تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
لیست بیماری های معافیت پزشکی

لیست بیماری های معافیت پزشکی

لیست بیماری های معافیت پزشکی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

جدیدترین لیست بیماری های معافیت پزشکی 98

مشمولین نظام وظیفه عمومی که هیچ گونه مشکل جسمی ندارند، ملزم به خدمت سربازی می‌شوند. اما آن دسته از افرادی که مشمول معافیت پزشکی نظام وظیفه می‌گردند، ضمن دارا بودن شرایط و طبق لیست بیماری های معافیت پزشکی  می‌توانند در رابطه با نوع معافیت خود اطلاع یابند. شایان ذکر است که این لیست، شرایط و ضوابط معافیت‌ های پزشکی را به همراه خواهد داشت.

جهت اطلاع دقیق از لیست بیماری های معافیت پزشکی ، اخذ معافیت های پزشکی و کفالت ، راهنمای گرفتن کسری خدمت و امریه با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 – تماس از تلفن ثابت سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

 

از انواع معافیت‌های سربازی می‌توان به معافیت سه برادر نظم وظیفه ، معافیت فرزندان ایثارگر و… اشاره نمود. نوع دیگری از معافیت را نیز ، می‌توان معافیت‌های پزشکی دانست که سازمان نظام وظیفه عمومی لیست بیماری های معافیت پزشکی را در اختیار تمامی مشمولین خدمت قرار می‌دهد. هر بیماری نیز شامل بندها و شرایطی می‌باشد.

با توجه به سؤالات فراوانی که جوانان عزیزمان در رابطه با لیست بیماری های معافیت پزشکی و همچنین شرایط و ضوابط معافیت‌های پزشکی دارند مشاوران مرکز لیست بیماری های معافیت را به صورت دقیق طبق جدیدترین بروزرسانی ها در اختیار شما قرار می دهند و توضیحات لازم جهت استفاده از هر کدام جهت اخذ معافیت را طبق شرایط شما بررسی می نمایند جهت اخد معافیت پزشکی از تلفن ثابت با شماره 9099072952 مرکز تماس حاصل نمایید.

شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی 98 – 99

 

شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی

شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی

اطلاع از شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی 98-99 برای تمامی مشمولین خدمت سربازی لازم و ضروری می‌باشد. با توجه به بندهایی که در لیست بیماری های معافیت پزشکی قرار می‌گیرد، نمی‌توان از شرایط ثابتی نام برد. بنابراین و با توجه به هر نوع بیماری، می‌توانیم در رابطه با شرایط آن اظهار نظر نماییم.

شرایط معافیت بیماری‌های عمومی با توجه به نوع بیماری‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند، تعیین می‌گردند. بنابراین برای اطلاع از شرایط و ضوابط معافیت‌ های پزشکی ، ابتدا باید در رابطه با نوع معافیت خود و دسته‌ای که بیماری شما در آن قرار می‌گیرد اطمینان یابید و پس از آن، در رابطه با چگونگی اخذ این معافیت اطمینان لازم را کسب نمایید.

برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با لیست بیماری های معافیت پزشکی و همچنین شرایط و ضوابط معافیت‌ های پزشکی ، می‌توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز ، آماده ارائه خدمات به شما جوانان عزیز می‌باشند. همچنین با استفاده از این تماس، می‌توانید راهنمایی‌های لازم را جهت دریافت معافیت و تشکیل پرونده اخذ نمایید.

 

 

لیست بیماری های معافیت پزشکی بر اساس موارد مختلف تعیین می گردد که هر یک از این موارد نیز، بندهای مخصوص به خود را دارند.

 

 

فهرست بیماری های معافیت پزشکی 98 – 99

لیست بیماری های معافیت پزشکی به صورت کامل در زیر ارائه می گردد. شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی در هر یک از این موارد مختلف و متفاوت می باشد.

 • بیماری های عمومی
 • بیماری های غدد مترشحه داخلی
 • بیماری های پوست و بافت های زیر پوست
 • بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی)
 • بیماری های اعصاب و روان
 • بیماری های جراحی مغز و اعصاب
 • بیماری های ریه و قفسه صدری
 • بیماری های استخوان (اسکلت)
 • بیماری های دستگاه گوراش و جراحی عمومی
 • بیماری های خون و انکولوژی (بدخیمی)
 • بیماری های دستگاه اداری تناسلی
 • بیماری های فک و دهان و دندان
 • بیماری های چشم و عوارض بینائی
 • بیماری های گوش، حلق و بینی
 • بیماری های قلب و عروق
 • بیماری های روماتولوژی و بافت همبند
 • بیماری های عفونی

هر یک از مواردی که در لیست بیماری های معافیت پزشکی وجود دارد، شامل چندین بند و همچنین بیماری های مختلفی که در این دسته قرار می گیرند، می باشد.

 

شرایط معافیت پزشکی سربازی

 

شرایط معافیت پزشکی سربازی

شرایط معافیت پزشکی سربازی

انواع لیست بیماری های معافیت پزشکی در قسمت بالا ارائه گردید. اما اینکه منظور از هر یک از این بیماری ها چیست و چگونه می توان با استفاده از این لیست به اخذ معافیت اقدام نمود، مطلبی است که در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد. شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی در هر یک از این بندها را به تفسیر به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

بیماری های عمومی

یکی از انواع لیست بیماری های معافیت پزشکی ، بیماری های عمومی می باشد. مشمولینی که در هر یک از بندهای مربوط به این نوع بیماری جای بگیرند، می توانند نسبت به اخذ معافیت اقدام نمایند. بندها و نوع بیماری در این نوع معافیت در ادامه بررسی خواهد شد.

 1. آن دسته از افرادی که به لحاظ جسمی و عضلانی ، رشد و نمو کافی ندارند، به صورتی که این عدم کفایت موجب می گردد نتوانند وظایف نظامی را به درستی به انجام برسانند، مشمول معافیت بیماری های عمومی می گردند. همچنین این دسته از افراد، معاف دائم نیز می باشند.
 2. بند دوم برای آن دسته از افرادی می باشد که دچار بیماری هایی شده اند که طول درمان آنان یک ماه می باشد و یا افرادی که به دلیل عمل جراحی در دوران نقاهت به سرمی برند. چنانچه  این دسته از افراد در لیست بیماری های معافیت پزشکی قرار بگیرند، با تشخیص شورای پزشکی ، از 6 ماه تا یکسال، معافیت موقت خواهند داشت.
 3. پائین افتادگی احشاء چنانچه نوع خفیف آن باشد، معاف از رزمایش و چنانچه در نوع قوی آن باشد، مشمول معاف دائم می گردند.
 4. اندازه قد نیز از جمله لیست بیماری های معافیت پزشکی می باشد که اگر فردی دارای قد زیر 150 سانتی متر باشد، مشمول معاف دائم می باشد.

 

دریافت لیست بیماری های معافیت پزشکی

همانطور که می دانید لیست بیماری های معافیت پزشکی شامل انواع مختلفی می گردد که هر یک از مشمولین ممکن است در این لیست قرار گیرند. شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی ممکن است برای برخی از جوانان عزیزمان گنک و مبهم باشد. بنابراین متخصصین ایران تحصیل می توانند در این زمینه به صورت کامل شما را راهنمایی نمایند.

تیم ایران تحصیل شامل متخصصینی می باشد که در زمینه لیست بیماری های معافیت پزشکی اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار دارند. بنابراین می توانند به خوبی شما را راهنمایی نمایند . ارائه این لیست با توجه به تمامی بندها و ضوابط آن می باشد که می تواند شامل تمامی موارد لازم باشد.

کلیه مشمولین می توانند برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با لیست بیماری های معافیت پزشکی و همچنین شرایط و ضوابط معافیت های پزشکی با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز متخصین و مشاورین ما آماده ارائه خدمات به شما عززان می باشند. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

جهت اطلاع دقیق از لیست بیماری های معافیت پزشکی ، اخذ معافیت های پزشکی و کفالت ، راهنمای گرفتن کسری خدمت و امریه با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 – تماس از تلفن ثابت سراسر کشور

9099072952 تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

بیشتر بدانید

به این پست امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات

 1. علی محمودی
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۵

  با ارض سلام بنده در تک فرزند خوانوادم ۳۸سال دارم که در سن ۱۸سالگی ازدواج کردم وچون متهل شدم نتونستم به خدمت سربازی برم پدرم ۶۳سال داره و قادر به کار کردن نیست مریضه قواطر پرکار داره گوشاش زعیف میشنوه ده ساله که خونه نشینه ۹ماه جبهه داره ولی از هیچ ارگانی حقوقی نمیگیره شغلم ازاد بوده خرج پدرو مادرمو من میدم دوتا بچه دارم خانومم طلاق گرفته حضانت بچهام بامنه که دخترمو عمل مغز انجام دادن خودمم از ناحیه مچ پای راست شکستگی داشتم واینکه تمامی دندانهام در دهنم شکسته و ریشه هاشون مونده ایا منو معافیت شامل میشه ممنونم

ایران تحصیل
تماس با مشاور