ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان + قانون جدید 1402 | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۳۶
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
شرط معدل دانشگاه فرهنگیان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۱۴۰۲ اعلام شد. تمامی داوطلبینی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند باید توجه داشته باشند که حداقل شرط معدل بعد از حداکثر و حداقل شرایط سنی از مهم‌ترین شرایط تحصیل در این دانشگاه است. داوطلبین از تمامی رشته‌ها می‌توانند وارد دانشگاه فرهنگیان شوند، به همین دلیل این شرط برای تمامی گروه‌های آزمایشی کنکور ۱۴۰۲ وجود دارد. همه ساله داوطلبان با این سوال مواجه می‌شوند که برای ثبت نام و پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان باید چه معدلی داشته باشند و با توجه به صحبت‌هایی که سال‌های گذشته در دیوان عدالت اداری شده بود، ابهاماتی برای شرط معدل دانشگاه فرهنگیان به وجود آمده‌است که در مقاله پیش رو به آن‌ها می‌پردازیم.

همان‌طور که مستحضر هستید دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش داوطلبین از تمام رشته‌ها قوانین یکسانی دارد و آن‌ها باید حداقل معدل کل ۱۴ را در کارنامه دوره متوسطه دوم خود داشته باشند. البته هنوز امکان این‌که شرط معدل تغییر کند وجود دارد و در این خصوص می‌بایست منتظر اعلامیه‌های جدید سازمان سنجش بمانیم. در ادامه این مطلب از ایران تحصیل راجع به حداقل معدل لازم برای پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و شرایط پذیرش این دانشگاه بیشتر صحبت می‌کنیم.

شرط معدل دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۲

اگر دانش آموز معدلی کمتر از شرط معدل دانشگاه فرهنگیان که توسط اعلام شده است را داشته باشد، اجازه انتخاب رشته های این دانشگاه را نخواهد داشت. قبل از سال ۹۷ دانش‌آموزان باید حداقل دارای معدل ۱۵ برای شرکت در این دانشگاه بودند، اما بعد از سال ۹۸ با توجه به رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری با شماره ۱۸۲۱، حداقل معدل ۱۴ برای پذیرش دانشجوها اعلام شد. به گفته سازمان مذکور، این شرط معدل هیچگاه تغییر پیدا نخواهد کرد. البته برخی افراد به اشتباه این تغییر معدل را حذف شرط معدل معنی کردند که این موضوع صحت ندارد و فقط میزان معدل تغییر کرده است. ​اگر قصد دارید در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی هم، ادامه تحصیل دهید باید حداقل معدل کل ۱۴ را داشته باشید.

​البته امکان این وجود دارد که به دلیل درخواست مکرر داوطلبان تغییراتی در شرط معدل دانشگاه فرهنگیان به وجود بیاید. به همین دلیل باید برای کنکور سال های بعد همواره گوش به زنگ اطلاعیه های جدید دیوان عدالت اداری و سازمان سنجش باشید. اگر تغییراتی در این خصوص وجود داشته‌باشد، آخرین اخبار را در این سایت منتشر می کنیم.

برای کسب اطلاع از شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

احتمال تغییر شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

شرایط پذیرفتن دانشجو در این دانشگاه در هر سال با تغییراتی مواجه می شود. به طور مثال برای کنکور سال ۹۸ شرط معدل از نمره ۱۴ به ۱۵ کاهش پیدا کرد و برای کنکور سال ۹۹ هم حداکثر شرط سنی به ۲۴ سال افزایش یافت. به دلیل همین موضوع ابهاماتی در خصوص اینکه احتمال تغییر شرط معدل دانشگاه فرهنگیان هست یا خیر وجود دارد. البته جای نگرانی نیست، زیرا اگر تغییراتی اعمال گردد از طریق اطلاعیه های دیوان عدالت عالی و همین طور سازمان سنجش از چند ماه قبل به داوطلبان اطلاع داده خواهد شد. همچنین ما نیز اعمال هرگونه تغییرات را به اطلاع شما می‌رسانیم.

احتمال تغییر شرط معدل دانشگاه فرهنگیان

طرح ترمیم حداقل معدل لازم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۲

این طرح مخصوص کسانی است که به ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان علاقه مندند، اما معدل پایین تر از ۱۴ دارند. خوشبختانه با شرکت در طرح ترمیم معدل، داوطلبان می توانند نمره پایین برخی از دروس خود را بیشتر کنند و به این ترتیب باعث افزایش معدل کل خود شوند و در دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنند.

اگر شما هم دارای معدل کمتر از ۱۴ هستید می‌توانید در این طرح شرکت کنید و برای تمام دروسی که نمرات شما پایین هستند ثبت نام نمایید. حتی اگر بعد از امتحان نمره بالاتری نگرفتید نگران نباشید، نمره قبلی شما را به عنوان نمره اصلی حساب می‌کنند. به این موضوع توجه کنید که با شرکت در این طرح، معدل کل دیپلم شما تغییری نمی کند و فقط برای پذیرش و کسب شرط معدل لازم برای دانشگاه فرهنگیان و دیگر دانشگاه های خاص می توانید از این طرح استفاده کنید.

برای آشنایی با سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

دیگر شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۱۴۰۲

البته شرط پذیرفته شدن در این دانشگاه فقط به معدل و سن محدود نمی شود ملاک پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان شامل موارد زیر هم هست:

 • داوطلب باید دارای حداقل تراز ۶۵۰۰ باشد تا بتواند در گروه آموزش آزمایشی خود انتخاب رشته کند.
 • شرکت کننده نباید هیچگونه استخدام یا تعهد به خدمتی در سازمان های دولتی و غیر دولتی داشته باشد.
 • حداکثر سن برای پذیرش دانشجو ۲۴ سال تمام است.
 • داوطلب باید برای هر کدام از کد رشته ها که از طریق سازمان آموزش و پرورش اعلام شده است بومی باشد.
 • از آنجایی که پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان قرار است معلم باشند باید از سلامت جسمی و روانی بهره‌مند باشند.
 • مهارت گفتاری داوطلبین بسیار مهم است. داوطلب باید بتواند مخرج تمام حروف را به درستی ادا کند و اصلا لکنت نداشته باشد.
 • داوطلب باید دارای قدرت شنوایی کافی باشد، یعنی بتواند صداهای معمولی را به درستی بشنود و سطح شنوایی او بالای ۳۰ دسیبل باشد.

شرایط گفته شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور آورده شده‌است. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل مشورت کنید.

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۱۴۰۲

تاثیر سهمیه ایثارگری در حداقل معدل لازم برای دانشگاه فرهنگیان

داوطلبینی که دارای سهمیه می باشند امتیاز بیشتری در مرحله مصاحبه این دانشگاه خواهند داشت، اما شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برای آنها همانند دیگر داوطلبان است. البته ممکن است به دلیل اینکه برخی از دانشگاه ها شرط معدل خود را برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران و رزمندگان افزایش می دهند، این ابهام به وجود آمد آمده باشد که دانشگاه فرهنگیان هم شرط معدل را برای سهمیه های فوق افزایش می‌دهد. اما، این موضوع صحت ندارد و حتی داوطلبان دارای سهمیه هم باید شرط معدل دانشگاه فرهنگیان که حداقل ۱۴ می باشد را داشته باشند.

برای کسب اطلاع از نحوه خرید تعهد خدمت فرهنگیان با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

خلاصه مطلب

بعد از شرایط سنی خاص شرط معدل برای پذیرفته شدن از دانشگاه فرهنگیان از مهم‌ترین شرایط است و با توجه به اعلام سازمان دیوان عدالت اداری، حداقل معدل کل لازم برای ورود به این دانشگاه ۱۴ می‌باشد. داوطلبینی که معدل کل دیپلم آن‌ها زیر ۱۴ باشد هم با شرکت در طرح تعمیم معدل می‌توانند شانس انتخاب رشته و پذیرفته شدن در این دانشگاه را داشته باشند که در این نوشتار به طور کامل راجع به آن توضیح دادیم.

همچنین اگر شما عزیزان ابهامی در این خصوص دارید و یا با سوالاتی در رابطه با شرط معدل دانشگاه فرهنگیان در ذهن خود مواجه شده‌اید می‌توانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید و با کارشناسان متخصص در ایران تحصیل مشورت کنید و از آن‌ها راهنمایی بگیرید. در ضمن می‌توانید سوالات خود را در انتهای همین مقاله هم بپرسید تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ دهند.

 

برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا شرط معدل دانشگاه فرهنگیان برای رشته‌های علوم انسانی بیشتر است؟

خیر، شرط معدل تمام گروه‌های آزمایشی یکسان است.

آیا احتمال تغییر شرط حداقل معدل برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد؟

بله، به همین دلیل بهتر است همیشه اخبار و اطلاعیه‌های مربوط به دیوان عدالت اداری و سازمان سنجش را دنبال نمود.

اگر معدل داوطلب پایین‌تر از نمره اعلام شده باشد امکان قبولی در دانشگاه فرهنگیان را ندارد؟

داوطلب می‌تواند از طرح ترمیم معدل استفاده کند که در این مقاله به آن پاسخ داده‌ایم.

نظرات

36 دیدگاه دربارهٔ «شرط معدل دانشگاه فرهنگیان + قانون جدید 1402 | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo فرزاد گفت:

  سلام
  احتمالش هست کنکور ۱۴۰۳ ورودی فرهنگیان معدل کل بالای ۱۵ بشه؟
  اگه شد راهی هست داوطلبان اعتراض بزنند؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام بله

 2. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام وقت بخیرمن معدلم ۱۴/۴۷هست برادانشگاه پیام نور رشته علوم ترببتی ثبت نام کردم ایا قبول میشم یانه؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به معدل ذکر شده شانس پذیرش برای شما وجود دارد در نظر بگیرید علاوه بر معدل ظرفیت دانشگاه و نحوه انتخاب رشته سایر داوطلبان در پذیرش شما تاثیر گذار است

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • غیبت در دانشگاه فرهنگیان

  غیبت در دانشگاه فرهنگیان + بخشنامه 1402 | ایران تحصیل

  اطلاع از میزان غیبت در دانشگاه فرهنگیان و بخشنامه مربوط به تعداد غیبت مجاز در دانشگاه فرهنگیان بسیار اهمیت دارد، چرا که بسیاری از دانشجویان ممکن است که با قوانین جدید آشنایی نداشته باشند. تعداد غیبت موجه در دانشگاه فرهنگیان...
 • ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان

  ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان 1402 + زمان مجدد | ایران تحصیل

  ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان به همراه ثبت نام کنکور سراسری انجام می‌شود. متقاضیان می‌توانند اطلاعات فردی و تحصیلی خود را در سایت سنجش وارد کرده و مدارک لازم را بارگذاری کنند. پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از طریق آزمون...
 • کارنامه پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان

  کارنامه پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

  اطلاع از کارنامه قبول شدگان دانشگاه فرهنگیان 1402 بسیار اهمیت دارد. هر سال این کارنامه در هر گروه آزمایشی و هر یک از رشته‌های مختلف دانشگاه فرهنگیان در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. هر سال دانشگاه فرهنگیان از طریق برگزاری آزمون...
 • مشکل ورود سایت ضمن خدمت فرهنگیان

  مشکل ورود سایت ضمن خدمت فرهنگیان | ایران تحصیل

  وزارت آموزش و پرورش کشور برای ارتقای کیفیت آموزشی و عملی معلمان و کارکنان آموزش و پرورش، برخی دوره ها را به نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان برگزار می کند. پس از استخدام افراد در این وزارت خانه، می...
تماس با مشاور