ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

متن نامه اعتراض به سنجش + نمونه نامه اعتراض sanjesh

متن نامه اعتراض به سنجش
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در صورتی که داوطلبان تمایل دارند اعتراض خود را نسبت به نتایج آزمون کنکور اعلام کنند، می‌توانند با نوشتن یک متن نامه اعتراض به سنجش، اقدام به ثبت اعتراض خود نمایند. این اعتراضات می‌تواند به صورت رسمی در سیستم پاسخ‌گویی سازمان سنجش ثبت شود و پس از بررسی‌های لازم، نتایج مورد اعتراض با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرند. این فرصت برای داوطلبان فراهم‌ شده‌ است تا در صورت عدم رضایت از نتایج کنکور، اقدام به اعتراض کرده و امکان اصلاح نتایج خود را داشته باشند.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج کنکور در سنجش

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، داوطلبانی که اعتراض به نتایج خود دارند، می‌توانند از طریق سیستم اینترنتی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org اقدام به ثبت اعتراض نمایند.

در این سیستم، گزینه تقاضای بررسی مجدد نمره برای داوطلبان فراهم شده است. داوطلبان می‌توانند در صورت مواجه با مشکلات مشخص شده، اعتراضات خود را از طریق این گزینه ثبت و پیگیری کنند. موارد قابل قبول برای اعتراض شامل مشکلات مربوط به سوابق تحصیلی، سهمیه رزمندگان و ایثارگری، تصویر پاسخ برگ، نظام وظیفه و موارد دیگر است.

اعتراضات به نتایج اولیه کنکور سراسری نوبت اول 1403، تا تاریخ 24 خرداد ماه امکان‌پذیر است.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج کنکور در سنجش

نامه اعتراض سنجش شامل چه مواردی می‌ شود؟

بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳، امکان اعتراض به نتایج برای تمامی داوطلبان وجود دارد. اگر داوطلبان اعتراض خود را ثبت کنند، در صورت صحت اعتراض، پاسخ مناسبی دریافت خواهند کرد. اعتراضات به سوالات و کلید آزمون نیز بررسی خواهد شد. پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبان می‌توانند این پاسخنامه را بررسی کرده و در صورت مشاهده خطا، اعتراض خود را اعلام کنند.

نتایج اولیه آزمون‌های اردیبهشت و تیر ماه در مرحله اول به صورت نمره خام اعلام می‌شود و تنها درصد هر یک از دروس به داوطلبان نشان داده می‌شود. در این مرحله داوطلبان می‌توانند با توجه به کلید منتشر‌شده‌ توسط سازمان سنجش اعتراض کنند.
در این مرحله کارنامه اولیه کنکور رتبه و تراز داوطلبان اعلام می‌شود و در صورت اعتراض، داوطلبان می‌توانند از سامانه پاسخ‌گویی سنجش برای ثبت اعتراض استفاده نمایند. برخی از مهم‌ترین مواردی که می توان برای آن نامه اعتراض برای سنجش نوشت به شرح زیر است:

 • اعتراض به عدم اعمال سهمیه رزمندگان و ایثارگران
 • اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی
 • نتایج نهایی انتخاب رشته
 • بررسی اشتباه در انتخاب رشته
 • تقاضای اولویت‌بندی در فرم انتخاب رشته
 • جابجا شدن تصویر پاسخ برگ داوطلبان
 • مشکلات مربوط به کارنامه اولیه
 • مشکلات مربوط به وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا
 • تمامی موارد مربوط به کارنامه و فرم انتخاب رشته

توجه نمایید پس از بررسی کارنامه اولیه خود و  مشاهده سوابق تحصیلی سنجش، در صورتی که متوجه شدید سوابق تحصیلی شما به درستی در نظر گرفته نشده است، می‌توانید از طریق بخش مشکلات و اعتراضات سایت مای مدیو به آدرس my.medu.ir، اقدامات لازم برای رفع این مشکل را انجام دهید.

نمونه متن نامه اعتراض به سنجش

اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ برای افرادی که اعتراض دارند، قابل انجام است. بعضی از داوطلبان پس از دریافت کارنامه اولیه یا نتیجه نهایی آزمون، با نتیجه راضی نیستند و قصد دارند اعتراض کنند. با توجه به اینکه بسیاری از افراد با متن نامه اعتراض به سنجش آشنا نیستند، در ادامه نمونه نامه اعتراض به سوابق تحصیلی سنجش  را برای شما قرار داده ایم. در صورت نیاز به راهنمایی و دریافت نمونه نامه اعتراض به سوابق تحصیلی سنجش بیشتر و مطابق با اعتراض خود با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

متن نامه اعتراض به سنجش

به نام خدا

مدیریت محترم سازمان سنجش آموزش کشور

با سلام و احترام،

اینجانب [نام و نام خانوادگی]، با کد ملی [کد ملی] و شماره داوطلبی [شماره داوطلبی]، از شرکت‌کنندگان آزمون [نام آزمون] که در تاریخ [تاریخ آزمون] برگزار شد، می‌باشم. متاسفانه نمره اعلام‌ شده‌ برای بنده با عمل‌کرد و پاسخ‌های صحیحی که در طی آزمون ارائه دادم، همخوانی ندارد و به همین دلیل این نامه را جهت اعتراض به نتیجه اعلام‌شده‌ارسال می‌کنم.

لطفا درخواست بنده را بررسی نموده و در صورت امکان، نمره آزمون اینجانب را مجددا مورد بازنگری قرار دهید. همچنین درخواست دارم که در صورت نیاز، پاسخنامه اینجانب نیز بازبینی شود.

پیشاپیش از همکاری و توجه شما سپاسگزارم.

با تجدید احترام،

[نام و نام خانوادگی]

[شماره تماس]

[تاریخ]

نمونه متن نامه اعتراض به سنجش

پاسخ سنجش به نامه اعتراض کنکور

با توجه به مراحل اعلام اعتراض به نتایج آزمون کنکور، داوطلبان می‌توانند پس از ثبت اعتراض، در فرصت کوتاهی وارد پورتال خود شده و پاسخ به اعتراض‌های خود را مشاهده نمایند. کارشناسان سازمان سنجش معمولاً ظرف 72 ساعت پس از ثبت اعتراض، پاسخ مناسبی ارائه می‌دهند.

همچنین، در نظر داشته باشید که در برخی مواقع، ممکن است کارشناسان نیاز به زمان بیشتری برای پاسخ به اعتراضات داشته باشند؛ بنابراین توصیه می‌شود تا داوطلبان در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر، به پورتال خود مراجعه کرده و درخواست جدید خود را ثبت کنند تا پاسخ را دریافت نمایند.

در صورت عدم دریافت پاسخ به اعتراض‌ها، توصیه می‌شود که داوطلبان دوباره به سایت سنجش مراجعه کرده و درخواست جدیدی را به عنوان عمومی در پورتال خود ثبت کنند.

برای دریافت PDF مقاله متن نامه اعتراض به سنجش کلیک نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می‌توانم به نتایج آزمون سنجش اعتراض کنم؟

برای اعتراض به نتایج آزمون سنجش، باید متن نامه اعتراض به سنجش  رسمی تهیه کرده و دلایل اعتراض خود را به صورت واضح توضیح دهید. نمونه نامه اعتراض به سوابق تحصیلی سنجش  در طول مقاله بیان شده است.

 چه اطلاعاتی باید در متن نامه اعتراض به سنجش توجه کرد؟

در نامه اعتراض باید اطلاعات شخصی شامل نام، شماره ملی، شماره داوطلبی و نمره‌ها را ذکر کنید. همچنین دلایل و مستندات اعتراض خود را نیز به صورت دقیق و مشخص بیان کنید.

 مدت زمان بررسی اعتراض چقدر است؟

مدت زمان بررسی اعتراض‌ها معمولا بین دو تا چهار هفته است. البته این مدت زمان ممکن است بسته به تعداد اعتراضات و شرایط خاص متغیر باشد.

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «متن نامه اعتراض به سنجش + نمونه نامه اعتراض sanjesh»

 1. Avatar photo هدا جیرانی گفت:

  من در خصوص یکی از سوالات آزمون نوبت اول کنکور 1403 اعتراض دارم و حس میکنم اگر اعتراضم قبول بشه ترازم خیلی تغییر میکنه
  برای همچین اعتراضی ثبت متنی توی سامانه کافی هست؟ من میتونم حضوری اقدام کنم؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما باید در سایت سازمان سنجش باید درخواست دهید تا بازبینی شود اگر هنوز موفق به درخواست نشدید به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش اقای رضایی داخلی 109 در ساعات 17 الی 23 روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور

  اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور 1403 + ثبت اعتراض | sanjesh

  اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور معمولا بعد از انتشار کلید سوالات کنکور، از طریق سایت sanjesh.org امکان پذیر است، اعلام نتایج کنکور در دو مرحله صورت می‌گیرد، داوطلبانی که بنا به هر دلیلی از نتایج کنکور ناراضی هستند می‌توانند در...
 • اعلام نتایج کنکور

  اعلام نتایج کنکور 1403 + مشاهده جواب سنجش sanjesh.org

  نتایج کنکور 1403 در دو مرحله در خرداد و مرداد ماه نیز از سوی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر خواهد شد. داوطلبان گرامی می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و ورود اطلاعات هویتی و کد...
 • کارنامه کنکور سراسری

  کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳ + مشاهده کارنامه نهایی

  کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳ برای کلیه داوطلبان و متقاضیان منتشر شد. داوطلبان عزیز باید برای دریافت کارنامه کنکور به صورت اینترنتی اقدام کنند. مشاهده کارنامه کنکور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای کلیه داوطلبان و متقاضیان فراهم می شود....
 • اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور

  اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ + ورود و مشاهده | sanjesh

  یکی از سوالات پرتکرار افراد شرکت کننده در کنکور سراسری، این است که اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 1403 چه زمانی است؟ داوطلبان برای مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری می بایست به سامانه سنجش مراجعه کرده و پس از...
تماس با مشاور