ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

معافیت فرزندان ایثارگر – آخرین اخبار کسری خدمت ایثارگران

معافیت فرزندان ایثارگر | شرایط معافیت
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

معافیت فرزندان ایثارگر طبق قانون ستاد کل نیروهای مسلح در پی دستور العمل معافیت فرزندان ایثارگر اطلاعیه ای را برای اجرا به شرح زیر ابلاغ کرد که در آن فرزندان ایثارگر می توانند از کسری خدمت نظام وظیفه  بهره مند شده و یا معاف گردند.

 

جهت معافیت فرزندان ایثارگر و  اطلاع از چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس فقط با شماره 9099075307 ( استان تهران) و یا 9099075307 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل

 

معافیت فرزندان ایثارگر طبق قانون ستاد کل نیروهای مسلح در پی دستور العمل معافیت فرزندان ایثارگر اطلاعیه ای را برای اجرا به شرح زیر ابلاغ کرد که در آن فرزندان ایثارگر می توانند از کسری خدمت نظام وظیفه  بهره مند شده و یا معاف گردند.

با توجه به صحبت هایی که سردار کمالی داشته اند،‌ در اجرایی شدن بند «د» ماده 88 قانون پنج ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و توافق صورت گرفته بین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و مجلس شورای اسلامی، طبق قانون و در طول زمان پنج ساله گفته شده بایستی در هر سال حداکثر تعداد 20 هزار نفر از فرزندان ایثارگر که بیشترین میزان درصد جانبازی، آزادگی و یا رزمندگی را دارا می باشند و یا به عبارتی مجموع امتیاز شرایط جانبازی،‌آزادگی و رزمندگی را دارند بنابر آیین نامه و ضوابط تعیین شده از معافیت و کسری خدمت سربازی بهره مند گردند.

برای ثبت نام و استفاده از این طرح می بایست به دفاتر پلیس+10 مراجعه کرد و با توجه به مدارک خواسته شده ثبت نام اولیه صورت گردد تا بتوان از این طرح استفاده نمود.

بر اساس قانون مطروحه آن دسته از فرزندان ایثارگری که این طرح شامل حالشان بشود به ازای یک ماه حضور در جبهه و یا به هر میزان درصد جانبازی و یا هر ماه اسارت، یک ماه از خدمت سربازی او کسر خواهد شد. چنانچه فردی میزان امتیازاتش به 24 برسد و نام او جزء 20 هزار نفر اول باشد می تواند کارت معافیت را دریافت نماید ولی اگر به هر دلیلی طی مدت پنج سال مطرح شده به خدمت سربازی فراخوانده بشود بایستی برای طی نمودن دوره رزم مقدماتی یا همان دوره آموزشی خود را معرفی نماید.

 

برای ثبت نام معافیت فرزندان ایثارگر در مراکز پلیس+10 چه مدارکی لازم است؟

شما می توانید برای اطلاع از چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:
تماس با ایران تحصیل فقط از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل.

برای آگاهی از جدیدترین اخبار و قوانین معافیت فرزندان ایثارگر می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. پاسخگویی همه روزه 8 صبح الی 1 شب حتی در زمان تعطیلات امکان پذیر می باشد.

 

آیا مشمولین غایب می توانند در طرح معافیت فرزندان ایثارگر شرکت نمایند؟

لازم به ذکر است این طرح به هیچ وجه برای مشمولین غایب قابل استفاده نخواهد بود و این دسته از افراد نمی توانند در طرح معافیت فرزندان ایثارگر شرکت نمایند.

 

اولویت استفاده از طرح معافیت کسری خدمت ایثارگران شامل چه افرادی خواهد بود؟

کلیه افراد و مشمولینی که طبق امتیازات گفته شده در بالاتری حد باشند از این طرح می توانند بهره مند گردد و از کسری خدمت فرزندان ایثارگر را دریافت و یا معاف شوند.

 

آیا تنها بایستی فرد ایثارگر یا جانباز و یا رزمنده برای ثبت نام معافیت فرزندان ایثارگران در این طرح اقدام نماید ؟

ثبت نام در این طرح می تواند توسط یکی ازاعضای خانواده صورت بپذیرد و مهمترین کار شرکت در این طرح و مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +10 می باشد. اما نکته ای که قابل ملاحظه است این می باشد که افراد باید با اطلاع دقیق از مدارک خواسته شده، نحوه و جمع بندی امتیازات خود را محاسبه کرده و از مقدار امتیاز خود باخبر باشند تا در صورت اعلام اولویت بندی 20 هزار نفر اول ببینند که در این طرح قرار گرفته اند یا خیر و این طرح شامل حالشان می شود که در این خصوص مشاوران ما می توانند راهنمایی دقیق و حساب شده ای را به این دسته عزیزان نمایند تا با دید کامل و روشن در طرح معافیت فرزندان ایثارگر شرکت نمایند.

شرط اصلی قرار گیری در طرح 20 هزار نفری معافیت فرزندان ایثارگر تنها بسته به میزان امتیازات بوده و اولویت بندی بر این اساس خواهد بود. به همین علت کلیه مشمولینی که طی یک سال آینده به خدمت سربازی فراخوانده خواهند شد و همچنین افرادی که در حال حاضر مشغول خدمت سربازی می باشند نیز می توانند جزء 20 هزار نفر نخست فراخوانده شده این طرح باشند.

در طرح معافیت فرزندان ایثارگر که طبق قانون، به ازای یک ماه حضور در جبهه و یا به هر میزان درصد جانبازی و یا هر ماه اسارت، یک ماه از خدمت سربازی فرزند کسر خواهد شد، این سوال مطرح می شود که آیا فرزند خوانده ها اعم از پدرخوانده یا مادرخوانده می تواند کسری خدمت دریافت کند یا معاف شود؟ برای پاسخ به این سوال می توانید با شماره تلفن 9099075307 ( استان تهران) تماس حاصل نمایید و از جزئیات طرح معافیت فرزندان ایثارگر باخبر شوید. مشاوران ایران تحصیل از 8 صبح تا 1 شب پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود.

افرادی که دارای دیگر کسری خدمت باشند و یا از آن استفاده کرده باشند در صورتی که این افراد از طرح معافیت فرزندان ایثارگر بهره مند شوند، می توانند از کسری خدمت فرزندان ایثارگر استفاده کرده و تمامی کسری خدمت ها با یکدیگر جمع شده و قابل محاسبه است.

برای محاسبه دقیق مقدار کسری و امتیاز خود از طریق طرح معافیت فرزندان ایثارگر با شماره تلفن 9099075307 ( استان تهران) تماس گرفته و از مقدار کسری خدمتی که به شما تعلق خواهد گرفت با خبر بشوید.

برای شروع و اقدام به شرکت در طرح معافیت فرزندان ایثارگر اولین کاری که باید کنید دانستن مدارک و تکمیل آن و مراجعه به دفاتر پلیس +10 می باشد. سپس می توانید از سایت ایران تحصیل اخبار مرتبط با کسری و معافیت فرزندان ایثارگر دنبال نموده و یا با مشاوران ما تماس حاصل نمایید تا از جزئیات و تاریخ دقیق لیست 20 هزار نفر اول و اولویت بندی ها با خبر شوید.

اولویت استفاده از طرح معافیت فرزندان ایثارگر با آن افرادی می باشد که در حال حاضر مشغول گذراندن خدمت سربازی هستند.همچنین در جایگاه بعدی افرادی که برگ اعزام به خدمت را پرکرده اند از اولویت بعدی می باشند و به محض اعلام امتیازات و اولویت بندی این افراد می توانند برای گرفتن کسری خدمت یا معافیت اقدام نمایند.

 

جهت معافیت فرزندان ایثارگر و  اطلاع از چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید

تماس فقط با شماره 9099075307 ( استان تهران) و یا 9099075307 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب حتی ایام تعطیل.

کانال معرفی معافیت فرزندان ایثارگر

کانال معرفی معافیت فرزندان ایثارگر

مشاوره رایگان نظام وظیفه

معافیت سربازی

چگونه معافیت تحصیلی بگیریم؟

تحصیل در سربازی

شرایط تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان

جدیدترین تغییرات خدمت سربازی

تاثیر معافیت پزشکی در استخدام

معافیت فرزندان ایثارگر

3.5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نظرات

30 دیدگاه دربارهٔ «معافیت فرزندان ایثارگر – آخرین اخبار کسری خدمت ایثارگران»

 1. Avatar photo محمد گفت:

  من دیسک کمر و گردن دارم پدرم ایثارگر بوده کمک حال مادر و پدرم هستم مادرم مریض بوده به خاطر مریضی مادرم با مشکلاتی که داشتم نتونستم برم غیبتم دارم آیا میشه معاف شد

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   برای کفالت نمی توانید اقدام کنید با توجه به غیبت.
   اما برای معافیت پزشکی می توانید اقدام بفرمایید
   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 2. Avatar photo ناصر خسروی گفت:

  سلام وقت بخیر شرمند من پدرم 61سالش ایثارگر دیابت داره صبح ظهر شب انسولین مصرف میکنه گوشش نمیشنوه‌ سمعک داره وضعیت مالیمونم خوب نیست خودم 28سالمه زن و بچه دارم بسیجی هم دارم خدتمت نرفتم معافیت شامل میشه ممنونم؟؟

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر ایثارگری به حد نصاب معافیت برسد بله امکان پذیر میباشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 3. Avatar photo حسن گفت:

  با سلام؛بنده از سال ۱۸ دی ۱۳۸۱ لغایت ۱۸ تیر ۱۳۸۳ در استان کردستان و در مناطق مرزی مریوان سقز بانه در لشکر عملیاتی ۲۲ بیت المقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت وظیفه نمودم که هر روز با اشرار و ضدانقلاب و گروهک های تروریستی کومله و دموکرات درگیر بودیم به طوری که در این درگیری ها بسیاری از هم رزمانم و فرمانده هایم به فیض شهادت نائل شدن و بسیاری نیز جانباز خواستم بدونم که من میتوانم کارت ایثار دریافت کنم؟؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز، در سامانه و سایت سپاه و یا ارتش و بقیه ارگانها قانون مشخصی برای سال خدمت در دهه ی 80 شمسی عنوان نشده است شما برای گرفتن راهنمایی بیشتر باید به ارگان مربوطه مراجعه کنید.

 4. Avatar photo شاهرخ گفت:

  آقای هدایتی عزیز منظور من این است یک کسی از خدمت بخاطر جانبازی پدر معاف است ولی اگر آن پدر بدلیل مشکلات شخصی و خانوادگی برای مثال رضایت نداشته باشد از معافی پسرش و خواستار رفتن فرزندش به سربازی باشد آیا رضایت پدر مهم است؟؟؟ یا فرزند بدون رضایت پدر هم میتواند معافیتش را بگیرد؟؟؟ یعنی فرزند بدون نیاز به ولی میتواند معافیتش را خودش بگیرد؟؟؟ اگر میتواند میشود توضیح دهید چگونه خودش معافیتش را بدون هــیــچـگـونـه نیاز به پدر بگیرد؟؟؟؟؟!!!!

  1. Avatar photo karimi گفت:

   سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 5. Avatar photo شاهرخ گفت:

  معافیت ایثارگری برای فرزند ربطی به رضایت پدر دارد یا خیر؟؟؟

  1. Avatar photo hedayati گفت:

   سلام وقت بخیر
   درصورت داشتن کد و اطلاعات میتوانید از آن استفاده بفرمایید

   1. Avatar photo شاهرخ گفت:

    آقای هدایتی عزیز منظور من این است یک کسی از خدمت بخاطر جانبازی پدر معاف است ولی اگر آن پدر بدلیل مشکلات شخصی و خانوادگی برای مثال رضایت نداشته باشد از معافی پسرش و خواستار رفتن فرزندش به سربازی باشد آیا رضایت پدر مهم است؟؟؟ یا فرزند بدون رضایت پدر هم میتواند معافیتش را بگیرد؟؟؟ یعنی فرزند بدون نیاز به ولی میتواند معافیتش را خودش بگیرد؟؟؟

    1. Avatar photo karimi گفت:

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 6. Avatar photo محمد گفت:

  سلام بنده پدرم جانباز است و از خدمت معافم و 17 سال دارم حالا پدرم میگوید تو باید بروی سربازی…. خواستم ببینم معاف بودن بنده به رضایت دادن پدرم بستگی دارد یا ربطی ندارد؟؟؟؟

  1. Avatar photo alizadeh گفت:

   سلام روزبخیر
   باید به پلیس +10 مراجعه کنید.

  2. Avatar photo gholizadegan گفت:

   سلام روز بخیر خیر ارتباطی ندارد

 7. Avatar photo س گفت:

  سلام . ببخشید من پدرم ۲۴ماه خدمت کرده زمان جنگ
  ۱۵ماه هم داوطلبانه جبهه بوده اعزامی از سپاه میخواستم ببینم کجا باید مراجعه کنم آیا معاف میشم ؟

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام. به یگان محل خدمت پدر مراجعه کنبد

 8. Avatar photo خ گفت:

  با سلام پدرم کارت ایثارش یه هفتیه هست اومده ولی بهمون گفتن باید واسه تعداد ماهای ایثارگریش واسش کمیسیون بگیریم اخه تا الان دنبالش نرفتیم الان وقتی کد ملی پدرمو استعلام میگیرم تو سامانه ایثار اسمشو تایید نمیکنه درحالی که کارت ایثارش اومده

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام به یکی از دفاتر بنیاد شهد و امور ایثارگران محل سکونتتون مراجعه کنید.

 9. Avatar photo مهدی گفت:

  با سلام .
  خواستم بپرسم با این شرایط اگر بنده اسفند 1400 به خدمت اعزام بشم آیا کسر خدمت به من تعلق میگیره یا نه ؟

 10. Avatar photo محمد زارعی گفت:

  باسلام پدرمن 24ماه جبهه سربازی دارد وکارت ایثارگری 24ماه جبهه راهم دارد ومن خودم الان 4ماه مشغول به خدمت وظیفه میباشم خواستم ببینم چقدرکسری خدمت برای من منظور میشود وآیامعافیت شامل من نیز میشود

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام 10 ماه کسری از خدمت شامل حالتون می شه

 11. Avatar photo AYOB گفت:

  با سلام
  پدرم 24 ماه در جبهه حضور داشته و ایثارگریش مورد تأیید ارتش هست و کارت ایثار ارتش دارد.خواستم بدونم میشه تو سامانه سجایا بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبتنام کنیم؟

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقتتون بخیر.
   برای اخذ معافیت میتونید اقدام کنید.

 12. Avatar photo moshaverarshad گفت:

  کسری خدمت سربازی بایدچه جوری پلیس +10اقدام کنه

 13. Avatar photo moshaverarshad گفت:

  مشمول غایب بایدچکارکنه

 14. Avatar photo مرضیه گفت:

  با سلام پدر من از کسری خدمت برای داداشم استفاده کردن و داداشم کلا معاف شده و از سال ۶۵برج ۷ تا سال ۶۷برج ۱۰ تو نقده منطقه جنگی سربازی خدمت کردند الان میخام ببینم ایثارگری بهشون تعلق میگیره

  1. Avatar photo moshaverarshad گفت:

   سلام اگر از همه ایثارگری شون برای برادرتون استفاده کردن شما دیگه نمیتونید برای کسری خدمت اقدام کنید

 15. Avatar photo ابوالفضل گفت:

  سلام خسته نباشیدپدرمن۲۵ماه خدمت کرده سردشت و۱۰درصدجانبازی داره برادرم معاف شده خواستم بدونم به منم کسری خدمت میدن

  1. Avatar photo moshaverarshad گفت:

   سلام ممنون ظرفیت پذیریش هر کدوم از مدارس موقع ثبت نام در سایت مشخص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور