ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شغل های رشته زبان 1403 {پر درآمد ها} | ایران تحصیل

شغل های رشته زبان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شغل های رشته زبان در گرایش های مختلفی زبان مانند، آموزشی، مترجمی و .. وجود دارد که افراد فارغ التحصیل می توانند در هر یک از آن ها مشغول به کار شوند. ما در این مقاله قصد داریم شغل های پردرآمد رشته زبان در سال جاری را معرفی نماییم. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته زبان را دارید و می خواهید آینده شغلی رشته زبان را دانسته و با تمامی مشاغل رشته زبان  آشنا شوید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

لیست مشاغل رشته زبان 1403

همان طور که می دانید زبان خارجی در کنکور، جز رشته های شناور بوده و برای انتخاب این رشته محدودیتی وجود ندارد و تمامی افراد در هر گروه آزمایشی می توانند در کنکور برای این رشته شرکت نمایند و افرادی که در رشته زبان فارغ التحصیل می شوند می توانند برای ادامه تحصیل خود یکی از رشته هی آموزش زبان، مترجمی زبان و یا زبان ادبیات خارجه را انتخاب کرده و به ادامه تحصیل در آن بپردازد. ما در ادامه مشاغل رشته زبان را برای شما بیان می نماییم تا بتوانید با شناخت بهتری رشته مورد نظر خود را انتخاب و آینده شغلی خود را تضمین نمایید:

شغل های رشته زبان

برخی از مهمترین مشاغل رشته زبان به شرح زیر می باشند:

تحلیلگر ویرایشگر یا ناشر تدریس خصوصی
کتابدار وکالت یا مترجم رسمی قوه قضاییه مدیر روابط عمومی
دستیار تولید در سینما و تلویزیون فعالیت در وزارت امور خارجه فعالیت در بخش صنعت
تاسیس آموزشگاه زبان انگلیسی تدریس در مدارس و تدریس در دانشگاه خلبان و مهماندار هواپیما
 مترجمی مدیر شبکه های اجتماعی و نویسنده محتوا واحد امور بین الملل
نویسنده کتاب خبرنگاری فعالیت در شرکت های هواپیمایی

جهت دریافت تمامی رشته های زبان در ایران و در سطح بین المللی با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

برای اطلاع از رشته های کنکور زبان با رتبه مورد نیاز کلیک نمایید.

 

لیست مشاغل رشته زبان و آینده شغلی رشته زبان

شغل های پردرآمد رشته زبان

اینکه هر فرد برای آینده شغلی و اجتماعی خود برنامه دارد امری طبیعی است، افرادی که در حوزه زبان خارجی مشغول به تحصیل می شوند، می خواهند، از شغل های پردرآمد رشته زبان اطلاع پیدا کرده و بتوانند آینده خود را تضمین نمایند. همان طور که می دانید این رشته جز رشته های پردرآمد محسوب می شود و حتی برای افرادی که قصد مهاجرت دارند این رشته می تواند بسیار کمک کننده باشد و با داشتن سطح زبان عالی، آینده شغلی بین المللی خود را نیز تضمین نمایند.

بنر انتخاب رشته

شغل های پردرآمد رشته زبان در سال جاری به شرح زیر می باشد:

? زبان در بخش صنعت

فردی که در رشته زبان مشغول به تحصیل می باشد بنا بر علاقه خود می تواند در بخش صنعت و بازرگانی مشغول به فعالیت شود. همچنین از بهترین درآمد های رشته زبان کار در وزارتخانه ها و کارخانه ها برای ارتباط با کشورهای خارجی است.

?خبرنگاری

یکی دیگر از مشاغل پر درآمد زبان لوده که افراد می توانند در زمینه های متفاوتی مانند اجتماعی، سیساسی و .. فعالیت نمایند.

?ترجمه گری

یکی از پردرآمدترین شغل‌های مرتبط با رشته زبان، ترجمه‌گر است. ترجمه‌گران متن‌ها و اسناد را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه می‌کنند. این شغل مستلزم داشتن تسلط بر زبان‌های مختلف و دانش عمیق در زمینه‌های مختلف است. ترجمه‌گران می‌توانند در شرکت‌های تجاری، سازمان‌های بین‌المللی و حتی به صورت آزاد کار کنند.

?مدرس زبان

شغل دیگری که در رشته زبان پردرآمد است، مدرس زبان است. مدرسان زبان می‌توانند در مدارس، آموزشگاه‌ها یا به صورت خصوصی کار کنند. آن‌ها با تدریس مهارت‌های مختلف زبان به دانش‌آموزان، آن‌ها را در یادگیری و بهبود زبان‌های مختلف یاری می‌دهند. مدرسان زبان با توانایی ارتباطی بالا و شیوه آموزش مناسب می‌توانند در این شغل موفق عمل کنند. همچنین با داشتن مدرک زبان افراد می توانند، آموزشگاه زبان زده و باعث کارآفرینی و افزایش درآمد شوند.

با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی و افزایش ارتباطات بین المللی، شغل مترجم فوری هم از جمله پردرآمدترین شغل‌های رشته زبان است. مترجمان فوری متون را در زمان واقعی از یک زبان به زبان دیگر ترجمه می‌کنند. این شغل در مواقع اضطراری و در شرکت‌های چندملتی‌نشین بسیار مورد نیاز است و درآمد زیادی دارد.

?مربی تور زبان

با توجه به رونق صنعت گردشگری، مربی تور زبان نیز یکی از شغل‌های پردرآمد در رشته زبان است. مربیان تور زبان با همراهی گروه‌های گردشگری به کشورهای مختلف، زبان و فرهنگ آن کشور را به گردشگران آموزش می‌دهند. این شغل کسانی را می‌طلبد که دارای تجربه در سفر و تسلط به زبان‌های مختلف باشند.

?نویسندگی

نویسندگی از جمله مشاغل پردرآمد زبان بوده که افراد می توانند موقعیت شغلی بالایی به دست آورند و در شرکت های دولتی و خصوصی نیز مشغول به کار شوند.

?تحلیلگری

تحلیلگری برای شناخت بازار و مشاوره برای نیاز مشتری از جمله مشاغل پر درامد برای رشته زبان است که افراد می توانند با شرکت های خارجی کار کرده و به درآمد های بالا دست پیدا نمایند.

در نهایت می‌توان گفت رشته زبان شامل شغل‌های متنوع و پر درآمدی است که از همه مهمتر، نیاز به تسلط بر زبان‌های مختلف دارد. انتخاب شغل مناسب در این رشته می‌تواند به دانش‌آموزان امکان طراحی یک آینده پررونق را بدهد.

برای استفاده از مشاوره کنکور زبان کلیک نمایید.

شغل های پردرآمد رشته زبان

بازار کار و آینده شغلی رشته زبان

بازار کار و آینده شغلی هر رشته یکی از بزرگترین دغدغه های هر فرد دانشجو می باشد. اما درباره رشته زبان باید اینگونه بیان نماییم که آینده شغلی رشته زبان به دلیل بین المللی بوده آن دارای اهمیت بسیار بالایی در سطح بین المللی می باشد و آینده شغلی بسیار خوبی در میان رشته ای دیگر دارد.

نیاز به زبان های بین المللی در جهان امروز باعث رشد بازار کار و آینده شغلی رشته زبان شده است و می توان ادعا کرد فردی که در این رشته مشغول به تحصیل شود، حتما دارای شغل و منزلت اجتماعی می گردد و تقریبا فرد بدون شغلی در این رشته تحصیلی وجود ندارد. همان طور که در طول مقاله بیان شد، این رشته دارای شغل های بسیار زیاد و پر درآمدی است که هر فرد می تواند با انتخاب هر یک از آنها به درآمدهای بالایی برسد و با انتخاب مشاغل بین المللی می تواند به درآمد های دلاری دست پیدا نماید.

همچنین آینده شغلی رشته زبان و بازار کار در ایران در بخش ترجمه و تدریس بسیار خوب بوده و افراد می توانند حتی در حین تحصیل نیز این مشاغل را داشته باشند.

آینده شغلی رشته زبان در خارج از کشور نیز مستلزم داشتن ترجمه رسمی از مدارک می باشد که افراد باید مدارک زبان خود مانند آیلتس، تافل و .. را در ابتدا ترجمه کرده و سپس به صورت بین المللی مانند تدریس و .. مشغول به فعالیت و کسب درآمدهای دلاری نماید.

ایران تحصیل در رابطه با آینده شغلی رشته زبان می توانند به کمک کارشناسان خبره خود در این امر به خوبی به شما کمک نماید، پس اگر این زمینه و انتخاب شغل و رشته نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، می توانید با مشاورین ما با شماره 9099075307 تماس گرفته و لیست تمامی مشاغل و رشته های زیان را مناسب با شخصیت و حرفه خود دریافت نمایید.

برای اطلاع از ضریب درس های کنکور زبان کلیک نمایید.

مشاغل رشته زبان

جهت آشنایی با ثبت نام کلاس کانون زبان ایران کلیک کنید.

اخبار پیرامون شغل های رشته زبان

? پردرآمدترین گرایش‌های شاخه زبان خارجی در ایران

ترجمی جزو رشته‌های پرطرفدار و پردرآمد زیرشاخه‌های زبان خارجه به‌شمار می‌رود.  کسانی که در رشته مترجمی تحصیل می‌کنند، می‌توانند به عنوان تورلیدر با توریست‌های خارجی در ارتباط باشند و معمولاً اکثر دانش‌آموزان، رشته مترجمی را نسبت به سایر زیرشاخه‌های زبان خارجه ترجیح می‌دهند.

? پرطرفدارترین رشته شاخه زبان‌های خارجه

پرطرفدارترین رشته در این گروه آزمایشی، مترجمی زبان آلمانی است درحالی‌که این رشته یکی از کم‌ظرفیت‌ترین‌ها است. شرکت‌کنندگان با هدف انتخاب مشاغلی در زمینه تدریس و مترجمی وارد این گروه آزمایشی می‌شوند. اکثر شرکت‌کنندگان گروه آزمایشی زبان، انتخاب رشته نمی‌کنند و با دید خودآزمایی وارد این گروه آزمایشی می‌شوند.

بنر انتخاب رشته کنکور

خلاصه مطلب

با توجه به مطالب مطرح‌شده‌در این مقاله، می‌توان نتیجه گرفت که رشته زبان امروزه یکی از رشته‌های موفق و پرطرفدار در سطح جهان است. با افزایش مسافرت‌ها و توریسم، نیاز به مدرسان زبان برای آموزش زبان به افرادی که به کشورهای دیگر سفر می‌کنند، رو به افزایش است. همچنین، زبان به عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل ارتباط بین مردم و فرهنگ‌های مختلف، شغل های رشته زبان همواره جایگاه خوبی خواهند داشت و می‌توانند فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را برای افراد با مهارت‌های زبانی و ترجمه ایجاد کنند. رشته زبان شامل شغل‌های متنوع و پر درآمدی است که از همه مهمتر، نیاز به تسلط بر زبان‌های مختلف دارد. افرادی که تسلط کافی بر زبان‌های خارجی دارند، می‌توانند در آینده به راحتی شغلی پر درآمد در این حوزه داشته باشند. همچنین، ترجمه نیز یکی از موقعیت‌های شغلی در آینده رشته زبان خواهد بود. در نهایت، می‌توان گفت که رشته زبان فرصت‌های شغلی بسیاری را برای افراد با مهارت‌های زبانی و ترجمه ایجاد می‌کند. این رشته، با توجه به اهمیت ارتباطات بین فرهنگ‌ها و زبان‌ها، همواره جایگاه ویژه‌ای در بازار کار خواهد داشت. با افزایش تقاضا برای آموزش زبان و ترجمه، شغل‌های مرتبط با رشته زبان در آینده نیز به شکل قابل‌توجهی رشد خواهند کرد. بنابراین، افرادی که در این حوزه تخصص دارند، می‌توانند از فرصت‌های شغلی پر درآمدی بهره‌برداری کنند. پس از مطالعه این مقاله اگر در خصوص شغل های پردرآمد رشته زبان  نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله شغل های رشته زبان  کلیک نمایید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 پردرآمدترین شغل های رشته زبان کدام مشاغل هستند؟

 از جمله پردرآمدترین مشاغل این رشته می توان به خلبانی، اشتغال در حوزه صنعت و امور بین الملل و... اشاره کرد. توضیحات بیشتر در رابطه با پردرآمدترین مشاغل رشته زبان در این مقاله ارائه شده است.

شغل های رشته زبان ، شامل چه مشاغلی هستند؟

 متقاضیان برای اشتغال در زمینه های زبان می توانند در مراکز دولتی یا آموزشگاه های خصوصی و همچنین تدریس و .. بپردازند که در طول مقاله بیان شده است.

 شغل های رشته زبان برای استخدام به چه صورت می باشند؟

 علاقه مندان برای استخدام با مدرک زبان در مراکز دولتی باید در آزمون استخدامی اجرایی و برای استخدام در مراکز خصوصی در آزمون استخدامی بخش خصوصی شرکت نمایند. 

نظرات

6 دیدگاه دربارهٔ «شغل های رشته زبان 1403 {پر درآمد ها} | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo سجاد گفت:

  سلام راه های برای رفتن از کشور بارشته زبان هست آیا؟ ممنون میشم بگین

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله برای اپلای کردن این امکان را دارید و همچنین سوال شما نیاز به برسی بیتشری دارد مایل بودید تماس بگیرید تا مشاوران مربوطه راهنمایی کامل انجام دهند

 2. Avatar photo مرتضوی گفت:

  سلام خسته نباشید
  نتیجه کنکور زبان کی اعلام میشه؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   از طریق سایت مربوطه پیگیر باشید

 3. Avatar photo lizza گفت:

  سلام من میخوام معلم زبان شم باید چیکار کنم؟

  1. Avatar photo moradkhani گفت:

   سلام وقت بخیر
   بهنر است وارد دانشگاه فرهنگیان شوید. و یا در سایر دانشگاه ها در رشته اموزش زبان انگلیسی تحصیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • انتخاب رشته بدون کنکور

  راهنما انتخاب رشته بدون کنکور با سوابق تحصیلی 1403 + نکات قبولی

  فرآیند انتخاب رشته‌ بدون کنکور در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و همچنین پردیس خودگردان دو بار در سال انجام می‌شود. مهلت انتخاب رشته بدون کنکور ورودی بهمن از 3 تا 8 بهمن ماه بوده و...
 • رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

  رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین 1403 + شرایط پذیرش

  دانشگاه علوم انتظامی امین تنها دانشگاه افسری در ایران است که داوطلبان واجد شرایط می توانند از میان یکی از رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین رشته دلخواه خود را انتخاب کرده، مشغول به تحصیل شده و فارغ التحصیل شوند....
 • آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی

  ثبت نام آزمون مشاوره ای هدایت تحصیلی 1403 + ورود my.medu.ir

  شاید تا به حال نام آزمون هدایت تحصیلی را شنیده باشید اما ندانید که چیست و چه کاربردی دارد. آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی، برای دانش آموزان پایه نهم برگزار می شوند. در واقع، این آزمون ها به دانش...
 • رشته‌های قطبی کنکور

  رشته‌های قطبی کنکور ۱۴۰۳ + دانشگاه ها و شرایط پذیرش

  لیست رشته‌های قطبی کنکور ۱۴۰۳ اعلام شد. داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته می‌باشند، بایستی توجه داشته باشند که اگر رشته مورد نظر آن‌ها به صورت گزینش بومی قطبی است، برای افزایش احتمال قبولی...
تماس با مشاور