تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
مشکل انتخاب واحد آموزشیار

مشکل انتخاب واحد آموزشیار

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
مشکل انتخاب واحد آموزشیار
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

تمامی دانشجویان دانشگاه آزاد برای انتخاب واحد از سامانه آموزشیار استفاده می‌کنند، این سامانه در تابستان سال 1399 ایجاد شد و از آن زمان تا به اکنون علاوه بر انتخاب واحد تمامی واحدهای دانشگاه آزاد از این سامانه برای پرداخت شهریه، ثبت نمرات و غیره نیز از آن استفاده می‌کنند. این سامانه مانند سایر سامانه‌ها از قوانین خاص خود برخوردار است و با نقض هر قانون ممکن است برای ورود به آن با مشکل روبرو شوید برای مثال اگر دانشجویان در پرداخت شهریه ترم خود کوتاهی کنند با مشکل انتخاب واحد آموزشیار روبرو خواهند شد اگرچه ممکن است بسیاری از این افراد از فرآیند و قوانین این سامانه آگاهی لازم را نداشته باشند. در این صورت ما در این مقاله قصد داریم به صورت جامع و کامل به بررسی این مسئله بپردازیم.

 

اطلاعیه: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که موجب بروز خطا در زمان انتخاب واحد خواهد شد، عدم پرداخت شهریه از سوی دانشجو است.

 

مشکل انتخاب واحد آموزشیار

 

انتخاب واحد از سوی دانشجویان دانشگاه آزاد باید با استفاده از نام کاربری و رمزعبور اختصاصی در سامانه آموزشیار انجام گیرد، این سامانه برای انتخاب واحد زمانبندی در نظر می‌گیرد که در بازه زمانی مشخص افراد باید به این سامانه مراجعه کرده و نسبت به انتخاب واحد اقدام کنند.

این سامانه این زمانبندی را برای استان به استان و برای ورودی‌های جدید به صورت مجزا در نظر می‌گیرد و به این افراد اطلاع‌رسانی می‌کند.

در این صورت دانشجویان باید پیش از آن با در دست داشتن کد ارائه تمام دروس، انتخاب واحد ترم را انجام دهند.

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم کلیه فعالیت‌های دانشجویی دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار صورت می‌گیرد.این فعالیت‌ها متشکل از پرداخت شهریه، ثبت نام دانشجویان، انتخاب واحد و غیره که به صورت همزمان توسط افراد متعددی انجام می‌گیرد و این امر طبیعی است که ازدحام و شلوغی منجر به کندی سایت شده و در نهایت دانشجویانی که در آن زمان باید انتخاب خود را انجام دهند با مشکل انتخاب واحد آموزشیار روبرو می‌شوند.

 

رفع مشکل سامانه آموزشیار

 

برای برطرف کردن مشکلاتی که در بالا به آن اشاره شد مواردی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم پس از بررسی این موارد و اعمال هرکدام از این راه‌حل‌ ها شاهد رفع مشکل سامانه آموزشیار خواهید شد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشکل ورود به سامانه آموزشیار می‌توانید به مطالبی که در این مقاله در سایت ایران تحصیل گردآوری شده است مراجعه کنید. در این مقاله با ارائه راهکار به شما در رفع مشکل کمک می‌کند.

 

5 راهکار برای رفع خطا سامانه آموزشیار

 

5 راهکار برای رفع خطا سامانه آموزشیار

 

1- ایجاد زمانبندی انتخاب واحد در سامانه برای استان‌ها مختلف

مسئولین این دانشگاه و این سامانه تصمیم گرفتند تا زمان انتخاب واحد را در سامانه آموزشیار به آدرس اینترنتی edu.iau.ac.ir  به صورت استان به استان تقسیم کنند. برای مثال دانشجویان استان تهران، البرز، مشهد و غیره در روز شنبه، استان‌های مازندران، اردبیل، تبریز و غیره در روز یکشنبه و به همین صورت دانشجویان سایر استان‌ها در دیگر روزهای هفته قادر به ورود به این سامانه هستند و از شلوغی و کندی سایت جلوگیری می‌شود.

2- رفع مشکل در انتخاب واحد آموزشیار با وجود پرداخت شهریه

برخی از دانشجویان با توجه به اینکه نسبت به پرداخت شهریه اقدام کرده‌اند اما همچنان سامانه برای آن‌ها بدهکار بودن را نشان می‌هد و در نهایت قسمت انتخاب واحد سامانه برای‌شان فعال نخواهد شد و قادر به انتخاب واحد نیستند، اگر شما جزو افرادی هستید که با این مشکل روبرو شده‌اید باید بعد از اینکه شهریه را در سامانه پرداخت کردید و از پرداخت اطمینان حاصل کردید از سامانه خارج شده و مجددا وارد سامانه شوید به کمک این روش احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد اما اگر همچنان مشکل موجود است می‌توانید با پشتیبانی سامانه آموزشیار تماس حاصل کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید دانشجویان به آن توجه کنند پرداخت هزینه بیمه و خدمات آموزشی است زیرا در برخی موارد ممکن است بدهی آن‌ها در سامانه به دلیل عدم پرداخت این دو مورد باشد و قادر به انجام انتخاب واحد نشوند.

3- انتخاب واحد با تنظیمات نیمسال تحصیلی

تمامی دانشجویان که از تنظمیات نیمسال تحصیلی در سامانه آموزشیار مطلع نیستند ممکن است با مشکلاتی در این سامانه روبرو شوند. دانشجویان محترم برای انتخاب واحد در این سامانه باید به منوی بالا مشابه تصویر مراجعه کنید و نیمسال تحصیلی جاری را به نیمسال جایگزین کنید و انتخاب واحد مربوط به ترم جاری را انجام دهند.

با کلیک روی گزینه “انتخاب ” نسبت به اعمال تغییرات در پنل کاربری خود در سامانه اقدام کنید و در آخر تایید کنید.

 

انتخاب واحد با تنظیمات نیمسال تحصیلی

 

4- رفع مشکل انتخاب واحد به دلیل اتمام ظرفیت در سامانه آموزشیار

در هنگام انتخاب واحد تمام دانشجویان به سرعت این کار را انجام دهند تا سریعا دروس خود را قبل از تمام شدن ظرفیت دریافت کنند. برای گرفتن واحدهای درسی در هنگام انتخاب واحد در ابتدا باید دروس کم ظرفیت و اصلی را انتخاب کنید و به دروس دارای ظرفیت بالا بپردازید. اگر ظرفیت درس به اتمام رسیده باشد به احتمال زیاد در زمان حذف و اضافه مجددا ظرفیت اضافه خواهد شد.

5- تماس با پشتیبانی برای رفع مشکل انتخاب واحد آموزشیار

دانشجویانی که برای انتخاب واحد در سامانه آموزشیار با مشکلاتی روبرو می‌شوند، قادر خواهند بود با پشتیبانی آموزشیار تماس حاصل کنند تا به سرعت به واسطه مسئول مربوطه راهنمایی شوند.

برای رفع مشکلاتی همچون بدهی به دلیل عدم پرداخت شهریه، ظرفیت کلاس‌ها و غیره می‌بایست به کارشناس و یا مدیر گروه رشته خود مراجعه کنید.

 

برای مواجه نشدن با ارور تکمیل ظرفیت در زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد باید ابتدا درس‌های اصلی و مهم را اخذ کنید در صورت بروز مشکل با مدیرگروه رشته تحصیلی خود مشکل را در میان بگذارید.

 

رفع مشکل سامانه آموزشیار

 

اخبار پیرامون مشکل انتخاب واحد آموزشیار

 

  • دردسرهای تکراری “آموزشیار”ی که یار دانشجو نیست

سامانه آموزشیار با وجود اینکه از سال 1399 کار خود را آغاز کرده است و تمامی امور مربوط به دانشجویان را در آن قابل انجام می‌داند اما پس از 3 نیمسال تحصیلی در آستانه نیمسال چهارم که راه‌اندازی شده است همچنان برای انتخاب واحد دانشجویان در روزهای مشخص با مشکلاتی روبرو می‌شود.

  • مسوولان می‌گویند سرعت اینترنت کند است.

یکی از دانشجویانی که در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل است در خصوص سامانه آموزشیار و مشکلات انتخاب واحد اظهارت خود را این چنین عنوان کرد: با وجود راه اندازی نزدیک به 2 سال از سامانه آموزشیار اما همچنان مسئولین این سامانه قادر به ارائه دقیق خدمات به دانشجویان نیستند و این مسئله نیاز به زیرساخت دارد که به این موضوع توجهی ندارند.

 

کاربران گرامی برای دانلود پی دی اف این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

 

یکی از مشکلاتی که اکثر دانشجویان دانشگاه آزاد با آن روبرو هستند مشکل انتخاب واحد آموزشیار است که به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد و افراد قادر نخواهند بود در موعد مقرر نسبت به انتخاب واحد اقدام کنند. در این صورت جای نگرانی نیست باید نسبت به خطایی که در زمان انتخاب واحد مشاهده می‌کنید اطلاعات کافی داشته باشید در ابتدای متن 5 راهکار برای رفع خطا ارائه کرده‌ایم. می‌توانید با مراجعه با آن نسبت به حل مشکل خود اقدام کنید زیرا اکثر مشکلاتی که در سامانه برای شما ظاهر می‌شود به واسطه خودتان رفع خواهد شد.

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

چگونه مشکل انتخاب واحد اموزشیار را برطرف کنیم ؟

زمانیکه در سامانه آموزشیار برای انتخاب واحد با مشکلاتی روبرو شوید، قادر نخواهید بود کاری انجام دهید جز تماس با پشتیبانی آموزشیار.

چرا پس از  پرداخت شهریه در سامانه آموزشیار دانشجویان برای انتخاب واحد با مشکل  روبرو می‌شوند؟

در صورت پرداخت شهریه با عبارت "پرداخت با موفقیت انجام شد" روبرو شدید اما همچنان در سامانه آموزشیار بدهکار هستید کافی است از سامانه خارج شده و مجدد وارد شوید تا مشکل حل شود.

عدم پاسخگویی کارشناسان پشتیبانی رسمی سامانه آموزشیار نسبت به مشکل انتخاب واحد باید چه کاری انجام دهیم؟

اگر مسئولین و کارشناسنان پشتیبانی رسمی پاسخگوی شما و مشکل شما نبودند می‌توانید در صورت امکان به مدیر گروه یا مسئولین دانشگاه تماس حاصل کنید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور