ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

متن درخواست مرخصی دانشگاه آزاد + پیام نور و سراسری + pdf | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۴ تیر ۱۴۰۲
متن درخواست مرخصی دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در طول دوران تحصیلی هر دانشجویی ممکن است بنا به دلایلی دانشجو شرایط تحصیل را نداشته باشد و بخواد وقفه ای در تحصیل خود ایجاد کند؛ در چنین شرایطی است که می تواند از مرخصی تحصیلی استفاده کند. مرخصی تحصیلی یکی از تسهیلاتی است که تمامی دانشگاه ها (آزاد، پیام نور، سراسری و …) به دانشجویان ارائه می کنند. به همین دلیل هم می بایست دانشجویان با شرایط و نحوه نوشتن متن درخواست مرخصی دانشگاه آزاد، پیام نور و سراسری و … آشنا شوند. برای راهنمایی شما دانشجویان عزیز، در این مقاله نکات مهمی را که باید در متن درخواست مرخصی تحصیلی رعایت کرد به همراه نمونه نامه درخواست مرخصی تحصیلی پیام نور، سراسری و آزاد ارائه خواهیم کرد. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. 

دانشجویان گرامی توجه داشته باشید که در صورت بروز مشکل در مراحل درخواست مرخصی تحصیلی و یا نیاز به راهنمایی داشتن در نوشتن متن درخواست مرخصی دانشگاه آزاد می توانید با کارشناسان ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. کارشناسان ما شما را به دقت راهنمایی خواهند کرد. 

آشنایی با مرخصی تحصیلی

دوران دانشجویی یکی از چالش انگیز ترین دوران ها در زندگی هر فردی است؛ به ویژه اگر برای تحصیل به شهری دیگر سفر کرده باشید و برای اولین بار مسئولیت تمامی امور زندگی خود را به عهده گرفته باشید. فرقی نمی کند که دانشجوی مقطع کارشناسی هستید یا کارشناسی ارشد و دکتری، در هر صورت ممکن است در این مدت با اتفاقات غیر منتظره مختلفی رو به رو شوید. از آن جایی که توان تحمل و پذیرش اتفاقات در هر شخصی متفاوت است، ممکن است که مدت مواجه شدن و پشت سر گذاشتن این اتفاقات طولانی باشد؛ دانشجو احساس می کند که توان تحصیل ندارد و مدتی را برای استراحت نیاز دارد. 

آشنایی با مرخصی تحصیلی و فرآیند دریافت آن

 البته که تنها اتفاقات غیر منتظره بد سبب ایجاد وقفه در تحصیل نمی شوند بلکه بارداری، داشتن نوزاد کوچک و یا مبتلا شدن به بیماری هم می تواند از جمله دیگر دلایلی باشد که فرد را به سمت گرفتن مرخصی تحصیلی سوق دهد. در چنین شرایط هایی دانشجویان می توانند از مرخصی تحصیلی خود استفاده کنند و وقفه ای کوتاه مدت (یک الی دو نیم سال تحصیلی) را با احتساب سنوات در دوران تحصیلی خود ایجاد کنند. 

💠 به صورت کلی فرآیند درخواست مرخصی تحصیلی به صورت زیر است:

ورود دانشجو به پورتال خود در سامانه دانشگاه.

ورود دانشجو به قسمت خدمات.

تکمیل فرم مرخصی آموزشی توسط دانشجو.

ارسال فرم درخواست مرخصی توسط دانشجو به مدیر گروه جهت اعلام نظر.

تایید فرم مرخصی توسط مدیر گروه و ارسال آن به آموزش دانشکده.

ارسال فرم مرخصی به رئیس دانشکده توسط آموزش دانشکده.

ارسال فرم به امور مالی توسط رئیس دانشکده.

ارسال فرم به آموزش کل توسط امور مالی.

اعمال درخواست مورد تقاضای دانشجو توسط آموزش کل.

توجه داشته باشید که شرایط دانشگاه های آزاد، سراسری و پیام نور و .. در مقاطع مختلف برای ارائه مرخصی تحصیلی، متفاوت است و دانشجویان می بایست از این شرایط اطلاعات کافی داشته باشند. در این مقاله نیز نحوه نوشتن متن درخواست مرخصی تحصیلی دانشگاه آزاد، پیام نور و سراسری را همراه با تمامی نکاتی که باید بدانید، آموزش خواهیم داد. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. 

 

🔗 برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

 

متن درخواست مرخصی تحصیلی دانشگاه آزاد، پیام نور و سراسری چگونه باید باشد؟

در بخش قبلی مقاله با چیستی مرخصی تحصیلی و نیز فرآیندی که برای دریافت آن باید طی کنید آشنا شدید. اما هنوز بخش مهمی از ارائه درخواست مرخصی باقی مانده است و آن نیز چگونه نوشتن متن درخواست مرخصی تحصیلی دانشگاه آزاد، پیام نور و سراسری است. از آن جایی که گرفتن مرخصی در اواسط ترم تحصیلی امکان پذیر نیست و متقاضیان باید پیش از شروع ترم درخواست خود را ارائه کرده و نتیجه نهایی را دریافت کنند، مهم است تا در این بخش به صورت کامل با چگونگی نوشتن متن درخواست مرخصی تحصیلی دانشگاه های مختلف آشنا شوید. 

متن درخواست مرخصی تحصیلی چگونه باید باشد؟

برای نوشتن متن درخواست مرخصی دانشگاه آزاد، پیام نور و سراسری و … باید تمامی اطلاعات هویتی، رشته تحصیلی، سال ورود به دانشگاه، نیمسال تحصیلی، علت تقاضای مرخصی، مقطع، شماره دانشجویی و … را به دقت نوشته و به صورت نامه ای رسمی تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که باتوجه به نوع دانشگاه، اطلاعاتی که از شما در نامه مرخصی خواسته می شود، تغییر می کند. به همین دلیل نیز در ادامه مقاله، نمونه نامه درخواست مرخصی تحصیلی پیام نور، آزاد و سراسری را ارائه کردیم تا با چگونگی نوشتن متن آن ها آشنا شوید. متقاضیان گرامی می توانید در صورت نیاز به راهنمایی برای نوشتن متن نامه مرخصی خود با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل کنید. مشاوران ما به صورت شخصی سازی شده و ویژه شما را در نوشتن متن درخواست مرخصی تحصیلی دانشگاه آزاد، پیام نور و سراسری راهنمایی خواهند کرد.

 

🔗 برای اطلاع از نحوه گرفتن مرخصی از دانشگاه برای سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

نمونه متن درخواست مرخصی دانشگاه آزاد

در ابتدا به بررسی نمونه متن درخواست مرخصی دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت. متقاضیان این دانشگاه می توانند متن نامه خود را به صورت زیر نگارش کنند:

 

احتراماً اینجانب ………………. دانشجوی رشته …………………… ورودی سال …… در مقطع……… تقاضای صدور مرخصی تحصیلی برای نیمسال ………… با اطلاع کامل از مقررات و شرایط ذکر شده ذیل را دارم.

شرایط اخذ مرخصی تحصیلی:

1) طبق ماده 28 آئین نامه آموزشی دانشجو می تواند در هر یک از دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حداکثر دو نیمسال و دوره های کارشناسی پیوسته حداکثر چهار نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده نماید.

2) دانشجو می بایست درخواست خود را از آغاز انتخاب واحد حداکثر تا پایان زمان حذف و اضافه به آموزش دانشکده ارائه نماید.

3) چنانچه دانشجو پس از استفاده از مرخصی تحصیلی در نیمسال های بعدی به هر دلیل با مشکل عدم ارائه درس توسط گروه آموزشی مواجه شده و مجبور به استفاده مجدد از مرخصی تحصیلی شود ملزم به پرداخت شهریه ثابت نیمسال مذکور بوده و مرخصی وی با احتساب در سنوات تحصیلی می باشد.

لازم به ذکر است تعداد ترم های که دانشجو در امتحانات پایان ترم شرکت ننموده اند از تعداد مرخصی های تحصیلی وی کسر می گردد.

آدرس منزل:

تلفن تماس فوری:

نام و نام خانوادگی دانشجو:

امضاء و تاریخ:

 

🔗 برای اطلاع از نحوه نگارش نامه مرخصی در دوره آموزشی سربازی سپاه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

نمونه نامه درخواست مرخصی تحصیلی پیام نور

برای مشاهده نمونه نامه درخواست مرخصی تحصیلی پیام نور، این بخش را به دقت مطالعه کنید.

نمونه نامه درخواست مرخصی تحصیلی پیام نور

مشخصات فردی

اینجانب …………… شماره دانشجویی …………… رشته ……………. مقطع ………….. درخواست مـرخصی با احتساب ⃝ بدون احتساب در سنوات ⃝  حذف تـرم ⃝  در نیمسال اول ⃝ دوم ⃝ سال تحصیلی …………… را دارم.

امضاء دانشجو

دانشجوی دوره کارشناسی ارشد می تواند حداکثر برای یک نیمسال تحصیلی، با کسب موافقت از دانشگاه، از مرخصی تحصیلی استفاده نماید.

تبصره 1: مدت مرخصی تحصیلی جزء حداکثر مدت مجاز تحصیلی دانشجو در هر مقطع تحصیلی محسوب می شود.

تبصره 2: مرخصی تحصیلی (اعم از با احتساب یا بدون احتساب در سنوات) در اولین نیمسال تحصیلی امکان پذیر نیست. در شرایط خاص موافقت با (حداکثر دو نیمسال تحصیلی) مرخصی بدون احتساب در مدت مجاز (سنوات تحصیلی) با ارائه مدارک مستدل در شرایط زیر ممکن است:

الف) دو نیمسال متوالی جهت خانم هایی که دوران بارداری و زایمان را سپری می نمایند.

ب) دو نیمسال برای دانشجویانی که به بیماری حاد و مزمن با تأیید بهداری دانشگاه مبتلا گردیده اند.

پ) ماموریت همسر یا والدین و ……..

تبصره 3: درخواست مرخصی باید قبل از شروع ثبت نام در هر نیمسال تحصیلی به دانشگاه تسلیم شود. موافقت دانشگاه با مرخصی تحصیلی دانشجو با توجه به وضعیت تحصیلی وی صورت می گیرد و منوط به این است که ادامه تحصیل دانشجو از آن به بعد با مشکل مواجه نشود.

تبصره 4: در صورتی که دانشجو بدون کسب موافقت دانشگاه حتی برای یک نیمسال، ترک تحصیل نماید از ادامه تحصیل محروم می شود.

تذکرات مهم:

1) تقاضای مرخصی تحصیلی باید به صورت کتبی، در مهلت تعیین شده از طرف آموزش توسط دانشجو تکمیل و به اداره آموزش
تحویل داده شود.

2) فهرست مدارک:

1. ………………………………………………………………………………………………………………………….
2. ………………………………………………………………………………………………………………………….
3. ………………………………………………………………………………………………………………………….

شرح دلایل مرخصی تحصیلی / حذف ترم به اختصار :

امضا کارشناس رشته

امضا معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

امضا امور مالی

امضا امور اداری

 

🔗 برای اطلاع از شرایط گرفتن مرخصی تحصیلی از دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

نمونه متن درخواست مرخصی دانشگاه سراسری

در این بخش نیز می توانید نمونه متن درخواست مرخصی دانشگاه سراسری را مشاهده کنید.

معاون محترم علمی / آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس / دانشکده / مرکز / موسسه:

با سلام

اینجانب نام خانوادگی: …………. نام: ………….. شماره دانشجویی: ………… دانشجوی مقطع: …………. دوره: روزانه / شبانه (نوبت دوم) / مجازی / فراگیر / مشترک / بین الملل رشته: …………… با آگاهی از مقررات آموزشی و آیین نامه مربوط به مرخصی تحصیلی، درخواست مرخصی تحصیلی در نیمسال اول / دوم سال تحصیلی: ……….. به استناد مدارک پیوست و دلایل مشروحه زیر را دارم.

ضمنا صحت درج مطالب زیر را تعهد می نمایم:

1- تا کنون نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده کرده ام / استفاده نکرده ام.

2- تعداد واحدهای گذرانده شده (قبولی) لغایت آخرین نیمسال تحصیلی ام برابر واحد بوده و طبق مقررات و آیین نامه آموزشی مجاز به ادامه تحصیل می باشم. / (محروم از تحصیل نیستم)

3- مدارک مربوط به درخواست پیوست است. / مدارک خاصی برای ارائه ندارم.

علت درخواست: ……………………………………………………………………………………………………………….

محل امضاء دانشجو:

تاریخ: …………………………….

مدارک – مستندات:

1. ………………………………………………………………………………………………………………………………..
2. ………………………………………………………………………………………………………………………………..

(ضمیمه گردد)

 

🔗 برای مشاهده آیین نامه مرخصی سربازان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

در نوشتن نامه رسمی به دانشگاه، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

حال که با نمونه نامه درخواست مرخصی تحصیلی پیام نور، آزاد و سراسری آشنا شده اید، خوب است تا با نکات تکمیلی که در نوشتن نامه اداری و رسمی اهمیت دارد نیز آشنا شوید. فراموش نکنید که نامه مرخصی تحصیلی شما یک نامه اداری است و علاوه بر اینکه نگارش نامه های اداری اهمیت بالایی دارد، نوع انتخاب واژگان به کار گرفته شده در نامه های اداری نیز حائز اهمیت است. به همین دلیل هم لازم است تا ساختار نامه های اداری را بشناسید و به عنوان فردی تحصیل کرده بتوانید به درستی نامه رسمی خود را تنظیم کنید. 

در نوشتن نامه رسمی به دانشگاه، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

💠 ابتدا لازم است با ارکان و بخش های مختلف نامه اداری آشنا شوید که عبارتند از:

سربرگ

متن یا محتوای نامه

پابرگ

هر یک از این بخش ها از قسمت ها یا اجزای مختلفی تشکیل می شوند که اطلاع داشتن از آن ها در نگارش صحیح نامه شما را کمک خواهد کرد.

نام بخش جز یک جز دو  جز سه  جز چهار جز پنج جز شش
سربرگ تاریخ شماره‌ نامه وضعیت پیوست
متن یا محتوای نامه ادب و احترام مقدمه‌ نامه پیام اصلی نتیجه‌ گیری سپاس‌ گذاری پابرگ نامه
پا برگ نام فرستنده سمت سازمانی فرستنده  امضا

 

🔰 و اما مهم ترین نکاتی که در نوشتن نامه رسمی به دانشگاه باید به آن ها توجه کنید، عبارتند از:

شروع نامه‌ اداری شما حتماً باید با «باسمه‌تعالی» باشد.( کلمه «بسمه‌تعالی» دارای یک غلط املایی رایج است. )

نامه اداری که به دانشگاه تحویل داده می شود، باید تمیز و مرتب باشد. به همین دلیل هم قبل از نوشتن نامه‌ اصلی ابتدا آن را چرک نویس کنید و سپس آن را در کامپیوتر تایپ کرده و نسخه کاغذی و پی دی افی آن را به همراه داشته باشید. (نکته مهم: در زمان تایپ، از فونت‌ های رایج و اندازه قلم مناسب استفاده کنید.)

نداشتن غلط املایی و نگارشی در تنظیم نامه های اداری و رسمی بسیار مهم است. از عدم وجود غلط املایی مطمئن شوید. 

نامه های اداری به صورت تک صفحه ای هستند و نباید پشت و رو نوشته شوند. 

واژگان به کار گرفته شده در نامه های اداری و رسمی بسیار مهم هستند، به همین دلیل هم از کلمات عامیانه و اصطلاحا کوچه بازاری و …  شدیدا پرهیز کنید.

نوع مورد خطاب قرار دادن رده‌ های سازمانی در نامه های اداری حائز اهمیت است. به همین دلیل از لفظ به “استحضار می‌ رساند” برای افراد یا سازمان‌ های بالا دست، لفظ “به آگاهی می‌ رساند” برای افراد یا سازمان‌ های هم‌ رده و نیز از لفظ “به اطلاع می‌ رساند” برای مورد خطاب قرار دادن افراد یا سازمان‌ های زیر دست استفاده می شود. 

چنانچه نامه شما دارای پیوست است، می بایست در ابتدای نامه آن را ذکر کنید.

🔗 برای مشاهده راهنما نوشتن طرح درس روزانه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

اخبار پیرامون مرخصی تحصیلی

📢 موافقت با مرخصی تحصیلی و آموزش غیرحضوری مادران دانشجوی باردار:

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: از این به بعد مادران دانشجوی باردار می توانند مرخصی تحصیلی و آموزش غیرحضوری بگیرند که این مرخصی در سنوات آن ها نیز ثبت نمی شود. بر اساس این بخشنامه، داﻧﺸﮕﺎه ﻫﺎ ﺑﺎ ﺗﻘﺎﺿﺎی ﮐﺘﺒﯽ داﻧﺸـﺠﻮﯾﺎن ﻣﺎدر ﺑﺎردار برای ﻣﺮﺧﺼﯽ ﯾﮏ ﻧﯿﻤﺴﺎل ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻗﺒﻞ از زاﯾﻤﺎن ﺑﺪون اﺣﺘﺴﺎب در ﺳﻨﻮات ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ و ﺗﻘﺎﺿﺎی ﻣﺮﺧﺼﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﻣﺎدر دارای ﻓﺮزﻧﺪ زﯾﺮ دو ﺳﺎل، ﺣﺪاﮐﺜﺮ ﺗﺎ ﭼﻬﺎر ﻧﯿﻤ ﺴﺎل ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﺑﺪون اﺣﺘﺴﺎب در ﺳﻨﻮات ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻣﻮاﻓﻘﺖ شد.

رئیس دانشگاه یاسوج خاطر نشان کرد: در این بخشنامه داﻧﺸﮕﺎه ها مکلف شده اند: ﺑﺎ ﺗﻘﺎﺿﺎی داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﻣﺎدر ﺑﺎردار ﯾﺎ دارای ﻓﺮزﻧﺪ زﯾﺮ دو ﺳﺎل برای ﻣﯿﻬﻤﺎﻧﯽ، ﺣﺪاﮐﺜﺮ ﭼﻬﺎر ﻧﯿﻤ ﺴﺎل ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﺑﻪ ﻣﺆﺳﺴﻪ آﻣﻮزش ﻋﺎﻟﯽ ﻫﻢ ﺳﻄﺢ ﯾﺎ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺗﺮ ﻣﻮرد ﺗﻘﺎﺿﺎ، ﻣﻮاﻓﻘﺖ می شود.

بهادر کرمی تصریح کرد: همچنین امکان آموزش غیر حضوری برای دانشجویان مادر پیش‌ بینی شده است و بر اساس آن، داﻧﺸﮕﺎه ﺑﺎ ﺗﻘﺎﺿﺎی داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﻣﺎدر ﺑﺎردار ﯾﺎ دارای ﻓﺮزﻧﺪ زﯾﺮ ﺳﻪ ﺳﺎل برای آﻣﻮزش ﻣﺠﺎزی ﯾﺎ ﻏﯿﺮﺣﻀﻮری ﺑﺮای ﮔﺬراﻧﺪن واﺣﺪ ﻫﺎی دروس ﻧﻈﺮی دوره ﺗﺤﺼﯿﻞ ﻣﻮاﻓﻘﺖ کنند.

گفتنی است که در بخشنامه وزارت علوم آمده است؛ داﻧﺸﮕﺎه ﺷﺮاﯾﻄﯽ را ﻓﺮاﻫﻢ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﺮای اﺳﺎﺗﯿﺪ راﻫﻨﻤﺎ ﺑﻪ ازای داﺷﺘﻦ ﻫﺮ داﻧﺸﺠﻮی ﻣﺎدر ﺑﺎردار ﯾﺎ دارای ﻓﺮزﻧﺪ ﺷﯿﺮ ﺧﻮار ﯾﮏ ﺳﻬﻤﯿﻪ ﺑﻪ ﺳﻘﻒ اﺳﺘﺎد راﻫﻨﻤﺎﯾﯽ آن ها اﺿﺎﻓﻪ ﺷﻮد.

 

خلاصه مطلب

گاه بر اثر اتفاقات غیر منتظره ای چون زایمان، بیماری و یا از دست دادن اعضای خانواده و … دانشجویان در شرایطی قرار می گیرند که نمی توانند در کلاس درس حضور داشته و واحد های برداشته را پاس کنند. در نتیجه ترجیح می دهند تا وقفه ای کوتاه در تحصیلات خود ایجاد کنند تا دوباره از لحاظ جسمی، روحی و روانی بتوانند خود را برای تحصیل آماده کنند. خوشبختانه تمامی دانشگاه های ایران (آزاد، پیام نور، سراسری و …) امکان دریافت مرخصی تحصیلی را برای دانشجویان خود مهیا کرده اند و افراد متقاضی می توانند پس از کسب اطمینان از برخورداری شرایط مورد نیاز، متن درخواست مرخصی دانشگاه آزاد، پیام نور و … خود را نوشته و به دانشگاه ارائه کنند. برای راهنمایی هر چه بیشتر شما دانشجویان عزیز در مقاله فوق نمونه نامه درخواست مرخصی تحصیلی پیام نور، سراسری و آزاد را نوشته ایم تا بتوانید با الگو برداری از نمونه موجود، درخواست خود را ثبت کنید. 

پس از مطالعه مقاله فوق می توانید به راحتی یک نامه رسمی با متنی مناسب نوشته و به دانشگاه ارائه کنید. با این حال چنانچه در نوشتن متن درخواست مرخصی تحصیلی دانشگاه آزاد، پیام نور و یا سراسری مشکلی داشتید و یا نیازمند راهنمایی بودید، می توانید با متخصصان مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه برای ما نوشته و ارسال کنید. در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود.

 

📥 برای دانلود پی دی اف کامل مقاله متن درخواست مرخصی دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشجویان چه زمانی می توانند مرخصی تحصیلی دریافت کنند؟

از جمله شرایطی که می بایست متقاضیان حتما داشته باشند، داشتن سنوات تحصیلی مجاز است. در غیر این صورت نمی توانند برای ارائه درخواست مرخصی تحصیلی اقدام کنند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس بگیرید. 

آیا دانشجویان می توانند در اواسط ترم تحصیلی، برای گرفتن مرخصی اقدام کنند؟

خیر؛ متقاضیان می بایست پیش از شروع ترم تحصیلی برای گرفتن مرخصی اقدام کنند. همچنین توجه داشته باشید که درخواست مرخصی شما باید قبل از شروع ترم مورد تایید قرار گرفته باشد. به همین دلیل نیز بهترین زمان برای ارائه درخواست مرخصی تحصیلی دو الی سه هفته قبل از شروع ترم می باشد تا فرصت کافی برای بررسی درخواست و اعلام نتیجه نهایی آن وجود داشته باشد. 

آیا برای درخواست مرخصی تحصیلی، باید هزینه ای را پرداخت کنیم؟

بله؛ تمامی دانشجویانی که در دانشگاه هایی به غیر از دانشگاه های سراسری مشغول به تحصیل هستند، می بایست مبلغی معادل نصف شهریه ای که برای آن ترم پرداخت می کنند را به حساب دانشگاه واریز کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس بگیرید. 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

  شرایط انصراف از دانشگاه آزاد + راهنمای مراحل بخشنامه 1403

  پیرو انتشار آیین نامه جدید دانشگاه آزاد، شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد مشخص گردید. کلیه متقاضیان محترم قبل از تکمیل فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد، از شرایط ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه و...
 • تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد

  تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد 1403 + شرایط و دانشگاه ها

  شرایط ثبت نام تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد اعلام شد. دانشگاه آزاد برای پذیرش افراد متعهد و علاقه‌مند به معلمی، رشته‌های بدون کنکور تربیت معلم را ارائه داده است. از این رو افرادی که شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان...
 • استعداد درخشان ارشد آزاد

  استعداد درخشان ارشد آزاد 1403 + دانلود دفترچه | ایران تحصیل

  برنامه استعداد درخشان ارشد آزاد به دنبال شناسایی و حمایت از دانشجویانی است که در زمینه‌های علمی، پژوهشی و فناوری پتانسیل بالایی دارند. این برنامه با هدف ایجاد فرصت‌های برابر تحصیلی برای استعدادهای برتر جهت ادامه تحصیل در مقطع ارشد...
 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1403 + رشته محل ها | azmoon.iau

  اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ برای داوطلبان بسیار حائز اهمیت است. سایت ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی به منظور پذیرش بدون آزمون در نیمسال اول و دوم در مقاطع کاردانی و کارشناسی از داوطلبان واجد...
تماس با مشاور