تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام شامل : شرایط عمومی ، شرایط اختصاصی می باشد. از دیگر مفاد راهنمای ثبت نام، می توان به شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای متقاضیان اتباع خارجی و همچنین مشمولین خدمت سربازی اشاره نمود.

متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در صورت برخورداری از تمامی بندهای شرایط ثبت نام آزمون ارشد سراسری در ادامه، می توانند در ثبت نام شرکت نمایند.

 

 

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 ، شرایط شرکت در رشته های بدون آزمون دانشگاه های محتلف ، انجام ثبت نام از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

شرایط عمومی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

برای شرکت در ثبت نام کنکور ارشد ابتدا لازم است از شرایط عمومی برخوردار باشید. شرایط مندرج در دفترچه، توسط سازمان سنجش به شرح زیر می باشد.

 • معتقد بودن به اسلام و یا یکی از ادیان مورد تایید در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • ملتزم بودن به احکام عملی اسلام و انجام تمام واجبات و دوری از محرمات
  • تبصره : مورد ذکر شده بالا برای داوطلبان اقلیت های مذهبی که ادیان آنان به صورت رسمی به تصویب جمهوری اسلامی ایران رسیده باشد، به شرط عدم متجاهر به نقض احکام اسلامی مجاز می باشد.
 • عدم عناد نسبت به جمهوری اسلامی ایران
  • تبصره : آن دسته از داوطلبانی که در گذشته نسبت به جمهوری اسلامی ایران دشمنی داشته باشند، در صورت محرز شدن و تائید تغییر نظر آنان واجد شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد خواهند بود.
 • عدم سابقه شرکت در گروهک های سیاسی (ساواکو فراماسونری و اعقاب آنها).
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • عدم اشتهار و ارتکاب اعمال خلاف شئون اجتماعی در طول تحصیل و یا در زمان اشتغال

 

 

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

 

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

 

منظور از شرایط اختصاصی، برخورداری از برخی مواد و تبصره ها با توجه به رشته های مختلف می باشد که به شرح زیر در ادامه ذکر خواهد شد.

 • دارا بودن مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای برای فارع التحصیلان ضروری خواهد بود.
 • آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر در سال آخر دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند، در صورتی می توانند برای ثبت نام شرکت نمایند که بتوانند مدرک خود را تا شهریورماه دریافت نمایند. (لازم به ذکر است که تمامی مدارک باید به تائید وزارت علوم و یا وزارت بهداشت رسیده باشد).
 • دانشجویانی که در دوره های تحصیلات تکمیلی سال 96 در دانشگاه ها پذیرفته شده و در حال حاضر مشغول به تحصیل می باشند (به استثنای دانشجویان پذیرفته شده دوره های روزانه 98) ، در صورت انصراف از دانشگاه می توانند در ثبت نام آزمون سراسری شرکت نمایند.
 • آن دسته از دانشجویانی که واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 می باشند اما در دانشگاه محل تحصیل خود انصراف قطعی نداده اند، و در کنکور سراسری ارشد شرکت نموده اند، حتی در صورت پذیرش قطعی، قبولی آنان لغو خواهد شد.
 • پذیرفته شدگان رشته های دانشگاه های سراسری پزشکی ، با توجه به تعهد خدمت شغلی خود در صورت دریافت مجوز جهت ادامه تحصیل، می توانند در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری شرکت نمایند.
 • دبیران محترم آموزش و پرورش با توجه به تعهد خدمت، ابتدا لازم است موافقت نامه کتبی خود را مبنی بر ادامه تحصیل از وزارت آموزش و پرورش اخذ نموده و آن را نزد خود نگاه دارند و به هنگام پذیرش در دانشگاه، به محل پذیرش ارائه نمایند.
 • آن دسته از داوطلبانی که دارای مدارک تحصیلی معادل می باشند و دارای شرایط آيين نامه شركت دارندگان مدارك معادل و غيررسمي در آزمون هاي ورودي مقاطع بالاتر هستند ، با توجه به آئین نامه های موجود و تصویب شده شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره های معادل) در دوره های معادل پذیرفته شده اند، مشمول این مصوبه قرار خواهند گرفت.
 • مطابق با آیین نامه ها و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که در سال های 77 تا 81 در دانشگاه های مذکور پذیرفته شده اند، برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر منعی نخواهند داشت.
 • تمامی متقاضیان شاغل در وزارت خانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی قبل از ثبت نام، لازم است موافقت نامه کتبی بدون قید و شرط را محل خود مبنی بر ادامه تحصیل دریافت آن را نزد خود نگه دارند.
 • تمامی پذیرفته شدگان دوره های شبانه ، مجازی، پردیس های خودگردان و همچنین فراگیر پیام نور، در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می توانند در ثبت نام آزمون ارشد سراسری شرکت نمایند.
 • فارغ التحصیلان رشته های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، در صورتی که معدل آنان کمتر از 12 باشد، حق ثبت نام و شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

توجه : برای اطلاع از نحوه دریافت بورسیه تحصیلی، تبصره های شرایط ثبت نام آزمون ارشد سراسری  ، حداقل رتبه لازم برای پذیرش در هر یک از رشته های دانشگاهی ، اطلاع از تسهیلات وام های دانشجویی دانشگاه های مختلف و شرایط اخذ خوابگاه های دانشجویی، با شماره های 9099072952  از سراسر کشور و 9099072952  تماس از استان تهران تماس حاصل نمایید.

 

 

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد مشمولین خدمت سربازی

 

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد مشمولین خدمت سربازی

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد مشمولین خدمت سربازی

 

آن دسته از پسرانی که مشمول خدمت سربازی می باشند، در صورتی می توانند واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می باشند که واجد شرایط بندهای زیر باشند. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که به هنگام ثبت نام، حتما تمامی اطلاعات را در بند 15 فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی وارد نمایند در صورت عدم درج موارد مذکور، امکان ادامه تحصیل برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

 1. دارا بودن کارت هوشمند پایان خدمت سربازی
 2. دارا بودن کارت هوشمند معافیت دایم (این مورد شامل تمامی انواع معافیت کفالت، معافیت ایثارگران، و موارد خاص می باشد).
 3. آن دسته از مشمولانی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی می باشند؛ و با توجه به سنوات تحصیلی خود دارای برگه آماده به خدمت بدون غیبت می باشند، و زمان پذیرش و ثبت نام در دانشگاه، قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد، می توانند ثبت نام نمایند.
 4. تبصره : آن دسته از داوطلبانی که تاریخ اعزام خدمت آنان قبل از اعلام قبولی و یا پذیرش در دانشگاه است، چنانچه زمان موعد اعزام خود را تمدید ننمایند، ملزم هستند که در تاریخ مقرر، اعزام به خدمت شوند.
 5. آن دسته از دانشجویانی که سال آخر کارشناسی می باشند ، مطابق با تبصره ماده های 33 قانون نظام وظیفه عمومی واجد شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد خواهند بود.
 6. کارکنانی که متعهد به خدمت می باشند و در سازمان ها و وزارت خانه ها گواهی اشتغال به خدمت دارند، می توانند موافقت نامه خود را برای سازمان مربوطه ارائه نمایند تا امکان ادامه تحصیل را داشته باشند.
 7. کارکنان پایور که شاغل در نیروهای مسلح می باشند،در صورت موافقت نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال و موافقت برای سازمان مربوطه برای ادامه تحصیل داشته باشند.
 8. آن دسته از طلاب دینی که مدرک آنان به تائید رسیده باشد و از معافیت تحصیلی برخوردار باشند، به شرط مدیریت تحصیلی حوزه می توانند ادامه تحصیل دهند.
 9. مشمولان خدمت سربازی که دارای برگه معافیت موقت دارای هولگرام می باشند، در صورت عدم غیبت سربازی، می توانند در مدت اعتبار کارت معافیت برای ثبت نام اقدام نمایند.
 10. کارکنان مشمول خدمت سربازی در صورتی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شده باشند و غیبت اولیه سربازی نداشته باشند، واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باشند، می توانند اقدام به ثبت نام نمایند.
 11. آن دسته از دانشجویان انصرافی که سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه آنان تکمیل نشده باشد، می توانند از دانشگاه انصراف دهند. شرایط مذکور در صورتی است که از تاریخ انصراف آنان بیش از یک سال نگذشته باشد.

 

نکات مهم شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 • مشمولان غایب سربازی، واجد شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد نمی باشند و به همین دلیل چنانچه در هر یک از رشته های مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شوند، امکان ادامه تحصیل را نخواهند داشت.
 • دانشجویانی که در دانشگاه اخراج شده اند، امکان تا زمان پایان دوره خدمت سربازی و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.
 • سنوات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سه سال می باشد.

 

برای اطلاع از شرایط معافیت سربازی کلیک کنید

 

شرایط ثبت نام آزمون ارشد سراسری اتباع خارجی

 

شرایط ثبت نام آزمون ارشد سراسری اتباع خارجی

شرایط ثبت نام آزمون ارشد سراسری اتباع خارجی

 

 • داوطلبان شرکت کننده اتباع غیر ایرانی، لازم است واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد عمومی و اختصاصی 1400 باشند.
 • تنها آن دسته از داوطلبانی که اتباع خارجی مقیم ایران می باشند و دارای اقامت قانونی مجاز برای شرکت در آزمون دوره های کارشناسی ارشد و پذیرفته شدن می باشند؛ قبولی آنان کان لم یکن خواهد بود.
 • حداکثر مدت تحصیل مجاز برای آن دسته از داوطلبانی که در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند، سه سال خواهد بود.
 • با توجه به ذکر تمامی موارد در دفترچه ثبت نام، در صورتی که داوطلبان از شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برخوردار نباشند و یا اینکه مخالف مفاد تعیین شده عمل نمایند، پذیرش آنان لغو خواهد گردید.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نماییم. ممکن است شما واجد شرایط ثبت نام آزمون ارشد سراسری ارائه شده در این مطلب نباشید. در این رابطه جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت . می توانید در هر موردی که دچار مشکل می باشید با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید تا تمامی اطلاعات را به شما عزیزان ارائه نمایند.

 

 

مطالب مرتبط

شرایط استعداد درخشان کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خواجه نصیر

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته ارشد فراگیر پیام نور

مشاوره آنلاین کارشناسی ارشد

5/5 - (1 امتیاز)

آیا پذیرفته شدگان دوره های روزانه فوق لیسانس واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 هستند؟

امکان ثبت نام برای پذیرفته شدگان دوره های روزانه 98 وجود نخواهد داشت. شرکت در ثبت نام سایر دانشگاه های دیگر برای متقاضیان بلامانع است.

 

آیا شرایط ثبت نام آزمون ارشد سراسری برای رشته های مختلف یکسان می باشد؟

برای پذیرش در دوره های روزانه ، هر یک از داوطلبان لازم است واجد شرایط تعیین شده عمومی و اختصاصی باشند. اما شرایط ورود به دانشگاه آزاد و علمی کاربردی در برخی از رشته ها، متفاوت خواهد بود.

 

آیا شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 نسبت به سال های گذشته دچار تغییر شده است؟

جهت اطلاع از این مورد، می توانید به سایت وارد شوید و تمامی شرایط را ملاحظه نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور