ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

معافیت سربازی

قوانین جدید معافیت سربازی در سال 1401

معافیت سربازی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

قوانین جدید معافیت سربازی سال 1401 احتمالا دچار تغییراتی خواهد شد. با توجه به اینکه تاکنون خدمت سربازی برای همه افراد بالای 18 سال اجباری بوده است، برخی از مشمولان به دنبال راه های قانونی جهت اخذ معافیت از این دوران می باشند.

از این رو، اطلاع از قوانین در نظر گرفته شده برای معافیت افرادی که به دلایل مختلف گذارندن این دوره برایشان مشکل آفرین است، اهمیت بسزایی دارد.

در این مقاله قصد داریم تا به انواع معافیت و شرایط کسب هر کدام آشنا شده، و از آخرین و جدیدترین اخبار تغییر سربازی مطلع شویم.

همچنین، به دلیل پیچیدگی و جزئیات زیاد برخی از ضوابط، می توانید برای طرح سوالات خود و پاسخ های دقیق، با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

قوانین جدید معافیت سربازی و تغییر در اجباری بودن سربازی در سال 1401 در مجلس شورای اسلامی به رای گذاشته شده، به محض تکمیل شدن اطلاعیه قوانین و شرایط جدید سربازی و معافیت در سال 1401 در این مطلب قرارداده خواهد شد.

 

معافیت سربازی

 

 

جهت کسب اطلاع از قوانین جدید معافیت سربازی در سال 1401 و چگونگی اخذ معافیت های پزشکی، کفالت، ایثارگری و غیره از طریق تلفن ثابت با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

آیا از انواع معافیت سربازی آگاهی دارید؟

 

آیا از انواع معافیت سربازی آگاهی دارید؟

 

پاسداری از امنیت و حفظ حریم کشور یکی از مهم ترین دلایلی است که گذراندن دوران خدمت سربازی را به یک امر واجب برای مردان این مرز و بوم تبدیل کرده است. بدین معنی که هر کدام آقایانی که به سن 18 سالگی تمام می رسند، بایستی برای دریافت دفترچه خدمت سربازی اقدام کرده و آماده اعزام شوند.

اما در این بین، ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که سپری کردن این دوران را برای معاش مشمولان دشوار کرده و یا حتی سلامت روحی و روانی آن ها را به خطر اندازد. سازمان نظام وظیفه عمومی تدبیری اندیشیده است تا این افراد بر اساس قوانین و ضوابط خاصی بتوانند از معافیت سربازی موقت و دائم برخوردار شوند.

منظور از معافیت موقت این است که مشمول برای یک مدت می تواند از سپری کردن به محل خدمت معاف شده و پس از اتمام آن اعزام گردد. این مهلت بسته به شرایط شخص می تواند متفاوت باشد.

اما در معافیت دائم، همانطور که از نام آن بر می آید، دیگر گذراندن این دوره بر مشمول واجب نیست و به او کارت معافیت از خدمت داده می شود. اما به طور کلی ما در کشورمان چند نوع معافیت سربازی داریم که از قرار زیر می باشند. در ادامه با هر کدام از این موارد بیشتر آشنا می شویم.

 

معافیت تحصیلی معافیت پزشکی
معافیت کفالت معافیت مددجویان
معافیت ایثارگران معافیت سنی ( عفو رهبری)
معافیت متعهدین خدمت

 

برای دسترسی به سامانه مشاوره نظام وظیفه و سربازی آنلاین لینک مربوطه را انتخاب فرمایید.

 

قوانین جدید معافیت و خرید سربازی سال 1401 چیست؟

به تازگی در مجلس شورای اسلامی پیشنهادی از سوی نمایندگان مجلس مبنی بر حذف اجباری خدمت سربازی مطرح گریده است که در حال حاضر در دست بررسی می باشد.

در آیین نامه های گذشته، مردانی که به سن 18 سالگی تمام می رسند تا 50 سالگی، جزء مشمولان خدمت سربازی به شمار می روند.

البته بر اساس طرح جدید ارائه شده در مورد معافیت سربازی، این سن در مواقع ضرورت یا بسیج همگانی به 60 سال هم افزایش می یابد.

همچنین، در صورتی که جنگ و یا بسیج همگانی صورت بگیرد، افرادی که در هنگام صلح از معافیت خدمت ضرورت برخوردار بوده اند، بایستی به خدمت احضار گردند. این اشخاص مجاز به استفاده از حقوق مشمولان هم طبقه خود خواهند بود.

 علاوه بر این، مشمولان 28 سال به بالا که تا 50 سالگی، 50 درصد مالیات بیشتر از مشمولان سربازی رفته پرداخت نمایند، مجاز به سپری نکردن دوره سربازی خواهند بود. این در حالی است که این افراد مجاز به استفاده تمامی خدمات ارائه شده به دارندگان کارت پایان خدمت می باشند.

این قانون، بخش های متعددی دارد. از جمله اینکه چنانچه شخصی به دلایل مختلف نتواند برای سربازی اعزام گردد، در صورت پرداخت مبلغ مشخصی از خدمت سربازی معاف خواهند شد و خدمات مورد نظر را دریافت کنند.

البته این طرح هنوز قطعی نشده است و مفاد بسیار دیگری دارد. به محض اتمام بررسی ها و اجرای طرح مربوطه در مجلس شورای اسلامی، می توانید با مراجعه به سامانه ایران تحصیل و تماس با کارشناسان خبره ما از جزئیات و قوانین آن مطلع شوید.

 

جهت کسب راهنمایی در مورد تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان بر روی لینک کلیک کنید.

 

معافیت کفالت سربازی

یکی از انواع معافیت سربازی که صرفا جنبه شخصی نداشته و اثرات آن متوجه خانواده مشمول نیز خواهد شد، معافیت کفالت است. بدین معنی که فرد یا افرادی تحت تکفل فرد مشمول قرار بگیرند.

شرایط عمومی کفالت سربازی

 • نداشتن غیبت (اگر فرد در زمان هایی که وظیفه عمومی تعیین می کند، خود را برای دریافت دفترچه معرفی نکندف وارد غیبت خواهد شد.)
 • داشتن سن 18 سال تمام در زمان مراجعه به هیئت رسیدگی
 • یگانه مراقب را نگهدارنده بودن
 • معافیت کفالت به چند نوع تقسیم می شود که در جدول زیر عناوین آن ها ذکر گردیده است. ما در مورد کفالت پدر، مادر، و خواهر و برادر توضیح خواهیم داد. 

برای اطلاع از شرایط بقیه موارد می توانید با مشاورین نظام وظیفه در ارتباط باشید.

 

معافیت کفالت پدر معافیت کفالت مادر معافیت کفالت یگانه سرپرست برادر کمتر از هجده سال تمام. (صغیر)
معافیت کفالت تنها نوه بالای ۱۸ سال که مراقب و نگهدارنده پدربزرگ بدون فرزند یا مادربزرگ بدون فرزند و شوهر است معافیت کفالت فردی که همسرش فوت شده و از او دارای فرزند کوچکی است. (البته تا زمانی که ازدواج نکرده است.)

 

معافیت کفالت مشمولی که دارای همسر معلول است
معافیت کفالت کمیته امداد معافیت کفالت اعضای نیازمند مراقبت از اعضای خانواده معافیت کفالت فرزند معلول
معافیت کفالت سه خواهری معافیت کفالت برادر معلول معافیت کفالت والدین معلول

 

برای اطلاع از آخرین قانون جدید معافیت تحصیلی به لینک مشخص شده مراجعه فرمایید.

 

شرایط اخذ معافیت کفالت پدر

 

انواع معافیت سربازی

 

یکی از مهم ترین شرایط لازم جهت کسب معافیت پدر، سن او است. بدین معنی که سن پدر مشمول متقاضی این نوع معافیت نباید از حد خاصی کمتر باشد. البته این معیار سنی هر ساله دچار تغییراتی می شود، اما برای سال جاری 75 سال در نظر گرفته شد ه است.

این در حالی است که قبلا سن معافیت 60 و 70 سال بود. در این قوانین جدید معافیت سربازی آمده است که اگر سن پدر 75 سال باشد، بدون در نظر گرفتن وضعیت سلامت یا جسمانی او، فرد مشمول معاف خواهد شد.

یکی دیگر از شرایط اخذ این نوع معافیت، بیمار بودن پدر می باشد. اگر شورای پزشکی تائید نماید که بیماری پدر در حدی است که قادر به سرپرستی و تامین معاش خانواده نیست، مشمول معافیت دائم خواهد گرفت. در این آیین نامه لیست بیماری هایی که نشان دهنده ناتوانی پدر می باشد، آورده شده است.

از سوی دیگر ممکن است پدر در شرایط جسمی و روحی مناسبی نباشد و این سوال مطرح شود که آیا با وجود برادر، باز هم می توان معافیت کفالت سربازی گرفت.

باید بگوییم که این مسئله بستگی به سن و وضعیت سلامت برادر دیگر دارد. بدین مفهوم که با داشتن برادر بزرگتر و سالم، امکان اخذ معافیت برای مشمول و بردار کوچکتر وجود ندارد.

 

برای آگاهی از نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت این لینک را لمس کنید.

 

قوانین معافیت کفالت مادر

شرط اصلی اخذ معافیت سربازی کفالت مادر این است که مادر فاقد همسر باشد. این بدان معناست که همسر مادر جدا و یا فوت نموده باشد.

چنانچه جدا شدن همسر مادر دلیل معافیت باشد، موقت نامیده می شود. البته اگر بعد از 30 ماه از طلاق یا فوت پدر، همچنان مادر سرپرست نداشته باشد، معافیت دائم خواهد شد.

تذکر: در مواردی که درخواست کفالت به دلیل طلاق باشد، ارائه طلاق نامه رسمی ضروری است.

 

معافیت کفالت خواهر و بردار

برای اخذ معافیت کفالت خواهر، نیز تنی بودن و سن بالای 18 سال یک فاکتور مهم می باشد. بر این اساس، اگر پدر فوت نموده و مشمول تنها سرپرست خواهر یا خواهران به شمار آید، می تواند از معافیت کفالت خواهر برخوردار شود. همچنن، خواهری که همسرش فوت کرده و پدر او فوت شده باشد، حتی در صورت شاغل بودن خواهر، به او معافیت تعلق می گیرد.

این نوع معافیت به صورت موقت یا دائمی در زمان صلح می باشد. اگر حتی خواهر برادر ناتنی واجد شرایط قبول کفالت نیز نمی تواند مانع کفالت برادر تنی گردد.

یک نکته مهم دیگر از میان چندین مورد اختصاص یافته به معافیت کفالت خواهر این است که چنانچه برادر کفیل مشمول این معافیت فوت کرده و یا بیمار شود، و خواهر همچنان سرپرستی نداشته باشد، برادر دیگر واجد شرایط می تواند درخواست رسیدگی دهد.

 

اگر می خواهید بدانید که شرایط نظام وظیفه برای کنکور مجدد چیست، وارد لینک شوید.

 

شرایط اخذ معافیت پزشکی سربازی

 

شرایط اخذ معافیت پزشکی

 

معافیت پزشکی به چند مورد مشکل روحی و جسمی تعلق می گیرد. چنانچه شورای پزشکی به تایید برساند که مشمول از نظر روح و جسمی از سلامت برخوردار است، می توانند معافیت پزشکی بگیرند. برای مثال چند نمونه از شرایط لازم به ترتیب زیرمی باشند:

 

 • اشخاص دارای نقص عضو که توان انجام خدمات رزمی را نداشته، اما از سلامت روانی برخوردار باشند، معاف از رزم خواهند شد.
 • مبتلایان به بیماری های خاص که به طور موقت قادر سپری کردن خدمت نیستند، معافیت موقت می گیرند.
 • دارندگان نقص فیزیکی یا نقص عضو، نداشتن شرایط روانی مناسب و مشکلات جسمانی که مانع از انجام خدمت می شوند، معافیت دائم می گیرند.

لیست بیماری های دربردارنده معافیت های پزشکی در جدول زیر جای گرفته اند. طبق قوانین جدید معافیت سربازی این بیماری ها می توانند سبب تعلق گرفتن معافیت دائم یا موقت شوند.

 

بیماری های عمومی  بیماری های غدد مترشحه و داخلی بیماری های پوست و بافت های زیر پوستی
بیماری های پوست و بافت های زیر پوستی بیماری های داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )

 

بیماری های اعصاب و روان جراحی مغز و اعصاب
بیماری های ریه و قفسه سینه بیماریهای استخوان (اسکلت) بیماری های شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
بیماری های بدخیم خون و انکولوژی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی (ارولوژی) بیماری های فک و دهان ودندان
بیماری های چشم و مشکلات بینایی بیماری های گوش و حلق و بینی بیماری های قلب و عروق
بیماری های روماتولوژی و بافت همبند بیماری های عفونی

 

 

جهت آشنایی با محاسبه اضافه خدمت غیبت سربازی لینک قرمز را لمس کنید.

 

برای دریافت معافیت پزشکی سربازی چه باید کرد؟

یکی از مهم ترین اقدامات لازم برای دریافت معافیت پزشکی، تشکیل پرونده و اخذ معافیت کمیسیون و شورای پزشکی می باشد. برای این امر بایستی مراحل زیر را طی نمود.

 

 • مراجعه به دفاتر پلیس + 10 جهت اخذ دفترچه راهنمای خدمت نظام وظیفه عمومی
 • مراجعه به پزشکان معاین اولیه و پر کردن معاینه اولیه
 • ورود به سامانه پلیس + 10 توسط کارمندان مربوطه و تحویل مدارک به مشمول
 • پست کردن برگ معرفی به بیمارستان برای مشمول
 • مراجعه به بیمارستان به منظور انجام معاینات تخصصی
 • ارسال دعوتنامه برای مشمول و برگزاری حلسه پزشکی
 • صدور کارت معافیت موقت، دائم یا معاف از رزم در صورت برخورداری از شرایط

 

اگر می خواهید از شرایط معافیت پزشکی دندان مطلع شوید، بر روی لینک کلیک نمایید.

 

شرایط معافیت ایثارگران سربازی

معافیت ایثارگران شامل جانبازان، شهدا و جاویدالاثرها، و آزادگان می شود. بدین ترتیب، اگر پدر، مادر، برادر یا خواهر مشمول، شهید، جانباز یا جاویدالاثر شده باشد، می توانند بر اساس شرایط زیر از معافیت ایثارگران استفاده کنند.

 

 • یکی از برادران شهید یا آزاده دارای ماه سابقه اسارت یا جانباز 25 درصد یا مفقودالاثر که فرزند ذکور ندارند.
 • هر کدام از مشمولان که والد جانباز، آزاده یا رزمنده آن ها دارای 24 ماه آزادگی، 25 درصد جانبازی و 30سابقه حضور در جبهه باشند.
 • جانبازان 10 درصد که مشمول خدمت سربازی می باشند.
 • همه مشمولان فرزند شهید یا مفقودالاثر.
 • مشمولانی که با بانوان جانباز 25 درصد و بالاتر از آن ازدواج نموده اند. ای افراد تا 5 سال معافیت موقت می گیرند. اگر ازدواج بعد از این زمان همچنان مستمر باشد، معافیت دائم خواهند گرفت.
 • بانوانی که جانباز شناخته شده و قبلا فرزند یا برادر آن ها از معافیت جانبازی خواهری استفاده کرده اند، تنها یکی از برادران آن ها مجاز به اخذ معافیت ایثارگران می باشند.

 

به منظور کسب راهنمای گام به گام اخذ معافیت کفالت سربازی لینک مربوطه را لمس نمایید.

 

معافیت تحصیلی دانشجویان

به طور کلی معافیت سربازی تحصیلی شامل چند دسته اعم از معافیت تحصیلی دانشجویان، دانش آموزان، طلاب حوزه های علمیه و معافیت تحصیلی خارج از کشور می شود.

سازمان نظام وظیفه کسی را دانشجو می داند مطابق با مقررات وزارت فرهنگ در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی داخل یا خارج کشور مورد تایید این وزارت خانه، در حال تحصیل باشند.

گفتنی است که دانشجویان واجد شرایط همه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و مقاطع بالاتر دانشگاه های ملی (دولتی) و غیر دولتی که شامل دانشگاه های پیام نور، دانشگاه های آزاد، دانشگاه های پردیس، دانشگاه های غیرانتفاعی می توانند از این قانون بهره مند شوند.

حداکثر سقف سنی مجاز برای اتمام دوران تحصیل مقاطع مختلف برای دارندگان معافیت تحصیلی، بر اساس جدول زیر می باشد.

 

مقطع تحصيلي حداکثر سال مجاز برای تحصیل
دكتری تخصصی ناپيوسته 6
دکتری پزشکی پیوسته 8
کارشناسی ارشد پیوسته 6
کارشناسی پیوسته 5
كارشناسی ارشد ناپيوسته 3
كارشناسی ناپيوسته 3
كاردانی 2/5

 

جهت اطلاع از قوانین اخذ معافیت کفالت مادر بزرگ مطابق جدیدترین قوانین نظام وظیفه لینک قرمز را انتخاب فرمایید.

 

چگونه معافیت تحصیلی دانش آموزی بگیریم؟

یکی از متداولترین معافیت های سربازی، نوع تحصیلی آن می باشد. از این میان، دانش آموزان نیز از متقاضیان عمده معافیت تحصیلی می باشند، چرا که سازمان وظیفه عمومی برای آن ها فرصت ایجاد کرده است تا در یک بازه زمانی خاص رفتن به خدمت سربازی با تعویق صورت گیرد.

 

مراحل دریافت معافیت سربازی

 

دلیل اصلی این امر نیز شرکت در کنکور سراسری و امکان مطالعه بهتر می باشد. قوانین جدید معافیت سربازی، دانش آموز را کسی معرفی می کنند که در یکی از مدارس روزانه، بزرگسالان یا آموزش از راه دور در حال تحصیل باشد.

 

شرایط لازم جهت اخذ معافیت دانش آموزی

 • اگر مشمول به در هنگام ورود به سن 19 سالگی، مشغول به تحصیل در موسسات مورد تایید آموزش و پرورش باشند، می توانند تا اتمام دوره تحصیل که نهایتا 24 سال تمام می باشد، از معافیت تحصیلی استفاده کنند.
 • هنرجویان و دانش آموزان دانشسراها که در یکی از موسسات آموزشی تابع آموزش و پرورش اشتغال به تحصیل دارند.
 • دانش آموزانی که تحصیل دبیرستان خود را به اتمام رسانده، اما موفق به ورود به دانشگاه نشده اند در صورت داشتن شرایط خاص.
 • مشمولانی که معافیت به تحصیل دانش آموزی را کسب نموده اند، نیازی به اعلام سازمان ای وظیفه عمومی جهت تمدید یا کنترل ندارند. سازمان های مربوطه خود موظف به انجام این کار می باشند.
 • دانش آموزان مشمول که در مقطع راهنمایی مشغول به تحصیل هستند، نمی توانند معافیت بگیرند.
 • چنانچه دانش آموز فارغ التحصیل شود و یا ترک تحصیل نماید، ادرات و نواحی آموزش و پرورش باید سریعا مراتب را به نظام وظیفه اعلام کنند. در این صورت، معافیت لغو خواهد شد.
 • دارندگان مدرک دیپلم حداکثر تا سن 20 سالگی مجاز به استفاده از این معافیت هستند.

 

برای آگاهی از آیین نامه جدید معافیت پزشکی – آیین نامه معافیت نظام وظیفه بر روی لینک کالیک نمایید.

 

معافیت بخشودگی سنی چیست؟

یک نام دیگر معافیت بخشودگی سنی، عفو رهبری می باشد که جزء موارد خاص به شمار می رود. قوانین جدید معافیت سربازی بیان می کند که مشمولان بالای 50 سال که شناسنامه آن ها تغییرات سنی نداشته است، نیازی به درخواست معافیت ندارند و معاف خوانده می شوند.

اما در مورد شرایط استفاده از معافیت عفو رهبری، مدرک تحصیلی و سن مشمول از مهمترین شرایط به شمار می روند. در این جدول مقاطع تحصیلی و سن های مورد نیاز برای این نوع از معافیت قابل مشاهده است.

 

زير ديپلم ، ديپلم ، فوق ديپلم متولدين تا پايان 1354
ليسانس متولدين تا پايان 1354
فوق ليسانس متولدين تا پايان 1352
دكتری غيرپزشكی متولدين تا پايان 1350
دكتری پزشكی و دامپزشكی تا پایان 1344

 

برای اطلاع از شرایط تحصیل مجدد در یک مقطع مشمولان خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا قوانین جدید معافیت سربازی سال 1401 را در همه اقسام آن مورد بررسی قرار دهیم و مشمولان عزیز را از شرایط در نظر گرفته شده برای هر کدام آگاه نماییم.

با این حال، هر کدام از این انواع معافیت دارای چندین بند و زیر بند است که خود نیاز به بحث مفصلی دارد. از سوی دیگر برخی از مشمولان با موارد خاصی مواجه هستند و به همین دلیل یافتن پاسخ آن ها از لابلای این قوانین ممکن است چندان راحت نباشد.

کارشناسان تخصصی منظام وظیفه ایران تحصیلی این آمادگی را دارند تا در همه روزهای هفته پاسخگوی سوالات همه شما دوستان گرامی باشد. برای این امر می توانید از طریق شماره های جدول زیر با ما در تماس باشید.

 

جهت کسب اطلاع از قوانین جدید معافیت سربازی و چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

9099075307 تماس از سراسر کشور – 9099075307 تماس از استان تهران

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

مدارک لازم برای اخذ معافیت های کفالت چیست؟

شرایط معافیت فرزندان ایثارگر

چگونه عافیت پزشکی سربازی بگیریم؟

معافیت سربازی

4.2/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

قوانین جدید معافیت سربازی سال 1401 چیست؟

در این مقاله می توانید از آخرین و جدید ترین اخبار تغییر سربازی اطلاع یابید.

شرایط اخذ معافیت کفالت پدر چیست؟

نداشتن غیبت، 18 سال سن تمام داشتن و تنها یگانه فرزند بودن نگهداره از اصلی ترین شرایط معافیت کفالت به شمار می آید.

چگونه می توان معافیت پزشکی گرفت؟

برای کسب راهنمایی های لازم در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

سقف مجاز برای تمدید معافیت تحصیلی دانشجویی چند است؟

در مقاله کنونی سقف سنی مجاز همه مقاطع تحصیلی جهت اخذ این نوع معافیت آمده است 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  علی سودانی
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام وعرض ادب بنده دارای ۳ خواهر هستم و خودم تک پسر خونواده هستم ۲تا از خواهرم متاهل هستند ویکی از خواهرام(مجرد) با مادرم تحت پوشش کمیته امداد هستش پدرم بخاطر جرم غیر عمدی محکوم به ۱۸ سال حبس تعزیری شده وتاالان ۵ سال حبس کشیده بنده هم لیسانس دارم وهم اینکه ۴ سال عضویت فعال بسیج دارم،غیبت ندارم طبق شرایط ذکر شده آیا معافیت کفالتی ۳ خواهری شاملم میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما این امر امکان پذیر میباشد.جهت اطلاع از شرایط و نحوه اقدام با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. Avatar photo
  صمد
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام
  من ۲۴سالمه پدرمم عمل قلب داشته ک ۶۵ سال داره..کلیه کارای خونه هم با منه..یه برادر دارم که ازدواج کرده و بچه داره و در یه شهر دیگه زندگی میکنه..آیا امکان دریافت کفالت رو دارم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام وقت بخیر جهن گسب اطلاعات بشترقوانین جدید معافیت از سربازی را مطالعه فرمایید.

 3. Avatar photo
  علیرضا اکبری
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

  سلام وقت بخیر
  من تک پسر خانوادم و یک خواهر کوچیک تر از خودم دارم که مبتلا به اوتیسمه ، راهی برای معافیت هست؟
  مثلا با استفاده از بهزیستی یا کمیته امداد؟
  سنمم 23 سال هست و تا الان دانشجو بودم

  • Avatar photo
   hedayati
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود

 4. Avatar photo
  سعيد
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۱۲

  سلام و احترام
  بنده حراحي فك كردم ايا معافيت شامل حالم ميشه يا نه؟؟
  سپاسگزارم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

   با سلام اگر اختلال عملکرد ایجاد کرده باشد طبق قوانین جدید معافیت سربازی در سال 1401 بله شامل معافیت میشود

 5. Avatar photo
  رضا
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم که ایا من که الان ۳۴سالمه و۱۶ساله مادرم فوت شده و دوبرادم سربازی رفته اند و من که فرزنده اخری هستم و پدرم سنش بالای ۷۰سال میباشد ایا معاف هستم یانه تشکر

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

   با سلام وقت بخیر خیر ، معافیت کفالت برای فرزند ارشد میباشد مگر اینکه اثبات کنید آن دو برادر به پدر کمکی نمیکنند و در کل ارتباطشان قطع است

 6. Avatar photo
  رضا
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

  میخواستم بپرسم که ایا من که دوبرادم سربازی رفته اند و من که فرزنده اخری هستم و پدرم سنش بالای ۷۰سال میباشد ایا معاف هستم یانه

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر بله اگر حداقل 75 سال سن را دارا باشند شرایط گرفتن کفالت پدر را دارید

 7. Avatar photo
  آرش
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

  خسته نباشید بنده تنها پسر ذکور خانواده و تحت پوشش کمیته هستم آیا در اموزشی مدارکمو ارایه بدم در تقسیمات تاثیری داره ک بیوفتم شهر خودم ؟

  • Avatar photo
   heydari
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر
   بله تاثیر زیادی داره ولی شاید برای معافیت هم بتونید اقدام کنید
   جهب کسب اطلاع در این زمینه و بررسی دقیق تر شرایط شما توسط مشاورین ما تماس بگیرید

 8. Avatar photo
  ساسان
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۱

  سلام خسته نباشید ببخشید من تک پسر ذکور خانواده هستم و خونوادمم تحت پوشش کمیته امداد میباشند الانم اموزشیم شروع شده میتونم از این شرایط به نفع خودم برا معافیت یا حداقل افتادن تو‌شهر خودم استفاده کنم؟اگه آره باید این مدارکو تحویل پادگان خودم ک الان در حال اموزشیم بدم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳

   بله امکان معافیت است از پادگان اقدام کنید

   • Avatar photo
    ساسان
    ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷

    شرمنده بنده معاف نشدم اما براداینکه با ابن شرایط ذکر شده توس تقسیمات بیوفتم شهر خودم گواهی کمیته امدادو تو اموزشی باید تحویلشون بدم؟

    • Avatar photo
     heydari
     ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

     سلام وقت بخیر
     سوال خود را دقیق تر بپرسید

 9. Avatar photo
  احمدرضا
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام
  من متولدفروردین۱۳۵۷هستم
  فرودین ۱۳۷۶به خدمت اعزام شدم متاهل بودم خدمت قانونی ۲۱ماه رو تموم کردم درحین اضافه خدمت متواری شدم الان چهارتا بچه دارم ۴۴سال سن شرایط معافیت رو دارم چکاربلید بکنم لطفا راهنمایی کنیدباتشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   شرایط معافیت را دارید.جهت کسب اطمینان از بستگان خود بخواهید از پلیس به اضافه ده استعلام بگیرند.

 10. Avatar photo
  احمدرضا
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۱

  سلام
  من متولد فروردین ۱۳۵۷ هستم متاهل چهارفرزند دارم
  فروردین۱۳۷۶ اعزام شدم به خدمت درحین خدمت متاهل ومستاجر بودم خدمت قانونی ۲۱ماه بود که خدمت قانونی را گذروندم درحین اضافه خدمت به خاطر مشکلات قادر به ادامه اضافه خدمت نبودم متواری شدم نظربه اینکه خدمت قانونی ام رو تمام کردم الان تکلیف من چی هست با چهارفرزند و۴۴سال سن خواهشا راهنماییم کنید

 11. Avatar photo
  میلاد
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

  سلام
  بنده تصادف کرده ام و3 روز کما بودم
  ایا با 19 بخیه سر جز مغز و اعصاب محسوب میشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام . درصورتی که منجر اختلال عملکرد مغز شده باشد منجربه معافیت دائم می شود

 12. Avatar photo
  مهدی
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

  سلام
  بنده تک فرزند ذکور خانواده هستم و سه خواهر دارم که البته دو تا از خواهر هام ازدواج کرده اند و پدر هم تحت پوشش کمیته امداد میباشد البته خودم هم غیبت ندارم. ایا میتونم معافیت بگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۷

   چون تک پسر و تحته پوشش کمیته هستید معافیت برای شما صادر می شود

 13. Avatar photo
  امیر
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۲

  سلام بنده 22 سالمه پدرم 74 سالشه دوتا بردار بزرگتر دارم رفتن خدمت و ازدواج کردن ایا من معاف میسم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام
   اگر پدر بالای 75 سال باشد شرایط معافیت دارین

 14. Avatar photo
  Ali
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۸

  سلام اگه کسی کف پاش صاف باشه معاف میشه(ازبکی پرسیدم گفت این قانون حذف شده)؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت بخیر معاف از رزم میکنن

 15. Avatar photo
  Nima
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام.من یک ماه قبل پرونده کفالت تشکیل دادم،نظام وظیفه گفت برو تماس میگیریم.میخواستم بدونم معمولا چقدر طول میکشه تماس بگیرن و پروندم بررسی بشه.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

   سلام وقت به خیر
   معافیت سربازی از طریق کفالت بعداز تشکیل کمسیون و بررسی شرایط شما صادر می شود.پروسه زمانبری است معمولا بین 2-3 ماه طول می کشد.اما برای پیگیری میتوانید به نظام وظیفه مراجعه حضوری نمایید.

 16. Avatar photo
  ممد
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام بنده ۳۵ سالمه و خدمت انجام ندادم اون موقعه وضعیت روحیه خوبی نداشتم الان باید چیکار کنم ایا میتوانم معافیتی چیزی بگیرم پولی یا غیره پدرم ۶۵ سالشه و مادرم ۶۷ سال و تقریبا از کار افتا ده اند بخاطر شرایط سنی و فیزیکیشان و من خرجیشونو میدم لطفا راهنماییم کنین با تشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت بخیر مگر اینکه معافیت پزشکی بگیرید. لطفا برای اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز تماس بگیرید

 17. Avatar photo
  ساسان
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲

  سلام
  من کف جفت پاهام صافه و جفت چشم های من ضعیفه طوری که فاصله دور تار میبینم و مورد بعد اینکه من تو جمع راحت نیستم و ضد اجتماعی هستم و به دلیل مشکلات پدر و مادرم دچار مشکلات روحی شدم و مورد آخر اینکه من بیشتر اوقات قلبم درد میگیره یا تیر میکشه و بعضی اوقات به نفس نفس میفتم.به نظر شما با این موارد امکان معافیت دائمی من وجود داره؟ تشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام باید پزشک معتمد معاینه کند

 18. Avatar photo
  محمد
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲

  باسلام بنده تک فرزند ذکور و سه خواهر مجرد دارم پدر ومادر سلام ودر قید حیات هستند پدرم احتیاد داره و7ماه وتحت پوشش کمیته آیا معافیت تعلق می گیرد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۸

   سلام بله شامل شما میشود بشرطی که غیبت سربازی نداشته باشید

 19. Avatar photo
  رحیم
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام بنده 40 سالمه و سربازی نرفتم و اقدام به خرید کردم ونتواستن اقساطمو بدم. الان باید چی کار کنم. و هر جاییم میرم برای کار کارت پایان خدمت میخان

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام چاره ای ندارید یا باید برید سربازی سا اقساط رو بدید

 20. Avatar photo
  محمد
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۷

  سلام وقت تون بخیر
  پدرم فوت کرده ان و من آخرین فرزند خانواده هستم دوتا بردار بزرگتر دارم که خدمت رفته ان و الان سر زندگی خودشون هستن
  منم و یه مادر 60ساله آیا به بنده کفالت میدن یا نه

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام اگه غیبت سربازی نداشته باشی میتونی کفالت مادر بگیری

 21. Avatar photo
  محمود
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۳

  با سلام من متولد۷۷ هستم سه خواهر مجرد ویک برادر مجرد ( برادرم بیمار هستش و معافیت پزشکی گرفته) پدرم نیز ۷۰ سالشه ،زیر نظر سازمان های حمایتی هم هستیم امکانش هست بتونم از معافیت سه خواهری استفاده کنم

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام اره اگه تحت پوشش نهادی باشید میتونی درخواست معافیت کفالت رو بدید

 22. Avatar photo
  رضا
  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام من 22 سال سن دارم و پدر من 75 سال سن دارد و من یک برادر مجرد 26 ساله دارم که سربازی رفته و الان مشغول کاره میخواستم بدونم آیا میتونم کفیل پدرم بشم ؟ و اینکه در صورتی که برادرم ازدواج کند چطور؟ و یا اگر برادرم در شهری دیگر زندگی کند و نتواند از پدرم سرپرستی کند چطور؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام اگر برادر دیگت صلاحیت نگهداری از پدر رو نداشته باشه و صلاحیتش نقض بشه حالا بهر دلیلی تو میتونی ولی اگه اینط.ری هم نباشه بازم شانس داری چون بالای 74 سال داره

 23. Avatar photo
  محمد
  ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  آیا امکان این هست که برای کفالت پزشکی پدر دوباره اقدام نمود؟ چون بیماریم تشدید شده.

 24. Avatar photo
  محمد حاجبی
  ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹

  با سلام. جانباز 10%با 63سال سن و بیماری شدید اعصاب و روان برای تک فرزندم درخواست کفالت دادم، در صورتی که از سال 90 تا الان در گوشه خانه نشسته ام اما به فرزندم معافیت ندادند چون درحین سوال و جواب گفتم فقط راه درآمد خانواده این است که عیالم گوشه ای از حیاط خانه برای زنان همسایه خیاطی میکنه. اونم با کمک کمیته امداد.

 25. Avatar photo
  مهدی
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۵

  سلام خسته نباشید
  من جراحی مغز و اعصاب کردم ۲ تا از دیسک های کمرم و نخاعم آسیب دیده بود تو یک تصادف
  شرایط معافیت دارم ؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۳

   سلام شما شرایط معافیت سربازی ایران تحصیل رو در گوگل سرچ کنید به جواب سوالتون میرسید .

 26. Avatar photo
  محمدعلی
  ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۶

  با سلام بنده همجنس‌گرا هستم و مجبورم معافیت از طریق همجنس‌گرایی بگیرم و غیبت هم دارم چطور میتونم معافیت بگیرم شهر اصفهان هستم لطفاً راهنمایی ام کنید 🥺

 27. Avatar photo
  محمد رضا
  ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام من ۱۸ سالمه و پدر و مادرم از هم جدا شدن سال ۹۲ و یه برادر ۱۶ ساله داریم آیا معافم

 28. Avatar photo
  رضا فضلی
  ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام
  بنده ۱۸سالم هست و پدرم فوت شده دوتا بردار دارم بزرگ تر خودم یکیشون ازدواج کرده و جدا زندگی میکنه و یکی از برادرم مشکل عصاب روان داره و زیر نظر بهزیستی هستن و معافیت پزشکی شدن بخاطر شرایط عصابشون و من خرجی خونه میدم و مراقب مادرم هستم بنظرتون معاف میشم؟!

 29. Avatar photo
  ایوب
  ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۲

  با سلام
  بنده متولد ۷۴هستم و متاهل .
  پدر و مادرم فوت کردن ،یک خواهر معلول دارم کسی هم نیست که ازش مراقبت کنه و خرجشو بده خواستم بدونم ایا میتونم کفالتشو برعهده بگیرم و معافیتمو بگیرم؟؟

 30. Avatar photo
  محمد
  ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام من درحال تحصیل هستم و معافیت تحصیلی دارم ولی سرپرستی مادر مطلقه و برادر کوچیک بر عهده دارم آیا همزمان با معافیت تحصیلی میتونم معافیت کفالت بگیرم!؟

 31. Avatar photo
  یونا
  ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام وقت بخیر من یک همجنسگرا هستم و پزشک هم تایید کرده اما نظام وظیفه منو از بند ترنسکشوال معاف کرده الان من میخوام بند معافیتم بشه بند معافیت همنجسگرایان ایا امکان تغییرش هست?

 32. Avatar photo
  nasrin
  ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام پسر من کارشناسی عمران را به پایان رسانیده واز اول بهمن در صورت عدم معرفی غایب محسوب میشود از آنجایی که پدر ایشان دو سال خدمت جبهه داشتن پسرم چقدر معافیت بهش تعلق میگیره وآیا برای زمان باقیمانده امکان خرید وجود دارد سپاسگزارم

 33. Avatar photo
  حمید
  ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۸

  با سلام. بنده خیلی وقته پدرم فوت کرده و من با مادرم زندگی میکنم. ۳ برادر ناتنی دارم که از یه پدر دیگه هستن و ازدواج کردن. من میتونم کفالت مادرم رو به عهده بگیرم؟

 34. Avatar photo
  ارش کیا
  ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۸

  با سلام من متولد 74 هستم و مقطع تحصیلیم هم به تازگی تموم کردم پدرم فوت شده و یه برادر بزرگتر دارم که ازدواج کرده و جدا زندگی میکنه و اصلا کاری با ما نداره شاید سالی یک بار هم همدیگه رو نبینیم یه برادر کوچک هم دارم که 13 سالشه نان اوره خونه منم و همه ی کارهای مادرم و برادر کوچکترم رو من انجام میدم
  بدلیل اینکه خانواده به من نیاز دارن من از سربازی معاف میشم؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام و درود در قوانین جدید معافیت سربازی متاسفانه جنین شرایطی اعلام نشده است و شما معاف نخواهید شد .

 35. Avatar photo
  مرتضی
  ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۹

  سلام خسته نباشید. بابت اصلاعات خوبی ک گذاشتید ممنون. من 20 سالمه. دیپلم مکانیک خودرو سال 96 از هنرستان گرفتم و بعدش رفتم از دبیرستان دیپلم انسانی بگیرم ک معافیت هم داشته باشم الان رفتم دانشگاه رشته مکانیک ثبت نام کردم. اما نظام وظیفه میگن با توجه به مقطع قبلی مجاز به تحصیل در این رشته نیسین. باید چیکارکنم؟! تغییررشته نسبت به انسانی بدم؟!؟

 36. Avatar photo
  ایمان
  ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۱۴

  سلام.واریکوسل یک طرف درجه۳ و طرف دیگه درجه۱ شامل معافیت میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۳

   سلام وقت بخیر دوست عزیز مطالب قونین جدید معافیت سربازی در سال 99 فقط برای اطلاع رسانی شما عزیزان می باشد موارد معافیت رو پزشکان نظام وظیفه تشخیص می دهند .

 37. Avatar photo
  کریمی
  ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۳

  سلام ببخشید من ۴ برادر دارم که جدا زندگی میکنن و پدر و مادرم در قید حیات هستن و پدرم ۸۶ سالشه آیا من میتونم معافیت کفالت بگیرم یا خیر؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام خیر

   • Avatar photo
    امیر
    ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۵

    سلام ما ۳ تا برادریم من برادر ارشدم خدمت رفته.
    برادر دومم داره غیبت میخوره سربازی.
    برای من که فرزند اخر هستم و میخوام معافیت بگیرم چون پدرم ۸۰ سالشه مشکلی پیش میاد بخاطر اون برادرم که غیبت داره میخوره؟

    • Avatar photo
     isaei
     ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

     سلام وقتتون بخیر
     چون برادر بزرگتر دارید امکان معافیت نیست .

 38. Avatar photo
  سید‌ رسول
  ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام خسته نباشید من تازه دانشگاه تمام کردم‌ و چهارتا برادرم دادم سه تا از ازشون خدمت تمام کردن و ازدواج کردن و از ما جدام شدن و درخانه فقط من با پدرم که سنش ۷۵ سال هست و برادم که که مشکل مغز و اعصاب دارد و عضو بهزیستی هست زندگی می کنم می شه معافیت کفالتی بگیرم ..؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام و وقت بخیر متاسفانه در قوانین جدید معافیت سربازی چنین موردی ذکر نشده است و معاف نمی شوید .

 39. Avatar photo
  امیر تبری
  ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام
  متولد ۵۵ هستم
  آیا معافیت دارم یا فقط ۵۴ هست لطف جواب بده

 40. Avatar photo
  امیر
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۴

  باسلام. بنده متولد76 و تک فرزند هستم. عمل سیسنوس پاینودال(غده مویی) و عمل رباط صلیبی و مینیسک بدلیل آسیب دیدگی در فوتبال داشته ام. پدر نیز متولد45 هستن. ایا بدلیل این دوعمل شامل معافیت میشم یا خیر؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام جواب شمارو باید پزشکان نظام وظیفه دهند

 41. Avatar photo
  دانیال
  ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام پدرم وقتی ده سالم بود فوت کرده و من تک فرزندم و مادرم هم ازدواج نکرده است، با توجه به این مسائل من معافم؟

 42. Avatar photo
  رضا
  ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۹

  سلام. من پدرم 15 درصد جانبازی داره 26 ماه جبهه مناطق جنگی. البته 2سالش مال خدمتش بوده. حالا شرایط معافیت دارم یا نه؟

 43. Avatar photo
  Mohammad
  ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۲

  سلام خسته نباشین
  ببخشید میخواستم بپرسم سربازی ازچندسالگی شروع میشه ؟
  واینکه من مچ پامیه دوسالیه دچار مشکل شده و هنگام راه رفتن فشار زیادی رو تحمل میکنم ؟
  آیا شامل معاف یا کسری خدمت میشه؟

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۷

   سلام
   سربازی از 19 سالگی شروع میشه جهت اطلاع از قوانین جدید معافیت سربازی در سال 99 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 44. Avatar photo
  آزاد
  ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام
  من متولد ۱۳۷۵ هستم و در حال تحصیل
  ۳ برادر دارم که هر سه متاهل هستن و جدا زندگی میکنن
  ۴ خواهر دارم که ۳تاشون ازدواج کردن
  در سال ۹۶ پدرم فوت کردن
  و من الان با مادر و خواهرم تنها در روستا زندگی میکنم
  من کفالت مادرم را بر عهده دارم
  و مادرم عضو کمیته امداد هستن

  با توجه به اینکه ۲تا از برادرهایم خدمت رفتن
  و یکی از آنها خدمت خودشو خریده هست

  آیا با این شرایط من میتوانم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟شامل من هم میشود معافیت؟
  و برای معافیت کی اقدام کنم در حین تحصیل یا بعد از اتمام آن؟
  با تشکر فراوان

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۴

   سلام
   بله دوست عزیز شما در صورتی که غیبت نداشته باشین میتونین

 45. Avatar photo
  فرهان
  ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۴

  سلام من لکنت زبان دارم و تک فرزندم آیا از سربازی معافم یا نه

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام بایستی کمسیون تشکیل بشه مشخص بشه تا چه حدودی لکنت زبان دارین اونموقع مشخص میشه

 46. Avatar photo
  محمد
  ۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۳

  سلام وقتتون بخیر
  من پاهام پرانتزیه
  یکی از مهره های کمرمم سیاه شده
  قبلنم دکتر رفتم گفته سیاتیک داری
  با این شرایط امکان معاف شدنم هست یا فقط معاف از رزم میشم؟

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام
   جهت اطلاع از قوانین جدید معافیت سربازی در سال 99 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 47. Avatar photo
  محمد
  ۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۶

  سلام وقتتون بخیر
  من پاهام پرانتزیه و یکی از مهره های کمرم سیاه شده قبلنم دکتر تایید کرده که سیاتیک دارم
  الان با این شرایط میتونم معافیت پزشکی بگیرم یا فقط معاف از رزم میشم؟

 48. Avatar photo
  سجاد
  ۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۹

  سلام و خسته نباشید.
  بنده سنم ۲۴ هستش. پدرم ۶۵ سال سن دارد خودمم دانشجوام هزینه مخارج زندگی روی دوش منه پدر و مادرم زانو هاشون مشکل داره نمیتونن راه برن توی خونه افتادن یه خواهر مریض دارم مشکل اعصاب و روان داره توی خونه سر و صدا میکنه شیشه هارو خورد میکنه کسی نیست بالا سرش باشه خیلی پدر و مادرم اذیت میکنه. هزینه دانشگاه و مخارج پدر و مادرم و دارو های خواهرم روی دوش من هست باید هر هفته ببرمش مشاوره روانشناسی من باید خودم کار کنم خیلی شرایطم سخته بخدا. لطفا راهنمایم کنید با این شرایط باید کوجا مراجعه کنم معاف بشم. سپاس فراوان

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۲۱

   سلام دوست عزیز
   ببینید شرایط شما با این تفاسیر متاسفانه برای معافی نمیخوره بخاطر اینک سن پدر حداقل 75 بایستی باشد

 49. Avatar photo
  سجاد
  ۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۴

  با سلام و خسته نباشید.
  بنده سنم ۲۴ هستش. پدرم ۶۵ سال سن دارد خودمم دانشجوام هزینه مخارج زندگی روی دوش منه پدر و مادرم زانو هاشون مشکل داره نمیتونن راه برن توی خونه افتادن یه خواهر مریض دارم مشکل اعصاب و روان داره توی خونه سر و صدا میکنه شیشه هارو خورد میکنه کسی نیست بالا سرش باشه خیلی پدر و مادرم اذیت میکنه. هزینه دانشگاه و مخارج پدر و مادرم و دارو های خواهرم روی دوش من هست باید هر هفته ببرمش مشاوره روانشناسی من باید خودم کار کنم خیلی شرایطم سخته بخدا. لطفا راهنمایم کنید با این شرایط باید کوجا مراجعه کنم معاف بشم. سپاس فراوان

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۲۱

   سلام دوست عزیز
   ببینید شرایط شما با این تفاسیر متاسفانه برای معافی نمیخوره بخاطر اینک سن پدر حداقل 75 بایستی باشد

 50. Avatar photo
  Ali
  ۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱

  سلام خسته نباشید من برادرم ازدواج کرده و تو ایران زندگی نمیکنه و پدرم ۷۵ سال سن داره و نیازمنده مراقبته مادرمم دست تنهاس و سنش بالاس و کسی رو جز من ندارن
  با این شرایط بنده معافم یا خیر
  تشکر

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام با توجه به سن پدرتون بله شما میتونید

 51. Avatar photo
  سپهر
  ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۴

  سلام.من ده درصد والدینم جانبازی دارند و یازده ماه جبهه این یعنی بیست و یک ضربدر دوازده روز کسری می گیرم؟

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام. جهت اطلاع دقیق از قوانین جدید معافیت سربازی در سال 99 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 52. Avatar photo
  مهدی
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام ببخشید بنده اردیبهشت ماه قراره به خدمت سربازی برم و از بچگی برای فوتبال خیلی زحمت کشیدم و شنیده بودم که سربازایی که توانایی یا مهارتی دارن میتونن ادامه بدن میخواستم بدونم از این مهارتی که دارم میتونم استفاده کنم یا اصلا ارزشی قائل هستن که به عنوان سرباز بازیکن فعالیت کنم ممنون

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۸

   سلام و وقت بخیر بازیکنایی جزو تیم های محبوب هستن میتونن استفاده کنند از این سهمیه

 53. Avatar photo
  پویا
  ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

  زمان اعزامم افتاده اردیبهشت ماه

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۶

   برای اطلاع از قوانین جدید معافیت سربازی در سال 99 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 54. Avatar photo
  پویا
  ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۴

  سلام من بهمن ۹۸ برای معافیت پزشکی اقدام کردم بهم معاف از رزم دادن میشه دوباره در خواست پزشکی داد من دو بار عمل فتق بورفلک انجام دادم سینوزیت هم دارم شکستگی دماغ دست و پاهامم عرق میکنه

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام یبار دیگ جهت معافیت سربازی اقدام کنید با توجه به وضعیتی که دارید

تماس با مشاور