تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مشاوره رایگان نظام وظیفه

مشاوره رایگان نظام وظیفه

مشاوره رایگان نظام وظیفه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

مشاوره رایگان نظام وظیفه خدمتی دیگر از مشاورین ایران تحصیل است تا جوانان برومند کشور عزیزمان ایران را در امر نظام وظیفه و خدمت مقدس سربازی راهنمایی نماید. هر پسر ایرانی متعهد است که در سن 18 سال تمام، به مدت دو سال دوره ضرورت خدمت سربازی تمام وقت در خدمت کشور خود باشد و پس از پایان این زمان به گرفتن کارت پایان خدمت نائل می گردند.

مدت خدمت برای هر مقطع تحصیلی در هرسنی یکسان است . اما در این مقاله با عنوان مشاوره رایگان نظام وظیفه ، بر آنیم تا با مشاوره تخصصی نظام وظیفه  و توصیف شرایط سربازی، مطالب مفیدی را ارائه دهیم. تا پس از ارائه مشاوره سربازی با دیدی بازتر در این زمینه تصمیم گیری نمایید . چرا که بعنوان مثال برای برخی از مشمولان سوال پیش می آید که قبل ار ادامه تحصیل خدمت سربازی بهتر است یا بعد از آن؟

خدمت سربازی برای همه پسران بیش از 18 سال، 21 ماه تمام می باشد . اما نکته لازم به ذکر این است که هنگام مشاوره رایگان نظام وظیفه با آنها راه هایی ارائه خواهیم کرد که بتوانند این مدت 21 ماه را کاهش دهند و یا بجای خدمت مرسوم  دوره راحت تری را سپری نمایند.

 

جهت اطلاع از مشاوره رایگان نظام وظیفه ،  مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفهاطلاع از مناطق عملیاتی خدمت سربازی و  جدیدترین تغییرات خدمت سربازی  با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9099072952 ( استان تهران) و یا 9099072952 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه

 

مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه

مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه

 

یکی دیگر از خدماتی که در طی مشاوره داده می شود دررابطه با شرایط خدمت نظام وظیفه  و بصورت مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه می باشد که با توجه به آن، مشمولان گرامی می توانند اطلاعات لازم از قبیل نحوه گرفتن دفترچه و همچنین مراحل آن، نحوه گرفتن امریه سربازی و نحوه گرفتن کسری خدمت و … مطلع شد.

یک داوطلب در موعد اعزام به خدمت باید با داشتن اطلاعات لازم بتواند خدمت خود را به بهترین نحو به مملکت خود انجام رساند. ضمن اینکه در طی این خدمت با توجه به شرایط جغرافیایی ، تحصیلی و خانوادگی خود، بیشترین امکان لازم را جهت خدمت بهینه برای خود مشمول فراهم آورد. از جمله اهداف ما در مشاوره رایگان نظام وظیفه ارائه اطلاعات کامل در این زمینه می باشد.

بسیاری از داوطلبان نیز دارای مدارک و تحصیلات دانشگاهی مانند فوق دیپلم ، لیسانس و فوق لیسانس و یا حتی دکتری می باشند . برای این دسته از داوطلبان امکاناتی برای خدمت راحت تر و موثرتر در نظر گرفته شده است که اطلاعات جامعی در این رابطه را در مشاوره رایگان نظام وظیفه دریافت می نمایید.

 

 

مشاوره رایگان نظام وظیفه در اختیار تمامی مشمولینی که تمایل به یافتن اطلاعات کامل در زمینه کسر خدمت و اخذ امریه می باشند.

 

 

راه های گرفتن  کسر خدمت نظام وظیفه

در مشاوره رایگان نظام وظیفه ، کلیه اطلاعاتی که مشمولان خدمت سربازی و ، نیازمند دانستن آن می باشند در اختیار شما قرار می دهند. بسیاری از مشمولان نظام وظیفه دکتری به دنبال راه هایی برای کسر خدمت می باشند . یکی از مواردی که باعث کسر خدمت نظام وظیفه می شود خدمت در مناطق عملیاتی و یا خدمت در مناطق مرزی می باشد. یکی دیگر از راه های کسری خدمت نظام وظیفه، داشتن فعالیت در پایگاه های مقاومت بسیج می باشد.

طبق قانون نظام وظیفه  متولدین سال 73 به بعد، جزو مشمولان بهره مند در شرایط کسری خدمت قرار نمی گیرند . البته شرایط دیگری برای کسر خدمت این مشمولان وجود دارد. بر همین اساس رئیس وظیفه عمومی در آخرین مصاحبه اظهار داشته اند که طبق قانون جدید به افرادی که پدر آن‌ها 30 ماه سابقه خدمت در جبهه های جنگ داشته، افرادی که پدر آن‌ها 24 ماه سابقه  اسارت داشته و همچنین افرادی که پدر آن ها 25 درصد جانبازی داشته، می توانند از کسری خدمت استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که  پس از تصویب قانون جدید، کسری خدمت سربازی در قانون گنجانده نشده و متولدین سال  1373 به بعد مشمول این قانون نمی گردند. متاسفانه قانون روشن و واضحی برای  کسری‌های خدمت وجود ندارد  ولی آنچه که تا بحال وجود داشته است است، کسری‌های خدمت شامل موارد زیر  می‌شود:

 1. کسر خدمت نخبگی
 2. کسر خدمت ایثارگری
 3. کسر خدمت بسیج

برای فرزندان جانباز کمتر از 25 درصد ، 5 تا 10 درصد ، 2 ماه کسر خدمت، و درصد جانبازی 11 تا 15  معادل 4 ماه کسری، 16 تا 20 درصد  5 ماه، 21 تا 24 درصد 8 ماه کسر خدمت و به فرزندان جانبازان کمتر از 5 درصد جانبازی کسر خدمت تعلق نمی‌گیرد.برای اطلاع دقیق تر با استفاده از مشاوره رایگان نظام وظیفه از اطلاعات لازم در این زمینه بهره مند گردند. لازم به ذکر است که سربازان امریه مشمول کسر خدمت نمی‌شوند.

 

کسر خدمت بسیج

این نمونه از کسر خدمت که شامل بسیجیان فعال می باشد یکی از راه های موجود برای کسری خدمت می باشد. در این روش با توجه به سابقه فعالیت در بسیج، برای هر سال  45  روز از خدمت  وظیفه عمومی کاسته می شود .شایان ذکر است که سقف این کسری تا  شش ماه بیشتر نمی تواتند باشد.

اما در این نوع کسری که سابقا گرفتن آن بسیار راحت تر بود. امروزه سختگیری های بیشتری برای شمول و یا عدم شمول کسری لحاظ می گردد. بعنوان نمونه تا سال 92، دوره تکمیلی 45 روز برگزار می‌شد، و داوطلبین تنها 5 روز در شرایط سختی بسر می بردند، اما امروزه شرایط سخت این دوره به مدت 15 روز افزایش پیدا کرده، که خبرها حاکی از بیشتر شدن آن و یا حذف دوره تکمیلی برای کسر از خدمت خبر می دهند.

 

 

شرایط گرفتن معافیت سربازی

 

شرایط گرفتن معافیت سربازی

 

در مشاوره رایگان نظام وظیفه شرایط مختلف به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. چراکه در هرکدام از این موارد شرایط و قوانینی حاکم است که در  مشاوره رایگان نظام وظیفه برای داوطلبان بسط داده خواهد شد . شرایط معافیت سربازی شامل مواردی از قبیل :

 1. معافيت برای كفالت
 2. معافیت ورزشکاران دارای مدال قهرمانانی
 3. معافيت  ايثارگري
 4. معافيت‌هاي مرتبط با مددجويان
 5. معافيت‌هاي مرتبط با معلولان جسمی و ذهنی
 6.  معافیت نوه ذکور والدین شهدا
 7.  معافیت پزشکی

 

مشاوره رایگان نظام وظیفه ایران تحصیل

مشاوره رایگان نظام وظیفه ایران تحصیل در اختیار تمامی مشمولین خدمت سربازی می باشد تا بتوانند به صورت کامل از جزئیات شرایط کسر سربای  و همچنین اخذ امریه و تحصیل در سربازی و پذیرش سپاه مطلع گردند. متخصصین ایران تحصیل همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشیم.

 

جهت اطلاع از مشاوره رایگان نظام وظیفه ،  مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه و  اطلاع از چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9099072952 ( استان تهران) و یا 9099072952 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

 

کانال اطلاع رسانی مشاوره رایگان نظام وظیفه

کانال اطلاع رسانی مشاوره رایگان نظام وظیفه

 

مطالب مرتبط :

مشاوره امریه سربازی

آیین نامه جدید معافیت پزشکی

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی

معافیت سه برادری نظام وظیفه

خرید خدمت سربازان فراری

مشاوره تلفنی آنلاین نظام وظیفه

مشاوره رایگان نظام وظیفه

نظرات

 1. سلام بنده فارغ التحصیل کارشناس پرستاری ام و یک شهریور تاریخ اعزام، خواستم بپرسم برای خدمت پدرم که از سال۷۱تا۷۳ در سنندج و سقز کردستان بوده کسری شامل من میشه و چند ماه

  • moshaverarshad
   ۰۶ مرداد ۰۰

   سلام متین
   ن متاسفانه شامل کسری خدمت نمیشه

 2. ببخشید منظورتون از اینکه برادرم صلاحیت سرپرسی نداشته باشد چه چیزی است میشه توضیح بدید

 3. سلام خسته نباشید بنده فارغ التحصیل کارشناس پرستاری ام از مهر ۹۶تا تیر۱۴۰۰ ، اعزامی شهریور ۱۴۰۰ ام ، از مرداد ۹۴ تا الان هم بسیج فعال پایگاه دارم و ۸ ماه بسیج فعال دانشجویی آیا زمانی که دانشجو بودم کسری بسیج پایگاه بهم تعلق می گیره با وجود اینکه پایگاه فعالی زده و حدود چقد کسری بسیج دارم و اینکه سربازی پدرم از ۷۱تا۷۳ در سنندج و سقز بوده ۲۴ ماه ایا برای اون هم کسری می گیرم و چقدر. ممنون

 4. سلام خسته نباشید
  من یک کلیه مادر زادی دارم
  با این شرایط معاف از رزم میشم یا معاف کامل؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید .

  • moshaverarshad
   ۰۲ مرداد ۰۰

   سلام اگه نارسایی شدید داشته باشی معافیت میگیری

   • منظور از نا رسایی شدید چیه؟

   • منطورتون از نا رسایی شدید برای کلیه ای که دارمه؟

 5. سلام
  بنده مجرد هستم و ازدواج نکرده ام ،دارای یک برادر بزرگ تر هستم که سالم است و پدر بنده فوت کرده اند و برادر من کفالت مادرم و معافیت سربازی را نگرفته است و الان ازدواج کرده و صاحب دو فرزند میباشد من تنها همین برادر بزرگ تر را دارم که ۲۶ سالش است و الان معاف تحصیلی حوزه میباشد و طلبه است و معافیتش تموم نمیشه،چون حوزه و طلبگی تحصیلشون تمومی نداره و همینطور معاف تحصیلی میمونه،و سوال بنده این است ،من می توانم کفالت مادرم را بگیرم و معافیت سربازی را؟

  • moshaverarshad
   ۰۲ مرداد ۰۰

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی نداشته باشند شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 6. سلام من دوماه قبل ۱۸ سالگی دیپلم گرفتم همین امسال .الان ۶ ماه معافیت دارم؟ یعنی نمیتونم کنکور سال بعد شرکت کنم ؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۰۰

   سلام اگر امسال دیپلم گرفتید سال بعد هم میتونید کنکور بدید

 7. سلام پدرم ۲۷ ماه جبهه بودن فقط کارت سربازی دارن میشه برای کسر خدمت استفاده کرد؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۰۰

   سلام برای گرفتن کسری خدمت باید از محل خدمت خودشون نامه بگیرن بدن به محل خدمت شما که اقدام کنید

 8. سلام برای افتادن محل خدمت در خود نظام وظیفه که در میدان سپاه هستش باید بزنم نیرو انتظامی؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۰۰

   سلام بله زیر نظر نیروی انتظامی هست

 9. سلام من خرداد۹۸ دیپلم نظام جدید گرفتم و سال ۹۸ و ۹۹ کنکور شرکت کردم و برای ۱۴۰۰ هم پیام نور ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم و کنکور دادم و میخوام دوباره همزمان با دانشگاه پیام نور، کنکور ۱۴۰۱ هم بدم که میشه کنکور چهارمم..الان من مشکلی از نظر نظام وظیفه ندارم؟میتونم بعد قبولی ۱۴۰۱ در دانشگاه جدید و هر رشته ای که قبول شدم ثبت نام کنم ؟ از نظر سنوات تحصیلی و اینا مشکلی نیست ؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۰۰

   سلام اگر ورودی مهر 1399 وارد دانشگاه شدی میتونی کنکور بدی ولی باید انصراف داده باشی

 10. سلام وقت بخیر بنده دارم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم درحال حاضر
  پدرم 75سالشه و تحت پوشش کمیته امداد هست و 9تا خواهر و برادر ناتنی دارم اسم مادرم توی شناسنامه پدرم نیست و عقد موقت بوده و مدرکی هم دال بر اینکه صیغه موقت بوده وجود ندارد یه خواهر تنی زیر 18سال دارم و خودمم از بورسیه کمیته امداد استفاده می کنم آیا شرایط معافیت کفالت مادر و یا خواهر رو دارم

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۰۰

   سلام اره اگه تنها پسر بالای 18 سال مادرت هستی میتونی ازش استفاده کنی

 11. سلام وقت بخیر . بنده متولد 22/9/81 هستم اما مدرسه اطلاع رسانی برای گرفتن معافیت تحصیلی نکرد و بعد اومدن کارنامه ی ترم دوم تازه به ما گفتن که همچین کاری باید بکنید . اقدام کردم اما پلیس +۱۰ گفتن که دیر اومدی تو سیستم ثبت نمیشه باید توجیح نامه ی غیبت بزنی ‌. به نظرتون امکان داره قبول کنن و معافیت تحصیلی رو بدن؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۰۰

   سلام اره میتونی بگی که بعلت بیماری نتونستی مراجعه کنی ولی گواهی از پزشک ارت میخوان

 12. امیر چراغی
  ۲۲ تیر ۰۰

  سلام من یه درس تجدید داشتم از پارسال و امسال خرداد قبول شدم و از طریق همین درس تا 1401/2/16 معاف هستم اما می‌خوام بدونم میتونم واسه کنکور سال دیگه شرکت کنم با این شرایط مثلا یه چند ماهی بیفته عقب تا کنکور شرکت کنم ؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۰۰

   سلام خیر چون معافیت تحصیلی شما قبل از کنکور سال بعد تموم میشه

 13. سلام من بدون اطلاع خودم برام پذیرش نیرو دریایی ارتش گرفتن تقریبا یک هفته دیگه اعزامه ولی هنوز کد نخورده میتونم تا قبل از اینکه کد بخوره یه پذیرش جدید بگیرم؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۰۰

   سلام خیر فقط میتونید تمدید کنید که دیگه یک هفته براش زیاد نیست و زمان ندارید

 14. امیر رضا
  ۲۱ تیر ۰۰

  سلام ۶ سال غیبت دارم فراری نیستم
  میخوام روحانیت طلبگی بخونم امکانش هست یعنی معافیت تحصیلی یا….
  یا با ۶ سال چیکار کنم امکان خرید یا….ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی افسردگی گرفتم نیاز به کمک دارم

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۰۰

   سلام برای تحصیل نباید غیبت سربازی داشته باشید

 15. امیر رضا
  ۲۱ تیر ۰۰

  سلام ۶ سال غیبت دارم فراری نیستم
  میخوام روحانیت طلبگی بخونم امکانش هست یعنی معافیت تحصیلی یا….
  یا با ۶ سال چیکار کنم امکان خرید یا….ممنون میشم راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۰۰

   سلام با غیبت سربازی نمیتونید ادامه تحصیل بدید

 16. ۶ سال غیبت دارم چیکار میشه کرد راهنمایی لطفا

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۰۰

   سلام امکان داره ببخش جریمه غیبت امسال هم بیاد که اگه دفترچه بفرستی جریمه اضافه خدمت نداشته باشی

 17. سلام . من در حال حاضر اختلال پانیک دارم مربوط ب اعصاب و روان فک میکنم . وقتی حمله پانیک بهم دست میده سر درد اول میاد بعد تپش قلب بالا و در اخر قفل شدن کل بدن و افتادن زمین. و ترس از مرگ از علاماتیه ک این حمله بهم دست میده .و . .. اینکه من بچه بودم تمرکز هواس هم داشتم و پرونده دارم تو کلینیک بیمارستان شرکت نفت . و اینکه میخواستم بدونم میتونم اقدام کنم؟ من کاردانی هستم و مشمولم در حال حاضر از بهمن 99 مشمول شدم .. میخواستم ببینم میتونم معاف بشم

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۰۰

   سلام اره اگر مشکل بیماریت به تایید کمیسیون پزشکی برسه و پرونده ارائه بدی میتونی از معافیت استفاده کنی

 18. سلام
  بنده پدرم مشکل شنوایی شدید داره و بی سواد هستن و مشکل صحبت کردن داره یعنی خیلی سخت میشه فهمید که چی داره میگه و سنش ۵۶ ساله و بیکار هستش من کار میکنم و در مخارج کمکش میکنم هیچ برادر و خاهری هم ندارم معافیت شامل بنده میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ تیر ۰۰

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای اطلاع دقیق از مشاوره نظام وظیفه خود هم از طریق پلیس +10 اقدام کنید برای پیگیری و استارت کارهای معافیت و هم از طریق مشاوران مرکز ایران تحصیل میتوانید ولی اگر شرایط پذر شما به صورتی باشد که امکان شاغل شدن را ندارن و ناتوانی شدید دارن و امکان کار کردن محیا نباشد شانس خواهید داشت موفق باشید

 19. سلام خسته نباشید..بنده متولد ۸۰ هستم میخواستم معافیت پزشکی دائم بگیرم میخواستم بدونم میتونم معاف دائم شم؟ دیسک کمر خفیف دارم دیسک گردن خفیف..۳ ماه پیش تصادف کردم و مهره چهار کمرم شکست و هنوز ک هنوز کاملا خوب نشده و دردش شدیده..مینیسک زانو چپم هم صدمه دیده گاهی درد میکنه..مدرکت تحصیلیمم زیر دیپلم هستش..

  ممنون میشم کمکم کنید.تشکر.

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۰۰

   سلام اره چون زیر دیپلم هستی ولی الان گرفتن معافیت بخاطر کمبود سرباز سخت شده ولی ارزش اقدام کردن رو داره

 20. سلام خسته نباشید برای تغییر ادرس و برداشتن بومی بودن از پرونده میشه تغییر ادرس داد؟

 21. سهراب رضایی منش
  ۳۰ خرداد ۰۰

  سلام من دانشجوی انصرافی هستم و مهلت معرفی یکساله من ۴ شهریور تمام میشود / می خواهم مجددا در مهر ماه وارد دانشگاه شوم :
  ۱- آیا باید درخواست اعزام کنم یک هفته قبل از ۴ شهریور در پلیس + ۱۰ ؟
  ۲ـ اگر بخواهم برای معافیت پزشکی اقدام کنم از یک هفته به پایان مهلت باید اقدام کنم یعنی (مثلا ۲۵ مرداد) یا باید از ۲ماه قبل اقدام کنم یعنی مثلا از تیرماه ؟؟ که تا ۴ شهریور ۲ ماه فرصت باشد
  ۳- میشه برای اینکه مشکلی پیش نیاد . یک هفته مانده به ۴ شهریور (مثلاً۲۵ مرداد) درخواست اعزام بزنم و همزمان درخواست معافیت پزشکی یعنی ۲ درخواست همزمان که مشکلی برای غیبت خوردن نداشته باشم ؟؟
  لطفا پاسخ ۳ سوال من رو بدید ممنون

  • moshaverarshad
   ۰۱ تیر ۰۰

   سلام سهراب
   یک هفته مونده به اینک تموم بشه مهلت معافیت تحصیلی اقدام کنید پلیس +10

 22. سلام ، من دانشجو ورودی آبان ۹۹ هستم و هنوز برای معافیت دانشجویی اقدام نکردم اگه الان اقدام کنم مشکلی واسم پیش میاد یا مشکلی برام پیش اومده؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۷ خرداد ۰۰

   سلام نیما بستگی داره کی مدرک دیپلم گرفته باشین

 23. آرمین
  ۱۹ خرداد ۰۰

  سلام ببخشید وثیقه سربازی من درسایت ها دیدم 15 میلیون برای سفر های سیاحتی ولی رفتم نظام وظیفه 30میلیون خواست .در این باره اهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۱۹ خرداد ۰۰

   سلام بله برای سفر سیاحتی30 میلیون هست

 24. معافیت پزشکی دائم به خاطر بیرون زدگی فتق کمر در مهره L4,L5 و لمسی شدن دست و پا امکان پذیره؟

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۰۰

   سلام اگر دیپلم یا زیر دیپلم باشی به احتمال 70 درصد بله

 25. عباس کریمی
  ۱۲ خرداد ۰۰

  ببخشید من متولد 1359 هستم عفو رهبری شامل من میشود یا اینکه میتونم بخرمش؟باتشکر

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۰۰

   سلام خرید خذمت فعلا برداشته شده و فعلا شامل عفو رهبری هم نمیشید

 26. سلام.متولد ۸۰/۸/۱۰ ام.آخرین سال تحصیل رو که دوازدهم بوده،بزرگسالان بودم.و دوسال معافیت تحصیلی داشتم.آبان امسال معافیت تحصیلیم تموم میشه.سوالم اینه با توجه به سنم، اگه من تا قبل ۲۰ سالگی تموم، دیپلم بگیرم، میتونم معافیت یکساله بعد دیپلم بگیرم؟ ممنون.

  • moshaverarshad
   ۱۱ خرداد ۰۰

   سلام م.ع
   ن متاسفانه نمیتونید معافیت تحصیلی از نظام وظیفه بگیرید

 27. معین حسین زاده
  ۰۴ خرداد ۰۰

  سلام
  26سالمه لیسانس برق چند ماهی میشه فارغ التحصیل شدم
  برای معافیت دائم از طریق راکورواتوم اقدام کردم پزشک اول ارجام داد متخصص پزشک متخصص جهت معاینه پزشکی و رادیولوژی ارجام داد بیمارستان
  در رادیولوژی گرفته شده زاویه زانوراست23درجه زاویه زانو چپ 20درجه اعلام شد.پزشک جواب رادیولوژیمو دید و گف 20روز دیگه باید بری شورا
  (ضمن اینکه 9سال پیش هم تصادف کردم و پای چپم از ناحیه ساق شکست و با گج گرفتن جوش خورد)
  میخواستم بدونم برای معافیت دائم از این طریق ملاک فقط همین که زاویه انحنا بالای 15درجه باشه کافیه؟؟؟
  شرایط فیزیکی مطرح نیست؟؟
  الا من صدردصد معاف میشم؟؟
  ممنون از شما

  • moshaverarshad
   ۰۴ خرداد ۰۰

   سلام اگه مدرک تحصیلیت کمتر از کارشناسی بود صد در صد میتونستی ولی چون لیسانس داری احتمال70 درصد معاف بشی شرلیط فیزیکی خیلی مهمه یعنی نحوه راه رفتن

   • معین حسین زاده
    ۲۷ تیر ۰۰

    من قوانین معافیت پزشکی نظام وظیفه رو خوندم واسه ژئوراکورواتوم چیزی راجب مدرک تحصیلی نگفته بود فقط زده اگه بالای 15درجه باشه معاف دائم کمتر از 15درجه معاف از رزم هیچ تبصره ای هم ننوشته بود در صورتی که واسه بند هایه دیگه قانون معافی اگه مدرک تحصیلی ملاک بوده زیر همون بند تبصره زده بودن … کجایه قانون معافیت زدن میشه راهنماییم کنید ممنون از شما

    • moshaverarshad
     ۲۹ تیر ۰۰

     سلام برای مفاد معافیت ها زیر هر مواد تبصره هم گذاشتن

 28. کردوان زارعی
  ۰۲ خرداد ۰۰

  سلام وقتتون بخیر
  بنده پدرم خادم مسجد هست در سنندج و متاسفانه بخاطر مشکلی که از ناحیه پا دارند نمی توانند کار کنند و ما هیچ گونه درآمدی از هیچ گونه سازمان یا ارگانی دریافت نمی کنیم فقط کمکهای مردمی هست که به ما می کنند و نظافت مسجد بعهده من هست من فقط یک برادر کوچکتر از خودم دارم بنده می تونم معافیت سرپرست خانوار بگیرم
  سپاسگزارم ممنون اگر پاسخ بدید

  • moshaverarshad
   ۰۳ خرداد ۰۰

   سلام اگر شما تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشید میتونید صد در صد معافی بگیرید که باید از اون ارگان نامه بگیرید

 29. امیر
  ۲۵ اردیبهشت ۰۰

  سلام خسته نباشید من پدرم عضو کمیته امداد هست و مریض و سن بالای۶۵ سال دارن مادرمم خونه دار و مریضن دوتا برادر دارم جفتشونم سربازی رفتن و الان متاهلن و دوتا خواهرم دارم پدرم نمیتونه کار کنه و سنشم بالاعه ایا میتونم معافیت بگیرم؟؟؟؟

 30. امیر
  ۲۵ اردیبهشت ۰۰

  سلان خسته نباشین من پدرم عضو کمیته امداد هستن و سنشون بالای۶۵سال هستش و مریض هستن و نمیتونن کار کنن مادرمم خونه داره و مریض دوتا برادر بزرگترمم رفتن سربازی دوتا خواهرم دارم ایا میتونم از سهمیه کفالت واسه معافیت استفاده کنم؟؟؟لطفن جواب بدین

 31. علیرضا
  ۰۶ اردیبهشت ۰۰

  سلام
  پدر من بازنشسته نیروهای مسلح هستن
  از سال 68 تا 78 در منطقه امیدیه نیروهوایی مشغول خدمت بوده اند
  آیا کسری به من تعلق میگیره ؟

 32. علی
  ۲۱ فروردین ۰۰

  سلام بنده دانشجو هستم پدرم و مادرم و خودم تحت پوشش کمیته هستیم پدر دیسک کمر و مفصل زانو هاش ساییده و دکترا گفتن قابل ترمیم نیست و پدر چشمایش را بخاطر اب مروارید عمل کرده و مادرم هم دیابت و چربی دارد . پدرم ۶۹ سالش و مادرم ۵۹ سالش هست و ۹ فرزند هستیم که ۷ تا از انها ازدواج کرده اند و من و برادرم که او هم بالی ۱۸ سال است و سربازی کرده است ایا من شامل چه معافیتی میشوم

  • moshaverarshad
   ۲۳ فروردین ۰۰

   سلام علی
   با توجه به اینک برادر بزرگتر از 18 سال دارین شما نمیتونید معافیت برای پدرت بگیری

 33. ابوالفضل
  ۱۵ فروردین ۰۰

  سلام خسته نباشیدپدرمن۱۰درصدجانبازی داره و۲۵ماه سردشت خدمت کرده برادرم معاف شده ایامنم معاف میشم یاکسری خدمت به منم تعلق میگیره؟؟ممنون میشم جواب بدین.❤🙏

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۰۰

   سلام جناب ابوالفضل با توجه به اینک برادرتون استفاده کرده شما نمیتونید از معافیت سربازی استفاده کنید
   فقط شما میتونید مابین 3 تا 6 ماه از کسری خدمتتون استفاده کنید

 34. مهران
  ۲۹ اسفند ۹۹

  سلام
  من کف پام صاف دیپلم هم نگرفتم میخواستم بدونم میتونم معافیت بگیرم؟

  • مشاور ارشد
   ۰۱ فروردین ۰۰

   سلام اگه یکی از موارد معافیت رو داشته باشید بله می تونید معافیت سربازی بگیرید.

 35. محمد مهدی صفایی
  ۱۵ اسفند ۹۹

  سلام من متولد ۱۳۸۰/۹/۱۲
  آذر ۱۳۹۹ رفتم تو ۱۹ سال
  اگه یک سال دیگه خدمت به تعویق بندازم اضافه میخورم

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۹۹

   سلام معافیت تحصیلی داشته باشین‌ میتونین سربازی نرین ولی در صورتی که معافیت تحصیلیتون تموم بشه نمیتونید

 36. سلام و خسته نباشید.من پدرم جانباز 30 درصد با 21 ماه خدمت در جبهه بود.سال 97 پدرم فوت کرده و من و مادرم باهم زندگی می کنیم.یه برادر بزرگتر از خودم هم دارم که متاهل هست و معافیت گرفته برا جانبازی پدرم.آیا امکانش هست که من برای مادرم معافیت کفالت بگیرم؟؟؟؟؟؟

 37. سلام من اعزامی ابان ماه ۹۸ هستم ۶ماه کسری خدمت ایثارگری پدرم رو نتونستم استفاده کنم چون ۳ماه غیبت دفترچه ای دارم میخاسم بببینم قانون جدیدی ثبت نشده ک بتونیم استفاده کنیم از کسری؟؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۹۹

   سلام قانون جدید که نه لحاظ نشده ولی در صورتی که بتونین غیبتتونو موجه کنید میتونید استفاده کنید

 38. سلام . من شهریور ۹۸ دیپلم گرفتم و تا پایان شهریور۹۹ فرصت معرفی داشتم ولی به دلیل تعویق کنکور خودم رو در تاریخ مقرر معرفی نکردم و اواسط آبان ۹۹ برای ثبت نام دانشگاه آزاد از پلیس۱۰+معافیت تحصیلی گرفتم ، میخواستم بدونم میتونم در کنکور۱۴۰۰ شرکت کنم و وقتی قبول شدم از دانشگاهم انصراف بدم و برای دانسگاه جدبدم از پلیس ۱۰+معافیت تحصیلی بگیرم

  • مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۹۹

   سلام بله شما میتوانید یکبار انصراف بدین و رشته جدیدتون ادامه تحصیل بدین

 39. علی محمدی
  ۰۱ اسفند ۹۹

  سلام خسته نباشید
  من پدرم در سال ۷۶ در خوی مرز خدمت کرده در اورگان سپاه نیروی مقاومت میخواستم ببینم کسری به من میرسه یا نه ممنون

 40. فریبرز
  ۰۱ اسفند ۹۹

  سلام.پدر من نزدیک به ۳سالی هست که غیبش زده فقط گاهی تماس میگیره از زمانی که رفت خرج خواهر و مادرم گردن من درسمم به خاطر این‌موضوع ول کردم الان غیبت خوردم بعد این همه سال ما تونستیم طلاغ مادرم و بگیرم میخوام کفالتش و بعهده بگیرم اما این غیبت مشکل ساز شده راهی هست برا توجیحش میتونم معافیم و بگیرم

 41. سلام اگه توی ارشد پایان نامه رو تحویل نداده باشیم یا به هردلیلی تایید نشده باشه و بخوام برم خدمت باید با مدرک لیسناس برم یا مدرک معادل مد دانشگاه؟؟

  • مشاور ارشد
   ۲۸ بهمن ۹۹

   سلام مدرک لیسانس میخوره براتون

 42. علی اکبر
  ۲۲ بهمن ۹۹

  سلام وقت بخیر
  من فارق تحصیل اذر 99 هستم داررای مهندسی تکنولوژی نرم افزار.
  برای امریه نیاز به 6 ماه بیمه در شرکت دانش بنیان هست،ایا میشه در یک شرکت دانش بنیان فعالت کنم و بیه را دریافت کنم،بعد از اون برای امریه به یک شرکت دیگه دانش بنیان بروم و اونجا ادغام کنم برای امریه(با توجه به این که بیمه قبلی برای من حساب شود و پیش نیاز سابقه بیمه دجهت امریه باشد)؟

 43. با سلام… لطفا سوال منو جواب بدید. با تشکر
  بنده دانش اموز سال دوازدهم هستم تقریبا تا اخر خرداد ۱۴۰۰ یعنی بعد اتمام امتحان نهایی درسم تموم میشه دیپلم میگیرم..
  شرایط من از لحاظ پزشکی طوریه که برای دیپلمه ها معافیت میدن برای بالا تر یعنی کارشناسی و کارشناسی ارشد معاف از رزم
  سوالات من:
  ۱_ایا میتوانم بعد از خرداد حد فاصل سه ماه تابستان برای معافیت اقدام کنم؟
  ۲_اگر معاف نشوم میتوانم ار فرصت یکسال فارغ التحصیلی برای کنکور سال بعد شرکت کنم یعنی ۱۴۰۰ قبول نشم معاف هم نشم میتونم برای ۱۴۰۱ ثبت نام کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۹۹

   سلام و وقت بخیر شما بعد ازمون نهایی خرداد اقدام کنید در صورتی که معاف شدین چه بهتر در صورتی ک‌به‌شما معافیت ندن میتونین از یکسال معافیت تحصیلی خودتون استفاده کنید

 44. محمدحسین دبیرزاده
  ۰۸ بهمن ۹۹

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من در منطقه ی بد اب و هوا خدمت میکنم که دو ماه کسری بد اب و هوا بودن داره
  الان 7 ماه کسری ایثارگری اوردم و گفتند به خاطر این 7 ماه یک ماه از کسری بد اب و هواییت کم میکنیم و یک ماه کسری بهت میدیم
  خواستم ببینم همچین چیزی قانونی و درسته؟
  ممنون

 45. سلام علیکم .بنده اعزام به خدمت کردم ، بعد به محض دریافت برگه سفید بیماری ام شدید شد بعد از طریق نظام وظیفه ابطال و درخواست معافیت پزشکی کردم .که برم کمیسیون، آیا اگر معاف از رزم زدن برام دوباره به همان ارگان و محل اموزشی بیوفتم یا جایی دیگر .مثلا اول ارتش بود بعد نیروی انتظامی یا سپاه تغییر میشه یا ن

 46. سلام من در حین اموزش گروه ب شناخته شدم و۱۵ روز اموزش دیدم ولی به کمسیون فرستادن اگه از گروه ب در بیام و به الف برگردم باید بازم برم اموزش ببینم یا مستقیم میرم یگان؟

 47. سلام میخواستم بدونم بعد از ایست خدمتی اگر دوباره بخواهیم به خدمت برگردیم ،دوباره دقیقا همون پادگان برمیگردیم یا ممکنه که عوض بشه؟
  میدونم نیروی خدمتی تغییر نمیکنه
  من نیرو زمینی ارتش هستم و میدونم بازم همون نیرو زمینی باید خدمت کنم ، اما پادگانم ممکن است که عوض بشه؟

 48. سلام.
  من 20 بهمن 99 مهلت 12 ماهه برای ارسال دفترچه سربازیم به پایان می رسه. الان آزمون دکتری 99 رو ثبت نام کردم و همزمان میخوام برای دریافت امریه هم اقدام کنم تا در صورت عدم قبولی در آزمون دکتری و رفتن به خدمت سربازی، بتونم امریه داشته باشم. میخواستم به بدونم که باید دفترچه رو در چه تاریخی از این مهلت باقی مانده ای که دارم ارسال کنم تا هم بتونم فرصت برای حضور در آزمون دکتری در 15 اسفند داشته باشم و هم اینکه فرصت اقدام برای دریافت امریه رو از دست ندم؟

 49. سلام من طلاق گرفتم برای معافیت کفالت مادر اقدام کردم از ۲۴اردیبهشت اقدام کردم تا الان به من جوابی ندادند دو تا ۵۵روز گفتند باید صبر کنم ولی دوستام یک ماهه جواب براشون اومده سوالم اینه طبیعی هست سه ماه بیشتر صبر کنیم یا اشکالی هست؟

 50. سلام،بنده به علت کرونا ۳۰مهر۹۹طبق اعلام سازمان سنجش فارغ التحصیل شدم وکنکورارشدپذیرفته شدم،اکنون که برای ثبت نام وگرفتن معافیت تحصیلی مراجعه کردم نظام وظیفه چون شما ۳۱شهریورفارغ التحصیل نشده ایدومعافیت سیستمی است،سیستم ایرورمی زنه،وبایدمشکل توسط مسؤلین مافوق تهران حل شود،خواهشمندم با توجه به اینکه ،این مشکل جمعی از دانشجویان است که سال آینده محروم از شرکت درکنکورمیشویم،کمک کنن که حق ما درحال ضایع شدن است،چون بین فارغ التحصیلی وقب‌ولی ارشد ما فاصله ای هم نیفتاده است

 51. سلام
  من برگه کسری بسیجم رسیده به دستم.چقدر طول میکشه تا توی سامانه ناجا ثبت بشه ؟

 52. سلام نداشتن مادرزادی یک کلیه معافیت دائم داره؟؟؟

 53. سلام
  بنده دیسک کمر دارم شدید هم هست و احتمال معافیتم وجود داره
  الان محصل هستم و درسم یک ماه و نیم دیگه تموم میشه
  اگر الان و حین تحصیل برا معافیت اقدام کنم ( چون میگن دیسک کمر معافیت دایمی داره) ،
  بعد توی این یک ماه و نیم تکلیفم مشخص نشه و بعد از این یک ماه و نیم ، بگن معاف نمیشی ،
  بلافاصله بعدش باید برای اعزام اقدام کنم ؟
  از فرصت یکساله بعد از فارغ‌التحصیلی برای معرفی نمی تونم استفاده کنم؟

  • سلام و وقت بخیر شما حین تحصیل نمیتونین اقدام کنید

 54. محسن عاشوری
  ۰۱ تیر ۹۹

  سلام دکتر برای اعزام وضعیت جسمانی منو سالم زد یعنی تو برگه سفید ولی حین خدمت رفتم بیمارستان ۵۰۵‌ارتش مربوط به اعصاب روان معاف از رزم واسم نوشت میخواستم بدونم روی کارت یا داخل کارت پایان خدمتم گروه ب یا معاف از رزم ثبت میشه؟ میتونم این معاف از رزمو باطل کنم چون به دکتر گفتم فقط بزن انتقالی به موطن خود راهنمایی کنین ممنونم از شما

  • سلام و وقت بخیر
   روی کارت پایان خدمتتون معاف از رزم نمیخوره

  • سلام و وقت بخیر
   معاف از رزم روی کارتتون چاپ نمیشه

 55. محمد قنبری
  ۲۴ فروردین ۹۹

  سلام .
  امکان تماس از موبایل نمیباشد؟
  همچنان اپراتور شماره را اشتباه اعلام مینماید.
  متاهلم و متولد ۶۸ زیر دیپلم .
  امکان خرید خدمت وجود دارد.
  لطفا راهنمایی نمایید.

  • dr-naqizade
   ۲۵ فروردین ۹۹

   سلام و وقت بخیر شما می بایست با شماره 9099072952 با تلفن ثابت بدون پیش شماره تماس بگیرید.

 56. dr-naqizade
  ۲۱ فروردین ۹۹

  سلام
  بله برا تمامی دانشجویان این قوانین صدق میکند

 57. سلام و خسته نباشید، بنده چهار ماه خدمت کردم در ارتش (دوماه آموزشی و دوماه در یگان) و بعدش دانشگاه قبول شدم و الانم درسم تموم شده ….آیا دوباره باید دوره آموزشی رو برم؟ یا ادامه خدمتم در همان یگانی که افتاده بودم خواهد بود؟

  • dr-naqizade
   ۲۶ فروردین ۹۹

   سلام و وممنون
   شما بعد تحصیلتون همون یگانی که افتاده بودین ادامه خدمتتونو انجام میدین

   • دانیال
    ۱۶ خرداد ۰۰

    با سلام؛دقیقا منم همین شرایط‌ دارم ولی همکارتون که مشاور بودن نوشته بودن که آموزشی لازم نیست برید ولی یگان و حتی ارگانتون هم ممکنه تغییر کنه

    • moshaverarshad
     ۱۸ خرداد ۰۰

     سلام اگه دوره تکمیلی رفتی اموزشی لازم نیست

 58. سلام بنده سرباز امریه یعنی سرباز معلم هستم ایا می توانم از کسری خدمت استفاده کنم ،کسری خدمت بنده داشتن ۸ سال کارت فعال بسیج است ؟؟

  • dr-naqizade
   ۱۹ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر
   ن نمیتونید

 59. محمود ناصری
  ۱۷ اسفند ۹۸

  سلام وقت بخیر محمود ناصری هستم که متولد سال ۷۸ ۱۲ ۱۸ ودر سال ۹۷ ۱۱ ۳ پیش دانشگاهی گرفتم و چند روز پیش رفتم برای پلیس +۱۰گفتند تا ۱۸ ۱۲ ۹۸ وقت داری مدارکم کامل کردم و میخواستم دفترچه پست کنم و گفتند سیستم بسته شد صبر کن تا اردیبهشت ایا غیبت هم می خورم.

  • dr-naqizade
   ۱۷ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر بخاطر وضعیت پیش اومده برا همه اینطوری نگران نباشید

 60. سلام و خسته نباشید

  بنده کاردانی دارم و بخاطر همین باید خدمت سربازی را حتما تمام کنم

  بعد کنکور سراسری شرکت کنم.

  من اواخر اسفند یا اوایل فروردین سال ۹۹ سربازیمو تموم میکنم

  میخواستم ببینم میشه برا ورودی بهمن سال۹۹ از الان بخونم و کارت پایان سربازیمو یه ماه یا دوماه دیر به دانشگاه مربوطه تحویل بدم

  ممنون میشم

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر نامه به پلیس +10 میزنن
   که ممکن قبول نکنند شما میتونید برا تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنید

 61. سلام ببخشید من bmi بالایه ۴۰ هستم شندیدم چاقی مفرط بی ام آی بالای ۴۰ معاف هست درسته بالایه ۴۰ معافیت داره یانه من مشمول شدم میخوام ببینم اقدام کنم یانه لطفا زودتر جواب بدین

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر شما با مرکز مشاوره تماس بگیرید همکارامون شرایط معافیتشو بصورت کامل بهتون توضیح بده

   • دانیال
    ۱۶ خرداد ۰۰

    سلام،وللا هرچی به شماره که ثبت شده زنگ میزنیم میگه در شبکه وجود نداره

    • moshaverarshad
     ۱۸ خرداد ۰۰

     سلام بخاطر شلوغی خطوط هستش

 62. سلام خسته نباشید من از چنتا از سربازا شنیدم که بعد از عید قرار بر این هست که میخان کسری هارو بردارن میخاستم بدونم آیا درسته این خبر یا خیر ممنون میشم جواب بدین.

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر هیچ اطلاعیه مبنی بر برداشتن کسری خدمت سربازی نزاشتن فعلا

 63. مهران
  ۰۹ اسفند ۹۸

  سلام. نظام وظیفه برای سنوات ارفاقی من موافقت کرده ولی بعدش خودم نتونستم برم دانشگاه و تکمیلش کنم. بخاطر همین ترم قبلیم آخرین ترمم بوده. حالا من رفتم برای اعزام دفترچه پست کنم و 5 روز دیرتر اقدام کردم و یعنی 5 روز غیبت داشتم. چون تو نامه دانشگاهم انصرافم از تاریخ ترم قبلم خورده بود. حالا من دفترچه پست کردم و تو برگه سبزم که پلیس 10+ داده غیبت نخوردم. امکانش هست که غیبت بزنم برام در آینده و اگه زدن راهی وجود داره؟

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر از اخرین تاریخ که انصراف زده شده یکسال بگذره و بعد یکسال حتی یک روز هم بگذره براتون غیبت محسوب میشه

 64. ببخشید یعنی معافیت تحصیلی لازم نیست؟.. چون بار دومه میخوام کنکور بدم!..

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر
   بستگی به این داره که اخرین مدرک تحصیلیتونو کی گرفتین

 65. سلام خسته نباشید
  من امسال برای بار اول (98)کنکور دادم و میخوام سال آینده (99) دوباره کنکور بدم آیا معافیت تحصیلی لازمه یانه…؟ متولد 4/7 /80 هستم. اگه لازمه کی باید اقدام کنم؟.. (دیپلم رو خرداد گرفتم)..

  • drnaqizade
   ۰۸ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر در صورتی که کنکور بدین و موفق به قبول بشین خود دانشگاهی که قبول شدین نامه به پلیس +10 میزنه و کاراشو پیگیری میکنید

 66. سلام خسته نباشین مادر من ۱۵ ساله تحت پوشش بهزیستی هستن پدرمم به علت دیسک کمر و ناتوانی و اعتیاد قادر به انجام کار نیستن من میتونم از بهزیستی برای معافیت اقدام کنم

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر
   برا پدرتون کار از افتادگی زدن؟

 67. سلام من بیماری برص دارم قسمت های کناری چشمام هردو مقداری ازپیشانیم وارنج وزانو دیگرقسمت های بدنمم هست میخواستم بدونم امکان اینکه معاف بشم هست یانه توروخداجواب بدیدچندماه هست که فکرم مشغوله

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر
   شما بایستی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید و براتون راهنمایی کنند

 68. سلام خسته نباشید.
  من پذیرش سپاه شدم تتو دارم روی بدنم میخواستم ببینم اونجا برام مشکل پیش میاد؟

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر ممکن شما موقعی که دعوت مصاحبه میشین بخاطر تتو شمارو قبول نکنن پاکش کن مطمن برو

 69. سلام من متولد ۱۳۸۰/۱۲/۲۷هستم
  میخام برم دفترچه پست کنم وایم مشکلی پیش نمیاد ۲ ساله مدرسه نمیرم

  • dr-naqizade
   ۱۵ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر با توجه به سنتون مشکلی براتون پیش نمیاد

 70. سلام من دو ساله از دانشگاه در مقطع كارداني اخراج شدم
  چند روز پيش تصميم گرفتم برم خدمت
  رفتم دانشگاه كه برگه اي كه بايد ببرم پليس +١٠ را بگيرم بهم گفتن ٣مليون بدهكار دانگاه هستي تا تصويه نكني نميديم اون برگرو بهت
  من اگه پول داشتم كه درسمو ميخوندم اخراجم نميكردن به دليل غيبت
  لطفا كارشناساي محترم يه راهنماييم كنن كه بايد چيكار كنم كه بتونم برم خدمت؟

  • dr-naqizade
   ۱۹ اسفند ۹۸

   سلام و وقت بخیر دوست عزیز جناب کاوه شما فقط از طریق تسویه با دانشگاه براتون میسر در غیر اینصورت متاسفانه نمیتونید

 71. امیر
  ۱۵ شهریور ۹۸

  سلام خسته نباشید من مهلت یکساله بعد از فارغ التحصیلیم پایان شهریور98 تموم میشه حالا این پیامو دریافت کردم ( دانشجوی گرامی سنوات تحصیلی شما مورخه 1398/6/2 به اتمام میرسد پیگیری نمایید درصورتی که کمیسیون دانشگاه شما را حاعز شرایط ادامه تحصیل تشخیص داد حداکثر ظرف 3ماه درخواست خود را در دفتر پلیس+10 ثبت نمایید .درغیر این صورت شما مجاز به ادامه تحصیل نخواهیدبود) متولد 2شهریور78 هستم حالا میخواستم بدونم ثبت نام دانشگاه که تو ماه مهر انجام میشه از لحاظ سربازی مشکلی ندارم اگه دارم باید چکار کنم . ممنون از شما

  • سلام ممنون هیچ مشکلی برا شما پیش نمیاد

ایران تحصیل
تماس با مشاور