تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شهریه پزشکی بدون کنکور 98

شهریه پزشکی بدون کنکور 1400

شهریه پزشکی بدون کنکور 98
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

توجه توجه : به اطلاع کلیه داوطلبان محترم می رسانیم، سازمان سنجش آموزش کشور در سال 1400 هیچ نوع اطلاعیه ای مبنی بر جذب دانشجو در رشته های پزشکی و پیراپزشکی منتشر ننموده است و پذیرش دانشجوی پزشکی به هیچ عنوان به صورت بدون کنکور قابل انجام نخواهد بود و اطلاعیه ارائه شده در زیر در خصوص دفترچه سال 94 ، 96 و 97 بوده است که به سال 1400 مربوط نمی شود.

 

 

در سال های گذشته امکان ادامه تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور نیازمند پرداخت شهریه پزشکی بدون کنکور بوده است. لذا آن دسته از داوطلبانی که مایل به ثبت نام پزشکی دانشگاه پردیس خودگردان و یا پزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور می باشند، قبل از ثبت نام بهتر است از شهریه پزشکی بدون کنکور آگاه شوند. در این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم تا در رابطه با شهریه پزشکی بدون کنکور 1400 و همچنین شهریه تحصیل در رشته پزشکی بدون آزمون در سال های گذشته بپردازیم.

 

میزان شهریه پزشکی بدون کنکور چقدر است؟

شهریه رشته های بدون کنکور پزشکی به چه میزانی است؟

مزایا و معایب دانشگاه های بدون کنکور پزشکی چیست؟

آیا میزان شهریه پزشکی بدون کنکور تغییر یافته است؟

 

 

جهت اطلاع دقیق از شهریه پزشکی بدون کنکور سال های گذشته- شهریه تحصیل در رشته پزشکی بدون آزمون با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

میزان شهریه پزشکی بدون کنکور

 

میزان شهریه پزشکی بدون کنکور

میزان شهریه پزشکی بدون کنکور

 

در صورت امکان پذیرش در رشته های بدون کنکور ، شهریه پزشکی بدون کنکور در سال های مختلف با درصد افزایشی در همه دانشگاه ها همراه خواهد بود. به همین دلیل نرخ شهریه برای این دانشگاه ثابت نمی باشد و همچنین بسته به هر یک از دانشگاه ها، این میزان شهریه می تواند متفاوت باشد. سیاست های کاری ، شرایط دانشگاه ها، امکانات، اساتید … می تواند تعیین کننده این میزان شهریه باشد.

 

با توجه به واحدهای عملی ، زمان تحصیل بسیار زیاد این مقطع تحصیلی ، توان پرداخت شهریه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. زیرا چنانچه امکان پرداخت وجود نداشته باشند، نخواهند توانست به ادامه تحصیل در این دانشگاه بپردازند. خبر خوبی که می توانیم به این دسته از داوطلبان بدهیم این است که تمامی دانشگاه ها در کنار دریافت شهریه، هزینه ای را به عنوان وام دانشجویی اعطا می نمایند.

 

پزشکی بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان به نسبت سایر دانشگاه های دیگر، از میزان بالاتری برخوردار می باشد. در ادامه به صورت جدول به ارائه شهریه پزشکی بدون کنکور خواهیم پرداخت. اما داوطلبان و متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که پذیرش در دانشگاه های پردیس خودگردان زمانی امکان پذیر خواهد بود که بتوانید از سایر شرایط لازم برای پذیرش برخوردارباشید.

 

 

 

 

در صورت پذیرش شهریه پزشکی بدون کنکور هر ساله افزایش 10 تا 15 درصدی خواهد داشت. همچنین این میزان شهریه در هر دانشگاه متفاوت می باشد.

 

 

 

جدول شهریه پزشکی بدون کنکور در سال های گذشته

 

رشته پزشکی شامل رشته های مختلفی می باشد که هر یک از این رشته ها با میزان شهریه پزشکی بدون کنکور متفاوتی همراه می باشد. اگر بخواهیم به لحاظ هزینه ای دانشگاه های مختلف  را از کمترین هزینه به بیشترین هزینه مرتب کنیم ، می توان گفت بدین ترتیب خواهد بود : 1.دانشگاه علمی کاربردی 2.دانشگاه پیام نور 3. نوبت دوم شبانه 4. دانشگاه آزاد 5. دانشگاه های پردیس.

 

در ادامه برای آشنایی شما داوطلبان و متقاضیان عزیز ، شهریه پزشکی بدون کنکور مختلف را به صوت جدول در زیر ارائه نموده ایم. جدول زیر مربوط به شهریه پردیس خودگردان می باشد. لذا این میزان هزینه با هزینه دانشگاه های آزاد و سایر دانشگاه ها قطعا دارای تفاوت هایی خواهد بود.

 

رشتهشهریه 
رشته پزشکی15 تا 17 میلیون
رشته دندانپزشکیبین 17 تا 19 میلیون
رشته داروسازیبین 15 تا 17 میلیون
رشته پرستاریبین 7 تا 9 میلیون
رشته فیزیوتراپیبین 6 تا 8 میلیون
رشته بینایی سنجیبین 6 تا 8 میلیون
رشته ماماییبین 6 تا 8 میلیون
رشته اتاق عمل،هوشبریبین 6 تا 8 میلیون
رشته شنوایی سنجی،کاردرمانیبین 6 تا 8 میلیون

 

در جدولی که در رابطه با شهریه دانشگاه های پردیس ارائه گردید تفاوت هایی بین سال های مختلف وجود دارد که داوطلبان با آگاهی از این تفاوت ها می توانند از وضعیت دقیق میزان شهریه برای سال تحصیلی مورد نظر خود آگاه شوند. هر ساله به میزان چند درصدی افزایش شهریه را در دانشگاه های مختلف شاهد می باشیم. بنابراین جدول ارائه شده تنها می تواند حدودی برای شما تعیین نماید و برای اطلاع دقیق تر می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

تذکر : امکان پذیرش در رشته پزشکی در سال های جاری تنها پس از کسب رتبه مناسب در کنکور وجود خواهد داشت.

 

برای ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400کلیک کنید.

مزایا و معایب دانشگاه های مختلف

 

یکی از محاسن دانشگاه های پیام نور این است که داوطلبان می توانند به صورت نیمه حضوری و یا حتی خود خوان ادامه تحصیل دهند. بنابراین در رابطه با شرکت در کلاس هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. اما عیب این دانشگاه نیز می تواند همین مورد باشد. به دلیل دروس عملی و همچنین سختی واحدهای رشته پزشکی و پیراپزشکی ، دانشگاه پیام نور را نمی توان انتخاب مناسبی در این زمینه دانست.

دانشگاه های دوره دوم شبانه یا همان دانشگاه های دولتی هستند که شهریه را دریافت می نمایند. حسن بزرگ این دانشگاه ها این است که شما می توانید در دانشگاه های دولتی ادامه تحصیل دهید  همچنین مهر دانشگاه های دولتی بر روی مدرک فارغ التحصیلی شما باشد. اما بالا بودن میزان شهریه آن عیب بزرگ این دانشگاه ها محسوب می باشد.

دانشگاه های پردیس بین الملل نیز از جمله دانشگاه هایی هستند که از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار می باشند. اما به دلیل بالا بودن میزان هزینه این دانشگاه ها امکان ثبت نام رشته پزشکی بدون کنکور را برای تمامی داوطلبان فراهم نمی آورد. یکی از محاسن دانشگاه های آزاد نیز، سهولت در پذیرش این دانشگاه می باشد. و همچنین این دانشگاه کلاس ها و واحد های عملی را به صورت کاملا درست فراهم می نماید. عیب آن را نیز می توان در رابطه با مدرک تحصیلی آن دانست.

 

برای اطلاع از ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی 1400 کلیک کنید.

 

شهریه تحصیل در رشته پزشکی بدون آزمون در خارج از کشور

 

شهریه تحصیل در رشته پزشکی بدون آزمون

شهریه تحصیل در رشته پزشکی بدون آزمون

 

با توجه به افزایش شهریه ها در هر سال ، داوطلبان برای پذیرش در هر یک از رشته ها لازم است از میزان این شهریه ها به صورت کاملا دقیق اطلاع یابند تا بتوانند در این رشته پذیرفته شوند. نکته مهم دیگری که لازم است به خاطر داشته باشند این است که شرایط ادامه تحصیل در هز یک از دانشگاه ها متفاوت می باشد. لذا قبولی در هر یک از این دانشگاه ها متفاوت می باشد.

برای اطلاع دقیق از شهریه پزشکی بدون کنکور در ایران می توانید با مشاره های متخصصین و مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین و متخصصین ایران تحصیل همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز، حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به کلیه داوطلبان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

آیا میزان شهریه پزشکی بدون کنکور در سال های اخیر تغییر یافته است؟

با توجه به اینکه هیچ یک از دانشگاه ها دیگر دارای رشته های بدون کنکور پزشکی نمی باشند، اما برای دانشگاه های خارج از کشور هزینه های دانشگاه ها را از خود دانشجویان اخذ می نمایند، لذا هر یک از داوطلبان با استفاده از همین هزینه دریافت می نمایند، لذا افزایش قیمت ها در سال های اخیر با افزایش میزان شهریه همراه بوده است. لذا هر ساله با افزایش میزان 10 تا 15 درصدی شهریه مواجه خواهیم بود.

 

آیا می توان شهریه پزشکی را به صورت قسطی پرداخت نمود؟

خوشبختانه دانشگاه های آزاد و سایر دانشگاه های مربوطه، برای رفاه حال داوطلبان و پذیرفته شدگان و همچنین برای افزایش توان پرداخت شهریه ، وام های دانشجویی را بدون بهره و یا با بهره کم به داوطلبان اعطا می نماید. به همین دلیل کلیه دانشجویان با استفاده از همین وام ها، می توانند به ادامه تحصیل بپردازند.

 

آیا شهریه رشته های بدون کنکور را باید به صورت ترمی پرداخت نمود؟

در صورت داشتن جریمه شهریه آیا می توان از وام های دانشجویی استفاده نمود؟

میزان شهریه دانشگاه های بدون کنکور پردیس به چه میزانی است؟

قبولی در رشته بدون آزمون چه شرایطی دارد؟

حداقل معدل لازم برای قبولی در رشته پزشکی بدون کنکور چه معدلی است؟

چگونه از جدول شهریه پزشکی بدون کنکور در دانشگاه های مختلف آگاه شویم؟

برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟

 

برای دریافت پاسخ سوالات مطرح شده و همچنین کسب اطلاعات بیشتر ، با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط : 

شهریه پزشکی بدون کنکور

شهریه تحصیل در رشته پزشکی بدون آزمون

آیا امکان انتخاب رشته پزشکی بدون کنکور  وجود دارد؟

در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

آیا امکان تحصیل در رشته  پزشکی در دانشگاه آزاد موجود است؟

خیر،  پزشکی جزء رشته هایی نیست که بتوان بدون کنکور انتخاب کرد.

آیا راه میانبری برای انتخاب رشته  پزشکی بدون آزمون وجود دارد؟

بله ، راه های متفاوتی از جمله تحصیل در خارج از کشور ممکن است.

شهریه رشته پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور چقدر است؟

با توجه به نوسان قیمت ها نمیتوان قیمت ثابتی را در نظر گرفت.

نظرات

 1. امیر علی
  ۳۱ تیر ۰۰

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید بنده میخواستم رشته دندانپزشکی بدون کنکور ثبت نام کنم میخواستم بدونم شهریه ان چقدره و چه شرایطی داره

  • moshaverarshad
   ۰۲ مرداد ۰۰

   سلام رشته های پزشکی دندان یا داروسازی هیچوفت بدون کنکور پذیرشی ندارن

 2. الان امکان پذیرش برای پزشکی بدون کنکور امکان پذیر هست یا خیر ؟

 3. سلام من سال ٩٦ كنكور دادم ولي رتبه خوبي كسب نكردم اما خيلي علاقه شديدي به دندانپزشكي دارم
  ساكن تبريز هستم آيا ميتونم در رشته دندانپزشكي تو تبريز ثبت نام كنم؟

  • مشاور ارشد
   ۲۶ آذر ۹۹

   سلام حنانه خانم برای قبولی در رشته های پزشکی باید در کنکور سراسری شرکت کنید و رتبه متناسب با رشته دندانپزشکی رو کسب کنید برای دریافت برنامه ریزی کنکور مشاوران ایران تحصیل در خدمت شما هستن .

 4. مهدی شرفیان
  ۲۷ آبان ۹۹

  سلام خدمت شما
  امسال کنکوری هستم تا چه رتبه ای توی کنکور امکان قبولی پزشکی منطقه ۳ هست؟؟

ایران تحصیل
تماس با مشاور