ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

مشاوره رایگان نظام وظیفه

مشاوره رایگان نظام وظیفه

مشاوره رایگان نظام وظیفه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مشاوره رایگان نظام وظیفه خدمتی دیگر از مشاورین ایران تحصیل است تا جوانان برومند کشور عزیزمان ایران را در امر نظام وظیفه و خدمت مقدس سربازی راهنمایی نماید. هر پسر ایرانی متعهد است که در سن 18 سال تمام، به مدت دو سال دوره ضرورت خدمت سربازی تمام وقت در خدمت کشور خود باشد و پس از پایان این زمان به گرفتن کارت پایان خدمت نائل می گردند.

مدت خدمت برای هر مقطع تحصیلی در هرسنی یکسان است . اما در این مقاله با عنوان مشاوره رایگان نظام وظیفه ، بر آنیم تا با مشاوره سربازی نظام وظیفه  و توصیف شرایط سربازی، مطالب مفیدی را ارائه دهیم. تا پس از ارائه مشاوره آنلاین نظام وظیفه با دیدی بازتر در این زمینه تصمیم گیری نمایید . چرا که بعنوان مثال برای برخی از مشمولان سوال پیش می آید که قبل ار ادامه تحصیل خدمت سربازی بهتر است یا بعد از آن؟

خدمت سربازی برای همه پسران بیش از 18 سال، 21 ماه تمام می باشد . اما نکته لازم به ذکر این است که هنگام مشاوره رایگان نظام وظیفه با آنها راه هایی ارائه خواهیم کرد که بتوانند این مدت 21 ماه را کاهش دهند و یا بجای خدمت مرسوم  دوره راحت تری را سپری نمایند.

 

جهت اطلاع از مشاوره رایگان نظام وظیفه ،  مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفهاطلاع از مناطق عملیاتی خدمت سربازی و  جدیدترین تغییرات خدمت سربازی  با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9099075307 ( استان تهران) و یا 9099075307 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه

 

مشاوره سربازی

مشاوره سربازی

 

یکی دیگر از خدماتی که در طی مشاوره داده می شود دررابطه با شرایط خدمت نظام وظیفه  و بصورت مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه می باشد که با توجه به آن، مشمولان گرامی می توانند اطلاعات لازم از قبیل نحوه گرفتن دفترچه و همچنین مراحل آن، نحوه گرفتن امریه سربازی و نحوه گرفتن کسری خدمت و … مطلع شد.

یک داوطلب در موعد اعزام به خدمت باید با داشتن اطلاعات لازم بتواند خدمت خود را به بهترین نحو به مملکت خود انجام رساند. ضمن اینکه در طی این خدمت با توجه به شرایط جغرافیایی ، تحصیلی و خانوادگی خود، بیشترین امکان لازم را جهت خدمت بهینه برای خود مشمول فراهم آورد. از جمله اهداف ما در مشاوره رایگان نظام وظیفه ارائه اطلاعات کامل در این زمینه می باشد.

بسیاری از داوطلبان نیز دارای مدارک و تحصیلات دانشگاهی مانند فوق دیپلم ، لیسانس و فوق لیسانس و یا حتی دکتری می باشند . برای این دسته از داوطلبان امکاناتی برای خدمت راحت تر و موثرتر در نظر گرفته شده است که اطلاعات جامعی در این رابطه را در مشاوره رایگان نظام وظیفه دریافت می نمایید.

 

 

مشاوره رایگان سربازی در اختیار تمامی مشمولینی که تمایل به یافتن اطلاعات کامل در زمینه کسر خدمت و اخذ امریه می باشند.

 

 

راه های گرفتن  کسر خدمت نظام وظیفه

در مشاوره رایگان نظام وظیفه ، کلیه اطلاعاتی که مشمولان خدمت سربازی و ، نیازمند دانستن آن می باشند در اختیار شما قرار می دهند. بسیاری از مشمولان نظام وظیفه دکتری به دنبال راه هایی برای کسر خدمت می باشند . یکی از مواردی که باعث کسر خدمت نظام وظیفه می شود خدمت در مناطق عملیاتی و یا خدمت در مناطق مرزی می باشد. یکی دیگر از راه های کسری خدمت نظام وظیفه، داشتن فعالیت در پایگاه های مقاومت بسیج می باشد.

طبق قانون نظام وظیفه  متولدین سال 73 به بعد، جزو مشمولان بهره مند در شرایط کسری خدمت قرار نمی گیرند . البته شرایط دیگری برای کسر خدمت این مشمولان وجود دارد. بر همین اساس رئیس وظیفه عمومی در آخرین مصاحبه اظهار داشته اند که طبق قانون جدید به افرادی که پدر آن‌ها 30 ماه سابقه خدمت در جبهه های جنگ داشته، افرادی که پدر آن‌ها 24 ماه سابقه  اسارت داشته و همچنین افرادی که پدر آن ها 25 درصد جانبازی داشته، می توانند از کسری خدمت استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که  پس از تصویب قانون جدید، کسری خدمت سربازی در قانون گنجانده نشده و متولدین سال  1373 به بعد مشمول این قانون نمی گردند. متاسفانه قانون روشن و واضحی برای  کسری‌های خدمت وجود ندارد  ولی آنچه که تا بحال وجود داشته است است، کسری‌های خدمت شامل موارد زیر  می‌شود:

 1. کسر خدمت نخبگی
 2. کسر خدمت ایثارگری
 3. کسر خدمت بسیج

برای فرزندان جانباز کمتر از 25 درصد ، 5 تا 10 درصد ، 2 ماه کسر خدمت، و درصد جانبازی 11 تا 15  معادل 4 ماه کسری، 16 تا 20 درصد  5 ماه، 21 تا 24 درصد 8 ماه کسر خدمت و به فرزندان جانبازان کمتر از 5 درصد جانبازی کسر خدمت تعلق نمی‌گیرد.برای اطلاع دقیق تر با استفاده از مشاوره رایگان نظام وظیفه از اطلاعات لازم در این زمینه بهره مند گردند. لازم به ذکر است که سربازان امریه مشمول کسر خدمت نمی‌شوند.

 

مشاوره سربازی جهت اخذ کسر خدمت بسیج

این نمونه از کسر خدمت که شامل بسیجیان فعال می باشد یکی از راه های موجود برای کسری خدمت می باشد. در این روش با توجه به سابقه فعالیت در بسیج، برای هر سال  45  روز از خدمت  وظیفه عمومی کاسته می شود .شایان ذکر است که سقف این کسری تا  شش ماه بیشتر نمی تواتند باشد.

اما در این نوع کسری که سابقا گرفتن آن بسیار راحت تر بود. امروزه سختگیری های بیشتری برای شمول و یا عدم شمول کسری لحاظ می گردد. بعنوان نمونه تا سال 92، دوره تکمیلی 45 روز برگزار می‌شد، و داوطلبین تنها 5 روز در شرایط سختی بسر می بردند، اما امروزه شرایط سخت این دوره به مدت 15 روز افزایش پیدا کرده، که خبرها حاکی از بیشتر شدن آن و یا حذف دوره تکمیلی برای کسر از خدمت خبر می دهند.

 

 

مشاوره سربازی شرایط معافیت سربازی

 

شرایط گرفتن معافیت سربازی

 

در مشاوره رایگان نظام وظیفه شرایط مختلف به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. چراکه در هرکدام از این موارد شرایط و قوانینی حاکم است که در  مشاوره رایگان نظام وظیفه برای داوطلبان بسط داده خواهد شد . شرایط معافیت سربازی شامل مواردی از قبیل :

 1. معافيت برای كفالت
 2. معافیت ورزشکاران دارای مدال قهرمانانی
 3. معافيت  ايثارگري
 4. معافيت‌هاي مرتبط با مددجويان
 5. معافيت‌هاي مرتبط با معلولان جسمی و ذهنی
 6.  معافیت نوه ذکور والدین شهدا
 7.  معافیت پزشکی

 

مشاوره رایگان نظام وظیفه ایران تحصیل

مشاوره رایگان نظام وظیفه ایران تحصیل در اختیار تمامی مشمولین خدمت سربازی می باشد تا بتوانند به صورت کامل از جزئیات شرایط کسر سربای  و همچنین اخذ امریه و تحصیل در سربازی و پذیرش سپاه مطلع گردند. متخصصین ایران تحصیل همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشیم.

 

جهت اطلاع از مشاوره رایگان نظام وظیفه ،  مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه و  اطلاع از چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9099075307 ( استان تهران) و یا 9099075307 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

 

کانال اطلاع رسانی مشاوره رایگان نظام وظیفه

کانال اطلاع رسانی مشاوره رایگان نظام وظیفه

 

مطالب مرتبط :

مشاوره امریه سربازی

آیین نامه جدید معافیت پزشکی

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی

معافیت سه برادری نظام وظیفه

خرید خدمت سربازان فراری

مشاوره سربازی

مشاوره رایگان نظام وظیفه

3.6/5 - (13 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. علی
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۳

  سلام من 23ساله و برج شش امسال موعد یکسال بعد از معافیت تحصیلیم تمام شد ولی برای اعزام به خدمت اقدام نکردم چون هم استرس شدید دارم هم افسردگی استرسم در حد تپش قلب و لرزش دسته و عرق کردن زیاد ولی تا حالا به پزشک مراجعه نکردم بنظرتون من شرایط معافیت رو دارم یا نه و باید چیکار کنم؟

  • مشاور حمامی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت معافیت پزشکی شرایط شما باید برسی شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفر مایید

 2. علی
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۴

  سلام من 23سالمه و معافیت تحصیلی داشتم تا برج شش امسال
  ولی به خدمت نرفتم من مشکلم استرس شدید و افسردگی ولی به پزشک مراجعه نکردم بنظرتون معافیت شامل من میشه؟

  • مشاور حمامی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام وقتتون بخیر برای دریافت معافیت پزشکی شرایط شما باید تحت برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 3. علی
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

  سلام وقت بخیر بنده تکمیلی دارم وفعال هم هستم می خواستم پذیرش پادگان سپاه سیدالشهدا تهران رو بگیرم اول باید دفترچه رو پست کنم یا اول باید برم پادگان هنوز هیچ اقدامی نکردم معافیت تحصیلی تا ۱۴۰۳ دلرم غیبت هم ندارم اگه می شه راهنمایی کنیین ممنون

  • tahmasebi
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام دوست عزیز، شما برای مشخص شدن یگان خدمتتیون نمیتونید کاری انجام بدید و باید در ابتدا دفترچه رو پست کنید و بعد از دوره ی آموزشی منتظر تعیین شدن محل خدمتتون باشید.

 4. مهدی
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام و خسته نباشید
  من دانشجو ترم آخر کارشناسی هستم
  و می‌خوام اقدام کنم برای معافیت پزشکی چشم،
  چهار سال پیش که اقدام به گرفتن گواهینامه کردم
  کمیسیون پزشکی واسم تشکیل دادن
  و به دلیل ضعف بینایی در یک چشم گواهینامم کد محدودیتی 17داره حالا می‌خوام بدونم از اونجایی که این کد به معنی تک چشمی بودن هست آیا دلیلی برای معافیت دائم از خدمت من میشه

  • tahmasebi
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۴

   سلام دوست عزیز، بله شما به احتمال زیاد معاف کامل خواهید شد،اما برای گرفتن معافیت قطعی باید تشکیل کمیسیون انجام شود و با نظر پزشک داور شما معاف بشید.

 5. علی
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام خسته نباشیددر ارتش من یک ماه به یگان رفتم فشارم زیاده دارو واسم اثر نمیکنه دکتر به کمسیون دوباره نوشت فشارم چند باشه معاف کلم وجواب اش کی میاد

  • مشاور عیسائی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت بررسی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 6. رامین
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

  سلام خسته نباشد پدر من سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۲ در استان کرمانشاه گیلانغربتو ارتش خدمت کرده آیا من میتونم کسری خدمت پدر بگیرم؟

  • مشاور جوادی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی باید از طریق بنیاد امور ایثار گران به صورت حضوری پیگیری کنید.

 7. امیررضا
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۳

  سلام وقتتون بخیر
  آموزش سربازی من افتاده مرزبانی آیا بعد تمام آموزش به کلانتری انتقال می‌دهند یا مرزبانی با نیرو انتظامی فرق دارد

  • مشاور عیسائی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر میباشد جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 8. آرمان
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام خسته نباشید
  پدر من ۲۸ ماه سابقه جبهه در مناطق جنگی (سرباز بودن) و ۱۱ ماه اضافه خدمت بعد قطعنامه در مناطق امنیتی دارن(که طبق بخشنامه ۸۰ درصدش تعلق میگیره) که مجموعا ۳۹ ماه خدمت دارن سوال من اینه به ۱۱ ماه اضافه خدمت سربازیشون هم کسری برای من تعلق میگیره یا خیر

  • rahdar
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام وقت بخیر.
   بله 80 درصد از آن یازده ماه هم برای شما در نظر گرفته میشود و با این مجموع شما معاف دائم خواهید شد.

 9. مهدی
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

  سلام وقت بخیر،بنده متولد ۱۳۶۱هستم و تاریخ ۱بهمن ۱۴۰۱تاریخ اعزامم هست
  دوتا فرزند دارن و متاهلم،
  میخواستم بپرسم شرایطم به چه صورته،میتونم یک جوری کسر خدمت بگیرم،و اینکه خدمتم چند ماهه،هیچ راهی نداره که کم بشه

  • tahmasebi
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام دوست عزیز شرایط شما نیلز به بررسی بیشتر دارد، اما بطور کلی شما برای تاهل 2 ماه کسری خواهید داشت و به ازای هر فرزند 3 ماه کسری.

 10. عرفان قدرتی
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۱

  من معدل دیپلم ۱۹.۱۴ است چقدر احتمال دارد که دانشگاه فنی حرفه‌ای براساس معدل دیپلم رشته مکانیک خودرو قبول شوم

  • مشاور جوادی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی معدلتون خوبه
   شانس قبولی شما متوسطه.

 11. عرفان قدرتی
  ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۶

  حالا پس پس برای ورودی دانشگاه مشکلی ندارد نظام وظیفه

  • مشاور عیسائی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۹

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 12. عرفان قدرتی
  ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۴

  پس من اگر دانشگاه قبول شدم میتونم معافیت تحصیلی بگیرم

  • مشاور صادقی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام
   احتمالا بله ولی برای بررسی دقیق تر میتونید با مجموعه تماس بگیرید

 13. عرفان قدرتی
  ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۲

  پس من اگر دانشگاه قبول شوم میتونم معافیت تحصیلی بگیرم

  • مشاور عیسائی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر میباشد.

 14. قیاسی
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱

  سلام وقت بخیر من پدرم جانباز هستش و برادر بزرگم ک متاهله معافیت رو گرفته پدر مادرم7سالی هست جدا شدن و مادرم سر یه عمل جراحی ک داشت قادر به راه رفتن نیس و من سرپرست خانوادم می‌خواستم بپرسم من ممکنه معاف بشم یا از ماه سربازی کم بشه

  • مشاور صادقی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام
   وقت بخیر اگر برادرتون از کسری جانبازی پدرتون استفاده نکرده
   شما میتونید استفاده کنید

 15. عرفان قدرتی
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام من دپلمم رو ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ دریافت کردم وحالا برای دانشگاه فنی حرفه‌ای ثبت نام کردم و ۵/۴ وارد ۱۹ سالگی شدم اگر دانشگاه قبول شوم از نظرنژاد وظیفه مشکلی نداره

  • مشاور حمامی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقتتون بخیر از پایان فارغ التحصیلی شما یکسال فرصت دارید یا برای مقطع تحصیلی بالاتر اقدام کنید یا دفترچه ی اعزام به خدمت پست بفرمایید

  • امیررضا
   ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۴

   سلام وقتتون بخیر
   آموزش سربازی من افتاده مرزبانی آیا بعد تمام آموزش به کلانتری انتقال می‌دهند یا مرزبانی با نیرو انتظامی فرق دارد

 16. عرفان قدرتی
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

  سلام من ۱۴۰۱/۰۶/۳۱دیپلمم رو دریافت کردم وحالا برای دانشگاه فنی حرفه‌ای ثبت نام کرده ام و۵/۴به سن ۱۹ سالگی رسیده ام میخواستم ببینم که از نطر نظام وظیفه مشکل ندارم اگر قبول شد

  • مشاور حمامی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام وقتتون بخیر بعد از فارغ التحصیلی شما تا یک سال زمان برای ادامه تحصیل یا اعزام به خدمتاقدام بفرمایید

 17. adalat
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  باسلام بنده درسال ۷۰الی۷۲درمنطقه عملیاتی شمال غرب کردستان سقز ۲۱ماه خدمت کردم آیاکسری خدمت به پسرم تعلق می گیره

  • مشاور رضایی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   باسلام و احترام طبق قانون ایثارگری تاریخ خدمت شما جهت تعلق گرفتن کسری ایثار باید بین سال 57 لی 67 باشد

 18. محمدرضا احمدزاده
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۲

  سلام من پدرم ایثاره برا کسری خدمت کجا باید برم

  • مشاور رضایی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۶

   باسلام و احترام جهت گرفتن کسری ایثارگری به نظام وظیفه مراجعه بفرمایید

 19. مهدی قیاسی
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام پدرم جانباز هستش و برادر متاهله و معافیت رو گرفته پدر مادرم 7سالی میشه جدا شدن پدرم 60سالشع و قادر به کار کردن نیست و مادرم یه عمل جراحی داشته و نمیتونه راه بره من خرج خونه رو میدم میخواستم بپرسم ممکنه معافیت بگیرم یا از ماهیانه سربازی کم بشه

  • مشاور رضایی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   با سلام و احترام ابتدا باید بررسی گردد چه نوع معافیتی میخواهید دریافت کنید

 20. مهدی قیاسی
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

  سلام وقت بخیر من پدر مادرم 7سال پیش جدا شدن و پدر جانباز هستش ولی برادرم معافیت سربازی پدرم رو گرفته و متاهل هستش پدرم سنش 60 سال هست و قادر به کار نیس مادرم جدا شده و به عمل جراحی داشته و نمیتونه راه بره من خرج خونه رو میدم میخواستم بپرسم ممکنه معافیت بگیرم یا حداقل ماه سربازی کمتر حساب بشه

  • مشاور رضایی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

   سلام و خسته نباشید شما باید با توجه به نوع معافیتی که میخواهید دریافت بفرمایید مراجعه کنید

  • rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقت بخیر .
   برادرتون معافیت را از چه نوعی گرفتن؟ هر معافیتی که ایشون گرفتند را شما نمیتواند دیگر بگیرید و باید معافیت دیگری را بگیرید.

 21. سلیمانی
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

  سلام وقت بخیر ـ ایا به سربازان متاهل غیر بومی هم تایم اداری تعلق میگیرد؟محل سکونت همسر وی چگونه تعیین میشود؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۵

   سلام وقت بخیر اگر متاهل هستید میتوانید در هر شهری که مایل باشید محل خدمت خودتان را مشخص کنید

 22. سیدمحسن
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

  باسلام وبا احترام به همه دوستانی ک دراین سایت ومجموعه درتلاش بی وقفه هستند تا اطلاعات مهم ومورد نیاز مردم ب اشتراک گذاشته بشه وهمچنین خانم ها وآقایانی ک بعنوان
  مخاطبین عزیز دراین چرخه اطلاعاتی ایفای نقش میکنن،آرزوی شادکامی وتندرستی وموفقیت روز افزون میکنم برات هم وطن❤️___میبخشید،سوالی توذهنم هس بعنوان یک مشمول غایب یا سرباز فراری،ک فقدان یک کارت زندگیموتباه کرد زنم طلاق گرف و…بگذریم،لطفاً مبلغ جریمه نقدی برای من دیپلم۱۵ میلیون و۱۰ درصد اضافه برای سال بیشترغیبت؟یا اون قضیه۲۵۰میلیون وبالاتر واین حرفا؟توروخدا دقیق اطلاعات دارین؟

  • مشاور رضایی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

   باسلام و احترام اگر مشمول غایب میباشید نهایت 6 ماه اضافه خدمت برای شما قرار میدهند

 23. امین مقیمی
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۳

  با سلام من چشم راستم ۴نمره دوربینی و چشم چپمم ۶نمره ضعیفه با ۳نمره استیگماتی و دوربینم میخواستم ببینم معاف میشم اگه اقدام کنم ممنون میشم توضیح بدین

  • tahmasebi
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام دوست عزیز شرایط چشم شما نیاز به بررسی بیشتر د ارد، برای مشاوره دقیق تر با داخلی 108 تماس بگیرید.

  • tahmasebi
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

   سلام دوست عزیز، شرایط شما نیاز به بررسی دقیق تر دارد لطفا با داخلی 108 تماس بگیرید.

  • rahdar
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

   سلام وقت بخیر.
   معافیت چشم بستگی به مدرک تحصیلی شما دارد ، و برای هر مدرک تحصیلی نمره ی چشم مشخصی در نظر گرفته شده است.

 24. علی
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام، من 1 مرداد امسال مقطع کارشناسی فارق التحصیل شدم برگه معافیت تحصیلی که گرفته بودم تا 31 شهریور 402 موافقت شده من تا 1 مرداد وقت دارم یا 31 شهریور؟

  • tahmasebi
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام دوست عزیز شما تا پایان تاریخ معافیت تحصیلیتون ینی تا 31 شهریور در معافیت هستید.

 25. علی
  ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۹

  سلام، من 1 مرداد امسال مقطع کارشناسی فارق التحصیل شدم برگه معافیت تحصیلی که گرفته بودم تا 31 شهریور 402 موافقت شده من تا 1 مرداد وقت دارم یا 31 شهریور؟

  • مشاور رضایی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   باسلام و احترام بعد از تاریخ فراغت از تحصیل شما یک سال فرصت دارید برای تعیین وضعیت خود در نظام وظیفه

 26. سینا
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

  سلام خسته نباشین من ۲۰ سالمه و با مادرم تنها زندگی میکنم یک برادر ۳۲ ساله. و یک خواهر ۲۸ ساله دارم که هر دو متاهل هستن و پدرم ۱۸ سال پیش فوت کرده یعنی زمانی که من دو سالم بود اون موقع برادرم کفالت گرفته برای مادرم ولی الان که متاهل نمتونه کنار مادرم زندگی کنه توان مالی هم نداره مادرم خودش مستمر بگیره ولی خب کفاف نامیده مشکل قند و قلب و دیسک داره
  آیا راهی هست که بشه من هم کفالت بگیرم؟!

  • مشاور عیسائی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

   سلام وقت بخیر
   خیر ،متاسفانه برادرتان از معافیت کفالت استفاده نموده است و شما مجاز به استفاده مجدد از معافیت کفالت نمیباشید.جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 27. مهدی
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم میتونم معافیت کفالت پدرم را بگیرم پدرم یک چشمش نابینا هست و اون چشمش هم عمل کرده و نمیتونه سر کار برود چون شغلش کارگر ساختمون هستش و تحت پوشش کمیته امداد و من هم شهریور امسال دیپلم گرفتم

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

   سلام وقت بخیر میتوانید از تحت پوشش بودن در کمیته امداد برای معافیت کفالت استفاده کنید

 28. امیر
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام
  بنده فارغ التحصیل ارشد عمران هستم و پیگیر امریه هستم. از طرفی لکنت نسبتا شدید دارم. سه تا سوال دارم:

  1) امکان معافیت دائم برای لکنت زبان شدید با مقطع ارشد امکان پذیر است؟
  2) من نیاز دارم که در ماه خاصی اعزام بشم که بتونم از امریه استفاده کنم. یعنی مثلا 1402/2/1 تاریخ اعزامم باشه. از طرفی هم شنیدم برای لکنت نیاز به تشکیل کمیسیون پزشکی هست. جواب این کمسیون پزشکی چقدر طول میکشه تا بیاد و بتونم برگه اعزام به خدمت بگیرم؟
  3) اگر تاریخ اعزامم با تاریخی که میخوام برای امریه ثبت نام کنم یکی نباشه میتونم تمدیدش کنم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام وقت بخیر نتیجه کمیسیون پزشکی را بعد از تشکیل پرونده و مشاهده مدارک پزشکی بهتون اعلام میکنن و باید تاریخ درخواست امریه با تاریخ اعزام به خدمت همزمان باشد

 29. علی محمد
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

  سلام، وقتتون بخیر و خسته نباشید، بنده 23 سالمه در تاریخ 1401/05/01 فارغ‌التحصيل رشته کارشناسی ناپیوسته ساخت و تولید (مکانیک) شدم و الان در حال گذراندن دوره 45 روزه تکمیلی بسیج هستم معافیت تحصیلی بنده که از پلیس+10 برای کارشناسیم گرفتم روی برگه از تاریخ 1399/07/30 تا تاریخ 1402/06/31 موافقت شده. سوال بنده این هست که به ما گفتن بعد از اتمام 30 روزه تکمیلی ممکنه 15 روز دیگه بیوفته ماه تابستون آیا الان بنده تا 1 مرداد 1402 وقت دارم یا 31 شهریور1402؟
  و اینکه چند ماه بعد از ارسال دفترچه اعزام میشم؟

  ممنون

  • مشاور محمدی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقت به خیر
   به طور کلی بعد از تاریخ فارغ التحصیلی به مدت یکسال همچنان معافیت موقت دارید و میتوانید برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.

 30. محمد
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

  – 𝘔 𝘢 𝘮 𝘢 𝘥:
  من مادرم با پدرم به مشکل خورده جدا زندگی میکنه بخاطر بعضی از مسائل بابام به دلیل رابطه نامشروع با یه خانومی پلیس میگیرتشون و عقدشون میکنه پدرمم با اون خانوم ازدواج میکنه و از ماه جدا میشه کار به دعوا شکایت میرسه اما چون دوتا خاهر کوچیک دارم و اونارو پدرم میگرف مادرم طلاق نگرف اما سرپرست خانوار شد و من تنها پسرشم پدرمم صلاحیت روانی نداره
  من میتونم معاف شم

  مادرم با نفقه خرج خونه رو میده

  و یارانه و بسته های معیشتی به حساب خود مادرم میاد

  راهی هست آیا بزرگوار

  و النم دارم تهران خدمت میکنم تهران قم فردو

  • مشاور صادقی
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام
   شما برای گرفتن معافیت باید کفالت مادرتون رو بگیرید
   و برای گرفتن کفالت طلاق پدر و مادرتون به صورت رسمی باید ثبت شده باشه

 31. عليزاده
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۸

  با سلام، پسرم ٩٩/١١/٣٠ فارغ التحصيل شده در مقطع كارشناسي، چقدر غيبت ميخوره و مجازاتش چه هست؟

  • tahmasebi
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام دوست عزیز، پسر شما یکسال بعد از فازغ التحصیلیشون سنوات سربازی دارند و بعد از اون تاریخ مشمول سربازی خواهند بود. با این حساب ایشون یکسال وارد دوره ی غیبت شده اند و جریمه ای که براشون در نظر گرفته میشود اضافه خدمت خواهد بود. اگر نیاز به مشاوره بیشتری دارید با داخلی 108 تماس بگیرید.

 32. امیر
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷

  سلام
  من دیروز کامنت گزاشتم دوتا پایین تر گفتم واسه معافیت ماده۶بهزیستی و…..
  امروز صبح رفتم بهزیستی که نامه بگیرم بهم نامه ندادن گفتن چون بیماری پدرت خفیف هست نامه بهت نمیدیم
  تروخدا بگین که چیکارکنم.ممنون

  • مشاور جوادی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی جهت بررسی دقیق تر و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 33. سجاد
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

  درود بر شما. من 31 سالمه متاهل و 1 فرزند دارم. به کمک یکی از دوستانم کارت معافیت پزشکی ماده 33 بند8 که یکی از شاخه‌های اعصاب و روان هست رو گرفتم. بعد از تقریباً 10 حالا میخام باطل کنم چون هیج جا نمیتونم کار کنم. واقعیت اینه که من اصلا مشکلی ندارم و این معافیت رو سوری گرفتم. ودر حال حاضر مشکل اقتصادی شدیدی دارم. حالا برای کار نیاز به کارت پایان خدمت یا یک معافیتی هستم که بتونم کار کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید. طوری که بتونم به خوانوادم هم برسم.

  • مشاور جوادی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی قانون نظام وظیفه به شرح ذیل می باشد: با برگه صلاحیت پزشکی و حداکثر سن 30 سال میتوان برای ابطال معافیت اعصاب و روان اقدام نمود.

   • عمار عامری سوره
    ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

    سلام وقت بخیر، من ۲۱سالمه دانشجو هستم و غیبت ندارم ،پدر من فوت کرده و من تنها با مادرم(مادرم ۶۰ سالشه) زندگی میکنم دوتا بردار دارم که هردو متاهل هستن و هردو خدمت سربازی رفتن،آیا با این شرایط من معاف میشم؟

    • مشاور جوادی
     ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی چون سه تا برادر هستین امکانش ضعیفه
     ولی باید با نظام وظیفه صحبت کنید
     در صورتی که تحت پوشش بهزیستی(بیماری خاص)باشند میتونید اقدام کنید

 34. طهماسب
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

  سلام وقت بخیر ؛ من بعد از ۱۰ سال به محل خدمت مراجعه کردم برای ادامه خدمت ولی یگان می گوید ما هر چهار سال سوابق خدمتی را از بین می بریم و تو سرباز ما نیستی به ستاد و حوضه نظام وظیفه مرکز استان هم رفتم آنها هم جواب نمی دهند تکلیف چیست؟

  • مشاور صادقی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

   سلام
   حضوری تشریف ببرید دفتر پلیس +10

 35. امیر
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸سالمه و میخوام واسه معافیت کفالت ماده ۶بهزیستی اقدام کنم،پدرم۶۳ سالشه پارکینسون خفیف داره،یه برادر دارم اونم معلول ذهنی هست و تحت پوشش بهزیستی هست..ایا با اینکه پدرم گرید بیماریش خفیف هست امکان داره معاف بشم
  ترو خدا جواب بدین

  • مشاور حمامی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید

   • امیر
    ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

    سلام
    امروز رفتم بهزیستی گفتم نامه میخوام گفتن چون بیماری پدرت خفیف هست نامه بهت نمیدیم….
    باید چیکار کنم الان؟؟؟؟؟
    خواهش میکنم جواب بدین اوضاع خوبی ندارم

    • مشاور فتح اللهی
     ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

     سلام برای بررسی شرایط معافیت کفالت میتوانید با مرکز مشاوره تماس بگیرید.

 36. امیرمحمد
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام ببخشید من قبل 18 سالگی دیپلمم رو دریافت کردم یعنی خرداد 1401 و برگه ی معافیت تحصیلیم رو هم 21 تیر 1401 دریافت کردم. آیا اعتبار برگه معافیت تحصیلیم تا 21 تیر 1402 هست یا بیشتر یا کمتر؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۰

   سلام وقت بخیر شما حداکثر تا پایان شهریور 1402 معافیت تحصیلی دارید

 37. حمید
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۰

  سلام. اگردانشجوی دکتری تخصصی در کنکورسراسری شرکت کند و در دوره دکتری عمومی پذیرفته شود سپس دکتری تخصصی را انصراف دهد معافیت تحصیلی برایش صادر می شود؟

  • مشاور حمامی
   ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام وقتتون بخیر بله ولی شرایط شما باید بررسی شود

 38. حسین
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

  سلام خسته نباشید،من سال ۹۷ سرباز بودم و فرار کردم و در مدت غیبت ۵ ماه حقوق (( ماهی ۲۰۰ )) تومن ریختن به حسابم،الان برای تسویه حساب رفتم پادگان گفتن باید ۵ ماه حقوق رو پس بدم با توجه به این که در حال حاضر حقوق سربازی ۲۵۰۰ هست پولی که باید برگردانم با نرخ جدید هست یا قدیم؟

  • مشاور کریمی
   ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

   سلام این روبایدازنظام وظیفه بپرسیدوبراای توضیحات بیشترواطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • کیان
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

   سلام من عموم 30 ماه حضور فعال در جبهه داره و ازدواج نکرده، سوالم اینه من که پسر برادرشم میتونم از سهمیش که تا حالا استفاده نکرده، استفاده کنم

   • مشاور عیسائی
    ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷

    سلام وقت بخیر
    خیر امکان پذیر نمیباشد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 39. نورالهی
  ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۵۸

  سلام خسته نباشید بنده برای انحرافی چشم معاف از رزم شدم ایا بعد از خدمت میتونم شرکت دولتی استخدام بشم ؟؟؟و امکانش هست بهم ویزا بدن یانه ممنون میشم اگه جواب بدین ❤️

  • مشاور فتح اللهی
   ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام وقت بخیر ممکن هست برای استخدام بعضی سازمانهای دولتی که نیاز به سالم بودن کامل چشم دارد به مشکل بخورید

 40. پوریا
  ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من رفتم دونبال مافیای ولی خیلی میترسم که ماف نه شم از کمر ۵۰ /۵۰ جاست بشم یا نه آنقدر استرس دارم که نمی‌دونم چه قرتی کنم الان 23 سالمه درس نخوندم الان هم یک دیگه هم پرونده دارم که یک زمانی داروی اصاب می‌خوردم الان نمی‌دونم چیکار کنم اگه با پر چنده دارو اعصابم برم می‌دونم 1۰۰ درصد ماف میشوم ولی نمی توانم کار پیدا کنم نزر سوما چی هست

  • مشاور جوادی
   ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی اطلاعات شما باید دقیق تر مورد بررسی قرار بگیره
   جهت بررسی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 41. علیرضا
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

  سلام خسته نباشید یک سوال داشتم. بنده گوش راستم عصبش تشکیل نشده برای همین در گوش راست شنوایی ندارم از بدو تولد حتی با کاشت حلزون و سمعک هم قابل درمان نیست. خواستم بگم مدرکم هم دیپلم هست بنظرتون امکان معاف دائم شدن هست؟

  • مشاور جوادی
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی احتمالا میفرستن کمسیون

 42. حامد
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

  سلام و عرض ادب …پدرم 44 ماه سابقه جبهه داره و برادر بزرگترم معاف از سربازی شده ایا کسری خدمت شامل من میشه ..

  • مشاور حمامی
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

   سلام وقتتون بخیر بله دشامل میشود

 43. نیما
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

  سلام من خرداد امسال فارغ‌التحصیل شدم و مرداد امسال هم ۱۸ ساله شدم می خوام پشت کنکور بمونم و رفتم معافیت تحصیلی بگیرم که مسئول پلیس + ۱۰ گفت مشکلی نیست و می تونید برای یکسال بدون معافیت تحصیلی به طور خودکار بمونید و آخرشم معافیت نداد می خواستم بدونم آیا واقعا همچین چیزی امکان داره ؟

  • مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برگه فراغت از تحصیل باید ببرین پلیس +10

 44. نیما
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام من خرداد امسال فارغ‌التحصیل شدم و مرداد امسال هم ۱۸ ساله شدم می خوام پشت کنکور بمونم و رفتم معافیت تحصیلی بگیرم که مسئول پلیس + ۱۰ گفت مشکلی نیست و می تونید برای یکسال بدون معافیت تحصیلی به طور خودکار بمونید و آخرشم معافیت نداد می خواستم بدونم آیا واقعا همچین چیزی امکان داره

  • مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی فراغت از تحصیل رو بردین پلیس +10؟

 45. سام محمدی
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

  باسلام من متولد۱۳۵۵ هستم وداری خانواد۵نفر۲تادخترو۱پسردارم وناحتی کبد دارم ومشکل مهرهای کمر آیا می توانم معافیته بگیرم وسلام تشکر

  • مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی احتمالا براتون کمسیون تشکیل میدن.

  • سام محمدی
   ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام باید به کجامراجع کنم منون تشکر

   • مشاور جوادی
    ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

    سلام وقت بخیر
    باید حضوری به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید

 46. سید مهدی
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام وقت بخیر
  من در مقطع دکتری قبول شده ام
  اما ثبت نام بنده برای دیماه 1401 میباشد
  الان مشمول خدمت بحساب میام؟؟
  یا شرکت میتونه بیمه من رو ارسال کنه و ترک کار لحاظ نکنه>

  • مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که یکسال از فارغ التحصیلیتون نگذشته باشه
   خیر مشکلی نداره.

 47. حسین
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

  سلام
  من بیماری واریکوسل نسبتا شدید دارم
  اگه برای واریکوسل اقدام کنم و معاف از رزم یا دائم بشم
  بعد مثلا برای خارج میتونم ویزا بگیرم یا نه
  کار دولتی چطور

  • مشاور بهروزی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام روزتون بخیر امکان اخذ ویزا دارید اما استخدام ارتش خیر

 48. امیر محمد
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

  سلام وقت بخیر
  برای گرفتن تاییدیه کسری خدمت ایثارگری باید حتما به تهران لویزان مراجعه کرد ؟

  • مشاور جوادی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی کدوم ارگان هستین؟

 49. علی
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام.من دوبار فرار کردم الان میخام خودمو معرفی کنم.عاقبتم چیه؟؟

  • mansuri
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام وقت بخیر اضافه خدمت برای شما اعمال میشود

 50. باقر
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

  سلام من برای مشاوره پول واریز کردم امروز مشاوره خواستم اما تاریخ و روز مشاوره اشتباه وارد کردم

  • behrouzi
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام روزتون بخیر مشاوران با شما تماس میگیرند

 51. Amir
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۲۵

  سلام وقت بخیر من ۱ مهر ۱۴۰۱ اعزام ب خدمت بودم و الان چاقو ب شکمم وارد شده و روده کوچیک و بزرگ پاره شده و خدمت نرفتم ایا امکان معاف دائمی دارم؟!

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 52. محمد
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام، من پدر و مادرم فوت کرده اند و یک برادر دوقولو دارم که سربازی رفته و یک خواهر مجرد 26 ساله دارم.
  امکان معافیت بنده از طریق کفالت وجود ندارد؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 53. ابوالفضل
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام وقت بخیر من متولد شانزدهم شهریور ۱۳۸۲ هستم دیپلمم رو ۹۹_۱۴۰۰ گرفتم و کنور های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و شرکت کردم الان دوباره میخوام کنکور شرکت کنم وضعیت نظام وظیفه من چطوره؟تا ۲۰ سالگی معافیت یا نه؟ چیکار باید بکنم؟

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقتتون بخیر
   معافیت تا 19سالگی است

 54. حسین
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۷

  سلام وقت بخیر
  ببخشید میگم که من فرهنگیان قبول شدم و اینکه ی جایی خوندم یکی از مدارک ثبت نام غیر حضوری رو اسکن معافیت تحصیلی نوشته بودن ولی من این برگه رو ندارم و چون فارغ التحصیلم هستم دیگه این برگه رو بهم نمیدن
  میخاسم ببینم که شما اطلاعی دارین یا ن در مورد این موضوع

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • آرین احمدی
    ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۰

    سلام من تا ۳۱ شهریور معافیت دارم اما ۳۰ شهریور برام پیام اومده که در دانشگاه ازاد پذیرفته شدید و کد ههی دانشجویی و ثبت نام دانشگاه از ۴ مهر ش۰روع میشه و نمیشه تمدید کرد معافیت تحصیلیو
    میخواستم بدونم مشکلی برای ثبت نام ندارم در ۴ مهر یا باید برم سربازی؟

    • karimi
     ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 55. معین معینی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

  با عرض سلام.
  بنده پسری 19 ساله هستم که 2 ماه دیگه باید اعزام بشم. خواهری مطلقه دارم بدون فرزند که با ما زندگی میکنه. پدرم زنده و چند ماه مونده به بازنشستگیه و زیر نظر بهزیستی و یا کمیته نیستیم . آیا میتونم کفالت خواهرم رو بگیرم و معاف بشم ؟

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقتتون بخیر
   خیر امکاانش نیست .

 56. علی علیی
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

  سلام و وقت بخیر من ۶ماه اضاف خدمت دارم بعد مشکل چشمی داره فرستادن شورا ایا ۶ماه اضاف خدمتم باعث نمیشه که معاف نشم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلعات بیشتر با مرکز مشاوه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • ابوالفضل
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام وقت بخیر من متولد شانزدهم شهریور ۱۳۸۲ هستم دیپلمم رو ۹۹_۱۴۰۰ گرفتم و کنور های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و شرکت کردم الان دوباره میخوام کنکور شرکت کنم وضعیت نظام وظیفه من چطوره؟تا ۲۰ سالگی معافیت یا نه؟ چیکار باید بکنم؟

   • obeidavi obeidavi
    ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

    سلام وقت بخیر شما حق شرکت در کنکور را فقط دوبار دارید

 57. علی علیی
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام و وقت بخیر من ۶ماه اضاف خدمت دارم بعد مشکل چشمی داره فرستادن شورا ایا ۶ماه اضاف خدمتم باعث نمیشه که معاف نشم؟

  • javadi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام روزبخیر
   خیر مشکلی نداره.

 58. علی
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام و وقت بخیر من ۶ماه اضاف خدمت دارم بعد مشکل چشمی داره فرستادن شورا ایا ۶ماه اضاف خدمتم باعث نمیشه که معاف نشم؟

  • gholizadegan
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

   سلام روزتان بخیر ممکن است بهتان معافیت تعلق بگیرد شما بروید پلیس به اضافه ده و پرونده پزشکیتان هم ببرید شما را معاینه مکند پزشک معتمد و در صورت تایید معافیت برایتان لحاظ میشود

 59. Ali laa
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

  سلام خسته نباشید ببخشید بنده لیسانس ریاضیات کاربردی از دانشگاه روزانه دارم.میخواستم بپرسم میتونم توی دانشگاه پیام نور یا دانشگاه آزاد دوباره کارشناسی (لیسانس) رو بخونم تا از معافیت تحصیلی استفاده کنم ؟؟

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 60. Ali laa
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

  سلام خسته نباشید ببخشید بنده لیسانس ریاضیات کاربردی از دانشگاه روزانه دارم.میخواستم بپرسم میتونم توی دانشگاه پیام نور یا دانشگاه آزاد دوباره کارشناسی (لیسانس) رو بخونم تا از معافیت تحصیلی استفاده کنم ؟

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 61. Ali laa
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

  سلام خسته نباشید ببخشید بنده لیسانس ریاضیات کاربردی از دانشگاه روزانه دارم.میخواستم بپرسم میتونم توی دانشگاه پیام نور یا دانشگاه آزاد دوباره کارشناسی (لیسانس) رو بخونم تا از معافیت تحصیلی استفاده کنم ؟

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 62. علی
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۳

  سلام خسته نباشید بنده چند سال پیش استخوان پا سمت چپ بخاطر تصادف با ماشین دو بار جراحی پلاتین کردم همچنین پا من پرانتزی هست و نمیتونم بمدت زیادی راه برم و کمبود وزن هم دارم و به غیر از اون مشکل کجی آلت شدید هم دارم خواستم بدونم امکانش هست که از سربازی معاف بشم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاع بیشتر از انواع معایت های پزشکی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید وضعیت شما باید دقیق ت برسی شود

 63. علیرضا
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

  سلام
  برادرم مشکل شنوایی یک گوش داره
  اصلا با گوش راست هیچی نمی شنوه
  رفته دکتر نظام وظیفه گفتن معافیت داره
  ولی گفتن در حین تحصیل نمی شه برای معافیت و دیپلم نداره
  بنظرتون چیکار کنه که که معافیت رو بگیره بدون دیپلم
  بنظرتون با سیکل معاف دائم می دن؟
  اگه دیپلم نداشته باشه معافیت نمی دن؟؟
  اگه معافیت نگیره باید بره سربازی؟حتی با اینکه تایید شده که معافیت داره؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت بخیر برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع معافیت های پزشکی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید وضعیت شما باید به دقت بررسی شود

 64. علی
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹

  سلام دوستان خسته نباشید .من دانشجو ارشد دانشگاه روزانه دولتی بودم ولی بنا ب مشکلاتی ک برام پیش اومد نتونستم درس بخونم بعد دیدم توی سایت برام زدن اخراجی.میخواستم ببینم میتونم دوباره در مقطع ارشد توی دانشگاه های پیام نور و یا آزاد ثبت نام کنم ؟مهلت یک ساله ی پس از اخراجیم هنوز تموم نشده.

  • isaei
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقتتون بخیر
   باید مدت زمان یکساله بگذره
   جهت کسب اطلاعات یشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 65. علی
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

  سلام دوستان خسته نباشید .من دانشجو ارشد دانشگاه روزانه دولتی بودم ولی بنا ب مشکلاتی ک برام پیش اومد نتونستم درس بخونم بعد دیدم توی سایت برام زدن اخراجی.میخواستم ببینم میتونم دوباره در مقطع ارشد توی دانشگاه های پیام نور و یا آزاد ثبت نام کنم ؟مهلت یک ساله ی پس از اخراجیم هنوز تموم نشده

  • obeidavi obeidavi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام فراگیر دانشگاه های ازاد یا پیام نور به مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 66. علی
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

  سلام دوستان خسته نباشید .من دانشجو ارشد دانشگاه روزانه دولتی بودم ولی بنا ب مشکلاتی ک برام پیش اومد نتونستم درس بخونم بعد دیدم توی سایت برام زدن اخراجی.میخواستم ببینم میتونم دوباره در مقطع ارشد توی دانشگاه های پیام نور و یا آزاد ثبت نام کنم ؟مهلت یک ساله ی پس از اخراجیم هنوز تموم نشده

  • mohammadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که از دانشگاه اخراج شده باشید امکان برگشت به تحصیل وجود ندارد.

 67. محمدمهدی
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

  سلام برای یک چشم فقط ضعیفی مهمه یا مجموع ضعیفی و آستیگمات باید بالای 6 باشه؟

  • mohammadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت به خیر
   مجموع ضغیفی و آستیگمات یک چشم باید بالای 6 باشد.

  • javadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام روزبخیر برای یک چشم با هم جمع میشه.

 68. محمد
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام من متولد ۱۳۸۳.۹.۲۹ هستم و ترک تحصیل کردم آیا امکانش هست که دو سه ماه زود خود را معرفی کنم

  • gholizadegan
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام روزتان بخیر بله احتمالا مشکلی پیش نمیاید

 69. Majid
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

  با سلام بنده دیسک گردن خفیف و تنگی کانال گردنی خفیف +دیسک کمر خفیف و تنگی کانال خفیف و آرتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی پای راست و چپ و صافی کف پای خفیف به همراه هالگوس والگوس خفیف و پارگی خفیف رباط مچ پا دارم .مدرکم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با داشتن مدرک لیسانس چ قدره؟؟؟؟؟

  • isaei
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام وقتتون بخیر
   احتمالا معاف از رزم بشید
   جهت بررسی دقیق تر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 70. Majid
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

  با سلام بنده دیسک گردن خفیف و تنگی کانال گردنی خفیف +دیسک کمر خفیف و تنگی کانال خفیف و آرتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی پای راست و چپ و صافی کف پای خفیف به همراه هالگوس والگوس خفیف و پارگی خفیف رباط مچ پا دارم .مدرکم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با داشتن مدرک لیسانس چ قدره؟؟؟؟

  • gholizadegan
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام روزتان بخیر احتمالش زیاد است شما بروید پلیس به اضافه ده و شرایطتان را بگویید ایشالله که میپذیرند

 71. hosein
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  دوستان من الان توی سامانه سخا دیدم معافیت تحصیلی منو زده تا ۱۴۰۲ در صورتی ک من پارسال اخراج شدم از دانشگاه. تاریخ پایان کار رو هم زده برج ۷ سال ۱۴۰۰ .امروز ب دانشگاه هم زنگ زدم گفت حکم اخراجی هنوز ثبت نشده.بعد اون وخ من فراغت از تحصیل یک ساله ام رو هم رد کردم.الان اگر اخراجی ثبت بشه و در سخا ثبت بشه یک سال دیگه فرصت دارم برای فراغ از تحصیل ؟؟؟

  • karimi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام سایت دقیق نیست برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 72. Ali laa
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  دوستان من الان توی سامانه سخا دیدم معافیت تحصیلی منو زده تا ۱۴۰۲ در صورتی ک من پارسال اخراج شدم از دانشگاه. تاریخ پایان کار رو هم زده برج ۷ سال ۱۴۰۰ .امروز ب دانشگاه هم زنگ زدم گفت حکم اخراجی هنوز ثبت نشده.بعد اون وخ من فراغت از تحصیل یک ساله ام رو هم رد کردم.الان اگر اخراجی ثبت بشه و در سخا ثبت بشه یک سال دیگه فرصت دارم برای فراغ از تحصیل ؟؟

  • karimi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام سایت دقیق نیست برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 73. hosein
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

  دوستان من الان توی سامانه سخا دیدم معافیت تحصیلی منو زده تا ۱۴۰۲ در صورتی ک من پارسال اخراج شدم از دانشگاه. تاریخ پایان کار رو هم زده برج ۷ سال ۱۴۰۰ .امروز ب دانشگاه هم زنگ زدم گفت حکم اخراجی هنوز ثبت نشده.بعد اون وخ من فراغت از تحصیل یک ساله ام رو هم رد کردم.الان اگر اخراجی ثبت بشه و در سخا ثبت بشه یک سال دیگه فرصت دارم برای فراغ از تحصیل ؟

  • karimi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام سایت دقیق نیست برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 74. ابوالفضل
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

  سلام اگر به کمسیون پزشکی یک‌هفته دیر بریم چی میشه؟؟؟

  • gholizadegan
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام روزتان بخیر احتمالا مشکلی پیش نمیاید براتون

 75. احسان ممم
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام بنده جراحی آلت داشتم …..
  دور آلت و روی مثانه به اندازه ۲۰ سانت و زیر آلت بخیه دارم وچند سال پیش عم اپاندیس عمل کردم آیا معافیت بهم تعلق میگیره

  • behrouzi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام از طریق سایت وظیفه میتوانید لیست بیماری ها را مطالعه کنید

 76. محمد
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام بنده چند تا خالکوبی وآثار خودزنی روی بدنم دارم و سابقه هم دارم آیا معافیت از طریق اعصاب روان بهم تعلق میگیره؟

  • abbasi
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود .

   • محمد
    ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

    یعنی چی کجا باید اقدام کنم ؟
    و آیا احتمال معافیت هست

 77. زهرا علیزاده
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

  سلام من الان 5ماه تو عقدم شوهرم سربازی نرفته من اتباع مادر ایرانی هستم و برای دریافت شناسنامه اقدام کردم تا شناسنامم ب دستم برسه مدت زیادی زمان میبره میخوام از طریق شوهرم اقدام کنم میگن باید کارت پایان خدمت یا معافیت داشته باشه سرپرستی من به عهده شوهرمه و به همین دلیل با خانواده ها بحثمون شد و جدا از خانواده زندگی می‌کنیم برای همین علت شوهرم نمیتونه بره سربازی برای دریافت معافیت میشه راهنمایی کنید

  • behrouzi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام مقاله را مطالعه فرمایید در صورت نیافتن جواب تماس بگیرید

 78. mehdi
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

  سلام وقت بخیر
  من با خاله مادرم زندگی میکنم که فرزندی نداره و حقوق بگیر آیا میتونم کفالت ایشون رو بگیرم؟

  • maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 79. mehdi
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام وقت بخیر.
  من با خاله مادرم زندگی میکنم که فرزندی هم نداره وحقوق بگیر هست میتونم معافیت کفالت ایشون رو بگیرم؟؟

 80. Nima
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۴

  پدرم مریضع ازکارافتادست میخام کفالت بگیرم خودم درحین خدمتم میترسم پدرم فوت شع وسط کارمعافیتم بایدچیکارکنم سرطان ریع داره کبد و کلیه اش ازکارافتاده

  • hedayati
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۱

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما و پدرتان جهت معافیت باید بررسی شود.

  • obeidavi obeidavi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

   سلام شما شرایط معتفیت کفالت را ندارید

 81. Ali
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام ببخشید بنده یه بار عمل جراحی انجام دادم میخواستم بدونم معافیت پزشکی بهم تعلق میگیره

  • mansuri
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام وقت بخیر سوال خود را کامل مطرح کنید عمل حراجی در چه زمینه ای

 82. محمد
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام بنده پدرم جانباز است و از خدمت معافم و 17 سال دارم حالا پدرم میگوید تو باید بروی سربازی…. خواستم ببینم معاف بودن بنده به رضایت دادن پدرم بستگی دارد یا ربطی ندارد؟؟!!! ممنون میشم پاسخ بدید

  • gholizadegan
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام روزتان بخیر خیر ارتباطی ندارد برای معافیت یک سری شرایط خاص لازم است

 83. رقیه محمدی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام خسته نباشیدشوهرمن سال 87رفت خدمت رفت ارومیه به علت مشکل مالی که داشت دیگه خدمت نرفت الان متاهل وبچه 5ساله داریم شوهرم چندسال پیش کلیه شوبه خانوادش اهداکردوبیضه ش مشکل داره بایدعمل بشه فتخ دوطرفه داره لگن وکمرشم مشکل داره ازکارافتاده اگرشوهرم برگرده خدمت معافش میکنن ممنونم جواب بدید

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام روزبخیر
   ممکنه بهشون معافیت پزشکی تعلق بگیره
   باید توسط پزشک ارتش تایید بشه.

 84. مهران
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

  سلام
  من واریکوسل درجه سه دارم و پزشک نظام وظیغه هم تایید کرد و گفت باید برم کمیسیون ولی من میخام ک با داشتن واریکوسل برم خدمت و استعلاجی شیش ماهه نگیرم .ایا واسه این کار راهی وجود دارد؟؟

  • hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام وقت بخیر
   باید جهت سربازی اقدام کنید

 85. Amir
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

  با سلام بنده دیسک گردن خفیف و تنگی کانال گردنی خفیف +دیسک کمر خفیف و تنگی کانال خفیف و آرتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی پای راست و چپ و صافی کف پای خفیف به همراه هالگوس والگوس خفیف و پارگی خفیف رباط مچ پا دارم.سر سانحه بیشتر اینا اتفاق افتاده .مدرکم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با داشتن مدرک لیسانس چ قدره؟؟؟؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اظلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 86. Amir
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۰

  با سلام بنده دیسک گردن خفیف و تنگی کانال گردنی خفیف +دیسک کمر خفیف و تنگی کانال خفیف و آرتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی پای راست و چپ و صافی کف پای خفیف به همراه هالگوس والگوس خفیف و پارگی خفیف رباط مچ پا دارم.سر سانحه بیشتر اینا اتفاق افتاده .مدرکم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با داشتن مدرک لیسانس چ قدره؟؟؟

  • isaei
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما ممکن است معافیت برای شما صادر شود.

 87. امید ک
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

  سلام خسته نباشید من خواستم برا خدمت سربازی معافیت پزشکی بگیرم الان واکسن زدمو یه برگه معاینه اولیه هم دستم هس که گفتن ببر پیش پزشک، میخام بدونم چجوری باید پرش کنم بهتره؟ من سابقه اعصاب و روان دارم و نیز کبدچرب داشتم و یه چیزی شبیه کیست یا غده هم گاهی دارم.
  برا پرکردنش راهنمایی میخام
  یه کارشناس باتجربه راهنماییم کنه ممنون

  • hedayati
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام وقت بخیر
   جهت مشاوره با مرکز تماس حاصل فرمایید.

 88. Amir
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

  با سلام بنده دیسک گردن خفیف و تنگی کانال گردنی خفیف +دیسک کمر خفیف و تنگی کانال خفیف و آرتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی پای راست و چپ و صافی کف پای خفیف به همراه هالگوس والگوس خفیف و پارگی خفیف رباط مچ پا دارم.سر سانحه بیشتر اینا اتفاق افتاده .مدرکم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با داشتن مدرک لیسانس چ قدره؟؟؟

  • Amir
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۵

   لطفاً جواب بدین کارشناس های محترم

   • hedayati
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

    سلام سوالتون را بفرمایید

    • Amir
     ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

     بالا نوشتم.اون متن زیاده.لطفا جواب بدین

     • karimi
      ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

      سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 89. Amir
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

  با سلام بنده دیسک گردن خفیف و تنگی کانال گردنی خفیف +دیسک کمر خفیف و تنگی کانال خفیف و آرتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی پای راست و چپ و صافی کف پای خفیف به همراه هالگوس والگوس خفیف و پارگی خفیف رباط مچ پا دارم.سر سانحه بیشتر اینا اتفاق افتاده .مدرکم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با داشتن مدرک لیسانس چ قدره؟؟

 90. Amir
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

  با سلام بنده دیسک گردن خفیف و تنگی کانال گردنی خفیف +دیسک کمر خفیف و تنگی کانال خفیف و آرتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی پای راست و چپ و صافی کف پای خفیف به همراه هالگوس والگوس خفیف و پارگی خفیف رباط مچ پا دارم.سر سانحه بیشتر اینا اتفاق افتاده .مدرکم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با داشتن مدرک لیسانس چ قدره؟

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام روزبخیر
   با مدارک به پلیس +10 مراجعه کنید
   احتمالا باید کمسیون پزشکی تشکیل بشه.

 91. رضاکردزنگنه
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام خسته نباشید
  من میخوام برم برای سربازی اقدام کنم
  تا کاردانی خوندم الان دانشگاهمون بستس باید تا مهر صبر کنم واسه مدرکم الان راهی نداره بتونم ثبت نام کنم اخه رفتم سوال پرسیدم گفتن که برج ۷اعزامی داریم نمیخوام عقب بیفتم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • fathollahi
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

   سلام واحد اموزش دانشگاه تابستون هم کار میکنن و باید ازشون یک نامه برای نظام وظیفه بگیرید ببرید

 92. ایمان
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷

  باعرض سلام واحترام . اینجانب دارای کارت معافیت اعصاب و روانم حدود ۱۰ ماه در ارتش نیروی زمینی خدمت کرده ام درسال ۷۸ وحال درخواست مساعدت و اعزام به خدمت مجدد فرستادم به ریاست جمهور ، ضمنامعرفی نامه لشگر عملیاتی سپاه نیز موجود میباشد در درخواست اینجانب ، بطور کل الان
  ودرخواست بنده توسط سازمان ریاست جمهوری ، بازرسی کل کشور ،بازرسی استان ،نیروی انتظامی موافقت شده ودرحال حاضر به نظام وظیفه فرستاده شده پس از ثبت نهایی در سازمان بازرسی کل کشور ،
  به نظر شما نتیجه چه خواهد بود ؟
  درخواست اعزام خدمت مجدد ومساعدت بوده است ؟ و کلن توسط این سازمان ها با توجه به مدارک و شرایط فعلی و سایر دلایل بطور کل موافقت شده با در خواست بنده و حال جواب نظام وظیفه مونده ، باتوجه به تاییده این سازمان ها برای بنده نظام وظیفه استان چه جوابی خواهد فرستاد با پیامک ؟
  نامه درخواست بنده توسط
  مدیریت بازرسی کل کشور + شخص ریاست جمهور + بازرسی استان + نیروی انتظامی وبازرسی تایید شده .
  حالا جواب نظام وظیفه چیه به نظره شما باتوجه به موافقت تمامیه این مقامات و ادارات دولتی و نظامی ؟
  آیا بنده به خدمت اعزام میشم یا خیر ؟ وآیا در اعزام مجدد به محل یگان خدمتی خواهم رفت یا یگان جدیدو آیا باتوجه به تاییدی پرونده اینجانب توسط
  ریاست جمهوری + مدیریت کل بازرسی کشور + مدیریت بازرسی استان + نیروی انتظامی ‘
  آیا نظام وظیفه موافقت خواهد کرد یاخیر ؟
  آیا بنده به خدمت اعزام خواهم شد یاخیر ؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   باید به نظام وظیفه مراجعه کنیدمیتونین برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • .........
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام همسر بنده اعزامی یکم مرداد 1401 آموزشی کرمان هستن معاف از رزم شدن و درصورتی ک اعتنایی ب معاف از رزم بودن سرباز ندارن درکرمان و تو بخشنامه 401تو اینترنت خواندم ک مدت اموزشی برا معاف از رزما30 روز هست درصورتی ک کرمان داره بچه هارو اذیت میکنن و میگن یک مهر پایان اموزشی هست ایا این مطلب آنها در کرمان درست است؟ مدت اموزشی در کرمان چند روز باید باش برا معاف ازرزما… خواهشناجواب بدهین تشکر

   • javadi
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

    سلام روزبخیر
    خیر کم نمیشه

 93. رضا نظرپور
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام خسته نباشید من یک سوال خیلی مهم دارم لطفا پاسخ بدهید

  من یکبار از دانشگاه انصراف داده ام و در دانشگاه دیگری در حال حاضر مشغول به تحصیلم و الان معافیت تحصیلی ۵ ساله لیسانس دارم

  پدر و مادر من یکماه پیش از هم جدا شده اند و بنده قصد دارم در کنکور سال آینده شرکت کنم حالا با توجه به اینکه می خوام دوباره انصراف بدهم برای ثبت نام در دانشگاه جدید با ارايه معافیت موقت ۳۰ ماهه می توانم ثبت نام کنم و یا اینکه چون یکبار انصراف داده ام نمی توانم دوباره معافیت تحصیلی بگیرم و با معافیت موقت من را سال آینده ثبت نام نمی کنند ؟؟

  باید چکار کنم انصراف بدهم یا ندهم
  معافیت موقت ۳۰ ماهه حین معافیت تحصیلی بگیرم یا اول انصراف بدهم بعد از آن معافیت موقت بگیرم

  هدف من این است یکسال برای کنکور بخوانم الان هم معافیت تحصیلی دارم و ۵ سال هم از آن مانده اما چون یکبار قبلا انصراف داده ام نمی دانم چطور می توانم دوباره انصراف بدم و دوباره در سال آینده در رشته جدید تحصیل کنم (پدر و مادرم هم یکماه پیش جدا شده اند )

  • obeidavi obeidavi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر از وضعیت معافیت تحصیلی خود با مرکز مشاوره ایران تحصیلان تماس حاصل فرمایید.

 94. ایمان
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

  باعرض سلام واحترام . اینجانب دارای کارت معافیت اعصاب و روانم حدود ۱۰ ماه در ارتش نیروی زمینی خدمت کرده ام درسال ۷۸ وحال درخواست مساعدت و اعزام به خدمت مجدد فرستادم به ریاست جمهور ، ضمنامعرفی نامه لشگر عملیاتی سپاه نیز موجود میباشد در درخواست اینجانب ، بطور کل الان
  ودرخواست بنده توسط سازمان ریاست جمهوری ، بازرسی کل کشور ،بازرسی استان ،نیروی انتظامی موافقت شده ودرحال حاضر به نظام وظیفه فرستاده شده پس از ثبت نهایی در سازمان بازرسی کل کشور ،
  به نظر شما نتیجه چه خواهد بود ؟
  درخواست اعزام خدمت مجدد ومساعدت بوده است ؟ و کلن توسط این سازمان ها با توجه به مدارک و شرایط فعلی و سایر دلایل بطور کل موافقت شده با در خواست بنده و حال جواب نظام وظیفه مونده ، باتوجه به تاییده این سازمان ها برای بنده نظام وظیفه استان چه جوابی خواهد فرستاد با پیامک ؟
  نامه درخواست بنده توسط
  مدیریت بازرسی کل کشور + شخص ریاست جمهور + بازرسی استان + نیروی انتظامی وبازرسی تایید شده .
  حالا جواب نظام وظیفه چیه به نظره شما باتوجه به موافقت تمامیه این مقامات و ادارات دولتی و نظامی ؟
  آیا بنده به خدمت اعزام میشم یا خیر ؟ وآیا در اعزام مجدد به محل یگان خدمتی خواهم رفت یا یگان جدید

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   میتونین برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 95. آروین
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام وقت بخیر.من متولد 1383/4/29هستم و امسال خرداد دیپلم گرفتم.امروز رفتم پلیس +10 و به من گفتن که در تاریخ 29تیر بخشنامه جدید اومده و باید وضعیت نظام وظیفه ام رو تا 6ماه تعیین تکلیف کنم.یعنی یا دانشگاه برم یا سربازی.در حالی که من میخواستم پشت کنکور بمانم.گفتم شاید شما خبر داشته باشید

  • isaei
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به برخی شرایط امکان پذیر میباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 96. زارع زاده
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۲

  سلام من چشم راستم نمرش ۸ دوربین استیگمات ۳
  چشم چپ نمرش ۷ دوربین استیگمات ۲ دیپلم تحصیلاتم هست
  خواستم ببینم می تونم برای معافبت اقدام کنم

  • mohammadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام وقت به خیر
   حداقل نمره چشم برای معافیت مدرک کاردانی به پایین 6 برای یک چشم است.

 97. Reza
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

  سلام معافیت پارگی ناقص رباط صلیبی پای چپ و راست با داشتن مدرک لیسانس چیه ؟؟

  • alizadeh
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

   سلام وقت بخیر . اگر مشکل راه رفتن دارید باید به تصویب کمیسیون پزشکی برسد

   • Reza
    ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۹

    مشکل راه رفتن بعد از چند دقیقه پیاده روی درد میگیره و این ک روی دو زانو نمیتونم بشینم و پله رفتن با درده

    • bagheri
     ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

     سلام وقت بخیر لفا جهت اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 98. Reza
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

  سلام معافیت پارگی ناقص رباط صلیبی پای چپ و راست با داشتن مدرک لیسانس چیه ؟

  • alizadeh
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

   سلام وقت بخیر . اگر مشکل راه رفتن دارید باید به تصویب کمیسیون پزشکی برسد

 99. عرفان
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

  سلام
  من دو سوال دارم
  اول اینکه من ورودی بهمن 95 هستم و تا بهمن 1400 معافیت تحصیلی داشتم مجددا اقدام کردم برای سنوات ارفاقی و تا 31 شهریور امسال بهم معافیت تحصیلی دادن…الان میخوام بدونم میتونم تا یکسال صبر کنم برای اعزام یا بعد از 31 شهریور مشمول حساب میشم؟
  سوال دومم اینه که دوتا برادر بزرگترم سربازی رفتن تا چه اندازه شانس معافیت دارم و چطور میتونم اقدام کنم؟
  ممنون از دوستان

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

   سلام آقای عرفان
   یکی از شرایط معافیت این است که نباید برادر بزرگتر داشته باشید ولی بستگی دارد لطفا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 100. حامد
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام خسته نباشید ، من دانشجوی کارشناسی برق ورودی ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ بودم و تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۳۱ معافیت تحصیلی دارم امسال ارشد دانشگاه قبول میشم ، میخواستم بدونم اگر ثبت نام دانشگاه و تمدید معافیت تحصیلی برای بعد از تاریخ مشمولیت مثلا آخر مهر ماه انجام بشه ، آیا غیبت سربازی لحاظ میشه ؟ و اگر بله راه حل چیست ؟ باتشکر

  • karimi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 101. عرفان
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام.من ورودی بهمن ۹۵ هستم و تا بهمن ۱۴۰۰ که بشه ۵ سال معافیت تحصیلی داشتم.مجددا اقدام کردم برای سنوات ارفاقی که تا ۳۱ شهریور بهم معافیت دادن. درسم همین تیرماه تموم شد الان میخوام بدونم که میتونم یکسال دیگه صبر کنم یا ۳۱ شهریور باید اعزام بشم؟

  • isaei
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام روز بخیر
   خیر امکان پذیر نمیباشد.

 102. صادق
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام من دانشجوی کارشناسی برق ورودی ۱۳۹۵ بودم و در تاریخ ۱۷/۴/۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم و در سامانه سخا استعلام معافیت تحصیلی که گرفتم تا تاریخ 31/6/1400 معافیت تحصیلی دارم میشه راهنماییم کنید که اگ برای ورودی بهمن ارشد اقدام کنم میتونم معافیت تحصیلی دوباره بگیرم یا نه و اگ بخام اینکارو بکنم چیکار باید کنم؟؟

  • isaei
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

   سلام وقت بخیر
   شما شامل غیبت میباشید.

 103. فخر الدین سالاری
  ۳۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه و الان در یگان خدمتی هستم و پدرم هم فوت کرده و یک برادر بزرگ تر از خودم دارم ولی چند ساله سرباز فراری است و متاهل هم هست و دو فرزند هم داره و منبع درامدی هم نداره میخواستم بدونم من میتونم کفالت مادرم رو بگیرم

  • isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 104. Majid
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

  سلام اگر بخوام رباط صلیبی جراحی کنم بهم معافیت موقت میدن ؟؟؟

  • eshghabadi
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام قت بخیر..به احتمال زیاد بله

 105. Majid
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

  سلام اگر بخوام رباط صلیبی جراحی کنم بهم معافیت موقت میدن ؟؟

  • isaei
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان معافیت دایم نیز وجود دارد.

 106. Majid
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

  سلام اگر بخوام رباط صلیبی جراحی کنم بهم معافیت موقت میدن ؟

  • isaei
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان معافیت دایم نیز وجود دارد.

 107. hosein
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۹

  سلام بنده پارگی ناقص رباط صلیبی پای راست و چپ ،دیسک کمر و گردن خفیف،تنگی کانال خفیف،ارتروز هر دوتا شانه ی خفیف ،پارگی رباط خفیف مچ پا،انحراف ستون فقرات خفیف و خار پاشنه ی خیلی خفیف هر دوپا و صافی کف پا خفیف دارم.مدرکم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟؟؟

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام در صورت توضیحاتتون احتمال معافیت دارید شما شرایطتان را مطرح کنید و کارای معافیت را انجام دهید ایشالله که میپذیرند

   • hosein
    ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

    احتمال معافیتم چ قدره ب نظر شما آقای قلی زاده؟یا وجود مشکلاتی ک گفتم

    • bagheri
     ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

     با سلام به نظر کمسیون پزشکی ارتباط دارد

   • hosein
    ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

    احتمال معافیتم چ قدره ب نظر شما آقای قلی زاده؟با وجود مشکلاتی ک گفتم

    • gholizadegan
     ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

     احتمال پنجاه درصد تا شصت درصد

 108. hosein
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

  سلام بنده پارگی ناقص رباط صلیبی پای راست و چپ ،دیسک کمر و گردن خفیف،تنگی کانال خفیف،ارتروز هر دوتا شانه ی خفیف ،پارگی رباط خفیف مچ پا،انحراف ستون فقرات خفیف و خار پاشنه ی خیلی خفیف هر دوپا و صافی کف پا خفیف دارم.مدرکم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟؟

  • mansuri
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام وقت بخیر احتمالا معاف از خدمات رزمی به شما تعلق بگیرد جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 109. hosein
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

  سلام بنده پارگی ناقص رباط صلیبی پای راست و چپ ،دیسک کمر و گردن خفیف،تنگی کانال خفیف،ارتروز هر دوتا شانه ی خفیف ،پارگی رباط خفیف مچ پا،انحراف ستون فقرات خفیف و خار پاشنه ی خیلی خفیف هر دوپا و صافی کف پا خفیف دارم.مدرکم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟

  • hedayati
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام وقت بخیر جهت اطلاع از شرایط معافیت پا با ما تماس حاصل فرمایید.

 110. hosein
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام بنده پارگی ناقص رباط صلیبی پای راست و چپ ،دیسک کمر و گردن خفیف،تنگی کانال خفیف،ارتروز هر دوتا شانه ی خفیف ،پارگی رباط خفیف مچ پا،انحراف ستون فقرات خفیف و خار پاشنه ی خیلی خفیف هر دوپا دارم.مدرکم لیسانس هستش.احتمال معافیت من با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟

  • hedayati
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت بخیر جهت معافیت پزشکی سربازی و در مورد پا یک سری شرایط خاص و تبصره وجود دارد که جهت اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

 111. حسین مطلبی اصل
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۶

  سلام من خرداد ۱۴۰۰ دیپلم گرفتم و کنکور ۱۴۰۰ نتونستم قبول بشم ودر کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کردم حالا هم میخوام دفتر چه بردارم میخوام بدونم اضافه خدمت خوردم یانه متولد ۸۲.۲.۱۳ هستم

  • hedayati
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر جهت اطلاعات مشاوره نظام وظیفه طبق قوانین نظام وظیفه اقدام بفرمایید.

 112. ممممم
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

  سلام خسته نباشید من مشکل اختلال هویت جنسی دارم برای معاینه دکتر که رفتم چیزی نگفتم ولی چون خود زنی کرده بودم قبلا رو دستم خط مونده بود الانم باید برم کمیسیون پزشکی حالا میخواستم بدونم اگه برای ایم موضوع معاف بشم چه محدودیت هایی داره ( واسه شغل یا گواهینامه و….)

  • bagheri
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

   با سلام طبق نظر نظام وظیفه باید عمل کنید

 113. حسین مطلبی اصل
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

  سلام من خرداد۱۴۰۰ دیپلم گرفتم ودر کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم قبول نشدم ودر کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کردم والان هم میخوام دفتر چه بردارم میخوام بدونم اضافه خدمت خوردم یانه در ضمن متولد ۸۲.۲.۱۳ هستم

  • bagheri
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۲

   با سلام شما یک سال بعد از گرفتن دیپلم وقت دارید

  • آروین
   ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام. بخشنامه جدید اومده متاسفانه. چون خود من متولد 1383/4/29هستم و امسال خرداد دیپلم گرفتم.امروز رفتم پلیس +10 و به من گفتن که در تاریخ 29تیر بخشنامه جدید اومده و باید وضعیت نظام وظیفه ام رو تا 6ماه تعیین تکلیف کنم.یعنی یا دانشگاه برم یا سربازی.در حالی که من میخواستم پشت کنکور.با این حساب پسرا نمیتونن پشت کنکور بمونن

   • isaei
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

    سلام وقت بخیر
    بله درسته.

 114. حمیدرضا
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

  سلام وقتتون بخیر من سال ۹۵ رفتم خدمت ۵ماه خدمت کردم وقرار کردم خواستم بدونم الان میتونم خدمتم بخرم

  • bagheri
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

   با سلام فرار از خدمت اجازه خرید ندارد و هم اکنون خرید خدمت وجود ندارد

  • alizadeh
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

   سلام وقت بخیر خرید خدمت در حال حاضر ممکن نیست . برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات سایت مطالعه شود

 115. بهزاد
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۸

  سلام وقت بخیربنده بدلیل بستری بودن دربیمارستان نتوانستم روز اعزام حاضرشوم وغیبت خوردم والان مدارکی پزشکی رابردم نظام وظیفه استان میگن اول باید بری آموزشی وتموم کنی گواهی اشتغال به خدمت بیاری تاما مدارکو برسی کنیم اگه درست بود توجیه غیبت شی بنظرشما برم مرکز نظام وظیفه تهران ازکی این قانون اومده که باید رفت وگواهی اشتغال به خدمت گرفت

  • isaei
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر
   شما باید به قسمت آموزشیتون مراجعه کنید واشتغال به خدمت بگیرید و بابت توجیه خدمت به یگان محل خدمت مراجعه نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 116. عرفان
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  متولد دیماه 79 هستم .
  سال 98 کنکور شرکت کردم ولی دانشگاه مدنظرم قبول نشدم
  سال 99 دوباره کنکور دادم .
  به خاطر شرایطی که برای ثبت نام در دانشگاه گذاشته بودن دفترچه اعزام به خدمت رو باید پست میکردم .
  شهریور 99 پست کردم تمدیدش کردم برای مهر 99 .
  نوبت مهر نتونستم تمدید کنم و برای اینکه اضافه خدمت بهم نخوره مجبور شدم برم خدمت.
  بعد از یه ماه آموزشی تقریبا اواخر آبان که نتایج نهایی کنکور مشخص شد ایست خدمتی زدم و رفتم دانشگاه روزانه .
  بهمن 1400 از دانشگاه انصراف دادم که دوباره کنکور بدم
  ولی امسال هم نتیجه مطلوبم نرسیدم .
  هیچ راهی وجود نداره که بتونم دوباره کنکور بدم ؟
  اگه پیام نور ثبت نام کنم چطور ؟

 117. رضا حبیبی
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

  سلام
  پدر بنده کارت ایثار و مدارکش را دارد ولی گفته اند برای پیگیری کسری خدمت باید به محل یگان خدمتی خودش (که در غرب ایران بوده و فاصله زیادی دارد) مراجعه کنیم.
  آیا این امکان وجود دارد که در همین شهر محل زندگی خود یا نهایتا شهر تهران(سازمان ایثارگران نزاجا) مراحل ثبت کسری را انجام دهیم؟

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 118. Amir
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام من سر سانحه رباط صلیبی دوپام پارگی پارشیل و ناقص داره.مدرکم لیسانس هستش.معافیت دائم میدن؟؟

  • karimi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

   سلام شماشانس پایینی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 119. Amir
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

  سلام من سر سانحه رباط صلیبی دوپام پارگی پارشیل و ناقص داره.مدرکم لیسانس هستش.معافیت دائم میدن؟؟

  • eshghabadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وقتتون بخیر..احتمال زیاد برای معافیت دادن وجود ارذد

 120. Amir
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

  سلام من سر سانحه رباط صلیبی دوپام پارگی پارشیل و ناقص داره.مدرکم لیسانس هستش.معافیت دائم میدن؟

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام وقت بخیر . احتمالا معاف دائم بشوید و در بدبینانه ترین حالت معاف از رزم

 121. عباس سگور براوی
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام
  من عباس سگوربراوی هستم متولد 1/1/67 متاهل دارای چهار فرزند ومادر مریض روتخت وقادر ب خدمت سربازی نیستم

  • fathollahi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

   سلام با توجه به شرایط تون برای معافیت مشکلی وجود ندارد

 122. Amir
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۲

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون مچ پا و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس و خفیف بودن مشکلات چ قدره؟

  • bahraii
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقتتون بخیر لطفا برای برسی بیشتری با متخصصین مرکز تماس بگیرید

 123. Ali laa
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس و خفیف بودن مشکلات چ قدره؟

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام بستگی دارد باید برید پزشک معتمد چک کند جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 124. علی
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس و خفیف بودن مشکلات چ قدره؟

  • alizadeh
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۱

   سلام وقت بخیر شانس شما برای معافیت بالاست

 125. Arian
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۰

  سلام من از سال 96 مشمول به خدمت شدم دانشگاه هم نرفتم الان پشت دفترچه ای میخورم؟ بعد پدرم جبهه داره میتونم از کسری استفاده کنم؟

  • soleimani
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام. وارد غیبت شدید. باید پس از اعزام از طریق واحد منابع انسانی یگان خدمتتون کسری رو پیگیری کنید.
   برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 126. اریان
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

  من از سال 96 مشمول به خدمت شدم درسم نخوندم ایا پشت دفترچه ای میخورم؟ بعد اوه پشت دفترجه بخورم از کسری نمیتونم استفاده کنم؟؟؟

  • soleimani
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام. وارد غیبت شدید. اول باید وضعیت غیبتتون مشخص بشه. بعد برای کسری و … اقدام کنید. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 127. اریان
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

  سلام من پدرم 14 ماه جبهه داره ولی زمان سربازیش ایا بهم کسری تعلق میگیره؟

  • ranjbar
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

   سلام وقتتون بخیر
   بله تعلق میگیره بر اساس شرایط و ضوابط . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید.

  • karimi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 128. Amir
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  آقای کریمی شما میگی شانس معافیت من زیاده ینی احتمال چند درصد معافیت میدن؟؟

 129. Ali laa
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  آقای کریمی شما میگی شانس معافیت من زیاده ینی احتمال چند درصد معافیت میدن؟

 130. آرمیا
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

  سلام وقتتون بخیر ، متولد فروردین ۸۱ هستم و در مرداد ۹۹ دیپلم گرفتم ، کنکور ۹۹ انتخاب رشته نکردم کنکور ۴۰۰ پزشکی تعهدی قبول شدم می‌خوام انصراف بدم تیر امسال و برای کنکور ۴۰۲ بخونم تا روزانه قبول شم ، آیا نظام وظیفه دوباره در مقطع دکترای عمومی بهم معافیت تحصیلی میده؟ ایا دوباره در کنکور میتونم شرکت کنم و سنجش مشکلی درست نمیکنه؟لطفا پاسخ بدین هر کسی یه چیزی میگه ، ممنون از شما

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 131. Ali laa
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس و خفیف بودن مشکلات چ قدره؟

  • karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

   سلام بله شماشانس زیادی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 132. Amir
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس و خفیف بودن مشکلات چ قدره؟

  • karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام بله شماشانس زیادی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 133. Amir
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس و خفیف بودن مشکلات چ قدره؟

  • karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام بله شماشانس زیادی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 134. hosein
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس و خفیف بودن مشکلات چ قدره؟

  • karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام بله شماشانس زیادی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 135. ایمان
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۶

  سلام
  ۴۲ سال سنمه،متاهل وفرزند سرباز دارم ،
  یکسال در سال ۷۸ ارتش خدمت کردم ،چند سال فراری بودم ، کارت معافیت بخش ۳۲ ماده ۲۱ دارم ، و
  وضعیت فعلیم الانم ،
  نیرو مخصوص سپاه لشگر عملیاتی ،بسیج فعال ،
  پلیس افتخاری ناجا ،پلیس پیشگیری استان مربوطه ،نگهبان انتظامات ،
  مربی ارگانهای دولتی
  ورزش های رزمی
  گواهینامه راننده گی المثنی و از سال ۹۰ دارام
  انواع احکام ورزشی و بین الملل دارام ،معرفی نامه سپاه لشگر رو هم دارام ،
  درخواست مساعدت به برخی از ارگانهای مهم کشور دادم اما جوابی نگرفتم تایید نشدم برای لغو معافیت و اعزام
  به دلیل سن غیر مجازتمامیه ادرات موافقت نکردن ، به دلیل سنم ،
  چه راه حلی من دارم برای لغو شدن کارت معافیت و اعزام به سربازی و حتی رایگان رازی به رفتنه خدمتم بدون حقوق؟
  من چه راه حلی دارم برای این مشگل بزرگ ؟
  به نظام وظیفه فراجا نامه زدم
  پیامک اومد اما هنوز جوابی نرسید به دستم ؟
  ستادکل نیرو های
  مسلح جواب منفی داد اما مدارک منو تایید کرد
  گفت به دلیل سن غیر مجاز نمیتونی
  وگرنه دارایه مدارک معتبر و درخشانی ؟
  من از چه طریقی میتونم به سربازی برم
  بادستور و امریه چه شخصی در کشور؟
  چه راه حلی وجود داره برای من ؟
  چی کار باید کنم که بتونم برم سربازی ؟
  بنا به صد دلیل داوطلبم با این سن خدمت کنم در هر زمینه ای
  سربازه وطن بشم در تمامه خاک ایران

 136. Amir
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.تمام این مشکلات ی مشکل کامل برای معافیت رو تشکیل نمیدن ینی؟احتمال معافیت دائم من چ قدره؟با وجود داشتن مدرک لیسانس و خفیف بودن مشکلات

  • bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   با سلام امکان معافیت برای شما وجود دارد

 137. علی
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.تمام این مشکلات ی مشکل کامل برای معافیت رو تشکیل نمیدن ینی؟احتمال معافیت دائم من چ قدره؟با وجود داشتن مدرک لیسانس

  • bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   با سلام امکان معافیت برای شما وجود دارد

 138. علی
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.تمام این مشکلات ی مشکل کامل برای معافیت رو تشکیل نمیدن ینی؟احتمال معافیت دائم من چ قدره؟

  • bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   با سلام امکان معافیت برای شما وجود دارد

 139. Amir
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.تمام این مشکلات ی مشکل کامل برای معافیت رو تشکیل نمیدن ینی؟احتمال معافیت دائم من چ قدره)

  • bagheri
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   با سلام امکان معافیت برای شما وجود دارد

 140. امیرحسین
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام
  من یک بند از انگشت اشاره و انگشت سومی از دست چپ رو تو حادثه از دست دادم
  همچنین لکنت زبان دارم که بعضی اوقات شدید و بعضی اوقات متوسط هستش
  ایا امکان معاف دائم شدن وجود داره
  فوق دیپلم دارم

  • alizadeh
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

   سلام وقت بخیر با توجه به مدرک تحصیلیتون و دو مورد جسمانی که ذکر کردید شانس بسیار بالایی دارید برای معافیت دائم . باید به تایید کمیسیون پزشکی نظام وظیفه برسد

 141. پدرام
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام من در ۲ سالگی پدر و مادرم از هم جدا شدن بعد دادگاه منو به پدرم داد بعد از یک سال پدرم وقتی من ۳ سال سن داشتم فوت کرد بعد اون دادگاه حضانت منو به پدر بزرگم داد الان من ۲۲ سالمه و پدربزرگم ۸۶ سالشه گفتم ببینم میتونم معافیت سربازی بگیرم یک عمو دارم و ۴ تا عمه همشون ازدواج کردن ۳ تا هم پسر عمو و عمه دارم ۲ نفرشون سربازی کردن یکیشون ۱۳ سالشه یکیشون ازدواج کرده و خارج از کشوره یکیشونم در یک شهر دیگس و در حال گرفتن مدرک دکتراس و فک کنم من ۳ سال غیبت دارم گفتم ببینم میتونم معاف بشم

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲

   دوست عزیز سلام برای مشاوره رایگان نظام وظیفه با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 142. محمد کاظمی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۶

  سلام خسته نباشید
  بنده برج ۴ تاریخ اعزامم بود اما به دلیل کرونا نرفتم
  میخاهم برای برج ۵ دفترچه پست کنم و میخاهم بدونم در چه تاریخی میتونم دوباره دفترچه پست کنم عجله دارم بهم‌گفتن ۱۰روز بعد تاریخ اعزام میتونی دفترچه پست کنی ایا زودتر میشه؟

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام برای مشاوره رایگان نظام وظیفه با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 143. محمد کاظمی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام به دلیل داشتن کرونا نتونستم در تاریخ اعزام که برج ۴ بوده برم خدمت و برای ماه بعد یعنی برج ۵ میخام دوباره دفترچه پست کنم چه تاریخی سایت باز میشه ک دوباره دفترچه پست کنم؟

  • sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵

   دوست عزیز سلام برای مشاووره رایگان نظام وظیفه با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 144. محمدرضا
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام وقت بخیر ، اگر کنکور اول ( دوازهم ) رو ثبت نام کنیم ولی سرجلسه نریم ، برای کنکور دوم مشکلی از باب نظام وظیفه وجود نداره ؟
  چون کنکور اولو دوم برای پسرها بدون مشکل نظام وظیفس ، خواستم بدونم اگر کنکور اولو شرکت نکنیم شرایط فرق میکنه ؟‌

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

   سلام ممکنه مشمول بشن نیمه اولن یادوم متولده چه سالین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 145. Kazemi
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۰

  سلام خسته نباشید . عذر میخوام میخواستم بدونم ایا باوجود معلولیت درجه خفیف در ناحیه دست و داشتن پرونده در سازمان بهزیستی و بدون هیچ غیبی اگر اقدام کنم معافیت بنده قطعی هست ؟

  • heydari
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام وقتتون بخیر.. در حوزه معافیت هیچ وقت قطعیتی وجود ندارد ..باد پرونده پزشکی تشکیل شود کمیسیون پزشکی تشکیل شود اونوقت بررسی شود

 146. سرباز
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۲

  سلام من سرباز هستم انحراف بینی دارم میخواستم بادفترچه بیمه نیرو مسلح عمل کنم هزینش چطدر حساب میشه

  • fathollahi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام اگر زیبایی نباشه هزینه رایگان میباشد

 147. آرش
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

  سلام وقت بخیر سال ۹۶ رفتم خدمت ۱۰ماه خدمت کردم بخاطر مشکلات روحی روانی در خدمت برام پیش اومد فراری شدم الان چند روز خودم رو معرفی کردم بهم گفتن باید بری اموزشی ببینی باز من ۴سال زیر نظر دکتر اعصاب روان بودم و یک روز هم نمیتونم راه دور خدمت کنم و باید در محل زندگی خودم خدمت کنم.ایا امکان دارد کمیسیون بگیرن برام اموزشی رو کنسل کنن و به شهر خودم انتقالم بدن و برم یگان؟

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام وقت بخیر در صورت داشتن غیبت هم میتوانید برای معافیت پزشکی اقدام کنید

 148. علیرضا رحمانی
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۹

  سلام من حدود ۷ سال که شقاق شدید مقعدی دارم و دچار تنگی مقعدی هستم که شدید هستش و اجابت مزاج من خیلی سخت وحتی حدود یک ساعت طول میکشه اجابت مزاج داشته باشم و همیشه غذاهایی مصرف میکنم که فیبر بالایی داره واصلا نمیتونم غذای بدون فیبر مصرف کنم من حدود سه هفته پیش در بیمارستان امام سجاد معاینه شدم بخاطر تنگی مقعد و دکتر گفت یک ماه دیگه برو شورا میدان سپاه و الانم پیامک اومده که باید ه تیر برم میخواستم بدونم چه نوع معاعیتی تعلق میگیره بهم و شورای پزشکی بیماری تنگی مقعد با چی معایته میکنن آیا با کولونوسکوپی بیماری من طبق مادخ ۲۴ یا ۲۵ گوارش تنگی مقعد هستش و خیلی شدید با شقاق شدید و خونریزی هم بعضی موقع که یبوست شدید دارم خیلی هستش آیا معاف میشوم ؟

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

   سلام شماشانس متوسطی دارین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 149. علی
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۰

  آقای علیزاده حالا با توجه به مشکلاتی ک گفتم احتمال معافیت من چ قدره؟لیسانس دارم.و بعد این برا هر مشکل کمیسیون تشکیل میدن کاری ب مشکلات دیگه ندارن ؟تمام مشکلات من استخوانی و اسکلت هستن.ینی معاینه کننده یک نفر مگه نیس ک تمام مشکلات رو ببینه؟جمع تموم این مشکلات اذیتم می‌کنه خب.احتمال معافیت من با مدرک لیسانس طبق بیماری های گفته شده ی پایین چ قدره؟

  • bagheri
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

   با سلام هر کدام یک پزشک بررسی میکند و یک جوبه جدا میاید و روی هم تاثیر ندارد

 150. علی
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۷

  آقای علیزاده حالا با توجه به مشکلاتی ک گفتم احتمال معافیت من چ قدره؟لیسانس دارم.و بعد این برا هر مشکل کمیسیون تشکیل میدن کاری ب مشکلات دیگه ندارن ؟جمع تموم این مشکلات اذیتم می‌کنه خب.

  • bagheri
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

   با سلام هر کدام یک پزشک بررسی میکند و یک جوبه جدا میاید و روی هم تاثیر ندارد

 151. علی
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۶

  آقای علیزاده حالا با توجه به مشکلاتی ک گفتم احتمال معافیت من چ قدره؟لیسانس دارم.و بعد این برا هر مشکل کمیسیون تشکیل میدن کاری ب مشکلات دیگه ندارن ؟جمع تموم این مشکلات اذیتم می‌کنه خب

  • bagheri
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

   با سلام هر کدام یک پزشک بررسی میکند و یک جوبه جدا میاید و روی هم تاثیر ندارد

 152. امین رستمی
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰

  سلام من یه بار از پیام نور انصراف دادم و الان دانشجوی دانشگاه آزاد هستم
  میخوام در کنکور ۱۴۰۲شرکت کنم
  آیا بعد از قبولی در دانشگاه روزانه میتوانم از دانشگاه آزاد انصراف بدهم و مشکلی بابت سربازی و…. برایم پیش نمیاد؟

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۳

   سلام از نظر نظام وظیفه شما بیشتر از یکبار مجاز به انصراف نمیباشید و در صورت دومین انصراف مشمول خواهید شد

 153. علی
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۸

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.اقای علیزاده این ک میگید تک تک بررسی باید بشن مشکلات من ،درست ولی تمام مشکلات من همگی ی مشکل نمیشن؟ی آدم چ قد درد می‌تونه داشته باشه ؟

  • alizadeh
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

   سلام وقت بخیر . در کمیسیون پزشکی بیماری ها تک به تک بررسی می شوند . هر مورد شما جداگانه کمیسیون تشکیل می شود

 154. Ali laa
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۷

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.اقای علیزاده این ک میگید تک تک بررسی باید بشن مشکلات من ،درست ولی تمام مشکلات من همگی ی مشکل نمیشن؟ی آدم چ قد درد می‌تونه داشته باشه ؟

  • alizadeh
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

   سلام وقت بخیر . در کمیسیون پزشکی بیماری ها تک به تک بررسی می شوند . هر مورد شما جداگانه کمیسیون تشکیل می شود

 155. Majid
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۷

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.اقای علیزاده این ک میگید تک تک بررسی باید بشن مشکلات من ،درست ولی تمام مشکلات من همگی ی مشکل نمیشن؟ی آدم چ قد درد می‌تونه داشته باشه ؟

  • alizadeh
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

   سلام وقت بخیر . در کمیسیون پزشکی بیماری ها تک به تک بررسی می شوند . هر مورد شما جداگانه کمیسیون تشکیل می شود

 156. hosein
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۶

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.اقای علیزاده این ک میگید تک تک بررسی باید بشن مشکلات من ،درست ولی تمام مشکلات من همگی ی مشکل نمیشن؟ی آدم چ قد درد می‌تونه داشته باشه ؟

  • alizadeh
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

   سلام وقت بخیر . در کمیسیون پزشکی بیماری ها تک به تک بررسی می شوند . هر مورد شما جداگانه کمیسیون تشکیل می شود

 157. سیامک
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما

  بنده روی ساق دستم یه تتو به صورت تکست دارم و تقریبا طول تتو 5 سانت میباشد.
  بنده معاف از رزم میشوم و گروه ب قرار میگیرم ؟

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵

   سلام اگر از نظر روحی و روانی مشکل خاصی داشته باشید و به تایید پزشک برسد میتونید

 158. hosein
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۳

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری بت معاف از رزم میدن.اقای علی‌زاده شما ک میگی موارد بیماری باید تک تک بررسی بشن ینی این همه مشکل من سر جمع یک مشکل نمیشه؟ادم چ قد درد باید داشته باشه مگه ؟

  • bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   با سلام معافیت دیسک کمر شما بالا است

 159. hosein
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

  آقای علیزاده منظور از این ک میگید تک ب تک بررسی باید کنن مشکلات من رو درست.ولی ینی اون همه مشکل ک بالا گفتم سر جمع حساب نیس؟ی آدم مگه چ قدرمیتونه درد داشته باشه ک همه رو تک تک بررسی کنن

  • fathollahi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹

   سلام شما میتونید در هربار اعلام فقط یک مورد را بگید که براتون بررسی شود

 160. حمید
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام درصورتی ک چندسال مشمول باشم و در کنکور سراسری شرکت کنم و رتبه بیارم راهی وجود داره که بتونم برم دانشگاه؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱

   سلام اگر مشمول غایب بوده باشید خیر

 161. hosien
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۲

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت,بنده چطوری باید ثابت کنم واقعا درد دارم میشه راهنمایی بفرمایید

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

   با سلام احتمال معافیت پزشکی شما بالا است

   • hosein
    ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲

    سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.اقای علیزاده منظور از این ک میگید تک ب تک بررسی باید کنن مشکلات من رو درست.ولی ینی اون همه مشکل ک بالا گفتم سر جمع حساب نیس؟ی آدم مگه چ قدرمیتونه درد داشته باشه ک همه رو تک تک بررسی کنن

    • fathollahi
     ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

     سلام فقط میتونید تک تک براشون اقدام کنید یا وقتی رفتید کمیسیون بصورت حضوری براشون توضیح بدید

 162. hosien
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت،بنده باید چه کار کنم که باور کنند واقعا درد دارم میشه راهنمایی کنید

  • alizadeh
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

   سلام وقت بخیر احتمال معافیت پزشکی شما بالاست . موارد بیماری شما باید تک به تک بررسی شود ، برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مرکز تماس حاصل فرمایید

   • hosein
    ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۴

    آقای علیزاده منظور از این ک میگید تک ب تک بررسی باید کنن مشکلات من رو درست.ولی ینی اون همه مشکل ک بالا گفتم سر جمع حساب نیس؟ی آدم مگه چ قدرمیتونه درد داشته باشه ک همه رو تک تک بررسی کنن

    • fathollahi
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

     سلام بالاخره باید در هربار درخواست فقط یک مورد را بیان کنید

 163. Kalhor
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

 164. hosien
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت،بنده باید چه کار کنم که باور کنند واقعا درد دارم میشه راهنمایی بفرمایید

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

   با سلام امکان قبولی شما بالا است

 165. hosien
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت,بنده باید چه کار کنم که باور کنند واقعا درد دارم میشه راهنمایی بفرمایید

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

   با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

 166. hosien
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت,بنده باید چه کار کنم که باور کنن واقعا درد دارم میشه راهنمایی بفرمایید

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

   با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

 167. سید علی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸

  سلام بنده قبل از خدمت طبق معاینه پزشک پلیس+۱۰ از نظر جسمی ناسالم وارد سیستم شدم به خاطر داشتن فتق شدید بعد از چند ماه که عمل کردم دوباره مراجعه کردم و ایشون من رو از نظر جسمی سالم وارد سیستم کردن در صورتی که باید معاف از رزم میشدم و در حین خدمت دوباره مبتلا شدم به این بیماری و عمل کردم و کمیسیون پزشکی تشکیل دادم که جواب شورا معاف از رزمی بود که قابل قبول نیس به خاطر مشکلات جسمانی که درگیر ان هستم .تکلیف خدمتی من چیست؟

  • alizadeh
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

   سلام وقت بخیر شرایطی که شورا به ان رای داده الزامیست . و باید دوره سربازی را با معافبت از رزم به اتمام برسانید ، برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات داخل سایت مطالعه شود

 168. Ali laa
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه هر دوپا خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت معاف از رزم میشی ولی همه میگن معاف دایم میشی.واقعا من درد دارم چ جور باید ثابت کرد بهشون؟

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

   با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

 169. Majid
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه هر دو پا خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟پیش ی دکتر رفتم می‌گفت معاف از رزم بت میدن.راسته این حرف ؟واقعا من درد دارم چ طور باید باور کنن ؟

  • bagheri
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

   با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

 170. Majid
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟

  • bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

   با سلام امکان معافیت پزشکی بالایی دارید

   • Majid
    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

    سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف و خار پاشنه خیلی خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم بنده با وجود مدرک لیسانس چ قدره؟چون پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری معاف از رزم میدن بت.خواهشا تأیید بذار بشه ارسال بشه

    • bagheri
     ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

     با سلام امکان قبولی معافیت پزشکی شما بالا است

 171. Amir
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام خسته نباشید بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.احتمال معافیت دائم من چ قدره؟

  • bagheri
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۴

   با سلام امکان معافیت پزشکی بالایی دارید

 172. Amir
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۱

  سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.معاف میشم ؟

  • heydari
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

   سلام وقت بخیر
   احتمال معافیت دائم شما بالا میباشد برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله داخل سایت را مطالعه فرمایید

   • Amir
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۱

    پیش ی دکتر رفتم گفت چون لیسانس داری بت معاف از رزم میدن.ب خدا من درد دارم چ طور باید ثابت کنم ب اینا ؟

    • abbasi
     ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

     سلام وقت بخیر
     در نهایت نظرکمیسیون پزشکی تعیین کننده است .

     • Amir
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

      بله این ک نظر کمیسیون پزشکی مهمه این ک شکی نیست ولی من چ طور باید ثابت کنم ک واقعاً درد دارم.اون همه ک دارم واقعاً اذیتم می‌کنه درد هاش.نظر شما آقای عباسی احتمال معافیت بنده چ قدره؟با وجود داشتن مدرک لیسانس

     • Amir
      ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

      آقای عباسی ب نظر شما با این مشکلات ستون فقراتی ک گفتم احتمال معافیت دایم من چ قدره؟

  • Amir
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

   پیش یک دکتر رفتم گفت معاف از رزم میشی .تو رو خدا بگید چطوری باید ثابت کنم ک درد دارم نمیتونم کاری کنم؟ب خدا من درد دارم

   • abbasi
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

    سلام وقت بخیر
    برای دریافت مشاوره دقیق نظام وظیفه با شماره 9099072952 تماس بگیرید .

 173. علی
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

  با سلام بنده دیسک کمر خفیف و تنگی کانال نخاعی خفیف و دیسک گردن و تنگی کانال گردن خفیف و ارتروز هر دو شانه خفیف و پارگی ناقص رباط صلیبی و پارگی ناقص و خفیف تاندون آشیل و انحراف خفیف ستون فقرات و صافی کف پا خفیف دارم.مدرکم هم لیسانس هستش.پیش دکتر رفتم گفت معافت نمیکنن.چنین چیزی واقعا ممکنه ؟واقعا مگه میشه؟

 174. حسین
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۷

  سلام و خسته نباشید ر کشی متحل باشد و دوباره با زنی دیگر ازدواج کند ک اون خانوم دارای چهار فرزند باشد چقدر کسیری می‌گیرد یا کلا معاف می شود؟

  • fathollahi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

   سلام برای هر فرزند سه ماه کسری تعلق میگیرد ولی فرزند خودتان باید باشه

 175. امیرضا فیضی
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۹

  سلام خسته نباشین من سرباز امریه هستم شنبه باید خودمو معرفی کنم به پادگان قوشچی میخواستم بدونم مرخصی ورود به یگان میدن

  • fathollahi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

   سلام شما باید در تاریخ اعلام شده در یگان خدمتی تون حاضر شوید

 176. علی مهدیان
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

  با سلام و ارادت
  بنده در سال 1383 مشمول به خدمت شدم اما بعد از 11 ماه خدمت فرار کردم 2 بار هم معرفی شدم ولی باز فرار کردم الان 16 سال میگدره آیا من میتونم برای معافیت اقدام کنم؟ من مجرد هیتم زیر دیپلم

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

   با سلام وقت بخیر فقط و فقط معافیت پزشکی میتوانید اقدام کنید

   • ممد
    ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

    سلام اگر کسی متحل باشه و دوباره با یکی دیگ ک چهار تا بچه داره ازدواج کنه چقدر کسری میگره؟ یا معاف میشه؟

 177. امیر
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵

  سلام وقت بخیر. من مدرکم دیپلمه نمره ی چشم من آستیگمات با نمره ی دقیق 5 هستش، تو شرایط معافیت زده پنج به بالا، آیا شانس معافیت دارم؟

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

   سلام نمره چشم برای معافیت به میزان تحصیلات هم بستگی دارد که در قوانین نظام وظیفه به انها اشاره شده

  • ممد
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام اگر کسی متحل باشه و دوباره با یکی دیگ ک چهار تا بچه داره ازدواج کنه چقدر کسری میگره؟ یا معاف میشه؟

 178. احسان
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

  سلام وقتتون بخیر ، متولد فروردین ۸۱ هستم و در مرداد ۹۹ دیپلم گرفتم ، کنکور ۹۹ انتخاب رشته نکردم کنکور ۴۰۰ پزشکی تعهدی قبول شدم می‌خوام انصراف بدم تیر امسال و برای کنکور ۴۰۲ بخونم تا روزانه قبول شم ، آیا نظام وظیفه دوباره در مقطع دکترای عمومی بهم معافیت تحصیلی میده؟ ایا دوباره در کنکور میتونم شرکت کنم و سنجش مشکلی درست نمیکنه؟لطفا پاسخ بدین هر کسی یه چیزی میگه ، ممنون از شما

  • aghazade
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام
   شما باتوجه به بحث نظام وظیفه شما اگر قصد انصراف از دانشگاه در بازده زمانی مشخص رو دارید و1بار اجازه انصراف از دانشگاه دارید ودرکل معافیت 1بار برای شماصادر میشود

 179. علی
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

  سلام من در معافیت تحصیلی که از پلیس +۱۰ گرفتم تا 20 خرداد 1402 معافیت دارم . من میخواهم در کنکور 1402 شرکت کنم که حدوداً 20 روز فاصله داره با مهلت معافیتم (۱۰ تیر هست) میشه کامل شرح دهید چه راهی دارم؟

  • abbasi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره کامل و دقیق نظام وظیفه با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 180. علیرضا
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲

  سلام من قدم 185 وزنم 45 bmi حدوداً میشه 14 من از رزم معافم؟

  • aghazade
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام
   طبق قانون جدید نظام وظیفه در خصوص معافیت لاغری، افرادی که شاخص توده بدنی آنها با توجه به فرمول محاسبه قد و وزن برای معافیت سربازی، زیر 17 باشد، معافیت از خدمات رزمی دریافت خواهند کرد.

 181. حسین
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

  سلام برای معافیت سه خواهری از کمیته امداد همین گواهی تحت پوشش هستش باید ارائه بدیم؟

  • abbasi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

   سلام بله گواهی از کمیته امداد لازم میباشد

 182. سجاد
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

  سلام خسته نباشید
  من چهار سال پیش تومور داشتم داخل سرم و یکی از علائمش این بود سمت چپ بدنم ضعیف شده بود و تعادل نداشتم الانم همین علائمو دارم اما تومورمو عمل کردم و خوب شدم ولی علائمش هنوز باهام هستش ،تومورمم خوشخیم بود اما نمیتونم
  و سه سال پیش درد کمر سراغم اومد و پس از گرفتن mrو… متوجه شدم
  ۱۰ الی۱۵درجه اسکولیوز و حدود ۵۵درجه هم کیفوز دارم و الآنم درد شدید کمر دارم
  نامه هم از دکترم دارم و آزمایش رماتیسم مفصلی هم مثبت در اومده
  آیا میتونم معاف دائم بشم ؟

  • fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام وقت بخیر
   با مدارک پزشکی به سازمان نظام وظیفه مراجعه نمایید و فرم درخواست معافیت پزشکی را پر کنید تا برای معاینات پزشکی فرستاده شوید.

 183. sajad
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من کم شنوایی کوش سمت چپ بالای ۸۰ دیسیبل هست تست تشخیص شنوایی گرفتم برای گوش سمت راست ۲۵ دیسیبل و گوش سمت چپ ۹۰ تا ۱۱۰ دیسیبل هست با پای ۷ الی ۸ سانت پرانتزی مدرک لیسانس دارم به نظرتون معاف دائم میشم باتشکر …

  • fathollahi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام وقت بخیرباید مدارک پزشکی تون رو باید پزشگ مورد اعتماد نظام وظیفه بررسی کنه بعد تصمیم میگیرند

 184. امیر
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام وقت بخیر من یکی از زانوهام پارگی رباط و مینیسک داره عملم نکردم هندز میتونم معافیت بگیرم براش دائم

  • bagheri
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

   با سلام شانس شما برای معافیت دائمی بالا است برای راهنمایی با مرکز تماس بگیرید

 185. علیزاده
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

  براساس بخشنامه جدید سازمان وظیفه عمومی ناجا ،ادامه تحصیل مشمولان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در مقطع دکتری پیوسته پزشکی بلامانع بوده و می­توانند از معافیت تحصیلی استفاده نماید.(مشمول باید در فرجه یک ساله فراغت از تحصیل و فاقد غیبت باشد)
  این بخشنامه برای کنکور هم هست یا نه فقط لیسانس به پزشکی

  • fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر
   برای کنکور سراسری و هم لیسانس به پزشکی.

 186. رضا امیدی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

  سلام وقت بخیر . همونطور که میدونید هر کس بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه یک سال مهلت داره برای پست کردن دفترچه اقدام کنه …. من پانزدهم تیره ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شده بودم پس ۱۵ تیر امسال این مهلت یک ساله ام برای پست کردنه دفترچه تموم میشه . میخواستم بدونم میتونم الان پست کنم و بخوام تاریخ اعزامم مرداد باشه ؟ و غیبت نمی‌خورم اگه تاریخ پست کردنم قبل تیر باشه ولی تاریخ اعزامم بعد از تیر باشه؟؟ملاک‌ کدومه تاریخ پست یا تاریخ اعزام؟

  • mohammadi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

   سلام وقت به خیر
   بعد از پست کردن دفترچه و مشخص شدن تاریخ اعزام میتوانید درخواست برای تعویق اعزام بدهید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 187. Rendy
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

  بنده تیر ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم .. میتونم الان پست کنم و بخوام تاریخ اعزامم مرداد باشه ؟ غیبت نمی‌خورم اگه تاریخ اعزامم بعد از تیر باشه؟(تاریخ پست کردن دفترچه قبل از تیر)

  • heydari
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید به صورت دقیق تر بررسی بشه

 188. کمالی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۴

  سلام و خسته نباشید.ببخشید من پارگی مینیسک و رباط acl در پای راست دارم و برای معافیت اقدام کردم و به من معاف از رزم تعلق گرفته .جدیدا بخاطر درد زانو در پای چپ به دکتر مراجعه کردم و دکتر بهم گفته که نرمی غضروف و ساییدگی دارم و دردم هم بخاطر این هست و بصورت مکتوب هم برام نوشته. آیا باگذاشتن اعتراض به رای شورای پزشکی و وجود مشکل در هر دوپا،امکان معافیت در شورای عالی پزشکی وجود داره.درضمن مدرک من لیسانس هست.ممنون از سایت خوبتون

 189. کمالی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۲

  سلام و خسته نباشید.ببخشید من پارگی مینیسک و رباط acl در پای راست دارم و برای معافیت اقدام کردم و به من معاف از رزم تعلق گرفته .جدید بخاطر درد زانو در پای چپ به دکتر مراجعه کردم و دکتر بهم گفته که نرمی غضروف و ساییدگی دارم و دردم هم بخاطر این هست و بصورت مکتوب هم برام نوشته. آیا باگذشت اعتراض به زای شورای پزشکی و وجود مشکل در هر دوپا،امکان معافیت در شورای عالی پزشکی وجود داره.درضمن مدرک من لیسانس هست.ممنون از سایت خوبتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

   اگر کمسیون پزشکی تایید کند معافیت داده میشود

 190. محمد
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

  سلام حقیقتش بابام دوباره ازدواج کرده و نمیاد سر بزنه خونمون.و از این اتفاق سه سال میگذره،نمیتونم یه استشهاد محلی درست کنمو معافیت کفالت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

   سلام شماکفالت مادرمیخوایدبگیریدبله

 191. محسن
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

  با سلام
  خواستم بدونم الان مدت آموزشی سربازی اردیبهشت 1401، 45 روزه یا 60روز؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام مدت اموزشی نظام وظیفه در سال جدید 45 روز است.

 192. علی
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

  سلام.من در دوسالگی باد فتق داشتم و بیضم بالا رفته،و عمل کردن بیضه رو آوردن سر جاش.الان ک ۱۸ سالمه و مشغول به خدمتم بیضه ی سمت چپ رفته بالا و باید عمل شه برداشته شه چون کوچیک شده و اگه برداشته نشه منجر به سرطان میشه، وقتی برداشتن بیضه رو آیا ممکنه معاف کامل شم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر . اگر شزایط شما شدید باشد شانس شما برای معافیت پزشکی بالا خواهد بود . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

   • علی
    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۹

    توی یکی از سایت ها نیگا کردم نوشته بود فقدان بیضه ی یک طرفه فقط معاف از رزم داره.
    اما بیضه ی من تو بدنمه و باید برداشته شه.
    منظورتون از معاف پزشکی معاف کامله؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

     سلام اگر تشخیص پزشکی بر عمل جراحی باشه معافیت پزشکی شامل شما میشود که فقدان یک بیضه معاف از خدمات رزمی دارد

   • علی
    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۰

    منظور از شرایط شدید چیه جناب؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

     یعنی اگر درجه حادتری رو پزشک تشخیص بدهد

   • علی
    ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

    منظور از شرایط شدید چیه جناب

    توی یکی از سایت ها خوندم ک فقدان بیضه یکطرفه فقط معاف رزم داره،حالا بیضه ی من نیست،بالاست وباید کلا برداشته شه.
    منظورتون از معاف پزشکی معاف دائمه؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

     سلام بله

  • رضا امیدی
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

   سلام . همونطور که میدونید هر کس بعد از فارق التحصیلی از دانشگاه یک سال مهلت داره برای پست کردن دفترچه اقدام کنه …. من پانزدهم تیر این مهلت یک ساله ام برای پست کردنه دفترچه تموم میشه . میخواستم بدونم اگر من همین هفته دفترچه پست کنم که میشه قبل از پایانه اون مهلت یک ساله که پانزده تیر هست … ولی تاریخ اعزامم بشه بعد از ۱۵ تیر که میشه بعد از پایان اون مهلت یک ساله بعد از فارق التحصیلی… در این شرایط غیبت میخورم یا نه؟؟ مهم فقط تاریخ پست کردنه دفترچهست ک قبل از پایانه مهلت یک ساله باشه یا مهم تاریخ اعزامه!؟ میتونم با این شرایط درخواست کنم مرداد اعزام بشم و تیر اعزام نشم؟

   • ekhlasi
    ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

    با سلام وقت بخیر خیر مهم این است که شما در بازه یک ساله معافیت خود ، دفترچه خود را پست کنید تا وارد غیبت نشوید و منتظر تاریخ اعزام خود بمانید

 193. محسن
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

  من الان خدمت سربازی در داخل استان کرمانشاه هستم و ساکن یکی از شهرستانهای کرمانشاه و غیربومی کرمانشاه هستم و چون کرمانشاه جزو مناطق عادی محسوب میشه برای بومی ها ۲4 ماه خدمت و برای غیربومی ها 21 ماه خدمت است با این حساب خواستم بدانم کسری خدمت که بگیرم از 24 ماه برام کسر میشه یا 21 ماه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر . با توجه به اینکه شما بومی کرمانشاه محسوب میشوید خدمت سربازی برای شما 24ماه محسوب میشود

 194. محمد
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

  سلام من آموزشی نیرو دریایی افتادم سیرجان استان کرمان. خدمت در نیروی دریایی چند ماه هست و کسری بدی آب و هوا تعلق می‌گیرد یا خیر؟؟؟ لطفا جواب بدید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

   سلام وقت بخیر . دوره ضرورت خدمت برای آموزشی 45 روز است و برای یگان باقی مانده 24 ماه خدمت . کسری مناطق بد آب و هوا در حین یگان لحاظ میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 195. محسن
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۷

  با سلام
  من در حال حاضر سربازم و کارت بسیج فعال با ده سال سابقه دارم و برگ سبز هم ندارم خواستم بدانم از سقف شش ماه کسری که میدهند می‌شود تمام شش ماه کسری را به من بدهند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت بخیر
   به ازای هر سال سابقه بسیج فعال تا یک ماه کسری خدمت براتون لحاظ میشه

 196. محسن
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹

  با سلام
  سرباز اطلاعات استان هستم و میخوام با سربازی در پاسگاه جابجایی کنم حالا برای جابجایی باید چه کاری انجام بدم از کجا شروع کنم لطفا تمام اطلاعات مربوط به جابجایی رو بهم بگید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام . از زوش سرباز جایگذین استفاده کنید و برای شروع به پادگان مقصد رفته و درخواست دهید

 197. eisaporsajad@gmail.com
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

  چشم آب سیاه داشت عمل کردم ولی الان بازم تار داره اصلا باچشم چپم نمیتونم چیزی بخونم معاف میشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام در صورتی که مشکل آب سیاه هنوز بر طرف نشده باشد برای گرفتن معافی میتوانید اقدام کنید

 198. محسن
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

  با سلام
  من سرباز اطلاعات استان هستم و الان میخوام با یک سرباز پاسگاه جابجایی کنم ، حالا برای جابجایی باید از کجا شروع کنم و چه کارایی انجام بدم میشه همه چیز و راجع به جابجایی بهم بگید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام جهت درخواست جابجایی باید از نیروس انسانی محل خدمتتون اقدام کنید

 199. امیرمهدی
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام من درخواست معافیت پرولاپس رکتوم دادم بعد تشخیص پزشک سازمان نظام وظیفه دوباره یه بیمارستان 2 تا از پزشکی دیگه فرستادن و تایید کردن حالا بعد مراجعه بهم گفتن 10روز دیگه شورای عالی پزشکی بیا بنظرتون معاف میشم یا دارن الکی اذیت میکنن

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام شانس شما برای گرفتن معافبت پزشکی بالاست برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات مرتبط با معافیت نظام وظیفه را در سایت ایران تحصیل مطالعه فرمایید.

 200. علی
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام خسته نباشید
  من غیب دارم پشت دفترچه آیا بهم کسری تعلق پیدا میکنه؟
  و اینکه میتونم با دلیل اینکه پدرم فوت کرده اضافمو پاک کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

   وقتی شخصی غیبت دارد هر گونه کسری خدمت به او تعلق میگیرد

 201. آرش
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

  سلام لطفا جواب من رو بدهید تشکر .من سال ۹۷ در سن ۱۸ سالگی به خدمت رفتم بعد از گذشت ۶ ماه بخاطر سن پایین و نداشتن تجربه درخواست معافیت اعصاب روان دادم
  و معاف دائم شدم به دلیل بیماری دو قطبی ولی الان در سن ۲۲ سالگی کاملا سالم هستم و دانشجوی ترم سوم کاردانی هستم .میخوام ۲۴ ماه خدمت کنم میخواستم بدونم راهی هست که من معافیت رو باطل کنم و اعزام به خدمت بشوم ؟؟با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

   اگر کارت قرمز دارید نمیتوانید معافیترا کنسل کنید

 202. حیدری
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۶

  سلام و خدا قوت
  پدر بنده به رحمت خدا رفته و ما عضو کمیته امداد هستیم بنده دارای مدرک لیسانس هستم و تازه تموم کردم غیبت هم ندارم ستا برادر بزرگ تر از خودم دارم که هرکدام پایان خدمت دارند کمیته امداد محله برای بنده گفته باید برم سربازی به علت داشتن برادر آیا من میتوانم کفالت مادرم را بگیرم یا نه شرایط برای من هست؟
  خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید سپاسگزارم.

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام برادراتون ازدواج کردن یانه

 203. حسن
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

  سلام و خدا قوت
  پدر بنده به رحمت خدا رفته و ما عضو کمیته امداد هستیم بنده ستا برادر دارم که هرکدام پایان خدمت دارند کمیته امداد برای بنده گفته باید برم سربازی به علت داشتن برادر آیا من میتوانم کفالت مادرم را بگیرم یا نه
  خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید سپاسگزارم.

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام برادراتون ازدواج کردن یانه

  • حیدری
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۳

   دوتا از برادرانم ازدواج کردن ولی یکی نه که از منم بزرگتر هست 30سالشه من کوچکترین فرزند خانواده هستم.

   • کارشناس ارشد
    ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۲

    سلام خیرمعاف نمیشین

 204. محمد
  ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

  سلام پدر من ۷۳سالش هست دیسک کمر دوبار عمل کرده و دیابت نوع دو دارد میشه معافیت پزشکی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام
   سن برای معافیت 75 سال میباشد اگر پدر از کار افتاده باشد میتوانید اقدام کنید

 205. علی
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۵۸

  ۳۲سالمه متاهل ک یک فرزند دارم برادرمعلول ذهنی دارم و پدر مادر از هم طلاق گرفتن نظام وظیفه آبادان میگه چون غیبت داری معاف نمیشی آخه باید چکار کنم ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام
   درصورت غیبت داشتن نمیتونید معافیت دریافت کنید
   میتونید نامه توجیه غیبت بزنید

 206. محمد مهدی
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

  سلام خسته نباشید من 18سالمه و پدر، مادرم فوت کردن عمه ام 64سالشه 6 سال طلاق گرفته بچه ای ام ندارم الان 2سال با عمه ام زندگی میکنم،من می توانم معافیت کفالت عمه ام رو بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام
   وقت بخیر
   خیر این امکان برای شما وجود ندارد

 207. میلاد
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

  سلام من اضاف خدمت وفترچه ای دارم داخل اضاف خدمت حقوق برام میریزن؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

   با سلام. طبق قوانین نظام وظیفه حقوقی واریز نمیشود.

 208. مهدی
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام خسته نباشید من 36سالمه و پدر معلولت شدید داره توپاهاش چندسال پیش برادر کوچکترم که بچه آخری هست برای کفالت معاف شد الان ازدواج کرده رفته من میتونم معافیت کفالت بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان گرفتن کفالت مجدد وجود ندارد.

 209. جواد
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  خسته نباشید.میخواستم بدونم کسی ک کاملا دندوناش مصنوعی هستش میتونه معافیت پزشکی بگیره؟
  ١٠ سال غیبت داره.

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   با سلام.خیر امکان ان وجود ندارد.

 210. پژمان عابدین پور
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۹

  سلام من معافیت پزشکی گرفتم میرم برای صدور کارت بهم میگن باید برگه مشاوره پزشکی هم بیاری میرم بیمارستان میگن ما همچین چیزی نداریم الان من موندم چیکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی وضعیت شما با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید و با مشاوره مربوطه صحبت کنید.

 211. ابوالفضل
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام من پدرم ۶۲ سالش هست و حدود ۶ ماه ایثارگری داره به همراه ۱۸ ماه خدمت توی جنگ خواستم بدونم من شرایط کفالت دارم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام
   شرایط کفالت پدر 75 سال میباشد و در رابطه با ایثارگری که پدر دارند کسری خدمت شامل میشود به ازای هر 1ماه سابقه 12روز کم میشود

 212. ارمان
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

  سلام من سرباز نیرو انتظامی هستم/
  چند ماه پیش در یک درگیری سمت راست سر من 13 بخیه و کمرم دچار شکستی شد میخواستم بدونم اگه کمیسیون برای من جانبازی بزنه این جانبازی برای من کسری خدمت داره?

  • کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   با سلام.امکان ان وجود دارد.

 213. حسن
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام من الان سربازم ميخوام حين خدمت كنكوربدم اتمام خدمت برج ٦نتايج كنكور برج ٦ميات و ورود به دانشگاه برج٧ ميخوام بدونم برام مشكلي پيش نميات ميشه مرخصي ازدانشگاه بگيرم يه ترم چكاركنم راهنماييم كنيدلطفا

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام . باید تا پایان برج 6 سال 1401 سربازی را به اتمام برسانید

 214. آرین
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام خسته نباشید ,,ببخشید من 25سال سن دارم سرباز فراریم و تک پسرم مادرم از پدرم جداشده بخاطر شرایط که پدرم داشت دست بزنو اعتیاد و منم بخاطر این فرار کردم که هوای مادرمو داشته باشم خواستم ببینم ماف میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره رایگان نظام وظیفه با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 215. Mahdi
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

  سلام من تنها فرزند بالای هیجده سال خانوادم مادرم ده سال پیش طلاق گرفته بعد طلاق یبارم ازدواج موقت کرده و از اون دختر داره ولی چن سالی میشه از اونم جدا شده ولی تو شناسنامه ازدواج موقت قید نشده آیا بخاطر ازدواج مجدد مادرم تو دوره کوتاهی برام مشکل ایجاد میشه یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام وقت به خیر
   یکی از شرایط گرفتن کفالت مادر مطلقه گذشتن حداقل از 30 ماه از تاریخ طلاق و مجرد بودن در حال حاضر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 216. دانیال
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۵

  سلام من درحال خدمت هستم و غیبت دفترچه ای سنواتی دارم و پدرمم در منطقه جنگی ایثارگری داره آیا الان میتونم با وجود غیبتم از کسر خدمت ایثارگران بهره ببرم تک پسر هم هستم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام
   باتوجه به اینه شما غیبت داشتید امکان استفاده از کسری خدمت نمیباشد

 217. سيد مهرداد
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

  سلام من دانشجو هستم و مشكل براي سنواتم پيش اومده كه مورد بررسي قرار گرفته…حالا ازين طرف هم من هم مشكل كمر دارم و هم اينكه واريكوسل عمل كردم و دومرتبه مثل قبل عود كرده و هم اينكه مشكل سر شدن دست و پا رو دارم..يني اينكه خواب ميره…خواستم ببينم براي معافيت دائم يا رزم يكي ازين مشكل هارو درنظر ميگيرن!؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   با سلام.با توجه به عود کردن واریکوسل بعد از عمل جراحی احتمال معافیت شما زیاد است.

 218. علی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

  ببخشید میشه شرایطشو بگین و بفرمائید برا گرفتن معافیت چقدر باید پول بدیم و منظورتان از غیبت چیه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

   با سلام.لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

 219. علی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

  شرایطشو میشه توضیح بدین که چجوری بگیریم معافیتو و اینکه منظور از غیبت چیه ؟ باید برای گرفتن معافیت پول هم بدیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   با سلام.
   در خصوص بررسی غیبت سربازی میتوانید مقاله های سایت را مطالعه کنید .

 220. علی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام من تنها پسر هستم و 3 تا خواهر دارم که همشون شوهر کردن و 28 سالمه پدرم یکسال و نیمه که فوت کرده و مادرم حقوق بگیره هست آیا من میتونم معاف بشم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام
   اگر شما غیبت نداشته باشید بعله معاف میشوید

   • علی
    ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

    سلام من تنها پسر هستم و 3 تا خواهر دارم که همشون شوهر کردن و 28 سالمه پدرم یکسال و نیمه که فوت کرده و مادرم حقوق بگیره هست آیا من میتونم معاف بشم یا خیر

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۴

     اگر حقوق بگیر نبودند میتوانستید معافیت کفالت برای خود رد کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت بخیر
   چون مادرتون حقوق دریافت میکنند گرفتن کفالت مادر کمی سخت هست ولی شرابط گرفتن معافیت را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 221. رضا امیدی
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

  سلام وقت بخیر . کسی که مشکل انحراف بینی داشته باشه به شکلی که موجب مشکلات و بیماری تنفسی بشه و فرد توانایی انجام فعالیت بدنی زیادی رو نداشته باشه در حدی که حتی بعد از پیاده روی هم دچار مشکل بشه و سیستم تنفسیش با تغییر فصل اسیب پذیر میشه و..مشکلات دیگه .. شانسی واسه کسب معافیت دائم بخاطر انحراف بینی داره یا خیر .

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقت بخیر یت پزشکی میتونید در زمان اقدام برای ارسال دفترچه با داشتن مدارک پزشکیتون درخواست خود را ثبت کنید تا در صورت موافقت کمیسیون پزشکی نظام وظیفه معافیت داوم . یا معافیت از رزم بررسی میشود این ونوع بیماری جزو بیماریهای حاد حساب نمیشه ولی برای معافبرای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 222. Navid
  ۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

  سلام وقتتون بخیر ، من معاف از رزم گرفتم ، یکم اردیبهشت اعزامم ، افرادی که معاف از رزم دارن دوره آموزشیشون کوتاه تر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام خیر دوره اموزشی برای همه یکسان است

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر
   دوره اموزشی برای همه یکسان است و تغییری ایجاد نمی شود.

  • سيد مهرداد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقتت بخير
   زمان دوره آموزشي مگه چقدره!؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

    سلام . دوره آموزشی 45 روز می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 223. مبین
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۳

  سلام من متولد 81/01/10هستم تا 1401/01/10معافیت تحصيلی دارم و 1400/10/30دیپلم گرفتم… یعنی قبل20سالگی فارغ‌التحصیل شدم آیا میتونم تو کنکور 1401 ک اون موقع 20سالم شده شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام
   شما تا پایان 19 سالگی فرصت دارید وضعیت خودتون رو مشخص کنید اگر هم نشد با نظام وظیفه صحبت کنید فرجه بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   با سلام.تا 1401/10/30معافیت تحصیلی دارید.جهت کسب اطلاعات بیشتر به دفاتر پلیس10+ مراجعه نمایید.

 224. مبین
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام من متولد 81/01/10 هستم و تا 1401/01/01 معافیت تحصیلی دارم و 1400/10/30 دیپلم گرفتم آیا در کنکور 1401میتونم شرکت کنم؟

 225. علی
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۰

  سلام ،پدر من سال ۷۰ تا ۷۲ جزیره بوموسی سرباز بوده ایا کسری منطقه ی عملیاتی پدر شامل من میشود ؟ و سوال دوم اگه میشه حدود چند ماه هست با تشکر

 226. علی
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۳

  سلام خسته نباشید
  پدرم سال ۷۰ تا ۷۲ جزیره بوموسی خدمت سربازی بوده میخواستم بدونم ایا کسری منطقه عملیاتی پدرم به من میرسه یا خیر

  • علی
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام خسته نباشید
   پدرم سال ۷۰ تا ۷۲ جزیره بوموسی خدمت سربازی بوده میخواستم بدونم ایا کسری منطقه عملیاتی پدرم به من میرسه یا خیر

   • کارشناس ارشد
    ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

    سلام . چون بعد از قطعنامه می باشد امکان تعلق گرفتن کسری خیلی کم است . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

    • عبالله
     ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۰

     سلام من40سال سن دارم دارای 4فرزنداسمم در نظام وظیفه نیست رفتم ثبت احوال گفتند از قلم افتاد به پلیس +10گفتند مشخصاتت در سیستم نظام وظیفه نیست به کجا باید مراجعه کنم لطفا راهنمایی کنید

     • کارشناس ارشد
      ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

      سلام وقت به خیر
      برای پیگیری شرایط خود به نظام وظیفه مراجعه نمایید.

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام . خدمت پدر شما بعد از قطعنامه می باشد و امکان گرفتن کسری کم است . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 227. وحید
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام . طرح معافیت رایگان مشمولان متاهل ۳۰ سال به بالا دارای ۲ فرزند از چه تاریخی اجرا میشه که به پلیس +۱۰مراجعه کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷

   با سلام.در حال حاظر در حال اجرا است.

 228. علی
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۶

  سلام پدرم سال ۷۰ تا ۷۲ جزیزه بوموسی خدمت میکرد میخواستم بدونم کسری منطقه عملیاتی پدرم به من میرسه سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

   با سلام.به احتمال زیاد خیر ولی میتوانید به دفاتر ارتش مراجعه کنید.

 229. علی
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۸

  سلام ،پدر من سال ۷۰ تا۷۲ جزیره بوموسی خدمت میکرد میخواستم بدونم چه کسری شامل من میشه سپاس.

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرانشان در بازه زمانی جنگ در جبهه خدمت کردند تعلق میگیرد.

 230. Farhan
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۹

  سلام من 23 سالمه و اسفند 99 تصادف کردم و نازک نی و درشت نی پام دچار خرد شدگی شد.تا آذر 1400 جوش نخورده بود و مدارک پزشکی قانونیشم موجوده.الان ک اسفند 1400 هست پام جوش خورده. خواستم بدونم میتونم پیگیر معافیت بشم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

   با سلام.اگر مشکل حرکتی نداشته باشید معاف نخواهید شد.

 231. Farhan
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

  سلام من اسفند 99 تصادف کردم و نازک نی و درشت نی پام دچار خرد شدگی شد.تا آذر 1400 جوش نخورده بود و مدارک پزشکی قانونیشم موجوده.الان ک اسفند 1400 هست پام جوش خورده. خواستم بدونم میتونم پیگیر معافیت بشم یا خیر؟

 232. علی
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۸

  سلام
  من مادرزادی مشکل ریه دارم،یعنی ریه ام کوچک تر از حد طبیعی وهمین امر باعث کمبود میزان اکسیژن خون و میگرن هم ازنوع هاد دارم میخواستم ببینم معافیت بهم طعلق میگره یا نه؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷

   باسلام
   برای معافیت سربازی باید اقدام کنید و این مشکل شما توسط 3 پزشک متخصص بررسی میشه پس از تایید معاف میباشید
   برای نحوه اقدام برای معافیت با مشاورین نما در ارتباط باشید

 233. امیر
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام درسته اینکه میگن تاریخ طلاق برای معافیت کفالت مادر باید قبل ۱۶ سالگی فرد مشمول باشد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام وقت بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود
   میتوانید با مشاوران مرکز نماس بگیرید .

 234. امیر
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴

  سلام
  من در حین خدمتم
  پدرمم ۹ سال لگن پاشو عوض کردن بیماری هایی همچون کبد چرب .قند .کوتاه بلندی دست.انحراف چشم .قارچ پوستی که کبود شده پاهاش به اندازه کف دست و تو دوره خدمت خودش هم طبق ماده ۳۹ بند ۴ معاف شده میتوانم کفالتشو بگیرم تک پسرم خواهشا جوابمو دقیق بدید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   با سلام.اگر وارد غیبت نشده باشید امکان اقدام برای دریافت کفالت را دارید.

 235. علیرضا
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام من الان رفتم پلیس+10پرنده معافیت پزشکی رو تکمیل کردم الان دیگه باید به کجا مراجعه کنم

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام منتظرباشین

 236. علی
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۷

  سلام بنده دانشجوی هستم یک ترم خوندم ولی دیگه نخوندم برای اعزام لازم به انصراف هست؟
  یا مدرک دیپلم کافیه برای ثبت نام دفترچه؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   با سلام.باید انصراف دهید تا معافیت تحصیلی شما باطل شود و بتوانید اعزام شوید.

 237. شاهین
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹

  درحال خدمت هستم یک ماه گذشته 12روزم فرارکردم چطورمیشه معافیت دائم بگیرم نمیتونم ادامه بدم برم پلیس +10یاچی درضمن آموزشی گروه ب شدم

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴

   با سلام.بستگی به کیس معافیت شما پاسخ سوال شما و مراحلی که باید طی کنید متفاوت است.

 238. سید علیرضا حسینی
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷

  سلام خسته نباشید آیا برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ میتونم تاریخ اعزاممو به تعویق بیاندازم یعنی تمدید کنم تاریخ اعزام من ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ میباشد میخواستم بدونم میشه این تاریخ رو تا بعد آزمون سراسری به تعویق انداخت تا بتونم در این مدت مطالعه داشته باشم یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰

   با سلام.جهت کسب اطلاعات در این زمینه به پلیس به اضافه ده مراجعه کنید.

 239. محمد
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۱

  سلام…میخوام بدونم که معافیت پزشکی برای مشکل زانوی یک پا که ریزش مفصل داره و رباط aclپاره هست و مینیسک زانو هم پاره هست و استخوان فلات قدمی کوفتگی خفیف داره چه نوع معافیت شامل بنده میشه؟معافیت دائم یا معاف از رزم؟
  خیلی ممنون 🙏🏻

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام
   شانس شما برای معافیت دائم زیاد میباشد

 240. طارق
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۲

  ,سلام خسته نباشید
  من نمره چشم چپم ۱۰.۵و نمره چشم راست نیم نمره است کارشناسی پرستاری
  معافیت دایم میتونم بگیرم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر برای معافیت باید یک چشم شما 8 درجه ضعیف باشد

   • Reza
    ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

    سلام…بنده معاف از رزم شدم بدلیل پارانتزی بودن پا
    2روز بعد اعزام میشم
    در بهداری پادگان امکان داره معاف از رزم را لغو کنم؟؟

 241. مجید
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۶

  سلام و خدا قوت
  بنده هم فشار خون دارم و هم کم کاری تیروئید و هم سرطان بیضه سمت راست میخواستم بدونم با این شرایط میتونم برای معافیت دائم سربازی اقدام کنم یا خیر؟
  بنده لیسانس هستم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام . بستگی به درجه بیماری های شما دارد . اگر حالت شدیدباشید احتمال معافیت دائم بالاست

 242. علی
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام
  من ارشد روزانه ام می خوام انصراف بدم. آیا با لیسانسم می تونم امریه بگیرم با ارگانی صحبت کنم یا این انصراف مشکل ساز میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   با سلام.امکان امریه با مدرک لیسانس در برخی ارگان ها امکان پذیر است.جهت کسب اطلاعات در خصوص ارگان های ارایه دهنده امریه و تطبیق ان با مدرک تحصیلی شما با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 243. محمدرضا سییعی
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام خسته نباشید من برای معافیت کفالت مادرم اقدام کردم مادرم طلاق گرفته و سه تا خواهر به سن شش و نه و هجده ساله و برادرم 12سالشه پدرم بیمار اعصاب و روان هستش برای طلاق مادرم مجبور شدم سرپرست مادرم بشم که توی محضر بجای پدرم امضا کنم الان نظام وظیفه شهرستان خودم که اقدام کردم کومیسیونشون درخواست من رو رد کرده در ضمن من دانشجو هستم به این هم گیر دادن من هزینه دانشگاه رو ندارم بدم سه ترم افتادم اگه انصراف بدم با مشکل خانوادگی و مالی که دارم نمیتونم برم سربازی سربازی نرم اضافه خدمت میخورم نمیدونم چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنید ممنون

 244. آرش آتشگاهی
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام وقت بخیر
  من اسفند 95 اعزام شدم به خاطر قبولی در دانشگاه ایست خدمتی زدم و دی ماه امسال یعنی 1400 دوباره اعزام شدم شهریور 1400 هم ازدواج کردم می خواستم ببینم کسری ازدواج به من تعلق می گیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت بخیر چون مدت تایم که ازدواج کردید کم هست احتمال اینکه تعلق بگیره کم هستش ولی شما افدام کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

   • مهدی
    ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

    سلام خسته تباشید
    نمره چشم راستم
    S=6.50 C=1.25 A=36
    و نمره چشم چپم
    S=6.75 C=3.75 A=130

    مقطع کارشناسی میباشم
    آیا بنده معاف دائم میشم؟

    • کارشناس ارشد
     ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

     سلام . شانس بالایی دارید برای معافیت . توجه داشته باشید که در کمیسیون با ریختن قطره های چشمی نمره های چشم شما کم میشود

 245. الدار
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۸

  شرایط لغو معافیت پزشکی چطوره و اینکه میتونیم با لغو معافیت پزشکی معافیت از رزم بگیریم و اعزام بشیم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام
   سوال خود را دقیق تر بپرسید

 246. علی!
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

  سلام من از طریق ضعیفی چشم معاف شدم الان میخوام برم چشمامو عمل کنم که دیگه عینک نزنم و برم گواهینانه بگیرم میخواستم بدونم باتوجه به اینکه من بخاطر ضیفی چشم معاف شدم اگر داخل گواهینامه من درج بشه بدون عینک مشکلی واسه معافی من پیش نمیاد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   خیر

 247. حسین حسینخانی
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۶

  سلام من پدرم ضایع نخاعی هست
  میخوام کفالت بگیرم
  ولی ۲ سال غیبت دارم میخوایم ببینم میتونم معاف بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام
   برای اطلاع از شرایط معافیت با مشاوران ما تماس بگیرید

  • دریکوند
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۵

   سلام من مددجوی بهزیستی جسمی حرکتی وخفیف میباشم میتوانم پسرم رامعاف کنم

   • کارشناس ارشد
    ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۸

    سلام وقت بخیر
    شرایط شما باید بررسی دقیق شود . برای دریافت مشاوره رایگان نظام وظیفه با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 248. حسین حسینخانی
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۹

  سلام من ۲۲ سالمه پدرم ضایع نخاعی هست
  بخاطر غیبتم نمیتونم کفالت بگیرم
  آیا شما راهکاری دارین کفالت بگیرم و معاف بشم

  • کارشناس ارشد
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام
   برای بررسی شرایط معافیت با مشاوران تماس بگیرید

 249. پرویز
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۳

  با سلام و احترام
  یه سئوال داشتم در خصوص معافیت پزشکی در صورت امکان بنده را راهنمایی فرمایید:
  بنده ساکن یکی از روستاهای محروم شمالغرب کشورهستم که در دی ماه 1373 ‌با مدرک دیپلم به خدمت سربازی اعزام و در مناطق عملیاتی شمالغرب کشور به مدت 24 ماه تمام خدمت کردم و در دیماه 1375 از خدمت ترخیص شدم در آن زمان به علت محروم بودن شهرستان و نبود امکان دسترسی به اطلاعات، از موارد معافیت پزشکی هیچ گونه اطلاعی نداشتم که در این خصوص اقدام کنم ولی اخیراً متوجه شدم که آنهاییکه پای پارانتزی دارند و اندازه دو زانوی آنها بیشتر از 10 سانتیمتر است از خدمت سربازی معاف دائم هستند با اینکه اندازه فاصله دو زانوی بنده حدود 12 سانتیمتر است ولی مسئولان نظام وظیفه شهرستان، بنده را بدون اینکه به پزشک معرفی کنند به ناحق ‌به خدمت سربازی آنهم در مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام کردند و موجب هدر رفت عمر و جوانی بنده شده اند لازم به توضیح است که مطابق قانون نظام وظیفه و همچنین آییننامه اجرایی معافیت پزشکی، کلیه مشمولان قبل از اعزام باید توسط پزشک مورد اعتماد نظام وظیفه، معاینه و بعد از تایید پزشک معتمد، مشمولان به خدمت اعزام شوند ولی چنین معاینه ایی از بنده بعمل نیامده است. عده ای می گویند که باید بنده قبل از اعزام موضوع را به نظام وظیفه می¬گفتم تا نظام وظیفه در خصوص معافیت پزشکی بنده اقدام کنه ولی بنده هیچ گونه از موارد معافیت پزشکی و اینکه پای پارانتزی چیست و اینکه این نقص از موارد معافیت پزشکی است نمی دانستم که در این خصوص اقدام کنم. لازم به توضیح است که بنده 6ماه بعد از ترخیص از خدمت، در کنکور سازمان سنجش با رتبه عالی برای بورسیه پزشکی ارتش معرفی شدم ولی با اینکه تمامی معاینات سخت پزشکی ارتش را، پشت سر گذاشتم ولی به خاطر پای پارنتزی بنده را رد کردند.
  سئوالی که از سروران عزیزم دارم این است که من می توانم نسبت به این ظلم و ستمی که مسئولان نظام وظیفه بر سر بنده آورده اند اعتراض کنم و خواستار جبران خسارت وارده شوم یا اینکه باید بیخیال شوم؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام
   برای مشاوره تماس بگیرین

 250. محمدحسین ریاحی
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

  سلام وقت بخیر من مادرم دچار سرطان و پدرمم فشارخونیه سنشم ۶۰سال کمک خرج خونواده ام و تک پسرم میخوام ببینم میتونم برا معافیت سربازی اقدام کنم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹

   سلام
   شما برای کفالت میتوانید از سازمان نظام وظیفه شهرتون اقدام کنید.

 251. محمد
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۹

  سلام وخسته نباشید بنده برای دیسک کمر پدرم برای کفالت به بیمارستان امام سجاد(ع) فرستاده شدم و در جواب نوشتن که مشکلی ندارد ولی وقتی به دکتر مغز و اعصاب مراجعه میکنیم میگن که وضعیتش حاده و باید عمل بشه و پلاتین بزاریم و لغزندگی مهره هم دارند و نمیتونه امرار معاش کنه ولی هنوز کمیسیون نرفتم میخواستم ببینم میتونم کاری انجام بدم یا اصلا میشه برای ایشون از کار افتادگی تهیه کرد یا خیر؟بنده لیسانس هستم و پدرم هم 63 سال دارد

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام
   شما میتوانید به شورای عالی اعتراض بزنید

 252. محمد
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام وخسته نباشید بنده برای دیسک کمر پدرم برای کفالت به بیمارستان امام سجاد(ع) فرستاده شدم و در جواب نوشتن که مشکلی ندارد ولی پدر بنده واقعا مشکل کمر داره و وقتی به دکتر مغز و اعصاب مراجعه میکنیم میگن که وضعیتش حاده و باید عمل بشه و پلاتین بزاریم و اینکه لغزندگی مهره هم دارند . و حتی دیگه نمیتونه امرار معاش کنه ولی هنوز کمیسیون فرستاده نشدم،میخواستم ببینم میتونم کاری انجام بدم یا خیر بنده لیسانس هستم و پدرم هم 63 سال دارد

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام وقت بخیر بر ای گرفتن کفالت پدر باید به تایید کمیته پزشکی برسه که مجموعا شامل 3 تا کمیته پزشکی هستش برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 253. سینا
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۳

  سلام شماره چشم من که تازه رفتم معاینه کردم
  مدرک تحصیلی دیپلم ردی هستم
  R
  S -1.50 C-2.00 A92
  S -1.25 c2.00 A93
  L
  S-1.25. C2.50 A76
  PD62mm
  این شماره چشم معاف میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۳

   سلام .معاف از رزم میشوید

 254. امین
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰

  سلام وقت بخیر
  عذرمیخوام یه سوالی داشتم.
  من برادرم معلولیت شنوایی داره(کم شنوا)،ازدواج کرده.برادرم عضو بهزیستی هست.

  پدرم هم ۶۳ سالشه الان.
  برادرم ۳۳ سال و من ۲۲ سالم هست.غیبت ندارم
  میخواستم بدونم میتونم معافیت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸

   سلام
   بستگی به شرایط خدمت برادر اولتون داره
   برای بررسی شرایط معافیت میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید

 255. حامد
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

  سلام من متولد ۴۱ سالمه و مشمول غایب هستم الان تصمیم گرفتم برم سربازی میخاستم ببینم چجوری باید اقدام کنم متاهل هستم دیسک کمر دارم مهره ۵ و ۶ و اینکه شنیدم میتونم سربازی کاری یاد بگیرم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر باید ابتدا غیبتتون رو موجه بکنین که امکانش خیلی پایینه و برای متاهلی 2ماه سری میتونین بگیرین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 256. Mahdi
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۹

  سلام پدر من سال ۷۲ تا۷۴ منطقه بوده ۹۲ زرهی اهواز میخاستم بدونم کسری منطقه بعد جنگ به من تعلق میگیره؟ وبرای گرفتنش کجا باید برم

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۵

   سلام . خیر تعلق نمیگیرد

 257. حامد
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۸

  سلام من ۴۱ سالمه متاهل هستم و سرباز غایبم تصمیم گرفتم به خدمت سربازی برم فقط نمیدونم چجوری باید اقدام کنم و اینکه دیسک کمر دارم مهره ۵ و ۶ شنیدم که داخل سربازی کار هم یاد میدن مثل برق کاری و نقاشی ساختمان میخاستم ببینم چجوری باید درخاست بدم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام . اگر مهره 5 و 6 شدید درگیر شده باشند بله معافیت دارند

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۷

   سلام مراج کنیدبه پلیس +10

 258. حامد
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام من ۴۱ سالمه و مشمول غایب هستم الان میخوام برم سربازی میخاستم ببینم به چه صورت باید اقدام کنم و اینکه شنیدم تو سربازی کار یاد میدن میخوام بدونم شرایطش چجوریه

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۴

   سلام .30 ماه خدمت سربازی دارید شما

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

   سلام تماس بگیریدراهنماییتون میکنیم

 259. اميرحسين
  ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۱

  سلام بنده ۷ سال هستش که به بیماری آلوپسی ارآتا مبتلا هستم از نوع شدیش به نحوی که الان دیگه مژه و ابروهام هم ریزش کرده و این بیماری جز بیماری های پوستی معافیت پزشکی بود ایا میتونم معافیت دائم بگیرم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸

   با سلام وقت بخیر دوست عزیز اگر شدت بیماری بالا باشه شرایطش رو دارید

 260. رستگار
  ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۸

  سلام وقت بخیر بنده معافیت تحصیلیم چند روز پیش تموم شده و تجدیدی داشتم ولی امتحان دادم و دیپلمم حدود ۲۰ روز دیگه صادر میشه الان با نظام وظیفه حرف زدم گفتن که من کارای خدمت انجام بدم و قبل اینکه اعزام بشم ایست خدمت بزنم که برم دانشگاه ولی من اگه بخوام کارای خدمتو انجام بدم باید مدرک تحصیلی ببرم چکار باید بکنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۹

   سلام . باید مدرک تحصیلی ببرید

 261. علی
  ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  سلام من درخواست معافیت پزشکی دادم تاریخ ۴ دی و دفترچه معافیت مو ۶ دی تحویل وظیفه عمومی شهرستان دادم قرار شد ۳ پیام بیاد و پیام سوم مشخص کنه ک کی و کجا مراجعه کنم واسه تشخیص پزشک ک هیچ کدوم از پیام ها هنوز نیامده.؟؟
  سوال بعدیم و اصلی اینکه من ۳۰ .۱۱. ۱۳۹۹ فارغ التحصیل شدم و بازه یک سال تا ۳۰. ۱۱. ۱۴۰۰ معافیت دارم اگه توی معافیت پزشکی ک ۴ دی ۱۴۰۰ ارسال شده معاف نشم ایا همون زمان ارسال دفترچه پزشکی ملاک است و دیگه نیازی به دفترچه مجدد نیست یا نه باید دوباره دفترچه پر کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۶

   سلام . باید دفترچه پر کنید

 262. محمد
  ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۵

  سلام.من فوق دیپلم روابط عمومی دارم. غیبت سربازی هم دارم.بیماری پوستی کلویید در ناحیه کمر وشانه دارم که به درمان مقاومه.چشمهام هم هر کدام 2- است. وضعیت سربازیم چگونه است .آیامعاف از رزم میشم. غیبت و تقریبا 1/5 هست

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام وقت بخیر برای بیماریتون میتونین درخواست معافیت بدین و غیبتتون هم سعید کنین توجیه کنین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 263. مجتبی
  ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۹

  با سلام.با توجه به مدت ۴۵ روزه آموزشی و تعطیلات عید، دوره آموزشی ماه اسفند به چه صورت خواهد بود؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام وقت بخیر در فروردین ماه13 روز مرخصی در نظر میگیرن و اموزشی 2ماه میباشد

 264. حسام
  ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام من لیسانس گرفتم و یک سال مهلت داشتم برای سربازی رفتن الان تصمیم گرفتم باز درس بخونم و سربازی نرم ولی از اون یک سال چند ماه بیشتر نمونده و دانشگاها ثبت نام ندارن الان میخواستم بدونم میتونم بعد از اون یکسالی که برای استراحت داشتم برم درس بخونم و برام اضافه خدمت رد میکنن یا نه نمیتونم دیگه درس بخونم و باید برم سربازی

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام وقت بخیر میتونید دفترچه رو ارسال کنید و بعد قبولی ایست خدمت بزنید ولی غیبت نباید داشته باشید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 265. بهزاد
  ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹

  باسلام
  بنده برای معافیت کفالت پدرم اقدام کردم دوبار کمیسیون پزشکی رفتم و دوتا از پزشکان معتمد نظام وظیفه تایید کرده که پدر از کار اقتاده است اما در کمیسیون اخر منو رد کردن و بنده اعتراض زدم
  میخواستم بدونم چکار باید بکنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

   سلام وقت بخیر باید منتظر بمونین جواب اعتراض بیاد

 266. امیر
  ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

  ایا خرید خدمت سربازی ۸ سال غیبت در سال ۱۴۰۱ وجود دارد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام وقت بخیر فعلا این طرح اجرا نشده

 267. رضا
  ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام خسته نباشیذ
  من بعد گرفتن دیپلمم ۳ ماه بعد ۱۸ساله میشوم ایا میتوانم قبل از ۱۸ سالگی داوطلبانه برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام وقت بخیر حداقل سن 18 میباشد

 268. محمد
  ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸

  سلام وقت بخیر
  من مادرزادی یه کلیه دارم برای معافیت پزشکی اقدام کردم برگه واکسیناسیون بهم دادن ، میخواستم بدونم نیازه واکسن بزنم یا نه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام وقت بخیر برای بررسی بیشتر وضعیتتون تماس بگیرین

 269. علی
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

  سلام وقتتون به خیر…سرباز فراری ام میخاستم بپرسم برای بار دوم بخوای خودتو معرفی کنی چه مجازاتی داره یا چقد اضافه خدمت میخوره؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر جریمه نقدی و اضافه خدمت اما جدیدا بعضی از جریمه ها را می بخشند

 270. احسان
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴

  باسلام
  ببخشید بنده ۲۳ سالمه و برای معافیت کفالت پدرم اقدام کردم .و منو فرستادن پیش دکتر معتمد نظام وظیفه در اونجا دکتر در نامه نوشت پدر از کار افتاده هستن و….
  بعد کمیسیون برگزار شد گفتن باز پیش یه دکتر دیگه برید و اون دکترم نوشت بیمار مبتلا به as اسپوندلیت شدید میباشد شایسته است حداکثرمساعدت لازم را مبذول فرمایید .دباره کمیسیون برگزار شد .این دفعه به دلایلی منو رد کردن و هیچ جوابی به من ندادن که دلیل رد کردنشون چیه .چون دو تا از دکتراشون نوشته بود که پدر از کار افتاده است .منم مجبور شدم که اعتراض بزنم و ایندفعه منو فرستادن به کرمان که برم نامه از دکتر معتمدشون بگیرم . جایی که من اقدام کردم به کفالت یزد هست
  ممنون میشم بگید چیکار کنم .
  و این که میشه دوتا دکتر تایید کنن که پدر از کار افتاده هست ولی نظام وظیفه رد کنه اونم دوتا از دکتر های مورد اعتماد نظام وظیفه
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقت به خیر
   در صورت تایید دو پزشک و ردشدن توسط نظام وظیفه میتوانید اعتراض زده و درخواست بررسی مجدد پرونده را داشته باشید.
   برای مشاوره با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 271. مهدی نوری
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵

  سلام من کمیسیون های پزشکی رو تموم کردم یه سوالی که داشتم اینه که اگه تو کمیسیون اول که پرونده رو میفرستن نظام وظیفه اگ تو همون پرونده اول معاف بشم بهم خبر میدن یا منتظر میمون پرونده تکمیل شه ؟ من سه تا کمیسیون رفتم که اخری امروز بود اگه همون پرونده اول معاف میشدم بهم خبر میدادن یا الان باید منتظر باشم تا بهم بگن ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت بخیر
   زمانی که شما واجد شرایط برای معافیت باشید به شمااطلاع رسانی میشود در غیر این صورت شما باید از طریق ارگان مربوطه پیگیری کنید

 272. حامد
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۹

  سلام من پدرم کارافتادگی کامل داره و برادرم عمل باز قلب انجام داده و قبل از عمل معافیت کفالت گرفته من الان میتونم با سرپرستی دو خواهر و یک بردار کوچک معافیت بگیرم یا ن ممنون میشم بهم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت به خیر
   برای معافیت کفالت باید شرایط شما بررسی شود.معمولا در هر خانواده یک نفر میتواند از معافیت کفالت استفاده نماید.شرط قبول کفالت خواهر و برادر عدم وجود پدر است.

 273. عباس بقايي فرد
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۱

  با سلام خسته نباشید
  ببخشید من لیسانس خوندم
  صافی کف پا شدید دکتر برام زده و انحراف زانو زده تا 9 سانت میخواستم ببینم معاف میشم اقدام کردم میگن معاف از رزم میشی چون مدرک درسی بالا داری فقط معاف از رزم میشی میخواستم ببینم اقدام کنم معاف دائم میشم چون خیلی به ستون فقراتم فشار داره میاد. یه دنیا ممنون جوابمو بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر . این موضوع باید در کمیسیون پزشکی بررسی دقیق شود . برای مشاوره رایگان نظام وظیفه با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 274. منشی زاده
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۸

  سلام وقتتون بخیر
  آیا کسی که پدرش ایرانیه.اما شناسنامه خودش خارجیه و اصلا ایران نبوده مسافرت بیاد ایران مشمول میشه؟
  و کسی که شناسنامه ش ایرانیه اما از کودکی خارج بوده چطور؟؟؟
  بی زحمت تبصره یا قانون مکتوبی در این جهت اگه هست معرفی کنید.ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

   سلام وقتتون بخیر کسی که ملیت ایرانی داشته باشد مشمول نظام وظیفه می شود جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 275. رضا
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

  سلام
  میخواستم بدونم برای معافیت اعصاب و روان همجنسگرایی (فاعل) میشه درحین تحصیل اقدام کرد یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت بخیر بله امکانش هست

 276. Amir
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۷

  سلام خسته نباشید من 19 سالمه و دیپلم و سال 88 دست چپم شکست و علتش هم سقوط از پشت بام بوده و بیمارستان امداد مشهد عمل کردن ولی با سختی و مشکل الان هم دستم زاویه کجی بین 45 تا 50 درجه داره و مفضل کاذب داده آرنج و نمیتونم کاری باهاش انجام بدم و کل پرونده هاش هم دارم
  چه معافیتی بهم تعلق میگیره؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام وقت به خیر
   صدور معافیت های پزشکی با تشکیل پرونده و بررسی شرایط به طور کامل و دقیق انجام می شود.در صورت تایید پزشک معتمد و حاد بودن شرایط شما معافیت صادر می شود.

 277. Amir
  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۹

  سلام من آرنج دستم سال 88 شکست و الان 19 سالمه و جوش خورده ولی دستم زاویه کجی بین 45 تا 50 درجه داره و 2/3 از دست کلا داغون شده که تو پرونده های جایی که عمل کردم همه اینا زده شده و مفصل کاذب هم داره و وزن زیاد نمیتونم بردارم و تو سرما درد دارم
  بهم چه معافیتی تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت به خیر
   برای صدور معافیت شرایط و پرونده پزشکی شما توسط کمسیون پزشکی بررسی می شود و در صورت حاد بودن و عدم توانایی در انجام خدمت سربازی معافیت برای شما صادر می شود.
   برای مشاوره بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 278. رضا انصاری
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۳

  سلام وقتتون بخیر، من 18 سالم هست و یک برادر بزرگتر دارم که 10 سال ازم بزرگتر هست، وقتی من 3 ساله بودم پدرم فوت کرد، برادرم در سن 18 سالگی معافیت کفالت مادرم را دریافت کرده ولی حالا ایشان چند سال بعد از دریافت کفالت دچار بیماری دیابت غیرقابل درمان شده و همچنین متاهل هست، میخواستم بدونم امکانش هست که با این شرایط بنده بتونم بجای ایشون مجددا کفالت مادرم را دریافت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام
   کفالت پدر یا مادر برای یک فرزند صادر میشود
   برای اطلاع بیشتر میتونید با مشاوران ما تماس بگیرید

 279. ناشناس
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲

  با سلام.
  من یک پسر دبیرستانی هستم و پدرم 58 سال سن داره و مادرم فوت شده است.در ضمن من تنها فرزند خانواده هستم.پردم تا وقت سربازی من، پدرم از کار می‌افتد.
  در این صورت میتوانم از سربازی معاف شوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت بخیر
   زمانی که شما به سن مشمولیت برسید شرایط شما برسی میشود اما یکی از شروط برای معافیت از کار افتادگی پدر است برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید

   • محمد
    ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶

    با عرض سلام و خسته نباشید.
    بنده پدرم ۲۵ ماه خدمت داشتن که ۴,۵ ماهش منطقه جنگی بوده و به علاوه آن به خاطر ترکش
    ۵٪ جانباز هستند و در کارت ایثارگری شون ثبت شده
    برادر بزرگم سال ۹۸ معاف شدند. میخواستم بدونم آیا من به عنوان فرزند دوم امکان معافیت دارم یا خیر؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶

     سلام وقت بخیر میتونید کسری بگیرید

 280. مهران آذرنوش
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۹

  سلام و عرض ادب.
  من ۱۶ سال سن دارم و تنها پسر خانواده هستم.پدرم تا وقت سربازی من ۶۰ ساله میشود؛ الان هم از شدت درد کمر به زور کار میکند و تا آن موقع قطعا نمی‌تواند کار کند،آیا در این صورت من میتوانم معاف شوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت بخیر در صورت ناکارامدی و ناتوانی پدر بله میتونید

 281. احسان
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۶

  سلام
  ببخشید بنده ۲۳ سالمه و دانشجو هستم و اقدام به معافیت کفالت کردم پدرم بیماری asشدید دارن و نظام وظیفه به من برگه ای دادن داخل برگه به دکتر خاصی اشاره شده بود که متخصص as هست و گفت ببرید پیش دکتر تا این برگه رو پر کنه و دکتر هم نوشت که پدر بنده از کار افتاده است. و نامه رو به نظام و ظیفه بردم و کمیسیون برگزار شد و گفتن با باید یک نامه دیگه ببرید پیش دکتر متخصص دیگر که خودشو معرفی کردن باز هم اون دکتر نوشته.بیمار مبتلا به as اسپوندلیت شدید میباشد شایسته است حداکثرمساعدت لازم را مبذول فرمایید.حالا نمیدونم قبول میشم یا نه ممنون میشم راهنماییکنید

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام وقتتون بخیر پزشک معتمد تایید کرده باشد که پدر از کار افتادگی کامل دارد نظام وظیفه با معافیت کفالت شما موافقت می کند البته تحقیقات محلی نیز انجام می شود

 282. B
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۸

  سلام من یکی پارسال رفته ۴۵روز اموزشی بعد امسال کاراشو کرد ک دیگ کامل بره بهش گفتن ۱آدر بعد الان رفته اموزشی بنظر شما چند روزه ۳یا۴روز بیشتره؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقتتون بخیرسوالاتان ناقص است جهت مشاوره با شم.اره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 283. مهدی
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۹

  سلام من پدرم فوت شده مادرم در قید حیاته
  برادرم معافیت گرفت میخواستم ببینم درصورتی که برادرم ازدواج کنه منم میتونم معافیت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقت بخیر در رابطه با نظام وظیفه در خانواده یک نفر اجازه استفاده برای معاقیت دارد

 284. محمد
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام من بخام بعد از فارغ التحصیلی از پرستاری کنکور سراسری بدم و پزشکی بخونم باید طرحم حتما تمام شده باشه؟؟؟ یا قبلش میتونم؟ کلا طرحم چی میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام وقت بخیر باید حتما طرح رو بگذرونید

 285. محمد
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام من دانشجوی پرستاری هستم میخوام کنکور پزشکی بدم و ایست خدمت بزنم برای طرحم مشکلی ایجاد نمیشه؟؟؟طرح پرستاریم مانع تحصیل توی رشته پزشکی نمیشه؟؟ یا باید طرحمو تموم کنم بعد پزشکی بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام . خیر مشکلی نیست

 286. عارف
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۲

  با سلام و خسته نباشید
  من پلاکت خونم زیر ۷۵ هستش می خواستم و علائم خیلی کمی دارم . میخواستم بدونم معاف دائم می شوم یا خیر
  سپاس گذارم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقت بخیر
   مورد پزشکی شما باید توسط پزشک معتمد نظام وظیفه انجام شود

 287. عارف
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۰

  با سلام و خسته نباشید
  من پلاکت خونم زیر ۷۵ هستش می خواستم و علائم خیلی کمی دارم . میخواستم بدونم معاف دائم می شوم یا خیر
  ممنون از شما

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳

   سلام
   اگر از لحاظ جسمانی سالم باشید و فقط توانایی رزم نداشته باشید معاف از رزم میشید
   ولی اگر علاعم داشته باشید معاف دائم میشید

 288. شهاب حسینی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۰

  سلام و عرض ادب
  من پدرم سالها پیش بر اثر صانحه ای معلولیت شدید پا دارد و ماهیچه پاش اصلا نمانده و چندین عمل جراحی هم انجام داده۵۲ سالشه از کارافتاده هم هست تنها پسر خانواده هستم یک خواهر ۱۱ ساله دارم و غیبت هم ندارم معاف میشو؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام وقتتون بخیر در صورتیکه پدر از کار افتادگی کامل داشته باشند بهتان معافیت کفالت تعلق می گیرد

 289. عارف
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

  با سلام
  ببخشید من پلاکت خونم خیلی پایین هستش پایین ۷۵ ولی علائم خاصی ندارم . می خواستم بدونم معاف می شوم یا خیر . ممنون از شما

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقتتون بخیر بسته به نظر پزشک معتمد دارد به مقاله های موجود در سایت ایران تحصیل مراجعه بفرمایید

 290. Saman۲۴
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر، میخواستم بگم ما پنج تا برادریم بعد سه تا مون خدمت رفتن و و چهارمی خدمت نرفته ولی ازدواج کرده و اینکه پدرمم فوت شده میخواستم بپرسم میشه معافیت وکالت مادر رو بگیرم؟ الان ۱۷ سالمه و هنوز درس میخونم میتونم ۱۸ سالگی معافیت رو بگیرم؟ و اینم ناگفته نمونه که همشون از من بزرگ ترن و من که عضو کوچک ام ایا شدنی هست ؟ خیلی ممنون که وقت میزارید و جواب همه رو میدید واقعا تشکر💖

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقتتون بخیر وقتی برادر بزرگتری که حتی به خدمتم رفته باشه هم باشد به برادر کوچک معافیت کفالت نمی دهند

  • محمد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹

   سلام من بخام بعد از فارغ التحصیلی از پرستاری کنکور سراسری بدم و پزشکی بخونم باید طرحم حتما تمام شده باشه؟؟؟ یا قبلش میتونم؟ کلا طرحم چی میشه؟

   • کارشناس ارشد
    ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

    سلام وقت بخیر بله باید طرح رو بگذرونید

 291. محمد
  ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۲

  سلام من در کارشناسی پرستاری در تابستلن ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم و تا شهریور ۱۴۰۲ معافیت تحصیلی دارم.
  من میتونم تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و بعد دفترچه پست کنم و برم سربازی و در صورت قبولی در پزشکی ایست خدمت بزنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز بله

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام بله امکانش هست

 292. رضا
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

  سلام خسته نباشید

  بنده ۱۶ماه خدمت کردم ب دلایلی دیگه نتونستم ادامه بدم تقریبا ده ماه غیبت دارم الان ایا میتونم باقی مانده خدمت رو خریداری کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام
   در حال حاضر طرح فعالی برای خرید خدمت موجود نیست

 293. میلاد
  ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۸

  سلام خسته نباشید
  من پدرم جانباز بوده کارای معافیتمو انجام دادم گفتن که ۲۰ روز دگ کارتت میاد و من زودتر نیاز دارم بخاطر اینکه کارت لیگ فوتبالم صادر بشه نیاز به کارت پایان خدمت دارم ایا راهی هست که بجای کارت پایان خدمت من برم جایی استعلام بگیرم برای تیم ورزشیم ببرم که به مشکل بر نخورم

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقتتون زبخیر به نظام وظیفه مراجعه کنید

 294. احمد
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۸

  سلام وقت بخیر
  من اعزامی یکم اذر ماه هستم و هفته قبل متوجه شدم که سمت چپ واریکوسل گرید ۳ دارم شدید و سمت راست واریکوسل گرید ۲، دو طرف فتق خفیف هم بیمارستان ارتش تایید کردوهم بیمارستان منطقه ای ناجا الان که دو هفته مانده به تاریخ اعزام من نمیدونم از کجا شروع کنم ،الان میتونم درخواست معافیت پزشکی بدم یا نه باید برم اموزشی اونجا مشکلمو بگم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت بخیر برای معافیت نظام وظیقه میتونید الان به پلیس +10 و یا نظام وظیقه مراجعه بفرمایید و درخواست معاقیت پزشکی بدید تا به کمیسیون پزشکی برود

 295. احسان
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۹

  با سلام
  بنده ۲۳ سالمه اقدام به معافیت کفالت کردم و به من یه برگه دادن که ببرم پیش دکتر رماتولوژی
  که دکتر رماتولوژی از کار افتادگی پدرم رو تایید کرد و نامه رو گذاشت در پاک نامه و گفت که به نظام وظیفه ببرم تا کمیسیون برگزار شود .
  میخواستم بدونم ایا در کمیسیون امکان این هست که معاف نشم
  اخه دکتر رماتولوژی که رفتیم گفت که پدر از کار افتاده هست و نیاز به مراقبت دارد
  ممنون میشم بگید

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام وقت بخی راگر دکتر از کار اقتادگیشون رو تایید کردن احتمال معاقیتتون خیلی بالاست

 296. محمد
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۳

  سلام بنده ۱۴۰۰/۹/۱اعزام هست متاهل هستم مدرک دیپلم دارم منو رفیقم یه روز باهم اقدام کردیم امیدی هست باهم در یه یگان بیفتیم یا ن

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام جهت دریافت مشاوره رایگان نظام وظیفه با مشاورین ما تماس بگیرید.

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقتتون بخیر ربطی به روز پست کردن دفتر چه ندارد

 297. محمد
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۴

  سلام .من یک اذر ماه اعزام میشم .پوستم به شدت حساسه . بردن ضد افتاب و مرطوب کننده مشکلی نداره ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲

   با سلام
   مشکلی ندارد

 298. رضا
  ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۹

  سلام
  من متولد1382/10/28 هستم و میخواهم به صورت داوطلب و قبل از ۱۸ سالگی به سربازی بروم آیا این امکان وجود دارد؟
  اگر وجود دارد چگونه؟ ممنون میشم پاسخ دهید.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۸

   با سلام
   طبق قوانین نظام وظیفه امکان رفتن به سربازی قبل از 18 سالگی وجود ندارد

 299. علی
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۹

  سلام
  من فارغ تحصیل پارسال هستم و امسال کنکور دادم و یک دانشگاه روزانه ترم بهمن قبول شدم بعد برای اینکه غیبت نخورم گفتن که دفترچه باید پست کنی پست کردم فقط پزشکیش مونده که برم چون برام یک مورد لاغری ثبت کردند بعد اسمم توی تکمیل ظرفیت فرهنیگان امروز در اومد کد ۱۱
  میخواستم بدونم برای پزشکی برم یا اینکه نرم
  چیکار باید بکنم دفترچه باطل میشه یا چی؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام برای دریافت مشاوره رایگان نظام وظیفه با ما تماس بگیرید.

 300. صابر
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام، من هم کوتاهی تاندون آشیل پا دارم، هم صافی کف پا، کمیسیون پزشکی هم رفتم و امروز معاف از رزمم کردند، یعنی تا جاییکه فهمیدم فقط به خاطر اینکه مدرک تحصیلیم کارشناسی ارشده معاف از رزم شدم و اگه مدرکم کارشناسی به بالا نبود معافیت دائم میدادن. بنده همچنین متاهلم. بهم گفتن پس فردا برم برگه اعزام به خدمت بگیرم، میخواستم بپرسم آیا راهی هست معافیت دائم بگیرم؟ چون هم عارضه جسمی دارم هم متاهلم. اگه راهی باشه پس فردا به نتیجه اعتراض کنم و دنبال گرفتن معافیت دائم باشم

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام بله امکانپذیرهست

   • صابر
    ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۱۴

    سلام بله ولی امکانش کمه

    • کارشناس ارشد
     ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

     سلام برای مشاوره رایگان نظام وظیفه با ما تماس بگیرید.

  • محمد
   ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام .
   آیا زدن واکسن کرونا واسه سربازی اجباریه یا صرفا میگن؟

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۸

    سلام . در آینده اجباری میشود

 301. امیر
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام من متولد5/1/82 هستم ی تجدیدی داشتم برای همین هنوز دیپلم رو نگرفتم تا برج11میتونم مدارک دیپلم رو کامل کنم بعد میخاستم بدونم از کی ب بعد من اضاف خدمت میخورم چون میخام مدرکم بیاد برم ارتش برای استخدام ثبت نام کنم
  ایا تا برج 11ک مدرک بیاد اضاف خدمت میخورم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۱

   سلام وقت به خیر
   بعد از فارغ التحصیلی از هر مقطع از طرف نظام وظیفه یکسال فرصت دارید که تصمیم خود را برای ادامه تحصیل یا رفتن به خدمت سربازی بگیرید.

 302. مهدی خ
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام من بعد از تموم شدن دوره اموزشی در خونه به کرونا مبتلا شدم وبا برگه تست مثبت به بیمارستان معتمد مراجعه کرده و ۱۴ روز استعلاجی دریافت کردم ولی هنوز به یگان خودم مراجعه نکردم . در تاریخ ۸ آبان باید دانشگاه علوم انتظامی باشم میخاستم بدونم اگه ۳ ابان ک تعطیله من به پادگان مراجعه کنم و برگه استعلاجیمو نشون بدم غیبت های من پاک میشه یا نه چون ممکنه از اعزام جا بمونم لطفا راهنماییم کنید

  • moshaverarshad
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام مهدی
   با توجه به شرایطی که دارین شما شامل غیبت میشه و فرماندهتون میتونه تصمیم بگیره که غیبت رد کنه یا نکنه

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام بایدبررسی شه خودشون اوکی کنند

 303. حمید
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام . مجلس در سال جاری دوباره طرحی درست کرده واسه خرید سربازی کسانی که غایب هستن بنظرتون احتمال داره این طرح تصویب بشود؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقت بخیر برای خرید نظام وظیفه باید منتظر تصویا قطعی طرح مجلس باشید

  • امیرحسین
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام
   کارت واکسیناسیون سربازی ام مفقود شده ولی برگ واکسیناسیون سربازی رو دارم
   مشکلی برام پیش نمیاد؟

   • کارشناس ارشد
    ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

    سلام وقت به خیر
    به صورت حضوری به نظام وظیفه مراجعه نمایید و درخواست مجدد کارت دهید.

 304. Soh
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۳

  سلام من فارغ التحصیل شهریور ۱۳۹۹ و داوطلب کنکور ارشد ۱۴۰۰ هستم و جواب انتخاب رشتم دیروز اومده و قبول شدم و می خوام دانشگاه ثبت کنم، برای ثبت نام باید از پلیس+۱۰ معافیت تحصیلی بگیرم که پلیس +۱۰ از من مدرک فارغ التحصیلی می خوان ولی هنوز مدرک فارغ التحصیلی من آماده نیست
  حالا باید چیکار کنم ؟؟ چه مدرکی به جای مدرک کارشناسی می تونم بدم؟؟
  با توجه به اینکه تا آخر مهر ماه معافیت تحصیلی داشتیم اگه من تو آبان ماه بتونم ثبت نام کنم غیبت می خورم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام وقت به خیر
   با گواهی موقتی که از دانشگاه فارغ التحصیلی دریافت کنید میتوانید ثبت نام را انجام دهید.
   تا پایان تاریخ معافیت فرصت ثبت نام دارید.برای تمدید به نظام وظیفه مراجعه نمایید.

 305. امیر
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام من پدرم لگن پاشو عوض کرده الان بعد هشت سال دکتر نامه ای واسه از کار افتادگی بهش داده و مادرم هم بیماری قلبی داره میتونم واسه کفالت اقدام کنم بعدش هم معافیت بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقت به خیر
   سن پدر باید بالای ۷۵ سال تمام باشد. فقط در صورتی م یتواند کمتر از این سن باشد که دارای بیماری خاص باشد. این بیماری باید به تایید شورای پزشکی برسد. مشمول تنها فرزند
   پسر باشد و در صورتی که برادری دارد، این برادر به بیماری یا معلولیتی دچار باشد که نتواند از پدر مراقبت کند.

 306. Alo
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

  سلام بنده بچه شهرستان محسوب میشم. میخاستم بدونم اگه تهران دفترچمو ارسال کنم.محل خدمتمم تهران میشه یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۴

   سلام دوست عزیز اون موضوع ربطی به استانی که دفترچه رو اعزام می کنید نداره

 307. ایمان
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

  من درشرکت , تحت عنوان پروژه نخبگی, درحال طی کردن دوره خدمت هستم ویکسال مونده تموم کنم ,برای اول ابانماه برای دوره اموزشی ثبت نام کردم درتهران .طول این دوره 4هفتهدهست یه شش هفته؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت به خیر
   شش هفته

 308. محمد
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام من تا تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۱ معاف هستم . قصد دارم کنکور ارشد بدم . فرض رو بر قبولی بخوایم بذاریم . پذیرش دانشگاه ها میفته برای ابان . تکلیف این مدت چی میشه . ایا غیبت میخورم ؟ راه کاری دارید بدید . ایا میتونم معافیت رو تمدید کنم دو ماه تا موقع پذیرش دانشگاه یا باید دفترچه پست کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر.دفترچه رو هفته آخر شهریور 1401 پست کنید.که تاریخ اعزام برای اول آبان یا آذر میخوره و تا اونموقع نتایج ارشد هم اومده

  • امیر
   ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

   سلام من پدرم لگن پاشو عوض کرده الان بعد هشت سال دکتر نامه ای واسه از کار افتادگی بهش داده و مادرم هم بیماری قلبی داره میتونم واسه کفالت اقدام کنم بعدش هم معافیت بگیرم

   • کارشناس ارشد
    ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۳

    سلام جناب
    برای معافیت کفالت پدر می تونید اقدام کنید

 309. محمد
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام من تا تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۱ معاف هستم . قصد دارم کنکور ارشد بدم . فرض رو بر قبولی بخوایم بذاریم . پذیرش دانشگاه ها میفته برای ابان . تکلیف این مدت چی میشه . ایا غیبت میخورم ؟ راه کاری دارید بدید . ایا میتونم معافیت رو تمدید کنم دو ماه تا موقع پذیرش دانشگاه یا باید دفترچه پست کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت بخیر تا چند روز قبل از اتمام معاقیتتون صبر کنید اگر جواب پذیرش ارشد نیومد حتما دفترچه رو ارسال کنید تا زماناعزام حتما جواب کنکورمیاد که بعدش ایست خدمتی میدن بهتون و یا معافیت تحصیلی

 310. میلاد
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۳

  سلام من یک ماه هست که عقد کردم خواستم ببینم اگه برم خدمت ایا توشهرخودم میفتم ..وحقوق سرباز متاهل چندهست

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر بله میشه داخل شهر خودتون باشید وحقوقش حدودا 1 تومن میشود

 311. مجید
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام من میخوام خدمت سربازیم تو سپاه باشه ولی فقط عضو عادی بسیجم فعال نیستم و دوره تکمیلی هم ندارم با این شرایط میتونم در سپاه خدمت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

   سلام پذیرش سپاه فقط برای داوطلبین دارای کارت قعال بسیج میباشد

 312. رضا دیباجی
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳

  من برادرم سرباز فراری هستش و حدودا یک سال میشه که فراری هستش و اعتیاد داشت و ترک‌کرده و بدنش هم خالکوبی داره دست سینه و گردنش چطوری میتونیم معافیت براش بگیریم چون سرباز ناجا بود و داخل سربازی اعتیاد پیدا کرد و میترسیم بازم اعتیاد پیدا کنه خودشم میگه برم مصرف میکنم چیکار کنیم ما راهنمایی کنیدممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام بایدتماس بگیرید

 313. مهدی
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۳

  سلام من پدرم بالای ۷۰ سال هستند ولی یک برادر بزرگ تر از خودم دارم که سربازی رفته و متاهل هم هست خواستم بدونم میتونم معافیت کفالت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام دوست عزیز
   می تونید درخواست معافیت کفالت بدید فقط پدرتون از کار افتاده باید حساب بشن

 314. محمد
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام خسته نباشین من سربازم بدج ۳اعزام ب اموزشی شدم و مشگل قفسه صدری ریه هستن گ قبلش ب کمیسیون رفتم ولی دکترشوراپزشکی گفت توسالمی بااین ک دیدقفسه سینموو این ک دوتاخط کوجیک خودزنی دارم رودستم ک بخاطرهمونامعاف اررزم کرداعصاب وروان ک رفتم اموزشی تموم کردم ک رفتم یگان ک بهداری یگان فرستادکمیسیون بازدوباره معاف ازرزم کردم ب علت کمیسون غیرحصوری و منم دیکع نرفتم و الان دکترتوراکس نوشته عمل کنم ایاعمل کنم بعدش معاف میشم یاب علت عیبت ۳ماهه معاف نمیشم لطفاسریع حواب بدین و تواین دوران غیبت خودکشی کردم ک بردن بیمازستان شستشودادن و ترخیص شدم ایابااین همه پرونده پزشکی معاف میشن لطفاجواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام اگر براتون کمیسیون پزشکی تشکیل شده باید نتیجه بعد از انجام عمل رو ببینند

 315. فواد
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۲

  با سلام من معافیت دانشجویی دارم متولد 1378,11,9میباشم شرط معدلم برای دانشگاه فرهنگیان کمه و میخوام از نظام وظیفه درخواست 3ماه فرجه رو به بنده بده تا بتونم دیپلم مجدد بگیرم آیا امکان پذیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۷

   سلام باید از سازمان وظیفه عمومی درخواست تمدید معافیت بدید

   • مهران
    ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۱

    با سلام و عرض ادب.
    من یک نوجوان ۱۶ ساله هستم و تک فرزندم.مادرم ۳ سال است که فوت شده و من و پدرم با هم زندگی میکنیم.پدرم هم اکنون به خوبی نمی‌تواند کار کند و در اصل من نون آور اصلی خونه هستم.
    آیا با این شرایط من معاف میشوم؟
    ممنون میشم که راهنمایی کنید..

    • کارشناس ارشد
     ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

     سلام باتوجه به اینکه تک فرزندی میتونی معاف بشی ولی باید 18 سال تمام بشی بعد اقدام کنی

 316. فواد
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام من متولد1378.11.09هستم دیپلم گرفتم و من برای دانشگاه فرهنگیان شرط معدلم کمه معافیت دانشجویی دارم اما نمیتونم که ازش استفاده کنم تا تحصیل کنم و دیپلم مجدد بگیرم میخام دادخواستی تنظیم کنم و برای دیوان عدالت اداری بفرستم تا بهم یه فرجه کوتاه مدت بده آیا موفق به کسب یکسال معافیت تحصیلی میشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۱

   سلام باید از سازمان وظیفه عمومی اقذام کنید

 317. محمد
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵

  باسلام درود بنده بهار اینده 18سالم میشه کفالت مادر دارم مادرم در از پدرم ک بچه بودم طلاق گرفته و ازدواج مجدد داشته همسر مادرم 83سال سن دارد و من تنها فرزندی هستم کار میکنم چ ب ایشون رسیدگی میکنم

 318. محمد
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

  باسلام درود بنده بهار اینده 18سالم میشه کفالت مادر دارم مادرم طلاق گرفته و ازدواج مجدد داشته همسر مادرم 83سال سن دارد و من تنها فرزندی هستم کار میکنم ب ایشون رسیدگی میکنم همسر مادرم فرزنداش ازدواج کردن رفتن و تنها فرزند مادرم هستم ک به ایشون خدمت میکنم

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر.اگر تک پسر مادرتون هستید و عدم صلاحیت همسر ایشون در نگهداری از مادرتون به تایید کمیسیون برسه میتونید معافیت بگیرید.

 319. بهزاد
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام ۲۳ سال دارم‌ پدرم داری بیماری رماتیسم میباشد و هر ماه۲ بار به بیمارستان میرود و بستری میشود ایا برای معافیت میتوانم اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام
   در صورتی که از کارافتادگی ایشون اثبات شود بله میتونین برای معافیت اقدام کنین

 320. احسان
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام من ۲۳ سالمه پدرم بیماری روماتیس مفصل داره و ماهی ۲ بار به بیمارستان میرود و امپول های برای پیشگیری از این بیماری بهش تزریق میکنن .که در وهله اول خوب هست و به مرور زمان دارو ها روش تاثیری نداره و درد مفصل دارد .میخواستم بدونم میتونم برای معافیت کفالت اقدام کنم به دلیل اینکه پدرم نمیتونه کار کنه . و اینکه دانشجو هستم و پاره وقت هم کار میکنم

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام وقت به خیر سن پدر باید بالای ۷۵ سال تمام باشد. فقط در صورتی م یتواند کمتر از این سن باشد که دارای بیماری خاص باشد. این بیماری باید به تایید شورای پزشکی برسد. مشمول تنها فرزند پسر باشد و در صورتی که برادری دارد، این برادر به بیماری یا معلولیتی دچار باشد که نتواند از پدر مراقبت کند. همچنین اگر برادر بزرگتر در خارج از کشور باشد مشمول میبایست به خدمت سربازی اعزام گردد و شامل قانون کفالت نمیباشد.

 321. رامين کمانگر
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۵

  سلام من دفترچه خدمت فرستادم و الان جوابشم اومده افتادم ارتش اگه واسه اموزشي نرم و غيبت بخورم بعدا ميتونم واسه سربازيم پذيرش سپاه يا نيرو انتظامي بگيرم يا سرباز ارتش ميمونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت به خیر در صورت غیبت با مراجعه به پلیس +10 میتوانید مجددا در خواست دهید که از ارگان های سپاه یا نیرو انتظامی اعزام شوید اما 100 درصد نیست و احتمال دارد با درخواست شما موافقت شود.

 322. فرشید
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام، من متولد اذر ۸۰ و فارغ التحصیل خرداد ۹۹ هستم و امسال کنکور دوم دادم ولی اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری امسال به هفته اول مهر ماه موکول شده، شرایط معافیت تحصیلی برای من چگونه است، آیا باید سربازی سوری بگیرم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقتتون بخیر .
   خیر نیازی به اقدام خاصی ندارید…منتظر بمانید

 323. محمد حسین
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام خسته نباشید من سال ۹۶ دیپلم گرفتم یکسال معافیت تحصیلی داشتم الان دوسال غیبت دارم تک پسرم دوتا خواهر بزرگتر دارم سن پدرم ۵۹و از کار افتاده تحت پوشش هیچ ارکانیم نیستیم ایا معاف میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام اگر غیبت داشته باشی نمیتونی از معافیت های کفالت استفاده کنی ولی میتونی بخاطر تک پسر بودن شهر خودت خدمت کنی

 324. محمد جواد
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

  سلام. این تمدید معافیت تا آخر مهر 1400 مشمولین فارغ التحصیل 99 برای منی که 7 مهر 1399 از ارشد انصراف دادم و دوباره کنکور ارشد دادم و مجاز شدم و انتخاب رشته کردم هم هس؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۵

   سلام بله همه کسانیکه کنکور ارشد 1400 شرکت کردند چون نتایج مهرماه میاد برای همین مشمولین تا اعلام نتایج فرصت دارند

 325. پدرام
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام خسته نباشید من ۴ ماه دیگ مشموم میشم پدرم در پچگیم فوت شده ۲ برادریم و برادرم به خواطر مادرم معاف شد الان برادرم زن گرفته و رفته من درس نمیخونم خرج مادرمو میدم امکان داره معاف بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام اگر تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد باشید میتونی معافیت دائم بگیری

 326. پدرام
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

  سلام خسته نباشید من ۴ ماه دیگ‌مشمول میشم و ما ۲ برادر هستیم پدرم در بچگیم فوت شده و برادرم معاف شد الان برادرم زن گرفته من خرج مادرم رو میدم امکان داره معاف بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقت بخیر.
   متاسفانه فقط یکبار میتونید از شرایط کفالت استفاده کنید.

 327. علی
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام دوستان یه سوال داشتم
  اینکه من سال ۹۴کنکورشرکت کردم و دانشگاه قبول شدم و بعد یه ترم در ۲۵بهمن۹۵ از اون رشته انصراف دادم و در کنکور ۹۶شرکت کردم و دوباره دانشگاه قبول شدم که نهایتا در ۱شهریور ۱۴۰۰فارق التحصیل شدم با این اوصاف معافیت تحصیلی من تا کی هستش.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 328. علی سودانی
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۷

  سلام وقت بخیر بنده علی سودانی 23 ساله از اهواز مزاحمتون میشم بنده درحال حاضر فارغ التحصیل لیسانس رشته حقوق هستم و عرض بحضورتون پدرم بخاطر جرم غیرعمدی به 18 سال حبس تعزیری محکوم شده و تقریبا 5 سال داره تحمل کیفر می نماید بنده تک پسر و 3 تاخواهر دارم و فعلا غیبتی ندارم رفتم پلیس+10 جهت گرفتن وکالت پدر زندانی اما گفتن همچین موردی نداریم مگر اینکه پدر و مادرت طلاق بگیرن کفالت مادرتو بگیری سوال من اینجاست اگر پدر و مادرم طلاق کنم و بمدت 30 ماه کفالت موقت گرفتم آیا میتونم در آزمون های استخدامی قوه قضاییه اعم از قضاوت و وکالت با (کفالت موقت ) ثبت نام کنم و اگر قبول بشم تکلیف بنده چیست؟؟؟بی زحمت جوابمو بدید واقعا الان نگران درسم هستم
  اینم شماره بنده 09363648021
  ایمیل: alisodani1377@gmail.com
  لطفا و اگر امکان داره پاسخ رو یا به ایمیل بنده بفرستید یا بشماره همره من یدنیا ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام جناب لطفا تماس بگیرید تا همه شرایط شما بررسی بشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام با مشاوران ما تماس بگیرید امکان پاسخ در کادر به سوالات شما وجود ندارد

 329. محمدرضا
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

  سلام وقت بخیر
  پدرم حین کار از ارتفاع سقوط کرد و حدود 40 درصد از کارافتادگی داره و ماهانه حقوق ازکارافتادگی خیلی جزئی هم دریافت میکنه
  میتونم از طریق ازکارافتادگیش کسری یا معافیت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر.
   اگر برادر بزرگتر نداشته باشید با ارائه مستندات راضی کنننده نظام وظیفه، میتونید برای گرفتن معافیت اقدام کنید.

 330. ارشاد
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۱

  سلام ببخشید من زانو های پام حالت پرانتزی دارند یعنی به هم نمیچسپند+همچنین چشمام هم ضعیف هستن با نمره ۲/۵ آیا معاف از ارزم میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام اگر مدرک تحصیلیت دیپلم یا زیر دیپلم باشه بله میتونی

  • یزدان
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰

   سلام پدر بنده ۶۸ اعضام شده سربازی که بعد از آموزشی تقسیم شده ستاد مشترک بعد از چند ماه خدمت در آنجا منتقل شده مرز زابل و ادامه خدمتش رو داخل باسگاه های مرزی زابل بوده نیروی انتظامی هم بوده
   میخاستم ببینم به بنده کسری منطقه عملیاتی پدر تعلق میگیرد

   • کارشناس ارشد
    ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

    سلام
    باید منطقه عملیاتی ایشون توسط ارگانی که اعزام شدن بررسی بشه

 331. محمدرضا حسینی
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹

  سلام من بیماری بیماری نوروفیبروماتوز دارم و هم چنین ۶ سال بسیجی فعال دارم و ۲ تا حکم مسولیت شورای پایگاه و پدرم هم ایثارگر هستن که ۲۸ ماه جبهه دارند و از طرفی دیگر دوره تکمیلی ۳۰ روزه را دارم
  امکان معافیت دائم با رزم برام وجود داره اگر داره از کجا اقدام و پیگیری کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقتتون بخیر.
   با ارائه کامل مدارکتون به سازمان نظام وظیفه میتونید برای کسری خدمت اقدام کنید.

 332. علی
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

  سلام با مدرک کارشناسی سربازی تو سپاه چه درجه ای میگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام وقت به خیر بستگی به آموزشی دارد،اکثرا درجه استوار و یا حداکثر به درجه ستوان سوم منصوب می شوند.

 333. حسین
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۴

  سلام خسته نباشید
  شرایط معافیت از طریق افسردگی را لطف میکنید بگید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام اگر به تایید کمیسیون پزشکی برسه و قابل درمان نباشه میتونی معاف بشی

 334. آوات
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام وقت بخیر
  من 34 سال سن دارم .پدرم 71 سال سن داره
  و مریض از کار افتاده هستن وهیچ حقوق و مضایه نداره نه دفتر چه بیمه مادرم هم مریض هستش
  من تک فرزند پسر خانواده هستم تمام هزسنه امرار و معاش رو دوش من هستش
  16 سال غیبت دارم .
  آیا من شامل معافیت کفالت می شم .

  • کارشناس ارشد
   ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۴

   سلام
   با ارزوی شفای پدر عزیزتون
   باید از طریق معافیت کفالت پدر (پزشکی) اقدام کنید امکان معافیت هست برات

 335. جواد
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۱

   سلام

 336. رضاااااا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام من پدرم تحت عضو سازمان بهزیستیه و مشکل اعصاب و روان دارم آیا من معافم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام باید شرایطتون بررسی بشه.
   لطفا باشماره 9099075307 تماس حاصل فرمائید.

 337. رضا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام خسته نباشبد من پدرم تحت پوشش بهزیستی هس به خاطر مشکل اعصاب و روان ایا میتونم معاف شم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۴

   سلام باید شرایط کفالت رو جویا بشید از پلیس +۱۰

 338. میلاد کسلخه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۳

  سلام من پدرم ۷۰ سالشه مادرم ۶۰ و منم به سن سربازی رسیدم شش برادریم همشون سربازی رفتن و فقط منم موندم مدد جوی کمیته امداد هم هستن شرایط چطوره؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام.
   شرایط دریافت کفالت داخل سایت نوشته شده.

 339. رضا
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۷

  با سلام .من متولد 80.12.5 هستم و پارسال دیپلم گرفتم پشت کنکور بودم و امسال دارم میرم دانشگاه .ببخشید من فارغ التحصیل خرداد هستم و پارسال از نظام وظیفه نامه گرفتم و بردم مدرسه.. الان من وارد غیبت شدم یا نه ..خواهشاً زود جواب بدین دارم بدبخت میشم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام.
   خیر، شما وارد غیبت نشدید و برای اطمینان بیشتر از طریق پلیس +10 میتونید پیگیری کنید.

 340. هلی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹

  کدسخامیخوام بگیرم چکارکنم

 341. محمد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

  سلام کف دست وپام عرق میکنه و چشام ضیف هستن یکی نمره اش یک و نیم و دیگری نیم درصد هستش و به نور خورشید حساسیت دارم وقتی بیرون میرم باید یکی از چشام رو بندم و نامه از بهزستی دارم ایا معاف میشم

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام اگه از بهزیستی نامه داری غیبت نداشته باشی میتونی معاف بشی

 342. جواد
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

  سلام من متولد 21/5/80هستم و خرداد99دیپلم گرفتم و پلرسال کنکوردادم قبول نشدم امسال هم کنکور دادم ولی خب نتایج قبولی اواخر شهریور میاد ولی یکهفته دیگه معافیتی که از مدرسه دادن و بردم پلیس 10+تموم میه باید چیکار کنم ؟؟ ایا خود ب خود تا پایان شهریور معاف میشم یا اینکه باید اقدامی انجام بدم .

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام وقت بخیر باید تا قبل ورود به دوره غیبت دفترچه پست کنید و بعد محدد تمدید کنید که تا اون زمان نتایج اعلام شود و در صورت قبولی ایست خدمت لحاظ شود و یا در این حین اقدام به ثبت نام یه دانشگاه بدون کنکور سال 1400 ازاد یا سراسری کنید تا با معدل کتبی برسی شوید و شانس قبولی پیدا کنید موفق باشید

 343. کامیاب
  ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام وقت بخیر
  بنده خرداد امسال دیپلم گرفتم و متولد شهریور ماه هستم .خواستم بدونم چقدر معافیت تحصیلی دارم .چون قبل مشمولیت گرفتم ۶ ماه میشه یا خیر .ممنون میشم جواب بدید چون مبهمه واقعا

  • moshaverarshad
   ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام اگر امسال دیپلم گرفتی تا پایان شهریور سال بعد فرصت داری

 344. عباس
  ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام پسرم معاف از رزم شده دچار اختلال پانیک و اختلالات اعصاب روان اختلال اظطراب اختلال وسواس هسته از کمسیون پزشکی ام تایید شده اما خودش میخواست سربازی بره رفت اما گفتم که اونایی که معاف از رزم شدن نباید اسلحه بهش بدن یا نگهبانی بده اما فرستادنش نگهبانی باید چکار کنم

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۲

   سلام بله کسانیکه معتف از رزم هستن از کلیه کارهای رزمی معاف میشن و کارهای ساده رو بهشون میدن

 345. محمدداودی
  ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۳

  سلام من تک پسرم وپنج خواهر دارم که دوتاشون ازدواج کردن وسه تاشون مجرد هستند.پدرم۶۰سال داره والان ترم چهار هستم دوسال دیگه بعددانشگاه باید برم خدمت،بنظرتون معاف میشم؟درچه صورتی معافیت قطعی هست؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام در صورتیکه پدرتون از کار افتاده باشه یا تحت پوشش نهاد خاصی باشه میتونید معاف باشید

 346. متین
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام بنده فارغ التحصیل کارشناس پرستاری ام و یک شهریور تاریخ اعزام، خواستم بپرسم برای خدمت پدرم که از سال۷۱تا۷۳ در سنندج و سقز کردستان بوده کسری شامل من میشه و چند ماه

  • moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام متین
   ن متاسفانه شامل کسری خدمت نمیشه

   • متین
    ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷

    اما روی سایت در مورد کسری خدمت مناطق عملیاتی پدر تا سال۷۵ توضیح داده که به ازای هر ماه ۹ روز

    • moshaverarshad
     ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

     بله درسته

 347. محمد
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۸

  ببخشید منظورتون از اینکه برادرم صلاحیت سرپرسی نداشته باشد چه چیزی است میشه توضیح بدید

 348. متین
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام خسته نباشید بنده فارغ التحصیل کارشناس پرستاری ام از مهر ۹۶تا تیر۱۴۰۰ ، اعزامی شهریور ۱۴۰۰ ام ، از مرداد ۹۴ تا الان هم بسیج فعال پایگاه دارم و ۸ ماه بسیج فعال دانشجویی آیا زمانی که دانشجو بودم کسری بسیج پایگاه بهم تعلق می گیره با وجود اینکه پایگاه فعالی زده و حدود چقد کسری بسیج دارم و اینکه سربازی پدرم از ۷۱تا۷۳ در سنندج و سقز بوده ۲۴ ماه ایا برای اون هم کسری می گیرم و چقدر. ممنون

 349. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۹

  سلام خسته نباشید
  من یک کلیه مادر زادی دارم
  با این شرایط معاف از رزم میشم یا معاف کامل؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید .

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام اگه نارسایی شدید داشته باشی معافیت میگیری

   • امیر
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸

    منظور از نا رسایی شدید چیه؟

   • امیر
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

    منطورتون از نا رسایی شدید برای کلیه ای که دارمه؟

 350. محمد
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

  سلام
  بنده مجرد هستم و ازدواج نکرده ام ،دارای یک برادر بزرگ تر هستم که سالم است و پدر بنده فوت کرده اند و برادر من کفالت مادرم و معافیت سربازی را نگرفته است و الان ازدواج کرده و صاحب دو فرزند میباشد من تنها همین برادر بزرگ تر را دارم که ۲۶ سالش است و الان معاف تحصیلی حوزه میباشد و طلبه است و معافیتش تموم نمیشه،چون حوزه و طلبگی تحصیلشون تمومی نداره و همینطور معاف تحصیلی میمونه،و سوال بنده این است ،من می توانم کفالت مادرم را بگیرم و معافیت سربازی را؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۰

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی نداشته باشند شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 351. مرتضی
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام من دوماه قبل ۱۸ سالگی دیپلم گرفتم همین امسال .الان ۶ ماه معافیت دارم؟ یعنی نمیتونم کنکور سال بعد شرکت کنم ؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام اگر امسال دیپلم گرفتید سال بعد هم میتونید کنکور بدید

 352. پدرام
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۴

  سلام پدرم ۲۷ ماه جبهه بودن فقط کارت سربازی دارن میشه برای کسر خدمت استفاده کرد؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام برای گرفتن کسری خدمت باید از محل خدمت خودشون نامه بگیرن بدن به محل خدمت شما که اقدام کنید

 353. پدرام
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۲

  سلام برای افتادن محل خدمت در خود نظام وظیفه که در میدان سپاه هستش باید بزنم نیرو انتظامی؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام بله زیر نظر نیروی انتظامی هست

 354. سعید
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱

  سلام من خرداد۹۸ دیپلم نظام جدید گرفتم و سال ۹۸ و ۹۹ کنکور شرکت کردم و برای ۱۴۰۰ هم پیام نور ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم و کنکور دادم و میخوام دوباره همزمان با دانشگاه پیام نور، کنکور ۱۴۰۱ هم بدم که میشه کنکور چهارمم..الان من مشکلی از نظر نظام وظیفه ندارم؟میتونم بعد قبولی ۱۴۰۱ در دانشگاه جدید و هر رشته ای که قبول شدم ثبت نام کنم ؟ از نظر سنوات تحصیلی و اینا مشکلی نیست ؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام اگر ورودی مهر 1399 وارد دانشگاه شدی میتونی کنکور بدی ولی باید انصراف داده باشی

 355. مهدی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲

  سلام وقت بخیر بنده دارم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم درحال حاضر
  پدرم 75سالشه و تحت پوشش کمیته امداد هست و 9تا خواهر و برادر ناتنی دارم اسم مادرم توی شناسنامه پدرم نیست و عقد موقت بوده و مدرکی هم دال بر اینکه صیغه موقت بوده وجود ندارد یه خواهر تنی زیر 18سال دارم و خودمم از بورسیه کمیته امداد استفاده می کنم آیا شرایط معافیت کفالت مادر و یا خواهر رو دارم

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام اره اگه تنها پسر بالای 18 سال مادرت هستی میتونی ازش استفاده کنی

 356. امیر
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام وقت بخیر . بنده متولد 22/9/81 هستم اما مدرسه اطلاع رسانی برای گرفتن معافیت تحصیلی نکرد و بعد اومدن کارنامه ی ترم دوم تازه به ما گفتن که همچین کاری باید بکنید . اقدام کردم اما پلیس +۱۰ گفتن که دیر اومدی تو سیستم ثبت نمیشه باید توجیح نامه ی غیبت بزنی ‌. به نظرتون امکان داره قبول کنن و معافیت تحصیلی رو بدن؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام اره میتونی بگی که بعلت بیماری نتونستی مراجعه کنی ولی گواهی از پزشک ارت میخوان

 357. امیر چراغی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام من یه درس تجدید داشتم از پارسال و امسال خرداد قبول شدم و از طریق همین درس تا 1401/2/16 معاف هستم اما می‌خوام بدونم میتونم واسه کنکور سال دیگه شرکت کنم با این شرایط مثلا یه چند ماهی بیفته عقب تا کنکور شرکت کنم ؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام خیر چون معافیت تحصیلی شما قبل از کنکور سال بعد تموم میشه

 358. میثم
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام من بدون اطلاع خودم برام پذیرش نیرو دریایی ارتش گرفتن تقریبا یک هفته دیگه اعزامه ولی هنوز کد نخورده میتونم تا قبل از اینکه کد بخوره یه پذیرش جدید بگیرم؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۹

   سلام خیر فقط میتونید تمدید کنید که دیگه یک هفته براش زیاد نیست و زمان ندارید

 359. امیر رضا
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام ۶ سال غیبت دارم فراری نیستم
  میخوام روحانیت طلبگی بخونم امکانش هست یعنی معافیت تحصیلی یا….
  یا با ۶ سال چیکار کنم امکان خرید یا….ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی افسردگی گرفتم نیاز به کمک دارم

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام برای تحصیل نباید غیبت سربازی داشته باشید

 360. امیر رضا
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام ۶ سال غیبت دارم فراری نیستم
  میخوام روحانیت طلبگی بخون