ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

مشکل انتخاب واحد آموزشیار

مشکل انتخاب واحد آموزشیار

مشکل انتخاب واحد آموزشیار
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تمامی دانشجویان دانشگاه آزاد برای انتخاب واحد از سامانه آموزشیار استفاده می‌کنند،و گاهی ممکن است به دلایل مختلف با مشکل انتخاب واحد آموزشیار مواجه شوند. آموزشیار در تابستان سال 1399 ایجاد شد و از آن زمان تا به اکنون علاوه بر انتخاب واحد تمامی واحدهای دانشگاه آزاد از این سامانه برای پرداخت شهریه، ثبت نمرات و غیره نیز از آن استفاده می‌کنند. این سامانه مانند سایر سامانه‌ها از قوانین خاص خود برخوردار است و با نقض هر قانون ممکن است برای ورود به آن با مشکل روبرو شوید برای مثال اگر دانشجویان در پرداخت شهریه ترم خود کوتاهی کنند با مشکل انتخاب واحد آموزشیار روبرو خواهند شد اگرچه ممکن است بسیاری از این افراد از فرآیند و قوانین این سامانه آگاهی لازم را نداشته باشند. در این صورت ما در این مقاله قصد داریم به صورت جامع و کامل به بررسی این مسئله بپردازیم.

در این مقاله به بررسی نحوه بر طرف کردن مشکل انتخاب واحد آموزشیار، چگونگی انتخاب واحد در آموزشیار در صورت تکمیل ظرفیت و آخرین اخبار مرتبط با انتخاب واحد در آموزشیار خواهیم پرداخت. در صورت وجود هرگونه مشکل با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید.

مشکل انتخاب واحد آموزشیار

 یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که موجب بروز خطا در زمان انتخاب واحد خواهد شد، عدم پرداخت شهریه از سوی دانشجو است. انتخاب واحد از سوی دانشجویان دانشگاه آزاد باید با استفاده از نام کاربری و رمزعبور اختصاصی در سامانه آموزشیار انجام گیرد، این سامانه برای انتخاب واحد زمانبندی در نظر می‌گیرد که در بازه زمانی مشخص افراد باید به این سامانه مراجعه کرده و نسبت به انتخاب واحد اقدام کنند.

این سامانه این زمانبندی را برای استان به استان و برای ورودی‌های جدید به صورت مجزا در نظر می‌گیرد و به این افراد اطلاع‌رسانی می‌کند. در این صورت دانشجویان باید پیش از آن با در دست داشتن کد ارائه تمام دروس، انتخاب واحد ترم را انجام دهند.

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم کلیه فعالیت‌های دانشجویی دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار صورت می‌گیرد.این فعالیت‌ها متشکل از پرداخت شهریه، ثبت نام دانشجویان، انتخاب واحد و غیره که به صورت همزمان توسط افراد متعددی انجام می‌گیرد و این امر طبیعی است که ازدحام و شلوغی منجر به کندی سایت شده و در نهایت دانشجویانی که در آن زمان باید انتخاب خود را انجام دهند با مشکل انتخاب واحد آموزشیار روبرو می‌شوند.

 

رفع مشکل سامانه آموزشیار

 

برای برطرف کردن مشکلاتی که در بالا به آن اشاره شد مواردی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم پس از بررسی این موارد و اعمال هرکدام از این راه‌حل‌ ها شاهد رفع مشکل سامانه آموزشیار خواهید شد.

 

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در آموزشیار کلیک کنید.

 

مشکل انتخاب واحد آموزشیار

راهکار رفع مشکل انتخاب واحد آموزشیار

 

5 راهکار برای رفع خطا سامانه آموزشیار

 

1- ایجاد زمانبندی انتخاب واحد در سامانه برای استان‌ها مختلف

مسئولین این دانشگاه و این سامانه تصمیم گرفتند تا زمان انتخاب واحد را در سامانه آموزشیار به آدرس اینترنتی edu.iau.ac.ir  به صورت استان به استان تقسیم کنند. برای مثال دانشجویان استان تهران، البرز، مشهد و غیره در روز شنبه، استان‌های مازندران، اردبیل، تبریز و غیره در روز یکشنبه و به همین صورت دانشجویان سایر استان‌ها در دیگر روزهای هفته قادر به ورود به این سامانه هستند و از شلوغی و کندی سایت جلوگیری می‌شود.

2- رفع مشکل در انتخاب واحد آموزشیار با وجود پرداخت شهریه

برخی از دانشجویان با توجه به اینکه نسبت به پرداخت شهریه اقدام کرده‌اند اما همچنان سامانه برای آن‌ها بدهکار بودن را نشان می‌هد و در نهایت قسمت انتخاب واحد سامانه برای‌شان فعال نخواهد شد و قادر به انتخاب واحد نیستند، اگر شما جزو افرادی هستید که با این مشکل روبرو شده‌اید باید بعد از اینکه شهریه را در سامانه پرداخت کردید و از پرداخت اطمینان حاصل کردید از سامانه خارج شده و مجددا وارد سامانه شوید به کمک این روش احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد اما اگر همچنان مشکل موجود است می‌توانید با پشتیبانی سامانه آموزشیار تماس حاصل کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید دانشجویان به آن توجه کنند پرداخت هزینه بیمه و خدمات آموزشی است زیرا در برخی موارد ممکن است بدهی آن‌ها در سامانه به دلیل عدم پرداخت این دو مورد باشد و قادر به انجام انتخاب واحد نشوند.

3- انتخاب واحد با تنظیمات نیمسال تحصیلی

تمامی دانشجویان که از تنظمیات نیمسال تحصیلی در سامانه آموزشیار مطلع نیستند ممکن است با مشکلاتی در این سامانه روبرو شوند. دانشجویان محترم برای انتخاب واحد در این سامانه باید به منوی بالا مشابه تصویر مراجعه کنید و نیمسال تحصیلی جاری را به نیمسال جایگزین کنید و انتخاب واحد مربوط به ترم جاری را انجام دهند.

با کلیک روی گزینه “انتخاب ” نسبت به اعمال تغییرات در پنل کاربری خود در سامانه اقدام کنید و در آخر تایید کنید.

4- رفع مشکل انتخاب واحد به دلیل اتمام ظرفیت در سامانه آموزشیار

در هنگام انتخاب واحد تمام دانشجویان به سرعت این کار را انجام دهند تا سریعا دروس خود را قبل از تمام شدن ظرفیت دریافت کنند. برای گرفتن واحدهای درسی در هنگام انتخاب واحد در ابتدا باید دروس کم ظرفیت و اصلی را انتخاب کنید و به دروس دارای ظرفیت بالا بپردازید. اگر ظرفیت درس به اتمام رسیده باشد به احتمال زیاد در زمان حذف و اضافه مجددا ظرفیت اضافه خواهد شد.

5- تماس با پشتیبانی برای رفع مشکل انتخاب واحد آموزشیار

دانشجویانی که برای انتخاب واحد در سامانه آموزشیار با مشکلاتی روبرو می‌شوند، قادر خواهند بود با پشتیبانی آموزشیار تماس حاصل کنند تا به سرعت به واسطه مسئول مربوطه راهنمایی شوند.

برای رفع مشکلاتی همچون بدهی به دلیل عدم پرداخت شهریه، ظرفیت کلاس‌ها و غیره می‌بایست به کارشناس و یا مدیر گروه رشته خود مراجعه کنید.

برای مواجه نشدن با ارور تکمیل ظرفیت در زمان انتخاب واحد دانشگاه آزاد باید ابتدا درس‌های اصلی و مهم را اخذ کنید در صورت بروز مشکل با مدیرگروه رشته تحصیلی خود مشکل را در میان بگذارید.

برای دریافت آموزش مشاهده کارنامه در سامانه آموزشیار کلیک کنید.

