شرایط مدارس شاهد
شرایط مدارس شاهد

جهت اطلاع از زمان و نحوه ی ثبت نام ، شرایط مدارس شاهد و ثبت نام میان پایه مدارس شاهد با شماره های زیر تماش بگیرید

9099072952 پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

زمان و شرایط ثبت نام مدارس شاهد 99-1400

به بخش های گوناگونی طبقه بندی می شود مدارس شاهد از برترین و پربازده ترین مدارس به حساب می آیندکه از نظر کادر آموزشی و خدماتی اعم از دبیران و معلمان و..، از نظر سطح کیفی منحصر به فردی برخوردار است مدارس شاهد جز مدارس خاص محسوب می شود . مدارس شاهد برای بالا رفتن سطح اخلاقی و تربیتی دانش آموزان در طول هفته به طور میانگین حدود چهار ساعت به کلاس های تربیتی برای دانش آموزان برگزار می شود.

برنامه سالانه و شرایط مدارس شاهد 99-1400

شرایط مدارس شاهد از نظر امکانات سخت افزاری نیز از سطح بالایی برخوردار است و طبق آمار اعلام شده در 60درصد کلاس های مدارس شاهد کاملا هوشمند می باشند و برای این که سایر کلاس ها نیز هوشمند شود ، اقدامات اساسی نیز صورت گرفته است. در این مدارس علاوه برساعاتی که توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین شده ، در پایه های ابتدایی ، راهنمایی و اول و دوم متوسطه ، 2 ساعت کلاس های فوق برنامه نیز در نظر گرفته شده است. ثبت نام در مدارس شاهد به صورت کاملا اینترنتی بوده و داوطلبین می توانند با مراجعه به سایت saja.medu.ir فرایند ثبت نام تکمیل نمایند .

شرایط مدارس شاهد برای بالا بردن کیفیت و سطح علمی دانش آموزان افراهم شده است ، حدود 1347 مدرسه شاهد در سرار کشور موجود می باشد که تقریبا 400 مدرسه نیاز به باسازی مجدد دارد که این امر به مرور زمان در حال اجرا می باشد همچنین به تازگی در استان تهران و آذربایجان شرقی و هرمزگان و شهر گیلان غرب در استان کرمانشاه در سال تحصیلی جدید برای ساخت 5 مدرسه شاهد مجوز داده شده است.

شرایط مدارس شاهد – طرح پراکندگی در مدارس شاهد

در برخی از استان ها و مناطق کشور تعداد کمی متقاضی برای مدارس شاهد موجود می باشد یکی از مهم ترین شرایط مدارس شاهد استفاده ازطرحی به نام طرح پراکندگی است در این طرح مشاور معمولا هفته ای 2 ساعت در مدارس شاهد حضور پیدا می کنند و دانش آموزان را با توجه به نیاز هایشان راهنمایی می کنند. تعداد دانش آموزان در مقطع ابتدایی در مدارس شاهد کمتر میباشد زیرا سال های بیشتر از وقوع جنگ و دفاع مقدس میگذرد و تعداد دانش آموزان در مقطع دبیرستان نسبت به ابتدایی بیشتر افزایش یافته است و امروزه بیش از 49 درصد مدارس شاهد را خانواده ایثارگران تشکیل میدهند.

شرایط مدارس شاهد – سطح علمی دبیران مدارس شاهد

حدود 31 هزار دبیر و معلم 1100 مربی پرورشی و معاون، 1070 معلم تربیت بدنی، 1330 مشاور بهداشت و 3000 معاون پرورشی در مدارس شاهد مشغول به کار هستند. همچنین دبیران و معلمان این مدارس با شرایط مخصوص برای این کار انتخاب می شوند. این افراد باید تجربه و خصوصیات ایثارگری را دارا باشند ، انتخاب معلمان و دبیران توسط اداره هر منطقه انجام می شود ، اداره برای انتخاب مدیر این مدارس نیز سه نفر از بهترین مدیران در آن منطقه را به استان معرفی میکند و توسط استان این افراد بررسی میشوند، در اکثر مواقع اولیت توزیع بهترین دبیران و معلمان با مدارس شاهد می باشد.
مدیر کل دفتر امور شاهد و ایثار گران وزارت و آموزش اعلام کرد در زمینه بالا بردن سطح قرآنی ، 6 هزار معلم و مدیر که در مقطع ابتدایی مشغول به کار هستند، دوره های توجیهی و ضمن خدمت در زمینه فعالیت های قرآنی برگزار شده است تا بتوان به صورت پیوسته سطح قرآنی را در مدارس شاهد بالا ببرند.

شرایط مدارس شاهد برای ثبت نام سال تحصیلی 99-1400

طبق اساسنامه اعلام شده شورای انقلاب فرهنگی ، مدارس شاهد مسئول هستند که فرزندان شهدا ، فرزندان جانبازان و آژدگان را ثبت نام کنند. جانبازان 70 درصد به بالا در این مدارس به صورت رایگان ثبت نام می شوند و هیچ گونه مبلغی از آنها دریافت نمی شود همچنین فرزندان جانبازان 50 درصد هم به صورت رایگان ثبت نام می شوند و فقط هزینه فوق برنامه که 25 درصد از شهریه می باشد را پرداخت میکنند. همچنین یکی از شرایط مدارس شاهد برای ثبت نام : وابستگان درجه یک و خانواده های شهدا ، جانبازان و نیز ایثارگران باشند فرزندان شهیدان مدافع حرم نیز در صورت تایید نام آنها در سیستم بنیاد شهید نیز میتوانند در این مدارس ثبت نام کنند، یکی از شرایط مدارس شاهد این است کهاگر فضای خالی و ظرفیت کافی داشته باشند میتوانند دانش آموزان خارج از خانواده شهید و جنابازان و ایثارگران را را با شرط معدل و همچنین گرفتن آزمون های مختلف مانند حفظ قرآن پیش از ثبت نام ، در مدارسخود ثبت نام کنند البته باید به این نکته نیز توجه کرد که اولیت ثبت نام مدارس شاهد فرزندان خانواده ایثارگران می باشند.

جهت پیش ثبت نام مدارس شاهد کلیک کنید
کانال اطلاع رسانی شرایط مدارس شاهد
کانال اطلاع رسانی شرایط مدارس شاهد

مقالات مفید :

ثبت نام شاهد اول ابتدایی

مدارک لازم برای ثبت نام شاهد

ثبت نام مدارس نمونه دولتی

ثبت نام مدارس تیزهوشان

جدول امتیاز بندی مدارس شاهد

azmoon.medu.ir

ثبت نام مدارس تیزهوشان آذربایجان شرقی

شرایط مدارس شاهد برای تحصیل

شرایط مدارس شاهد برای افراد عادی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *