قوانین جدید معافیت سربازی

قوانین جدید معافیت سربازی هر ساله در حال تغییر است و تمامی مشمولین یا افرادی که می خواهند خود را به خدمت سربازی معرفی کنند دائم این استرس را دارند که اگر به خدمت سربازی اعزام شوند شاهد چه نوع تغییراتی خواهند بود . عموما برای تمامی افرادی که می خواهند به خدمت سربازی اعزام شوند دائم این سوال را از خود می پرسند که باید چه مدت و چند ماه خدمت کنند و اگر دفترچه خود را پست کنند تغییراتی شامل حال آن ها می شود یا خیر. آیا قوانین سربازی تغییر می کند و شاهد قوانین جدید معافیت سربازی از سوی نظام وظیفه خواهند بود؟

 

 

جهت کسب اطلاع از قوانین جدید معافیت سربازی در سال 99 و چگونگی اخذ معافیت های پزشکی – کفالت – ایثارگری و … از طریق تلفن ثابت با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

آیا قوانین جدید معافیت سربازی در سال 99 تغییر خواهد کرد ؟

آخرین و جدیدترین تغییراتی که برای خدمت سربازی واقع گردیده به این صورت است که در حال حاضر مدت زمان انجام خدمت سربازی برای مناطق غیرنظامی 21 ماه ،‌مناطق عملیاتی و درگیر با شرایط سخت 18 ماه خواهد بود و چنانچه فردی امریه سربازی بگیرد مدت زمان انجام خدمت سربازی اش 24 ماه خواهد بود و مدت خدمت سربازی در سال 99 به همین شکل می باشد.

 

مشمولین باید بدانند که در سال 99 هم دارای مهلت استفاده کردن از کسری خدمت تحت عنوان فرزندان ایثارگر خواهند بود و اگر در سال 96 اقدام به ثبت نام برای اخذ معافیت یا کسری خدمت ایثارگری ( کسر خدمت سربازی جبهه پدر ) نموده اند دیگر نیازی نخواهند داشت تا به نیروهای مسلح مراجعه کنند و می توانند برای اطلاع از ریز تغییرات و جدیدترین تغییرات خدمت سربازی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرند و دقیق ترین اطلاعات را کسب کنند.

 

یکی دیگر از جدیدترین تغییرات خدمت سربازی در سال 99 این است که گفته می شود از سربازان ،‌درجه داران و افسران قرار است در تأمین منابع انسانی و به کارگیری و آموزش فنی و حرفه ای و به عبارتی طرح سرباز تکنسین استفاده هایی گردد که هر فردی که به خدمت سربازی اعزام می شود بعد از گذراندن دوره آموزش رزم مقدماتی بتواند از تخصص مورد علاقه خود استفاده کند ،‌ آموزش های لازم را ببیند و دست آخر در همان زمینه خدمت سربازی خود را انجام بدهد .

 

این طور که مشخص است شرایط معافیت سربازی در سال 99 تغییر آنچنانی پیدا نخواهد کرد و برای کسب اطلاعات جامع تر در ارتباط با این موضوع می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

اساسا در کشور ایران دو نوع معافیت وجود دارد. یکی معافیت به صورت موقت است و دیگری معافیت به صورت دائم.در این بخش ما می خواهیم به معافیت سربازی کفالت بپردازیم تا جوانانی که این شرایط را دارا می باشند بتوانند از این شرایط استفاده کرده و از انجام خدمت سربازی معاف گردند.

 

 

برای استفاده از معافیت سربازی از چه زمانی باید اقدام کرد؟

اولین شرط آنکه یک جوان بتواند از معافیت کفالت بهره مند شود این است که باید سن قانونی او به 18 سال رسیده باشد و 18 سال را تمام کند. شرط دوم این است که این شخص هرگز نباید دارای غیبت باشد و اگر سن قانونی اش به 18 سال برسد و اگر در حال تحصیل باشد که مشکلی نخواهد بود زیرا از معافیت تحصیلی استفاده می کند ولی اگر در حال تحصیل نبود باید خودش را به نظام وظیفه معرفی کند و سپس برای گرفتن کفالت سربازی اقدام نماید.

 

 

آخرین وضعیت قوانین جدید معافیت سربازی

طبق صحبت های به عمل آمده گفته می شود که آخرین وضعیت قانون جدید وظیفه عمومی به این صورت است که «قانون جدید هنوز در شورای نگهبان بلاتکلیف مانده است، اما در صورت تصویب و با طی مسیر خود و در صورت ابلاغ هر گونه تغییراتی که این قانون با قانون فعلی دارد، اطلاع‌رسانی خواهد شد، چون بعضی از موارد ذکر شده در قانون جدید موارد قانونی فعلی را تحت الشعاع قرار می‌دهد.» به همین خاطر هنوز کاملا مشخص نیست که چه زمانی منتشر می شود و قوانین جدید معافیت سربازی در اصل چه چیزهایی خواهد بود.

 

 

قوانین جدید معافیت کفالت سربازی

در حال حاضر قانونی که اجرا می شود و مشمولین می توانند به وسیله آن از خدمت سربازی معاف شوند به این شرح است که فرد مشمول باید برای دریافت معافیت کفالت پدر و یا مادر طبق راهنمایی هایی که مشاوران ما می توانند به آن ها دهند بایستی مدارکی را تهیه کنند. بعد از آماده سازی مدارک مورد نیاز باید به سازمان نظام وظیفه عمومی مراجعه کنند و مدارک را تحویل دهند . بعد از آن است که دعوتنامه تحت عنوان مراجعه به نظام وظیفه برای آن ها ارسال می شود که باید برای آن ها تشکیل کمیسیون دهد. بعد از انجام این مراحل و عبور از کمیسیون های مختلف که در هر مرحله شرایطی را باید دنبال کرد ، می توانند طبق رأی داوران معافیت کفالت سربازی را اخد نمایند.پ

 

برای اخد معافیت کفالت مادر اصلی ترین و مهم ترین رکن رسیدگی و اقدام به این نوع معافیت این است که مادر فاقد شوهر باشد. یعنی یا بایستی طلاق گرفته باشد و یا در قید حیات نباشد.

 

 

جهت کسب اطلاع از قوانین جدید معافیت سربازی و چگونگی استفاده از این طرح و تکمیل مدارک خود با شماره زیر تماس بگیرید:

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 تماس از استان تهران

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط :

قوانین جدید معافیت سربازی

مدارک لازم برای اخذ معافیت های کفالت

مشاوره تخصصی نظام وظیفه

معافیت فرزندان ایثارگر

امریه سربازی

معافیت پزشکی سربازی

معافیت کفالت مادر مطلقه

قوانین جدید معافیت سربازی

47 نظر برای «قوانین جدید معافیت سربازی در سال 99»

 • سلام من بهمن ۹۸ برای معافیت پزشکی اقدام کردم بهم معاف از رزم دادن میشه دوباره در خواست پزشکی داد من دو بار عمل فتق بورفلک انجام دادم سینوزیت هم دارم شکستگی دماغ دست و پاهامم عرق میکنه

 • سلام ببخشید بنده اردیبهشت ماه قراره به خدمت سربازی برم و از بچگی برای فوتبال خیلی زحمت کشیدم و شنیده بودم که سربازایی که توانایی یا مهارتی دارن میتونن ادامه بدن میخواستم بدونم از این مهارتی که دارم میتونم استفاده کنم یا اصلا ارزشی قائل هستن که به عنوان سرباز بازیکن فعالیت کنم ممنون

 • سلام خسته نباشید من برادرم ازدواج کرده و تو ایران زندگی نمیکنه و پدرم ۷۵ سال سن داره و نیازمنده مراقبته مادرمم دست تنهاس و سنش بالاس و کسی رو جز من ندارن
  با این شرایط بنده معافم یا خیر
  تشکر

 • با سلام و خسته نباشید.
  بنده سنم ۲۴ هستش. پدرم ۶۵ سال سن دارد خودمم دانشجوام هزینه مخارج زندگی روی دوش منه پدر و مادرم زانو هاشون مشکل داره نمیتونن راه برن توی خونه افتادن یه خواهر مریض دارم مشکل اعصاب و روان داره توی خونه سر و صدا میکنه شیشه هارو خورد میکنه کسی نیست بالا سرش باشه خیلی پدر و مادرم اذیت میکنه. هزینه دانشگاه و مخارج پدر و مادرم و دارو های خواهرم روی دوش من هست باید هر هفته ببرمش مشاوره روانشناسی من باید خودم کار کنم خیلی شرایطم سخته بخدا. لطفا راهنمایم کنید با این شرایط باید کوجا مراجعه کنم معاف بشم. سپاس فراوان

 • سلام و خسته نباشید.
  بنده سنم ۲۴ هستش. پدرم ۶۵ سال سن دارد خودمم دانشجوام هزینه مخارج زندگی روی دوش منه پدر و مادرم زانو هاشون مشکل داره نمیتونن راه برن توی خونه افتادن یه خواهر مریض دارم مشکل اعصاب و روان داره توی خونه سر و صدا میکنه شیشه هارو خورد میکنه کسی نیست بالا سرش باشه خیلی پدر و مادرم اذیت میکنه. هزینه دانشگاه و مخارج پدر و مادرم و دارو های خواهرم روی دوش من هست باید هر هفته ببرمش مشاوره روانشناسی من باید خودم کار کنم خیلی شرایطم سخته بخدا. لطفا راهنمایم کنید با این شرایط باید کوجا مراجعه کنم معاف بشم. سپاس فراوان

 • سلام دوست عزیز
  ببینید شرایط شما با این تفاسیر متاسفانه برای معافی نمیخوره بخاطر اینک سن پدر حداقل 75 بایستی باشد

 • سلام دوست عزیز
  ببینید شرایط شما با این تفاسیر متاسفانه برای معافی نمیخوره بخاطر اینک سن پدر حداقل 75 بایستی باشد

 • سلام وقتتون بخیر
  من پاهام پرانتزیه و یکی از مهره های کمرم سیاه شده قبلنم دکتر تایید کرده که سیاتیک دارم
  الان با این شرایط میتونم معافیت پزشکی بگیرم یا فقط معاف از رزم میشم؟

 • سلام وقتتون بخیر
  من پاهام پرانتزیه
  یکی از مهره های کمرمم سیاه شده
  قبلنم دکتر رفتم گفته سیاتیک داری
  با این شرایط امکان معاف شدنم هست یا فقط معاف از رزم میشم؟

 • سلام
  من متولد ۱۳۷۵ هستم و در حال تحصیل
  ۳ برادر دارم که هر سه متاهل هستن و جدا زندگی میکنن
  ۴ خواهر دارم که ۳تاشون ازدواج کردن
  در سال ۹۶ پدرم فوت کردن
  و من الان با مادر و خواهرم تنها در روستا زندگی میکنم
  من کفالت مادرم را بر عهده دارم
  و مادرم عضو کمیته امداد هستن

  با توجه به اینکه ۲تا از برادرهایم خدمت رفتن
  و یکی از آنها خدمت خودشو خریده هست

  آیا با این شرایط من میتوانم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟شامل من هم میشود معافیت؟
  و برای معافیت کی اقدام کنم در حین تحصیل یا بعد از اتمام آن؟
  با تشکر فراوان

 • سلام خسته نباشین
  ببخشید میخواستم بپرسم سربازی ازچندسالگی شروع میشه ؟
  واینکه من مچ پامیه دوسالیه دچار مشکل شده و هنگام راه رفتن فشار زیادی رو تحمل میکنم ؟
  آیا شامل معاف یا کسری خدمت میشه؟

 • سلام
  سربازی از 19 سالگی شروع میشه جهت اطلاع از قوانین جدید معافیت سربازی در سال 99 با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 • باسلام. بنده متولد76 و تک فرزند هستم. عمل سیسنوس پاینودال(غده مویی) و عمل رباط صلیبی و مینیسک بدلیل آسیب دیدگی در فوتبال داشته ام. پدر نیز متولد45 هستن. ایا بدلیل این دوعمل شامل معافیت میشم یا خیر؟

 • سلام خسته نباشید من تازه دانشگاه تمام کردم‌ و چهارتا برادرم دادم سه تا از ازشون خدمت تمام کردن و ازدواج کردن و از ما جدام شدن و درخانه فقط من با پدرم که سنش ۷۵ سال هست و برادم که که مشکل مغز و اعصاب دارد و عضو بهزیستی هست زندگی می کنم می شه معافیت کفالتی بگیرم ..؟

 • سلام ببخشید من ۴ برادر دارم که جدا زندگی میکنن و پدر و مادرم در قید حیات هستن و پدرم ۸۶ سالشه آیا من میتونم معافیت کفالت بگیرم یا خیر؟

 • سلام خسته نباشید. بابت اصلاعات خوبی ک گذاشتید ممنون. من 20 سالمه. دیپلم مکانیک خودرو سال 96 از هنرستان گرفتم و بعدش رفتم از دبیرستان دیپلم انسانی بگیرم ک معافیت هم داشته باشم الان رفتم دانشگاه رشته مکانیک ثبت نام کردم. اما نظام وظیفه میگن با توجه به مقطع قبلی مجاز به تحصیل در این رشته نیسین. باید چیکارکنم؟! تغییررشته نسبت به انسانی بدم؟!؟

 • سلام وقت بخیر دوست عزیز مطالب قونین جدید معافیت سربازی در سال 99 فقط برای اطلاع رسانی شما عزیزان می باشد موارد معافیت رو پزشکان نظام وظیفه تشخیص می دهند .

 • با سلام من متولد 74 هستم و مقطع تحصیلیم هم به تازگی تموم کردم پدرم فوت شده و یه برادر بزرگتر دارم که ازدواج کرده و جدا زندگی میکنه و اصلا کاری با ما نداره شاید سالی یک بار هم همدیگه رو نبینیم یه برادر کوچک هم دارم که 13 سالشه نان اوره خونه منم و همه ی کارهای مادرم و برادر کوچکترم رو من انجام میدم
  بدلیل اینکه خانواده به من نیاز دارن من از سربازی معاف میشم؟

 • با سلام. بنده خیلی وقته پدرم فوت کرده و من با مادرم زندگی میکنم. ۳ برادر ناتنی دارم که از یه پدر دیگه هستن و ازدواج کردن. من میتونم کفالت مادرم رو به عهده بگیرم؟

 • سلام پسر من کارشناسی عمران را به پایان رسانیده واز اول بهمن در صورت عدم معرفی غایب محسوب میشود از آنجایی که پدر ایشان دو سال خدمت جبهه داشتن پسرم چقدر معافیت بهش تعلق میگیره وآیا برای زمان باقیمانده امکان خرید وجود دارد سپاسگزارم

 • سلام وقت بخیر من یک همجنسگرا هستم و پزشک هم تایید کرده اما نظام وظیفه منو از بند ترنسکشوال معاف کرده الان من میخوام بند معافیتم بشه بند معافیت همنجسگرایان ایا امکان تغییرش هست?

 • سلام من درحال تحصیل هستم و معافیت تحصیلی دارم ولی سرپرستی مادر مطلقه و برادر کوچیک بر عهده دارم آیا همزمان با معافیت تحصیلی میتونم معافیت کفالت بگیرم!؟

 • با سلام
  بنده متولد ۷۴هستم و متاهل .
  پدر و مادرم فوت کردن ،یک خواهر معلول دارم کسی هم نیست که ازش مراقبت کنه و خرجشو بده خواستم بدونم ایا میتونم کفالتشو برعهده بگیرم و معافیتمو بگیرم؟؟

 • سلام
  بنده ۱۸سالم هست و پدرم فوت شده دوتا بردار دارم بزرگ تر خودم یکیشون ازدواج کرده و جدا زندگی میکنه و یکی از برادرم مشکل عصاب روان داره و زیر نظر بهزیستی هستن و معافیت پزشکی شدن بخاطر شرایط عصابشون و من خرجی خونه میدم و مراقب مادرم هستم بنظرتون معاف میشم؟!

 • با سلام بنده همجنس‌گرا هستم و مجبورم معافیت از طریق همجنس‌گرایی بگیرم و غیبت هم دارم چطور میتونم معافیت بگیرم شهر اصفهان هستم لطفاً راهنمایی ام کنید 🥺

 • سلام خسته نباشید
  من جراحی مغز و اعصاب کردم ۲ تا از دیسک های کمرم و نخاعم آسیب دیده بود تو یک تصادف
  شرایط معافیت دارم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *