ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

لیست بیماری های معافیت پزشکی

لیست بیماری های معافیت پزشکی

لیست بیماری های معافیت پزشکی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

جدیدترین لیست بیماری های معافیت پزشکی 98

مشمولین نظام وظیفه عمومی که هیچ گونه مشکل جسمی ندارند، ملزم به خدمت سربازی می‌شوند. اما آن دسته از افرادی که مشمول معافیت پزشکی نظام وظیفه می‌گردند، ضمن دارا بودن شرایط و طبق لیست بیماری های معافیت پزشکی  می‌توانند در رابطه با نوع معافیت خود اطلاع یابند. شایان ذکر است که این لیست، شرایط و ضوابط معافیت‌ های پزشکی را به همراه خواهد داشت.

جهت اطلاع دقیق از لیست بیماری های معافیت پزشکی ، اخذ معافیت های پزشکی و کفالت ، راهنمای گرفتن کسری خدمت و امریه با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 – تماس از تلفن ثابت سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

 

از انواع معافیت‌های سربازی می‌توان به معافیت سه برادر نظم وظیفه ، معافیت فرزندان ایثارگر و… اشاره نمود. نوع دیگری از معافیت را نیز ، می‌توان معافیت‌های پزشکی دانست که سازمان نظام وظیفه عمومی لیست بیماری های معافیت پزشکی را در اختیار تمامی مشمولین خدمت قرار می‌دهد. هر بیماری نیز شامل بندها و شرایطی می‌باشد.

با توجه به سؤالات فراوانی که جوانان عزیزمان در رابطه با لیست بیماری های معافیت پزشکی و همچنین شرایط و ضوابط معافیت‌های پزشکی دارند مشاوران مرکز لیست بیماری های معافیت را به صورت دقیق طبق جدیدترین بروزرسانی ها در اختیار شما قرار می دهند و توضیحات لازم جهت استفاده از هر کدام جهت اخذ معافیت را طبق شرایط شما بررسی می نمایند جهت اخد معافیت پزشکی از تلفن ثابت با شماره 9099075307 مرکز تماس حاصل نمایید.

شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی 98 – 99

 

شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی

شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی

اطلاع از شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی 98-99 برای تمامی مشمولین خدمت سربازی لازم و ضروری می‌باشد. با توجه به بندهایی که در لیست بیماری های معافیت پزشکی قرار می‌گیرد، نمی‌توان از شرایط ثابتی نام برد. بنابراین و با توجه به هر نوع بیماری، می‌توانیم در رابطه با شرایط آن اظهار نظر نماییم.

شرایط معافیت بیماری‌های عمومی با توجه به نوع بیماری‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند، تعیین می‌گردند. بنابراین برای اطلاع از شرایط و ضوابط معافیت‌ های پزشکی ، ابتدا باید در رابطه با نوع معافیت خود و دسته‌ای که بیماری شما در آن قرار می‌گیرد اطمینان یابید و پس از آن، در رابطه با چگونگی اخذ این معافیت اطمینان لازم را کسب نمایید.

برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با لیست بیماری های معافیت پزشکی و همچنین شرایط و ضوابط معافیت‌ های پزشکی ، می‌توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز ، آماده ارائه خدمات به شما جوانان عزیز می‌باشند. همچنین با استفاده از این تماس، می‌توانید راهنمایی‌های لازم را جهت دریافت معافیت و تشکیل پرونده اخذ نمایید.

 

 

لیست بیماری های معافیت پزشکی بر اساس موارد مختلف تعیین می گردد که هر یک از این موارد نیز، بندهای مخصوص به خود را دارند.

 

 

فهرست بیماری های معافیت پزشکی 98 – 99

لیست بیماری های معافیت پزشکی به صورت کامل در زیر ارائه می گردد. شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی در هر یک از این موارد مختلف و متفاوت می باشد.

 • بیماری های عمومی
 • بیماری های غدد مترشحه داخلی
 • بیماری های پوست و بافت های زیر پوست
 • بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی)
 • بیماری های اعصاب و روان
 • بیماری های جراحی مغز و اعصاب
 • بیماری های ریه و قفسه صدری
 • بیماری های استخوان (اسکلت)
 • بیماری های دستگاه گوراش و جراحی عمومی
 • بیماری های خون و انکولوژی (بدخیمی)
 • بیماری های دستگاه اداری تناسلی
 • بیماری های فک و دهان و دندان
 • بیماری های چشم و عوارض بینائی
 • بیماری های گوش، حلق و بینی
 • بیماری های قلب و عروق
 • بیماری های روماتولوژی و بافت همبند
 • بیماری های عفونی

هر یک از مواردی که در لیست بیماری های معافیت پزشکی وجود دارد، شامل چندین بند و همچنین بیماری های مختلفی که در این دسته قرار می گیرند، می باشد.

 

شرایط معافیت پزشکی سربازی

 

شرایط معافیت پزشکی سربازی

شرایط معافیت پزشکی سربازی

انواع لیست بیماری های معافیت پزشکی در قسمت بالا ارائه گردید. اما اینکه منظور از هر یک از این بیماری ها چیست و چگونه می توان با استفاده از این لیست به اخذ معافیت اقدام نمود، مطلبی است که در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد. شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی در هر یک از این بندها را به تفسیر به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

بیماری های عمومی

یکی از انواع لیست بیماری های معافیت پزشکی ، بیماری های عمومی می باشد. مشمولینی که در هر یک از بندهای مربوط به این نوع بیماری جای بگیرند، می توانند نسبت به اخذ معافیت اقدام نمایند. بندها و نوع بیماری در این نوع معافیت در ادامه بررسی خواهد شد.

 1. آن دسته از افرادی که به لحاظ جسمی و عضلانی ، رشد و نمو کافی ندارند، به صورتی که این عدم کفایت موجب می گردد نتوانند وظایف نظامی را به درستی به انجام برسانند، مشمول معافیت بیماری های عمومی می گردند. همچنین این دسته از افراد، معاف دائم نیز می باشند.
 2. بند دوم برای آن دسته از افرادی می باشد که دچار بیماری هایی شده اند که طول درمان آنان یک ماه می باشد و یا افرادی که به دلیل عمل جراحی در دوران نقاهت به سرمی برند. چنانچه  این دسته از افراد در لیست بیماری های معافیت پزشکی قرار بگیرند، با تشخیص شورای پزشکی ، از 6 ماه تا یکسال، معافیت موقت خواهند داشت.
 3. پائین افتادگی احشاء چنانچه نوع خفیف آن باشد، معاف از رزمایش و چنانچه در نوع قوی آن باشد، مشمول معاف دائم می گردند.
 4. اندازه قد نیز از جمله لیست بیماری های معافیت پزشکی می باشد که اگر فردی دارای قد زیر 150 سانتی متر باشد، مشمول معاف دائم می باشد.

 

دریافت لیست بیماری های معافیت پزشکی

همانطور که می دانید لیست بیماری های معافیت پزشکی شامل انواع مختلفی می گردد که هر یک از مشمولین ممکن است در این لیست قرار گیرند. شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی ممکن است برای برخی از جوانان عزیزمان گنک و مبهم باشد. بنابراین متخصصین ایران تحصیل می توانند در این زمینه به صورت کامل شما را راهنمایی نمایند.

تیم ایران تحصیل شامل متخصصینی می باشد که در زمینه لیست بیماری های معافیت پزشکی اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار دارند. بنابراین می توانند به خوبی شما را راهنمایی نمایند . ارائه این لیست با توجه به تمامی بندها و ضوابط آن می باشد که می تواند شامل تمامی موارد لازم باشد.

کلیه مشمولین می توانند برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با لیست بیماری های معافیت پزشکی و همچنین شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز متخصین و مشاورین ما آماده ارائه خدمات به شما عززان می باشند. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

جهت اطلاع دقیق از لیست بیماری های معافیت پزشکی ، اخذ معافیت های پزشکی و کفالت ، راهنمای گرفتن کسری خدمت و امریه با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 – تماس از تلفن ثابت سراسر کشور

9099075307 تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

بیشتر بدانید

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  مهدی
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام
  میخواستم بدونم بیماری خود ایمنی بیماری استیل بزرگسالان (به انگلیسی Adult-onset Still’s disease از دسته بیماری های روماتولوژی معافیت دایمی دارد؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات تماس حاصل فرمایید

 2. Avatar photo
  محمد
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

  سلام من مشکل قلب دارم به طوری ک‌ دکتر متخصص قلبم ورزش کردن برام ممنون کرده دکتر (ماندگاری) و در کودکی هم به اثر سانحه یکی از بیضه هام ترکیده شرایط سربازی و معافیت من چطوریه

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

   سلام وقت بخیر از طریق معافیت پزشکی اقدام کنید .جهت کسب اطلاعات جامع در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 3. Avatar photo
  هادی حسنی
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

  سلام ممنون از مقاله خوبتون من هم مشکل غدد تیروئید دارم هم مشکل مغز و اعصاب من معاف از رزم میشم یا میتونم کلا معاف بشم؟
  و اینکه میتونم به شهر خودم بیوفتم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

   سلام . برای معافیت پزشکی بیماری های غدد تیروئید بستگی به حدت بیماری دارد . اگر شدت بیماری شما گرید ماژور باشد احتمال معافیت دائم بیشتر است

 4. Avatar photo
  مختار
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

  آیا عمل کمر که در صانحه تصادف یکی از مهره ها شکسته و الان پلاتین گذاشتن معاف میشه ۶ پلاتین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام
   درصورتی که پلاتین 20 سانت باشه و مشکلات حرکتی ایجاد کرده باشه معاف دائم میشوید

 5. Avatar photo
  علی عامری
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۴

  سلام لطفا واجبه جواب بدین
  واسه گودی کمر معافی وجود داره؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۱۸

   سلام جناب عامری
   در صورتی که عمل کرده باشین و از حد انحنا گذشته باشه معافیت شامل میشه

   • Avatar photo
    Shahab
    ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

    آیا معاف دائم داخل سربازی برای اعصابو روان و افسردگیه داعم میشه اقدام کرد داخل برگه سبز زده اعصابو روان

    • Avatar photo
     مشاور کریمی
     ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

تماس با مشاور