رو به هنگام خرید کارت اشتباه وارد کردم ولی در ثبت نام مشکلی نداشتم ایرادیدداره؟

  1. Avatar photo moradian گفت:

   سلام وقت بخیر
   مشکلی ندارد ثبت نام خود را انحام دهید

 8. Avatar photo سحر گفت:

  سلام من کارت علاقه مندی رو اشتباه خریدم و به جای مشخصات خودم مال دارنده کارت رو زدم الان چکار کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر به سنجش درخواست بزنید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • قوانین اعتراض به نمره دانشگاه

  نحوه اعتراض به نمره دانشگاه ۱۴۰۳ + تغییر بعد ثبت نهایی

  توجه به قوانین اعتراض به نمره دانشگاه می تواند تاثیر مثبتی در دیدگاه و نظر اساتید به درخواست دانشجویان داشته باشد. در گذشته از نوشتن نامه های رسمی و اداری کاغذی در این خصوص استفاده می شد اما امروزه با...
 • انتخاب واحد سامانه گلستان

  انتخاب واحد سامانه گلستان 1403 + زمان – راهنما kut.ac.ir

  دانشجویان دانشگاه سراسری، پیام نور و فرهنگیان برای انتخاب واحد سامانه گلستان می‌بایست وارد آدرس اینترنتی دانشگاه golestan.kut.ac.ir شوند. این سامانه در حال حاضر در اختیار کلیه دانشجویان نام برده شده قرار گرفته تا از این طریق بتوانند برای انتخاب...
 • راهنما اولویت بندی انتخاب رشته نهم 1403 + الف و ب چیست؟

  اولویت بندی انتخاب رشته از مراحل فرآبند هدایت تحصیلی می باشد. آموزش و پرورش چند سالی است که اقدام به راه اندازی سیستم هدایت تحصیلی برای دانش آموزان سال نهم نموده است تا دانش آموزان با توجه به علاقه مندی...
 • سامانه مای مدیو my.medu.ir

  سامانه مای مدیو my.medu.ir + ورود خدمات آموزش و پرورش

  my medu.ir سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یا همان سایت مای مدیو است که برای استفاده ساده‌تر و یکپارچه سازی کلیه خدمات مجازی متمرکز وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازی گردیده و در دسترس عموم قرار گرفته است. در...
تماس با مشاور