رفع خطا سامانه آموزشیار

مشکل انتخاب واحد آموزشیار

مشکلات سایت آموزشیار

در این بخش از مقاله مشکلات سایت آموزشیار به صورت کلی لیست شده است. توجه داشته باشید که برای رفع هر یک از این موارد می توانید با پشتیبانی سایت آموزشیار تماس حاصل نمایید.

 • مشکل در پرداخت بدهی در سامانه آموزشیار
 • مشکل در فرایند انتخاب واحد
 • مشکل در ورود به سایت و اشتباه بودن نام کاربری و رمز عبور
 • فراموشی نام کاربری و رمز عبور
 • مشکل در مشاهده منوی سامانه
 • مشکل در مشاهده لیست دروس و برنامه هفتگی
 • مشکل در دریافت کارت ورود به جلسه
 • مشکل در مشاهده برنامه هفتگی
 • مشکل در مشاهده لیست دروس ارائه شده ترم تحصیلی جدید
 • مشکلات انتخاب واحد ترم تابستان
 • مشکل در مشاهده نمره
 • مشکل اعتراض به نمره در آموزشیار
 • مشکل بازیابی رمز عبور سامانه آموزشیار
 • مشکل مشاهده برنامه امتحانی در آموزشیار

اتمام ظرفیت از مشکلات انتخاب واحد در سامانه آموزشیار

دانشجویان در زمان انتخاب واحد باید سرعت عمل بالایی داشته باشند تا سریعا دروس مد نظر خود را پیش از اتمام ظرفیت ، اخذ کنند. برای اخذ واحد های درسی در زمان انتخاب واحد ، ابتدا دروس اصلی و کم ظرفیت تر را اخذ کنید و سپس دروسی که ظرفیت بیشتری از آنها باقی مانده است را بردارید. البته اگر ظرفیت درس تمام شده باشد ، احتمالا در فرصت حذف و اضافه دوباره ظرفیت اضافه می شود.

اخبار پیرامون مشکل انتخاب واحد آموزشیار

 • دردسرهای تکراری “آموزشیار”ی که یار دانشجو نیست

سامانه آموزشیار با وجود اینکه از سال 1399 کار خود را آغاز کرده است و تمامی امور مربوط به دانشجویان را در آن قابل انجام می‌داند اما پس از 3 نیمسال تحصیلی در آستانه نیمسال چهارم که راه‌اندازی شده است همچنان برای انتخاب واحد دانشجویان در روزهای مشخص با مشکلاتی روبرو می‌شود.

 • مسئولان می‌گویند سرعت اینترنت کند است.

یکی از دانشجویانی که در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل است در خصوص سامانه آموزشیار و مشکلات انتخاب واحد اظهارت خود را این چنین عنوان کرد: با وجود راه اندازی نزدیک به 2 سال از سامانه آموزشیار اما همچنان مسئولین این سامانه قادر به ارائه دقیق خدمات به دانشجویان نیستند و این مسئله نیاز به زیرساخت دارد که به این موضوع توجهی ندارند.

 

برای دانلود این مقاله به صورت PDF کلیک کنید.

خلاصه مطلب

 

یکی از مشکلاتی که اکثر دانشجویان دانشگاه آزاد با آن روبرو هستند مشکل انتخاب واحد آموزشیار است که به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد و افراد قادر نخواهند بود در موعد مقرر نسبت به انتخاب واحد اقدام کنند. در این صورت جای نگرانی نیست باید نسبت به خطایی که در زمان انتخاب واحد مشاهده می‌کنید اطلاعات کافی داشته باشید در ابتدای متن 5 راهکار برای رفع خطا ارائه کرده‌ایم. می‌توانید با مراجعه با آن نسبت به حل مشکل خود اقدام کنید زیرا اکثر مشکلاتی که در سامانه برای شما ظاهر می‌شود به واسطه خودتان رفع خواهد شد.

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه مشکل انتخاب واحد اموزشیار را برطرف کنیم ؟

در این شرایط بهترین راه حل تماس با پشتیبانی آموزشیار می باشد.

چرا پس از  پرداخت شهریه در سامانه آموزشیار دانشجویان برای انتخاب واحد با مشکل  روبرو می‌شوند؟

در صورت پرداخت شهریه با عبارت "پرداخت با موفقیت انجام شد" روبرو شدید اما همچنان در سامانه آموزشیار بدهکار هستید کافی است از سامانه خارج شده و مجدد وارد شوید تا مشکل حل شود.

عدم پاسخگویی کارشناسان پشتیبانی رسمی سامانه آموزشیار نسبت به مشکل انتخاب واحد باید چه کاری انجام دهیم؟

اگر مسئولین و کارشناسنان پشتیبانی رسمی پاسخگوی شما و مشکل شما نبودند می‌توانید در صورت امکان به مدیر گروه یا مسئولین دانشگاه تماس حاصل کنید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  yeganeh
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

  سلام من شهریموپرداخت کردم وبیمه هم انجام دادم
  ولی 2روزه منتظرم انتخاب واحدتوسط سیستم بخوره ترم اول هستم ولی اصلانیس
  تلفن ثابت نداریم
  نمیشه باهمراه تماس گرف؟؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام وقت به خیر
   انتخاب واحد معمولا 24 ساعت بعد از پرداخت شهریه ثابت انجام می شود.

 2. Avatar photo
  ریحانه حاجی
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۲

  سلام من ترم اولم پذیرش دانشگاهم انجام شده تاییدیه گرفتم شهریه دانشگاهم حتی پرداخت کردم الان می‌خوام زمان کلاسارو ببینم تو سایت میزنه ب علت نقص مدارک پذیرش مجاز به انتخاب واحد در نیمسال تحصیلی نمی‌باشید…چیکار باید کنم؟؟!

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما باید هر چه سریع تر به واحد آموزش دانشگاه مراجعه کنید.

 3. Avatar photo
  جمشیدی
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۱

  سلام از واحد علوم پزشکی به علوم تحقیقات تقاضای انتقال یا میهمان کردم ثبت شده ولی هنوز تیک نخورده لذا هنوز نتوانستم در هیچ یک از دو واحد فوق در آموزشیارانتخاب واحد کنم !!سه هفته متوالی است از دانشگاه مبدا حضورا پیگیرم ولی هنوز رفع مشکل نشده است

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقتتون بخیر
   انتقالی از دانشگاه علوم پزشکی به علوم تحقیقات امکان پذیر نیست .

 4. Avatar photo
  ملیکا
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۳

  برای من توی سایت اموزشیار توی پروفایلم بعد از پرداخت شهریه و انتخاب واحد از سوی دانشگاه(چون ترم یک هستم) برنامه دروس و تایم کلاسا نمیاد

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

   سلام روزتون بخیر برای اطلاع از برنامه کلاس ها تماس بگیرید

 5. Avatar photo
  راستی
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۱

  سلام، شهریه پرداخت کردم، بیمه پرداخت کردم، مجوز تمدید پروژه هم ثبت کردم، چرا نمیتونم انتخاب واحد کنم؟

  • Avatar photo
   abbasian
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام وقتتون بخیر
   برای بررسی مشکل انتخاب واحد در اموزشیار میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام روزبخیر
   باید چندین بار امتحان کنید.اگر موفق نشدین با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 6. Avatar photo
  Tahera Ansary
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام من در قسمت درخواست مجوز انتخاب واحد نمیسال رو اشتباه انتخاب کردم الان چجوری تغییرش بدم؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت بخیر درخواست مجدد بدید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 7. Avatar photo
  علیرضا بیرجندی
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام اگه بعد از انتخاب واحد دکمه ثبت را نزنیم واحدهایی که انتخاب کردیم حذف نمیشن؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام روزبخیر
   در هر مرحله شما باید بعد از انتخاب درس ثبت رو بزنید و جلوی درس مربوطه باید معتبر ثبت شود.

تماس با مشاور