ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مدت آموزشی معاف از رزم + بخشنامه جدید ۱۴۰۲

مدت آموزشی معاف از رزم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مدت آموزشی معاف از رزم برای سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ چگونه مدت آموزشی معاف از رزم دریافت کنیم؟ آیا بخشنامه جدید مدت آموزشی معاف از رزم منتشر شده است؟

این‌ها معمولاً سوالاتی هستند که افراد مشغول به خدمت از خود می‌پرسند تا بتوانند کسری خدمت سربازی بگیرند. آن‌ها کسانی هستند که از بیماری‌های خاص، نقض عضو و غیره رنج می‌برند. به همین دلیل نمی‌توانند کارهای سنگین دوره آموزشی را انجام دهند.

عدم آگاهی در مورد مدت آموزشی معاف از رزم می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. به همین دلیل بهتر است قبل از دریافت مدت آموزشی معاف از رزم در مورد شرایط و نحوه دریافت آن‌ها اطلاعات به دست بیاورید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد مدت آموزشی معاف از رزم، بخشنامه جدید مدت دوره آموزشی خدمت سربازی ۱۴۰۲، معاف از رزم برای لیسانس، معاف از رزم گروه ب، معاف از رزم اعصاب و روان، معاف از رزم در نیروی انتظامی، معاف از رزم چشم، معاف از رزم آموزشی دارد، معاف از رزم در سپاه، معاف از رزم خوب است، معاف از رزم چیست، معاف از رزم استخدام، معاف از رزم ارتش، معاف از رزم امریه، معاف از رزم افسردگی، معاف از رزم بعد از آموزشی، معاف از رزم به خاطر تاتو، معاف از رزم برای دیپلم، اعتراض به معاف از رزم، معایب معاف از رزم گروه ب، معاف از رزم تو کارت پایان خدمت درج می‌شود و ثبت معاف از رزم در کارت پایان خدمت با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

منظور از مدت آموزشی معاف از رزم چیست؟

عده‌ای از سربازان که قصد دارند به خدمت سربازی بروند ممکن است بیماری‌های خاصی داشته باشند یا این‌که دچار نقص عضو باشند. به همین دلیل آن‌ها نمی‌توانند کارهای سنگین خدمت سربازی را انجام دهند. این دسته از سربازان باید برای حفظ سلامت خود معافیت از رزم دریافت کنند که برای این کار می‌توانند به پلیس + 10 و سازمان نظام وظیفه مراجعه کنند. سازمان نظام وظیفه نیز بر اساس بخشنامه و قواعد موجود در کشور و با بررسی‌های مختلف پزشکی به این سربازان معافیت از رزم می‌دهد.

 

شما جهت معاف از رزم چیست؟ و بیماریهایی که باعث معافیت سربازی میشود روی لینک کلیک کنید.

 

منظور از مدت آموزشی معاف از رزم

منظور از مدت آموزشی معاف از رزم

 

بدین ترتیب این سربازان مجبور نخواهند بود در دوره خدمت کارهای طاقت‌فرسایی مانند رژه، حمل تفنگ و غیره انجام دهند. بلکه باید کارهای سبکی که به سلامت آن‌ها لطمه وارد نمی‌کند را انجام دهند. در دوره خدمت نیز فرماندهان به این سربازان توجه ویژه‌ای خواهند کرد تا سلامت آن‌ها را در اولویت قرار دهند.

 

آیا مدت آموزشی معاف از رزم روی استخدامی تاثیر دارد؟

خوب است بدانید که تمام ادارات و ارگان‌ها به دنبال افرادی هستند که شرایط خاصی تحصیلی و جسمی داشته باشند. این شرایط برای همه ادارات و سازمان‌ها یکسان نیست. به همین دلیل بهتر است شما قبل از ثبت درخواست خود شرایط استخدام آن‌ها را به خوبی مطالعه کنید تا در صورت لزوم درخواست دهید. خوب است بدانید که معافیت از رزم روی کارت پایان خدمت درج نمی‌شود. به همین دلیل در اکثر مواقع مشکلی به وجود نمی‌آورد. ولی بهتر است شما از این معافیت استفاده نکنید. زیرا امکان شرکت در هیچ کدام از استخدامی‌های سپاه، ارتش و نیروی انتظامی و ارگان‌های دیگر را نخواهید داشت. حال در صورتی که شما هر گونه سوالی در این مورد دارید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

شما جهت معافیت پوکی استخوان ۱۴۰۲ و شرایط اخذ معافیت موقت چیست؟روی لینک کلیک کنید.

 

مدت دوره آموزشی معاف از رزم ۱۴۰۲ چقدر است؟

در حال حاضر بعد از شیوع ویروس کرونا سازمان نظام وظیفه کشور تغییرات زیادی را در فرآیند اعزام سربازان به خدمت و دوره آموزشی ایجاد کرده است. به طوری که طول دوره آموزشی آن‌ها از دو ماه به یک ماه کاهش یافته است. هر چند که در حال حاضر برنامه‌هایی برای بازگشت دوره آموزشی به روان قبلی وجود دارد. اما همچنان مشمولان خدمت با گذراندن دوره آموزشی کوتاه مدت به خدمت سربازی می‌روند. حال اگر شما توانستید مدت آموزشی معاف از رزم دریافت کنید با توجه به مندرجات سازمان نظام وظیفه به خدمت آموزشی خواهید رفت. لذا کاهش مدت آموزشی شما کاملاً به شرایط جسمی و روحی‌تان بستگی دارد. مثلا اگر از مشکلات تنفسی و عفونی خاصی رنج می‌برید به احتمال زیاد از رفتن به دوره آموزشی معاف کلی خواهید شد.

در حال حاضر سازمان نظام وظیفه برای آن دسته از مشمولین خدمت سربازی آسیب‌پذیر دو هفته دوره آموزشی را در نظر گرفته است. حال اگر شما قصد دارید به اطلاعات جامع‌تری در این مورد برسید می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

شما جهت اطلاع از قوانین جدید معافیت سربازی در سال ۱۴۰۲ و شرایط برخورداری از مشاوره معافیت پزشکی روی لینک کلیک کنید.

 

مدت آموزشی معاف از رزم چقدر است؟

مدت آموزشی معاف از رزم چقدر است؟

 

مدت آموزشی معاف از رزم سربازان مرزبان و دارندگان مدرک تحصیلی چگونه است؟

مرزبانان باید مهارت بالایی جهت حفاظت از مرزهای کشور داشته باشند. آن‌ها باید توانایی‌های بیشتری را در دوره آموزشی دریافت کنند. به همین دلیل سازمان نظام وظیفه کشور دوره آموزشی آن‌ها را از 3 ماه به 45 روز تغییر داده است. حال اگر شما جزو سربازان معاف از رزم باشید، آنگاه در گروه مرزبانان قرار نخواهید گرفت.

اگر شما مدرک تحصیلی معتبر دارید و می‌خواهید بدانید که روی مدت آموزشی شما تاثیر دارد یا نه؟ باید بیان کرد که مدرک تحصیلی هیچ‌گونه تاثیری روی مدت آموزشی معاف از رزم ندارد. بنابراین دوره آموزشی خدمت سربازی برای تمام سربازان یکسان خواهد بود و هیچ‌گونه تفاوتی میان آن وجود ندارد. ولی در طول دوره خدمت می‌توانید از مدرک تحصیلی برای راحت‌تر شدن شرایط خود استفاده کنید که کارشناسان ایران تحصیل می‌توانند در این مورد شما را بیشتر راهنمایی کنند.

برای اطلاع از جدید ترین تغییرات مدت خدمت سربازی روی لینک کلیک کنید.

مزایا و معایب معاف از رزم دوره آموزشی خدمت

شاید برای شما پیش آمده باشد که مزایا و معایب معافیت سربازی دوره آموزشی چیست و چه تاثیری در آینده سربازان دارد؟

خوب است بدانید که مدت آموزشی معاف از رزم هیچ‌گونه ضرری برای سربازان ندارد و به آینده کاری آن‌ها هیچ لطمه‌ای وارد نمی‌کند. اما آن‌ها نمی‌توانند در دوره آموزشی خدمت سربازی تمرین‌های سختی را انجام دهند. آن‌ها مانند سربازان دیگر نمی‌توانند با خود اسلحه حمل کنند. در اردوهای خدمت سربازی شرکت نمی‌کنند. ولی باید کارهای سبکی که توسط فرمانده ارگان به آن‌ها داده می‌شوند را انجام دهند. این افراد در آینده ممکن است با توجه به شرایط جسمی و روحی خود بتوانند در سازمان‌ها و ارگان‌ها استخدام شوند. اما برخی از سازمان‌هایی که نیازمند نیروی انسانی با توان جسمی و روحی بالا مانند سپاه، ارتش و نیروی انتظامی و ارگان‌های دیگر هستند از این افراد استخدام نکنند. ولی بهتر است تا حد امکان از معافیت رزم استفاده نکنید که برای این کار می‌توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

شما جهت شرایط جدید معافیت کفالت سربازی ۱۴۰۲ و نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت روی لینک کلیک کنید.

 

مزایا و معایب معاف از رزم

مزایا و معایب معاف از رزم

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد مدت آموزشی معاف از رزم، بخشنامه جدید مدت دوره آموزشی خدمت سربازی ۱۴۰۲، آیا معاف از رزم در کارت ثبت می‌شود، ثبت اطلاعات معاف از رزم روی کارت پایان خدمت، معاف از رزم در زمان جنگ، قانون جدید معاف از رزم، معاف از رزم چند ماه است، معاف از رزم چه کارهایی انجام می‌دهند، چه کسانی معاف از رزم هستند، معاف از رزم حین خدمت، حقوق معاف از رزم، نحوه حذف معاف از رزم، مدت زمان خدمت معاف از رزم، قوانین معاف از رزم سربازی، مراحل معاف از رزم شدن، قوانین سرباز معاف از رزم، معاف از رزم و امریه، تقسیمات معاف از رزم‌ها، درجه معاف از رزم‌ها، استخدام معاف از رزم‌ها و نحوه‌ی گرفتن معاف از رزم با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

بخشنامه مدت آموزشی خدمت سربازی ۱۴۰۲

همان‌گونه که در بالا ذکر کردیم در حال حاضر با توجه به شرایط ویروس کرونا مدت زمان دوره آموزشی مشمولین خدمت از دو ماه به یک ماه کاهش یافته است. این بخشنامه برای سربازان گروه‌های مختلف متفاوت است:

 

شما جهت مدت زمان آموزشی سربازی ۱۴۰۲ و معافیت سربازی اعصاب و روان روی لینک کلیک کنید.

 

 • اگر دوره تکمیلی بسیج را گذرانده باشند، آنگاه لازم نیست در دوره آموزشی خدمت شرکت کنند.
 • طول دوره آموزشی سربازان که معاف از 2 هفته می‌باشد.
 • سربازانی در مناطق عادی خدمت می‌کنند طول دوره آموزشی آن‌ها به یک ماه کاهش یافته است.
 • سربازان مرزبان باید به جای سه ماه دوره آموزشی تنها 45 روز آموزش ببینند.
 • طول دوره آموزشی خدمت مامورین  نیز  به یک ماه  کاهش یافته است.

خوب است بدانید که کاهش دوره آموزشی تا بهتر شدن شرایط کشور ادامه دارد. لذا در صورتی که شرایط کشور بهتر شد به روال قبلی باز خواهد گشت. البته لازم به ذکر است در برخی از مراکز آموزشی کشور با توجه به وضعیت کرونا در آن منطقه، دوره آموزشی سربازان کمتر یا بیشتر خواهد شد. بنابراین ممکن است مدت آموزشی معاف از رزم آن‌ها متفاوت باشد. مثلا در شهرهایی با وضعیت قرمز طول دوره آموزشی معاف از رزم کمتر از شهرهایی با وضعیت نارنجی خواهد بود. بنابراین شما جهت دریافت آخرین تغییرات مدت آموزشی معاف از رزم می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

بخشنامه مدت آموزشی معاف از رزم

بخشنامه مدت آموزشی معاف از رزم

 

 

مطالب مرتبط:

نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت

معافیت سربازی چشم ۱۴۰۲

معافیت دیسک کمر در سال ۱۴۰۲

مشاوره تخصصی نظام وظیفه راهنمای اخذ معافیت، کسری و خرید خدمت

معافیت سربازی خالکوبی

لیست بیماری های معافیت پزشکی

مدت آموزشی معاف از رزم

2.7/5 - (14 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انواع معافیت‌های خدمت سربازی کدام هستند؟

در حال حاضر به غیر از معافیت رزم، معافیت‌های دیگری مانند معافیت دائم، موقت، ایثارگری، کفالت، پزشکی، تحصیلی و غیره وجود دارند که جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط استفاده از آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

آیا سربازان معاف از رزم می‌توانند از خدمت بسیجی استفاده کنند؟

بله، آن‌ها در صورت داشتن خدمت بسیجی می‌توانند در دوره آموزشی خود از آن استفاده کنند و مدت خدمت سربازی و دوره آموزشی خود را کوتاه‌تر کنند. کارشناسان ایران تحصیل برای دریافت کسری خدمت بسیج می‌توانند آن‌ها را راهنمایی کنند.

چگونه بهترین موقعیت ارسال دفترچه خدمت را تعیین کنیم؟

شما برای دریافت بهترین موقعیت ارسال دفترچه خود باید در نظر بگیرید که دوره آموزشی شما به تعطیلات رسمی مانند تعطیلات نوروز بیفتد. زیرا در این روزها پادگان‌های آموزشی تعطیل خواهند بود و شما به مرخصی نوروز اعزام خواهید شد. هم‌چنین اگر دوره آموزشی شما به ماه رمضان بیفتد، آنگاه می‌توانید با روزه گرفتن شرایط راحت‌تری داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

نظرات

168 دیدگاه دربارهٔ «مدت آموزشی معاف از رزم + بخشنامه جدید ۱۴۰۲»

 1. Avatar photo حامد گفت:

  با عرض ادب و احترام
  بنده مدرک دکتری دارم و معاف از رزم به علت سابقه شکستگی و پلاتین دست سوال بنده از کارشناس محترم :
  آیا به ما هم لباس نظامی میدن و یا در تخصص خودمان به کار گرفته میشویم و در صورت ملبس شدن به لباس نظامی چه درجه ای به ما میدهند؟
  با تشکر

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای مشاوره دقیق تر و بررسی شرایط تون تماس بگیرید

 2. Avatar photo سیدامیر گفت:

  سلام وقت بخیرممنون میشم چواب بدید

  من بیماری ‌کم کاری تیروئید دارم وسابقه عفونت کلیه وتحت نظر دکتر

  ایا اقدام کنم شانسی برای معافیت یا معاف از رزم دارم ؟؟؟؟؟

  واینکه اگه معاف از رزم بشم توشهر خودم میفتم؟؟ چطوری باید روز برگ کنم حودمو

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   در صورت وجود بیماری شما در لیست بیماری های دارای معافیت از رزم میتوانید قبل از اعزام در معاینات پزشکی اولیه اعلام نمایید.

   1. Avatar photo احسان گفت:

    سلام خسته نباشید منی ک ۶سال سابقه بسیج فعال دارم چ مدت آموزشی میرم؟

    1. Avatar photo tahmasebi گفت:

     سلام. آموزشی برای همه ی افراد 2 ماه کامل میباشد. مگر اینکه بسیج تکمیلی داشته باشید

 3. Avatar photo علیرضا گفت:

  سلام حقوق معاف از رزم ها نصف است؟ یا قراره نصف بشه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر با بقیه سرباز ها یکیه.

   1. Avatar photo مرتضی گفت:

    سلام من یک. تاتو روی دستم است تصویر یا چیزی نیست نام امیرالمؤمنین است آیا گروه ب حساب مشم

   2. Avatar photo علی گفت:

    سلام گفتن تا 7/1/1402 هرکس اقدام کنه از 6 ماه غیبت معاف میشه من یک تاتو دارم دکتر درخواست کمسیون پزشکی داده است الان بنده تا برم کمسیون بیام شاید طول بکشه وقت بگذره سوال بنده این است الان ک اسمم توی سیستم است شامل این طرح شدم یا خیر باید برگ سبز بگیرم تا شاگال عفو 6ماه بشه ممنون میشوم جواب بدید

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     برای شما هم اعمال میشود

 4. Avatar photo محمد گفت:

  کسی که نامه دوره تکمیلی بسیج داره چند روز اموزشی باید بره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   به نوع و مدت زمان دوره بستگی دارد.

   1. Avatar photo حسن گفت:

    سلام وقت بخیر.. من معاف ازرزم شدم عمل هرنی دوطرفه داشتم مدت اموزشم چقدر هس؟

    1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

     سلام مدت آموزشی معاف از رزم ها هم همان دوماه میباشد

 5. Avatar photo محمد گفت:

  برای ۱۵ روز شدن دوره اموزشی باید چیکار کرد؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   داشتن بسیج فعال

 6. Avatar photo محمد گفت:

  وقت بخیر…اقا من بسیجی فعال دارم..و نامه دوره تکمیلی دارم از بسیج…مدت اموزشی چقدر هست؟؟ ممنون

  1. Avatar photo chitsaz گفت:

   سلام وقت بخیر
   تایم دوران اموزش همان 2 ماه میباشد

 7. Avatar photo سپهر گفت:

  سلام خسته نباشید.من جراحی تومور مغزی داشتم شش ماه پیش.احتمال زیاد معاف از رزم بشم.میخواستم بپرسم طول دوره آموزشی من کمتر از دوماه لحاظ میشه یا خیر؟ممنون

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام دوست عزیز
   وقت بخیر
   برای بررسی دقیق تر وضعیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 8. Avatar photo رضا گفت:

  سلام
  شما تو متن سایت که فروردین ۱۴۰۲ بروزرسانی شده نوشتین اموزشی شده یکماه و برای معاف از رزم ها دو هفته
  اما تو کامنت ها مشاورانتون میگن ۲ ماه برای همه
  کدومش درسته؟

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   مدت زمان آموزشی 2 ماه میباشد .

 9. Avatar photo عرفان گفت:

  طول دوره آموزشی معاف از رزم (اعصاب و روان و گوارش) چند روزه؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام دوره اموزشی دوماه می باشد

 10. Avatar photo ناصر گفت:

  سلام من مدرک لیسانس دارم و معاف رزم شدم و نیرو انتظامی افتادم چه درجه ای به من می دهند

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   به نظام وظیفه مراجعه بفرمایید

 11. Avatar photo سحاد گفت:

  سلام و عرض ادب. من معاف از رزم بوده و قرار است در پادگان هادی شهر استان آذربایجان شرقی (مرکز آموزش قدر هادی شهر) خدمت کنم. یکم تیرماه اعزامم. مدت آموزشی من چند روز خواهد بود؟ (لیسانس زبان دارم.)

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   مدت زمان آموزشی برای همه یکسان است.

 12. Avatar photo محمد امین گفت:

  سلام،من هم امریه شدم،هم لیسانس حقوق قضایی دارم،هم معاف از رزم هستم میخواستم بدونم مدت زمان آموزشیم چند روزه ؟
  اعزام تیرماه

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بین 45 الی 56 روز میباشد بستگی به شرایط دارد .

 13. Avatar photo محمد امین زمانی گفت:

  سلام وقت بخیر ،من هم امریه شدم ،هم معاف از رزم بر پایه امریه مدرکمم کارشناسی حقوق قضایی آموزشی هم نیروی انتظامی باید برم ،میخواستم ببینم مدت زمان آموزشیم چند روزه ؟!

  1. Avatar photo rezai گفت:

   سلام وقت بخیر . دو ماه هستش

 14. Avatar photo محمد گفت:

  خسته نباشید. من به خاطر عارضه ی سینوزیت و اضطراب و استرس معاف از رزم شده ام. این موضوع برای استخدام در آموزش و پرورش مشکلی ایجاد نمیکنه که؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام خیر این مورد اگر ادامه دار نباشد و خللی در زندگی عادی شما ایجاد نکند مانعی برای استخدام نخواهد داشت.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور