تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
رشته های بدون کنکور تجربی

لیست رشته های بدون کنکور تجربی 1401 + واحد دانشگاهی | ایران تحصیل

رشته های بدون کنکور تجربی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته های بدون کنکور تجربی یکی از پر متقاضی ترین رشته‌های تجربی است  که در آن داوطلبان تنها بر اساس سوابق تحصیلی قبول می شوند. در واقع علوم تجربی، رشته های بدون کنکور تجربی را به دلیل تعهد استخدامی خود در قبال پذیرفته شدگان ایجاد کرده است. به همین دلیل هر ساله ثبت نام در دانشگاه ها در دو نوبت انجام می شود و داوطلبانی که قصد ثبت نام در دانشگاه را دارند می توانند به صورت با آزمون و بدون آزمون در دانشگاه ثبت نمایند.

لیست رشته های بدون کنکور تجربی توسط سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان می توانند براساس علاقه مندی خود، در این دانشگاه ها ثبت نام نمایند. در سال های اخیر به دلیل اینکه ظرفیت پذیرش و نحوه ی قبولی در این رشته ها تغییر یافته بهتر است متقاضیان قبل از درخواست برای پذیرش، از شرایط قبولی در آن ها اطلاعات لازم و کافی را کسب کنند.

لذا در صورتی که استخدام برای شما خیلی ضروری است بهتر است به انتخاب لیست رشته های تجربی بدون کنکور بپردازید که تعهد استخدام دارند.

در حال حاضر یکی از مواردی است که ذهن داوطلبین کنکور تجربی را به خود مشغول کرده است، لیست رشته‌های تجربی بدون کنکور و بهترین رشته‌های بدون آزمون تجربی می باشد. بنابراین لازم است داوطلبان اطلاعات کافی در این مورد داشته باشند تا بتوانند درست انتخاب کنند.

مشاورین ما در سایت ایران تحصیل مطالب متنوعی در مورد رشته‌های تجربی و ثبت‌نام رشته‌های پزشکی بدون آزمون برای شما فراهم آورده‌اند. در صورتی که سوالی در مورد هریک از رشته های بدون کنکور داشتید می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمائید.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری روی لینک کلیک کنید.

 

 

برای کسب اطلاع بیشتر از رشته های بدون کنکور تجربی، دفترچه رشته های بدون کنکور تجربی، دفترچه بدون کنکور، شهریه رشته های بدون کنکور، ثبت نام در رشته های بدون کنکور تجربی، زمان انتشار دفترچه بدون آزمون تجربی، راهنما انتخاب رشته دانشگاه های بدون کنکور، رشته های بدون کنکور در تمامی دانشگاه، شرایط و ضوابط پذیرش بدون آزمون در کلیه دانشگاه های کشور با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور 

9099075307 ( تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از ساعات 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل.

 

رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه های سراسری و آزاد

 

رشته‌های تجربی بدون کنکور

رشته‌های تجربی بدون کنکور

 

رشته تجربی یکی از رشته های پرطرفداری است که هر ساله رقابت سنگینی میان داوطلبان آن جهت  ورود به دانشگاه  وجود دارد. برخی از داوطلبان به دلایل مختلفی نمی توانند در کنکور شرکت کنند یا در رشته مد نظر خود  قبول شوند. به همین دلیل آنها  قصد دارند در رشته های بدون کنکور تجربی ثبت نام کنند.

در همین راستا سازمان سنجش هر سال لیست رشته های بدون کنکور را ارائه می کند که تعداد آنها ثابت است. بنابراین شما جهت تهیه این لیست ها می توانید  دفترچه بدون کنکور سازمان سنجش را دانلود کرده و به خوبی آن را مطالعه کنید. در زیر به چند مورد از این رشته‌ها اشاره می کنیم. ولی شما جهت به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد  آنها می توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

جهت اطلاع از پزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور روی لینک کلیک کنید.

 

 

رشته های بدون کنکور تجربی
مقطع کارشناسی
علوم و مهندسی باغبانی زمین شناسی علوم و مهندسی خاک علوم دامی
علوم و مهندسی جنگل علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی مهندسی فضای سبز
ترویج و آموزش کشاورزی پایدار زیست شناسی جانوری زیست شناسی گیاهی شیمی محض
علوم و مهندسی محیط زیست علوم و مهندسی شیلات مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی مهندسی طبیعت
زیست شناسی سلولی و مولکولی زیست فناوری بهداشت و بازرسی گوشت گیاه پزشکی
شیمی کاربردی مهندسی صنایع مبلمان اقتصاد کشاورزی میکروبیولوژی
اقیانوس شناسی زیست شناسی دریا
مقطع کاردانی
کاردانی شیمی آزمایشگاهی کاردانی امور اراضی کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی کاردانی تکنولوژی مواد غذایی
کاردانی تولید و فرآوری خرما کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر کاردانی امور زراعی و باغی
کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری

 

خوب است بدانید که هر یک از داوطلبان می توانند در هر یک از رشته‌هایی که می خواهند ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهند و الزامی جهت انتخاب رشته مرتبط با گروه آزمایشی نیست.

 

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته تمامی کنکورها

در حال حاضر دفترچه رشته‌های بدون آزمون 1401 منتشر نشده است. اما  شما می توانید به عنوان نمونه دفترچه رشته‌های بدون کنکور تجربی سال های قبل را مشاهده کنید که در زیر لینک آنها را برای شما قرار داده ایم. خوب است بدانید که هر ساله دفترچه لیست رشته‌های بدون آزمون تجربی با تغییرات اندکی منتشر می شود.

 

 

رشته‌های تجربی بدون کنکور

رشته‌های تجربی بدون کنکور

 

 

جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

 

دفترچه های بدون کنکور سراسری
دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری مهر 99 (جهت دانلود بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری بهمن 99 (جهت دانلود بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری 1400 (جهت دانلود بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.)
دفترچه های بدون کنکور آزاد
دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته مهر 99 (جهت دانلود بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته بهمن 99 (جهت دانلود بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته بهمن 99 (جهت دانلود بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته بهمن 99 (جهت دانلود بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بهمن 99 (جهت دانلود بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.)

 

 

آخرین مهلت ثبت‌نام در لیست رشته های تجربی بدون کنکور

لیست رشته های تجربی بدون کنکور فراوان هستند و این رشته ها شامل رشته‌های پزشکی و پیراپیزشکی مانند مامايی بدون كنكور، ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور و غیره می شوند.

داوطلبانی که در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته نشده اند یا نتوانسته اند رتبه موردنظر برای قبولی را کسب نمایند، گرایش بیشتری برای شرکت در رشته‌های تجربی بدون کنکور دارند.

هزینه ثبت‌ نام و شهریه دانشگاه‌های بدون کنکور در رشته‌های مختلف متفاوت است و همانند انتخاب رشته در کنکور سراسری می توانید در لیست رشته های تجربی بدون کنکور براساس اولویت خود دست به انتخاب بزنید.

داوطلبانی که موفق به ثبت‌نام در لیست رشته های بدون کنکور تجربی نشده اند، یا در جلسه آزمون غیبت داشته اند، ممکن است نگران ثبت‌ نام خود باشند.

اگر شما در کنکور سراسری ثبت‌نام کرده‌اید، نیازی به ثبت‌نام مجدد نخواهید داشت و می‌توانید در رشته های بدون کنکور ثبت‌نام اقدام نمایید.

 

 

جهت ثبت نام کنکور سراسری روی لینک کلیک کنید.

 

 

بهترین رشته های بدون آزمون تجربی شامل چه رشته‌هایی می‌شود؟

 

بهترین رشته‌های بدون کنکور تجربی

بهترین رشته‌های بدون کنکور تجربی

 

لیست رشته های تجربی بدون کنکور به دلیل تنوع فراوان آن و شاید نام بردن از تمامی این رشته ها کار سختی باشد و همچنین در سایت نمی‌توان تمامی این رشته ها را درج نمود.

ما تعدادی از این رشته ها را برای شما ذکر می‌نماییم و اگر می خواهید از لیست رشته های بدون کنکور تجربی به صورت کامل آگاه شوید، با مشاورین ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

 

  • زیست شناسی
  • مهندسی طبیعت
  • مهندسی علوم دامی
  • شیمی محض
  • ترویج و اموزش کشاورزی پایدار
  • علوم مهندسی باغبانی
  • مهندسی تولیدات ژنتیک گیاهی
  • مهندسی فضای سبز

این لیست تنها شامل تعدادی از لیست رشته‌های تجربی بدون کنکور می باشد. بهترین رشته‌های تجربی بدون آزمون چه رشته هایی هستند؟ و شرایط ثبت نام و معدل لازم برای رشته تجربی چقدر است؟ سوالاتی هستند که نمی توان یک پاسخ واحد برای تمامی رشته های تجربی داشت.

مشاورین ما به شما آگاهی کامل از رشته های مختلف تجربی را می دهند و به شما کمک می کنند تا در لیست رشته های تجربی بدون کنکور بهترین انتخاب را داشته باشید. برای دانلود لیست رشته های تجربی بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانید وارد سامانه azmoon.org شوید.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

 

کدام رشته ها بدون کنکور کنکور پذیرش نمی شوند؟

خوب است بدانید که کلیه  رشته های تجربی به صورت بدون کنکور در دانشگاه های پذیرش نمی شوندکه در زیر به چند مورد آن اشاره می کنیم:

رشته های پزشکی: پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی

رشته های پیراپزشکی: هوشبری، پرستاری، بینایی سنجی و  غیره

البته این رشته ها ممکن است در دانشگاه های آزاد بدون کنکور دانشجو قبول کنند که شما جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

جهت رشته های بدون کنکور پزشکی روی لینک کلیک کنید.

 

 

مشاوره رشته‌های بدون کنکور تجربی 1401

از آنجا که انتخاب رشته‌های بدون کنکور تجربی می تواند تاثیر زیادی در سرنوشت داوطلبان داشته باشد. لذا انتخاب دقیق و درست نیاز به مشاوره و راهنمایی دارد. مشاوران ایران تحصیل با چند سال سابقه در زمینه مشاوره کنکور می توانند به شما کمک کنند. به طوری که شما علاوه بر لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی 1401 می توانید در مورد نحوه ثبت نام اینترنتی آنها کمک بگیرید. آنها می توانند در مورد زمان دقیق انتشار دفترچه لیست رشته‌های بدون آزمون تجربی 1401 و شهریه هر کدام از رشته ها به شما مشاوره دهند.

 

مشاوره انتخاب رشته های بدون آزمون

مشاوره انتخاب رشته های بدون آزمون

 

زمان ثبت نام رشته‌های بدون کنکور 1401

ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه ها در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه انجام  میگیرد. به همین دلیل لازم است داوطلبان قبل از شروع نیمسال تحصیلی ثبت نام کنند. معمولا  زمان ثبت نام  رشته‌های بدون کنکور تجربی هر ساله  برای نیمسال  مهر  ماه از  14 مرداد ماه شروع می شود و تا 15 شهریور ماه ادامه دارد. این زمان برای نیمسال  بهمن از  14 آذر ماه تا بیستم آن می باشد. لذا داوطلبان در این تاریخ با در دست داشتن مدارک ثبت نام می توانند به سایت سنجش مراجعه کنند. حال اگر به  هرگونه سوالی در مورد مدارک ثبت نام اینترنتی رشته‌های بدون کنکور تجربی 1401 داشته باشید می توانید با مشاوران خبره تماس بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

 

پادکست صوتی مقاله

برای کسب اطلاع بیشتر از رشته های بدون کنکور تجربی، بهترین رشته های بدون کنکور، دفترچه رشته‌های بدون کنکور تجربی، دفترچه بدون کنکور، رشته های تجربی بدون کنکور آزاد، رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد، شهریه رشته های بدون کنکور، ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون تجربی، زمان انتشار دفترچه بدون آزمون تجربی، راهنما انتخاب رشته دانشگاه های بدون کنکور، رشته‌های بدون کنکور در تمامی دانشگاه، شرایط و ضوابط پذیرش بدون آزمون در کلیه دانشگاه های کشوردر تمامی رشته ها با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور 

9099075307 ( تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از ساعات 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل.

 

خلاصه مطلب

رشته تجربی یکی از رشته های پرطرفداری است که داوطلبان زیادی قصد دارند در رشته‌های دانشگاهی آن ادامه تحصیل دهند. از آنجا که برخی از دانشجویان دوست ندارند در کنکور شرکت کنند و به دنبال رشته‌های بدون کنکور تجربی هستند. در این مقاله با در نظر گرفتن نیازهای آنها کلیه اطلاعات لازم را به اطلاع داوطلبان عزیز رساندیم. به طوری که در مورد رشته‌های بدون کنکور تجربی، زمان انتشار دفترچه، مهلت نام نویسی، بهترین رشته‌های بدون کنکور تجربی و راهنمای آنها صحبت کردیم. حال اگر شما هر گونه سوالی در این زمینه نیاز داشته باشید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

جهت دانلود این مقاله کلیک کنید.

 

 

 

3.8/5 - (9 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ظرفیت در رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه آزاد به چه صورتی است؟

تعداد ظرفیت رشته های تجربی بدون کنکور زیاد نخواهد بود به همین دلیل معدل شما تا حدود زیادی برای پذیرس در رشته های تجربی بدون آزمون آزاد تعیین کننده خواهد بود.

پذیرش در رشته های بدون کنکور تجربی 1401 در چه مقاطعی صورت می پذیرد؟

داوطلبان می توانند در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد برای ثبت نام اقدام نمایند.

آیا در لیست رشته های تجربی بدون کنکور رشته پزشکی وجود دارد؟

خیر. رشته پزشکی از جمله رشته های با آزمون دانشگاه آزاد می باشد.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور