مشاوره رایگان نظام وظیفه

مشاوره رایگان نظام وظیفه خدمتی دیگر از مشاورینایران تحصیل است تا جوانان برومند کشور عزیزمان ایران را در امر نظام وظیفه و خدمت مقدس سربازی راهنمایی نماید. هر پسر ایرانی متعهد است که در سن 18 سال تمام، به مدت دو سال دوره ضرورت خدمت سربازی تمام وقت در خدمت کشور خود باشد و پس از پایان این زمان به گرفتن کارت پایان خدمت نائل می گردند.

مدت خدمت برای هر مقطع تحصیلی در هرسنی یکسان است . اما در این مقاله با عنوان مشاوره رایگان نظام وظیفه ، بر آنیم تا با مشاوره تخصصی نظام وظیفهو توصیف شرایط سربازی، مطالب مفیدی را ارائه دهیم. تا پس از ارائه مشاوره سربازی با دیدی بازتر در این زمینه تصمیم گیری نمایید . چرا که بعنوان مثال برای برخی از مشمولان سوال پیش می آید که قبل ار ادامه تحصیل خدمت سربازی بهتر است یا بعد از آن؟

خدمت سربازی برای همه پسران بیش از 18 سال، 21 ماه تمام می باشد . اما نکته لازم به ذکر این است که هنگام مشاوره رایگان نظام وظیفه با آنها راه هایی ارائه خواهیم کرد که بتوانند این مدت 21 ماه را کاهش دهند و یا بجای خدمت مرسوم دوره راحت تری را سپری نمایند.

 

جهت اطلاع از مشاوره رایگان نظام وظیفه ، مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفهاطلاع از مناطق عملیاتی خدمت سربازی و جدیدترین تغییرات خدمت سربازی با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9099072952 ( استان تهران) و یا 9099072952 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه

 

مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه
مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه

 

یکی دیگر از خدماتی که در طی مشاوره داده می شود دررابطه باشرایط خدمت نظام وظیفه و بصورت مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه می باشد که با توجه به آن، مشمولان گرامی می توانند اطلاعات لازم از قبیل نحوه گرفتن دفترچه و همچنین مراحل آن، نحوه گرفتنامریه سربازی و نحوه گرفتن کسری خدمت و … مطلع شد.

یک داوطلب در موعد اعزام به خدمت باید با داشتن اطلاعات لازم بتواند خدمت خود را به بهترین نحو به مملکت خود انجام رساند. ضمن اینکه در طی این خدمت با توجه به شرایط جغرافیایی ، تحصیلی و خانوادگی خود، بیشترین امکان لازم را جهت خدمت بهینه برای خود مشمول فراهم آورد. از جمله اهداف ما در مشاوره رایگان نظام وظیفه ارائه اطلاعات کامل در این زمینه می باشد.

بسیاری از داوطلبان نیز دارای مدارک و تحصیلات دانشگاهی مانند فوق دیپلم ، لیسانس و فوق لیسانس و یا حتی دکتری می باشند . برای این دسته از داوطلبان امکاناتی برای خدمت راحت تر و موثرتر در نظر گرفته شده است که اطلاعات جامعی در این رابطه را در مشاوره رایگان نظام وظیفه دریافت می نمایید.

 

 

مشاوره رایگان نظام وظیفه در اختیار تمامی مشمولینی که تمایل به یافتن اطلاعات کامل در زمینه کسر خدمت و اخذ امریه می باشند.

 

 

راه های گرفتن کسر خدمت نظام وظیفه

در مشاوره رایگان نظام وظیفه ، کلیه اطلاعاتی که مشمولان خدمت سربازی و ، نیازمند دانستن آن می باشند در اختیار شما قرار می دهند. بسیاری از مشمولاننظام وظیفه دکتری به دنبال راه هایی برای کسر خدمت می باشند . یکی از مواردی که باعث کسر خدمت نظام وظیفه می شود خدمت در مناطق عملیاتی و یا خدمت در مناطق مرزی می باشد. یکی دیگر از راه های کسری خدمت نظام وظیفه، داشتن فعالیت در پایگاه های مقاومت بسیج می باشد.

طبق قانون نظام وظیفه متولدین سال 73 به بعد، جزو مشمولان بهره مند در شرایط کسری خدمت قرار نمی گیرند . البته شرایط دیگری برای کسر خدمت این مشمولان وجود دارد. بر همین اساس رئیس وظیفه عمومی در آخرین مصاحبه اظهار داشته اند که طبق قانون جدید به افرادی که پدر آن‌ها 30 ماه سابقه خدمت در جبهه های جنگ داشته، افرادی که پدر آن‌ها 24 ماه سابقه اسارت داشته و همچنین افرادی که پدر آن ها 25 درصد جانبازی داشته، می توانند از کسری خدمت استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که پس از تصویب قانون جدید، کسری خدمت سربازی در قانون گنجانده نشده و متولدین سال 1373 به بعد مشمول این قانون نمی گردند. متاسفانه قانون روشن و واضحی برای کسری‌های خدمت وجود ندارد ولی آنچه که تا بحال وجود داشته است است، کسری‌های خدمت شامل موارد زیر می‌شود:

 1. کسر خدمت نخبگی
 2. کسر خدمت ایثارگری
 3. کسر خدمت بسیج

برای فرزندان جانباز کمتر از 25 درصد ، 5 تا 10 درصد ، 2 ماه کسر خدمت، و درصد جانبازی 11 تا 15 معادل 4 ماه کسری، 16 تا 20 درصد 5 ماه، 21 تا 24 درصد 8 ماه کسر خدمت و به فرزندان جانبازان کمتر از 5 درصد جانبازی کسر خدمت تعلق نمی‌گیرد.برای اطلاع دقیق تر با استفاده از مشاوره رایگان نظام وظیفه از اطلاعات لازم در این زمینه بهره مند گردند. لازم به ذکر است که سربازان امریه مشمول کسر خدمت نمی‌شوند.

 

کسر خدمت بسیج

این نمونه از کسر خدمت که شامل بسیجیان فعال می باشد یکی از راه های موجود برای کسری خدمت می باشد. در این روش با توجه به سابقه فعالیت در بسیج، برای هر سال 45 روز از خدمت وظیفه عمومی کاسته می شود .شایان ذکر است که سقف این کسری تا شش ماه بیشتر نمی تواتند باشد.

اما در این نوع کسری که سابقا گرفتن آن بسیار راحت تر بود. امروزه سختگیری های بیشتری برای شمول و یا عدم شمول کسری لحاظ می گردد. بعنوان نمونه تا سال 92، دوره تکمیلی 45 روز برگزار می‌شد، و داوطلبین تنها 5 روز در شرایط سختی بسر می بردند، اما امروزه شرایط سخت این دوره به مدت 15 روز افزایش پیدا کرده، که خبرها حاکی از بیشتر شدن آن و یا حذف دوره تکمیلی برای کسر از خدمت خبر می دهند.

 

 

شرایط گرفتن معافیت سربازی

 

شرایط گرفتن معافیت سربازی

 

در مشاوره رایگان نظام وظیفه شرایط مختلف به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. چراکه در هرکدام از این موارد شرایط و قوانینی حاکم است که در مشاوره رایگان نظام وظیفه برای داوطلبان بسط داده خواهد شد . شرایط معافیت سربازی شامل مواردی از قبیل :

 1. معافيت برای كفالت
 2. معافیت ورزشکاران دارای مدال قهرمانانی
 3. معافيت ايثارگري
 4. معافيت‌هاي مرتبط با مددجويان
 5. معافيت‌هاي مرتبط با معلولان جسمی و ذهنی
 6. معافیت نوه ذکور والدین شهدا
 7. معافیت پزشکی

 

مشاوره رایگان نظام وظیفه ایران تحصیل

مشاوره رایگان نظام وظیفه ایران تحصیل در اختیار تمامی مشمولین خدمت سربازی می باشد تا بتوانند به صورت کامل از جزئیات شرایط کسر سربای و همچنین اخذ امریه و تحصیل در سربازی و پذیرش سپاه مطلع گردند. متخصصین ایران تحصیل همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشیم.

 

جهت اطلاع از مشاوره رایگان نظام وظیفه ، مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفهو اطلاع از چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9099072952 ( استان تهران) و یا 9099072952 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

 

کانال اطلاع رسانی مشاوره رایگان نظام وظیفه
کانال اطلاع رسانی مشاوره رایگان نظام وظیفه

 

مطالب مرتبط :

مشاوره امریه سربازی

آیین نامه جدید معافیت پزشکی

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی

معافیت سه برادری نظام وظیفه

مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه

مشاوره رایگان نظام وظیفه

67 نظر برای «مشاوره رایگان نظام وظیفه»

 • سلام خسته نباشید من مهلت یکساله بعد از فارغ التحصیلیم پایان شهریور98 تموم میشه حالا این پیامو دریافت کردم ( دانشجوی گرامی سنوات تحصیلی شما مورخه 1398/6/2 به اتمام میرسد پیگیری نمایید درصورتی که کمیسیون دانشگاه شما را حاعز شرایط ادامه تحصیل تشخیص داد حداکثر ظرف 3ماه درخواست خود را در دفتر پلیس+10 ثبت نمایید .درغیر این صورت شما مجاز به ادامه تحصیل نخواهیدبود) متولد 2شهریور78 هستم حالا میخواستم بدونم ثبت نام دانشگاه که تو ماه مهر انجام میشه از لحاظ سربازی مشکلی ندارم اگه دارم باید چکار کنم . ممنون از شما

 • سلام من دو ساله از دانشگاه در مقطع كارداني اخراج شدم
  چند روز پيش تصميم گرفتم برم خدمت
  رفتم دانشگاه كه برگه اي كه بايد ببرم پليس +١٠ را بگيرم بهم گفتن ٣مليون بدهكار دانگاه هستي تا تصويه نكني نميديم اون برگرو بهت
  من اگه پول داشتم كه درسمو ميخوندم اخراجم نميكردن به دليل غيبت
  لطفا كارشناساي محترم يه راهنماييم كنن كه بايد چيكار كنم كه بتونم برم خدمت؟

 • سلام من بیماری برص دارم قسمت های کناری چشمام هردو مقداری ازپیشانیم وارنج وزانو دیگرقسمت های بدنمم هست میخواستم بدونم امکان اینکه معاف بشم هست یانه توروخداجواب بدیدچندماه هست که فکرم مشغوله

 • سلام خسته نباشین مادر من ۱۵ ساله تحت پوشش بهزیستی هستن پدرمم به علت دیسک کمر و ناتوانی و اعتیاد قادر به انجام کار نیستن من میتونم از بهزیستی برای معافیت اقدام کنم

 • سلام خسته نباشید
  من امسال برای بار اول (98)کنکور دادم و میخوام سال آینده (99) دوباره کنکور بدم آیا معافیت تحصیلی لازمه یانه…؟ متولد 4/7 /80 هستم. اگه لازمه کی باید اقدام کنم؟.. (دیپلم رو خرداد گرفتم)..

 • سلام و وقت بخیر در صورتی که کنکور بدین و موفق به قبول بشین خود دانشگاهی که قبول شدین نامه به پلیس +10 میزنه و کاراشو پیگیری میکنید

 • سلام. نظام وظیفه برای سنوات ارفاقی من موافقت کرده ولی بعدش خودم نتونستم برم دانشگاه و تکمیلش کنم. بخاطر همین ترم قبلیم آخرین ترمم بوده. حالا من رفتم برای اعزام دفترچه پست کنم و 5 روز دیرتر اقدام کردم و یعنی 5 روز غیبت داشتم. چون تو نامه دانشگاهم انصرافم از تاریخ ترم قبلم خورده بود. حالا من دفترچه پست کردم و تو برگه سبزم که پلیس 10+ داده غیبت نخوردم. امکانش هست که غیبت بزنم برام در آینده و اگه زدن راهی وجود داره؟

 • سلام خسته نباشید من از چنتا از سربازا شنیدم که بعد از عید قرار بر این هست که میخان کسری هارو بردارن میخاستم بدونم آیا درسته این خبر یا خیر ممنون میشم جواب بدین.

 • سلام و وقت بخیر از اخرین تاریخ که انصراف زده شده یکسال بگذره و بعد یکسال حتی یک روز هم بگذره براتون غیبت محسوب میشه

 • سلام ببخشید من bmi بالایه ۴۰ هستم شندیدم چاقی مفرط بی ام آی بالای ۴۰ معاف هست درسته بالایه ۴۰ معافیت داره یانه من مشمول شدم میخوام ببینم اقدام کنم یانه لطفا زودتر جواب بدین

 • سلام و خسته نباشید

  بنده کاردانی دارم و بخاطر همین باید خدمت سربازی را حتما تمام کنم

  بعد کنکور سراسری شرکت کنم.

  من اواخر اسفند یا اوایل فروردین سال ۹۹ سربازیمو تموم میکنم

  میخواستم ببینم میشه برا ورودی بهمن سال۹۹ از الان بخونم و کارت پایان سربازیمو یه ماه یا دوماه دیر به دانشگاه مربوطه تحویل بدم

  ممنون میشم

 • سلام وقت بخیر محمود ناصری هستم که متولد سال ۷۸ ۱۲ ۱۸ ودر سال ۹۷ ۱۱ ۳ پیش دانشگاهی گرفتم و چند روز پیش رفتم برای پلیس +۱۰گفتند تا ۱۸ ۱۲ ۹۸ وقت داری مدارکم کامل کردم و میخواستم دفترچه پست کنم و گفتند سیستم بسته شد صبر کن تا اردیبهشت ایا غیبت هم می خورم.

 • سلام بنده سرباز امریه یعنی سرباز معلم هستم ایا می توانم از کسری خدمت استفاده کنم ،کسری خدمت بنده داشتن ۸ سال کارت فعال بسیج است ؟؟

 • سلام و وقت بخیر دوست عزیز جناب کاوه شما فقط از طریق تسویه با دانشگاه براتون میسر در غیر اینصورت متاسفانه نمیتونید

 • سلام و خسته نباشید، بنده چهار ماه خدمت کردم در ارتش (دوماه آموزشی و دوماه در یگان) و بعدش دانشگاه قبول شدم و الانم درسم تموم شده ….آیا دوباره باید دوره آموزشی رو برم؟ یا ادامه خدمتم در همان یگانی که افتاده بودم خواهد بود؟

 • سلام .
  امکان تماس از موبایل نمیباشد؟
  همچنان اپراتور شماره را اشتباه اعلام مینماید.
  متاهلم و متولد ۶۸ زیر دیپلم .
  امکان خرید خدمت وجود دارد.
  لطفا راهنمایی نمایید.

 • سلام دکتر برای اعزام وضعیت جسمانی منو سالم زد یعنی تو برگه سفید ولی حین خدمت رفتم بیمارستان ۵۰۵‌ارتش مربوط به اعصاب روان معاف از رزم واسم نوشت میخواستم بدونم روی کارت یا داخل کارت پایان خدمتم گروه ب یا معاف از رزم ثبت میشه؟ میتونم این معاف از رزمو باطل کنم چون به دکتر گفتم فقط بزن انتقالی به موطن خود راهنمایی کنین ممنونم از شما

 • سلام
  بنده دیسک کمر دارم شدید هم هست و احتمال معافیتم وجود داره
  الان محصل هستم و درسم یک ماه و نیم دیگه تموم میشه
  اگر الان و حین تحصیل برا معافیت اقدام کنم ( چون میگن دیسک کمر معافیت دایمی داره) ،
  بعد توی این یک ماه و نیم تکلیفم مشخص نشه و بعد از این یک ماه و نیم ، بگن معاف نمیشی ،
  بلافاصله بعدش باید برای اعزام اقدام کنم ؟
  از فرصت یکساله بعد از فارغ‌التحصیلی برای معرفی نمی تونم استفاده کنم؟

 • سلام،بنده به علت کرونا ۳۰مهر۹۹طبق اعلام سازمان سنجش فارغ التحصیل شدم وکنکورارشدپذیرفته شدم،اکنون که برای ثبت نام وگرفتن معافیت تحصیلی مراجعه کردم نظام وظیفه چون شما ۳۱شهریورفارغ التحصیل نشده ایدومعافیت سیستمی است،سیستم ایرورمی زنه،وبایدمشکل توسط مسؤلین مافوق تهران حل شود،خواهشمندم با توجه به اینکه ،این مشکل جمعی از دانشجویان است که سال آینده محروم از شرکت درکنکورمیشویم،کمک کنن که حق ما درحال ضایع شدن است،چون بین فارغ التحصیلی وقب‌ولی ارشد ما فاصله ای هم نیفتاده است

 • سلام من طلاق گرفتم برای معافیت کفالت مادر اقدام کردم از ۲۴اردیبهشت اقدام کردم تا الان به من جوابی ندادند دو تا ۵۵روز گفتند باید صبر کنم ولی دوستام یک ماهه جواب براشون اومده سوالم اینه طبیعی هست سه ماه بیشتر صبر کنیم یا اشکالی هست؟

 • سلام.
  من 20 بهمن 99 مهلت 12 ماهه برای ارسال دفترچه سربازیم به پایان می رسه. الان آزمون دکتری 99 رو ثبت نام کردم و همزمان میخوام برای دریافت امریه هم اقدام کنم تا در صورت عدم قبولی در آزمون دکتری و رفتن به خدمت سربازی، بتونم امریه داشته باشم. میخواستم به بدونم که باید دفترچه رو در چه تاریخی از این مهلت باقی مانده ای که دارم ارسال کنم تا هم بتونم فرصت برای حضور در آزمون دکتری در 15 اسفند داشته باشم و هم اینکه فرصت اقدام برای دریافت امریه رو از دست ندم؟

 • سلام میخواستم بدونم بعد از ایست خدمتی اگر دوباره بخواهیم به خدمت برگردیم ،دوباره دقیقا همون پادگان برمیگردیم یا ممکنه که عوض بشه؟
  میدونم نیروی خدمتی تغییر نمیکنه
  من نیرو زمینی ارتش هستم و میدونم بازم همون نیرو زمینی باید خدمت کنم ، اما پادگانم ممکن است که عوض بشه؟

 • سلام من در حین اموزش گروه ب شناخته شدم و۱۵ روز اموزش دیدم ولی به کمسیون فرستادن اگه از گروه ب در بیام و به الف برگردم باید بازم برم اموزش ببینم یا مستقیم میرم یگان؟

 • سلام علیکم .بنده اعزام به خدمت کردم ، بعد به محض دریافت برگه سفید بیماری ام شدید شد بعد از طریق نظام وظیفه ابطال و درخواست معافیت پزشکی کردم .که برم کمیسیون، آیا اگر معاف از رزم زدن برام دوباره به همان ارگان و محل اموزشی بیوفتم یا جایی دیگر .مثلا اول ارتش بود بعد نیروی انتظامی یا سپاه تغییر میشه یا ن

 • محمدحسین دبیرزاده :

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من در منطقه ی بد اب و هوا خدمت میکنم که دو ماه کسری بد اب و هوا بودن داره
  الان 7 ماه کسری ایثارگری اوردم و گفتند به خاطر این 7 ماه یک ماه از کسری بد اب و هواییت کم میکنیم و یک ماه کسری بهت میدیم
  خواستم ببینم همچین چیزی قانونی و درسته؟
  ممنون

 • با سلام… لطفا سوال منو جواب بدید. با تشکر
  بنده دانش اموز سال دوازدهم هستم تقریبا تا اخر خرداد ۱۴۰۰ یعنی بعد اتمام امتحان نهایی درسم تموم میشه دیپلم میگیرم..
  شرایط من از لحاظ پزشکی طوریه که برای دیپلمه ها معافیت میدن برای بالا تر یعنی کارشناسی و کارشناسی ارشد معاف از رزم
  سوالات من:
  ۱_ایا میتوانم بعد از خرداد حد فاصل سه ماه تابستان برای معافیت اقدام کنم؟
  ۲_اگر معاف نشوم میتوانم ار فرصت یکسال فارغ التحصیلی برای کنکور سال بعد شرکت کنم یعنی ۱۴۰۰ قبول نشم معاف هم نشم میتونم برای ۱۴۰۱ ثبت نام کنم؟

 • سلام و وقت بخیر شما بعد ازمون نهایی خرداد اقدام کنید در صورتی که معاف شدین چه بهتر در صورتی ک‌به‌شما معافیت ندن میتونین از یکسال معافیت تحصیلی خودتون استفاده کنید

 • سلام وقت بخیر
  من فارق تحصیل اذر 99 هستم داررای مهندسی تکنولوژی نرم افزار.
  برای امریه نیاز به 6 ماه بیمه در شرکت دانش بنیان هست،ایا میشه در یک شرکت دانش بنیان فعالت کنم و بیه را دریافت کنم،بعد از اون برای امریه به یک شرکت دیگه دانش بنیان بروم و اونجا ادغام کنم برای امریه(با توجه به این که بیمه قبلی برای من حساب شود و پیش نیاز سابقه بیمه دجهت امریه باشد)؟

 • سلام اگه توی ارشد پایان نامه رو تحویل نداده باشیم یا به هردلیلی تایید نشده باشه و بخوام برم خدمت باید با مدرک لیسناس برم یا مدرک معادل مد دانشگاه؟؟

 • سلام.پدر من نزدیک به ۳سالی هست که غیبش زده فقط گاهی تماس میگیره از زمانی که رفت خرج خواهر و مادرم گردن من درسمم به خاطر این‌موضوع ول کردم الان غیبت خوردم بعد این همه سال ما تونستیم طلاغ مادرم و بگیرم میخوام کفالتش و بعهده بگیرم اما این غیبت مشکل ساز شده راهی هست برا توجیحش میتونم معافیم و بگیرم

 • سلام خسته نباشید
  من پدرم در سال ۷۶ در خوی مرز خدمت کرده در اورگان سپاه نیروی مقاومت میخواستم ببینم کسری به من میرسه یا نه ممنون

 • سلام . من شهریور ۹۸ دیپلم گرفتم و تا پایان شهریور۹۹ فرصت معرفی داشتم ولی به دلیل تعویق کنکور خودم رو در تاریخ مقرر معرفی نکردم و اواسط آبان ۹۹ برای ثبت نام دانشگاه آزاد از پلیس۱۰+معافیت تحصیلی گرفتم ، میخواستم بدونم میتونم در کنکور۱۴۰۰ شرکت کنم و وقتی قبول شدم از دانشگاهم انصراف بدم و برای دانسگاه جدبدم از پلیس ۱۰+معافیت تحصیلی بگیرم

 • سلام من اعزامی ابان ماه ۹۸ هستم ۶ماه کسری خدمت ایثارگری پدرم رو نتونستم استفاده کنم چون ۳ماه غیبت دفترچه ای دارم میخاسم بببینم قانون جدیدی ثبت نشده ک بتونیم استفاده کنیم از کسری؟؟؟

 • سلام و خسته نباشید.من پدرم جانباز 30 درصد با 21 ماه خدمت در جبهه بود.سال 97 پدرم فوت کرده و من و مادرم باهم زندگی می کنیم.یه برادر بزرگتر از خودم هم دارم که متاهل هست و معافیت گرفته برا جانبازی پدرم.آیا امکانش هست که من برای مادرم معافیت کفالت بگیرم؟؟؟؟؟؟

 • سلام خسته نباشیدپدرمن۱۰درصدجانبازی داره و۲۵ماه سردشت خدمت کرده برادرم معاف شده ایامنم معاف میشم یاکسری خدمت به منم تعلق میگیره؟؟ممنون میشم جواب بدین.❤🙏

 • سلام جناب ابوالفضل با توجه به اینک برادرتون استفاده کرده شما نمیتونید از معافیت سربازی استفاده کنید
  فقط شما میتونید مابین 3 تا 6 ماه از کسری خدمتتون استفاده کنید

 • سلام بنده دانشجو هستم پدرم و مادرم و خودم تحت پوشش کمیته هستیم پدر دیسک کمر و مفصل زانو هاش ساییده و دکترا گفتن قابل ترمیم نیست و پدر چشمایش را بخاطر اب مروارید عمل کرده و مادرم هم دیابت و چربی دارد . پدرم ۶۹ سالش و مادرم ۵۹ سالش هست و ۹ فرزند هستیم که ۷ تا از انها ازدواج کرده اند و من و برادرم که او هم بالی ۱۸ سال است و سربازی کرده است ایا من شامل چه معافیتی میشوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *