ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد + راهنمای مراحل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴۰۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۶ دی ۱۴۰۱
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

پیرو انتشار آیین نامه جدید دانشگاه آزاد، شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد مشخص گردید. کلیه متقاضیان محترم قبل از تکمیل فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد، از شرایط ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور مطلع گردند. شایان ذکر است در آیین نامه جدید، دانشجویانی که ترک تحصیل بدون انصراف از دانشگاه داشته اند موظف به ثبت انصراف خود و پرداخت جریمه 1.5 برابری شهریه ثابت شدند. دانشجویانی که به هر دلیلی نمی توانند ادامه تحصیل دهند، در صورتی که واجد شرایط انصراف از دانشگاه باشند، می توانند انصراف دهند.  پس از ثبت درخواست در سامانه، لازم است فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد را تکمیل نمایید. ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه در صورت دارا بودن شرایط امکان پذیر است.  در شرایطی که مایل به انصراف نمی باشید می توانید از ترک تحصیل از دانشگاه بدون انصراف استفاده نمایید. امکان ثبت درخواست انصراف از دانشگاه آزاد و شرکت در کنکور تنها در زمان تعیین شده امکان پذیر است. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا جزییات شرایط دوبار انصراف از دانشگاه آزاد و دیگر موارد مرتبط را بررسی کنیم.

 

 

انصراف از دانشگاه آزاد

 

 

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد، ثبت نام مجدد، هزینه و مراحل انصراف با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمائید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

برای کسب اطلاع از شرایط و عواقب قبولی در دانشگاه و نرفتن چیست؟ روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد چیست؟

آن دسته از داوطلبانی که در ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت نموده اند، ممکن است پس از انجام ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه بنا به هر دلیلی تصمیم به انصراف از دانشگاه بگیرند.

در این حالت دانشگاه آزاد امکانی را برای این دسته از دانشجویان قرار داده است که با توجه به آن می توانند به راحتی نسبت به انصراف اقدام نمایند.

یکی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد مربوط به هزینه تحصیل و نحوه پرداخت آن می باشد. با توجه به اینکه نرخ شهریه دانشگاه آزاد بالاتر از سایر دانشگاه ها می باشد، همین مسئله موجب تاکید این دانشگاه بر پرداخت هزینه شده است.

در واقع میزان هزینه در نظر گرفته شده برای این دانشگاه مطابق با آئین نامه ها تعیین می گردد و دانشجویان متقاضی موظف به پرداخت کامل شهریه می باشند.

آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط انصراف از دانشگاه آزاد هستند و درخواست خود را به دانشگاه ابلاغ نموده اند، تنها 3 ماه پس از ابلاغ، فرصت خواهند داشت تا نسبت به باز پس گیری درخواست خود اقدام نمایند.

چنانچه پس از 3 ماه از زمان ارائه درخواست، مجددا درخواست کتبی به این دانشگاه را به ثبت برسانند، درخواست وی ثبت شده و باز پس گیری آن بلامانع می باشد.

قبل از آنکه مهلت مقرر به اتمام برسد، یکی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد این است که متن تقاضا برای این دانشگاه را به والدین این دسته از دانشجویان ارائه نمایند.

چنانچه حکم انصراف از دانشگاه آزاد صادر شود، امکان بازپس گیری این حکم وجود نخواهد داشت. لذا روابط دانشجویان متقاضی با دانشگاه قطع خواهد شد و در نتیجه امکان ادامه تحصیل در این دانشگاه وجود نخواهد داشت.

چنانچه دانشجویی مشمول خدمت نظام وظیفه شود، دانشگاه یک ماه بعد از صدور حکم دانشجو، به سازمان نظام وظیفه مراتب را اطلاع خواهد داد.

با توجه به برخی از استثنائات در رابطه با ماده تبصره های مربوط به شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و همچنین ارائه کلیه راه حل ها برای انصراف از دانشگاه، می توانید با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

 

برای ثبت اعتراض به نتایج قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور کلیک کنید.

 

 

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد چقدر است؟

لازم است برای تائید انصراف خود، هزینه انصراف از دانشگاه آزاد را پرداخت نمایید. برخی از داوطلبان در رابطه با دوبار انصراف از دانشگاه ممکن است سوالاتی داشته باشند.

در واقع دوبار انصراف می تواند یکبار در زمان انصراف اولیه شما باشد و یک زمان بازگشت مجدد شما برای ادامه تحصیل که در برخی از دانشگاه های کشورمان این امکان و اجازه را به داوطلبان عزیز داده است.

متاسفانه در سال های گذشته چنانچه یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد تصمیم به انصراف می نمود، موظف به پرداخت تمامی شهریه دانشگاه آزاد می بود و همین مسئله به نوبه خود موجب عدم انصراف از دانشگاه توسط دانشجویانی که حتی بعضا از رشته خود ناراضی بودند، می گردید.

ولی خوشبختانه با توجه به تغییراتی که در این دانشگاه به وجود آمد، امکان دیگری فراهم گردید که نیازی به پرداخت کل هزینه توسط دانشجویان نمی باشد.

 

 

مراحل انصراف از دانشگاه آزاد

 

 

 

مقطع تحصیلی نحوه محاسبه هزینه انصراف از تحصیل
کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته (تعداد نیمسال های ثبت شده – 4) × (نصف شهریه ثابت)
کارشناسی پیوسته (تعداد نیمسال های ثبت شده – 8) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (دامپزشکی) (تعداد نیمسال های ثبت شده – 12) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (گروه پزشکی) کل شهریه پایه نیمسال تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره
دکتری تخصصی (تعداد نیمسال های ثبت شده – 7) × (نصف شهریه ثابت)
دکتری تخصصی ورودی 94 به بعد (تعداد نیمسال های ثبت شده – 6) × (نصف شهریه ثابت)
دستیاری تخصصی کل شهریه تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره

 

میزان شهریه همانطور که می دانید با توجه به رشته های داوطلبان می تواند متفاوت باشد. همچنین یکی از سوالاتی که در این زمینه و در اینجا مطرح می شود، در رابطه با حق یکبار انصراف از دانشگاه می باشد که برخی از دانشجویان در این زمینه دارند. به طور کلی می توان گفت شرایط انصراف از دانشگاه آزاد برای برخی از سال ها متفاوت خواهد بود.

 

 

جهت اطلاع از رشته های جدید بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

چه دانشجویانی ملزم به پرداخت هزینه انصراف هستند؟

 • دانشجویانی که به هر دلیلی از دانشگاه اخراج شده اند نیازی به پرداخت هزینه انصراف ندارند اما شهریه ترمی که تحصیل می کردند و در آن ترم، از دانشگاه اخراج شده اند به آنها بازگردانده نمی شود.
 • در صورتی که مقدار اعدادی که در جدول بالا ذکر شده منفی یا صفر باشد، نیازی نیست که دانشجو هزینه ای را پرداخت کند.
 • دانشجویانی که در مقطع کارشناسی پیوسته تحصیل می کنند و می خواهند از دانشگاه انصراف دهند یا دانشجویانی که می خواهند مدرک کاردانی خود را دریافت کنند باید هزینه انصراف را پرداخت کنند.
 • آن دسته از دانشجویانی که ترم اول خود را به مرخصی رفته و در ترم دوم قصد انصراف از دانشگاه را دارند نیازی نیست که هزینه انصراف از دانشگاه را پرداخت کنند اما شهریه پرداختی نیز به دانشجو بازگردانده نمی شود.

 

 

شرایط دوبار انصراف از دانشگاه

 

 

معافیت از پرداخت هزینه

گاهی انصراف از دانشگاه به معنای اخراج شدن است. اگر دانشجویی به دلایل انضباطی یا آموزشی از دانشگاه اخراج شود، نیازی به پرداخت هزینه برای انصراف نخواهد داشت که البته در صورت پرداختن شهریه ترم، شهریه به او بازگردانده نخواهد شد.

دانشجویان پذیرفته شده در نیمسال اول تحصیلی اگر حداکثر تا 30 مهرماه انصراف دهند، مشمول پرداخت هزینه انصراف نخواهند بود.

پذیرفته شدگان رشته های نیمسال دوم دانشگاه آزاد چنانچه تا تاریخ 30 بهمن ماه انصراف دهند، از پرداخت هزینه معاف خواهند بود.

دو مورد مذکور شامل حال دانشجویان دکتری حرفه ای رشته های پزشکی نمی‎شود.

دانشجویانی ورودی ترم مهر اگر تا 30 آذر و دانشجویان ورودی ترم بهمن اگر تا 31 اردیبهشت ماه درخواست انصراف داشته باشند، 50 درصد از شهریه پرداختی به آن ها بازگردانده خواهد شد.

دانشجویانی که با مجوز سازمان مرکزی رشته یا گرایش تحصیلی خود را تغییر دهند، مشمول پرداخت هزینه انصراف نیستند.

دانشجویانی که ترم اول از مرخصی تحصیلی استفاده کرده اند اگر تا قبل از ثبت نام ترم دوم انصراف خود را در دانشگاه ثبت کرده باشند مشمول پرداخت هزینه نیستند اما شهریه نیز به آن ها بازگردانده نمی شود.

دانشجویان دوره کارشناسی که قصد انصراف از تحصیل و دریافت مدرک کاردانی را دارند، باید هزینه پرداخت کنند.

اگر فردی پس از انصراف قصد ورود به شعبات دیگر دانشگاه آزاد را داشته باشد، نیاز به پرداخت هزینه ندارد. البته این در صورتی است که مدرک معتبر برای این ثبت نام را ارائه دهد.

 

 

مراحل انصراف از دانشگاه آزاد

مراحل انصراف از دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت می باشد. همچنین برخی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد نیز از جمله تفاوت های این مقاطع می تواند باشد.

در ابتدا لازم است جهت انصراف از دانشگاه، فرم مربوطه را تکمیل کنید که این فرم در سایت دانشگاه وجود دارد.

مراحل پر کردن فرم و ارائه درخواست انصراف دانشگاه آزاد اسلامی نیز به شرح زیر است که باید از آن اطلاع داشته باشید. بدین منظور کافی است برای دریافت فرم‌ها به واحد آموزش دانشگاه خود مراجعه نمایید. البته ممکن است نمونه فرم آماده روی وبسایت دانشگاه نیز وجود باشد که باید بررسی کنید.

در مرحله بعدی نیاز است با مراجعه به سامانه آموزشیار و تکمیل فرم انصراف، مراحل مورد نیاز را طی نمایید.

 مصاحبه و توجیه دلایل انصراف به کارشناس مربوطه نیز در مرحله بعدی انجام خواهد شد. در نهایت با گرفتن برگه تسویه حساب و انجام مراحل تسویه با کتابخانه، سلف دانشگاه، خوابگاه و … بیشتر مراحل را طی کرده اید.

می توانید بعد از تکمیل تسویه حساب، می شود کلیه ی مدارک تحصیلی را از دانشگاه تحویل بگیرید.

توجه داشته باشید که درخواست حکم انصراف، تا ۳ ماه در آموزش دانشگاه جهت بررسی موجود است. در این مدت اگر از ترک تحصیل و انصراف پشیمان شده بودید، می توانید دوباره به دانشگاه بازگشته و تحصیل تان را از سر بگیرید.

در مرحله دوم لازم است هزینه انصراف از تحصیل را با ورود به سامانه و همچنین وارد نمودن اطلاعات دانشجویی خود، در پنل مورد نظر مطابق با میزان تعیین شده شهریه پرداخت نمایید.

در گام های بعد جهت اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد که فرم درخواست دانشجویان تکمیل گردید، هر یک از آنان می بایست منتظر نظر کارشناس تسویه دانشگاه باشند تا نظرات خود را ارائه نمایند.

مراحل و شرایط انصراف از دانشگاه آزاد توسط هر یک از کارشناسان دانشگاه تعیین شده و مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از آن، هر یک از دانشجویان می توانند نسبت به انجام انصراف از دانشگاه اقدام نمایند.

وضعیت دانشجویان پس از مراجعه حضوری مورد بررسی قرار داده شده و نسبت به درخواست وی بررسی های لازم صورت می گیرد، پس از آن در صورت موافقت انصراف دانشجو به ثبت خواهد رسید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید

 

 

چندبار میتوان از دانشگاه آزاد انصراف داد؟

یکی از سوالاتی که برای برخی از دانشجویان ممکن است در مرحله دوم به وجود آید این است که چندبار میتوان از دانشگاه انصراف داد؟ در این رابطه می توان گفت این موضوع بستگی به کار شما خواهد داشت.

به عنوان مثال چنانچه شما دانشجویی باشید که برای مدتی مرخصی گرفته، دانشجوی انصرافی محسوب خواهید شد و امکان ادامه تحصیل را نخواهید داشت.

نکته: چندبار می توان از دانشگاه انصراف داد؟ در صورتی که شما بتوانید دلیل موجهی برای انصراف خود از دانشگاه پس از تکمیل فرم انصراف از تحصیل داشته باشید و دانشگاه مورد نظر دلیل شما را برای این موضوع بتواند بپذیرد، امکان ادامه تحصیل مجدد را به شما خواهد داد و می توانید نسبت به ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایید.

مشاورین ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

 

 

شرایط دو بار انصراف از دانشگاه آزاد

یکی از مواردی که به کرات در رابطه با دانشگاه آزاد پرسیده می شود، شرایط دوبار انصراف از دانشگاه آزاد است. در این خصوص نظرات متعددی وجود دارد اما لازم است بدانید که با دو بار انصراف از دانشگاه آزاد برای دانشجویان خانم مشکلی به وجود نمی آید اما برای دانشجویان آقا به دلیل قوانین خدمت ممکن است مشکلاتی پیش بیاید که برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط دوبار انصراف از دانشگاه آزاد پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

مشاوره مراحل انصراف از دانشگاه آزاد

اگر به دنبال انصراف از دانشگاه آزاد هستید، نیاز است از شرایط این موضوع اطلاعات کافی را داشته باشید. زیرا با اطلاع از این موارد نه تنها در هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد؛ حتی می توانید از بروز اتفاقات پیش بینی نشده نیز جلوگیری کنید. با اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و همچنین مراحل آن، می توانید به راحتی مراحل انصراف را طی کنید. در صورتی که در این مورد نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می توانید با ما در تماس باشید.

 

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطب سعی کردیم به بررسی نکات اصلی در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه آزاد بپردازیم. اینکه شرایط دوبار انصراف از دانشگاه آزاد چیست و مراحل انصراف از دانشگاه شامل چه مواردی می شود. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط دوبار انصراف از دانشگاه آزاد و یا سایر موارد داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

اگر مایل به دریافت اطلاعات کامل تر و دقیق تری در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه هستید می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

ثبت نام ترم بهمن دانشگاه آزاد

دفترچه بدون آزمون دانشگاه آزاد مهر

نرخ شهریه دانشگاه آزاد

ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت ارشد آزاد

شرایط دوبار انصراف از دانشگاه

3.8/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بنده دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم آیا واجد شرایط انصراف از دانشگاه آزاد خواهم بود؟

آئین نامه های مربوط به انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد تعیین کننده واجد شرایط بودن شما خواهد بود و صرف دانشجو بودن نمی تواند موجب واجد شرایط بودن و یا نبودن شما گردد.

بنده در سن مشمولیت سربازی می باشم آیا پس از تکمیل فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد و موافقت با انصراف از تحصیل غائب محسوب خواهیم شد؟

خیر شما می توانید با مراجعه به مراکز پلیس +10 مدارک خود را تحویل داده تا از یک سال معافیت تحصیلی برای انتخاب رشته و ورود به دانشگاه برخوردار شوید.

در صورتی که دانشجویی مشمول خدمات نظام وظیفه شود و از دانشگاه انصراف دهد چه شرایطی پیش می آید؟

چنانچه دانشجویی مشمول خدمت نظام وظیفه شود، دانشگاه یک ماه بعد از صدور حکم دانشجو، به سازمان نظام وظیفه مراتب را اطلاع خواهد داد.

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و شرکت در کنکور چیست؟

پس از انصراف از تحصیل می توانید برای دانشگاه های آزاد رشته های با آزمون شرکت نمایید.

نظرات

 1. Avatar photo
  علی
  ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۸

  سلام وقت بخیر
  من برای معافیت سربازی میخوام از دانشگاه انصراف بدم آیا بعد از اینکه کار های معافیتم تموم شد دوباره میتونم از همون ترم که در حال تحصیل بودم شروع کنم و ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۷

   سلام دوست عزیز این مورد بستگی به نظر دانشگاهتون خواهد داشت و باید با مسئول ثبت نامتون رایزنی داشته باشید.

 2. Avatar photo
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۸

  سلام من رشته معماری کاردانی پیوسته ثبت نام کردم و پیش پرداخت دادم
  اما به کارشناسی تغییرش دادم
  انصراف بدم از کاردانی شهریه پیش پرداخت بهم برمیگرده؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام وقت بخیر
   خیر برگشت شهریه از طرف دانشگاه امکان پذیر نمی باشد.

 3. Avatar photo
  Amir
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۹

  سلام خسته نباشید من دانشگاه ازاد کارشناسی ترم یک هستم میخواستم بدونم اگه بخوام انصراف بدم یه رشته دیگه تو همین دانشگاه ازاد بخونم بازم باید جریمه انصراف رو پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۰

   سلام وقتتون بخیر شرایط انصراف باید برای شما برسی شود تماس بفرمایید

 4. Avatar photo
  Mahta
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام
  من ورودی بهمن بودم تا ۳۰ اردیبهشت میتونستم انصرافی بزنم و نصف شهریه بهم بر می‌گشت درسته؟
  من ۱۹ فروردین انصرافی زدم
  ولی میخام پس بگیرم میشه ایا؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقت بخیر.
   اگر انصراف شما قطعی نشده باشد مشکلی بابت این موضوع وجود ندارد.

   • Avatar photo
    Mahta
    ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۶

    بعد از دو ماه ک مدارکم از بایگانی دانشگاه در بیاد قطعی میشه؟

    • Avatar photo
     rahdar
     ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۸

     سلام وقت بخیر. وقتی تمام مراحل ثبت شد داخل سامانه انصراف شما قطعی میشود.

 5. Avatar photo
  علی
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۵

  سلام
  من قبلا دانشجو دامپزشکی ازاد بودم رشتم عوض کردم ب حقوق که بخونم ک ملی قبول شم
  متوجه شدم فقد دو بار میشه عوض کرد
  اگ کنکور بدم دانشگاه ها پیراپزشکی بیارم میتونم برم؟
  پسرم سربازی نرفتم

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر
   خیر متاسفانه شما فقط یک بار اجازه انصراف از دانشگاه را دارید ودرصورت کنکور مجدد فقط رشته پزشکی مورد قبول میباشد

   • Avatar photo
    علی
    ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۵

    میشه لطفت بگید منظورتون دقیقن چ رشته هایی هست اخ یکی میگف که مگ میشه یه نفر پیراپزشکی قبول بشه بعد کشور برای سربازیش نزاره بره
    نمیشه که بخاطرسربازی اینده ادم رو خراب کرد

    • Avatar photo
     مشاور ملکی
     ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۹

     سلام وقت بخیر
     اگرمدرک کارشناسی داشته باشید مجدد نمی توانید برای مدرک کارشناسی دوم به دلیل نظام وظیفه اقدام کنید.
     باید برای مقاطع بالاتر اقدامات لازم را انجام دهید.

 6. Avatar photo
  Mahta
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۷

  خب انصرافی ک زدیم ک پولشم پرداخت کردیم
  پوله بهمون پس داده میشه؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر .
   هزینه ی انصراف عودت داده نمیشود و این قانون دانشگاه ازاد هست.

   • Avatar photo
    Mahta
    ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۹

    حتی اگ انصرافی رو هم پس بگیریم؟

    • Avatar photo
     rahdar
     ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۵

     سلام وقت بخیر .
     شما اگر هزینه ی انصراف را پرداخت کنید دیگه امکان برگشت از انصراف نیست.

     • Avatar photo
      Mahta
      ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۶

      هزینه پرداخت کردم ولی میخام برگردم ب دانشگاه
      یعنی مجبور شدم انصراف بزنم
      هیچ راهی نداره اگه بخام برگردم؟
      یعنی نمیشه انصرافی رو پس بگیرم؟

     • Avatar photo
      tahmasebi
      ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۵

      سلام دوست عزیز این مورد از نظر قانونی ممنوع میباشد،اما نظر قطعی بستگی به دانشگاه دارد.

 7. Avatar photo
  Mahta
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۰

  سلام عصرتون بخیر
  من امروز انصرافی زدم میتونم تا کی انصرافیم رو پس بگیرم؟ دانشگاه ازاد هم بودم

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۳

   سلام وقتتون بخیر انصراف شما تا دو ماه در بایگانی میماند

   • Avatar photo
    Mahta
    ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۸

    مدارکی لازم هست ک ببرم انصرافی پس گرفته بشه؟

    • Avatar photo
     مشاور رضایی
     ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۵

     سلام وقت بخیر . صرفا مدارک هویتی و اگر کارت دانشجویی دارید به همراه داشته باشید

  • Avatar photo
   علی
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام
   من قبلا دانشجو دامپزشکی ازاد بودم رشتم عوض کردم ب حقوق که بخونم ک ملی قبول شم
   متوجه شدم فقد دو بار میشه عوض کرد
   اگ کنکور بدم دانشگاه ها پیراپزشکی بیارم میتونم برم؟
   پسرم سربازی نرفتم 2۲سالمه

   • Avatar photo
    مشاور محمدی
    ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۴

    سلام وقت به خیر
    به طور کلی در سنوات تحصیلی خود یکبار حق انصراف و تغییر رشته دارید.

 8. Avatar photo
  نیاز
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۵

  سلام وقت بخیر
  من دانشگاه امروز رفتم کارای انتخاب واحد کردم بعد مجبور شدم انصراف بزنم
  تا کی وقت دارم انصرافمو پس بگیرم؟
  اگر انصرافمو پس بگیرم پولی ک برای جریمه و اینا پرداخت کردم چی میشه ؟ بهم بر میگرده؟ یا پولی گ برای انتخاب واحد و اینا دادم

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام وقتتون بخیر تا دو ماه انصراف شما در بایگانی میماند برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

   • Avatar photo
    نیاز
    ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۳

    بایگانی میمونه یعنی میتونم پس بگیرم؟
    چون دیگ وسط ترمه میشه ک بعد از اینکه انصرافیم پس گرفتم مرخصی بگیرم این ترمه و از مهر برم؟

    • Avatar photo
     مشاور حمامی
     ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۹

     بله در صورتی که در بایگانی باشد امکان انصراف است

 9. Avatar photo
  زیبا
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید برای انصراف نیازه خودمون هم حضور داشته باشیم؟
  اشکال نداره والدین برن و واسمون انصراف بزنن؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر
   از واحد دانشگاهی استعلام بگیرید اما اگر خودتون حضور داشته باشید بهتر است

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت بخیر .
   فقط در صورتی که شخص وکالتنامه محضری داشته باشند میتوانند پیگیر امور انصرافی شما باشند.

 10. Avatar photo
  زویا
  ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

  سلام خوب هستید؟
  چ مدارکی لازمه برای انصراف؟
  من میخام انصراف بدم از دانشگاه ازادم و به دانشگاه ازاد دیگه ای برم
  نیاز نیست هیچ هزینه ای پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

   سلام وقت بخیر.
   بله باید هزینه انصراف پرداخت کنید و نیاز به مدارک خاصی ندارد.

   • Avatar photo
    زویا
    ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۰

    ولی قبلا گفته بودید بخاییم از یه دانشگاه ازاد به ی دانشگاه ازاد دیگه بریم نیاز به هزینه انصراف نیست

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

     سلام دوست عزیز خیر انصراف در هر صورتی ملزم به پرداخت جریمه میباشد.

 11. Avatar photo
  جانا فراهانی
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام من دانشگاه آزاد مقطع کاردانی پیوسته ثبت نام کردم انتخاب واحد هم کردم،،این ترم رو بخونم ،سال دیگه میتونم برم کارشناسی یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

   سلام
   بله

 12. Avatar photo
  زیبا
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام خسته نباشید
  من دانشگاه ازاد یکی از واحد های فارس هستم
  بعد الان ازاد اراک قبول شدم و ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم
  میخاستم بدونم بخام از فارس انصراف بدم و به ازاد اراک برم باید هزینه ای رو پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام وقت بخیر
   خیر چون به دانشگاه آزاد دیگری قرار است بروید نیازی به هزینه انصراف ندارید.

 13. Avatar photo
  نوید محمدی
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۳۳

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من ۲ ترم رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور در دانشگاه تهران شرق گذروندم و امسال کنکور ۱۴۰۱ همین رشته دانشگاه ازاد تهران مرکزی قبول شدم میخواستم بدونم ایا میتونم کنکور تیر ۱۴۰۱ هم ثبت نام کنم و بار دیگر در دانشگاه ازاد واحد دیگه ای ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام دوست عزیز بله شما مجاز هستید مجدد در کنکور شرکت کنید.

 14. Avatar photo
  رضا
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۷

  سلام
  رشته من مهندسی کامپیوتر کارشناسی پیوسته هستش ۴ ترم مرخصی گرفتم و بعدش ۳ ترم خوندم الان ترم ۷ هستم و تعداد واحد خیلی کمی رو گذروندم
  میشه بعد امتحانات انصراف بدم و ترم مهر ۱۴۰۲ ثبت نام کنم همین رشته رو تو دانشگاه دیگه یا رشته دیگه ای رو؟(کارشناسی پیوسته) خواهش میکنم جواب بدید خیلی استرس دارم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام وقت به خیر
   در صورت ندادن انصراف تا به الان میتوانید با هماهنگی با دانشگاه محل تحصیل از تحصیل در این مقطع انصراف داده و مجددا برای گرفتن معافیت تحصیلی اقدام نمایید.

 15. Avatar photo
  احمد
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

  سلام من بسته مشاوره تهیه کردم و با من تماس گرفته نشد بررسی کنید خواهشا

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

   سلام وقت بخیر
   در اولین فرصت همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت . منتظر بمانید .

 16. Avatar photo
  رضا
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

  سلام،من در سال ۱۴۰۱ در رشته معماری دانشگاه آزاد اراک ثبت نام کردم الان میخوام برای کنکور بخونم میخواستم بدونم اگر از دانشگاه آزاد انصراف بدم دوباره میتونم در این دانشگاه ثبت نام کنم؟با تشکر

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام وقت به خیر
   بدون انصراف هم مجاز به شرکت در کنکور سراسری هستید.در صورت نداشتن کارت پایان خدمت و معافیت دائم در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف دارید.

 17. Avatar photo
  مهدیه
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۷

  سلام وقتتون بخیر من خانم هستم دانشجوی دامپزشکی(دکتری) آزاد علوم تحقیقات بودم دوترم و برای کنکور خوندم شیمی دانشگاه شریف اما پردیس قبول شدم(لیسانس) و از آزاد انصراف دادم رفتم پردیس شریف. میخوام بدونم اگه بخوام باز کنکور بدم آیا اجازه انصراف برای دومین بار به من داده میشه؟یکبار از دکتری آزاد بار دوم از لیسانس پردیس
  آیا میتونم شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام روزتون بخیر جهت مشاوره و بررسی شرایطتون تماس حاصل فرمایید

 18. Avatar photo
  آریا
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام و عرض ادب
  بنده دانشجوی رشته حقوق پیام نور هستم 60 واحد گذرانده ام آیا در صورت انصراف از دانشگاه میتوان بعد از سربازی تحصیل را از همین 60 واحد ادامه دهم یا باید از اول شروع کنم
  ممنون.

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام با آموزش دانشگاه تون رای زنی کنید

 19. Avatar photo
  سارا
  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام وقت بخير
  من پارسال ارشد پرديس دانشگاه سراسري قبول شدم و انصراف دادم امسال دوباره ارشد ازاد قبول شدم وثبت نام كردم …ميخواستم ببينم اگر دوباره امسال انصراف بدم امكان تحصيل در مقطع ارشد برام مشكلي پيش نمياد

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام اگه دخترین خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 20. Avatar photo
  اسرا
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴

  سلام وقت بخیر من یه سوالی داشتم اینکه اگه بهمن ماه برای رشته هاب دون آزمون انتخاب رشته کنیم و یه رشته قبول شیم و دانشگاه نریم مشکلی برای شرکت در کنکور سراسری تیر ۴۰۲ پیش نمیاد؟ زنده باشین

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت به خیر
   پذیرفته شدن در دانشگاه و عدم ثبت نام یا انصراف محدودیتی ندارد.

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت بخیر
   اگر دانشگاه روزانه نباشه مشکل نداره.

 21. Avatar photo
  Reza
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

  سلام وقت بخیر من ترم ۵ کارشناسی ارشد هستم و معافیتم تا مهر ۱۴۰۲ دارم و ۲ ترم مرخصی با سنوات گرفته باشیم آیا امکان انصراف و ثبت نام مجدد دانشگاه برای تمدید معافیت داریم ( هیچ انصرافی تا حالا ندادم) ؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی جهت بررسی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 22. Avatar photo
  علی
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۳۲

  سلام .خسته نباشید لطفا به این سوال من جواب بدید چون خیلی حیاتیه برای من. اگر یه بار از دانشگاه پیام نور و یک بار از آزاد انصراف داده باشیم و تا یک سال دیگر (مهر1402) معافیت تحصیلی داشته باشیم میتوانیم در کنکور امسال دی ماه یا تیر ماه شرکت کنیم.ممنون

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

   سلام وقت بخیر . سقف مجاز انصراف شما تمام شده و باید تا یکسال بعد انصراف وارد سربازی شوید

 23. Avatar photo
  محمدامین مرادی انور
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

  سلام وقت بخیر ببخشید بنده از دانشگاه ازاد اسلامشهر انصراف دادم و به دانشگاه ازاد همدان ثبت نام کردن و بنده درکنار دانشگاه برای کنکور 1402 میخونم میشه کنکور داد یا خیر؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۵

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما در صورت پذیرش مجاز به ثبت نام نمیباشید.

   • Avatar photo
    Milad
    ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

    حتی اگه ازسربازی معاف باشبم بازم نمیتونیم بااین شرایط وقتی قبول شدیم ثبت نام کنیم؟

    • Avatar photo
     isaei
     ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

     سلام وقت بخیر
     جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 24. Avatar photo
  Yasi
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم یک مترجمی زبان هستم ولی قصد دارم انصراف بدم میخواستم بپرسم میتونم سر کلاس حاضر نشم و چند ماه دیگه یعنی آذر یا دی از دانشگاه انصراف بدم ؟ مشکلی پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام روزتون بخیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

 25. Avatar photo
  آیدا
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

  سلام دانشجوی ترم اول ارشد آزاد تهران هستم
  خواستم بدونم اگه انصراف بدم شهریه رو پس میدن؟ و اگه بخوام سال دیگه شرکت کنم میتونم یا محرومیت تحصیلی شاملم میشه؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

   سلام وقت بخیر علاوه بر جریمه ترم اول باید نصف شهریه ثابت سه ترم دیگه را هم بپردازید

 26. Avatar photo
  سردار
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۰

  سلام خسته نباشید بنده ترم دوم کاردانی هستم بنا ب دلایلی نمیتونم ادامه تحصیل بدم و میخام برم خدمت سربازی الان باید ازدانشگاه انصراف بدم یا بدون انصراف هم میشه رفت خدمت سربازی

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۱

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شما باید انصراف بدین در غیر این صورت براتون اخراج ثبت میشه.

 27. Avatar photo
  محمد
  ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

  سلام دانشجو ارشد مهر 401 دانشگاه ازاد هستم براساس قوانین که شما زدید ینی اگر قبل 30 مهر انصراف بدیم کل شهریه ترم که دادم می گیرم تا 30 اذر انصراف بدم نصف اش بهم برمی گردونند
  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۵

   سلام وقت بخیر بله ب ازای هر ترم ، نصف شهریه ابت بپردازید

 28. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

  سلام
  من پرستاری دانشگاه ازاد قبول شدم میخواستم بدونم اگه بخوام برای کنکور ۱۴۰۲ دوباره شرکت کنم میتونم تا امدن نتایج قطعی کنکور صبر کنم یا باید قبل از کنکور از دانشگاه انصراف بدم

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

   سلام روزبخیر
   خیر نیازی به انصراف ندارین.میتونید کنکور شرکت کنین.

 29. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام وقتتون بخیر
  من پرستاری دانشگاه ازاد قبول شدم
  میخوام دوباره برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم میتونم بعد از آمدن نتایج نهایی کنکور از دانشگاه ازاد انصراف بدم
  یعنی با وجود اینکه در دانشگاه ازاد مشغول به تحصیل هستم در کنکور ۱۴۰۲ هم شرکت کنم یا اینکه اول باید انصراف بدم و بعد برای کنکور ثبت نام کنم؟؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی بدون انصراف دادن میتونید.

 30. Avatar photo
  رضا
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید من پارسال رشته کاردانی پوسته حسابداری دانشگاه ازاد نوشتم و دو ترم مرخصی گرفتم و کلا دانشگاه نرفتم الانم رفتم انصراف دادم وکارشناسی اموزش زبان انگلیسی دانشگاه ازاد نوشتم و کلاسام هم از پس فردا شروع میشه و میخام بخونم
  خواستم بپرسم اگه من بعدا کنکور بدم و دانشگاه روزانه یا دانشگاه فرهنگیان قبول بشم میتونم انصراف بدم و برم اون دانشگاه ها یا نه ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 31. Avatar photo
  سروش
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

  سلام
  اگه از دانشگاه انصراف بدم و در ۳ ماه فرجه موجود برای بازگشت به تحصیل ، میتونم بعد از اخذ معافیت ، به ادامه تحصیلم بپردازم؟اصلا میشه بعد درخواست انصراف فورا برای معافیت پزشکی اقدام کرد؟
  اگه میشه یه راهنمایی دقیق بفرمایید که با بهترین راه ، معافیت بگیرم و به تحصیلم لطمه وارد نشود

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام بله میتونی بعد از انصراف فورا معافیتت رو بگیری و بازگشت به تحصیل را اقدام کنی

 32. Avatar photo
  امیر
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من قبلا دانشجوی پیام نور بودم از اونجا انصراف دادم
  و الان دانشجوی دانشگاه آزاد هستم ترم یک الان باز میتونم انصراف بدم و برای کنکور۱۴۰۲ بخونم؟(یعنی میخوام دو بار انصراف بدم)
  اگه انصراف بدم باز مدت یکساله دارم که برا کنکور بخونم یا باید برم سربازی؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

   سلام روز بخیر
   دوست گرامی خیر نمیتونید باید سربازی برین.

 33. Avatar photo
  شهرام
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۷

  با درود فراوان
  وقت بخیر
  بنده ورودی مهر ۱۴۰۱ هستم مقطع دکتری دانشگاه آزاد (پسر و خدمت سربازی انجام داده ام)
  بنا به دلایلی میخواهم انصراف بدهم شهریه کامل ترم اول پرداخت کردم آیا برای موافقت درخواست انصراف باید مجدد شهریه ای پرداخت کنم .
  دو هفته از شروع کلاس ها می‌گذرد
  با تشکر فراوان

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 34. Avatar photo
  محمدحسین
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

  سلام من قبولی 1401دکتری آزاد هستم ثبت نام کردم و شماره دانشجویی گرفتم الان قبل از شروع کلاس ها در همان ابتدا منصرف شدم ایا بایستی هزینه انصراف بدهم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۱

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 35. Avatar photo
  حسین
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۷

  سلام خسته نباشید
  من دانشجو‌ دانشگاه ازد بودم یک بار انصراف داذم
  ولی از سال 96دباره تا 1401 تا الان نرفتم دانشگاه الان میخوام انصراف بدم این چند ترم که نبودم غیبت حساب میشه برام مرخصی رد میشه یا ن
  جنسیتم پسره

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹

   سلام وقت به خیر
   استعلام وضعیت دانشجویی خود را از دانشگاه محل تحصیل بگیرید.

 36. Avatar photo
  Sh
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

  سلام بنده چند روز پیش در مقطع ارشد دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب ثبت نام حضوری انجام دادم ومدارک را تحویل دادم شماره دانشجویی دائم دریافت کردم اما الان واحد علوم تحقیقات که نزدیکتر است استعداد درخشان پذیرفته شدم میخوام از اولی انصراف بدم وعلوم تحقیقات ثبت نام کنم پولی پرداخت نکردم انتخاب واحد هم انجام ندادم آیا مدارک من را در زمان مناسب پس میدهند که بتوانم ثبت نام دومی رو به موقع انجام بدم؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام ثبت نام کنیدبعدانصراف برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 37. Avatar photo
  محمد
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام.وقت بخیر من برای کارشناسی ارشد 1401 تو دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز ثبت نام اولیه انجام دادم و برام شماره دانشجویی صادر شده.الان نمی خواهم ثبت نامم را تکمیل کنم و حضوری مدارک رو تحویل بدم.سوالم این که باتوجه به این که من فقط یه سری مدارک اولیه رو آپلود کردم و یه شماره دانشجویی برای پرداخت شهریه اولیه و بیمه و خدمات آموزشی گرفتم الان امکان انصراف دارم و یا مشمول جریمه انصراف می شوم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت به خیر
   در صورت تحویل مدارک و صدور شماره دانشجویی دائم و ثبت نام نهایی مشمول جریمه انصراف می شوید.

   • Avatar photo
    محمد
    ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

    با سپاس از پاسخگویی شما.
    من فقط شماره دانشجویی دائم گرفتم و مدارک رو حضوری تحویل ندادم و پرداختی هم انجام ندادم.به نظرتان بازهم مشمول جریمه انصراف خواهم شد؟

    • Avatar photo
     mohammadi
     ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

     سلام وقت به خیر
     برای اطمینان بیشتر از واحد آموزش دانشگاه پیگیری نمایید.

    • Avatar photo
     رها
     ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

     منم همین شرایطو دارم مشمول جریمه میشیم ؟؟؟

     • Avatar photo
      karimi
      ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

      سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

    • Avatar photo
     امیرمهدی
     ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

     سلام شما جریمه پرداخت کردید ؟

  • Avatar photo
   Mp
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۸

   سلام جریمه دادید یا خیر؟من هم این مشکل دارم

 38. Avatar photo
  علیرضا
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۰

  سلام بنده پارسال از رشته پرستاری آزاد رو تموم کردم
  ولی هنوز مدرک نگرفتم
  دیگه نمیتونم انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام روزبخیر
   عزیز شما همه واحد ها پاس کردی؟

 39. Avatar photo
  سعید
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام خسته نباشید
  من سال گذشته برای کنکور سوم دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و الان در انتظار جواب انتخاب رشته دانشگاه سراسری هستم خواستم بدونم من کی باید از آزاد انصراف بدم که برای ثبت نامم در دانشگاه سراسری به مشکل نخورم و معافیت تحصیلیم به مشکل نخوره خیلی ممنون

  • Avatar photo
   haghipor
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت بخیر
   بعد از انصراف از تحصیل برای بار اول یکسال زمان برای مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه دارید

 40. Avatar photo
  تینا
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۰

  سلام وقتتون بخیر. من برای گرفتن مدرک کاردانیم باید دو تا درس رو پاس میکردم و الآن معرفی به استاد گرفتم و معلوم نیست که کی امتحان بدم و ممکنه تا آخر شهریور طول بکشه. از یه طرف هم میخوام انصراف بدم. تقریبا یه هفته دیگه هم انتخاب واحد ترم مهر شروع میشه و من موندم که کی انصراف بدم.
  انصراف دادن زمان خاصی داره؟ یا میتونم انتخاب واحد نکنم و وسط ترم انصراف بدم؟ اگر انتخاب واحد نکنم شهریه ثابت این ترم رو باید بدم یا نه؟ ممنون.

  • Avatar photo
   mansuri
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

   سلام به اندازه نصف شهریه ثابت ترم های باقی مانده جریمه انصراف باید پرداخت کنید

 41. Avatar photo
  مهلا
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

  سلام ببخشید من خواهرم پارسال دانشگاه ازاد پرستاری قبول شدند.اواسط ترم یک انصراف دادن به دلیل دور بودن دانشگاه و شرایطشون. ایا امکان داره امسال همون پرستاری رو برای ازاد در شهر نزدیکتر بره؟؟هم ازاد هم سراسری مشکلی پیش نمیاد؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر شما شرایط شرکت در دانشگاه ازاد شته پرستاری را ندارید.

 42. Avatar photo
  مریم
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۴

  سلام وقت بخیر ترم ۵ کارشناسی پیوسته روانشناسی دانشگاه ازاد هستم ۱۲۳ واحد پاس کردم و ۲۷ واحد باقیمانده دارم ، چندتا سوال دارم ،ممنون میشم راهنمایی کنید؛
  ۱ ) ایا میتونم الان مدرک فوق دیپلم رو بگیرم؟
  ۲) اگر انصراف بزنم بعد از چه مدتی دوباره میتونم توی دانشگاه خودم ثبتنام کنم و همین رشته رو مجددا ادامه بدم؟
  و ۳) اینکه اون ۱۲۳ واحدی که پاس کردم تطبیق داده میشه و فقط همون ۲۷ واحد رو باید پاس کنم( چون فقط ۱ترم مونده برام) ،یا اینکه بیشتر از ۱ ترم میشه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام روز بخیر
   1)باید از واحد دانشگاهیتون بپرسین
   2)برای بازه بهمن ماه میتونید
   3)بسنگی به واحدی داره که مجددا قبول میشین.

  • Avatar photo
   پری
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام وقت بخیر
   من الان دانشگاه ازاد درس میخونم ترم دو ارشد ناپیوسته،اگه انصراف بدم و دوباره کنکور تجربی بدم،میتونم همین دانشگاه ازادی که ارشد میخوندم رو انتخاب کنم یا کلا دیگه این واحد داناه ازاد منو پذیرش نمیکنه؟

   • Avatar photo
    obeidavi obeidavi
    ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

    سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 43. Avatar photo
  ،،
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام امسال میخوام پزشکی آزاد برم میتونم سال بعد کنکور بدم؟قبل کنکور حتما باید انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت بخیر
   بله مشکلی ندارد می توانید کنکور شرکن کنید برای اطلاع بیشتر تماس فرمایید

 44. Avatar photo
  Zahra delfan
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۵ حقوق دانشگاه آزاد هستم ، میخواستم بدونم اگر من بخوام کنکور سراسری شرکت کنم و دانشگاه فرهنگیان رو ثبت نام کنم چون یکی از شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان عدم اشتغال به تحصیل در هنگام ثبت نام کنکور سراسری هستش میشه از رشته حقوق انصراف بدم و بعدا که کنکور رو دادم بلافاصله توی دانشگاه خودم یا یه دانشگاه دیگه ادامه واحد های رشته حقوقمو پاس کنم و مدرک کارشناسی پیوسته رشته حقوقمو بگیرم یا حتما باید از اول و ترم یک شروع کنم و رصنه حقوق رو بخونم وقتی انصراف دادم؟؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

   شما اول باید برید سربازی چون قبل ترم4 میشه انصراف داد و خوند لازم نیست از اول بخونید باید قبل انصراف تقاضا بدید مدرک کاردانتون رو بهتون بدن باید بالای 74 واحد باشید

 45. Avatar photo
  Sofia
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

  سلام خسته نباشید
  چه مدت زمان میبره که تغییر رشته و انصراف از یک رشته انجام بشه ؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   بسته به دانشگاه داره

 46. Avatar photo
  Sofia
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲

  سلام خسته نباشید
  خیلی ممنون میشم اگه بتونید راهنمایی کنید
  من دانشجوی مهندسی دانشگاه آزاد هستم و قصد دارم با رشته پیراپزشکی دانشگاه ازاد شهر دیگه عوض ‌کنم و تغییر رشته بدم
  آیا میتونم تا اعلام نتایج نهایی کنکور که اواخر شهریور هست صبر کنم یا باید از الان انصراف بدم ؟آیا امکان تغییر رشته هست ؟
  و چه مدت طول میکشه تغییر رشته يا انصراف داد؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

   مدت زمان تغییر رشته بسته به دانشگاه داره اما
   باید از سایت منادا اقدام کنیم

 47. Avatar photo
  پویا
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۹

  سلام
  من سال ۹۹ در رشته ی آموزش زبان انگلیسی ثبت نام کردم و شهریه ثابت هم پرداخت کردم ولی به دلایلی توی همون ترم اول انصراف دادم
  حالا دوباره میخوام توی مهر امسال توی همون رشته ی آموزش زبان توی همون دانشگاهی که قبلا انصراف دادم ثبت نام کنم.
  خواستم ببینم دوباره میتونم توی همون دانشگاه آموزش زبان انگلیسی ثبت نام کنم، مشکلی برای ثبت نام دوباره دارم یا نه و اینو هم بگم که مشکل نظام وظیفه هم ندارم.

  • Avatar photo
   isaei
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر است.

 48. Avatar photo
  عرفان
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

  متولد دیماه 79 هستم .
  سال 98 کنکور شرکت کردم ولی دانشگاه مدنظرم قبول نشدم
  سال 99 دوباره کنکور دادم .
  به خاطر شرایطی که برای ثبت نام در دانشگاه گذاشته بودن دفترچه اعزام به خدمت رو باید پست میکردم .
  شهریور 99 پست کردم تمدیدش کردم برای مهر 99 .
  نوبت مهر نتونستم تمدید کنم و برای اینکه اضافه خدمت بهم نخوره مجبور شدم برم خدمت.
  بعد از یه ماه آموزشی تقریبا اواخر آبان که نتایج نهایی کنکور مشخص شد ایست خدمتی زدم و رفتم دانشگاه روزانه .
  بهمن 1400 از دانشگاه انصراف دادم که دوباره کنکور بدم
  ولی امسال هم نتیجه مطلوبم نرسیدم .
  ______________________________________
  1_ ایا برای انتخاب رشته سال 401 نمیتونم روزانه بزنم؟ و اگه ن این محرومیت کد روزانه تا کی ادامه داره؟( ینی کی میتونم روزانه برم دوباره)

  2- سوال دومم چطور میتونم امسال معافیت بگیرم و برای کنکور 402 بخونم؟ ایا حتما باید سربازی برم؟

  3- ایا اینکه معافیت از تحصیل با دوبار انصراف از دانشگاه گرفته میشه فقط مختص ب روزانست؟ یا اگه انصراف دومم از پیام نور یا آزاد و .. باشه مشکلی نداره؟

  4- ایا کسی ک خدمت رو کامل کرده .. در صورت ادامه تحصیل تو رشته های مشمول طرح. بازم باید طرح بگذرونه؟ یا معاف از طرحه؟

  5- کسی که روزانه قبول شده میتونه ترم اول انصراف بده …اما سوالم اینه ک بعد انصراف میشه باز روزانه رفت؟

  6- در صورت قبولی در رشته آزاد و ثبت نام نکردن در دانشگاه ، چه اتفاقی می افتد ؟ یعنی محرومیت از کنکور دارد ؟

 49. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۶

  سلام من دانشجو برق تهران جنوب ترم ۶ هستم ایا امکانش هست رشته بدون کنکور ثبت نام کنم انصراف بدم؟ سربازی به مشکل نمیخورم؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۰

   سلام بایدبرای کارشناسی ناپیوسته باش برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 50. Avatar photo
  سجاد
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۷

  سلام لطفا جواب بدید🙏
  من از سال ۹۸ به مدت ۴ ترم در دانشگاه دولتی خوندم و بعدش انصراف دادم…هزینه انصراف از دانشگاه دولتی رو هم پرداخت کردم و در حال حاضر یک ترم در دانشگاه آزاد خوندم.
  میخواستم بپرسم الان اگه بخوام برای بار اول از دانشگاه آزاد انصراف بدم و در دانشگاه آزاد دیگری ثبت نام کنم مشکلی برای من پیش میاید؟؟؟
  تاکید میکنم یک مرتبه از دانشگاه دولتی انصراف دادم.
  ممنونم

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام وقت بخیر جنسیت خود را تعیین نکرده اید . در صورتی که اقا باشید و مشکل نظام وظیفه داشته باشید انصراف دوم شما به منزله اعزام به سربازی میباشد و در صورتی که خانم هستید مشکلی از بابت انصراف سوم ندارید .در صورت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید

 51. Avatar photo
  مرتضی
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۴

  سلام
  من دانشجوی دانشگاه ازادم اگر دانشگاه سراسری قبول بشم باید حتما از ازاد انصراف بدم وهرینه پرداخت کنم ؟ یا میتونم ازاد رو بدون اینکه انصراف بدم رها کنم و سراسری ثبت نام کنم

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقت بخیر باید با دانشگاه قبلی تسویه کرده باشید

 52. Avatar photo
  Zahra
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

  سلام .
  من ترم دوم ارشد هستم، دانشگاه ازاد و با کنکور قبول شدم .

  الان بنا به دلایلی میخوام انصراف بدم و استعداد درخشان شرکت کنم . همین رشته رو از اول شروع کنم .

  آیا من میتونم مثلا اواخر تیر انصراف بدم و چند روز بعدش برای استعداد درخشان انتخاب رشته کنم ؟ و مهر از ترم اول در همون دانشگاه همون رشته رو شروع کنم ؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۱

   سلام در صورت ارائه از دانشگاه مد نظرتون مشکلی برای ثبت نام ندارید

 53. Avatar photo
  Zz
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

  سلام .
  من ترم دوم ارشد هستم، دانشگاه ازاد و با کنکور قبول شدم .

  الان بنا به دلایلی میخوام انصراف بدم و استعداد درخشان شرکت کنم . همین رشته رو از اول شروع کنم .

  آیا من میتونم مثلا اواخر تیر انصراف بدم و چند روز بعدش برای استعداد درخشان انتخاب رشته کنم ؟ و مهر از ترم اول در همون دانشگاه، همون رشته رو شروع کنم ؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴

   سلام در صورت ارائه از دانشگاه مد نظرتون مشکلی برای ثبت نام ندارید

   • Avatar photo
    آریان
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۳

    سلام خسته نباشید ترم ۶ کاردانی ناپیوسته هستم هنوز کاردانی نگرفتم رتبه کنکورم ۵ هزاره و انتخاب رشته کردم نتایج ۳۱ شهریور میاد ولی دانشگاه گفت الان باید انصراف بدی و کاردانی نگیری چون ناپیوسته ست نمیشخ رفت بعدا بخاطر همین انصراف دادم و دانشگاه روزانه قبول بشم مشکلی نداره میتونم برم؟

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳

     با سلام روز بخیر
     در صورتی که دانشگاهی که در حال حاضر تحصیل میکنید روزانه باشد باید انصراف بدهید.
     ولی در صورتی که دانشگاه های دیگر باشید میتوانید پس از قبول شدن در دانشگاه مورد نظر از دانشگاه قبلی انصراف بدهید.

     • Avatar photo
      علیزاده
      ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

      انصرافمو زدم گفتن یکسال فرصت داری دانشگاه جدید انتخاب کنی یا سربازی دفترچه پست کنی مشکلی برام پیش نمیاد دیگ درسته؟ انصراف بدیم یکسال فرصت داریم برای معرفی یا دانشگاه جدید بریم

      از این لحاظ گفتن گفتن بخاطر سنوات تحصیلی از الان باید انصراف یدی و گفتن ترم تابسنان جزو سنوات محسوب نمیشه بخاطرهمین گفتن از الان باید انصراف بدی از ازاد

     • Avatar photo
      maleki
      ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

      سلام وقت بخیر
      جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

 54. Avatar photo
  Z.es
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

  سلام .
  من ترم دوم ارشد هستم، دانشگاه ازاد و با کنکور قبول شدم .

  الان بنا به دلایلی میخوام انصراف بدم و استعداد درخشان شرکت کنم . همین رشته رو از اول شروع کنم .

  آیا من میتونم مثلا اواخر تیر انصراف بدم و چند روز بعدش برای استعداد درخشان انتخاب رشته کنم ؟ و مهر از ترم اول در همون دانشگاه شروع کنم ؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴

   سلام در صورت ارائه از دانشگاه مد نظرتون مشکلی برای ثبت نام ندارید

 55. Avatar photo
  younes
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۷

  سلام . من اول ترم یک به دلبل اشتباه کادر اداری دانشگاه مجبور شدم برای تغییر رشته از مقطع کاردانی ناپیوسته به پیوسته تغییر رشته بدم . و برای همین مجبور شدم که از ناپیوسته انصراف بدم و درواقع فرم انصراف پرکردم ‌. ولی یک روز بعد پیوسته رو ثبت نام کردم در دانشگاه . الان میخوام کلا از دانشگاه ازاد انصراف بدم ‌. تا ابان امسال هم معافیت دانش اموزی دارم . با توجه به اینکه یه بار فرم انصراف پرکردم ولی خب اون مدت ۳ ماه نگذشته ؛ میتونم دوباره انصراف بدم ؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

   سلام شما در طول کل تحصیلاتتون فقط یکبار مجاز به انصراف هستید

 56. Avatar photo
  آرزو
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام، من یک ترم کشاورزی دانشگاه آزاد (کارشناسی) خوندم ولی انصراف دادم، الان هم شیمی دانشگاه آزاد(کارشناسی) میخونم ولی میخوام دوباره انصراف بدم و در کنکور سراسری شرکت کنم، محدودیتی که ندارم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۷

   با سلام طبق شریاط انصراف از دانشگاه ازاد بریا اقایان نظام وظیفه به مشکل میخورد بانوان مشکلی ندارند

 57. Avatar photo
  مهدی
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

  سلام
  من یه بار دانشگاه آزاد نوشتم بعد انصراف دادم اگه الان رشته کاردانی ثبت نام کنم کامل همش رو بگذرونم ،بعد فارغ‌التحصیلی میتونم دوباره کنکور تجربی بدم ؟؟سربازی نرفتم مشکلی پیش نمیاد؟؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

   سلام وقت بخیر فقط یک بار حق انصراف دارید برای اطلاعات دقیق مقالات داخل سایت را مطالعه کنید

   • Avatar photo
    مهدی
    ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۳

    میتونم رشته کاردانی ثبت نام کنم بعد که فارغ‌التحصیل شدم تو اون یکسال فرجه که بهم میده واسه کارهایی سربازی دوباره کنکور بدم برم دانشگاه؟؟؟

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴

     سلام وقت بخیر بله مجاز هستید به شرط اینکه وارد غیبت نشوید

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

     سلام وقت بخیر . طبق آیین نامه نظام وظیفه شما برای انصراف و کنکور مجدد باید قب از ترم 4 انصراف داده و کنکور شرکت کنید

 58. Avatar photo
  .
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام من دانشگاه آزاد مهندس پزشکی میخونم ترم دومم میشه انصراف بدم یه رشته دیگر ثبت نام کنم همین دانشگاه آزاد؟ جریمه هم باید بدم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۷

   با سلام طبق شریاط انصراف از دانشگاه ازاد اگر از ازاد به ازاد بروید جریمه انصراف ندارید

 59. Avatar photo
  حمید
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۸

  سلام
  من قبولی رشته کارشناسی با ورودی بهمن1400 هستم و در مهر ماه 1400 مدارک خود را جهت ثبت نام به دانشگاه آزاد ارایه کرده ام ولی متاسفانه به دلایل گوناگون نتوانسته ام از بهمن ماه 1400 انتخاب واحد کرده و شروع به تحصیل نمایم ( در حال حاضر در خارج از کشور حضور دارم)در صورتی که دانشگاه به من خروج از تحصیل ثبت نماید چگونه خواهم توانست از مهر 1401 شرو ع به تحصیل نمایم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام وقت بخیر اگر غیبتتان از تحصیل موجه نیست و بیشتر از 6 ماه از ایران خارج بودید .مشمول سربازی میشوید برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 60. Avatar photo
  احسان
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۹

  من می توانم دکتری دانشگاه آزاد ثبت نام کنم بعدش انصراف بدهم بروم دنبال کارهای معافیت سربازیم و بعدش دوباره همان دانشگاه همان رشته رو بخونم ؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام خیر

 61. Avatar photo
  محمد ناصری
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

  سلام وقت بخیر.
  من میتونم همزمان که دارم تو رشته حقوق دانشگاه آزاد تحصیل میکنم،برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد دیگه در همون رشته حقوق هم نام نویسی کنم و بعد از اینکه قبول شدم برم انصراف بزنم؟ یا باید اول انصراف بدم بعد ثبت نام کنم؟ ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   با سلام.امکان ان وجود دارد.

 62. Avatar photo
  الناز
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام، من ترم ۶ مهندسی کامپیوتر کارشناسی پیوسته دانشگاه آزادم، میخواستم بدونم:
  ۱. اگر انصراف بدم و مدرک کاردانی بگیرم، میتونم بعدا ادامه همین مدرک کاردانی رو بخونم و لیسانس بگیرم؟
  ۲. با مدرک کاردانی این رشته میتونم در یک رشته هنر ادامه تحصیل بدم؟ یا حتما باید کنکور هنر بدم؟
  ۳. و اگر انتخاب واحد بکنم ولی در کلاس ها و امتحان ها شرکت نکنم، چه اتفاقی میفته؟ انصراف محسوب میشه یا چیز دیگه؟ چون مثل اینکه درصورت شرکت نکردن و غیبت کردن، اون درس حذف میشه، و اگه همه درس ها حذف بشه، چی میشه؟

  ممنونم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

   با سلام.در صورت انصراف میتوانید در مقطع کاردانی و کارشناسی اقدام کنید و در صورت عدم حضور این ترم مشروط شده و در صورت ادامه دار بودن ان اخراج خواهید شد.

 63. Avatar photo
  امین احمدی
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

  سلام وقت بخیر.
  من دانشجوی ترم دو رشته حقوق هستم و بدون آزمون وارد دانشگاه آزاد شدم.
  میخواستم بپرسم میشه از دانشگاهی که هستم انصراف بدم و تو یک دانشگاه دیگه در همون رشته حقوق ثبت نام مجدد کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   با سلام.امکان ان وجود دارد اما بهتر است برای انتقالی اقدام نمایید.

   • Avatar photo
    ناشناس
    ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

    با سلام من سال 97 از ارشد دانشگاه ازاد ترم دوبودم انصراف زدم بعد سال 99 وارد دانشگاه ازاد دیگری شدم بخاطر مشکلاتی میخام دوباره این دانشگاه انصراف بزنم امسال میخام دوباره امتحان ارشد بدم میتونم اگه گرایش خوبی قبول شدم دانشگاه ازاد از اون دانشگاه دوباره انصراف بزنم تو مقطع ارشد دانشگاه ازاد چند بار میشه انصراف داد ممنونم

    • Avatar photo
     ekhlasi
     ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

     سلام وقت بخیر دوست عزیز ، هر فرد در هر مقطع تحصیلی یک بار حق انصراف دارد

 64. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

  سلام وقت بخیر. بنده سه ترم از دانشگاه آزاد دوره دکتری تخصصی را گذراندم ورودی 99 هستم. اکنون قصد انصراف دارم آیا باید حق انصراف پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام وقت بخیر
   بله باید حق انصراف پرداخت کنید.

 65. Avatar photo
  صنم
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام
  من قصد انصراف از دانشگاه ازاد و ثبت نام مجدد در یک دانشگاه ازاد دیگه رو دارم ، برای اینکه شامل هزینه انصراف نشم دقیقا باید چیکار کنم؟؟
  اگر اول دانشگاه مقصد ثبت نام کنم و بعد از پذیرش انصراف بدم ، مشکلی نداره؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام . برای انصراف از دانشگاه آزاد باید جریمه انصراف را پرداخت کنید

 66. Avatar photo
  ع
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

  سلام وقتتون بخیر بنده تیر ماه ۱۴۰1 کارشناسیم رو تموم می کنم آیا می تونم برای سرباز معلمی سال ۱۴۰۱ اقدام کنمدراواخر فروردین یا وایل اردیبهشت ؟آخرین فرصت تاریخی فارغ تحصیلی کیه مثلا مال آزمون استخدامی کشوریو زده بود 16 اخرین فرصت فارغ تحصیلی است؟ بعد از اتمام سربازی حق اتدریسی یا استخدام اموزش وپرورش میشی یانه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵

   سلام وقت بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود.
   برای بررسی شرایط انصراف از دانشگاه و شرایط سرباز معلمی با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 67. Avatar photo
  روژان
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم دو ادبیات انگلیسی واحد رشت هستم
  بنا به دلایلی نمیتونم ادامه بدم و قصد دارم تغییر رشته بدم
  اگه من از واحد رشت انصراف بدم ، میتونم در واحد لاهیجان ثبت نام کنم ؟
  انصراف من مشکلی در ثبت نام مجدد ایجاد نمیکنه ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

   سلام وقت بخیر
   برای ثبت نام مجدد در دانشگاه باید از رشته قبلی درحال تحصیل انصراف داده سپس ثبت نام مجدد داشته باشید.

 68. Avatar photo
  روژان
  ۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم دو ادبیات انگلیسی واحد رشت هستم
  اما بنا به دلایلی نمیتونم ادامه بدم و قصد دارم تغییر رشته بدم
  اگه من از واحد رشت انصراف بدم ، میتونم در واحد لاهیجان ثبت نام کنم ؟
  یعنی انصراف دادن من مشکلی ایجاد نمیکنه در ثبت نام مجدد من ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت بخیراگر پف مشکلی نداره ومیتونید مجددا ثبت نام کنید ذیرشتون بدون کنکور بوده در صورت انصرا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 69. Avatar photo
  ع
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

  سلام وقتتون بخیر بنده تیر ماه ۱۴۰1 کارشناسیم رو تموم می کنم آیا می تونم برای سرباز معلمی سال ۱۴۰۱ اقدام کنمدراواخر فروردین یا وایل اردیبهشت ؟آخرین فرصت تاریخی فارغ تحصیلی کیه مثلا مال آزمون استخدامی کشوریو زده بود 16 اخرین فرصت فارغ تحصیلی است؟ بعد از اتمام سربازی حق اتدریسی یا استخدام اموزش وپرورش میشی یانه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

   سلام وقت بخیر خیر نمی توانید چون باید دفترچه اعزام به خدمت داشته باشید.

 70. Avatar photo
  یادگار
  ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲

  سلام
  من ترم بهمن 1400 فارغالتحصیل شدم و تا تاریخ 30/11/1401 معافیط تحصیلی دارم ایا می تونم در کنکور ارشد 1402 شرکت کنم من در طول دوران کارشناسی(ناپیوسته)یک بار از دانشگاه ازاد انصراف دادم و به دولتی رفتم
  ایا می تونم برای بار دوم در دانشگاه ازاد یا پیام نور ثبت نام کنم و بعد از قبولی در کنکور ارشد1402 انصرف بدم و در دانشگاه روزانه ثبت نام کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام وقت به خیر
   برای شرکت در کنکور ارشد باید معافیت تحصیلی داشته باشد.با توجه به یکبار انصراف از تحصیل انصراف دوم منجر به مشمول شدن شده و اجازه ثبت نام ندارید.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 71. Avatar photo
  مریلا
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷

  سلام خسته نباشید
  یه راهنمایی میخواستم ازتون
  من دانشجوی ترم سه ادبیات اسپانیایی آزاد تهران شمال هستم
  بنا به دلایلی نتونستم درس بخونم و مشکلاتی برام پیش اومد
  حالا تصمیم دارم از اول شروع به تحصیل کنم
  یعنی از مهر بعدی از ترم یک شروع کنم
  این امکان رو دانشگاه به من میده؟‌یعنی اگه انصراف بدم الان از ترم سه میزاره من از مهر دوباره رشته ی خودم رو بردارم؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید😭

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر اگر بازه مانی که فاصله میفته یک ترم هست میتونید مرخصی بگیرید چون انصراف جریمه نقدی هم دارد و نیاز به موافقت دانشگاه هست برای ثبت نام مجدد در ائن رشته برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 72. Avatar photo
  سارا
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام وقت بخیر.من کنکور۹۹ رشته حسابداری دانشگاه دولتی قبول شدم.دوترم خوندم وانصراف دادم. ویکی ازرشته های ترم بهمن ماه ۱۴۰۰ دانشگاه ازادشرکت کردم وشهریه ثابت روپرداخت کردم .ولی چون تعدادمون به حدنصاب نرسیده افتادیم ترم مهر۱۴۰۱انتخاب واحدمیکنند برامون. میخواستم ازاین رشته دانشگاه ازادانصراف بدم واسه مهرماه دانشگاه پیام نوررشته های براساس سوابق شرکت کنم ایا دوباره میتونم انصراف بدم؟؟یک میلیون شهریه ثابت پرداخت کردم ایابازم ازم پول میگیرند؟من که یه باردانشگاه دولتی انصراف دادم دوباره میتونم انصراف بدم یه دانشگاه دبگه ثبت نام کنم؟؟ خواهشاراهنماییم کنیدمرسی

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   با سلام.برای بانوان محدودیتی برای انصراف وجود ندارد و در صورت انصراف هزینه ای ازشما دریافت نمیشود.اما میتوانید برای تعیین مسیر اینده خود و انصراف از دانشگاه ازاد و ورود به دانشگاه پیام نور بیشتر فکر کنید.

 73. Avatar photo
  حسین
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی رشته حقوق کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد هستم ترم ۴
  چند تا سوال داشتم از بابت انصراف تحصیل
  ۱- من اگر انصراف بدم مدرک کاردانی به من میدن (۷۰واحد گزراندم)
  ۲-مدرک کاردانی ندن(یا اگر فرضا دادن مدرک کاردانی) میتونم اگر به هر دلیلی خواستم برگردم به رشته حقوق همون دانشگاه باید دوباره همین درس ها را بگذرونم یا که خیر نیازی برای گذراندن این درس های اخذ شده این ۴ ترم نیست یا به عبارتی وقتی دوباره بخوام حقوق بخونم دوباره از صفر باید شروع کنم و درس هایی که خوندم میپره
  پیشاپیش از پاسخگویی شما ممنون هستم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

   با سلام.میتوانید واحد هارا تطبیق بدهید و اگر مدرک کاردانی بگیرید با توجه به عدم وجود رشته حقوق در دوره کاردانی به کارشناسی تا شش ماه میتوانید وارد دوره کارشناسی رشته حقوق شده و دو ساله لیسانس را دریافت کنید.

 74. Avatar photo
  عباس
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۸

  سلام من مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ثبت نام کردم ینی فقط کارای اداری ثبت نام انجام دادم نهانتخاب واحد و نه شهربه ای پرداخت کردم الان اگه بخوام برای خدمت سربازی انصراف بدم برم سر خدمت باید هزینه انصراف پرداخت کنم؟!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   با سلام.اگر معافیت تحصیلی برای شما صادر شده باشد باید انصراف دهید.

   • Avatar photo
    عباس
    ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸

    بله صادر شده باید هزینه انصراف پرداخت کنم؟!

 75. Avatar photo
  علیرضا طالمرود
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

  سلام من دانشجو ترم 5 کارشناسی ارشد هستم می خواستم انصراف بدم ایا می تونم کنکور بدم دوباره یا نه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۰

   سلام اکه باراولتون باش بله قبول شدین بعدانصراف بدین

 76. Avatar photo
  س.ع
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

  سلام ی سوال دارم
  من داتشگاه آزاد کرج هستم ورودی 90 رشته حسابداری از اولم رشته م رو دوست نداشتم حالا میخوام انصراف بدم و تو همین دانشگاه آزاد کرج رشته زبان بخونم میخوام ببینم امکانش هست من از دانشگاه آزاد کرج انصراف بدم و برای ترم بعد تو همین دانشگاه رشته ی دیگه ای ثبت نام کنم؟خواااااااااهش میکنم جواب سوالمو بدین واسه من مثل مرگ و زندگی میمونه😭

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه و ثبت نام در یکی از واحد های دانشگاه های آزاد مشمول هزینه انصراف نیستید و میتوانید از رشته خود انصراف دهید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 77. Avatar photo
  مهدی
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

  سلتم من دانشجوی علوم ازمایشگاهی ازادم ترم اول مرخصی گرفتم الان که هنوز ترم دوم شروع نشده رفتم برای انصراف میگن ۱۲ میلیون باید هزینه بدید ولی شما نوشتید ک مشمول ما نمیشه الان چیشده ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه باید جریمه پرداخت کنید و شامل همه میشود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 78. Avatar photo
  Alireza
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام من ترم ۵ ارشددانشگاه ازاد،میخوام انصراف بدم.امکانش هست بعد انصراف مثلا یکسال دیگه، دوباره ادامه بدم یا دیگه نمیشه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

   خیر.پس از انصراف از دانشگاه امکان تحصیل در ان رشته و دانشگاه ندارید.برای بررسی دقیقتر شرایط و یافتن راه حل مناسب تماس بگیرید

 79. Avatar photo
  احمد
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۹

  سلام بنده سال 99 برای خدمت نرفتن در دانشگاه ازاد ثبتنام کردم و امسال چهارمین کنکورم را میدهم و 1.5 سال هست دانشجو دانشگاه ازاد هستم ..ایا اگر سال بعد در دانشگاه دیگه مثل روزانه یا ازاد قبول شم ، میتوانم از ازاد انصراف بدم و در دانشگاه دیگه ثبت نام کنم؟ ایا لازمه که امسال قبل عید انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام
   شما باید تا تاریخ 25 اسفند 1400 انصراف خود را به صورت قطعی اعلام کنید

 80. Avatar photo
  علی
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام.من برای کنکور دادن برای بار سوم در دانشگاه ازاد ثبتنام کردم.اگر سال بعد در دانشگاه روزانه قبول شم میتونم از ازاد انصراف داده و در روزانه ثبتنام کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۵

   بله.

 81. Avatar photo
  مهتاب
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۴

  سلام . من الان دانشجوي ترم يك دانشگاه علوم تحقيقات هستم اگر در تكميل ظرفيت گرايش ديگه اي تو همين دانشگاه قبول بشم ميتونم درساي ترم ١ رو تطبيق واحد بدم؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت بخیر بله امکان تطبیق وجود داره دروسی که مرتبط باشه

 82. Avatar photo
  مهدی
  ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲

  سلام وقتتون بخیر
  بنده دانشجو روانشناسی کارشناسی پیوسته ترم یک دانشگاه آزاد هستم و الان میخواستم برای ترم بعد از دانشگاه آزاد انصراف بدم و در دانشگاه دیگر همین رشته رو بخونم…الان منی که فقط یک ترم خوندم،باید نصف شهریه ثابت باقی ترم ها رو پرداخت کنم یا فقط شامل ترم دو و بالاتر میشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه مشمول جریمه می شوید و باید این هزینه را پرداخت کنید در صورتی که قصد ادامه و ثبت نام در واحد دیگر دانشگاه آزاد باشید نیازی به پرداخت جریمه ندارید.

 83. Avatar photo
  علیرضا
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام.وقتتون بخیر
  من سال قبل تو یه رشته در دانشگاه پیام نور ثبت نام کرده بودم و دو ترم مرخصی گرفته بودم اما امسال انصراف دادم و رشته علوم ازمایشگاهی در دانشگاه ازاد رو میخونم..اگر امسال کنکور شرکت کنم مشکلی برای من پیش میاد؟باتوجه به اینکه دانشگاه هایی ک بودم سراسری نبودن دوبار انصراف دادن باعث محرومیت از کنکور میشه؟ایا میتونم امسال در صورت قبولی در دانشگاه سراسری از ازاد انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

   سلام وقت بخیر .
   شرایط نظام وظیفه شما باید بررسی شود. میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

   • Avatar photo
    علیرضا
    ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

    اینم اضافه کنم ک من تا حالا خدمت نرفتم و طبق شنیده ها کسی ک خدمت نرفته باشه فقط حق یکبار انصراف داره واگه دوبار انصراف بده باید ابتدا خدمت سربازی رو طی کنه..آیا این موضوع قطعیه یا شرایط دیگه هم میتونه داشته باشه؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

     سلام وقت به خیر
     از نظر نظام وظیفه در کل سنوات تحصیلی یکبار حق انصراف دارید و انصراف دوم مشمول میشوید و باید برای سربازی اقدام نمایید.

 84. Avatar photo
  امیررضا
  ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۰

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من ترم یک دانشگاه آزادم و انتخاب رشته بدون کنکور کردم
  لطفا بفرمایین اگر من درخواست انصراف بدم باید نصف شهریه ثابت 7ترم رو بپردازم؟ اگر نه هزینه انصراف چگونه است؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت به خیر
   در صورت انصراف از دانشگاه ها مشمول جریمه می شوید.هزینه ی انصراف بر اساس فرمول محاسبه می شود.بر اطلاع دقیق از مقدار هزینه با واحد مالی دانشکده خود صحبت کنید.

 85. Avatar photo
  سینا
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۵

  سلام
  من چند سال پیش در مقطع کاردانی در دانشگاه ازاد انصراف دادم و رفتم دانشگاه ازاد یک شهر دیگه و کاردانی فارغ التحصیل شدم
  الان کارشناسی دوباره اومدم دانشگاه ازاد و میخوام دوباره انصراف بدم برم دانشگاه ازاد یک شهر دیگه
  و از نظر نظام وظیفه هم معافیت تحصیلی دارم فقط
  آیا امکان پذیره یا فقط یک بار حق انصراف دارم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقتتون بخیر چون مشکل نظام وظیفه دارید فقط حق یک بار انصراف از دانشگاه دارید در صورت انصراف دوباره باید دفترچه سربازی پست کنید

 86. Avatar photo
  Nvid
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام. من میخوام ازدانشگا ازاد انصراف بدم و ترم اولی هستم اگ بخوام تو یه دانشگا دیگ ثبت نام کنم باید ازاول شروع کنم یامیتونم ازترم دوم ثبت نام کنم!!؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۹

   سلام وقت بخیر
   در سال در 2بازده زمانی اجازه ورود به دانشگاه هست مهرماه و بهمن ماه

 87. Avatar photo
  پریسا
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام
  ببخشید یک سوالی داشتم
  برادر من سه سال پیش تهران شمال آزاد مدیریت بازرگانی قبول شد ولی بعد از دو ترم انصراف داد و رفت سربازی ، الان برای انتخاب رشته بدون کنکور میتونه همون رشته مدیریت رو انتخاب کنه یا نمیشه ؟ شنیدم اگر یکبار انصراف بدی دیگه حق تحصیل تو اون رشته رو نداری درسته ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام وقت بخیر منعی نداردبرای شرکت کردن مجدد همون رشته برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 88. Avatar photo
  مهرانه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۲

  سلام وقت بخیر من کارشناسی پیوسته هستم میکروبیولوژی دانشگاه آزاد با سوابق تحصیلی الان ترم ۴ با ۸۸ واحد درسی که پاس کنم بهم مدرک کاردانی میدن یا خیر؟میخوام انصراف بدم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام
   بستگی به رشته ای که میخواهید انتخاب کنید داره
   ولی بعضی از واحد های عمومی تونو میتونید میتونید تطبیق واحد بدید

 89. Avatar photo
  فاطمه
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام وقت بخیر
  من در حال حاضر ترم یک ارشد آزاد هستم و‌قصد دارم مجدد کنکور بدم
  میخواستم بدونم بعد از کنکور که انصراف دادم میتونم دوباره تو همون دانشگاه آزاد برای یه رشته دیگه ثبت نام مجدد کنم ؟

 90. Avatar photo
  خاطره
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

  سلام من امسال روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد رفتم هنوز ترم اولم تموم نشده میخوام کنکور بدم الان باید انصراف بدم یانه شنیدم که دانشجو دانشگاه آزاد میتونه تا زمانی که امتحان کنکورتوی تیر ماه داد و نتایج آمد بعد انصراف بده درسته ایا

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقتتون بخیر مشکلی با شرکت کردن در کنکور سراسری بدون انصراف از دانشگاه ندارید ولی در صورت قبولی مجاز به انتخاب رشته روزانه نیستید

 91. Avatar photo
  آراز
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴

  من دانشگاه ازاد ارومیه میرم میخوام انصراف بدم برم دانشگاه آزاد تبریز آیا واحدهارو تطبیق میدن و مشکلی از بابت سربازی خواهم داشت

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۳

   سلام اگر اولین انصراف تون هستش میتونید انصراف بدید ولی برای تطبیق نمرات باید ریزنمرات واحدهای پاس کرده را به مدیر گروه دانشگاه آزاد ارائه بدید

 92. Avatar photo
  زهرا
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۰

  سلام من دانشجوی دانشگاه ازاد بدون کنکور هستم میتونم در ظرفیت مازاد شرکت کنم و از رشته خودم انصراف بدم؟ یا در تکمیل ظرفیت دولتی شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام وقت بخیر بله میتونید شرکت کنید

 93. Avatar photo
  سید امین
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۴

  سلام و خسته نباشید من ترم 3 رو یک ماه بعد تمام می کنم می خوام برم خدمت سربازی امکانش هست بعد از تمام شدن خدمت دوباره ادامه تحصیل بدم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام .خیر

 94. Avatar photo
  مجتبی کرایی
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام من یکبار از دانشگاه ازاد انصراف دادم و اومدم رشته تربیت بدنی کارشناسی پیوسته بدون ازمون وارد شدم و به دلایلی از شهری که در اون سکونت داشتم و دانشگاهم اونجا بود به استان دیگه نقل مکان کردیم و حالا شرایط رفتن به دانشگاهم رو ندارم و میخوام دوباره انصراف بدم و همین رشته رو توی دانشگاه شهر جدیدی که ساکن شدیم بخونم میتونم این کار رو بکنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام وقتتون بخیر با توجه به امر نظام وظیفه اگر کارت پایان خدمت ندارید حق انصراف دوباره ندارید درصورت انصراف دوباره باید به سریازی بروید می توانید همین رشته را مهمان بگیرید برای شهری که سکونت دارید جهت اطلاعات و مشاوره ی بیشتر با شماره ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید

 95. Avatar photo
  P.gh
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶

  سلام من داشنجوی ترم یک مامایی ازادم.. برای اینکه کنکور شرکت کنم باید قبل کنکور انصراف بدم یا بعد از نتایج هم میتونم؟ لطفا پاسخ بدید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت به خیر
   طبق شرایط قید شده درصفحه 17 دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری،دانشجوهای دوره های غیر از دوره های روزانه نیازی به انصراف از دانشگاه نداشته و بعد از شرکت در ازمون سراسری و قبولی در رشته ی جدید باید از رشته قبلی خود انصراف دهند.

 96. Avatar photo
  Mona
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام ببخشید من ترم اول ارشد هستم ولی فقط ثبت نام مجازی انجام دادم و ی هفته از کلاسا گذشته ولی میخام انصراف بدم و ۳ تومن شهریه رو هم دادم.آیا انصراف بدم شهریه رو برمیگردونن؟ هزیته انصراف داره!؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸

   سلام . جریمه انصراف از تحصیل رو باید پرداخت کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۲

   سلام در صورت انصراف از دانشگاه ازاد شهریه برگردانده نمیشود مگر اینکه با واحد مالی دانشگاه صحبت کنید و موافقت دانشگاه را بگیرید

 97. Avatar photo
  Sh
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۷

  سلام
  ببخشید من ترم بهمن پارسال کارشناسی دانشگاه ازاد ثبت نام کردم اما شهریه پرداخت نکردمو دانشگاه هم شرکت نکردم اما برای کنکور امسال روزانه قبول شدم و دانشجوی روزانه هستم لازم به انصراف از دانشگاه ازاد هست ؟واینکه باید جریمه پرداخت کنم؟اگر بله چقدر هست

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقتتون بخیر بله تا قبل ثبت نام دانشگاه جدید باید از دانشگاه قبلی خود انصراف دهید و یه مبلغی به عنوان هزینه ی انصراف از شما گرفته می شد جهت اطلاع از هزینه انصراف به مقاله ایران تحصیل در سایت مراجعه کنید

 98. Avatar photo
  محدثه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

  سلام امکان انصراف از دانشگاه ازاد و ثبت نام مجدد در سال دیگه امکان پذیر هست یا خیر؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت به خیر
   امکان انصراف از دانشگاه آزاد وجود دارد اما مشمول جریمه نقدی می شوید.
   برای ثبت نام مجدد در دانشگاه آزاد میتوانید پس از انتشار دفترچه ها اقدام نمایید.

 99. Avatar photo
  علی
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام ببخشید من یک بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم درمقطع کارشناسی الان میخام درمقطع ارشد ازدانشگاه روزانه انصراف بدم ایا باتوجه ب اینکه درطول تحصیل از دبیرستان تا دکتری فقط یک بار میشه انصراف داد این دوبار انصراف محسوب میشه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸

   سلام اگر شرایط انصراف از دانشگاه ازاد رو داشته باشید و برای نظلام وظیفتون هم محدودیتی نباشه مشکلی نیست.

 100. Avatar photo
  amie
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۷

  سلام
  من ارشد امسال آزاد قبول شدمو سراسری
  حالا آزاد ثبت نام کردم مدارک اپلود کردم ولی ایراد گرفته زده نیاز به اصلاح
  حالا ازاد نخوام برم باید کار خاصی بکنم؟
  سراسری ثبت نام کردم شماره دانشجویی گرفتم معافیت تحصیلی هم گرفتم..
  سایت آزاد اما هنوز زده نیاز به اصلاح

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام وقت به خیر
   به دلیل اینکه تحویل مدارک را انجام ندادید مشکلی ندارد و نیازی به انصراف از دانشگاه آزاد را ندارید.

 101. Avatar photo
  حسین
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام من دانشجوی کارشناسی پیوسته ترم ۳ هستم بر اساس سوابق تحصیلی وارد شدم برای انصراف از واحد دانشگاهی و تغییر واحد بازهم باید شهریه بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت بخیراز شرایط انصراف از دانشگاه ازاد پرداخت هزینه انصراف به دانشگاهست.

 102. Avatar photo
  میلاد
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۹

  سلام وقت بخیر
  من دارم بدون کنکور در رشته مهندسی پزشکی توی دانشگاه ازاد درس میخونم منتها الان متوجه شدم که دانشگاه گرایش بیوالکتریک رو نداره
  خواستم بدونم میشه انصراف داد و بلافاصله توی دانشگاه ازاد دیگری ثبت نام کرد که گرایش بیروالکتریک رو داشته باشه یا خیر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقتتون بخیر اگر بیشتر از 80 واحد پاس کرده باشید مدرکی معادل کاردانی می گیرید از لحاظ نظام وظیفه به مشکل برمی خورید اگر کارت پایان خدمت نداشته باشید ولی اگر واحد کمتر پاس کردع باشید مشکلی وجود ندارد

   • Avatar photo
    اریان
    ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۹

    سلام من ۷۰ واحد پاس کردم مشکلی نداره؟ از لحاظ نظام وظیفه به مشکل نمیخورم

    • Avatar photo
     karimi
     ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 103. Avatar photo
  زهرا
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

  من ترم اول مرخصی گرفتم و اگر ترم بعد هیچ اقدامی نکنم برای مرخصی ب عنوان انصراف تلقی میشه؟ و هزینه ای باید پرداخت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت بخیر برای انصراف از دانشگاه ازاد باید 25%شهریه ثابت ترمهای باقی مانده رو بپردازید

 104. Avatar photo
  زهرا
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۷

  هر دانشگاه ازاد قوانین جدا داره برای مرخصی و انصراف یا خیر؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام وقت بخیر.در دانشگاه های مختلف متفاوته.

 105. Avatar photo
  زهرا
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۹

  من بخوام ب جای مرخصی انصراف بدم از ترم اول باید هزینه بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام وقت بخیر بله برای انصراف باید 25% شهریه ثابت بقیه ترمهارو پرداخت کنید

 106. Avatar photo
  زهرا
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۶

  برای هر ترم مرخصی باید نصف شهریه ثابت رو پرداخت کنیم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۵

   سلام بله

 107. Avatar photo
  زهرا
  ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۴

  سلام من دانشجوی کارشناسی پیوسته بودم . و ترم یکو مرخصی گرفتم . نصف شهریه ثابت رو دادم این پول بهم برنمیگرده؟ و اگ بخوام مرخصیمو ب انصراف تبدیل کنم باید چیکار کنم؟ و اینکه در صورت انصراف باید هزینه ای پرداخت کنم؟ و اینکه من میخوام واسه ی کنکور بخونم و در صورتی ک روزانه قبول شم میتونم پول شهریمو بابت مرخصی بگیرم یا خیر؟ و در صورت مرخصی ب والدین اطلاع داده میشه یا فقط در صورت انصراف؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام وقت به خیر در صورت انصراف از دانشگاه آزاد شهریه پرداختی برگشت داده نمی شود.در صورت انصراف بعد از ثبت نام اصلی مشمول پرداخت جریمه می شوید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۵

   سلام وقت بخیر.شرایط انصراف از دانشگاه ازاد به این صورت هست که نصف شهریه ثابت ضربدر تعداد ترم های باقی مونده رو باید پرداخت کنید.شهریه ای هم که بابت مرخصی پرداخت کنید برگشت داده نمیشه.

 108. Avatar photo
  Mohaddeseh
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

  من امسال برای دانشگاه آزاد مامایی ثبت نام کرده و ترم اول آن هستم و کلاسا ۱هفته هست که شروع شده و در کلاس به علت عدم اتصال حضور نداشتم حالا میخواهم از دانشگاه انصراف بدم و⅗شهریه را پرداخت کردم آیا شهریه به من بازگردانده میشود و هزینه انصراف دارد؟و مدارکم را بدون هزینه باز میگردانند؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۲

   سلام وقت بخیر.شرایط انصراف از دانشگاه ازاد را بررسی کنید.در خصوص شهریه تصمیم گیری به عهده دانشگاهست.

 109. Avatar photo
  مهیا
  ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

  من امسال برای دانشگاه آزاد مامایی ثبت نام کرده و ترم اول آن هستم و کلاسا ۱هفته هست که شروع شده و در کلاس به علت عدم اتصال حضور نداشتم حالا میخواهم از دانشگاه انصراف بدم و⅗شهریه را پرداخت کردم آیا شهریه به من بازگردانده میشود و هزینه انصراف دارد؟و مدارکم را بدون هزینه باز میگردانند؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت به خیر هزینه ی پرداخت شده برگشت داده نمی شود.علاوه بر آن شما مشمول جریمه ی انصراف هم میشوید.

 110. Avatar photo
  علی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

  سلام ، بنده ورودی سال ۹۱ هستم به دانشگاه ازاددر مقطع کارشناسی … از سال ۹۱ تا ۹۵ مشغول تحصیل در رشته کامپیوتر بودم ، اما سال ۹۵ بنابر دلایلی ترم ۸ از دانشگاه انصراف دادم… اما یکسال بعد مجدد در همان دانشگاه در رشته بدون ازمون در مقطع کارشناسی ثبت نام کردم. تیر ۱۴۰۰ من در ترم ۸ درسم تموم شده بطور کامل در مقطع کارشناسی. اما حدود ۵ واحد مونده که باید تطبیق بدمشون و بشم فارغ التحصیل کارشناسی…
  با این شرایط من مجدد میخوام اون ۵ واحد تطبیقم بمونه و از دانشگاه انصراف بدم… ایا میشه دوباره انصراف داد یا خیر؟؟ هرجور شده باید انصراف بدم که همون دیپلمه بمونم… غیر از این راه دیگه ای هم هست؟؟ دانشجوی مشمول سربازی هم هستم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام وقت بخیر.اگر بیشتر از هشتاد واحد پاس کرده باشید دانشگاه بهتون مدرک معادل کاردانی میده.بخاطر نظام وظیفتون بیشتر از یکبار هم نمیتونید انصراف بدید.

 111. Avatar photo
  ...
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام ببخشید من رشته مدیریت بر اساس سوابق دانشگاه ازاد ثبتنام غیر حضوری انجام دادم تکمیل شده و شماره دانشجویی دائم ایجاد شده برام ولی هنوز شهریه پرداخت نکردم میتونم انصراف بدم جریمه باید پرداخت کنم ممنون میشم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت بخیر اگر مدارک رو حضورا تحویل دانشگاه ندادید نیازی به انصراف نیست

 112. Avatar photo
  مینو
  ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۱

  سلام وقتتون بخیر من دانشجو دانشگاه ازاد بودم و یک ترم را پاس کردم و در حالی که دانشجو بودم دوباره کنکور دادم و یک رشته دیگر در دانشگاه ازاد قبول شدم ایا برای انصراف از دانشگاه قبلی باید جریمه بدم تا دانشگاه دومی رو برم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام
   بله .باید جریمه پرداخت کنید

   • Avatar photo
    آرزو
    ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

    سلام…بنده ترم یک دکترای تخصصی علم اطلاعات و دانش شناسی ورودی ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد هستم….شهریه یک ترمم رو بطور کامل پرداخت کردم…آیا میتوانم انصراف دهم و اینکه تکلیف شهریه چه میشه!؟؟؟؟آیا برگشت میشه!؟؟؟؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۵

     سلام وقت به خیر امکان انصراف وجود دارد اما شهریه برگشت داده نمی شود.

 113. Avatar photo
  آرمان
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام وقت بخیر
  من بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران قبول شدم ولی بدلیل اینکه دانشگاه خوابگاه ندارد نتوستم برم برای مهر
  درضمن انتخاب واحدم نکردم
  خواستم ببینم نیازی به انصراف است ؟و عواقبش چی هستش ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۴

   سلام وقت بخیر
   در صورت عدم ثبت نام نیازی به انصراف نیست و عواقبی ندارد

 114. Avatar photo
  امیرعلی
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۶

  سلام ، ببخشید من دانشجوی روانشناسی ورودی ۹۹ دانشگاه پیام نور بودم که امسال پرستاری قبول شدم و از رشته قبلی انصراف دادم
  در حال حاضر در کارنامه سبز کنکور شهر خودم هم پذیرفته شدم
  من چون قبلا یکبار انصراف دادم الان امکان استفاده از کارنامه سبز را دارم ؟
  شرایط انتقال چطور ؟
  یعنی چون یکبار انصراف دادم الان تغییر محل تحصیل با کارنامه سبز یا انتقالی هم امکان پذیر هست؟

 115. Avatar photo
  پریا
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷

  سلام من دانشجو ترم سه در دانشگاه ازاد هستم در کنکور ۱۴۰۰ دولتی قبول شدم حتما باید قبل از ثبت نام در دانشگاه دولتی انصراف بدیم؟ یا بعدش هم میشه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۲

   سلام
   در صورت تمایل به ثبت نام در دانشگاه دولتی ای که پذیرفته شده اید باید انصراف خود را قبل از ثبت نام از دانشگاه اعلام کنین.

 116. Avatar photo
  علي
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام
  من يك سري ترم يك از دانشگاه ازاد انصراف دادم
  الان ترم ٣ هستم در واحدي ديگر
  ما يه نقل و انتقالات داريم به تهران
  ايا منم ميتونم از اينجا انصراف بدم و برم تهران تو واحده ديگه؟يا انتقالي بگيرم؟ دانشگاه ميگه نميشه شما كه شرط معدل بوديد انتقالي بديم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۸

   سلام نظر آخر رو دانشگاه می ده

 117. Avatar photo
  Mahdi
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام من سه ترم دانشگاه آزاد درس خواندم و امسال کنکور دادم و در یک دانشگاه دولتی قبول شدم . آیا میتونم از دانشگاه آزاد انصراف بدم ؟ یا شرایطی خاصی داره؟؟ با تشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۵

   سلام بله نمیتونید همزمان هم در آزاد تحصیل کنید هم روزانه باید حتما انصراف بدی

 118. Avatar photo
  سیاوش
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۱

  سلام.من از دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و بعد از یک ترم انصراف دادم.ایا میتونم دوباره برگردم ادامه بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر دوست عزیز در صورتی که دانشگاه مورد نظر قبول کند مشکلی ندارد در غیر این صورت اقدام به ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن یا مهر اقدام کنید موفق باشید

 119. Avatar photo
  محمد
  ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۱

  سلام خسته نباشید میخواستم از شرایط حق انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور استفاده کنم میشه اول شروع سال تحصیلی از دانشگاه های غیر انتفاعی ۳ ترم مرخصی تحصیلی بگیرم و برای کنکور بخونم و بعد از اعلام نتایج انصراف بدم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   در وقت بخیر.در صورت موافقت دانشگاه میتونید سه ترم مرخصی بگیرید و برای کنکور بخونید.

 120. Avatar photo
  محمد
  ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۷

  سلام خسته نباشید میخواستم از شرایط حق انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور استفاده کنم

 121. Avatar photo
  Negin
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام
  من دو ترم به صورت بدون ازمون داخل یک واحد دانشگاهی گذروندم
  امسال کنکور دادم و فقط میخوام دانشگاهمو عوض کنم
  یعنی از یک واحد دانشگاه ازاد برم یک واحد دیگه
  بازم باید هزینه انصراف رو پرداخت کنم؟
  انتقالی نمیتونم بگیرم چون بدون ازمون بودم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام وقت بخیر در شرایط انصراف دانشگاه ازاد بایستی هزینه انصراف را پرداخت کنید.

 122. Avatar photo
  مشرف
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۷

  با سلام
  من کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم و حدودا سه ترم دانشگاه آزاد بودم که ادامه ندادم
  تا چه زمانی وقت دارم که انصراف بدم که دانشگاه دولتی ثبت نام کنیم؟
  آیا زمان خاصی وجود دارد؟ امکان دارد صبر کنیم تا نتایج کنکور اعلام شود بعد انصراف دهیم و دانشگاه دولتی ثبت نام کنیم؟
  ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه های ازاد و پیام نور و غیر انتفاعی مجاز هستید که تا نتایج انصراف ندید اما برای دانشگاه سراسری باید تا اسفند حتما انصراف میدادید .

 123. Avatar photo
  سیلوانا
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام
  من ترم دو ارشد بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد هستم…این ترم هم انتخاب واحد کردم… ولی میخوام دوباره ارشد بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنم و رشتمو تغییر بدم …عملا ب ی دانشگاه دیگ برم ولی ازاد و همین ترم… ایا بازم باید جریمه بدم یا هزینه ی ترم جدید ک پرداخت کردم منتقل میشه دانشگاه جدید؟ ..ممنون میشم راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام وقتتون بخیر ….باید منتظر دفترچه در ابان ماه بمونید

   • Avatar photo
    سهیل
    ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۱

    سلام
    بنده آزاد کرج نوشتم ، فقط کد دانشجویی دائم گرفتم ازشون . یعنی مدارک دیپلم و مابقی همگی پیش خودمه و مابقی مراحل پیش نرفت . الان بنده میخام از آزاد کرج انصراف بدم ، یا کنکور سال بعد شرکت کنم یا اینکه برم آزاد شهر خودم قزوین . الان سوالم اینه بخاطر این انصراف باید شهریه بدم ؟
    اگه آره تقریبا چقدر میگیرن از من ؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

     سلام
     در صورتی ک شهریه پرداخت کرده باشید و انتخاب واحد براتون انجام شده باشد با دادن نصف شهریه ثابت میتونید انصراف بدید
     شرایط شما برای بحث انتقالی باید توسط کارشناسان ما بررسی بشه، حهت اطلاعات بیشتر میتونید تماس بگیرید

 124. Avatar photo
  پرستو کاظمی
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۵

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم ۲روانشناسی استان اردبیل هستم
  به دلیل نقل مکان مجبورم از دانشگاه انصراف داده و در دانشگاه شهر ساری ثبت نام کنم
  میخواستم بدونم این ۲ترمی که خوندم در سامانه ثبت میشه یا دوباره باید اون درس هارو بخونم؟؟؟و از ترم ۱ شروع میکنم یا ترم ۳؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام میتونی در صورت انصراف واحدهای پاس کرده رو ببری دانشگاه ازاد ساری تطبیق بزنید

 125. Avatar photo
  علی
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۷

  سلام خسته نباشید من یک ترم دانشگاه ازاد درس خوندم و. هیج درسی هم پاس نکردم ولی حالا میخوام برم انصراف بدم میخواستم بدونم مشمول جریمه میشم یا نه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقتتون بخیر … ببینید به صورت عمومی جریمه تعریف شده است اما میتوانید هماهنگی های لازم را با دانشگاه انجام دهید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت به خیر برای انصراف از دانشگاه آزاد موظف به پرداخت جریمه هستید.

 126. Avatar photo
  دنیا صفری
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم دوم دانشگاه ازادم میخوایم نقل مکان کنیم به شهر دیگه اگر الان که شهریوریم نرم انصراف دی ماه برم خودشون مهر‌ماه برام انتخاب واحد میکنن؟ چون نمیخوام انتخاب واحد کنم بمونم همینجور تا دی انصراف بدم و برم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

   منظورتون از انتخاب واحد توسط خود دانشگاه چیه؟!

 127. Avatar photo
  محمد
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۸

  اگر همین شرایط رو داشته باشم و از سربازی هم معاف باشم

 128. Avatar photo
  Vida
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۳

  سلام من دوترم در دانشگاه ازاد(براساس سوابق تحصیلی ثبت نام کرده بودم) درس خوندم الان تو دانشگاه سراسری قبول شدم باید از دانشگاه ازاد انصراف بدم؟ واینکه باید جریمه انصراف پرداخت کنم.؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام
   بله جهت اینک شما بخوایین دانشگاه سراسری ادامه تحصیل بدین و برای اینکار ابتدا باید انصراف بدین از دانشگاه ازاد و برای انصرافتون جریمه هم باید پرداخت کنید

 129. Avatar photo
  علی
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱

  سلا خسته نباشید .
  من پارسال پیام نور ثبت نام کردم ولی دو ترم رو مرخصی گرفتم و نرفتم دانشگاه الان میخام تو دانشگاه ازاد یه رشته ای رو انتخاب کنم و ادامه تحصیل بدم.اگر از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و دانشگاه ازاد ثبت نام کنم و سال دیگ کنکور شرکت کنم و دانشگاه روزانه قبول بشم میتونم از ازاد انصراف بدم و روزانه رو ثبت نام کنم یا نه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام وقتتون بخیر.
   باید شرایط نظام وظیفتون بررسی شود!

 130. Avatar photo
  مهرشاد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۴

  سلام من از رشته با ازمون دانشگاه ازاد انصراف دادم بازم میتونم با کنکور دادن رشته با ازمون دانشگاه ازاد بخونم یا فقط بدون ازمون میتونم شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقتتون بخیر.
   مانعی برای شرکت در کنکور وجود ندارد.

 131. Avatar photo
  حسین
  ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۶

  عرض سلام و خسته نباشید.
  ببخشید من 4 ترم دانشگاه دولتی درس خوندم و انصراف دادم و کنکور 1400 شرکت کردم؛ احتمالا قبول نمیشم؛ امکانش هست که دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم(معافیت سربازی ندارم) و دوباره سال 1401 کنکور بدم؟!!
  خواهش میکنم جواب بدین

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام اگه انصراف بدی میتونی دانشگاه ازاد بدون کنکور رشته انتخاب کنی تا معافیت تحصیلی بگیری

 132. Avatar photo
  زهرا
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام،خسته نباشید،من اول کارشناسی پیوسته فیزیک بودم ولی به دلایلی انصراف دادم و مدرک کاردانی گرفتم،بعد همون سال کاردانی به کارشناسی حسابداری رفتم و الان این ترم کارشناسی ناپیوسته میگیرم،کنکور ارشد شرکت کردم امسال ولی به احتمال زیاد قبول نمیشم و باید صبر کنم تا سال بعد،میخواستم توی این یکسال بیکار نمونم و یه رشته ای رو تو دانشگاه
  آزاد از اول شروع کنم و هر وقت که ارشد قبول شدم از اون رشته انصراف بدم،الان خوندم هر کسی ففط یکبار میتونه از تحصیل انصراف بده،با توجه به اینکه من دخترم و نظام وظیفه ندارم،این برای منم مشکل ایجاد میکنه؟
  و اینکه من این ترم فارغ التحصیل میشم ولی مدرک کارشناسیم چند ماه دیگه آماده میشه،الان اگه من کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد،نمیگن همزمان تو ۲رشته هستم؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام اگه تا پایان شهریور فارغ التحصیل بشی میتونی از مهر رشته جدید بخونی و میتونی انتخاب رشته کنی مانعی ندارهولی برای ارشد حتما باید مرتبط ادامه بدی

 133. Avatar photo
  زهرا
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام،خسته نباشید،من اول کارشناسی پیوسته فیزیک بودم ولی به دلایلی انصراف دادم و مدرک کاردانی گرفتم،بعد همون سال کاردانی به کارشناسی حسابداری رفتم و الان این ترم کارشناسی ناپیوسته میگیرم،کنکور ارشد شرکت کردم امسال ولی به احتمال زیاد قبول نمیشم و باید صبر کنم تا سال بعد،میخواستم توی این یکسال بیکار نمونم و از اول یه رشته ای رو تو دانشگاه آزاد از اول شروع کنم و هر وقت که ارشد قبول شدم از اون رشته انصراف بدم،الان خوندم هر کسی ففط یکبار میتونه از تحصیل انصراف بده،با توجه به اینکه من دخترم و نظام وظیفه ندارم،این برای منم مشکل ابجاد میکنه؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲

   سلام اگه تا پایان شهریور فارغ التحصیل بشی میتونی از مهر رشته جدید بخونی و میتونی انتخاب رشته کنی مانعی ندارهولی برای ارشد حتما باید مرتبط ادامه بدی

 134. Avatar photo
  امیرحسین 9
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۵

  سلام من دانشگاه آزاد ثبت نام کردم یک ترم خوندم ولی هیچ درسی را پاس نکردم و بعد از چند وقت به دلیل مشکل مالی انصراف دادم الان دوباره می‌خوام دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم میخواستم ببینم امکان هست ؟?

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله میتوانید با توجه به انصراف از دانشگاه ازاد رو داشته اید اقدام به ثبت نام بدون کنکور کنید در دانشکاه ازاد و یا سایر دانشگاه های مقطع لیسانس موفق باشید

 135. Avatar photo
  امیرحسین ب
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام من دانشگاه آزاد ثبت نام کردم یک ترم خوندم ولی هیچ درسی را پاس نکردم و بعد از چند وقت به دلیل مشکل مالی انصراف دادم الان دوباره می‌خوام دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم میخواستم ببینم امکان هست ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه اقایون 1 بار امکان انصراف به هر دلیلی را دارند و برای بار دوم اگر جایی ثبت نام کنند و مجدد انصراف داده دهید مشمول خدمت نظام وظیفه میشوید موفق باشید

  • Avatar photo
   آرش
   ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام من قبلا ی ترم دانشگاه ازاد کامپیوتر خوندم و انصراف دادم و الان ترم 4 رشته حسابداری دانشگاه ازادم
   میخوام بدونم ایا میشه کنکور شرکت کنم و درصورت قبولی وارد رشته جدید بشم؟

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۰

    سلام وقت بخیر.
    در هر مقطع فقط یکبار میتونید انصراف بدید و اگر بیش از یکبار انصراف بدید باید وارد خدمت سربازی بشید!

 136. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

  سلام وقت بخیر بنده ترم دوم دانشگاه ازادم بنظرتون میتونم الان انصراف بدم و مهرماه یه رشته دیگه توی همین دانشگاهی که الان هستم ادامه بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز با توجه به سوال مطرح شده در خصوص شرایط انصراف از دانشگاه ازاد باید بگم که در صورتی که تراز ان دانشگاه برای رشته جدید مورد نظر خود را داشته باشید که ب در صورتی است که ان رشته رو در زمان انتخاب رشته دانشگاه ازاد انتخاب کرده باشید میتوانید که از طریق شرایط تغییر رشته استفاده کنید و مانند دانشجو انتقالی با شما برخورد شود ولی باید در زمانی که سایت نقل و انتقال دانشگاه ازاد که منادا هست اقدام کنید

 137. Avatar photo
  saeed
  ۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷

  سلام وقت بخیر خسته نباشین من ترم هشت مهندسی کامپیوتر پیوسته دانشگاه دولتی بودم و امروز از دانشگاه انصراف دادم وبار اولم هست که انصراف میدم میخاستم بدونم برای ورودی مهر امسال میتونم برای تحصیل مجدد در رشته حسابداری دانشگاه آزاد اقدام کنم ؟در ضمن من سربازی هم نرفتم میخام بدونم از بابت نظام وظیفه به مشکل نمیخورم ؟برای کنکور سراسری 1400 هم اصلا ثبت نام نکردم .

 138. Avatar photo
  مهدی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام من ورودی مهر97 پیام نورم و تا الان حدود60 واحد پاس کردم میخوام بهمن1400 انصراف بدم و کنکور1401 شرکت کنم..اگه قبول شم اجازه میدن ثبت نام‌کنم یا نه بخاطر قوانین خدمت و سنوات تحصیلی

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام بله بشرطی که اولین باری باشه که انصراف میدید

   • Avatar photo
    مهدی
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

    با شرایطی ک ذکر‌کردم الان باید مدرک کاردانی بگیرم یا نگیرم؟ یعنی اگه مدرک کاردانی بگیرم دیگه دانشگاه جدید ثبت نام نمیکنن؟

 139. Avatar photo
  اسما
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام من یه سوال داشتم من سال 98 یه رشته ای تو دانشگاه دولتی درس خوندم و انصراف دادم الان یه رشته ای شبانه میخونم اگه امسال تو رشته ای ک میخوام قبول شم میتونم اون رشته رو انصراف بدم دوباره؟؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام اسما
   بله میتونین انصراف بدین پس از پرداخت جریمه دانشگاه فعلی

 140. Avatar photo
  محمد امین شاکری
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام من ی سوال داشتم من یک بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم وبعد از انصراف دوباره در دانشگاه مشغول به تحصیل شدم و هزینه انصراف نپر داختم میخواستم بدونم اگر دوباره از دانشگاه انصراف بدم و دوباره در یک رشته دیگر در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل بشم و هزینه انصراف پرداخت نکنم

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام اقایون کلا یکبار حق انصراف دارن و در هر بار انصراف نصف شهریه ترم رو ازت بعنوان جزیمه میگیرن

  • Avatar photo
   امید
   ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام..
   من مهر سال 98 از دانشگاه ازاد و تو کنکور شرکت کردم اما قبول نشدم برج 9 سال 99 رفتم سربازی بنظرتون میتونم مهر سال 400 ایست خدمت بزنم و دانشگاه ازاد یا پیام نور ثبت نام کنم بعد برا کنکور 401 بخونم اگه قبول شدم از دانشگاه انصراف بدم و برا دانشگاه دولتی که قبول شدم ثبت نام کنم..؟ لطفا جواب بدین خیلی مهمه🌹

   • Avatar photo
    moshaverarshad
    ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۴

    سلام در صورتیکه کنکئر بدید و از دانشگاه خوب پذیرش بگیرید میتونید ایست خدمت بگیرید و ادامه تحصیل بدید

 141. Avatar photo
  سهیل
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۱

  سلام من دانشجوی ترم ۲ مهندسی کامپیوتر در یک واحد دانشگاه ازاد تهران هستم می تونم انصراف بدم و در واحد دیگه آزاد تهران ثبت نام کنم و ادامه تحصیل در همین رشته رو بدم؟چون انتقالی برای دانشجوی بدون کنوکور وجود نداره ظاهرا

 142. Avatar photo
  Mohammad
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۱

  سلام . من سال 98 برای اینکه سربازی نرم و فرصت ی کنکور دیگه داشته باشم در یک دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کردم . دو ترم مرخصی گرفتم و خوندم و کنکور 99 را دادم و پرستاری ازاد قبول شدم و الانم دانشجوی ترم 2 پرستاری ازادم . همانطور که میدونین دانشجوی دانشگاه ازاد میتونه برخلاف روزانه بدون انصراف از دانشگاه کنکور بده . میخاستم بدونم با توجه به اینکه یک بار در مقطع لیسانس انصراف دادم اگه در کنکور 1401 شرکت کنم و یکی از رشته های پزشکی دندون دام که مقطع دکتری محسوب میشن نه لیسانس را در روزانه قبول شم . میتونم از دانشگاه ازاد انصراف بدم و برم روزانه یکی از اینارو بخونم؟ بنده یکبار در مقطع لیسانس از یک دانشگاه غیر انتفاعی انصراف دادم همانطور که گفتم و در یک مقطع نمیشه دوبار انصراف داد فکر کنم .

 143. Avatar photo
  Bi nam
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام وقت بخیر ببخشید من از دانشگاه ازاد یه شهر که ترم یکو خوندم میخوام بیام شهر خودمون ترم دورو بخونم توی دانشگاه ازاد شهر خودمون ولی اول باید ثبت نام انجام بشه تو دانشگاه ازاد شهر خودمون تا بهم نامه بدن ببرم دانشگاه قبلی برای انصراف ولی الان هرکاری میکنن با شماره دانشجویی موقع وارد نمیشه که مدارکمو اسکن کنن میزنه شناسه کاربری یا رمز اشتباه آیا سایت مشکل داره یا مشکل دیگ ای هست؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام شما نمی تونی با شماره دانشجویی‌ به واحد دانشگاه آزاد دیگه وارد یکی‌دیگه بشی.

 144. Avatar photo
  الهام
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۰

  سلام وقتتون بخیر،بنده یه ترم در دانشگاه ازاد و رشته روانشناسی بدون کنکور تحصیل کردم و سه سال پیش انصراف دادم(بخاطر اینکه دانشگاه دولتی قبول شدم و رفتم دولتی درس خوندم)،الان ک بعد چندسال مدرک کارشناسیمو از دانشگاه دولتی گرفتم،تصمیم گرفتم برم دوباره ازاد و همون رشته ای ک انصراف داده بودم رو هم ادامه بدم،میخواستم بدونم اون درسایی ک سه سال پیش تو طول اون یه ترم خونده بودم رو دوباره نیازه مجددا پاس کنم یا اینکه هنوز
  اون نمرات و اطلاعاتم هست و تطبیق میزنن واسم؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام و وقت بخیر
   همچین قانونی مصوب نشده ولی معمولا نزدیک ترین جایی که محل زندگی میندازن

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام در صورتی که همون‌ درسا ارائه بشه و‌نمراتتون‌تو اون واحدها بالای ۱۴ باشه میشه تطبیق واحد داد

  • Avatar photo
   سیاوش
   ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام.ورودی سال 97 کارشناسی پیوسته دانشگاه دولتی بوده و نیمه دوم سال 99 از تحصیل انصراف داده و در کنکور 1400 ثبت نام کردم.مشمول خدمت نظام وظیفه هم هستم.
   در صورتیکه امسال در دانشگاه غیر دولتی ثبت نام کنم و در کنکور 1401 قبول شوم،آیا امکان انصراف مجدد از تحصیل(اينبار از دانشگاه غیر دولتی) وجود دارد؟

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۷

    سلام وقت به خیر شما یکبار فرصت انصراف از تحصیل را در هر یک از دوره ها دارید پس از انصراف دوم از نظر نظام وظیفه و تمدید معافیت تحصیلی دچار مشکل می شوید.

 145. Avatar photo
  فرانک
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۷

  با سلام‌. من ترم ۲ ارشد مشاوره دانشگاه ازاد هستم. الان دوباره برا ارشد همین رشته دوباره ثبت نام کردم که در دانشگاه ازاد بهتری قبول شوم . میخواستم بدونم در صورت قبولی امکان انصراف و رفتن به دانشگاه ازاد جدید هست . و اینکه دروس پاس کرده هم قابل انتقال هست

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام امکان انصراف از دانشگاه آزاد دارین
   تطبیق واحداتتون با هماهنگی مدیر اموزشی دانشگاه جدیدتون میسر هست که معمولا قبول نمکنند یا تعداد کمی تطبیق واحد میدهند

 146. Avatar photo
  دانیال
  ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام،در رشته مهندسی پزشکی نیمسال اول آزاد قبول شدم ولی در سایت آموزشیار ثبت نام رو کامل انجام نداده‌ام و مدارک رو ناقص آپلود کردم.در سایت آموزشیار اسمم به عنوان شماره دانشجویی موقت هست.قصد تحصیل در این رشته رو ندارم و من باید از دانشگاه انصراف بدم یا اسمم خط خورده؟ میتونم در کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کنم؟ ممنون

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام به دانشگاه مراجعه کنید در صورت ثبت کد دانشجویی باید برای انصراف از دانشگاه اقدام کنید.

 147. Avatar photo
  دانیال
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام ، رشته مهندسی پزشکی مقطع کارشناسی پیوسته آزاد نیمسال اول قبول شدم اما ثبت نام رو در سامانه آموزشیار ناقص انجام دادم و مراحل ثبت نام رو تکمیل نکردم و قصد ندارم که در آزاد درس بخونم.الان که به سامانه آموزشیار مراجعه میکنم مشخصاتم در سایت هست و نوشته شماره دانشجوی موقت.من الان دانشجوی آزاد محسوب میشم و باید انصراف بدم با لازم نیست که انصراف بدم و اسمم خط خورده؟
  ممنون

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام
   در صورتی که تو سیستم اموزشیار مراحل ثبت نامتونو تکمیل نکردین شما به عنوان دانشجو محسوب نمیشین

 148. Avatar photo
  حسین زینالی
  ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۷

  سلام
  من یه بار برا معافیت از سربازی دانشگاه ثبت نام کردم بعدش بعد از دوبار مرخصی بدون یدونه انتخاب واحد انصراف دادم و ازکنکور وارد یک رشته در دانشگاه ازاد شدم الان تکمیل ظرفیت اومده و قبول شدم در رشته خودم در دانشگاهی خوب الان میتونم انصراف بدم ؟
  یا این به منزله انصراف دومه و مشمول سربازی میشم ؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۰

   سلام با توجه به اینک شما یکبار انصراف دادین دیگ براتون مقدور نیست

 149. Avatar photo
  نازنین
  ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۸

  سلام . ممنونم از پاسخگویی . فقط اینکه من سال 93 در رشته حقوق هم در دانشگاه ازاد کرج پذیرفته شدم ولی بعد از یک ترم انصراف دادم مشکلی برای شرکت در رشته روان شناسی با یکبار قبولی وجود نداره . که من برای بار سوم شرکت کنم

 150. Avatar photo
  نازنین
  ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام وقت شما بخیر . من سال 95 مقطع کارشناسی رشته روان شناسی دانشگاه ازاد کرج پذیرفته شدم ولی برای ثبت نام مراجعه نکردم ایا من مجددا میتونم در همین رشته واحد دانشگاهی پذیرفته بشم امکانش هست ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۰

   سلام شما باید دوباره در کنکور سراسری شرکت کنید .

 151. Avatar photo
  محمد
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۸

  سلام خسته نباشید
  من یه بار برا معافیت از سربازی دانشگاه ثبت نام کردم بعدش انصراف دادم و ازکنکور وارد یک رشته در دانشگاه ازاد شدم الان تکمیل ظرفیت اومده میتونم در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت وارد یک رشته جدید در دانشگاه آزاد بشم ؟؟ یا این به منزله انصراف دومه و مشمول سربازی میشم ؟؟

 152. Avatar photo
  Mohammad
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۴

  سلام وقت بخير
  من دانشجوى دانشگاه ملى بودم،چند وقت پيش انصراف دادم هنوز يكسال نگذشته از تازيخ انصرافم.
  الان ميخوام دانشگاه پيام نور ثبت نام كنم براى معافيت تحصيلى .
  آيا امكان انصراف دوباره و تحصيل در دانشگاه خارج از كشور هستم؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۷

   سلام وقت بخیر
   شما ترم‌ چند بودین که انصراف دادین؟؟؟

   • Avatar photo
    اریان
    ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۱

    چرا مگ مهمه؟

 153. Avatar photo
  میثم
  ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۶

  سلام.وقت بخیر.من ارشد دانشگاه آزاد (سوابق تحصیلی ) بهمن ۹۹ قبول شدم . شماره دانشجویی دائم هم گرفتم هزینه بیمه و خدمات آموزشی هم پرداخت کردم . ولی شهریه ثابت و متغییر پرداخت نکردم.میخواستم بدونم اگه قصد عدم پرداخت و نهایی کردن ثبت نام داشته باشم باید مبلغی پرداخت کنم؟

 154. Avatar photo
  مهدی
  ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۶

  سلام خسته نباشید من پارسال از دانشگاه پیام نور انصراف دادم رشته های بدون کنکور ترم اول بودم و وارد دانشگاه ازاد شدم الان ترم دومم رشته حسابداری الان میخام انصراف بدم از دانشگاه ازاد و برم خدمت و برگردم دوباره ثبت نام کنم دانشگاه یا پیام نور یا دانشگاه ازاد میخاستم بدونم اگر کارت پایات خدمت بگیرم میتونم ثبت نام دوباره کنم و درسهایی که پاس کردم تطبیق داده میشه یا نه
  با تشکر

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۴

   سلام بله اگر پایان خدمت داشته باشید می تونید برای ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام کنید و دروس پایه را تطبیق دهید.

   • Avatar photo
    Milad
    ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

    باهمین شرایط میتونیم دانشگاه دولتی هم ثبت نام کنیم؟

    • Avatar photo
     JAVADI
     ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

    • Avatar photo
     isaei
     ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

     سلام وقت بخیر
     جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 155. Avatar photo
  جواد
  ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام
  من قبلا دانشگاه آزاد حسابداری میخوندم و انصراف دادم و تو همون دانشگاه آزاد میکروبیولوژی میخونم و خدمت سربازی هم نرفتم.الان بعده امتحانات بهمن میخام انصراف بدم و کنکور 1400بدم و برم سربازی.اگر حین خدمت سربازی بگن ک کنکور قبول شدم دانشگاه روزانه باوجود اینکه دوبار انصراف دادم از آزاد میتونم ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه و بعده اتمام دانشگاه ادامه خدمتم رو شرکت کنم

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۱

   سلام شما دلیل انصراف از دانشگاه آزادتون چیشه؟؟؟ بله میتونید از ایست خدمتی بهرمند شوید ولی شرایطش خیلی سخته

 156. Avatar photo
  محمدامین
  ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۱

  سلام خسته نباشید من حقیقتا دانشگاه آزاد می خونم مقطع کارشناسی پیوسته ترم اول هم هستم اما قصد شرکت کردن در کنکورسراسری رادارم و از حق یک بار انصراف هم استفاده نکردم می خواستم بدونم پس قبولی در رشته مورد نظرم می تونم از حق یک بار انصراف از تحصیل استفاده کنم و ایا ممکن که دانشگاه با انصرافم موافقت نکنه هزینه انصراف هم مشکلی نداره برام ممنون میشم کمکم کنید

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۵

   سلام شما شرایط انصراف از دانشگاه آزاد رو‌ دارید و دانشگاه با انصراف شما مشکلی نداره می تونید در کنکور سراسری شرکت کنید.

 157. Avatar photo
  محمد رضا رفیع
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام وقت بخیر
  من 31 بهمن پارسال سنوات ارفاقی دانشگاهم تمام شد و از اونجایی که گویا تا یک سال بعد از انصراف، ترک، یا فارق التحصیلی فرصت دارن دانشجو ها که برای خدمت اقدام کنن من تا 31 بهمن 99 فرصت دارم.
  آیا برم دانشگاه انصراف بدم میتونم دوباره همون رشته رو تطبیق بزنم و ادامه شو بخونم ؟ تاحالا انصراف ندادم

 158. Avatar photo
  امیرحسین
  ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۸

  سلام من یک بار کنکور دادم از ازاد رامسر اومدم ازاد تهران حالا میشه انصراف بدم برم پیام نور؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام شما اگه شرایط انصراف از دانشگاه آزاد رو‌می پذیرید ایرادی نداره می تونید اقدام کنید.

 159. Avatar photo
  رضا
  ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۲

  سلام من یک ترم در رشته مدیریت بیمه در دانشگاه ازاد درس خواندم بعد از یک ترم انصراف دادم و در همان دانشگاه یک ترم رشته مدیریت امور مالی خوانم میتونم دوباره انصراف بدم؟

 160. Avatar photo
  روزبه
  ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۳

  سلام خسته نباشید، من کنکور ۹۹ دادم و روزانه تهران قبول شدم و همزمان سوابق تحصیلی هم شرکت کرده بودم و دانشگاه غیر انتفاعی در تهران هم (قبل از اعلام نتایج کنکور) قبول شدم. هردو را ثبتنام کردم (چون زمان ثبت نام غیر انتفاعی محدود بود و آخرین مهلتش قبل از اعلام نتایج کنکور بود)
  بعد از اینکه دانشگاه سراسری قبول شدم و ثبتنام کردم، از دانشگاه غیر انتفاعی مذکور انصراف دادم، و هزینه رو بهم برگردوندند. اما حالا قصد دارم از دانشگاه دولتی هم انصراف بدهم و به دانشگاه علمی کاربردی شهر خودمان ثبتنام کنم. آیا امکانش هست که اینکار را بکنم یا اینکه چون یکبار انصراف داده ام امکان ندارد؟
  -درضمن ورودی ترم بهمن هستم.
  تشکر.

 161. Avatar photo
  حسین
  ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۹

  سلام من دانشگاه ازاد ثبت نام کردم ترم یکم میخواسم ببینم میشع از این دانشگاه استعفا بدم و تو یه دانشگاه ازاد دیگه با رشته ی متفاوت تر از ترم یک شروع کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام بله شما می تونید در صورت قبولی در دانشگاه آزاد از دانشگاه فعلی انصراف دهید و حتی اگر دروس پایه رو پاس کردید انتقال دهید.

 162. Avatar photo
  معصومه ترابیان
  ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام
  من دانشگاه آزادتهران براساس سوابق تحصیلی رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی ثبت نام کردم دانشگاه انتخاب واحد برام کرده شهریه پرداخت نکردم وداخل کلاس ها هم شرکت نکردم ،جوری که داخل اینترنت نوشته بود به ما انتقالی نمیدن میخاستم ببینم میشه از دانشگاه آزاد تهران انصراف بدم و ورودی بهمن براساس سوابق تحصیلی در شهر قم ثبت نام مجدد انجام بدم؟

 163. Avatar photo
  معین
  ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام. خسته نباشيد
  سال 95 بعد از 4 ترم تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل معدل پایین از دانشگاه آزاد انصراف دادم و تنها دفاع از پایان نامه مونده بود. آیا امکان برگشت و ادامه تحصيل در همان دانشگاه و رشته هست؟

 164. Avatar photo
  ندا
  ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۵

  سلام من رشته مکانیک ازاد سه ترم ثبت نام کردم بعد کنکور دادم مهندسی پزشکی ازاد همون واحد قبول شدم حالا می خوام مهندسی پزشکی و بخونم و از مکانیک انصراف بدم امکانش هست هزینه انصراف از رشته ی قبلیمو ندم ؟

 165. Avatar photo
  علیرضا رییسی
  ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۵

  سلام
  اگه ترم یک کارشناسی ارشد حسابداری باشم بخوام انصراف بدم باید نصف شهریه ثابت یک ترم رو جریمه بدم؟؟؟

 166. Avatar photo
  حسن
  ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۲

  نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
  باسلام.من ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد ورودی ۹۹-۴۰۰ قبول شدم و مبلغی را به عنوان شهریه ثابت پرداخت وکردم و انتخاب واحد برای من انجام شده است و الان می خواهم انصراف بدم.قبل از شروع کلاس ها به دلیل شرایط تعطیلی دو هفته ای ویروس کرونا موفق به حضور در دانشگاه جهت پرکردن فرم های مربوطه نشدم.خواهشمند است در خصوص شهریه پرداختی و انصراف من راهنمایی بفرمایید؟آیا مشمول جریمه می شوم؟ با تشکر

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام همان طور که در مقاله شرایط انصراف از دانشگاه آزاد گفته شده است بله شما مشمول جریمه انصراف از دانشگاه آزاد خواهید شد

 167. Avatar photo
  کسری
  ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۱

  سلام. اگه بدون انصراف از دانشگاه آزاد یک رشته بدون کنکور در دانشگاه آزاد دیگری ثبت نام کنیم. سپس از دانشگاه آزاد اولی انصراف دهیم. می‌توانیم معافیت تحصیلی را برای 5 سال تمدید کنیم در مقطع کارشناسی پیوسته؟!

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام شما نمی تونید برای دریافت کسری بیشتر از دانشگاه آزاد انصراف دهید و لحاظ نخواهد شد

 168. Avatar photo
  مادر دانشجو
  ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۸

  سلام،پسرم کاردانی ازاد بود ،انصراف داد رفت کارشناسی با آزمون ترم اول و خوند،میتونه آزاد انصراف دوم بده بره دانشگاه نیروی انتظامی امین،پذیرش میکنن و انصراف دوم قبول میشه؟
  با تشکر

 169. Avatar photo
  عليرضا
  ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۵

  سلام،خسته نباشيد
  من سال ٩٥ از دانشگاه آزاد انصراف دادم و مجدد تو يك رشته ي ديگه ثبت نام كردم
  الان معافيتم تموم شده و نميتونم ادامه تحصيل بدم
  ميخواستم بپرسم اگر الان مجدد انصراف بدم،برم خدمت و برگردم بازم ميتونم تو يه رشته ي ديگه ثبت نام كنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام بله شما اگه کارت پایان خدمت داشته باشید می تونید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنید .

 170. Avatar photo
  اصغر
  ۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۶

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اگر کسی دوران انتخاب رشته پیام نور مجاز شده بود اما ورودی مهر آزاد ثبت نام کرده میتونه تو تکمیل ظرفیت پیام نور شرکت کنه و درصورت قبولی از آزاد انصراف بده بیاد پیام نور تحصیل کنه ممنون

 171. Avatar photo
  مسعود
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۷

  سلام. خسته نباشيد
  من بهمن ماه سال ٩٨ از مقطع دكتري عمران دانشگاه ازاد كه ترم يك بود انصراف دادم. ميخاستم بدونم امكان برگشت و ادامه تحصيل هست براي نيمسال دوم ٩٩ در همان دانشگاه و رشته؟ داخل معافيت تحصيلي پس از انصراف هستم.

 172. Avatar photo
  هلن
  ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۲

  سلام من تازه دانشگاه ازاد ثبت نام کردم ترم اولم ولی می خوام انصراف بدم تا الان فقط شهریه ثابت رو دادم البته شماره دانشجویی دائم هم دارم ایا باید جریمه بدم

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام هلن جان بله شما در دانشگاه آزاد ثبت نام شده اید و باید جریمه انصراف رو بپردازید .

 173. Avatar photo
  شیما
  ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۳

  سلام
  من امروز برای ثبت نام به دانشگاه ازاد مراجعه کردم(براساس سوابق) و تشکیل پرونده دادم و… (توی آموزشیار هم مدارک رو کاملا بارگزاری کردم) و وقتی نوبت به انتخاب واحد و شهریه رسید بهم اطلاع دادن که رشته ی موردنظرم به حدنصاب نرسیده و تشکیل نمیشه(فقط خودم بودم که ثبت نام کردم:/) و گفتن که باید انصراف بدم و چاره ی دیگه ای ندارم، منم همین کار رو کردم. این رشته توی لیست انتخاب رشتم اولین انتخابم بود. دانشگاهی که یکبار ثبت‌نام کردم می‌تونه برای تغییر رشته محل کاری برام انجام بده؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 174. Avatar photo
  امیر
  ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام و خسته نباشید . من تازه رشته حسابداری دانشگاه آزاد ثبت نام کرم شهریه ثابتمو دادم و انتخاب واحد کردم ولی کلاسها شروع نشده هنوز من اگه انصراف بدم چقدر باید جریمه پرداخت کنم ؟

 175. Avatar photo
  حسین
  ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۰

  سلام میخواستم ببینم اگر من الان با تکمیل ظرفیت یک رشته سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد سگثبت نام کنم و تا چند هفته دیگه توی تکمیل ظرفیت یک دانشگاه سراسری یا آزاد دیگه قبول شم میتونم به راحتی انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام حسین جان همون طور که در شرایط انصراف تز دانشگاه آزاد توضیح داده شده‌ شما‌می تونید اصراف بدید

 176. Avatar photo
  Reza
  ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۳

  سلام
  من ترم اول ۹۹ در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و انتخاب واحد انجام شده و اینکه کلاسهای این ترم هم تازه شروع شده و یه جلسه سپری شده ، حالا اگه بخوام انصراف بدم با توجه به اینکه ترم اولم و تازه کلاسها شروع شده باید هزینه ی انصراف پرداخت کنم؟
  خیلی ممنون و سپاس

 177. Avatar photo
  علی حسن زاده
  ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام من متولد ۷۴ هستم یک سال و نیم پیش از دانشگاه آزاد انصراف دادم آیا الان میتونم دوباره ادانه تحصیل بدم درضمن خدمت سربازی نرفتم هنوز

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

   سلام وقت بخیر شما اول باید به پلیس + 10 مراجعه نمایید تا متوجه شوید مشمول هستید یا نه

 178. Avatar photo
  غفاری
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم اگه هزینه انصراف رو نپردازیم امکان ادامه تحصیل در دوره ی روزانه رو نداریم ؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام خیر باید هزینه انصراف از دانشگاه آزاد رو پرداخت نمایید .

 179. Avatar photo
  حامد
  ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۳

  سلام بنده دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و منتظر نتیجه کنکور و از طرفی بعلت کرونا انتخاب واحد دانشگاه خیلی جلوتر از نتایج انجام میشود.میخواستم بپرسم امکانش هست برای مهر ماه انتخاب واحد انجام بدهم و بعد از اومدن نتایج کنکور و درصورت خوب بودن نتایج و قبولی، از دانشگاه فعلی انصراف بدم و در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ارشد
   ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۷

   سلام بله از جمله شرایط مهم انصراف از دانشگاه آزاد همین مورد است می تونید انصراف دهیدموفق و پیروز شوید .

 180. Avatar photo
  واحد
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷

  من یک با از پیام نور انصراف دادم .و حالا در دانشگاه ازاد رشته هوشبری مشغول تحصیل هستم.می خواهم در کنکور 99 شرکت کنم در صورت قبولی در کنکور چه کار میشه کرد این رشته رو هم ادامه میدم ولی اگه قبول شدم میخام انصراف بدم.خدمت سربازی هم نرفتم.لطفا راهنمایی کنین

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵

   سلام و وقت بخیر شما یکبار انصراف دادین دیگه نمیتونین از دانشگاه ازاد انصراف بدین

 181. Avatar photo
  شیوا
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام روز بخیر
  من شهریه دانشگاه ازاد پرداخت کردم
  اما هنوز کلاسارو شرکت نکردم
  اگه انصراف بدم شهریه رو بهم برمیگردونن

  • Avatar photo
   drnaqizade
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹

   شرایط انصراف از دانشگاه ازاد به این طریق که شما در صورتی که شهریه پرداخت کنید قابل عودت نیست

 182. Avatar photo
  Ali
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸

  اگر بین تحصیل در مقطع کارشناسی،تصمیم بگیریم به خدمت بریم و پس از پایان خدمت به ادامه تحصیل بپردازیم،آیا شرایط تحصیل مجدد فراهم است؟

  • Avatar photo
   dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام
   در شرایط انصراف از دانشگاه ازاد جهت رفتن سربازی به این نحوه که شما هرچند واحد پاس میکنید میمونه بعد سربازی اون واحد هایی که پاس کردی بالای 14 باش تطبیق واحد میخوره

مطالب مرتبط

تماس با مشاور