شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 اعلام گردید. پیرو اطلاعیه سایت دفتر مقررات ملی ساختمان به نشانی www.inbr.ir ، داوطلبان واجد شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند. لازم به ذکر است که همانند شرایط شرکت در سایر آزمون‌های مختلف ، شرایط به صورت عمومی و اختصاصی می‌باشد.

شایان ذکر است که برخی از شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 برای کلیه داوطلبانی در رشته‌های مختلف یکسان می‌باشد. لذا با توجه به راهنمای ثبت نام آزمون مهندسی 98 ، با در نظر گرفتن ضوابط موجود، داوطلبان می‌توانند در این آزمون، شرکت نمایند. ثبت نام برای کلیه متقاضیان در دو دوره از سال صورت می‌پذیرد.

از جمله شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 می‌توان به فاصله‌ای که باید پس از اخذ مدرک و همچنی سابقه کاری باشد، اشاره نمود. با توجه به راهنمای آزمون نظام مهندسی 98 در کلیه مقاطع تحصیلی در رشته های هفت گانه نظام مهندسی، داوطلبان باید پس از گذشت سال های معینی از فارغ التحصیلی، نسبت به ثبت نام، اقدام نمایند.

 

جهت اطلاع از شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 و راهنمای آزمون نظام مهندسی 98 ، منابع معتبر در تمامی رشته ها، انجام ثبت نام ، دریافت کلید سوالات نظام مهندسی 98 و بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

راهنمای آزمون نظام مهندسی 98

راهنمای آزمون نظام مهندسی 98
راهنمای آزمون نظام مهندسی 98

هم‌زمان با انتشار دفترچه ثبت نام ، واجدین شرایط می‌توانند جهت اخذ پروانه نظام مهندسی در آزمون مربوطه، شرکت نمایند. آن دسته از فارغ التحصیلانی که جزو رشته‌های هفت گانه نظام فنی و مهندسی نمی‌باشند، چنانچه شامل قانون هم ارزی باشند، می‌توانند در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند.

ثبت نام در آزمون هر 6 ماه یک‌بار صورت می‌پذیرد. در هر دو دوره، شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 به صورت یکسان می‌باشد و تفاوتی برای این دو دوره وجود نخواهد داشت. هم‌زمان با ثبت نام در رشته‌های هفت گانه آزمون نظام مهندسی، راهنمای آزمون نظام مهندسی 98 نیز منتشر خواهد گردید. اولین دوره ثبت نام در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. دوره دوم این ثبت نام نیز، در بهمن ماه می باشد.

کلیه داوطلبان می‌توانند برای اطلاع دقیق از شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 و تغییراتی که نسبت به سال‌های گذشته در این شرایط به وجود آمده است، با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایند. همچنین می‌توانند قبل از شروع زمان ثبت نام ، از راهنمای آزمون نظام مهندسی 98 به صورت دقیق و کامل، اطلاع یابند. کافی است با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایند.

 

 

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 در کلیه رشته ها، به صورت عمومی و اختصاصی می باشد.

 

 

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98

همان‌گونه که ذکر گردید، شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 به صورت عمومی و اختصاصی می باشد. برخی از شرایط برای رشته‌های مختلف یکسان ، و برای برخی رشته‌های دیگر نیز، متفاوت می باشد. به همین دلیل، نمی‌توان به صورت یکسان در مورد تمامی رشته ها اظهار نظر نمود.

ما برخی از این شرایط را که مشترک برای کلیه رشته ها می باشد را ارائه می‌نماییم. از جمله شرایطی است که سؤالات فراوانی در رابطه با آن پرسیده می‌شود و در راهنمای آزمون نظام مهندسی 98 نیز، هم‌زمان با ثبت نام قابل مشاهده می باشد در رابطه با سوابق کاری مورد نیاز جهت شرکت در آزمون است.

یکی از شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 که در راهنمای آزمون نظام مهندسی 98 برای مقاطع مختلف ذکر شده است، به شرح زیر می باشد.

 • داشتن حداقل سه سال سابقه کاری برای فارغ التحصلان مقطع کارشنای در رشته های مختلف.
 •  داشتن حدقل دو سال سابقه کاری برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد الزامی می باشد.
 • ازجمله شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 برای مقطع دکتری، داشتن حداق یکسال سابقه کاری می باشد.

 

منابع آزمون نظام مهندسی 98

 

منابع آزمون نظام مهندسی
منابع آزمون نظام مهندسی

از جمله شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 در رابطه با رشته های مجاز به ثبت نام می باشند. رشته های که شامل رشته های جدول زیر می باشند، از جمله رشته هایی است که داوطلبان می توانند با توجه به آن، در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند. در سال های اخیر برای برخی از رشته هایی که همپوشانی زیادی با رشته های هفت گانه مهندسی داشتند، طبق قانون، به صورت هم ارزی می توانند در آزمون شرکت نمایند.

 

رشتهگرایش
رشته مهندسی شهرسازی
رشته مهندسی نقشه برداری
رشته مهندسی ترافیک
رشته معماری آزمون نظام مهندسی معماری نظارت ، آزمون نظام مهندسی معماری اجرا ، آزمون نظام مهندسی معماری طراحی
رشته عمرانآزمون نظام مهندسی عمران نظارت ، آزمون نظام مهندسی عمران اجرا ، آزمون نظام مهندسی عمران محاسبات
رشته تاسیسات برقی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی نظارت ، آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی طراحی
رشته تاسیسات مکانیکی آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی نظارت ، آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی طراحی

 

با در نظر گرفتن تعداد زیاد رشته‌ها و همچنین گرایش‌های آنان ، امکان ارائه تمامی منابع در کلیه رشته‌ها،در این مقاله امکان پذیر نخواهد بود. در ادامه ، منابع برخی از رشته‌ها را که مربوط به سال گذشته می باشد برای آشنایی داوطلبان ارائه می‌نماییم. شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 با توجه به رشته های مختلف، ممکن است تغییراتی را داشته باشند.

 

جهت اطلاع از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 98 و مشاهده اسامی قبول شدگان روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

منابع رشته عمران (محاسبات)

 • مبحث ششم ( بارهای وارد بر ساختمان )- (1392) به همراه غلط‌نامه مربوطه
 • مبحث هفتم ( پی و پی‌سازی )- (1392)
 • مبحث هشتم ( طرح و اجرای ساختمان‌های با مصالح بنایی)- (1392)
 • مبحث نهم ( طرح و اجرای ساختمان‌های بتن‌آرمه )- ویرایش چهارم، چاپ دوم به بعد(1392) به همراه غلط‌نامه مربوطه
 • مبحث دهم ( طرح و اجرای ساختمان‌های فولادی )- (1392) به همراه غلط‌نامه مربوطه

 

منابع رشته عمران (اجرا)

 • مبحث سوم (حفاظت ساختمانها در مقابل حریق )- (1392)
 • مبحث چهارم ( الزامات عمومی ساختمان )- (1392)
 • مبحث پنجم (مصالح و فرآورده‌های ساختمانی)- (1392)
 • مبحث ششم (بارهای وارد بر ساختمان)- (1392) به همراه غلط‌نامه مربوطه
 • مبحث هشتم (طرح و اجرای ساختمانهای با مصالح بنایی)- ( 1392)

 

راهنمای شرکت در آزمون نظام مهندسی ایران تحصیل

پیور اطلاعیه ای مبنی بر شروع ثبت نام برای آزمون نظام نظام مهندسی، داوطلبان به دنبال کسب اطلاع در رابطه با شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 می باشند. همچنین با توجه به مطالعه دفترچه ثبت نام، متوجه راهنمای آزمون نظام مهندسی 98 می گردند.

کلیه متقاضیان می توانند با توجه به سامانه ایران تحصیل، جهت ثبت نام در تمامی رشته ها ، اقدامات لازم را انجام دهند. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا به صورت دقیق از شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 آگاه شوید . مشاورین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز، آماده ارائه خدمت به شما متقاضیان محترم می باشند.

 

جهت اطلاع از شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98 و راهنمای آزمون نظام مهندسی 98 ، منابع معتبر در تمامی رشته ها، انجام ثبت نام ، دریافت نمونه سوالات، از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

کانال اطلاعیه شرکت در آزمون نظام مهندسی 98
کانال اطلاعیه شرکت در آزمون نظام مهندسی 98

 

بیشتر بدانید

شهریه دکتری دانشگاه آزاد

دکتری دانشگاه آزاد

قبولی در آزمون نظام مهندسی

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد

پذیرش پردیس های بین المللی

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

پیش ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

شهریه ارشد دانشگاه آزاد

مشاوره تحصیلی تلفنی

راهنمای آزمون نظام مهندسی 98

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98

2 نظر برای «شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 98»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *