ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

لیست مدارس آموزش از راه دور 1403 + زمان و شرایط + هزینه

 • دسته بندی: ,
 • دیدگاه ها: ۸
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
لیست مدارس آموزش از راه دور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با کارشناس مدارس مجازی

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اطلاع از لیست مدارس آموزش از راه دور کمک می‌کند تا شما بتوانید از میان مدارسی که به صورت غیر حضوری فعالیت دارند؛ مدرسه‌ای که از نظر شما امکانات بهتری در اختیارتان قرار می‌دهد را انتخاب کنید. مدارس آموزش از راه دور که به عنوان مدارس غیر حضوری نیز شناخته شده‌اند، با هدف فراهم کردن فرصت تحصیل برای افرادی که نمی‌توانند به طور تمام وقت در مدارس حضوری تحصیل نمایند، ایجاد شده‌ است.

از این رو یکی از 23 نوع مدرسه‌ای که در حال حاضر در ایران فعالیت دارند، مدارس آموزش از راه دور است. لذا افرادی که قصد دارند به صورت غیر حضوری در این مدارس تحصیل کنند، می‌توانند با اطلاع از شرایط و زمان پذیرش؛ مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند. بنابراین انجام ثبت نام غیر حضوری و ارائه مدارک به مراکز آموزش از راه دور از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.

مدارس آموزش از راه دور برای چه افرادی است؟

👈 ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور برای برخی افراد با شرایط خاص، امکان‌پذیر می‌باشد. دانش آموزانی که در سن مدرسه هستند، اما به دلیل مشکلات جسمانی، کار، بیماری، شرایط خاص و ازدواج یا سرپرست خانواده بودن امکان تحصیل در مدارس عادی را ندارد، می‌توانند از امکانات این مدارس استفاده کنند.

👈 از سوی دیگر افراد بزرگسالی که سن آن‌ها بالای ۱۸ ساله است و به دلایل مختلف نتوانسته‌اند در زمان خودشان تحصیل کنند، اکنون این افراد می‌توانند از طریق آموزش از راه دور مدرک خود را دریافت نمایند.

👈 لازم به ذکر است که این مدارس در حال حاضر به صورت نیمه حضوری و غیر حضوری برگزار می‌شوند. بنابراین افراد می‌توانند با بررسی شرایطی که دارند، یکی از گزینه‌های مورد نظر را انتخاب کنند و به تحصیل ادامه دهند.

ثبت نام آموزش از راه دور

داوطلبانی که واجد شرایط ثبت نام مدارس غیرحضوری هستند باید با مراجعه به آدرس سایت مدیریت از راه دور آموزش و پرورش، به نشانی اینترنتی dei.medu.ir از لیست مدارس آموزش از راه دور اطلاعات لازم را کسب کنند و سپس در مهلت تعیین شده به مدارس مورد نظر مراجعه نمایند.

همچنین لازم به ذکر است که در بخش قبلی به بانک اطلاعاتی مدارس آموزش ا  ز راه دور دخترانه و پسرانه، در مقاطع متوسطه دوم و اول اشاره کردیم. بنابراین می‌توانید با مراجعه به لیست بالا برای ثبت نام مدارس آموزش از راه دور اقدام کنید.

داوطلبان متقاضی ثبت نام در مدارس غیرحضوری یا سرپرست قانونی آ‌ن‌ها باید قبل از هر چیز، از شرایط مدارس آموزش از راه دور اطلاعات لازم را کسب کرده و دو هفته قبل از شروع هر نیمسال تحصیلی، با مراجعه حضوری به مرکز آموزش مجازی، مدارک لازم را برای اسم نویسی تحویل داده و مراحل ثبت نام را انجام دهند.

نحوه ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور

شرایط ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور

افرادی که مایلند در مدارس غیرحضوری یا مدارس آموزش از راه دور ادامه تحصیل دهند، قبل از دسترسی به لیست مدارس آموزش از راه دور باید به شرایط اعلام شده از سوی مدارس توجه داشته باشند تا در هنگام ثبت نام با مشکل مواجه نشوند.

مهمترین شرایط مدارس آموزش از راه دور شامل موارد زیر است:

👈 دانش آموزان مشمول خدمت نظام وظیفه سربازی در صورت اسم نویسی در مدارس غیر حضوری، از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند شد.

👈 حداقل سن مجاز برای تحصیل در مدارس آموزش مجازی ۱۸ سال تمام است و برای مدارس بزرگسالان و ایثارگری ۱۷ سال کامل.

👈 اسم نویسی دانش آموزانی که توانسته‌اند در پایه نهم قبول شوند، در هر یک از نیمسال‌های تحصیلی مذکور در پایه دهم بلامانع خواهد بود.

👈 در زمان ثبت نام و پس از اطلاع از لیست مدارس آموزش از راه دور، خود فرد باید به صورت حضوری به مدرسه کند و یا یا ولی و سرپرست قانونی وی می‎‌بایست جای او برود.

👈 نبود مدرسه برای تحصیل یا نبود رشته مورد علاقه متقاضی برای ادامه تحصیل در محل سکونت وی؛ جز شرایط مهم است. استفاده کردن از این بند به شرط تایید نهایی اداره آموزش و پرورش محل سکونت متقاضی می‌باشد.

👈 دانش آموزانی که حداقل شرط سنی لازم را ندارند، در شرایط خاص و در صورت دریافت مجوز می‌توانند مراحل اسم نویسی را تکمیل کنند.

👈 دانش آموزانی که به هر دلیلی امکان تحصیل حضوری در مدارس روزانه را از دست می‌دهند، بدون در نظر گرفتن سن مجاز می‌توانند اسم نویسی کنند.

👈 دانش آموزانی که به دلایل موجه اعم از بیماری‌های خاص یا مواردی که در بخش قبل اشاره شد نمی‌توانند در بازه‌های تحصیلی در مدارس حضور پیدا کنند، با تایید پزشک و مدیر مدرسه امکان ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور را دارند.

👈 دانش آموزان خارج از کشور می‌توانند با ثبت نام در مدارس غیر حضوری برای اخذ مدرک تحصیلی خود در ایران اقدام نمایند.

مدارک ثبت نام آموزش از راه دور

ثبت نام در مدارس آموزش از راه دور، به صورت حضوری قابل انجام است. افرادی که می‌‎خواهند در مدارس غیرحضوری ثبت نام کنند، می‌بایست یکسری مدارک لازم برای نام نویسی را آماده کرده و سپس به یکی از مراکز آموزش از راه دور، نزدیک به منطقه محل سکونت خود مراجعه کنند. مراحل ثبت نام این مدارس به صورت غیرحضوری برای هر مدرسه  ممکن است متفاوت باشد؛ اما مدارکی که برای نام نویسی الزامی می‌باشد، عبارت است از:

 • عکس پزسنلی 4*3
 • کپی کارت ملی
 • کپی شناسنامه
 • مدارک پزشکی در صورت نیاز
 • مدارک ایثارگری و جانبازی در صورت نیاز
 • ارائه کارنامه‌ سال قبل
 • ارائه مدارک اتباع خارجی
 • ارائه مدراک تعیین نظام وظیفه
 • ارائه کارنامه تطبیقی دانش آموزان تطبیقی

مدارک ثبت نام آموزش از راه دور

راهنمای دریافت لیست مدارس آموزش از راه دور

افرادی که واجد شرایط ثبت نام برای آموزش غیرحضوری هستند، می‌توانند در بازه زمانی اعلام شده و با در اختیار داشتن لیست مدارس و آموزش از راه دور ثبت نام خود را نهایی کنند. از آنجا که دسترسی به لیست مدارس آموزش از راه دور کار راحتی نیست در ادامه به نحوه دسترسی به فهرست این مدارس اشاره کرده‌‌ایم.

✅ برای دریافت لیست مدارس آموزش از راه دور باید نشانی dei.medu.ir در مرورگر خود وارد و جستجو کنید تا صفحه‎‌ای مشابه صفحه زیر نمایش داده شود.

گام اول دریافت لیست مدارس از آموزش از راه دور

✅ در قسمت منو پایین صفحه بر روی فهرست مدارس کلیک کنید تا به صفحه بعدی منتقل شوید.

گام اول دریافت لیست مدارس از آموزش از راه دور

✅ در این قسمت می‌توانید نقشه را مشاهده نمایید. با کلیک بر روی هر استان، مدارس مربوطه را به صورت فایل pdf دریافت خواهید نمود.

گام سوم لیست مدارس از آموزش از راه دور

بانک اطلاعاتی مدارس دخترانه آموزش از راه دور

در حال حاضر باتوجه به شرایط‌های خاصی که ممکن برای هر شخصی پیش بیاید، تحصیل از راه دور و به صورت غیر حضوری ممکن شده تا همه افراد بتوانند در هر سنی که هستند برای آموزش و یادگیری اقدام نمایند. بنابراین برای اطلاع از لیست مدارس آموزش از راه دور، به جدول زیر که بانک اطلاعاتی مدارس غیر حضوری و نیمه حضوری است، مراجعه نمایید:

نام مدرسه مقطع تحصیلی منطقه
مدرسه رشد دخترانه – دوره متوسطه دوم نظری تهران منطقه 6
گل نرگس دخترانه – دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 18
اخلاص دخترانه -دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 17
ره پویان دخترانه – دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 14
نور علم دخترانه – دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 12
جامی دخترانه -دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 11
زهره دخترانه -دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 10
آیه دخترانه – دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 9
مصباح دخترانه-دوره دوم متوسطه نظری تهران منطقه 5

بانک اطلاعاتی مدارس پسرانه آموزش از راه دور

به کمک اینترنت و فضای مجازی و جا افتادن تدریس به صورت آنلاین، این امکان برای افرادی که نتوانستند درس خود را به موقع بخوانند، فراهم شده است. دانش آموزان منطقه 1 می‌توانند با کسب اطلاع از بهترین مدارس غیرانتفاعی تجریش و راهنمایی مشاوران تحصیلی ایران تحصیل، مراحل ثبت نام را پیگیری کنند.

در ضمن به غیر از مدارس آموزش از راه دور منطقه 1 برای اطلاع از آدرس و مقطع تحصیلی لیست مدارس آموزش از راه دور مناطق تهران، هم اکنون می‌توانید به جدول زیر مراجعه نمایید:

نام مدرسه مقطع تحصیلی منطقه
صداقت پسرانه – دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 17
نوآوران اندیشه پسرانه – دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 16
علم و تزکیه پسرانه – دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 16
علم مبین پسرانه – ابتدایی تهران منطقه 2
شهید مجتهدی پسرانه -دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 15
تربیت پسرانه – دوره دوم متوسطه تهران منطقه 11
سنای دانش پسرانه – دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 13
بصیرت پسرانه – دوره متوسطه دوم کاردانش تهران منطقه 12
امام خمینی پسرانه – دوره دوم متوسطه تهران منطقه 11
پیام دانش پسرانه – دوره متوسطه دوم تهران منطقه 10
دانشمند پسرانه – دوره متوسطه دوم تهران منطقه 9
امیر کبیر پسرانه – دوره متوسطه دوم تهران منطقه 7

 

مشاوره 24 ساعته

مشاوره 24 ساعته

شهریه مدارس آموزش از راه دور

شهریه مدارس از راه دور مشابه شهریه‌ای که دانشگاه‌های آزاد، غیرانتقاعی، پردیس خودگردان و علمی کاربردی دریافت می‌کنند. به این صورت که افراد واجد شرایط برای ثبت نام در مدارس از راه دور، می‌بایست شهریه ثابت برای نیمسال اول و سپس نیمسال دوم پرداخت نمایند.

اما به غیر از شهریه ثابت، باید به ازای برداشتن تعداد واحدهای آموزشی، شهریه متغیر نیز بپردازند. از این رو بهتر است پیش از ثبت نام، با شهریه ثابت و متغیر مدارس دولتی و غیردولتی آشنا شوند و نسبت به بودجه‌ای دارند، اقدام به اسم‌نویسی نمایند.

مزایا و معایب مدارس آموزش از راه دور

آموزش غیرحضوری برای افرادی که شاغل هستند و می‌خواهند در کنار شغلی که دارند ادامه به تحصیل دهند، بزرگترین مزیت است. همچنین یکی دیگر از مزایای ثبت نام مدارس آموزش از راه دور، مجازی بودن آن می‌باشد و اینکه می‌توان در هر مکانی برای دسترسی به اینترنت و شرکت در کلاس حاضر شد.

اما مدارس مجازی و غیرحضوری، به همان مقدار که دارای مزایا است، معایب خاص خودش را دارد که برای درک بهتر آن، به چند مورد از موارد مشکل ساز اشاره کرده‌ایم:

 • قطع و وصل شدن اینترنت
 • عدم تعامل حضوری با معلمان
 • عدم ارتباط اجتماعی با دانش آموزان
 • خستگی مفرط و کم شدن تمرکز و توجه

خلاصه مقاله لیست مدارس آموزش از راه دور

لیست مدارس آموزش از راه دور هر سال پیش از شروع نیمسال تحصیلی، اعلام می‌شود. این مدارس با هدف فراهم کردن تحصیل برای افرادی که به هر دلیلی از جمله بیماری یا مشکلات دیگر نمی‌توانند به صورت حضوری در مدارس حضور یابند، ایجاد شده است. از این رو افراد می‌توانند با دریافت آموزش‌های مجازی تحصیلات خود را ادامه دهند.

برای اینکه این عده بتوانند مراحل اسم نویسی خود را انجام دهند، قبل از هر چیز باید به لیست ثبت نام مدارس آموزش از راه دور دسترسی داشته باشند. این لیست در سامانه هر 23 مدارس قرار داده می‌شود و زمان و شرایط اسم نویسی در آن اعلام می‌گردد. واجدین شرایط می‌توانند در موعد مقرر شده به صورت حضوری، با داشتن مدارک ذکر شده به این مراکز مراجعه نمایند.

 برای دانلود pdf کلیک نمایید.

3/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با کارشناس مدارس مجازی

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

لیست مدارس آموزش از راه دور چیست؟

لیست مدارس آموزش از راه دور هر سال در سامانه مدارس دخترانه و پسرانه قرار می‌گیرد.

سایت دسترسی به لیست مدارس آموزش از راه دور کدام است؟

افراد می‌توانند از طریق سامانه dei.medu.ir به لیست مدارس آموزش از راه دور دسترسی داشته باشند.

زمان ثبت نام برای مدارس آموزش از راه دور چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام برای پذیرش در این مدارس دو هفته قبل از شروع نیم سال تحصیلی می‌باشد.

نظرات

8 دیدگاه دربارهٔ «لیست مدارس آموزش از راه دور 1403 + زمان و شرایط + هزینه»

 1. Avatar photo فاطمه نیسی گفت:

  سلام من تجربی ام امسال دوازدهمم و با توجه به شرایط کنکوری بودنم و کمبود امکانات و دبیر در مدرسه شهرم نمیتونم شنبه تا پنجشنبه هر روز کل روز‌م رو هدر بدم میخوام غیر حضوری ثبت‌نام کنم و دیپلم بگیرم و مدرکی که اگه امکان داره از راه دور گرفت در هر دانشگاه معتبره؟!

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای ثبت نام در دانشگاه داشتن دیپلم ملاک میباشد جهت اطلاع از مدارس راه دور و غیر حضوری به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم طهماسبی داخلی ۱۰۸ در ساعات ۸.۳۰ الی ۱۷.۳۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

   1. Avatar photo ایمان گفت:

    من پایه دوازدهم هستم می‌خوام برم سربازی آیا میشه با مدارس از راه دور دوازدهم رو بگذرونم و دیپلم بگیرم

    1. Avatar photo ranjbar گفت:

     سلام وقت بخیر
     شما در حین خدمت امکان ادامه تحصیل ندارید و بعد از پایان خدمت امکان ادامه تحصیل را خواهید داشت

 2. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام من سربازم تا تا کلاس دهم رقتم میشه مدرسه از راه دور ثبت نام کنم تا دیپلم بگیرم؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   در حین سربازی امکان ادامه تحصیل وجود ندارد.

 3. Avatar photo .... گفت:

  با مدرک مدرسه راه دور میشه رفت دانشگاه آزاد ؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله این امکان را دارید جهت اطلاع از دانشگاهوها و نحوه پذیرش دانشگاه هابه منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشدخانم رنجبر داخلی 110 در ساعات 8.30 الی 17.30 روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • Irtextbook.com + ورود به سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان

  سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان 1403 + ورود irtextbook

  در چندین سال اخیر، نحوه خرید کتاب کاملاً متفاوت شده است و دانش‌آموزان باید از طریق سامانه ثبت نام کتاب درسی به آدرس irtextbook نسبت به تهیه کتاب اقدام کنند. این سامانه، برای تسهیل فروش و توزیع مواد آموزشی و...
 • انتخاب رشته دبیرستان

  مشاوره انتخاب رشته دبیرستان ۱۴۰۳ + تست استعداد شما!

  انتخاب رشته دبیرستان از جمله مهم ترین و چالش برانگیزترین انتخاب هایی است که پیش روی دانش آموزان مقطع متوسطه قرار دارد. اینجاست که دریافت مشاوره  انتخاب رشته دبیرستان اهمیت زیادی پیدا می کند. با دریافت مشاوره انتخاب رشته دبیرستان...
 • شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع

  شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع + شیوه نامه 1403

  شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع با دانش ‌آموزان ایرانی متفاوت است. این دسته از دانش ‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ای که سازمان آموزش و پرورش معرفی کرده است، در پایه‌های ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم ثبت...
 • ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ

  ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ ۱۴۰۳ + ورود mehrefarhang.ir

  ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ ۱۴۰۳ آغاز شد. آن دسته از داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در مدارس فرهنگ می باشند، می توانند در زمان مقرر ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام آزمون ورودی مدارس...
تماس با مشاور