ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

لیست مناطق عملیاتی بعد از جنگ برای کسری سال 1402

لیست مناطق عملیاتی بعد از جنگ برای کسری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

پس از پایان جنگ 8 ساله تحمیلی ایران و عراق در مرداد 1367 برخی از مناطق که مورد حمله قرار گرفته بودند، به عنوان مناطق عملیاتی شناخته شدند و افرادی که در این مناطق سابقه حضور داشتند و یا زندگی می کردند، از برخی امتیازات ویژه برخوردار شدند. پس از پایان جنگ نیز تا به کنون حفظ امنیت و تمامیت ارضی این مناطق اهمیت ویژه ای یافته است. به همین دلیل نیز افرادی که در این مناطق حضور داشته اند و یا خدمت خواهند کرد از امتیاز ویژه ای به نام کسری از خدمت برای خود و یا فرزند خود (فرزند ایثارگران) بهره مند می شوند. در این مقاله لیست مناطق عملیاتی بعد از جنگ برای کسری از خدمت ارائه شده است.

همچنین مدارک و شرایطی که لازم است تا افراد از آن برخوردار باشند تا این نوع کسری از خدمت شامل آنها شود نیز بیان شده است. چنانچه شما نیز از جمله افراد مشمول این نوع کسری هستید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید. متقاضیان گرامی در صورتی که در رابطه با قرار گرفتن منطقه خود در لیست مناطق عملیاتی سوالی دارید، می توانید با کارشناسان مجرب مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید. 

منظور از مناطق عملیاتی چیست؟

جنگ 8 ساله ایران و عراق که به جنگ تحمیلی نیز شناخته می شود، از جمله مهم ترین اتفاقات و عملیات های ایران در دهه های اخیر است. این جنگ در تاریخ 31 شهریور 1359 آغاز شد و در مرداد 1367 با بخشنامه 598 شورای امنیت خاتمه یافت. پس از پایان جنگ بر اساس ماده 112 این بخشنامه، برنامه ششم نیرو های مسلح از سوی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مناطق عملیاتی و مناطق امنیتی در گیر و غیر درگیر را به سه دسته تقسیم بندی کردند که عبارتند از:

🔻 مناطق عملیاتی درگیر قبل از جنگ

🔻 مناطق عملیاتی درگیر حین جنگ

🔻 مناطق عملیاتی درگیر بعد از جنگ (بعد از قطعنامه)

توجه داشته باشید که بسیاری از مناطق تحت عنوان مناطق عملیاتی غیر درگیر شناخته می شوند که این مناطق را به عنوان مناطق آماده باش و پاکسازی بعد از قطعنامه به حساب می آورند. 

 

🔗 برای اطلاع از نحوه اخذ پروژه کسری خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

🔰 منظور از کسری خدمت مناطق عملیاتی چیست؟

پس از پایان جنگ تحمیلی برخی از مناطقی که از اهمیت و حساسیت امنیتی بالایی برای حفظ تمامیت ارضی کشور و جلوگیری از نفوذ بیگانگان برخوردار بودند، به عنوان مناطق عملیاتی مشخص شدند. علاوه بر این مناطق برخی مناطق مرزی نیز اهمیت بالایی دارند و افرادی که در این مناطق برای برقراری امنیت و آرامش تلاش می کنند، در شرایط بسیار سختی به سر می برند. به همین دلیل نیز نوعی کسری از خدمت برای اینگونه افراد در نظر گرفته شده است تا نسبت به کسانی که در شهر های بزرگ و با امکانات رفاهی بیشتر مشغول به خدمت هستند، مدت زمان کمتری را خدمت کنند. به این نوع کسری از خدمت، کسری خدمت مناطق عملیاتی و مرزی می گویند. 

منظور از مناطق عملیاتی چیست؟

سازمان نظام وظیفه مدت 2 الی 3 ماه کسری خدمت برای این دسته از افراد در نظر گرفته است که در شرایط رفاهی کمتر و وضعیت سخت تری نسبت به سایرین خدمت می کنند. چنانچه شما نیز از جمله افرادی هستید که در مناطق عملیاتی خدمت می کنید، می توانید برای دریافت این نوع کسری از خدمت اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه دریافت کسری از خدمت می توانید با کارشناسان مجرب مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید. 

 

🔗 برای اطلاع از نحوه استعلام محل خدمت سربازی با کد ملی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

روند اقدام برای گرفتن کسری خدمت مناطق عملیاتی

با توجه به این که تمامی مناطق عملیاتی مشخص شده اند، چنانچه پدری در یکی از این مناطق در طول 8 سال دفاع مقدس حضور داشته باشد، فرزند او می تواند با توجه به شرایطی که در ادامه بیان خواهد شد، کسری خدمت ایثارگران و مناطق عملیاتی دریافت کند. با توجه به سخت گیری هایی که در قوانین حال حاضر وجود دارد، این شرایط عبارت است از:

🔹 پدر باید در زمان جنگ یا بعد از آن در مناطق عملیاتی قبل و یا بعد از قطعنامه خدمت کرده باشد.

🔹 برای مدت خدمت سربازی زیر 30 ماه پدر، خود فرزند باید در حین خدمت سربازی باشد.

🔹 برای مدت های ایثارگری بالای 30 ماه نیاز به سرباز بودن فرد نمی باشد.

🔹 توجه داشته باشید که سرباز نباید دارای سنوات اضافی یا فرار یا غیبت باشد. (در شرایط این موضوع قابل بررسی می باشد)

روند اقدام برای گرفتن کسری خدمت مناطق عملیاتی

 

🔗 برای اطلاع از نحوه خرید بیمه سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

لیست مناطق عملیاتی بعد از جنگ برای کسری سال 1402

همانطور که پیشتر گفته شد، مناطق عملیاتی بخش هایی از کشور است که در دوران جنگ و پس از آن برای جلوگیری از نفوذ بیگانگان و حفظ تمامیت ارضی کشور اهمیت یافته اند. برخی از مناطق عملیاتی در استان های مرزی و مهم کشور قرار دارند که در این بخش از مقاله به بررسی این مناطق خواهیم پرداخت. 

لیست مناطق عملیاتی بعد از جنگ برای کسری سال 1402 عبارتند از:

استان آذربایجان غربی: مناطق عملیاتی آذربایجان غربی شهرهای پیرانشهر، اشنویه، سردشت را شامل می شود.
استان کردستان: مناطق بانه، مریوان و سرآباد (غرب کشور) از جمله مناطق عملیاتی می باشند.
استان کرمانشاه: مناطق سرپل ذهاب، باینگان، ازگله، تازه آباد، اورامانات، پاوه، نوسود را می توان از جمله مناطق عملیاتی استان کرمانشاه دانست.
استان ایلام: مناطق ایوان، ایلام، صالح آباد، مهران، دهلران و موسیان از جمله مناطق عملیاتی ایلام به حساب می آیند.
استان خوزستان: بیشتری مناطق عملیاتی در استان خوزستان قرار دارند که عبارتند از مناطق اندیمشک، شوش، دزفول، هفت تپه، خرمشهر، آبادان، اهواز، حمیدیه، هویزه، شادگان، اروند کنار، سوسنگرد، بندر امام خمینی، ماهشهر، بستان، هندیجان و… .
استان بوشهر: در استان بوشهر نیز می توان مناطقی همچون بندر دیلم، بندر گناوه، بندر بوشهر و جزیره خارک را از جمله مناطق عملیاتی حساب کرد.

 

🔗 برای اطلاع از چگونگی معافیت سربازی متاهلین دارای فرزند بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

شرایط برخوردار شدن از کسری خدمت مناطق عملیاتی

گاه افراد پس از مشاهده لیست مناطق عملیاتی بعد از جنگ برای کسری خدمت تصور می کنند که حتما آن ها نیز مشمول دریافت این نوع از کسری از خدمت خواهند بود، ولی باید توجه داشت که برای برخورداری از این نوع کسری لازم است تا دارای برخی شرایط نیز باشید. در این بخش از مقاله به بررسی این شروط خواهیم پرداخت. متقاضیان گرامی که در مورد شرایط مورد نیاز، تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و جزئی تر دارند، می توانند با کارشناسان مجرب مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایند. 

شرایط برخوردار شدن از کسری خدمت مناطق عملیاتی

💢 شرایط برخوردار شدن از کسری خدمت مناطق عملیاتی عبارتند از:

🔸 در واقع، با عنایت به هماهنگی ستاد کل نیرو های مسلح و همچنین، کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس، و تایید مقام معظم‌ کل قوا، در ازای هر ماه جبهه و یا حتی هر درصد جانبازی (که مورد تایید بنیاد شهید است) و یا هر ماه اسارت، دوازده روز کسر از خدمت به فرزندان ایثارگرانی که در مناطق عملیاتی حضور داشتند و به سربازی اعزام شده اند، تعلق می گیرد.

🔸 توجه داشته باشید که کسری از خدمت سربازی، در واقع فقط شامل کارکنان وظیفه ای می باشد که در حال حاضر در حال خدمت می باشند و صرفا سازمان نیرو های مسلح است که باید در صورت ارائه گواهی اشتغال به خدمت سربازی، و به ارگان خدمتی پدر (ایثارگر) تاییده کسری خدمت ( فرزند) را صادر نماید، و در نهایت در سازمان وظیفه عمومی، این مهم را ثبت نماید.

💡 نکته: توجه داشتهه باشید که هیچ ارگانی مجاز به صادر کردن گواهی کسر از خدمت برای مشمولین وظیفه سربازی، قبل از شروع خدمت نمی باشد.

💡 نکته مهم: کسری از خدمت، شامل مشمولین دارای غیبت سربازی نمی شود و حتی در صورتی که اضافه خدمت سنواتی آن ها عفو یا بخشیده شود نیز آثار و تبعات آن مانند ممنوعیت بهره مند شدن از کسر خدمت، از بین نخواهد رفت.

 

🔗 برای اطلاع از روش های اخذ کسری خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

🔰 شرایط کسر از خدمت منطقه عملیاتی پدر:

🔺 در قسمت بالا گفته شد که فرزندان ایثارگرانی که در لیست مناطق عملیاتی بعد از جنگ برای کسری از خدمت حضور داشته اند، به ازای هر ماه سابقه حضور پدر در این مناطق، 12 روز کسری از خدمت می توانند دریافت کنند. توجه داشته باشید این نوع کسری از خدمت در صورتی که پدر بعد از جنگ در منطقه عملیاتی حضور داشته باشد، بر اساس اولویت بندی های سازمان ارائه می شود.

🔺 توجه داشته باشید که تنها یک فرزند می تواند کسر از خدمت منطقه عملیاتی پدر را دریافت کند.

🔺 همانطور که پیشتر گفته شد، مشمولان کسری از خدمت نباید هیچگونه غیبتی داشته باشند؛ مگر اینکه مشمولین قوانین کسری از خدمت ایثارگری مشمولان غایب شوند.

🔺 چنانچه پدر شما سابقه حضور در مناطق عملیاتی در دو یا چند سازمان را داشته باشد، می بایست مدت زمان حضور وی را از هر کدام از سازمان های مربوطه به سازمان نظام وظیفه عمومی ارسال گردد تا از طریق روش تجمیع، این سوابق محاسبه شود و برای کسری از خدمت فرزند وی استفاده شود.

🔺 توجه داشته باشید که چنانچه فرزندان پدری که در مناطق عملیاتی خدمت کرده است، دو قلو و یا چند قلو باشند و بخواهند همگی آن ها از این کسری استفاده کنند و کسری از خدمت به صورت مساوی بین آن ها تقسیم شود، می بایست تمام فرزندان به صورت همزمان به خدمت اعزام شوند تا بتوانند از این کسری پدر استفاده کنند.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت کسری خدمت سربازی

در بخش های قبلی با شرایط مورد نیاز برای دریافت کسری مناطق عملیاتی آشنا شدید و نیز لیست مناطق عملیاتی بعد از جنگ برای کسری خدمت سربازی را مشاهده کردید. چنانچه شما نیز از جمله افرادی هستید که مشمول دریافت این نوع از کسری هستید، می بایست برخی مدارک را از قبل تهیه کرده و سپس به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنید. به همین دلیل نیز در این بخش از مقاله لیستی از مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت کسری خدمت سربازی را ارائه می دهیم. 

 

توجه داشته باشید که پس از تهیه مدارک مورد نیاز حتما نسبت به دریافت دفترچه راهنمای خدمت سربازی از پلیس +10 نیز اقدام کنید و تمامی نکات بیان شده را مطالعه کنید. چنانچه در رابطه با مدارک مورد نیاز، سوال و یا ابهامی برای شما وجود داشته باشد، می توانید با کارشناسان مجرب مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید. 

مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت کسری از خدمت سربازی
تکمیل فرم های موجود در دفترچه راهنمای خدمت سربازی پلیس +10
تهیه کپی از شناسنامه و کارت ملی متقاضی
تهیه از کپی شناسنامه و کارت ملی همسر متقاضی (ویژه افراد متاهل)
ارائه گواهی جانبازی و رزمندگی از ارگان مربوطه برای استفاده از کسری ایثارگری
تهیه مدارکی که نشان دهنده عدم داشتن غیبت سربازی متقاضی باشد.
تهیه مدارکی دال بر عنوان کسری خدمت
مدارک تحصیلی متقاضی

 

📢 اطلاعیه 📢

چنانچه از وضعیت نظام وظیفه خود اطلاعی ندارید، می توانید به سامانه نظام وظیفه عمومی به نشانی اینترنتی vazifeh.police.ir مراجعه کنید و پس از وارد کردن تمامی اطلاعات مورد نیاز، می توانید از وضعیت خدمت سربازی خود مطلع شوید.

 

منظور از تجمیع کسری خدمت سربازی چیست؟

گاه افرادی که می خواهند برای ارسال دفترچه خدمت سربازی خود اقدام کنند، متوجه می شوند که بیش از یک نوع کسری از خدمت شامل آن ها می شود. در این حالت می بایست از روش تجمیع خدمت برای وی استفاده شود تا بتواند از تمامی کسری های خدمتی که مشمول می باشد، بهره مند شود. 

💠 در حالت کلی 3 نوع تجمیع وجود دارد که از تمامی آن ها می توان برای کسری خدمت استفاده کرد که عبارتند از:

🔹 تجمیع سوابق آزادگی، رزمندگی و ایثارگری

🔹 تجمیع سوابق آزادگی، رزمندگی و ایثارگری والدین با هم

🔹 تجمیع کسر خدمت های دیگر با کسر خدمت ایثارگری

توجه داشته باشید که در این قانون هیچ فرقی میان سابقه ایثارگری والدین متقاضی وجود ندارد. (به این منظور که حتی مشمولانی که مادرانشان سابقه ایثارگری داشته اند و حتی آن ها که پدر و مادرشان هر دو سابقه ایثارگری دارند، می‌ توانند با تجمیع سابقه پدر و مادر، از کسر خدمت سرباز استفاده کنند.)

منظور از تجمیع کسری خدمت سربازی چیست؟

💡 نکته مهم: کسانی که قبلاً از تسهیلات ایثارگری استفاده کرده‌ اند، مابقی سابقه ایثارگری آن ها برای فرزندان بعدی قابل محاسبه خواهد بود.

💡 نکته مهم: چنانچه متقاضی خدمت سربازی دارای دو یا چند مورد از موارد کسری خدمت باشد، می تواند از همه آن ها استفاده کند. توجه داشته باشید که اگر مجموع کسری از خدمت سربازی شخصی بیش از 21 ماه باشد، همچنان لازم است تا در دوره آموزش مقدماتی سربازی به مدت 2 ماه شرکت کند و این مدت شامل کسری از خدمت وی نخواهد بود.

 

🔗 برای اطلاع از نحوه کار با سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

اخبار پیرامون کسری خدمت مناطق عملیاتی بعد از جنگ

📢 حق مناطق جنگی برای 6 استان مرزی کشور مجددا برقرار شد:

«شهریار حیدری»، نماینده مردم غرب کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، گفت: موضوع فوق العاده مناطق جنگی در اجرای ماده 91 قانون دیوان در هیات عمومی مطرح و با نقض رای قبلی مجددا فوق العاده مناطق جنگی به کارکنان شاغل در 6 استان مرزی پرداخت می شود.

وی این استان‌ ها را شامل کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی، کردستان، خوزستان و بوشهر بیان کرد و گفت: این مهم با پیگیری های مستمر نمایندگان و رایزنی با دیوان صورت گرفت که در راستای این مهم باز هم شاهد پرداخت حق مناطق جنگی در احکام کارکنان شاغل در این استان ها خواهیم بود.

نماینده مردم غرب کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: اخیرا سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به استناد به رای یک مرجع قضایی دیوان عدالت اداری، دریافت این حقوق را غیر قانونی دانسته و طی بخشنامه ای به تمام ادارات و دستگاه های اجرایی از آن ها خواسته بود این ارقام از دریافتی های آن ها حذف شود که خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته این مطالبه اصلی و حق کارکنان شاغل استان های مرزی درگیر جنگ باز هم محقق شد.

نمایندگان با 175 رای موافق، 20 رای مخالف، 4 رای ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در مجلس دو فوریت این استفساریه را به تصویب رساندند.

متن کامل متن این استفساریه به شرح زیر است:

‌آیا فوق‌ العاده و مزایای موضوع بندهای «ث» و «ج» ماده (112) قانون برنامه ششم توسعه شامل کلیه مستخدمانی است که از زمان شروع دفاع مقدس و پس از آن در مناطق عملیاتی تعیین شده توسط ستاد کل نیروهای مسلح اشتغال داشته و دارند ؟ بلی؛ فوق‌ العاده و مزایای موضوع بند های «ث» و «ج» ماده (112) قانون برنامه ششم توسعه شامل کلیه مستخدمانی است که از زمان شروع دفاع مقدس و پس از آن در مناطق عملیاتی تعیین شده توسط ستاد کل نیروهای مسلح اشتغال داشته و دارند.

علاوه بر این طبق ماده 112 ـ به‌منظور جبران عقب‌ماندگی‌ های استان‌ های مناطق عملیاتی دفاع مقدس:

ث ـ سازمان برنامه و و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور موظفند اعتبار لازم را برای اعمال سقف فوق‌ العاده‌ پیش‌ بینی شده در بند (1)‌ ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان شاغل در این مناطق از سال اول اجرای قانون برنامه تأمین و اعمال نمایند.

ج ـ سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلفند نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس برابر جداول و ضوابط ابلاغی سال 1376 سازمان امور اداری و استخدامی کشور از سال دوم اجرای قانون برنامه اقدام نمایند.

 

 

خلاصه مطلب

ایثارگرانی که در طول 8 سال دفاع مقدس در جبهه های جنگ حضور داشتند، پس از پایان جنگ در مرداد 1367 با در دست داشتن مدارکی که نشان دهنده حضور آنها در مناطق عملیاتی باشد، می توانند از برخی امتیازات ویژه برخوردار شوند. این امتیاز تنها شامل آن ها نمی شود و در مواردی فرزند پسر آن ها نیز می توانند از آن استفاده کند. همچنین پس از پایان جنگ، برخی مناطقی که مورد حمله بیگانگان قرار گرفته بودند را منطقه عملیاتی نامیدند. این مناطق به همراه مناطق مرزی که اهمیت و حساسیت امنیتی بالایی دارند، معمولا از جمله مناطق سخت و دشوار برای خدمت سربازی به حساب می آیند؛ به همین دلیل نیز افرادی که در این مناطق خدمت سربازی خود را آغاز می کنند و به پایان می رسانند از کسری خدمت بهره مند می شوند و مدت 2 تا 3 ماه نسبت به سایر مناطق که امکانات رفاهی بیشتری دارند، کم تر خدمت می کنند. لیست مناطق عملیاتی بعد از جنگ برای کسری از خدمت را می توانید در این مقاله مشاهده کنید. 

در این مقاله هم چنین روند دریافت کسری، مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت آن بیان شده است. . پس از مطالعه کامل این مقاله با اطلاعات جامعی در خصوص مناطق عملیاتی که شامل کسری از خدمت می شوند، کسب خواهید کرد. ولی چنانچه در رابطه با هر بخشی دارای سوال و یا ابهامی بودید، می توانید با کارشناسان خبره ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید. هم چنین می توانید سوالات خود را در قسمت کامنت برای ما نوشته و ارسال نمایید. مشاورین ما در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

 

 

📥 برای دانلودپی دی اف کامل مقاله لیست مناطق عملیاتی بعد از جنگ برای کسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

4/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

منظور از کسری خدمت مناطق عملیاتی چیست؟

پس از جنگ آن افرادی که در مناطق حساس خدمت می کنند، به دلیل شرایط سختی که در این مناطق حاکم است، به مدت 2 تا 3 ماه کسری خدمت در نظر گرفته شده است.

آیا افراد دارای غیبت سربازی می توانند از کسری خدمت در سال 1402 بهره مند شوند؟

خیر؛ یکی از مهم ترین شروطی که می بایست افراد دارا باشند تا کسری خدمت شامل حال آنان شود، عدم داشتن غیبت سربازی می باشد.

اگر فردی دارای بیش از یک شرایط کسری خدمت باشد‏، چگونه می تواند از سهمیه خود استفاده کند؟

چنانچه شخصی دارای شرایطی باشد که مشمول بیش از یک کسری خدمت می شود، می تواند از روش تجمیع کسری خدمت سربازی استفاده کند.

نظرات

 1. وحید مرادی
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۶

  سلام منطقه گیلان غرب هم جز کسری حساب میشود؟

  • مشاور محمدی
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت به خیر
   به سال خدمت،پادگان خدمتی و … بستگی دارد.

 2. فريد
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۹

  پدر بنده سال ٦٥-٦٧ مشغول خدمت تو هويزه بوده و كارت ايثارگريش هم اومد و زدن ٣٧٠ روز . اما تو نامه اي كه از اهواز گرفته نوشتن ٩ ماه فقط به صورت داوطلبانه در منطقه ويژه عملياتي . الان دقيقا برام چجوري حساب ميشه !؟

  • مشاور محمدی
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام وقت به خیر
   بازه زمانی حضور در جبهه قبل از قطع نامه به ازای هر ماه 12 روز کسری خدمت و بعد از قطع نامه به ازای هر ماه 9 روز کسری خدمت به شما تعلق میگیرد.

 3. شاهین
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۱

  الان این سه سالی که پدرم منطقه عملیاتی بود از کجا بفهمم کسری شامل من میشه یا خیر اگر میشه راهنمایی کنید

  • tahmasebi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام دوست عزیز پدر شما باید به آخرین یگان مربوط به محل زندگیتون برند و از اونجا پیگیری کنند.

 4. گرفتار
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۸

  سلام آقای محمد جواد پدر شما که پایور بودن در پایگاه چهارم شکاری دزفول در سال65کسر خدمت گرفتید یا نه لطفاً جواب بدهید

 5. شاهین
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۶

  سلام وقت بخیر من پدرم ۳ سال آذربایجان غربی سردشت خدمت کرده
  سال ۷۸،۷۹،۸۰ الان هم بازنشسته فراجا هست میخواستم بدونم کسری شامل من میشه هیچ گونه غیبت و اضافه خدمت هم ندارم

  • مشاور صادقی
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام
   احتمالش ضعیفه

 6. امیر صابر
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۳

  سلام خسته نباشید آیا شهر استارا جز مناطق جنگی حساب میشه در سال ۶۴و کسری دارد یا ندارد

  • rezai
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام خسته نباشید . خیر متاسفانه

 7. محمد جواد
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۵

  باسلام
  پدر بنده از سال ۶۵ تا ۷۱ در پایگاه هوایی دزفول به صورت پایور مشغول به کار بوده آیا به من کسری تعلق میگیره یا نه؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام
   بله

 8. امیر
  ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۶

  سلام ببخشید پدر بنده سال ۶۹ تا ۷۱ لشکر ۷۷ تکاور خراسان بوده و در مناطق اندیمشک شوش سومار دهلران خدمت کرده آیا کسری به من تعلق می‌گیرد و باید از کجا پیگیری کنم اگه میشه راهنماییم کنید بنده مشمول خدمت هستم

  • مشاور محمدی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 9. علیرضا محمدآبادی
  ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام….پدر من دقیقا بعد ار قطعنامه به مدت ۵ ماه در شهر کرمانشاه خدمت کرده…ایا این مورد هم شامل کسری برای من میشه؟؟؟

  • مشاور اقازاده
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۸

   وقت بخیر
   اگر منطقه عملیاتی و درگیر بوده باشد باتوجه به ارگان مربوطه میتوانید برای کسری اقدام کنید

 10. حسام
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۲۱

  سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید پدر من سال ۶۷ تا ۶۹ منطقه جنگی سوسنگرد خدمت کرده و سابقه ایثارگری واسشون ۵ ماه زدن
  یعنی تا پایان جنگ
  الان واسه کسری همون ۵ ماه ایثارگری تعلق میگیره یا ۲۴ ماه که سوسنگرد بودن؟

  • مشاور محمدی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام وقت به خیر
   مدت زمان ایثارگری که داخل کارت ثبت شده باشد ملاک است.به ازای هر ماه ایثارگری پدر 12 روز کسری خدمت به فرزند ذکور تعلق میگیرد.

   • حسام
    ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۵۵

    ببخشید مگ سوسنگرد جز مناطق عملیاتی نبوده؟
    ۵ ما ایثارگری ک زمان جنگ بوده
    ۱۹ ماه دیگ ک سوسنگرد بوده چی میشه؟

    • مشاور محمدی
     ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۵

     سلام وقت به خیر
     در صورتی که بعد از تاریخ قطع نامه باشد در صورت داشتن کارت احتیاط محاسبه می شود.

 11. ارشیا
  ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۵

  با سلام پدر من از سال ۶۹ تا ۷۱ در جزیره مینو، خرمشهر خدمت کردن ( حفاظت اطلاعات سپاه ) خواستم بپرسم شامل این قانوت ایثارگری میشن ؟؟

  • مشاور اقازاده
   ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۳

   وقت بخیر
   درصورتی ک منطقه درگیر و عملیاتی باشد و در صورت تایید ارگان مربوطه امکان پذیر میباشد

 12. دانیال
  ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۰۸

  با سلام پدر من سال ۶۷ تا ۶۹ خدمت بوده در منطقه بهرگان استان بوشهر جز دیلم محسوب میشه طبق اعلام شما برای  لیست مناطق عملیاتی بعد از جنگ دیلم هم جز این موارد بوده میخواستم ببینم میشه که کارت ایثار گری دریافت کنیم؟

  • مشاور محمدی
   ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 13. ارشیا
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۲

  با سلام پدر من از سال ۶۹ تا ۷۱ در جزیره مینو، خرمشهر خدمت کردن ( اطلاعات سپاه) خواستم بپرسم شامل ایثارگری میشن؟؟

  • مشاور محمدی
   ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 14. محمد
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۰

  سلام پدر من سال ۷۲در توپخانه لشکر ۲۸ سنندج ارتش خدمت کرده .به من کسری تعلق میگیرد؟

  • مشاور اقازاده
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۸

   وقت بخیر
   احتمال آن باتوجه به سال خدمت ایشان پایین میباشد اما نیاز به پیگیری از ارگان مربوطه میباشد

 15. مملی
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۱

  سلام پدر من سال ۷۰ به مدت ۱۰ ماه سنندج بوده آیا چون منطق جنگی بوده اون زمان کسری برای من تعلق میگیره ؟

  • مشاور محمدی
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 16. حسن نوروزی
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۶

  سلام
  خسته نباشید
  پدرم از سال ۶۲تا ۶۴ نیروی دریایی ارتش بوده
  میخواستم بدونم که آیا بوشهر طبق آخرین لیست مناطق جنگی شامل میشه یا نه از سال چند تا سال چند

  • مشاور محمدی
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 17. گرفتار
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۱

  سلام چرا شهرهای استان خوزستان مثل دزفول اندیمشک اهواز هندیجان وغیره در سایت نفت آوران نوشته اول جنگ تاسال61شامل منطقه جنگی است

  • مشاور محمدی
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 18. مصطفی
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۵

  سلام وقت بخیر
  پدرم سال ۶۹ تا ۷۱ در ارتش خدمت کرده (خدمت خودمم ارتشه)
  توی لشکر ۸۸ زاهدان بودن ولی ۱۸ ماه منطقه بودن(کرخه) . به نوعی در حال پاکسازی بودن یعنی پاکسازی بعد از جنگ و مناطق حساس بعد از جنگ طبق شرایطی که در سایت هستش .
  ایا کسری خدمت به من تعلق میگیره؟
  در زمان جنگ نبودن ولی مناطق حساس بعد از جنگ بودن . سمت کرخه

  • مشاور محمدی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 19. گرفتار
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۰

  باسلام بنده در تاریخ 20/1/62الی20/1/64درپایگاه چهارم شکاری دزفول خدمت سربازی را گذرانده آیا کارت ایثار شامل اینجا ب می شود وکارت احتیاط هم دارم وله کجا مراجعه کنم

  • مشاور محمدی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 20. علی کریمی
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۱

  سلام خسته نباشید.پدر من در سال ۶۷ تا ۶۹ شهر اهواز پادگان شهید مصطفی مسعودیان(ارتش) خدمت کرده.میخاستم بدونم کسری به من تعلق میگیره؟خودم الان سربازم

  • مشاور اقازاده
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۰

   وقت بخیر
   بستگی به این دارد ک منطقه عملیاتی یا در گیر بوده است یا خیر نیازه از طریق ارگان مربوطه ابتدا از استا محل سکونت خود اقدام کنید

 21. امیرحسین کرمی
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۹

  سلام خسته نباشد من پدرم سال ۶۵ تا ۶۷ در خود شعرستان کرمانشاه خدمت کرد کسری به من تعلق میگیده

  • rezai
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام وقت بخیر . بله امکان گرفتن دارد

 22. امیرحسین کرمی
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۲

  سلام خسته نباشد میگم من پدرم سال ۶۵ تا ۶۷ در خود شهرستان کرمانشاه خدمت کرد کسری تعلق میگیره

  • rezai
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام وقت بخیر . بله امکان دریافت کسری وجود دارد

 23. ابوالفضل
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۴

  پدر من از سال ۶۸ تا ۷۰ در هنگ مرزی زابل خدمت کرده است

  • مشاور صادقی
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام باید بررسی بشه

 24. ابوالفضل
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۳

  با سلام و خسته نباشید
  من از یگان خدمتی پدرم سوال کردم
  که ایا کسری به من تعلق میگیرد
  (یگان پدر من عملیاتی و درگیر بود)
  اما گفتند سیستان تا سال ۶۷ کسری تعلق میگیرد
  و بعد از ان تعلق نمیگیرد.
  ایا این موضوع درسته؟

  • مشاور صادقی
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام بله

 25. مهدی
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام خسته نباشید.بنده در حال حاضر در حین خدمت میباشم و ۶ماه اضافه دارم.پدرم درسال۶۷تا۶۹ ب مدت ۲۷ ماه در یگان ویژه استان کرمانشاه خدمت کرده است و درسال۸۲فوت شده میخواستم بدونم کسری شامل بنده میشود؟ممنون میشم جواب بدید

  • مشاور صادقی
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام
   اگر اون دوران جز سوابق ایثارگری پدرتون محاسبه بشه بله

   • مهدی
    ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۵۹

    بخاطر اضافه خدمتی ک دارم مشکلی نیست اگه کسری محاسبه بشه میتونم استفاده کنم؟

    • مشاور ملکی
     ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۰

     سلام وقت بخیر
     بله کسری ایثارگری را می توانید اقدام کنید اما اضافه خدمت هم برای شما لحاظ می شود.

     • مهدی
      ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۹

      باسلام مجدد.ببخشید بنده چون مشمول غایب بودم و با۶ماه اضافه در حین خدمت هستم آیا امکانش هست ک چون غیبت داشته ام از کسری نتوانم استفاده کنم یا اصلا شاملم نشه؟

     • مشاور ملکی
      ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۰

      سلام وقت بخیر
      اگر دارای کسری ایثارگری هستید این کسری به شما تعلق می گیرد.

 26. امید
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۴

  با سلام بنده سرباز معلم درروستای شهرستان سقز خدمت کردم جهت ایثارگری تاسال۷۵مناطق کردستان رااعلام نموده که جزو مناطق عملیاتی احتساب می گردد اما با مراجعه به یگان خدمت فرمودند درلباس رزم نبودم این درحالی بودکه مناطق شهرستان وحتی آن روستا محل خدمت درگیری نظامی با گروهک ها اتفاق افتاد درسال ۷۲ لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • مشاور محمدی
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 27. امیر
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۲

  سلام پدر بنده سال ۶۷ تا ۶۹ تو لشکر ۶۴ پیاده ارتش تو پیرانشهر و اشنویه اذربایجان غربی خدمت کرده
  ایا شامل کسری میشه

  • مشاور عیسائی
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط متغییر میباشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 28. هادی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۹

  باسلام و احترام
  پدر بنده بعد از قطعنامه به مدت 16 ماه در سال 67 و 68 در سنندج کردستان در منطقه عملیاتی حضور داشته
  من الان سرباز هستم آیا کسری خدمت به بنده تعلق میگیرد؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۴

   وقت بخیر
   بله میتوانید به ارگان مربوطه مراجعه کنید برای بررسی شرایط شما برای دریافت کسری ایثارگری

 29. ابوالفضل
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۸

  با سلام خسته نباشید
  پدر من در سال ۶۸ تا ۷۰ در هنگ مرزی زابل خدمت کرده(یگان مرزی ،ژاندارمری مرزی)ایا به من کسری تعلق می گیرد؟
  برای هر ماه چند روز تعلق میگیرد؟
  یگان پدرم هم عملیاتی درگیر بوده.
  با تشکر از پاسخگوی شما

  • rezai
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۹

   سلام وقت بخیر . اگر جز ژاندار مری باشند بله امکاتن پذیر میباشد

   • ابوالفضل
    ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۰

    ممنون بابت پاسخ گویی شما
    برای هر ماه چند ردز تعلق میگیرد؟

    • مشاور محمدی
     ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۹

     سلام وقت به خیر
     در صورتی که قبل از قطعنامه باشد به ازای هر ماه 12 روز کسری خدمت تعلق میگیرد.

 30. مهسا رضایی
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۴

  با سلام همسرم سال 67 تا 69 خدمت کرده، 10 ماه از سال 69 در گیلانغرب پادگان 58 ذوالفقار بوده کسری خدمت به پسرم که الان در حال خدمته تعلق میگیره؟ به کجا باید مراجعه کنه؟

  • مشاور صادقی
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام
   تماس بگیرید

   • سعید
    ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۸

    باسلام و احترام
    پدر بنده بعد از قطعنامه به مدت 16 ماه در سال 67 و 68 در سنندج کردستان در منطقه عملیاتی حضور داشته
    من الان سرباز هستم آیا کسری خدمت به بنده تعلق میگیرد؟

    • مشاور محمدی
     ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۶

     سلام وقت به خیر
     ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 31. حسین
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۴

  سلام خسته نباشید سال ۶۹تا ۸۰ لشکر ۵۸ ذوالفقار ،گیلانغرب پاکسازی میادین مین کسری تعلق میگیرد؟

  • مشاور محمدی
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 32. ستار
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۷

  سلام سال ۶۸ تا ۷۰ در سر پل ذهاب کسری تعلق میگیرد؟

  • مشاور محمدی
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری و کسری خدمت وجود دارد.

 33. ابوالفضل
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۳

  با سلام و خداقوت
  پدر بنده سال 70 تا 72 در منطقه عملیاتی زاهدان (نیکشهر) نیروی انتظامی خدمت کرده / خودمم الان سربازم می خواستم ببینم کسری تعلق میگیره ؟

  • rahdar
   ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۵

   سلام وقت به خیر
   خیر متاسفانه چیزی تعلق نمیگیرد.

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام
   مدارک گواهی حضور در جبهه را از یگان خدمتی خود تحویل بگیرند
   سپس با مراجعه به پلیس+10 برای این موضوع اقدام کنید

 34. پیمان
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۹

  سلام پدرم من درسال ۱۳۷۷ب سربازی رفته منطقه عملیاتی مرز خسروری کرمانشاه ب من کسری تحلق میگره ؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۱

   سلام وقت بخیر
   خیر احتمال آن بسیار پایین میباشد

   • رامین
    ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۴

    سلام خسته نباشید این لیست مناطق عملیاتی (مربوط به طرح امام حسن مجبتی) ک گذاشتید رو ستاد کل نیروی های مسلح اعلام کرده؟ اگر اینطوره پس چرا وقتی میریم به نیروی انسانی ارتش کارکنان اونجا بعضی مناطق رو قبول ندارن و میگن کسری تعلق نمیگیره مثل دهلران در ایلام
    در حالی ک داخل لیست دهلران هستش

    • مشاور ذوالنورنیا
     ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۷

     سلام وقت بخیر
     این لیست رسمی می باشد .

 35. محمد
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام پدرم سال ۶۸ تا ۷۰ منطقه دهلران (لشکر۲۱حمزه)خدمت کرده. داخل این مطالب بالا کسری شامل حال من میشه. ولی پدرم به ستاد لشکر۲۱حمزه تو تبریز رفت ولی اونجا گفتن کسری تعلق نمیگیره. حالا چکار کنم؟ درست گفتن؟ کجا پیگیر شم؟

  • rezai
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۰

   سلام وقت بخیر . اگر عضور ژاندار مری بوده باشند و جز طرح امام حسن مجتبی شامل کسری میگردید

  • رامین
   ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۹

   سلام داداش پدر منم شرایطش مثل پدر شماست به مام گفتن تعلق نمیگیره شما تونستی کسری بگیری؟

 36. عرفان
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۷

  سلام پدر من از سال ۶۸ تا ۷۰ در تیپ ۳۷ زرهی شیراز در منطقه سر پل ذهاب خدمت کرده است آیا کسری به من تعلق میگیرد؟

  • مشاور محمدی
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری وجود دارد.

 37. عرفان
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۴

  سلام پدرم سال ۶۸ تا ۷۰ در تیپ ۳۷ زرهی شیراز در منطقه سر پل ذهاب خدمت کرده است آیا کسری به من تعلق میگیرد

  • مشاور محمدی
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری وجود دارد.

 38. عباس طاهری
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۴۱

  سلام وقت بخیر 🌱🙏🏻
  راستش پدر من در سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۰ دوران سربازیش تویه استان خوزستان بوده شهر دزفول گردان ۱۰۵ اگ اشتباه نکنم ۱۸ماه اونجا بود مابقی خدمتش که ۶ماه بوده انتقال گرفت اهواز
  خواستم ببینم کسری من تعلق میگره یا نه اگر دوستانی این کامنت میخوانن تجربه دارن لطف میکنن جواب منو بدن . سپاس گزار از همه شماها ❤️🙏🏻

  • مشاور ابراهیمی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام
   اگر بنیاد قبول کند چون خارج از زمان قطع نامه بوده 80 درصد مدت حضور محاسبه میشود

   • عباس طاهری
    ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۰۶

    عذر میخوام منظورتون نگرفتم یعنی کسری مورد قبول میشه!
    واینکه چیکار باید بکنم ؟
    ممنونم❤️

    • مشاور ابراهیمی
     ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۲

     سلام
     احتمال زیاد بله
     به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کنید برای بررسی مدارک پدر تا پاسخ قطعی داده شود

 39. مهران
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۷

  سلام پدر من در سال ۶۹ تا ۷۱ خدمت کرده ک ۱۲ ماهش در هنگ ژاندامری سقز بوده میخواستم بدونم کسری خدمت به من تعلق میگیره؟

  • rezai
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۲

   سلام وقت بخیر . اگر جز طرح امام حسن مجتبی باشید تعلق میگیرد

 40. امین
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام وقت بخیر
  پدرم بعد از اتش بس رفت خدمت سال ۶۷ تا ۶۹
  نصف خدمتشو هفت تپه بود نصف دیگشو دقیقا سر مرز اروند رود بودن
  ک میگفت اکثرا به سمت هم شلیک میکردیم توی دوران اتش بس
  کسری به من تعلق میگیره؟

  • مشاور عیسائی
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که اطلاعات در سیستم پادگان ثبت شده باشه بله تعلق خواهد گرفت جهت بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 41. میلاد ولیزاده
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۴۴

  سلام پدر بنده در سال ۷۲ به مدت ۲۲ ماه در توپخانه مهاباد سپاه خدمت کرده و بنده به کسری اقدام کرده و هنوز ۲۰ روز هستش که جوابی به دستم نرسیده

  • مشاور عیسائی
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۳

   سلام وقت بخیر
   مراجعه حضوری به نظام وظیفع استان داشته باشید جهت بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 42. میلاد ولیزاده
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۳۸

  سلام پدر بنده در توپخانه سپاه مهاباد خدمت کرده در سال ۷۲ به مدت ۲۲ ماه آیا کسری شامل می شود بنده به کسری اقدام کردم ۲۰ روز هستش که کسری هنوز نیومده

  • مشاور عیسائی
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقت بخیر
   اگر در مناطق عملیاتی فعالیت داشته باشند تعلق خواهد گرفت جهت بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 43. میلاد ولیزاده
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۰۳

  سلام پدر بنده در سپاه توپخانه مهاباد در سال ۷۲ به مدت ۲۲ ماه خدمت کرده آیا کسری تعلق می گیرد

  • مشاور عیسائی
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام وقت بخیر
   اگر در مناطق عملیاتی شرکت کرده باشند تعلق خواهد گرفت جهت بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • جابر
    ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۷

    سلام وقت بخیر پدرم در سال 70تا72 در جزیره ابوموسی خدمت می کرده می خواستم کسری منطقه عملیاتیش بگیرم کسری داره یا نه ؟

    • rezai
     ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۲

     سلام وقت بخیر . اصولا بعد از سال 67 کسری خدمت فقط به اعضای ژاندار مری تعلق میگیرد

  • مشاور اقازاده
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر
   شما بعد از قطع نامه حضور در جبهه داشتید اگر در منطقه عملیاتی بوده فعالیتشان بررسی میشود و میتوانید از طریق ارگان مربوطه اقدام کنید

 44. میلاد ولیزاده
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام پدر بنده در سپاه مهاباد در سال ۷۲ به مدت ۲۲ ماه خدمت کرده آیا کسری تعلق می گیرد

  • مشاور عیسائی
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام وقت بخیر
   اگر در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند بله تعلق خواهد گرفت . جهت بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 45. مهدی والدی
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام خسته نباشید پدر من از سال ۶۹ تا ۷۱ در پادگان شهید رجایی (سراب نیلوفر) نیروی انتظامی استان کرمانشاه خدمت کرده آیا کسری تعلق میگیره؟

  • مشاور اقازاده
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۲

   سلام وقت بخیر
   در صورت تایید ارگان مربوطه میتوانید

 46. مهدی
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۹

  سلام من
  سال 66 تا68 سرباز ژاندمری بودم
  یکسال منطقه آرام خدمت داشتم ویکسال منطقه ی عملیاتی شهر مهاباد
  آیا میتوانم برای فرزندم که مشمول شده کسر خدمت بگیرم
  ممنون

  • مشاور اقازاده
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر
   در صورت تایید ارگان مربوطه میتوانید اقدام کنید

 47. محمد مهدی
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۰

  سلام ، پدرم سابقه 7 سال منطقه عملیاتی نیرو هوایی چابهار دارن ( ۸۲ تا ۸۹ ) و خودمم سربازم، آیا کسری به من تعلق میگیره ؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۶

   سلام
   بله

   • جابر
    ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۲

    سلام وقت بخیر
    پدرم دو سال در منطقه عملیاتی جزیره ابوموسی سال ۷۰تا۷۲, خدمت می کرده می خواستم بدونم کسری به من تعلق می گیره

    • rezai
     ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۲

     سلام وقت بخیر . اگر عضو ژاندار مری باشند و ز طرح امام حسن مجتبی میتوانند اقدام کنند

 48. وحید
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۶

  سلام و خسته نباشد
  یه سوال من کنکور فنی و حرفه دادم سال ۱۴۰۰ قبل ثبت نام من اصلا چیزی برای سهمیه ایثارگری نزدم یعنی آزاد ثبت نام کردم بعد جواب کنکور تو آزمون زده بود سهمیه پدر ۰/۲۵ درصد ایثار گری
  الان می‌خوام اینو بدونم که کسری بهمم چقد تعلق میگیره؟؟؟

  • rezai
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۵

   سلام وقت بخیر . کسری خدمت تاثیری در سهمیه کنکور ندارد دو مقوله جدا گانه میباشد

 49. وحید
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۱

  سلام و خسته نباشید
  من پدرم سال ۶۶ تا ۶۸ خدمت کرده ۱۹ ماه اول تهران پرندک خدمت کرده ۴ ماه آخر گیلان غرب لشکر ۵۸ ذوالفقار کسری بهم تعلق میگیره ؟؟؟

  • مشاور محمدی
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری وجود دارد.

 50. وحید مرادی
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام و خسته نباشید
  من پدرم سال ۶۶ تا ۶۸ خدمت کرده ۱۹ ماه اول تهران پرندک خدمت کرده ۴ ماه آخر گیلان غرب لشکر ۵۸ ذوالفقار کسری بهم تعلق میگیره ؟؟؟

  • rahdar
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقت بخیر.
   بابت ماه های حضورشان در گیلان غرب میتوانید از کسری بهره مند شوید.

   • وحید
    ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۰

    شما گرفتید؟

 51. وحید
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام خسته نباشید پدر من از 71تا73تو سپاه اهواز خدمت کرده 24ماه تو اندیمشک هم اموزش دیده کسری برا من تعلق میگیرد

  • مشاور اقازاده
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر
   بعد از قطعنامه نیاز به بررسی دارد واستان و عملیاتی بودن یا نبودن ملاک است که میتواند از ارگان مربوطه اقدام کند

 52. مهدی محمد علی
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۹

  سلام پدر من از سال ۶۹تا ۷۱خدمت سربازی بودن،و حدودا ۹ماه از خدمتشون تو یگاه زرهی تو مناطق عملیاتی بودن،ایثارگری تعلق میگیره،و استعلام بنیاد چی عست از کجا باید بگیرم؟

  • مشاور محمدی
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از این بازه در صورت داشتن کارت احتیاط یا تایید بنیاد امکان گرفتن کارت ایثارگری وجود دارد.

 53. سجاد
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۹

  سلام. پدر من نظامی هست و بعد قطعنامه ۲ سال سنندج و ۲ سال غروه خدمت کرده. بعد اون هم نزدیک ۴ سال مرز تایباد خدمت کرده. چند ماه پیش برای کسری خدمت مراجعه کردن بهشون گفتن فقط ۲ سال سنندج هر ماه ۱۲ روز کسری میدن و بقیه خدمتت حساب نمیشه. اینجا دیدم داخل کامنتا گفتین ۸۰ درصد خدمت ولی به ما گفتن هرماه ۱۲ روز! ظاهرا مسئول اونجا با تهران هم تماس گرفته و اونام همینو گفتن.
  آخه خودشون هم میگن اگر ۲ سال غروه هم که غرب کشور هست و اون زمان درگیری بوده حساب میکردن من معاف میشدم ولی متاسفانه حساب نمیشه!!! آیا نمیشه جای دیگه ای مراجعه کنیم؟ آخه بنظر هم خودشون مطمن نیستن از حرفاشون هم پدرم میگن قبلا بهشون گفته بودن این لیست شهرها تغیر میکنه و ممکنه در آینده حساب بشه و معافیت شامل بشه اما من الان باید اعزام بشم چیکار کنم؟
  ممنون میشم جواب بدین. سپاس

  • مشاور عیسائی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۹

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که منطقه خدمتی ایشان در لیست مناطق اعلامی باشد در نظر گرفته میشود و میتوانید اقدام به معافیت نمایید.جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 54. سعید ناروندی
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۵

  سلام ودعای خیر برشما ودوستان /بعد از قطعنامه از سال 67تا 68 در سپاه خرمشهر خدمت سربازی را انجام دادهام/ ایا کسری خدمت برای پسرم میتوانم استفاده کنم/وبرای دانشگاه میتوانم از امتیازات استفاده کنم /باتشکر

  • مشاور اقازاده
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت بخیر
   نیازه شما ابتدا به ارگان مربوطه مراجعه کرده چون سال واستان ومدت زمان ملاک میباشد ودر صورت تایید شما میتوانید استفاده کنید وبستگی دارد درصد جانبازی شما چه مقدار باشد برای استفاده از خدمات.

 55. سعید ناروندی
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۴

  سلام ودعای خیر برشما ودوستان /بعد از قطعنامه از سال 67تا 68 در سپاه خرمشهر خدمت سربازی را انجام دادهام/ ایا کسری خدمت برای پسرم میتوانم استفاده کنم/وبرای دانشگاه میتوانم از امتیازات استفاده کنم /باتشکر

  • مشاور اقازاده
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت بخیر
   نیازه شما ابتدا به ارگان مربوطه مراجعه کرده چون سال واستان ومدت زمان ملاک میباشد ودر صورت تایید شما میتوانید استفاده کنید وبستگی دارد درصد جانبازی شما چه مقدار باشد برای استفاده از خدمات.

 56. هاادی
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۲

  سلام
  منطقه حمیدیه در چه تاریخی منطقه جنگی به حساب میاد ؟

  • tahmasebi
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام استعلام این مورد به عهده ی بنیاد میباشد .

 57. شهریار
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۰

  باسلام خسته نباشید
  بنده سال 70تا72در منطقه گیلان غرب تیپ 37زرهی شیراز خدمت کردم
  شرایط خدمتمان سخت بود
  میتونم برا پسرم کسری بگیرم

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۲

   اگر در مناطق عملیاتی درگیر بوده باشید می توانید کسری بگیرید
   بعد از قطع نامه 80 درصد مدت حضور محاسبه می شود
   برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید

 58. هادی
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۲

  سلام وقت بخیر
  ببخشید کسی میدونه حمیدیه دقیقا چه تاریخی منطقه‌ی جنگی بوده ؟؟ طبق آخرین لیستی که تو سایت‌ها دیدم ۵۹ تا ۶۷ بوده ولی هر جا میرم میگن تا ۵۹ تا ۶۱ هست ؟

  • مشاور محمدی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام وقت به خیر
   تاییدیه مناطق عملیاتی را باید از بنیاد امور ایثارگران بگیرید.

   • مهدی
    ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۴۳

    سلام وقت بخیر
    پدر من سال67تا68 در منطقه ایلام(صالح آباد) خدمت کرده آیا کسری شامل حال من می‌شود؟

    • مشاور محمدی
     ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۹

     سلام وقت به خیر
     ایثارگری و کسری خدمت به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا شهریور 67 در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.بعد از بازه زمانی جنگ بستگی به شرایط خدمتی دارد.

 59. ایمان سبزیکار
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۲

  سلام خسته نباشید پدر من سال ۱۳۶۷ رفت خدمت سپاه در خرمشهر اهواز تنگه هویزع ابادن و… خدمت کرده ایا ب من کسری تعلق میگره
  رفتم یه جا ایثار گری گفت تعلق نمیگره فقط صحبتی
  اما اینجا که نوشتید تعلق میگیره
  لطفا جواب بدین تروخدا

  • tahmasebi
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام دوست عزیز استعلام در مورد منطقه ی عملیاتی و امنیتی به عهده ی یگان مربوطه میباشد.

 60. ایمان سبزیکار
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۶

  سلام پدر من در سال ۱۳۶۷ خدمت کرده در خرمشهر ابادن تنگه هویزه دزفول این طرفا بود
  یه جا رفتم گفتن نه در مناطق جنوب کسری نمیدن فقط کردستان ایا درسته..؟
  کسری ب من تعلق نمیگیره
  تروخدا جواب بدین اینجا میخونم میگین تعلق میگیره رفتم گفتن نمیگیره چطوریه

  • مشاور محمدی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی که پدرانشان در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.

 61. امیر
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۰

  سلام نیرو هوایی بوشهر از سال ۷۰تا ۷۹ جزوه مناطق عملیاتی بعد از جنگ محسوب می شود ؟

  • مشاور محمدی
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۶

   سلام وقت به خیر
   برای استعلام مناطق عملیاتی بعد از قطع نامه باید از طریق بنیاد امور ایثارگران و نظام وظیفه پیگیری نمایید.

 62. امیر
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۸

  سلام. پدر بنده سال 71تا73 در تیپ 25تکاور پسوه خدمت کرده. آیا کسری شمال حال من میشه؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقت بخیر
   اگر در منطقه عملیاتی حضور داشتند میتوانند به ارگان مربوطه مراجعه کنند اما باتوجه به سال خدمت احتمال آن پایین میباشد

   • عماد
    ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۷

    سلام وقتتون بخیر پدر بنده از سال 68تا70در سپاه اهواز بمدت 28ماه خدمت کرد آیا کسری بهم تعلق میگرد؟

    • مشاور محمدی
     ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۹

     سلام وقت به خیر
     ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی خدمت کردند تعلق میگیرد.همه مناطق عملیاتی بعد از قطعنامه جزو ایثارگری محسوب نمی شوند و حتما باید به تایید بنیاد برسد.

 63. جواد
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۸

  سلام خسته نباشید
  مگه قبل عید بخشنامه نیومد، ک اگ اضاف سنوات هم داشته باشی کسری پدر شامل میشه، برداشته شد؟
  ممنون میشم بگید

  • tahmasebi
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام دوست عزیز بله درسته برای غائبین هم امتیاز ایثار محسوب میگردد.

 64. جواد
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۴۵

  سلام دوست عزیز مگ قبل عید بخشنامه نیومد کسایی ک سنوات هم داشتند کسری پدر شامل انها شد، ان بخشنامه هنوز هست یا برداشته شد، خواهشا جواب بدید، ممنون

  • مشاور محمدی
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۸

   سلام وقت به خیر
   طبق آخرین اطلاعیه نظام وظیفه افرادی دارای غیبت میتوانند از کسری خدمت ایثارگری استفاده کنند.

 65. مهدی
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام خسته نباشید .پدر من در سال ۶۸ تا ۷۰ در لشکر ۸۴ بوده و ۱۲ ماه سومار بوده آیا به ایشون برای من کسری خدمت تعلق میگیره و چطوری باید استعلام گرفت .

  • rahdar
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۱

   سلام وقت بخیر .
   بله 80 درصد طول دوران خدمتش به عنوان سابقه ایثارگری در نظر گرفته میشود و کسری به شما تعلق میگیرد.

  • محمدرضاامیری
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۲۶

   سلام:من ۱۹ ماه درسومار بودم ۴۱۰مهنندسی رزمی لشکر۲۳نوهدتکاور آیا برای پسرم میشه کسری گرفت.سال ۷۱تا۷۳.ممنون

   • مشاور اقازاده
    ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۱

    سلام وقت بخیر
    اگر در منطقه عملیاتی حضور داشتند میتوانند به ارگان مربوطه مراجعه کنند اما باتوجه به سال خدمت احتمال آن پایین میباشد

    • غفاری
     ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۴

     ببخشید سال ۶۷ تا ۶۸ ایا منطقه مرزی قضایی خوی عملیاتی است برای کسری فرزند یا خیر ؟ چونکه ۳شهر اذربایجان غربی نوشته بعد از جنگ عملیاتی محسوب می‌شود ولی بعضی سایت ها نوشتن غرب و شمال غرب (اذربایجان غربی) شامل می‌شود

     • مشاور رضایی
      ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۴

      سلام وقت بخیر . شامل کسری خدمت نمیگردد

 66. احمد
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۴

  سلام.پدر من از سال ۶۸ تا ۷۰ به مدت ۲۱ ماه در لشکر ۸۱ زرهی نزاجا پادگان ابوذر خدمت کرده.آیا کسری خدمت تعلق میگیره؟

  • مشاور رضایی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام وقت بخیر . مناطق عملیاتی بعد از قطعنامه دوره احتیاط نام میگیرند و کسری خدمت برای دوره احتیاط قطعی نیست

 67. علیرضا
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام وقتتون بخیر.خواهش میکنم راهنماییم کنید.پدر من یگان تقسیمیش تیپ ۴۴قمر بنی هاشم شهرکرد بوده محل خدمتشم کردستان بوده. تاریخ خدمتشم سال ۷۰ تا ۷۲ بوده.ایا کسری برای من لحاظ میشه؟

  • مشاور عیسائی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت بخیر
   اگر در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند بله تعلق خواهد گرفت .

 68. javad
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۵

  سلام خسته نباشید پدر من در منطقه عملیاتی بعد جنگ خدمت کرده، ولی دارای اضاف سنوات هستم، اضاف سنوات ربطی داره که بهم کسری بدن یا ندن؟ ممنون میشم توضیح بدین

  • مشاور اقازاده
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقت بخیر
   ممکن به علت داشتن غیبت برای شما لحاظ نشود

  • عباس
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام ۲۴ماه در سپاه یازدهم کردستان سنندج خدمت کردم و راننده بودم در همه مناطق کردستان و دو ماه هم در بانه بودم برای دریافت کارت ایثارگری باید کجا برم ؟

   • rahdar
    ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۳

    سلام و وقت بخیر.
    به ارگان محل خدمت خود مراجعه کنید.

 69. حامد
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۲۶

  با سلام
  پدر من از سال ۷۲ تا ۷۴ تو لشکر ۱۱ امیر المومنین سپاه ششدار ایلام و شش ماه منطقه مرزی مهران (کوه کله قندی)بوده خواستم ببینم کسری تعلق میگیره

  • tahmasebi
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۲

   سلام دوست عزیز این مورد باید از طریق یگان مربطه پدرتون استعلام گرفته بشه. اما اگر ایشون وظیفه ی دفاع و یا پاکسازی میدان مین انجام داده باشند جزو ایثارگران خواهند بود.

   • غفاری
    ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۰

    سلام پدر من از سال ۶۷/۱۱ تا ۶۸/۱۱ در روستای مرزی قطور جزء خوی ، خدمت کرده ایا کسری به بنده تعلق میگیرد؟

    • rahdar
     ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۰

     سلام وقت بخیر .
     بله 80 درصد طول دوران خدمتش به عنوان سابقه ایثارگری در نظر گرفته میشود و کسری به شما تعلق میگیرد.

     • غفاری
      ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۵

      یعنی با توجه به اینکه بعد از قطع نامه بوده تعلق میگیرد؟ چون مناطق عملیاتی بعد از قطع نامه در آذر بایجان غربی نوشته پیرانشهر اشنویه سردشت، ( روی کارت پدرم مهر منطقه مرزی قضایی خورده)

     • مشاور محمدی
      ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۷

      سلام وقت به خیر
      برای بررسی مناطق عملیاتی بعد از قطعنامه و گرفتن کسری خدمت از طریق بنیاد و نظام وظیفه پیگیری نمایید.

 70. مهران
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۴۳

  با سلام من پدرم سال ۷۸ تا ۸۰ مرز موسیان خدمت کرده آیا به هم تعلق میگیرد

  • مشاور اقازاده
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر
   احتمال آن پایین میباشد

 71. جواد
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام و خسته نباشید، پدر من برج۷سال۶۷تابرج۷سال ۶۹در میمک مهران ۱۵ماه ودر سومار۶ماه خدمت کرده ارتش، ایا شامل کسری میشه؟ ممنون میشم بگید

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۷

   سلام
   افرادی که بعد ازقطعنامه در مناطق عملیاتی فعالیت داشته اند 80 درصد مدت حضورشان محاسبه می شود

 72. جواد
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۳

  سلام خسته نباشید پدر من سال ۶۷تا۶۹در ارتش، ۱۵ماه میمک مهران، و ۶ماه سومار خدمت کرده، آیا شامل کسری میشه؟ ممنون میشم بگید

  • مشاور محمدی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از قطعنامه همه مناطق جزو ایثارگری محسوب نمیشوند و پادگان و منطقه عملیاتی باید مورد تایید قرار بگیرد.

 73. حسن
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۲

  سلام کسی اسم پادگان سپاه پیرانسهر سال 70 میدونه کمک کنین لططفا

  • مشاور عیسائی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام وقت بخیر
   تشریف ببرید به یکی از مراکز سپاه و اقدام به پیگیری نمایید.

   • سعید
    ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۱

    سلام وقت بخیر
    پدر من از اردیبهشت سال 68 تا 70 در یگان اهواز خدمت کرده
    آیا کسری تعلق میگیره؟

    • مشاور صادقی
     ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۱

     سلام احتمالش کمه

    • tahmasebi
     ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۲

     سلام دوست عزیز بستگی دارد که منطقه ی خدمت ایشون جزو مناطق عملیاتی و امنیتی بوده باشد یا خیر.

 74. محمد
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۳

  باسلام
  یک سال ۳ماه کسری تعلق میگیرد.

  • مشاور اقازاده
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به مدت زمان حضور در جبهه به ازای هر یک ماه سابقه 12 روز کسر میشود

 75. محمد
  ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۸

  باسلام
  سال ۶۸تا۶۹ دراستان کرمانشاه مرز خسروی شامل کسری خدمت می شود.

  • rahdar
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام وقتتون بخیر.
   بله 80 درصد زمان خدمت پدر به عنوان سابقه و امتیاز کسری در نظر گرفته میشود.

   • محمد
    ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۱

    باسلام
    یک سال ۳ ماه کسری تعلق میگیرد.

  • محمد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۶

   باسلام
   یعنی ۸۰ درصد یک سال ۳ماه کسری تعلق میگیرد

 76. عباس
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام
  آیا جزیره ابوموسی جز منطقه عملیاتی هست؟
  پدر من اونجا خدمت می‌کرده آیا به من کسری تعلق میکیرد؟

  • مشاور محمدی
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۹

   سلام وقت به خیر
   سال و پادگان خدمتی و شرایط خدمتی پدر حائز اهمیت است.

 77. امیر
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۰

  سلام
  خدمت سربازی در شهر کرمانشاه(پادگان ارتش)در سالهای ۶۳ تا۶۵ (حین جنگ)
  آیا بهش کسری تعلق میگیرد؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که پدر در منطقه عملیاتی حضور داشته باشد میتوانید از شهر خود به ارگان مربوطه مراجعه کنید و در صورت تایید اقدام به کسری کنید ویا برای راهنمایی بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 78. امیر
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام
  خدمت سربازی در شهر کرمانشاه در سالهای ۶۳ تا۶۵
  آقا بهش کسری تعلق میگیرد؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که پدر در منطقه عملیاتی حضور داشته باشد میتوانید از شهر خود به ارگان مربوطه مراجعه کنید و در صورت تایید اقدام به کسری کنید ویا برای راهنمایی بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 79. محسن
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۵۴

  سلام و عرض ادب .خواهشاً پاسخ سوال مرا بدهید از سردرگمی در بیام .پدر بنده از سال 70تا75در شهرستان بیجار خدمت کرده است به عنوان نیروی نظامی .تچقبلا جز مناطق عملیاتی نبود بیجار اما در ابانماه سال گذشته قانون گذاشتند برای شش استان که هر تمامی شهرستان های استان کردستان منطقه جنگی شد طبق این قانون.اثا این قانون برای کسری خدمت هم. شامل میشود .؟

  • tahmasebi
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۵

   سلام دوست عزیز اگر این قانون موثق میباشد و شما در موردش اطمینان دارید بله شامل کسری خواهید شد.

   • محسن
    ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۱

    این قانون را گذاشتند در مجلس و تایید شد برای شش استان .اما ابلاغیه آن نیامده .واین متاسفانه ضعف بزرگیست

 80. علی
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام ببخشید ارومیه شامل کسری خدمت می شود

  • rahdar
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام وقت بخیر. بله چون شمال و شمال غرب شامل کسری میشوند.

 81. اميررضا پناهی
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۵۷

  خود شهر کرمانشاه هم جز مناطق عملیاتی حساب میشه؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۱۹

   سلام وقت بخیر
   به بنیاد امور ایثارگران استان خود مراجعه کنید

 82. نوید
  ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۰

  با سلام و خسته نباشید پدر بنده سال ۷۱تا۷۳ در منطقه مرزی میرجاوه (زاهدان) خدمت کرده میخواستم ببینم به من کسری تعلق میگیره؟؟ممنون

  • tahmasebi
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام دوست عزیز اگر این منطقه جزو مناطق عملیاتی و یا جنگی باشد، جزو ایثارگران شناخته میشوند و شما میتونید از امتیاز کسری استفاده کنید.

 83. علی
  ۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام وقت بخیر پدر بنده از سال ۶۹ تا ۷۱ در منطقه مرزی افغانستان(استان خراسان) خدمت کرده آیا به من کسری تعلق میگیرد؟

  • مشاور اقازاده
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که پدر در منطقه عملیاتی حضور داشته باشد میتوانید از شهر خود به ارگان مربوطه مراجعه کنید و در صورت تایید اقدام به کسری کنید ویا برای راهنمایی بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 84. عبدالله مرادی
  ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

  با سلام 70تا72 جوانرود کسری تعلق میگیره یا نه؟
  با سپاس فراوان

  • مشاور محمدی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی که در بازه زمانی جنگ در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.

 85. علی
  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۷

  سلام . پدر بنده از سال 70تا 72 به مدت 24 ماه تو کردستان خدمت کردن که 18 ماه تو کامیاران بودن و 4 ماه هم تو سنندج. میخواستم ببینم کامیاران و سنندج جزو مناطقی که میشه که کسری شامشلشون بشه؟ اگه میشه برا هر ماهش چقدر کسری داره؟ ممنونم

  • مشاور محمدی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت به خیر
   به دلیل اینکه بعد از بازه زمانی جنگ بوده باید منطقه خدمتی به تایید بنیاد و نظام وظیفه برسد.در صورت تایید به ازای هر ماه 9 روز کسری خدمت تعلق میگیرد.

 86. علیرضا
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

  سلام، بعد از دوره آمورشی برای کسری ایثارگری و بسیجی باید اقدام کنیم؟؟؟

  • مشاور رضایی
   ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام وقت بخیر . بله حین خدمت هم میتوانید اقدام بفرمایید

 87. خرسان
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۳

  سلام
  من پدرم از سال ۶۶تا ۷۰فرمانده پایگاه بسیج ت مناطق درگیر جنگ بوده اما جنبه نبود.
  و خودشون هم معافیت داشتن برادر شهید بودن .
  با این حال امتیازی برای خدمت سربازی من داره یانه

  • مشاور محمدی
   ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام وقت به خیر
   کارت ایثارگری و کسری خدمت به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.

 88. محمدی
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶

  با سلام
  جوانرود جز مناطق عملیاتی درگیر بعد قطعنامه محسوب میشه؟؟
  آیا کسری ایثارگری پدر به بنده تعلق میگیره ؟؟
  ممنون

  • مشاور اقازاده
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام وقت بخیر
   درصورتی که پدر در منطقه عملیاتی حضور داشته باشد میتوانید از شهر خود به ارگان مربوطه مراجعه کنید و در صورت تایید اقدام به کسری کنید ویا برای راهنمایی بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 89. موسوی
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وقت بخیر ما بالاخره دچار ابهام شدیم الان بعد از از سال 67 دقیقا دوماه بعد از جنگ از مهر 67 تا 69 در منطقه ایوان تعلق میگره یا خیر؟ . تو سایت ها درج شده بعد از جنگ تعلق میگیره اما وقتی این سوال رو میپرسیم مشاوران میگن خیر. ممنون میشم بابت پاسخگویی

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

   سلام وقت بخیر
   بله ایوان جزو مناطق جنگی بعد از قطعنامه می باشد.

  • علی
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۸

   سلام ببخشید. ارومیه شامل کسری خدمت می شود

   • مشاور ملکی
    ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۵

    سلام وقت بخیر
    باید سال و شهر حضور شما در منطقه مورد بررسی قرار گیرد.

   • دانیال
    ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۱۱

    سلام با عرض خسته نباشید
    من پدرم از سال ۱۱/۶۷ تا ۱۱/۶۸ سرباز نیروی انتظامی توی استان ایلام بودن میخواستم بدونم آیا کسری خدمت شامل من میشود ؟

    • مشاور محمدی
     ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۱

     سلام وقت به خیر
     ایثارگری و کسری خدمت به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا شهریور 67 در مناطق عملیاتی حضور داشتند تعلق میگیرد.بعد از بازه زمانی جنگ در صورت تایید نظام وظیفه و بنیاد امکان گرفتن کسری وجود دارد.

     • مهدی محمد علی
      ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۱

      سلام پدر من از سال ۶۹تا ۷۱خدمت سربازی بودن،و حدودا ۹ماه از خدمتشون تو یگاه زرهی تو مناطق عملیاتی بودن،ایثارگری تعلق میگیره،و استعلام بنیاد چی عست از کجا باید بگیرم؟

     • rahdar
      ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۱

      سلام وقت بخیر.
      فعلا برای سال 1402 تصمیمی برای افرادی که بعد از قطعنامه خدمت کرده اند گرفته نشده است.

     • مشاور حمامی
      ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۰

      سلام وقتتون بخیر برای دریافت کارت ایثار شرایط و سابقه ایشان باید برسی شود

 90. سروش
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

  با سلام
  مناطق عملیاتی بعد از جنگ تا ۳۰ مهر ۱۳۷۵ محسوب می شود یا بر اساس قانون جدید تصویب شده در مجلس تا مرداد سال ۱۳۷۷ محسوب می شود؟

  • tahmasebi
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

   سلام دوست عزیز تا مرداد 1377 میباشد.

 91. سعیدحیدری
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام‌خسته‌نباشین‌من‌پدرم‌سال‌۶۷‌تا۶۹‌تویه‌ارتش‌خراسان‌بوده‌که‌۱۳ماه‌اعزام‌شدن‌سوسنگرد‌وبستان‌خوزستان‌آیا‌کسری‌بهم‌تعلق‌میگیره

  • rahdar
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

   سلام وقت بخیر .
   بله به شما هم تعلق میگیرد و میتوانید اقدام کنید وقتی دوران اموزشی شما به پایان رسید.

 92. علی
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸

  منظور کسری بعد جنگ منطقه عملیاتی نه جبهه ؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت بخیر
   بعله دوره احتیاط نام دارد

 93. علی
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام وقت بخیر پدرم من سال73تا 75 در شهر مهران مرزبان بودن به من کسری تعلق میگیره؟

  • مشاور محمدی
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

   سلام وقت به خیر
   ایثارگری به افرادی تعلق میگیرد که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند.

 94. محمدرضا
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

  با سلام
  پدر من دو ماه بعد از قطعنامه یعنی مهرماه سال 67 ، از اهواز به خدمت سربازی اعزام شد ، اما حدود دوازده ماه اول خدمتش رو در منطقه مرزی بستان و هویزه خدمت کرد و تقریبا هر شب با منافقین و نیروهای بعثی عراقی درگیری داشتن

  میخواستم بدونم آیا به من کسری خدمت تعلق میگیره ؟

  • مشاور رضایی
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت بخیر برخی مناطق عملیاتی بعد از صدور قطعنامه شامل کسری خدمت میشوند

   • سعیدحیدری
    ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۰

    سلام‌خسته‌نباشین‌من‌پدرم‌سال‌۶۷‌تا۶۹‌تویه‌ارتش‌خراسان‌بوده‌که‌۱۳ماه‌اعزام‌شدن‌سوسنگرد‌وبستان‌خوزستان‌آیا‌کسری‌بهم‌تعلق‌میگیره

    • مشاور محمدی
     ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

     سلام وقت به خیر
     کسری خدمت به افرادی که پدرانشان در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا شهریور 67 در مناطق عملیاتی خدمت کرده باشند تعلق میگیرد.بعد از بازه زمانی جنگ در صورتی که کارت احتیاط داشته باشند و یا منطقه به تایید بنیاد برسد تعلق میگیرد.

 95. علی صدری
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱

  سلام پدرمن سال ۷۳ تا ۷۵ تو کرمانشاه یکسال سرپل ذهاب یکسال اسلام آبادغرب بوده آیا کسری تعلق میگیره؟

  • مشاور محمدی
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳

   سلام وقت به خیر
   کسری خدمت به افرادی که در بازه زمانی جنگ یعنی از سال 59 تا 67 در مناطق عملیاتی خدمت کرده باشند تعلق میگیرد.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور