ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی 1403 + قانون 50 کیلومتر

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۶ دی ۱۴۰۲
شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

خدمت سربازی یکی از تعهد های اجباری است که تمامی آقایان پس از پایان 18 سالگی خود ملزم به انجام آن می باشند. از آن جایی که شرایط افراد در زمان خدمت سربازی متفاوت است، برخی قوانین، تبصره ها و کسری خدمت ها در نظر گرفته شده است تا شرایط سربازی را برای مشمولین عادلانه تر کرد. در این مقاله به صورت تخصصی به بررسی شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی خواهیم پرداخت. خدمت آن دسته از مشمولینی که سوالی چون «کسری راه دوری خدمت چند کیلومتر است؟» ذهنشان را درگیر کرده است، باید بگوییم که حدود کسری خدمت 50 کیلومتر با شرایط و ضوابطی خاص 3 ماه است.

در واقع بهتر است بگوییم که براساس مجرد یا متاهل بودن، منطقه محل خدمت و … شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی تغییر خواهد کرد. پس از مطالعه این مقاله چنانچه نیاز به کسب اطلاعات بیشتری داشتید، می توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل کرده و با مشاوران مرکز ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید.

شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی چیست؟

جهت تعلیم و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز برای دفاع از تمامیت ارضی و مرزهای کشور، سالانه افراد بسیاری از میان آقایان 18 سال تمام، برای انجام تعهد اجباری خود اعزام به خدمت می شوند. اما شرایط خدمت برای تمامی این مشمولین یکسان نیست. برخی با داشتن شرایط ویژه از یک سری امتیاز ها و کسری های خدمت برخوردار می شوند و برخی در اثر برخی سهل انگاری ها اضافه خدمت دریافت می کنند. به همین دلیل هم اهمیت دارد که از تبصره ها و قوانین سربازی کسب اطلاع کنید.

شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی چیست؟

پیش از اینکه به بررسی پاسخ سوال «کسری راه دوری خدمت چند کیلومتر است؟» بپردازیم، لازم است بدانید که چه افرادی بومی و چه افرادی غیر بومی تلقی می شوند؟ براساس اعلام ستاد کل نیرو های مسلح کارکنان وظیفه بومی و غیر بومی بدین صورت معرفی می‎شوند:

✅ کارکنان وظیفه بومی:

✔ آن دسته از مشمولینی که در شهرستان محل سکونت خود خدمت کنند؛

✔ یا بتوانند پس از تمام شدن ساعت خدمت به منزل خود بازگردند؛

✔ یا فاصله محل خدمت آن ها با محل سکونت شان کمتر از 50 کیلومتر باشد؛

به عنوان سرباز بومی تلقی خواهند شد.

✅ کارکنان وظیفه غیر بومی:

✔ آن دسته از مشمولینی که محل خدمت آن ها خارج از شهرستان محل سکونت شان باشد؛

✔ یا پس از اتمام ساعت سربازی امکان تردد و بازگشت به منزل را نداشته باشند و مجبور شوند در محل خدمت خود سکونت کنند؛

✔ یا فاصله محل خدمت تا شهرستان محل سکونت شان بیش از 50 کیلومتر باشد؛

به عنوان سرباز غیر بومی تلقی خواهند شد.

بر همین اساس برخی امتیاز ها برای سربازانی که به عنوان غیر بومی تلقی می شوند از سوی سازمان وظیفه عمومی فراجا در نظر گرفته شده است و سبب تکرار سوال «کسری راه دوری خدمت چند کیلومتر است؟» شده است.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم کسری خدمت برای 50 کیلومتر در نظر گرفته شده است (یعنی برای سربازان غیر بومی که بیش از 50 کیلومتر فاصله دارند) و میزان آن تقریبا 3 ماه است. به این معنا که مدت زمان خدمت برای سربازان عادی 24 ماه اما برای سربازان مشمول شرایط پروژه کسری خدمت در مناطق غیربومی 21 ماه است.

کسری راه دوری خدمت چند کیلومتر است؟

هم چنین برای مشمولین غیر بومی ای که محل خدمت آن ها به عنوان مناطق امنیتی درگیر و جزایر طرح نازعات محسوب می شود، 17 ماه و افرادی که محل خدمت شان جز مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر، محروم و بد آب و هوا، مرزی و سایر جزایر خلیج‌ فارس است، 18 ماه در نظر گرفته شده است.

در رابطه با مرخصی افرادی که دارای کسری خدمت 50 کیلومتر هستند نیز باید بگوییم که به ازای هر 100 کیلومتری که مشمولین از محل سکونت خود فاصله دارند، 2 روز مرخصی دریافت خواهند کرد.

با اینکه باید مشمولین متاهل در شهر محل سکونت همسر خود خدمت کنند؛ گاه ممکن است که به دلیل کمبود نیرو به منطقه غیر بومی منتقل شوند به همین دلیل نیز شرایط مرخصی مشمولین متاهل چه بومی باشند و چه غیر بومی متفاوت از مجرد ها خواهد بود. به عنوان مثال: حداقل سه روز در هفته باید مرخصی داشته باشند و مرخصی کلی آن ها از 22 روز به 30 روز تغییر کرده است.

کاربران گرامی چنانچه در رابطه با شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس گرفته و از راهنمایی های کارشناسان مجرب مرکز ایران تحصیل بهره مند شوید.

شرایط سربازی دانشجویان پزشکی چگونه است؟ برای اطلاع از قانون جدید در سال جاری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نحوه درخواست برای گرفتن کسری خدمت 50 کیلومتر

حال که با شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی شده اید، در این بخش نحوه درخواست کسری خدمت را شرح خواهیم داد تا بتوانید به راحتی برای اخذ کسری خود اقدام کنید. توجه داشته باشید که درخواست کسری خدمت قبل از شروع سربازی ممکن نیست و مشمولین حتما باید حین خدمت درخواست خود را ارائه کنند.

اگر می خواهید از حدود کسری خدمتی که شامل شما می شود مطلع شوید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید. کارشناسان مجرب ما با بررسی تمامی شرایط شما، مجموع کسری خدمتتان را اعلام خواهند کرد.

نحوه درخواست برای گرفتن کسری خدمت 50 کیلومتر

پس از گذراندن 2 ماه دوره آموزشی (طی دوره آموزشی برای تمامی مشولین اجباری است و این دوره به هیچ وجه شامل کسری خدمت نمی شود.) می بایست متقاضی کسری خدمت از پادگان محل خدمت خود به ارگان مربوطه گواهی اشتغال به سربازی بگیرند و پس از تایید شدن کسری خود به یکی از مراکز پلیس +10 مراجعه کنند. در مرکز پلیس +10 کسری خدمت متقاضی در سوابق وی ثبت شده و در نهایت در مدت زمان خدمت وی اعمال خواهد شد.

‼ نکته مهم: توجه داشته باشید که اگر چندین نوع کسری خدمت شامل شما می شود، باید برای اینکه بتوانید از کسری خدمت هر ارگان استفاده کنید، یک گواهی اشتغال به خدمت جدا گانه دریافت کنید.

برای اطلاع از شرایط مرخصی در دوره آموزشی سربازی نیروی انتظامی در سال جاری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اخبار پیرامون خدمت نظام وظیفه

✅ فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی مهر ماه سال 1403:

براساس اطلاعیه ای که سازمان وظیفه عمومی فراجا منتشر کرده است: کلیه مشمولانی که برگ آماده به خدمت به تاریخ مهر ماه سال 1403 دریافت کرده‌ اند، می بایست با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس +10، برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت کرده و برابر اطلاعات مندرج در آن اقدام کنند.

این دسته از مشمولان روز دوشنبه سوم مهر ماه سال 1403 در ساعت، محل و مراکزی که در برگ معرفی نامه مشمولان اعلام شده، حضور یابند و به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند. مشمولان همچنین اصل مدارک مورد نیاز اعم از برگ آماده به خدمت، برگ محل مراجعه، برگ واکسیناسیون، کارت ملی و شناسنامه، مدارک مربوط به شرایط خاص را به همراه خود داشته باشند.

در این اطلاعیه آمده است؛ عدم حضور به موقع در زمان و محل های تعیین شده، غیبت محسوب شده و برابر ماده 10 و 58 قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.

خلاصه مطلب

خدمت سربازی تعهدی اجباری است که مشمولین اختیاری در انتخاب محل خدمت خود نداشته و می بایست براساس تقسیم بندی اعلام شده به آن ها در محل خدمت ذکر شده حاضر شوند. به همین دلیل نیز ممکن است برخی افراد بومی محل خدمت خود باشند و برخی غیر بومی. اما آیا کسری خدمتی برای سربازان غیر بومی در نظر گرفته شده است؟ کسری راه دوری خدمت چند کیلومتر است؟ در مقاله فوق به بررسی کامل شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی برای سربازان مجرد و متاهل پرداختیم.

مشمولین گرامی پس از مطالعه دقیق مقاله فوق و اطلاع از جزئیات کامل کسری خدمت 50 کیلومتر، چنانچه سوالی داشتید و یا در خصوص موضوعی خاص نیاز به راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتری داشتید، با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. کارشناسان مرکز ایران تحصیل همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخ گوی تمامی سوالات شما خواهند بود. هم چنین می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه برای ما نوشته و ارسال کنید؛ در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ گوی سوالات شما خواهیم بود.

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

2.6/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مدت زمان کسری خدمت سربازی برای افراد متاهل غیر بومی چقدر است؟

توجه داشته باشید که طول خدمت سربازان متاهل غیر بومی با افراد مجرد غیر بومی تفاوتی ندارد و همان 21 ماه خواهد بود. تنها تفاوت میان این دو گروه، تمهیدات اضافی است که سربازان متاهل دریافت خواهند کرد. 

میزان خدمت افراد در مناطق غیر عملیاتی با احتساب کسری خدمت 50 کیلومتری چقدر است؟

افرادی که دارای شرایط کسری خدمت در مناطق غیربومی هستند، چنانچه محل خدمت آن ها مناطق غیر عملیاتی یا بد آب و هوا باشد، می بایست 21 ماه خدمت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله فوق مراجعه کنید. 

چگونه می توان کسری خدمت را دریافت کرد؟

مشمولین کسری از خدمت می بایست پس از طی کردن دوره آموزشی خود برای دریافت کسری خدمت به مراکز پلیس +10 مراجعه کنند. البته توجه داشته باشید که قبلا باید نامه تایید کسری از ارگان مربوطه را دریافت کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاوره سربازی

  مشاوره سربازی + سامانه تلفنی پاسخگو 24 ساعته نظام وظیفه

  مشاوره نظام وظیفه یکی از خدمات مجموعه ایران تحصیل است که شامل مشاوره سربازی و راهنمایی در خصوص دریافت کسری خدمت سربازی، خرید خدمت سربازی، انواع معافیت های پزشکی، شرایط هر فرد برای دریافت معافیت های مختلف، قوانین غیبت موجه،...
 • ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت

  ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  شرایط ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت 1403 اعلام شد. برگزاری دوره های ضمن خدمت توسط دانشگاه های علوم پزشکی هر ساله انجام می شود که هدف از برگزاری آن ها ارتقای سطح علمی کارکنان و افزایش توانمندی های آن...
 • کد سخا

  کد سخا چیست؟ دریافت آنلاین اینترنتی از services.epolice.ir

  افرادی که واجد شرایط برای انجام خدمت سربازی هستند باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و مشخصات خود را به صورت کامل ارائه دهند. کد سخا (سایت خدمات الکترونیک انتظامی)، یک کد پنج رقمی است که هر یک از...
 • بخشش اضافه خدمت

  بخشش اضافه خدمت 1403 + خبر خوش بخشنامه جدید عفو رهبری!

  تخلف در دوره سربازی، فرار از خدمت و یا داشتن غیبت از جمله مواردی هستند که منجر به اضافه خدمت می شوند. به همین دلیل بخشش اضافه خدمت از جمله مواردی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در...
تماس با مشاور