ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرکت در کنکور نظری با دیپلم فنی و کاردانش

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
شرکت در کنکور نظری با دیپلم فنی و کاردانش
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سازمان سنجش و آموزش کشور در هر سال کنکور سراسری برگزار می‌کند تا افراد بتوانند از طریق شرکت در این آزمون و کسب رتبه قبولی به عنوان دانشجو وارد دانشگاه ها شوند. این نکته را در نظر داشته باشید دانشگاه های مختلفی در سراسر کشور هستند که در مقاطع کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرند. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم اطلاعاتی را در مورد شرکت در کنکور نظری با دیپلم فنی و کاردانش در اختیار شما قرار دهیم. در این مقاله موارد مختلفی همچون شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی نظام قدیم و نظام جدید و شرکت در کنکور سراسری با دیپلم کاردانش نظام قدیم و نظام جدید مورد بررسی قرار داده می شود.

در ادامه باید به این نکته اشاره کنیم که کنکور یک ماراتن نفس‌گیر است و هر شخصی برای ساختن آینده شغلی و زندگی خود می تواند در این ماراتن شرکت کند و با قبول شدن در یک رشته آینده دار و یک دانشگاه معتبر آینده خود را تضمین نماید. در نتیجه اگر این سوال برای شما مطرح می شود که آیا با دیپلم کاردانش میشود کنکور انسانی داد یا در کنکور رشته های نظری شرکت کرد؟ بهتر است تا پایان این مقاله با ما در آکادمی ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

افرادی که دارای دیپلم کاردانش و فنی نظام قدیم هستند باید برای شرکت در کنکور دارای مدرک پیش دانشگاهی باشند.

 

شرکت در کنکور سراسری با دیپلم کاردانش نظام جدید

همانطور که می دانید 3 الی 4 سال است که دانش آموزان بر اساس نظام جدید از مدارس فارغ التحصیل می شوند. این دسته از افراد با گذراندن رشته های نظری و کاردانش طی ۱۲ سال مدرک دیپلم را اخذ می کنند. اگر بخواهیم تقسیم بندی مدار را توضیح دهیم بهتر است ذکر کنیم افرادی که دیپلم کاردانش نظام جدید را اخذ می کنند به ترتیب ۶ سال در دوره دبستان، سه سال در دوره اول و سه سال در دوره دوم تحصیل می‌ نمایند. این نکته را هم در نظر داشته باشید افرادی که در رشته های کاردانش فارغ التحصیل می شوند از تاثیر معدل در کنکور سراسری معاف می‌ باشد که این موضوع می‌تواند برای آنها یک مزیت محسوب شود.

نحوه شرکت در کنکور نظری با دیپلم فنی و کاردانش

شرکت در کنکور سراسری با دیپلم فنی حرفه ای نظام جدید

همانطور که می دانید این روزها پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته از دو طریق صورت می پذیرد. در واقع افرادی که دیپلم خود را اخذ کرده اند می توانند به صورت بدون کنکور و با کنکور وارد دانشگاه شدم. شرکت کردن در کنکور برای برخی از افراد یک چالش بزرگ محسوب می شود اما با استفاده از مشاورین حرفه ای آکادمی ایران تحصیل شما میتوانید به صورت 100% تضمینی در کنکور سراسری قبول شوید. البته شما میتوانید بدون کنکور هم وارد دانشگاه شوید در نتیجه این مسئله تنها به شرایط و تصمیم شما بستگی دارد. در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم در صورت داشتن شرایط برای ثبت نام در کنکور سراسری هر فرد می تواند بعد از مطلع شدن از تاریخ دقیق ثبت نام که توسط سازمان سنجش اعلام می شود برای ثبت نام اقدام کند.

 

جهت کسب اطلاعات نسبت به رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

شرکت در کنکور سراسری با دیپلم کاردانش نظام قدیم

هر زمان که نام دیپلم کاردانش نظام قدیم به گوش میرسد شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا به این نوع از دیپلم کاردانش، نظام قدیم می گویند؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم آن دسته از دانش آموزانی که قبل از سال ۹۷ در رشته های کاردانش فارغ التحصیل شده اند داوطلبانی هستند که مدرک تحصیلی آنها نظام قدیم محسوب می شود.

شایان ذکر است بدانید که این دسته از افراد بعد از اخذ دیپلم می توانند در رشته تحصیلی خود بدون کنکور در دانشگاه آزاد تحصیل کنند یا با شرکت کردن در کنکور کاردانی در دانشگاه های سراسری در مقطع کاردانی پیوسته به تحصیل بپردازند.

در ادامه باید به این نکته اشاره کنیم که در برخی از مواقع دانش آموزانی هستند که ترجیح می دهند به جای ادامه تحصیل در رشته کاردانش به شرکت در کنکور ریاضی، تجربی، انسانی و غیره بپردازند. برای شرکت در کنکور ریاضی، تجربی، انسانی و غیره داوطلب باید دارای شرایط باشد که سه نمونه از اصلی ترین شرایط شرکت در کنکور سراسری برای فارغ التحصیلان رشته کاردانش را ذکر خواهیم کرد. در ابتدا بهتر است به نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان اشاره کنیم. در واقع داشتن کارت پایان خدمت و معافیت تحصیلی برای داوطلب اجباری است. از سوی دیگر یک داوطلب باید مدرک دیپلم داشته باشد. آخرین گزینه داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی است.

شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی

شرکت در کنکور سراسری با دیپلم فنی حرفه ای نظام قدیم

در این بخش از مقاله تصمیم داریم مبحث شرکت در کنکور سراسری با دیپلم فنی حرفه ای نظام قدیم را مورد بررسی قرار دهیم. لازم به ذکر است بدانید افرادی که در نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی فارغ التحصیل شدند دوره تحصیلات دبیرستانی خود را طی سه سال به پایان رساندند. این در صورتی است که افراد تحصیل کرده در رشته های نظری ۴ سال در دوران دبیرستان به تحصیل پرداختند. در نتیجه داوطلبان برای شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی یا رشته های دیگر نظری باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشند یا با داشتن مدرک کاردانی و نداشتن هیچ گونه مشکل برای خدمت سربازی در کنکور سراسری شرکت کنند.

 

اطلاعیه

فارغ التحصیلان کاردانش و فنی نباید برای شرکت در کنکور مشکل نظام داشته باشند.

 

ایا با دیپلم کاردانش میشود کنکور انسانی داد؟

اگر این سوال برای شما مطرح شده است که ایا با دیپلم کاردانش میشود کنکور انسانی داد در پاسخ باید ذکر کنیم که این امکان برای داوطلبان وجود دارد. این نکته را در نظر داشته باشید این مسئله برای افرادی که دارای دیپلم کاردانش نظام جدید هستند آسان تر است زیرا هر فرد زمانی که دیپلم کاردانش نظام جدید را اخذ می کند 12 سال تحصیل می نماید اما تحصیل در نظام قدیم 11 سال طول می کشد. در نهایت بهتر است بدانید این دسته از افراد باید دارای مدرک پیش دانشگاهی باشند تا بتوانند در کنکور انسانی شرکت کنند.

ایا با دیپلم کاردانش میشود کنکور انسانی داد

اخبار پیرامون کنکور نظری با دیپلم فنی و کاردانش

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور منتشر شده است.

بر اساس اعلام سازمان سنجش دفتر کنکور در تاریخ 20 مرداد ۱۴۰۲ منتشر شد.

مهلت ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور مشخص شد.

طبق گزارش ایرنا طبق اعلام سازمان سنجش، مهلت ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور تا 6 شهریور تعیین شده است.

 

جهت کسب اطلاعات نسبت به زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله اطلاعات دقیقی نسبت به شرکت در کنکور نظری با دیپلم فنی و کاردانش در اختیار شما قرار داده ایم. به همین دلیل مطمئنا در حال حاضر میدانید شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی امکان پذیر است. این نکته را هم در نظر داشته باشید در این مقاله به سوال ایا با دیپلم کاردانش میشود کنکور انسانی داد هم پاسخ داده ایم و امیدواریم محتویات موجود در این مقاله برای شما مفید واقع شود. در نهایت پیشنهاد می کنیم برای این که به صورت 100% تضمینی در کنکور قبول شوید از مشاورین با تجربه و حرفه ای آکادمی ایران تحصیل استفاده کنید. برای تماس با مشاورین این آکادمی تنها کافی است از شماره درج شده در وب سایت استفاده نمایید.

 

 

برای دانلود فایل PDF مقاله شرکت در کنکور نظری با دیپلم فنی و کاردانش بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا فارغ التحصیلان دبیرستان های فنی حرفه ای اجازه شرکت در کنکور سراسری را دارند؟

این دسته از افراد اگر دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

دارندگان مدرک دیپلم کاردانش و فنی حرفه ای در کدام یک از گروه های آزمایشی می توانند شرکت کنند؟

همانطور که در مقاله ذکر کردیم این دسته از افراد با داشتن شرایط عمومی و اختصاصی میتوانند در هر یک از گروه های آزمایشی شرکت کنند.

فارغ التحصیلان دیپلم نظام قدیم طبق چه شرایطی می توانند در کنکور سراسری شرکت کنند؟

این دسته از افراد باید مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشند.

نظرات

 1. Avatar photo
  مهتاب
  ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام وقت بخیر
  من با دیپلم نظام قدیم میتونم کنکور هنر شرکت کنم یا حتما باید مدرک کاردانی یا دیپلم نظام جدید باشم؟

  با این دیپلم نظام قدیم فنی، فقط کنکور کاردانی میتونم شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت ذر کنکور سراسری و اعمال سهمیه باید دیپلم مربوط به همان گروه آزمایشی را داشته باشید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور