تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

انصراف از دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
سراسر کشور : 909 9072952

پیرو انتشار آیین نامه جدید دانشگاه آزاد، شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد مشخص گردید. کلیه متقاضیان محترم قبل از تکمیل فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد، از شرایط ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور مطلع گردند.

شایان ذکر است در آیین نامه جدید، دانشجویانی که ترک تحصیل بدون انصراف از دانشگاه داشته اند موظف به ثبت انصراف خود و پرداخت جریمه 1.5 برابری شهریه ثابت شدند.

دانشجویانی که به هر دلیلی نمی توانند ادامه تحصیل دهند، در صورتی که واجد شرایط انصراف از دانشگاه باشند، می توانند انصراف دهند.

پس از ثبت درخواست در سامانه، لازم است فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد را تکمیل نمایید. ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه در صورت دارا بودن شرایط امکان پذیر است.

در شرایطی که مایل به انصراف نمی باشید می توانید از ترک تحصیل از دانشگاه بدون انصراف استفاده نمایید. امکان ثبت درخواست انصراف از دانشگاه آزاد و شرکت در کنکور تنها در زمان تعیین شده امکان پذیر است.

 

انصراف از دانشگاه آزاد

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد، ثبت نام مجدد، هزینه و مراحل انصراف با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمائید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد چیست؟

مراحل انصراف از دانشگاه آزاد

 

آن دسته از داوطلبانی که در ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت نموده اند، ممکن است پس از انجام ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه بنا به هر دلیلی تصمیم به انصراف از دانشگاه بگیرند.

در این حالت دانشگاه آزاد امکانی را برای این دسته از دانشجویان قرار داده است که با توجه به آن می توانند به راحتی نسبت به انصراف اقدام نمایند.

یکی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد مربوط به هزینه تحصیل و نحوه پرداخت آن می باشد. با توجه به اینکه نرخ شهریه دانشگاه آزاد بالاتر از سایر دانشگاه ها می باشد، همین مسئله موجب تاکید این دانشگاه بر پرداخت هزینه شده است.

در واقع میزان هزینه در نظر گرفته شده برای این دانشگاه مطابق با آئین نامه ها تعیین می گردد و دانشجویان متقاضی موظف به پرداخت کامل شهریه می باشند.

آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط انصراف از دانشگاه آزاد هستند و درخواست خود را به دانشگاه ابلاغ نموده اند، تنها 3 ماه پس از ابلاغ، فرصت خواهند داشت تا نسبت به باز پس گیری درخواست خود اقدام نمایند.

چنانچه پس از 3 ماه از زمان ارائه درخواست، مجددا درخواست کتبی به این دانشگاه را به ثبت برسانند، درخواست وی ثبت شده و باز پس گیری آن بلامانع می باشد.

قبل از آنکه مهلت مقرر به اتمام برسد، یکی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد این است که متن تقاضا برای این دانشگاه را به والدین این دسته از دانشجویان ارائه نمایند.

چنانچه حکم انصراف از دانشگاه آزاد صادر شود، امکان بازپس گیری این حکم وجود نخواهد داشت. لذا روابط دانشجویان متقاضی با دانشگاه قطع خواهد شد و در نتیجه امکان ادامه تحصیل در این دانشگاه وجود نخواهد داشت.

چنانچه دانشجویی مشمول خدمت نظام وظیفه شود، دانشگاه یک ماه بعد از صدور حکم دانشجو، به سازمان نظام وظیفه مراتب را اطلاع خواهد داد.

با توجه به برخی از استثنائات در رابطه با ماده تبصره های مربوط به شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و همچنین ارائه کلیه راه حل ها برای انصراف از دانشگاه، می توانید با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد برای برخی از رشته ها و هچنین دانشجویان شرایط خاص با تبصره ها و قوانین متفاوتی همراه خواهد بود.

 

برای ثبت اعتراض به نتایج قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور کلیک کنید.

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد چقدر است؟

 

 

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

 

لازم است برای تائید انصراف خود، هزینه انصراف از دانشگاه آزاد را پرداخت نمایید. برخی از داوطلبان در رابطه با دوبار انصراف از دانشگاه ممکن است سوالاتی داشته باشند.

در واقع دوبار انصراف می تواند یکبار در زمان انصراف اولیه شما باشد و یک زمان بازگشت مجدد شما برای ادامه تحصیل که در برخی از دانشگاه های کشورمان این امکان و اجازه را به داوطلبان عزیز داده است.

متاسفانه در سال های گذشته چنانچه یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد تصمیم به انصراف می نمود، موظف به پرداخت تمامی شهریه دانشگاه آزاد می بود و همین مسئله به نوبه خود موجب عدم انصراف از دانشگاه توسط دانشجویانی که حتی بعضا از رشته خود ناراضی بودند، می گردید.

ولی خوشبختانه با توجه به تغییراتی که در این دانشگاه به وجود آمد، امکان دیگری فراهم گردید که نیازی به پرداخت کل هزینه توسط دانشجویان نمی باشد.

 

مقطع تحصیلی نحوه محاسبه هزینه انصراف از تحصیل
کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته (تعداد نیمسال های ثبت شده – 4) × (نصف شهریه ثابت)
کارشناسی پیوسته (تعداد نیمسال های ثبت شده – 8) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (دامپزشکی) (تعداد نیمسال های ثبت شده – 12) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (گروه پزشکی) کل شهریه پایه نیمسال تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره
دکتری تخصصی (تعداد نیمسال های ثبت شده – 7) × (نصف شهریه ثابت)
دکتری تخصصی ورودی 94 به بعد (تعداد نیمسال های ثبت شده – 6) × (نصف شهریه ثابت)
دستیاری تخصصی کل شهریه تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره

 

میزان شهریه همانطور که می دانید با توجه به رشته های داوطلبان می تواند متفاوت باشد. همچنین یکی از سوالاتی که در این زمینه و در اینجا مطرح می شود، در رابطه با حق یکبار انصراف از دانشگاه می باشد که برخی از دانشجویان در این زمینه دارند. به طور کلی می توان گفت شرایط انصراف از دانشگاه آزاد برای برخی از سال ها متفاوت خواهد بود.

 

جهت اطلاع از رشته های جدید بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

چه دانشجویانی ملزم به پرداخت هزینه انصراف هستند؟

 • دانشجویانی که به هر دلیلی از دانشگاه اخراج شده اند نیازی به پرداخت هزینه انصراف ندارند اما شهریه ترمی که تحصیل می کردند و در آن ترم، از دانشگاه اخراج شده اند به آنها بازگردانده نمی شود.
 • در صورتی که مقدار اعدادی که در جدول بالا ذکر شده منفی یا صفر باشد، نیازی نیست که دانشجو هزینه ای را پرداخت کند.
 • دانشجویانی که در مقطع کارشناسی پیوسته تحصیل می کنند و می خواهند از دانشگاه انصراف دهند یا دانشجویانی که می خواهند مدرک کاردانی خود را دریافت کنند باید هزینه انصراف را پرداخت کنند.
 • آن دسته از دانشجویانی که ترم اول خود را به مرخصی رفته و در ترم دوم قصد انصراف از دانشگاه را دارند نیازی نیست که هزینه انصراف از دانشگاه را پرداخت کنند اما شهریه پرداختی نیز به دانشجو بازگردانده نمی شود.

 

مراحل انصراف از دانشگاه آزاد

مراحل انصراف از دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت می باشد. همچنین برخی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد نیز از جمله تفاوت های این مقاطع می تواند باشد.

در ابتدا لازم است جهت انصراف از دانشگاه، فرم مربوطه را تکمیل کنید که این فرم در سایت دانشگاه وجود دارد.

در مرحله دوم لازم است هزینه انصراف از تحصیل را با ورود به سامانه و همچنین وارد نمودن اطلاعات دانشجویی خود، در پنل مورد نظر مطابق با میزان تعیین شده شهریه پرداخت نمایید.

در گام های بعدی که فرم درخواست دانشجویان تکمیل گردید، هر یک از آنان می بایست منتظر نظر کارشناس تسویه دانشگاه باشند تا نظرات خود را ارائه نمایند.

مراحل و شرایط انصراف از دانشگاه آزاد توسط هر یک از کارشناسان دانشگاه تعیین شده و مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از آن، هر یک از دانشجویان می توانند نسبت به انجام انصراف از دانشگاه اقدام نمایند.

وضعیت دانشجویان پس از مراجعه حضوری مورد بررسی قرار داده شده و نسبت به درخواست وی بررسی های لازم صورت می گیرد، پس از آن در صورت موافقت انصراف دانشجو به ثبت خواهد رسید.

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک نمایید.

چندبار میتوان از دانشگاه آزاد انصراف داد؟

 

نحوه انصراف از دانشگاه آزاد

 

یکی از سوالاتی که برای برخی از دانشجویان ممکن است در مرحله دوم به وجود آید این است که چندبار میتوان از دانشگاه انصراف داد؟ در این رابطه می توان گفت این موضوع بستگی به کار شما خواهد داشت.

به عنوان مثال چنانچه شما دانشجویی باشید که برای مدتی مرخصی گرفته، دانشجوی انصرافی محسوب خواهید شد و امکان ادامه تحصیل را نخواهید داشت.

نکته: چندبار می توان از دانشگاه انصراف داد؟ در صورتی که شما بتوانید دلیل موجهی برای انصراف خود از دانشگاه پس از تکمیل فرم انصراف از تحصیل داشته باشید و دانشگاه مورد نظر دلیل شما را برای این موضوع بتواند بپذیرد، امکان ادامه تحصیل مجدد را به شما خواهد داد و می توانید نسبت به ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایید.

مشاورین ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

اگر مایل به دریافت اطلاعات کامل تر و دقیق تری در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه هستید می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

ثبت نام ترم بهمن دانشگاه آزاد

دفترچه بدون آزمون دانشگاه آزاد مهر

نرخ شهریه دانشگاه آزاد

ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت ارشد آزاد

انصراف از دانشگاه آزاد

بنده دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم آیا واجد شرایط انصراف از دانشگاه آزاد خواهم بود؟

آئین نامه های مربوط به انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد تعیین کننده واجد شرایط بودن شما خواهد بود و صرف دانشجو بودن نمی تواند موجب واجد شرایط بودن و یا نبودن شما گردد.

بنده در سن مشمولیت سربازی می باشم آیا پس از تکمیل فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد و موافقت با انصراف از تحصیل غائب محسوب خواهیم شد؟

خیر شما می توانید با مراجعه به مراکز پلیس +10 مدارک خود را تحویل داده تا از یک سال معافیت تحصیلی برای انتخاب رشته و ورود به دانشگاه برخوردار شوید.

در صورتی که دانشجویی مشمول خدمات نظام وظیفه شود و از دانشگاه انصراف دهد چه شرایطی پیش می آید؟

چنانچه دانشجویی مشمول خدمت نظام وظیفه شود، دانشگاه یک ماه بعد از صدور حکم دانشجو، به سازمان نظام وظیفه مراتب را اطلاع خواهد داد.

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و شرکت در کنکور چیست؟

پس از انصراف از تحصیل می توانید برای دانشگاه های آزاد رشته های با آزمون شرکت نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. فاطمه
  9 آذر 1400 ساعت 15:06

  سلام وقت بخیر
  من در حال حاضر ترم یک ارشد آزاد هستم و‌قصد دارم مجدد کنکور بدم
  میخواستم بدونم بعد از کنکور که انصراف دادم میتونم دوباره تو همون دانشگاه آزاد برای یه رشته دیگه ثبت نام مجدد کنم ؟

 2. خاطره
  9 آذر 1400 ساعت 14:38

  سلام من امسال روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد رفتم هنوز ترم اولم تموم نشده میخوام کنکور بدم الان باید انصراف بدم یانه شنیدم که دانشجو دانشگاه آزاد میتونه تا زمانی که امتحان کنکورتوی تیر ماه داد و نتایج آمد بعد انصراف بده درسته ایا

  • کارشناس ارشد
   9 آذر 1400 ساعت 15:15

   سلام وقتتون بخیر مشکلی با شرکت کردن در کنکور سراسری بدون انصراف از دانشگاه ندارید ولی در صورت قبولی مجاز به انتخاب رشته روزانه نیستید

 3. آراز
  8 آذر 1400 ساعت 14:54

  من دانشگاه ازاد ارومیه میرم میخوام انصراف بدم برم دانشگاه آزاد تبریز آیا واحدهارو تطبیق میدن و مشکلی از بابت سربازی خواهم داشت

  • کارشناس ارشد
   9 آذر 1400 ساعت 19:13

   سلام اگر اولین انصراف تون هستش میتونید انصراف بدید ولی برای تطبیق نمرات باید ریزنمرات واحدهای پاس کرده را به مدیر گروه دانشگاه آزاد ارائه بدید

 4. زهرا
  6 آذر 1400 ساعت 23:20

  سلام من دانشجوی دانشگاه ازاد بدون کنکور هستم میتونم در ظرفیت مازاد شرکت کنم و از رشته خودم انصراف بدم؟ یا در تکمیل ظرفیت دولتی شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   7 آذر 1400 ساعت 12:55

   سلام وقت بخیر بله میتونید شرکت کنید

 5. مجتبی کرایی
  26 آبان 1400 ساعت 09:55

  سلام من یکبار از دانشگاه ازاد انصراف دادم و اومدم رشته تربیت بدنی کارشناسی پیوسته بدون ازمون وارد شدم و به دلایلی از شهری که در اون سکونت داشتم و دانشگاهم اونجا بود به استان دیگه نقل مکان کردیم و حالا شرایط رفتن به دانشگاهم رو ندارم و میخوام دوباره انصراف بدم و همین رشته رو توی دانشگاه شهر جدیدی که ساکن شدیم بخونم میتونم این کار رو بکنم؟

  • کارشناس ارشد
   26 آبان 1400 ساعت 14:34

   سلام وقتتون بخیر با توجه به امر نظام وظیفه اگر کارت پایان خدمت ندارید حق انصراف دوباره ندارید درصورت انصراف دوباره باید به سریازی بروید می توانید همین رشته را مهمان بگیرید برای شهری که سکونت دارید جهت اطلاعات و مشاوره ی بیشتر با شماره ی 9099072952 تماس حاصل فرمایید

 6. P.gh
  23 آبان 1400 ساعت 16:06

  سلام من داشنجوی ترم یک مامایی ازادم.. برای اینکه کنکور شرکت کنم باید قبل کنکور انصراف بدم یا بعد از نتایج هم میتونم؟ لطفا پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   24 آبان 1400 ساعت 15:42

   سلام وقت به خیر
   طبق شرایط قید شده درصفحه 17 دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری،دانشجوهای دوره های غیر از دوره های روزانه نیازی به انصراف از دانشگاه نداشته و بعد از شرکت در ازمون سراسری و قبولی در رشته ی جدید باید از رشته قبلی خود انصراف دهند.

 7. Mona
  22 آبان 1400 ساعت 16:34

  سلام ببخشید من ترم اول ارشد هستم ولی فقط ثبت نام مجازی انجام دادم و ی هفته از کلاسا گذشته ولی میخام انصراف بدم و ۳ تومن شهریه رو هم دادم.آیا انصراف بدم شهریه رو برمیگردونن؟ هزیته انصراف داره!؟

  • کارشناس ارشد
   25 آبان 1400 ساعت 19:38

   سلام . جریمه انصراف از تحصیل رو باید پرداخت کنید

  • کارشناس ارشد
   25 آبان 1400 ساعت 19:42

   سلام در صورت انصراف از دانشگاه ازاد شهریه برگردانده نمیشود مگر اینکه با واحد مالی دانشگاه صحبت کنید و موافقت دانشگاه را بگیرید

 8. Sh
  17 آبان 1400 ساعت 17:27

  سلام
  ببخشید من ترم بهمن پارسال کارشناسی دانشگاه ازاد ثبت نام کردم اما شهریه پرداخت نکردمو دانشگاه هم شرکت نکردم اما برای کنکور امسال روزانه قبول شدم و دانشجوی روزانه هستم لازم به انصراف از دانشگاه ازاد هست ؟واینکه باید جریمه پرداخت کنم؟اگر بله چقدر هست

  • کارشناس ارشد
   18 آبان 1400 ساعت 12:32

   سلام وقتتون بخیر بله تا قبل ثبت نام دانشگاه جدید باید از دانشگاه قبلی خود انصراف دهید و یه مبلغی به عنوان هزینه ی انصراف از شما گرفته می شد جهت اطلاع از هزینه انصراف به مقاله ایران تحصیل در سایت مراجعه کنید

 9. محدثه
  10 آبان 1400 ساعت 15:54

  سلام امکان انصراف از دانشگاه ازاد و ثبت نام مجدد در سال دیگه امکان پذیر هست یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   11 آبان 1400 ساعت 11:45

   سلام وقت به خیر
   امکان انصراف از دانشگاه آزاد وجود دارد اما مشمول جریمه نقدی می شوید.
   برای ثبت نام مجدد در دانشگاه آزاد میتوانید پس از انتشار دفترچه ها اقدام نمایید.

 10. علی
  10 آبان 1400 ساعت 13:03

  سلام ببخشید من یک بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم درمقطع کارشناسی الان میخام درمقطع ارشد ازدانشگاه روزانه انصراف بدم ایا باتوجه ب اینکه درطول تحصیل از دبیرستان تا دکتری فقط یک بار میشه انصراف داد این دوبار انصراف محسوب میشه

  • کارشناس ارشد
   11 آبان 1400 ساعت 13:28

   سلام اگر شرایط انصراف از دانشگاه ازاد رو داشته باشید و برای نظلام وظیفتون هم محدودیتی نباشه مشکلی نیست.

 11. amie
  3 آبان 1400 ساعت 22:17

  سلام
  من ارشد امسال آزاد قبول شدمو سراسری
  حالا آزاد ثبت نام کردم مدارک اپلود کردم ولی ایراد گرفته زده نیاز به اصلاح
  حالا ازاد نخوام برم باید کار خاصی بکنم؟
  سراسری ثبت نام کردم شماره دانشجویی گرفتم معافیت تحصیلی هم گرفتم..
  سایت آزاد اما هنوز زده نیاز به اصلاح

  • کارشناس ارشد
   4 آبان 1400 ساعت 13:06

   سلام وقت به خیر
   به دلیل اینکه تحویل مدارک را انجام ندادید مشکلی ندارد و نیازی به انصراف از دانشگاه آزاد را ندارید.

 12. حسین
  2 آبان 1400 ساعت 13:13

  سلام من دانشجوی کارشناسی پیوسته ترم ۳ هستم بر اساس سوابق تحصیلی وارد شدم برای انصراف از واحد دانشگاهی و تغییر واحد بازهم باید شهریه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   4 آبان 1400 ساعت 13:16

   سلام وقت بخیراز شرایط انصراف از دانشگاه ازاد پرداخت هزینه انصراف به دانشگاهست.

 13. میلاد
  27 مهر 1400 ساعت 23:59

  سلام وقت بخیر
  من دارم بدون کنکور در رشته مهندسی پزشکی توی دانشگاه ازاد درس میخونم منتها الان متوجه شدم که دانشگاه گرایش بیوالکتریک رو نداره
  خواستم بدونم میشه انصراف داد و بلافاصله توی دانشگاه ازاد دیگری ثبت نام کرد که گرایش بیروالکتریک رو داشته باشه یا خیر

  • کارشناس ارشد
   28 مهر 1400 ساعت 16:43

   سلام وقتتون بخیر اگر بیشتر از 80 واحد پاس کرده باشید مدرکی معادل کاردانی می گیرید از لحاظ نظام وظیفه به مشکل برمی خورید اگر کارت پایان خدمت نداشته باشید ولی اگر واحد کمتر پاس کردع باشید مشکلی وجود ندارد

 14. زهرا
  26 مهر 1400 ساعت 19:47

  من ترم اول مرخصی گرفتم و اگر ترم بعد هیچ اقدامی نکنم برای مرخصی ب عنوان انصراف تلقی میشه؟ و هزینه ای باید پرداخت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   29 مهر 1400 ساعت 15:09

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه ازاد باید 25%شهریه ثابت ترمهای باقی مانده رو بپردازید

 15. زهرا
  26 مهر 1400 ساعت 00:57

  هر دانشگاه ازاد قوانین جدا داره برای مرخصی و انصراف یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   26 مهر 1400 ساعت 12:26

   سلام وقت بخیر.در دانشگاه های مختلف متفاوته.

 16. زهرا
  26 مهر 1400 ساعت 00:39

  من بخوام ب جای مرخصی انصراف بدم از ترم اول باید هزینه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   26 مهر 1400 ساعت 12:33

   سلام وقت بخیر بله برای انصراف باید 25% شهریه ثابت بقیه ترمهارو پرداخت کنید

 17. زهرا
  26 مهر 1400 ساعت 00:36

  برای هر ترم مرخصی باید نصف شهریه ثابت رو پرداخت کنیم؟

  • کارشناس ارشد
   26 مهر 1400 ساعت 14:15

   سلام بله

 18. زهرا
  26 مهر 1400 ساعت 00:24

  سلام من دانشجوی کارشناسی پیوسته بودم . و ترم یکو مرخصی گرفتم . نصف شهریه ثابت رو دادم این پول بهم برنمیگرده؟ و اگ بخوام مرخصیمو ب انصراف تبدیل کنم باید چیکار کنم؟ و اینکه در صورت انصراف باید هزینه ای پرداخت کنم؟ و اینکه من میخوام واسه ی کنکور بخونم و در صورتی ک روزانه قبول شم میتونم پول شهریمو بابت مرخصی بگیرم یا خیر؟ و در صورت مرخصی ب والدین اطلاع داده میشه یا فقط در صورت انصراف؟

  • کارشناس ارشد
   26 مهر 1400 ساعت 14:12

   سلام وقت به خیر در صورت انصراف از دانشگاه آزاد شهریه پرداختی برگشت داده نمی شود.در صورت انصراف بعد از ثبت نام اصلی مشمول پرداخت جریمه می شوید.

  • کارشناس ارشد
   26 مهر 1400 ساعت 14:15

   سلام وقت بخیر.شرایط انصراف از دانشگاه ازاد به این صورت هست که نصف شهریه ثابت ضربدر تعداد ترم های باقی مونده رو باید پرداخت کنید.شهریه ای هم که بابت مرخصی پرداخت کنید برگشت داده نمیشه.

 19. Mohaddeseh
  23 مهر 1400 ساعت 13:35

  من امسال برای دانشگاه آزاد مامایی ثبت نام کرده و ترم اول آن هستم و کلاسا ۱هفته هست که شروع شده و در کلاس به علت عدم اتصال حضور نداشتم حالا میخواهم از دانشگاه انصراف بدم و⅗شهریه را پرداخت کردم آیا شهریه به من بازگردانده میشود و هزینه انصراف دارد؟و مدارکم را بدون هزینه باز میگردانند؟

  • کارشناس ارشد
   1 آبان 1400 ساعت 12:12

   سلام وقت بخیر.شرایط انصراف از دانشگاه ازاد را بررسی کنید.در خصوص شهریه تصمیم گیری به عهده دانشگاهست.

 20. مهیا
  23 مهر 1400 ساعت 13:30

  من امسال برای دانشگاه آزاد مامایی ثبت نام کرده و ترم اول آن هستم و کلاسا ۱هفته هست که شروع شده و در کلاس به علت عدم اتصال حضور نداشتم حالا میخواهم از دانشگاه انصراف بدم و⅗شهریه را پرداخت کردم آیا شهریه به من بازگردانده میشود و هزینه انصراف دارد؟و مدارکم را بدون هزینه باز میگردانند؟

  • کارشناس ارشد
   24 مهر 1400 ساعت 15:36

   سلام وقت به خیر هزینه ی پرداخت شده برگشت داده نمی شود.علاوه بر آن شما مشمول جریمه ی انصراف هم میشوید.

 21. علی
  22 مهر 1400 ساعت 16:48

  سلام ، بنده ورودی سال ۹۱ هستم به دانشگاه ازاددر مقطع کارشناسی … از سال ۹۱ تا ۹۵ مشغول تحصیل در رشته کامپیوتر بودم ، اما سال ۹۵ بنابر دلایلی ترم ۸ از دانشگاه انصراف دادم… اما یکسال بعد مجدد در همان دانشگاه در رشته بدون ازمون در مقطع کارشناسی ثبت نام کردم. تیر ۱۴۰۰ من در ترم ۸ درسم تموم شده بطور کامل در مقطع کارشناسی. اما حدود ۵ واحد مونده که باید تطبیق بدمشون و بشم فارغ التحصیل کارشناسی…
  با این شرایط من مجدد میخوام اون ۵ واحد تطبیقم بمونه و از دانشگاه انصراف بدم… ایا میشه دوباره انصراف داد یا خیر؟؟ هرجور شده باید انصراف بدم که همون دیپلمه بمونم… غیر از این راه دیگه ای هم هست؟؟ دانشجوی مشمول سربازی هم هستم.

  • کارشناس ارشد
   25 مهر 1400 ساعت 09:33

   سلام وقت بخیر.اگر بیشتر از هشتاد واحد پاس کرده باشید دانشگاه بهتون مدرک معادل کاردانی میده.بخاطر نظام وظیفتون بیشتر از یکبار هم نمیتونید انصراف بدید.

 22. ...
  20 مهر 1400 ساعت 14:49

  سلام ببخشید من رشته مدیریت بر اساس سوابق دانشگاه ازاد ثبتنام غیر حضوری انجام دادم تکمیل شده و شماره دانشجویی دائم ایجاد شده برام ولی هنوز شهریه پرداخت نکردم میتونم انصراف بدم جریمه باید پرداخت کنم ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   21 مهر 1400 ساعت 11:18

   سلام وقت بخیر اگر مدارک رو حضورا تحویل دانشگاه ندادید نیازی به انصراف نیست

 23. مینو
  16 مهر 1400 ساعت 01:21

  سلام وقتتون بخیر من دانشجو دانشگاه ازاد بودم و یک ترم را پاس کردم و در حالی که دانشجو بودم دوباره کنکور دادم و یک رشته دیگر در دانشگاه ازاد قبول شدم ایا برای انصراف از دانشگاه قبلی باید جریمه بدم تا دانشگاه دومی رو برم؟

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 13:58

   سلام
   بله .باید جریمه پرداخت کنید

   • آرزو
    21 مهر 1400 ساعت 15:20

    سلام…بنده ترم یک دکترای تخصصی علم اطلاعات و دانش شناسی ورودی ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد هستم….شهریه یک ترمم رو بطور کامل پرداخت کردم…آیا میتوانم انصراف دهم و اینکه تکلیف شهریه چه میشه!؟؟؟؟آیا برگشت میشه!؟؟؟؟

    • کارشناس ارشد
     21 مهر 1400 ساعت 15:25

     سلام وقت به خیر امکان انصراف وجود دارد اما شهریه برگشت داده نمی شود.

 24. آرمان
  14 مهر 1400 ساعت 19:09

  سلام وقت بخیر
  من بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران قبول شدم ولی بدلیل اینکه دانشگاه خوابگاه ندارد نتوستم برم برای مهر
  درضمن انتخاب واحدم نکردم
  خواستم ببینم نیازی به انصراف است ؟و عواقبش چی هستش ؟

  • کارشناس ارشد
   14 مهر 1400 ساعت 21:34

   سلام وقت بخیر
   در صورت عدم ثبت نام نیازی به انصراف نیست و عواقبی ندارد

 25. امیرعلی
  10 مهر 1400 ساعت 23:16

  سلام ، ببخشید من دانشجوی روانشناسی ورودی ۹۹ دانشگاه پیام نور بودم که امسال پرستاری قبول شدم و از رشته قبلی انصراف دادم
  در حال حاضر در کارنامه سبز کنکور شهر خودم هم پذیرفته شدم
  من چون قبلا یکبار انصراف دادم الان امکان استفاده از کارنامه سبز را دارم ؟
  شرایط انتقال چطور ؟
  یعنی چون یکبار انصراف دادم الان تغییر محل تحصیل با کارنامه سبز یا انتقالی هم امکان پذیر هست؟

 26. پریا
  10 مهر 1400 ساعت 19:37

  سلام من دانشجو ترم سه در دانشگاه ازاد هستم در کنکور ۱۴۰۰ دولتی قبول شدم حتما باید قبل از ثبت نام در دانشگاه دولتی انصراف بدیم؟ یا بعدش هم میشه

  • کارشناس ارشد
   14 مهر 1400 ساعت 19:02

   سلام
   در صورت تمایل به ثبت نام در دانشگاه دولتی ای که پذیرفته شده اید باید انصراف خود را قبل از ثبت نام از دانشگاه اعلام کنین.

 27. علي
  10 مهر 1400 ساعت 13:37

  سلام
  من يك سري ترم يك از دانشگاه ازاد انصراف دادم
  الان ترم ٣ هستم در واحدي ديگر
  ما يه نقل و انتقالات داريم به تهران
  ايا منم ميتونم از اينجا انصراف بدم و برم تهران تو واحده ديگه؟يا انتقالي بگيرم؟ دانشگاه ميگه نميشه شما كه شرط معدل بوديد انتقالي بديم

  • کارشناس ارشد
   19 مهر 1400 ساعت 21:48

   سلام نظر آخر رو دانشگاه می ده

 28. Mahdi
  9 مهر 1400 ساعت 12:54

  سلام من سه ترم دانشگاه آزاد درس خواندم و امسال کنکور دادم و در یک دانشگاه دولتی قبول شدم . آیا میتونم از دانشگاه آزاد انصراف بدم ؟ یا شرایطی خاصی داره؟؟ با تشکر

  • کارشناس ارشد
   14 مهر 1400 ساعت 22:45

   سلام بله نمیتونید همزمان هم در آزاد تحصیل کنید هم روزانه باید حتما انصراف بدی

 29. سیاوش
  7 مهر 1400 ساعت 23:31

  سلام.من از دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و بعد از یک ترم انصراف دادم.ایا میتونم دوباره برگردم ادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   8 مهر 1400 ساعت 10:32

   سلام وقت بخیر دوست عزیز در صورتی که دانشگاه مورد نظر قبول کند مشکلی ندارد در غیر این صورت اقدام به ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن یا مهر اقدام کنید موفق باشید

 30. محمد
  1 مهر 1400 ساعت 08:01

  سلام خسته نباشید میخواستم از شرایط حق انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور استفاده کنم میشه اول شروع سال تحصیلی از دانشگاه های غیر انتفاعی ۳ ترم مرخصی تحصیلی بگیرم و برای کنکور بخونم و بعد از اعلام نتایج انصراف بدم

  • کارشناس ارشد
   1 مهر 1400 ساعت 16:30

   در وقت بخیر.در صورت موافقت دانشگاه میتونید سه ترم مرخصی بگیرید و برای کنکور بخونید.

 31. محمد
  1 مهر 1400 ساعت 07:57

  سلام خسته نباشید میخواستم از شرایط حق انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور استفاده کنم

 32. Negin
  28 شهریور 1400 ساعت 15:15

  سلام
  من دو ترم به صورت بدون ازمون داخل یک واحد دانشگاهی گذروندم
  امسال کنکور دادم و فقط میخوام دانشگاهمو عوض کنم
  یعنی از یک واحد دانشگاه ازاد برم یک واحد دیگه
  بازم باید هزینه انصراف رو پرداخت کنم؟
  انتقالی نمیتونم بگیرم چون بدون ازمون بودم

  • کارشناس ارشد
   28 شهریور 1400 ساعت 15:25

   سلام وقت بخیر در شرایط انصراف دانشگاه ازاد بایستی هزینه انصراف را پرداخت کنید.

 33. مشرف
  28 شهریور 1400 ساعت 01:37

  با سلام
  من کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم و حدودا سه ترم دانشگاه آزاد بودم که ادامه ندادم
  تا چه زمانی وقت دارم که انصراف بدم که دانشگاه دولتی ثبت نام کنیم؟
  آیا زمان خاصی وجود دارد؟ امکان دارد صبر کنیم تا نتایج کنکور اعلام شود بعد انصراف دهیم و دانشگاه دولتی ثبت نام کنیم؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   28 شهریور 1400 ساعت 11:30

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه های ازاد و پیام نور و غیر انتفاعی مجاز هستید که تا نتایج انصراف ندید اما برای دانشگاه سراسری باید تا اسفند حتما انصراف میدادید .

 34. سیلوانا
  20 شهریور 1400 ساعت 20:52

  سلام
  من ترم دو ارشد بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد هستم…این ترم هم انتخاب واحد کردم… ولی میخوام دوباره ارشد بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنم و رشتمو تغییر بدم …عملا ب ی دانشگاه دیگ برم ولی ازاد و همین ترم… ایا بازم باید جریمه بدم یا هزینه ی ترم جدید ک پرداخت کردم منتقل میشه دانشگاه جدید؟ ..ممنون میشم راهنماییم کنید

  • کارشناس ارشد
   22 شهریور 1400 ساعت 10:26

   سلام وقتتون بخیر ….باید منتظر دفترچه در ابان ماه بمونید

   • سهیل
    13 مهر 1400 ساعت 19:41

    سلام
    بنده آزاد کرج نوشتم ، فقط کد دانشجویی دائم گرفتم ازشون . یعنی مدارک دیپلم و مابقی همگی پیش خودمه و مابقی مراحل پیش نرفت . الان بنده میخام از آزاد کرج انصراف بدم ، یا کنکور سال بعد شرکت کنم یا اینکه برم آزاد شهر خودم قزوین . الان سوالم اینه بخاطر این انصراف باید شهریه بدم ؟
    اگه آره تقریبا چقدر میگیرن از من ؟

    • کارشناس ارشد
     19 مهر 1400 ساعت 18:20

     سلام
     در صورتی ک شهریه پرداخت کرده باشید و انتخاب واحد براتون انجام شده باشد با دادن نصف شهریه ثابت میتونید انصراف بدید
     شرایط شما برای بحث انتقالی باید توسط کارشناسان ما بررسی بشه، حهت اطلاعات بیشتر میتونید تماس بگیرید

 35. پرستو کاظمی
  16 شهریور 1400 ساعت 01:15

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم ۲روانشناسی استان اردبیل هستم
  به دلیل نقل مکان مجبورم از دانشگاه انصراف داده و در دانشگاه شهر ساری ثبت نام کنم
  میخواستم بدونم این ۲ترمی که خوندم در سامانه ثبت میشه یا دوباره باید اون درس هارو بخونم؟؟؟و از ترم ۱ شروع میکنم یا ترم ۳؟؟

  • کارشناس ارشد
   17 شهریور 1400 ساعت 16:45

   سلام میتونی در صورت انصراف واحدهای پاس کرده رو ببری دانشگاه ازاد ساری تطبیق بزنید

 36. علی
  11 شهریور 1400 ساعت 00:57

  سلام خسته نباشید من یک ترم دانشگاه ازاد درس خوندم و. هیج درسی هم پاس نکردم ولی حالا میخوام برم انصراف بدم میخواستم بدونم مشمول جریمه میشم یا نه

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 15:28

   سلام وقتتون بخیر … ببینید به صورت عمومی جریمه تعریف شده است اما میتوانید هماهنگی های لازم را با دانشگاه انجام دهید

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 15:29

   سلام وقت به خیر برای انصراف از دانشگاه آزاد موظف به پرداخت جریمه هستید.

 37. دنیا صفری
  2 شهریور 1400 ساعت 14:03

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم دوم دانشگاه ازادم میخوایم نقل مکان کنیم به شهر دیگه اگر الان که شهریوریم نرم انصراف دی ماه برم خودشون مهر‌ماه برام انتخاب واحد میکنن؟ چون نمیخوام انتخاب واحد کنم بمونم همینجور تا دی انصراف بدم و برم

  • کارشناس ارشد
   11 شهریور 1400 ساعت 13:42

   منظورتون از انتخاب واحد توسط خود دانشگاه چیه؟!

 38. محمد
  31 مرداد 1400 ساعت 01:48

  اگر همین شرایط رو داشته باشم و از سربازی هم معاف باشم

 39. Vida
  23 مرداد 1400 ساعت 19:33

  سلام من دوترم در دانشگاه ازاد(براساس سوابق تحصیلی ثبت نام کرده بودم) درس خوندم الان تو دانشگاه سراسری قبول شدم باید از دانشگاه ازاد انصراف بدم؟ واینکه باید جریمه انصراف پرداخت کنم.؟

  • moshaverarshad
   24 مرداد 1400 ساعت 11:25

   سلام
   بله جهت اینک شما بخوایین دانشگاه سراسری ادامه تحصیل بدین و برای اینکار ابتدا باید انصراف بدین از دانشگاه ازاد و برای انصرافتون جریمه هم باید پرداخت کنید

 40. علی
  18 مرداد 1400 ساعت 12:11

  سلا خسته نباشید .
  من پارسال پیام نور ثبت نام کردم ولی دو ترم رو مرخصی گرفتم و نرفتم دانشگاه الان میخام تو دانشگاه ازاد یه رشته ای رو انتخاب کنم و ادامه تحصیل بدم.اگر از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و دانشگاه ازاد ثبت نام کنم و سال دیگ کنکور شرکت کنم و دانشگاه روزانه قبول بشم میتونم از ازاد انصراف بدم و روزانه رو ثبت نام کنم یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   24 مرداد 1400 ساعت 11:44

   سلام وقتتون بخیر.
   باید شرایط نظام وظیفتون بررسی شود!

 41. مهرشاد
  15 مرداد 1400 ساعت 20:34

  سلام من از رشته با ازمون دانشگاه ازاد انصراف دادم بازم میتونم با کنکور دادن رشته با ازمون دانشگاه ازاد بخونم یا فقط بدون ازمون میتونم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   25 مرداد 1400 ساعت 13:55

   سلام وقتتون بخیر.
   مانعی برای شرکت در کنکور وجود ندارد.

 42. حسین
  2 مرداد 1400 ساعت 01:06

  عرض سلام و خسته نباشید.
  ببخشید من 4 ترم دانشگاه دولتی درس خوندم و انصراف دادم و کنکور 1400 شرکت کردم؛ احتمالا قبول نمیشم؛ امکانش هست که دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم(معافیت سربازی ندارم) و دوباره سال 1401 کنکور بدم؟!!
  خواهش میکنم جواب بدین

  • moshaverarshad
   2 مرداد 1400 ساعت 10:43

   سلام اگه انصراف بدی میتونی دانشگاه ازاد بدون کنکور رشته انتخاب کنی تا معافیت تحصیلی بگیری

 43. زهرا
  1 مرداد 1400 ساعت 13:33

  سلام،خسته نباشید،من اول کارشناسی پیوسته فیزیک بودم ولی به دلایلی انصراف دادم و مدرک کاردانی گرفتم،بعد همون سال کاردانی به کارشناسی حسابداری رفتم و الان این ترم کارشناسی ناپیوسته میگیرم،کنکور ارشد شرکت کردم امسال ولی به احتمال زیاد قبول نمیشم و باید صبر کنم تا سال بعد،میخواستم توی این یکسال بیکار نمونم و یه رشته ای رو تو دانشگاه
  آزاد از اول شروع کنم و هر وقت که ارشد قبول شدم از اون رشته انصراف بدم،الان خوندم هر کسی ففط یکبار میتونه از تحصیل انصراف بده،با توجه به اینکه من دخترم و نظام وظیفه ندارم،این برای منم مشکل ایجاد میکنه؟
  و اینکه من این ترم فارغ التحصیل میشم ولی مدرک کارشناسیم چند ماه دیگه آماده میشه،الان اگه من کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد،نمیگن همزمان تو ۲رشته هستم؟

  • moshaverarshad
   2 مرداد 1400 ساعت 11:10

   سلام اگه تا پایان شهریور فارغ التحصیل بشی میتونی از مهر رشته جدید بخونی و میتونی انتخاب رشته کنی مانعی ندارهولی برای ارشد حتما باید مرتبط ادامه بدی

 44. زهرا
  1 مرداد 1400 ساعت 10:29

  سلام،خسته نباشید،من اول کارشناسی پیوسته فیزیک بودم ولی به دلایلی انصراف دادم و مدرک کاردانی گرفتم،بعد همون سال کاردانی به کارشناسی حسابداری رفتم و الان این ترم کارشناسی ناپیوسته میگیرم،کنکور ارشد شرکت کردم امسال ولی به احتمال زیاد قبول نمیشم و باید صبر کنم تا سال بعد،میخواستم توی این یکسال بیکار نمونم و از اول یه رشته ای رو تو دانشگاه آزاد از اول شروع کنم و هر وقت که ارشد قبول شدم از اون رشته انصراف بدم،الان خوندم هر کسی ففط یکبار میتونه از تحصیل انصراف بده،با توجه به اینکه من دخترم و نظام وظیفه ندارم،این برای منم مشکل ابجاد میکنه؟

  • moshaverarshad
   2 مرداد 1400 ساعت 11:22

   سلام اگه تا پایان شهریور فارغ التحصیل بشی میتونی از مهر رشته جدید بخونی و میتونی انتخاب رشته کنی مانعی ندارهولی برای ارشد حتما باید مرتبط ادامه بدی

 45. امیرحسین 9
  25 تیر 1400 ساعت 00:15

  سلام من دانشگاه آزاد ثبت نام کردم یک ترم خوندم ولی هیچ درسی را پاس نکردم و بعد از چند وقت به دلیل مشکل مالی انصراف دادم الان دوباره می‌خوام دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم میخواستم ببینم امکان هست ؟?

  • کارشناس ارشد
   26 تیر 1400 ساعت 10:57

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله میتوانید با توجه به انصراف از دانشگاه ازاد رو داشته اید اقدام به ثبت نام بدون کنکور کنید در دانشکاه ازاد و یا سایر دانشگاه های مقطع لیسانس موفق باشید

 46. امیرحسین ب
  25 تیر 1400 ساعت 00:14

  سلام من دانشگاه آزاد ثبت نام کردم یک ترم خوندم ولی هیچ درسی را پاس نکردم و بعد از چند وقت به دلیل مشکل مالی انصراف دادم الان دوباره می‌خوام دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم میخواستم ببینم امکان هست ؟

  • کارشناس ارشد
   2 مرداد 1400 ساعت 14:55

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه اقایون 1 بار امکان انصراف به هر دلیلی را دارند و برای بار دوم اگر جایی ثبت نام کنند و مجدد انصراف داده دهید مشمول خدمت نظام وظیفه میشوید موفق باشید

  • آرش
   18 شهریور 1400 ساعت 12:49

   سلام من قبلا ی ترم دانشگاه ازاد کامپیوتر خوندم و انصراف دادم و الان ترم 4 رشته حسابداری دانشگاه ازادم
   میخوام بدونم ایا میشه کنکور شرکت کنم و درصورت قبولی وارد رشته جدید بشم؟

   • کارشناس ارشد
    22 شهریور 1400 ساعت 09:10

    سلام وقت بخیر.
    در هر مقطع فقط یکبار میتونید انصراف بدید و اگر بیش از یکبار انصراف بدید باید وارد خدمت سربازی بشید!

 47. محمد
  24 تیر 1400 ساعت 14:59

  سلام وقت بخیر بنده ترم دوم دانشگاه ازادم بنظرتون میتونم الان انصراف بدم و مهرماه یه رشته دیگه توی همین دانشگاهی که الان هستم ادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   24 تیر 1400 ساعت 15:26

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز با توجه به سوال مطرح شده در خصوص شرایط انصراف از دانشگاه ازاد باید بگم که در صورتی که تراز ان دانشگاه برای رشته جدید مورد نظر خود را داشته باشید که ب در صورتی است که ان رشته رو در زمان انتخاب رشته دانشگاه ازاد انتخاب کرده باشید میتوانید که از طریق شرایط تغییر رشته استفاده کنید و مانند دانشجو انتقالی با شما برخورد شود ولی باید در زمانی که سایت نقل و انتقال دانشگاه ازاد که منادا هست اقدام کنید

 48. saeed
  4 تیر 1400 ساعت 19:17

  سلام وقت بخیر خسته نباشین من ترم هشت مهندسی کامپیوتر پیوسته دانشگاه دولتی بودم و امروز از دانشگاه انصراف دادم وبار اولم هست که انصراف میدم میخاستم بدونم برای ورودی مهر امسال میتونم برای تحصیل مجدد در رشته حسابداری دانشگاه آزاد اقدام کنم ؟در ضمن من سربازی هم نرفتم میخام بدونم از بابت نظام وظیفه به مشکل نمیخورم ؟برای کنکور سراسری 1400 هم اصلا ثبت نام نکردم .

 49. مهدی
  15 خرداد 1400 ساعت 00:13

  سلام من ورودی مهر97 پیام نورم و تا الان حدود60 واحد پاس کردم میخوام بهمن1400 انصراف بدم و کنکور1401 شرکت کنم..اگه قبول شم اجازه میدن ثبت نام‌کنم یا نه بخاطر قوانین خدمت و سنوات تحصیلی

  • moshaverarshad
   18 خرداد 1400 ساعت 17:20

   سلام بله بشرطی که اولین باری باشه که انصراف میدید

   • مهدی
    19 خرداد 1400 ساعت 10:57

    با شرایطی ک ذکر‌کردم الان باید مدرک کاردانی بگیرم یا نگیرم؟ یعنی اگه مدرک کاردانی بگیرم دیگه دانشگاه جدید ثبت نام نمیکنن؟

 50. اسما
  10 خرداد 1400 ساعت 22:04

  سلام من یه سوال داشتم من سال 98 یه رشته ای تو دانشگاه دولتی درس خوندم و انصراف دادم الان یه رشته ای شبانه میخونم اگه امسال تو رشته ای ک میخوام قبول شم میتونم اون رشته رو انصراف بدم دوباره؟؟

  • moshaverarshad
   11 خرداد 1400 ساعت 14:52

   سلام اسما
   بله میتونین انصراف بدین پس از پرداخت جریمه دانشگاه فعلی

 51. محمد امین شاکری
  27 اردیبهشت 1400 ساعت 22:07

  سلام من ی سوال داشتم من یک بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم وبعد از انصراف دوباره در دانشگاه مشغول به تحصیل شدم و هزینه انصراف نپر داختم میخواستم بدونم اگر دوباره از دانشگاه انصراف بدم و دوباره در یک رشته دیگر در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل بشم و هزینه انصراف پرداخت نکنم

  • moshaverarshad
   4 خرداد 1400 ساعت 16:18

   سلام اقایون کلا یکبار حق انصراف دارن و در هر بار انصراف نصف شهریه ترم رو ازت بعنوان جزیمه میگیرن

  • امید
   8 مرداد 1400 ساعت 13:00

   سلام..
   من مهر سال 98 از دانشگاه ازاد و تو کنکور شرکت کردم اما قبول نشدم برج 9 سال 99 رفتم سربازی بنظرتون میتونم مهر سال 400 ایست خدمت بزنم و دانشگاه ازاد یا پیام نور ثبت نام کنم بعد برا کنکور 401 بخونم اگه قبول شدم از دانشگاه انصراف بدم و برا دانشگاه دولتی که قبول شدم ثبت نام کنم..؟ لطفا جواب بدین خیلی مهمه🌹

   • moshaverarshad
    10 مرداد 1400 ساعت 09:24

    سلام در صورتیکه کنکئر بدید و از دانشگاه خوب پذیرش بگیرید میتونید ایست خدمت بگیرید و ادامه تحصیل بدید

 52. سهیل
  26 اردیبهشت 1400 ساعت 09:51

  سلام من دانشجوی ترم ۲ مهندسی کامپیوتر در یک واحد دانشگاه ازاد تهران هستم می تونم انصراف بدم و در واحد دیگه آزاد تهران ثبت نام کنم و ادامه تحصیل در همین رشته رو بدم؟چون انتقالی برای دانشجوی بدون کنوکور وجود نداره ظاهرا

 53. Mohammad
  24 اسفند 1399 ساعت 18:41

  سلام . من سال 98 برای اینکه سربازی نرم و فرصت ی کنکور دیگه داشته باشم در یک دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کردم . دو ترم مرخصی گرفتم و خوندم و کنکور 99 را دادم و پرستاری ازاد قبول شدم و الانم دانشجوی ترم 2 پرستاری ازادم . همانطور که میدونین دانشجوی دانشگاه ازاد میتونه برخلاف روزانه بدون انصراف از دانشگاه کنکور بده . میخاستم بدونم با توجه به اینکه یک بار در مقطع لیسانس انصراف دادم اگه در کنکور 1401 شرکت کنم و یکی از رشته های پزشکی دندون دام که مقطع دکتری محسوب میشن نه لیسانس را در روزانه قبول شم . میتونم از دانشگاه ازاد انصراف بدم و برم روزانه یکی از اینارو بخونم؟ بنده یکبار در مقطع لیسانس از یک دانشگاه غیر انتفاعی انصراف دادم همانطور که گفتم و در یک مقطع نمیشه دوبار انصراف داد فکر کنم .

 54. Bi nam
  17 اسفند 1399 ساعت 21:00

  سلام وقت بخیر ببخشید من از دانشگاه ازاد یه شهر که ترم یکو خوندم میخوام بیام شهر خودمون ترم دورو بخونم توی دانشگاه ازاد شهر خودمون ولی اول باید ثبت نام انجام بشه تو دانشگاه ازاد شهر خودمون تا بهم نامه بدن ببرم دانشگاه قبلی برای انصراف ولی الان هرکاری میکنن با شماره دانشجویی موقع وارد نمیشه که مدارکمو اسکن کنن میزنه شناسه کاربری یا رمز اشتباه آیا سایت مشکل داره یا مشکل دیگ ای هست؟

  • مشاور ارشد
   21 اسفند 1399 ساعت 20:56

   سلام شما نمی تونی با شماره دانشجویی‌ به واحد دانشگاه آزاد دیگه وارد یکی‌دیگه بشی.

 55. الهام
  16 اسفند 1399 ساعت 22:20

  سلام وقتتون بخیر،بنده یه ترم در دانشگاه ازاد و رشته روانشناسی بدون کنکور تحصیل کردم و سه سال پیش انصراف دادم(بخاطر اینکه دانشگاه دولتی قبول شدم و رفتم دولتی درس خوندم)،الان ک بعد چندسال مدرک کارشناسیمو از دانشگاه دولتی گرفتم،تصمیم گرفتم برم دوباره ازاد و همون رشته ای ک انصراف داده بودم رو هم ادامه بدم،میخواستم بدونم اون درسایی ک سه سال پیش تو طول اون یه ترم خونده بودم رو دوباره نیازه مجددا پاس کنم یا اینکه هنوز
  اون نمرات و اطلاعاتم هست و تطبیق میزنن واسم؟

  • مشاور ارشد
   17 اسفند 1399 ساعت 11:36

   سلام و وقت بخیر
   همچین قانونی مصوب نشده ولی معمولا نزدیک ترین جایی که محل زندگی میندازن

  • مشاور ارشد
   17 اسفند 1399 ساعت 11:36

   سلام در صورتی که همون‌ درسا ارائه بشه و‌نمراتتون‌تو اون واحدها بالای ۱۴ باشه میشه تطبیق واحد داد

  • سیاوش
   6 شهریور 1400 ساعت 15:34

   سلام.ورودی سال 97 کارشناسی پیوسته دانشگاه دولتی بوده و نیمه دوم سال 99 از تحصیل انصراف داده و در کنکور 1400 ثبت نام کردم.مشمول خدمت نظام وظیفه هم هستم.
   در صورتیکه امسال در دانشگاه غیر دولتی ثبت نام کنم و در کنکور 1401 قبول شوم،آیا امکان انصراف مجدد از تحصیل(اينبار از دانشگاه غیر دولتی) وجود دارد؟

   • کارشناس ارشد
    11 شهریور 1400 ساعت 16:17

    سلام وقت به خیر شما یکبار فرصت انصراف از تحصیل را در هر یک از دوره ها دارید پس از انصراف دوم از نظر نظام وظیفه و تمدید معافیت تحصیلی دچار مشکل می شوید.

 56. فرانک
  16 اسفند 1399 ساعت 18:57

  با سلام‌. من ترم ۲ ارشد مشاوره دانشگاه ازاد هستم. الان دوباره برا ارشد همین رشته دوباره ثبت نام کردم که در دانشگاه ازاد بهتری قبول شوم . میخواستم بدونم در صورت قبولی امکان انصراف و رفتن به دانشگاه ازاد جدید هست . و اینکه دروس پاس کرده هم قابل انتقال هست

  • مشاور ارشد
   17 اسفند 1399 ساعت 11:38

   سلام امکان انصراف از دانشگاه آزاد دارین
   تطبیق واحداتتون با هماهنگی مدیر اموزشی دانشگاه جدیدتون میسر هست که معمولا قبول نمکنند یا تعداد کمی تطبیق واحد میدهند

 57. دانیال
  13 اسفند 1399 ساعت 13:37

  سلام،در رشته مهندسی پزشکی نیمسال اول آزاد قبول شدم ولی در سایت آموزشیار ثبت نام رو کامل انجام نداده‌ام و مدارک رو ناقص آپلود کردم.در سایت آموزشیار اسمم به عنوان شماره دانشجویی موقت هست.قصد تحصیل در این رشته رو ندارم و من باید از دانشگاه انصراف بدم یا اسمم خط خورده؟ میتونم در کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کنم؟ ممنون

  • مشاور ارشد
   13 اسفند 1399 ساعت 15:27

   سلام به دانشگاه مراجعه کنید در صورت ثبت کد دانشجویی باید برای انصراف از دانشگاه اقدام کنید.

 58. دانیال
  11 اسفند 1399 ساعت 14:53

  سلام ، رشته مهندسی پزشکی مقطع کارشناسی پیوسته آزاد نیمسال اول قبول شدم اما ثبت نام رو در سامانه آموزشیار ناقص انجام دادم و مراحل ثبت نام رو تکمیل نکردم و قصد ندارم که در آزاد درس بخونم.الان که به سامانه آموزشیار مراجعه میکنم مشخصاتم در سایت هست و نوشته شماره دانشجوی موقت.من الان دانشجوی آزاد محسوب میشم و باید انصراف بدم با لازم نیست که انصراف بدم و اسمم خط خورده؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   14 اسفند 1399 ساعت 13:39

   سلام
   در صورتی که تو سیستم اموزشیار مراحل ثبت نامتونو تکمیل نکردین شما به عنوان دانشجو محسوب نمیشین

 59. حسین زینالی
  4 اسفند 1399 ساعت 21:07

  سلام
  من یه بار برا معافیت از سربازی دانشگاه ثبت نام کردم بعدش بعد از دوبار مرخصی بدون یدونه انتخاب واحد انصراف دادم و ازکنکور وارد یک رشته در دانشگاه ازاد شدم الان تکمیل ظرفیت اومده و قبول شدم در رشته خودم در دانشگاهی خوب الان میتونم انصراف بدم ؟
  یا این به منزله انصراف دومه و مشمول سربازی میشم ؟؟

  • مشاور ارشد
   16 اسفند 1399 ساعت 06:10

   سلام با توجه به اینک شما یکبار انصراف دادین دیگ براتون مقدور نیست

 60. نازنین
  4 اسفند 1399 ساعت 16:48

  سلام . ممنونم از پاسخگویی . فقط اینکه من سال 93 در رشته حقوق هم در دانشگاه ازاد کرج پذیرفته شدم ولی بعد از یک ترم انصراف دادم مشکلی برای شرکت در رشته روان شناسی با یکبار قبولی وجود نداره . که من برای بار سوم شرکت کنم

 61. نازنین
  3 اسفند 1399 ساعت 16:47

  سلام وقت شما بخیر . من سال 95 مقطع کارشناسی رشته روان شناسی دانشگاه ازاد کرج پذیرفته شدم ولی برای ثبت نام مراجعه نکردم ایا من مجددا میتونم در همین رشته واحد دانشگاهی پذیرفته بشم امکانش هست ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور ارشد
   4 اسفند 1399 ساعت 04:40

   سلام شما باید دوباره در کنکور سراسری شرکت کنید .

 62. محمد
  25 بهمن 1399 ساعت 16:48

  سلام خسته نباشید
  من یه بار برا معافیت از سربازی دانشگاه ثبت نام کردم بعدش انصراف دادم و ازکنکور وارد یک رشته در دانشگاه ازاد شدم الان تکمیل ظرفیت اومده میتونم در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت وارد یک رشته جدید در دانشگاه آزاد بشم ؟؟ یا این به منزله انصراف دومه و مشمول سربازی میشم ؟؟

 63. Mohammad
  20 بهمن 1399 ساعت 07:54

  سلام وقت بخير
  من دانشجوى دانشگاه ملى بودم،چند وقت پيش انصراف دادم هنوز يكسال نگذشته از تازيخ انصرافم.
  الان ميخوام دانشگاه پيام نور ثبت نام كنم براى معافيت تحصيلى .
  آيا امكان انصراف دوباره و تحصيل در دانشگاه خارج از كشور هستم؟

  • مشاور ارشد
   25 بهمن 1399 ساعت 21:47

   سلام وقت بخیر
   شما ترم‌ چند بودین که انصراف دادین؟؟؟

 64. میثم
  18 بهمن 1399 ساعت 05:06

  سلام.وقت بخیر.من ارشد دانشگاه آزاد (سوابق تحصیلی ) بهمن ۹۹ قبول شدم . شماره دانشجویی دائم هم گرفتم هزینه بیمه و خدمات آموزشی هم پرداخت کردم . ولی شهریه ثابت و متغییر پرداخت نکردم.میخواستم بدونم اگه قصد عدم پرداخت و نهایی کردن ثبت نام داشته باشم باید مبلغی پرداخت کنم؟

 65. مهدی
  8 بهمن 1399 ساعت 08:26

  سلام خسته نباشید من پارسال از دانشگاه پیام نور انصراف دادم رشته های بدون کنکور ترم اول بودم و وارد دانشگاه ازاد شدم الان ترم دومم رشته حسابداری الان میخام انصراف بدم از دانشگاه ازاد و برم خدمت و برگردم دوباره ثبت نام کنم دانشگاه یا پیام نور یا دانشگاه ازاد میخاستم بدونم اگر کارت پایات خدمت بگیرم میتونم ثبت نام دوباره کنم و درسهایی که پاس کردم تطبیق داده میشه یا نه
  با تشکر

  • مشاور ارشد
   10 بهمن 1399 ساعت 19:24

   سلام بله اگر پایان خدمت داشته باشید می تونید برای ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام کنید و دروس پایه را تطبیق دهید.

 66. جواد
  7 بهمن 1399 ساعت 15:15

  سلام
  من قبلا دانشگاه آزاد حسابداری میخوندم و انصراف دادم و تو همون دانشگاه آزاد میکروبیولوژی میخونم و خدمت سربازی هم نرفتم.الان بعده امتحانات بهمن میخام انصراف بدم و کنکور 1400بدم و برم سربازی.اگر حین خدمت سربازی بگن ک کنکور قبول شدم دانشگاه روزانه باوجود اینکه دوبار انصراف دادم از آزاد میتونم ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه و بعده اتمام دانشگاه ادامه خدمتم رو شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   7 بهمن 1399 ساعت 17:41

   سلام شما دلیل انصراف از دانشگاه آزادتون چیشه؟؟؟ بله میتونید از ایست خدمتی بهرمند شوید ولی شرایطش خیلی سخته

 67. محمدامین
  3 بهمن 1399 ساعت 18:51

  سلام خسته نباشید من حقیقتا دانشگاه آزاد می خونم مقطع کارشناسی پیوسته ترم اول هم هستم اما قصد شرکت کردن در کنکورسراسری رادارم و از حق یک بار انصراف هم استفاده نکردم می خواستم بدونم پس قبولی در رشته مورد نظرم می تونم از حق یک بار انصراف از تحصیل استفاده کنم و ایا ممکن که دانشگاه با انصرافم موافقت نکنه هزینه انصراف هم مشکلی نداره برام ممنون میشم کمکم کنید

  • مشاور ارشد
   3 بهمن 1399 ساعت 20:25

   سلام شما شرایط انصراف از دانشگاه آزاد رو‌ دارید و دانشگاه با انصراف شما مشکلی نداره می تونید در کنکور سراسری شرکت کنید.

 68. محمد رضا رفیع
  30 دی 1399 ساعت 18:38

  سلام وقت بخیر
  من 31 بهمن پارسال سنوات ارفاقی دانشگاهم تمام شد و از اونجایی که گویا تا یک سال بعد از انصراف، ترک، یا فارق التحصیلی فرصت دارن دانشجو ها که برای خدمت اقدام کنن من تا 31 بهمن 99 فرصت دارم.
  آیا برم دانشگاه انصراف بدم میتونم دوباره همون رشته رو تطبیق بزنم و ادامه شو بخونم ؟ تاحالا انصراف ندادم

 69. امیرحسین
  25 دی 1399 ساعت 16:58

  سلام من یک بار کنکور دادم از ازاد رامسر اومدم ازاد تهران حالا میشه انصراف بدم برم پیام نور؟

  • مشاور ارشد
   26 دی 1399 ساعت 20:50

   سلام شما اگه شرایط انصراف از دانشگاه آزاد رو‌می پذیرید ایرادی نداره می تونید اقدام کنید.

 70. رضا
  23 دی 1399 ساعت 09:02

  سلام من یک ترم در رشته مدیریت بیمه در دانشگاه ازاد درس خواندم بعد از یک ترم انصراف دادم و در همان دانشگاه یک ترم رشته مدیریت امور مالی خوانم میتونم دوباره انصراف بدم؟

 71. روزبه
  6 دی 1399 ساعت 07:03

  سلام خسته نباشید، من کنکور ۹۹ دادم و روزانه تهران قبول شدم و همزمان سوابق تحصیلی هم شرکت کرده بودم و دانشگاه غیر انتفاعی در تهران هم (قبل از اعلام نتایج کنکور) قبول شدم. هردو را ثبتنام کردم (چون زمان ثبت نام غیر انتفاعی محدود بود و آخرین مهلتش قبل از اعلام نتایج کنکور بود)
  بعد از اینکه دانشگاه سراسری قبول شدم و ثبتنام کردم، از دانشگاه غیر انتفاعی مذکور انصراف دادم، و هزینه رو بهم برگردوندند. اما حالا قصد دارم از دانشگاه دولتی هم انصراف بدهم و به دانشگاه علمی کاربردی شهر خودمان ثبتنام کنم. آیا امکانش هست که اینکار را بکنم یا اینکه چون یکبار انصراف داده ام امکان ندارد؟
  -درضمن ورودی ترم بهمن هستم.
  تشکر.

 72. حسین
  2 دی 1399 ساعت 08:09

  سلام من دانشگاه ازاد ثبت نام کردم ترم یکم میخواسم ببینم میشع از این دانشگاه استعفا بدم و تو یه دانشگاه ازاد دیگه با رشته ی متفاوت تر از ترم یک شروع کنم؟

  • مشاور ارشد
   3 دی 1399 ساعت 21:20

   سلام بله شما می تونید در صورت قبولی در دانشگاه آزاد از دانشگاه فعلی انصراف دهید و حتی اگر دروس پایه رو پاس کردید انتقال دهید.

 73. معصومه ترابیان
  2 دی 1399 ساعت 00:41

  سلام
  من دانشگاه آزادتهران براساس سوابق تحصیلی رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی ثبت نام کردم دانشگاه انتخاب واحد برام کرده شهریه پرداخت نکردم وداخل کلاس ها هم شرکت نکردم ،جوری که داخل اینترنت نوشته بود به ما انتقالی نمیدن میخاستم ببینم میشه از دانشگاه آزاد تهران انصراف بدم و ورودی بهمن براساس سوابق تحصیلی در شهر قم ثبت نام مجدد انجام بدم؟

 74. معین
  22 آذر 1399 ساعت 10:13

  سلام. خسته نباشيد
  سال 95 بعد از 4 ترم تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل معدل پایین از دانشگاه آزاد انصراف دادم و تنها دفاع از پایان نامه مونده بود. آیا امکان برگشت و ادامه تحصيل در همان دانشگاه و رشته هست؟

 75. ندا
  15 آذر 1399 ساعت 16:45

  سلام من رشته مکانیک ازاد سه ترم ثبت نام کردم بعد کنکور دادم مهندسی پزشکی ازاد همون واحد قبول شدم حالا می خوام مهندسی پزشکی و بخونم و از مکانیک انصراف بدم امکانش هست هزینه انصراف از رشته ی قبلیمو ندم ؟

 76. علیرضا رییسی
  14 آذر 1399 ساعت 21:15

  سلام
  اگه ترم یک کارشناسی ارشد حسابداری باشم بخوام انصراف بدم باید نصف شهریه ثابت یک ترم رو جریمه بدم؟؟؟

 77. حسن
  14 آذر 1399 ساعت 08:32

  نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
  باسلام.من ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد ورودی ۹۹-۴۰۰ قبول شدم و مبلغی را به عنوان شهریه ثابت پرداخت وکردم و انتخاب واحد برای من انجام شده است و الان می خواهم انصراف بدم.قبل از شروع کلاس ها به دلیل شرایط تعطیلی دو هفته ای ویروس کرونا موفق به حضور در دانشگاه جهت پرکردن فرم های مربوطه نشدم.خواهشمند است در خصوص شهریه پرداختی و انصراف من راهنمایی بفرمایید؟آیا مشمول جریمه می شوم؟ با تشکر

  • مشاور ارشد
   14 آذر 1399 ساعت 16:42

   سلام همان طور که در مقاله شرایط انصراف از دانشگاه آزاد گفته شده است بله شما مشمول جریمه انصراف از دانشگاه آزاد خواهید شد

 78. کسری
  14 آذر 1399 ساعت 00:51

  سلام. اگه بدون انصراف از دانشگاه آزاد یک رشته بدون کنکور در دانشگاه آزاد دیگری ثبت نام کنیم. سپس از دانشگاه آزاد اولی انصراف دهیم. می‌توانیم معافیت تحصیلی را برای 5 سال تمدید کنیم در مقطع کارشناسی پیوسته؟!

  • مشاور ارشد
   14 آذر 1399 ساعت 16:44

   سلام شما نمی تونید برای دریافت کسری بیشتر از دانشگاه آزاد انصراف دهید و لحاظ نخواهد شد

 79. مادر دانشجو
  13 آذر 1399 ساعت 22:58

  سلام،پسرم کاردانی ازاد بود ،انصراف داد رفت کارشناسی با آزمون ترم اول و خوند،میتونه آزاد انصراف دوم بده بره دانشگاه نیروی انتظامی امین،پذیرش میکنن و انصراف دوم قبول میشه؟
  با تشکر

 80. عليرضا
  13 آذر 1399 ساعت 22:05

  سلام،خسته نباشيد
  من سال ٩٥ از دانشگاه آزاد انصراف دادم و مجدد تو يك رشته ي ديگه ثبت نام كردم
  الان معافيتم تموم شده و نميتونم ادامه تحصيل بدم
  ميخواستم بپرسم اگر الان مجدد انصراف بدم،برم خدمت و برگردم بازم ميتونم تو يه رشته ي ديگه ثبت نام كنم؟

  • مشاور ارشد
   14 آذر 1399 ساعت 16:48

   سلام بله شما اگه کارت پایان خدمت داشته باشید می تونید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنید .

 81. اصغر
  7 آذر 1399 ساعت 08:46

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اگر کسی دوران انتخاب رشته پیام نور مجاز شده بود اما ورودی مهر آزاد ثبت نام کرده میتونه تو تکمیل ظرفیت پیام نور شرکت کنه و درصورت قبولی از آزاد انصراف بده بیاد پیام نور تحصیل کنه ممنون

 82. مسعود
  3 آذر 1399 ساعت 18:27

  سلام. خسته نباشيد
  من بهمن ماه سال ٩٨ از مقطع دكتري عمران دانشگاه ازاد كه ترم يك بود انصراف دادم. ميخاستم بدونم امكان برگشت و ادامه تحصيل هست براي نيمسال دوم ٩٩ در همان دانشگاه و رشته؟ داخل معافيت تحصيلي پس از انصراف هستم.

 83. هلن
  27 آبان 1399 ساعت 19:52

  سلام من تازه دانشگاه ازاد ثبت نام کردم ترم اولم ولی می خوام انصراف بدم تا الان فقط شهریه ثابت رو دادم البته شماره دانشجویی دائم هم دارم ایا باید جریمه بدم

  • مشاور ارشد
   27 آبان 1399 ساعت 21:02

   سلام هلن جان بله شما در دانشگاه آزاد ثبت نام شده اید و باید جریمه انصراف رو بپردازید .

 84. شیما
  24 آبان 1399 ساعت 12:13

  سلام
  من امروز برای ثبت نام به دانشگاه ازاد مراجعه کردم(براساس سوابق) و تشکیل پرونده دادم و… (توی آموزشیار هم مدارک رو کاملا بارگزاری کردم) و وقتی نوبت به انتخاب واحد و شهریه رسید بهم اطلاع دادن که رشته ی موردنظرم به حدنصاب نرسیده و تشکیل نمیشه(فقط خودم بودم که ثبت نام کردم:/) و گفتن که باید انصراف بدم و چاره ی دیگه ای ندارم، منم همین کار رو کردم. این رشته توی لیست انتخاب رشتم اولین انتخابم بود. دانشگاهی که یکبار ثبت‌نام کردم می‌تونه برای تغییر رشته محل کاری برام انجام بده؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 85. امیر
  20 آبان 1399 ساعت 19:03

  سلام و خسته نباشید . من تازه رشته حسابداری دانشگاه آزاد ثبت نام کرم شهریه ثابتمو دادم و انتخاب واحد کردم ولی کلاسها شروع نشده هنوز من اگه انصراف بدم چقدر باید جریمه پرداخت کنم ؟

 86. حسین
  19 آبان 1399 ساعت 20:10

  سلام میخواستم ببینم اگر من الان با تکمیل ظرفیت یک رشته سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد سگثبت نام کنم و تا چند هفته دیگه توی تکمیل ظرفیت یک دانشگاه سراسری یا آزاد دیگه قبول شم میتونم به راحتی انصراف بدم؟

  • مشاور ارشد
   20 آبان 1399 ساعت 11:52

   سلام حسین جان همون طور که در شرایط انصراف تز دانشگاه آزاد توضیح داده شده‌ شما‌می تونید اصراف بدید

 87. Reza
  18 آبان 1399 ساعت 15:43

  سلام
  من ترم اول ۹۹ در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و انتخاب واحد انجام شده و اینکه کلاسهای این ترم هم تازه شروع شده و یه جلسه سپری شده ، حالا اگه بخوام انصراف بدم با توجه به اینکه ترم اولم و تازه کلاسها شروع شده باید هزینه ی انصراف پرداخت کنم؟
  خیلی ممنون و سپاس

 88. علی حسن زاده
  1 آبان 1399 ساعت 16:00

  سلام من متولد ۷۴ هستم یک سال و نیم پیش از دانشگاه آزاد انصراف دادم آیا الان میتونم دوباره ادانه تحصیل بدم درضمن خدمت سربازی نرفتم هنوز

  • مشاور ارشد
   6 آبان 1399 ساعت 09:15

   سلام وقت بخیر شما اول باید به پلیس + 10 مراجعه نمایید تا متوجه شوید مشمول هستید یا نه

 89. غفاری
  31 شهریور 1399 ساعت 12:40

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم اگه هزینه انصراف رو نپردازیم امکان ادامه تحصیل در دوره ی روزانه رو نداریم ؟

  • مشاور ارشد
   10 آبان 1399 ساعت 12:33

   سلام خیر باید هزینه انصراف از دانشگاه آزاد رو پرداخت نمایید .

 90. حامد
  24 شهریور 1399 ساعت 20:53

  سلام بنده دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و منتظر نتیجه کنکور و از طرفی بعلت کرونا انتخاب واحد دانشگاه خیلی جلوتر از نتایج انجام میشود.میخواستم بپرسم امکانش هست برای مهر ماه انتخاب واحد انجام بدهم و بعد از اومدن نتایج کنکور و درصورت خوب بودن نتایج و قبولی، از دانشگاه فعلی انصراف بدم و در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

  • مشاور ارشد
   13 آبان 1399 ساعت 09:07

   سلام بله از جمله شرایط مهم انصراف از دانشگاه آزاد همین مورد است می تونید انصراف دهیدموفق و پیروز شوید .

 91. واحد
  14 اسفند 1398 ساعت 11:37

  من یک با از پیام نور انصراف دادم .و حالا در دانشگاه ازاد رشته هوشبری مشغول تحصیل هستم.می خواهم در کنکور 99 شرکت کنم در صورت قبولی در کنکور چه کار میشه کرد این رشته رو هم ادامه میدم ولی اگه قبول شدم میخام انصراف بدم.خدمت سربازی هم نرفتم.لطفا راهنمایی کنین

  • dr-naqizade
   15 اسفند 1398 ساعت 12:15

   سلام و وقت بخیر شما یکبار انصراف دادین دیگه نمیتونین از دانشگاه ازاد انصراف بدین

 92. شیوا
  20 بهمن 1398 ساعت 10:48

  سلام روز بخیر
  من شهریه دانشگاه ازاد پرداخت کردم
  اما هنوز کلاسارو شرکت نکردم
  اگه انصراف بدم شهریه رو بهم برمیگردونن

  • drnaqizade
   11 اسفند 1398 ساعت 09:09

   شرایط انصراف از دانشگاه ازاد به این طریق که شما در صورتی که شهریه پرداخت کنید قابل عودت نیست

 93. Ali
  13 بهمن 1398 ساعت 23:28

  اگر بین تحصیل در مقطع کارشناسی،تصمیم بگیریم به خدمت بریم و پس از پایان خدمت به ادامه تحصیل بپردازیم،آیا شرایط تحصیل مجدد فراهم است؟

  • dr-naqizade
   12 اسفند 1398 ساعت 13:12

   سلام
   در شرایط انصراف از دانشگاه ازاد جهت رفتن سربازی به این نحوه که شما هرچند واحد پاس میکنید میمونه بعد سربازی اون واحد هایی که پاس کردی بالای 14 باش تطبیق واحد میخوره

ایران تحصیل
تماس با مشاور