تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

انصراف از دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

پیرو انتشار آیین نامه جدید دانشگاه آزاد، شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد مشخص گردید. کلیه متقاضیان محترم قبل از تکمیل فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد، از شرایط ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور مطلع گردند.

شایان ذکر است در آیین نامه جدید، دانشجویانی که ترک تحصیل بدون انصراف از دانشگاه داشته اند موظف به ثبت انصراف خود و پرداخت جریمه 1.5 برابری شهریه ثابت شدند.

دانشجویانی که به هر دلیلی نمی توانند ادامه تحصیل دهند، در صورتی که واجد شرایط انصراف از دانشگاه باشند، می توانند انصراف دهند.

پس از ثبت درخواست در سامانه، لازم است فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد را تکمیل نمایید. ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه در صورت دارا بودن شرایط امکان پذیر است.

در شرایطی که مایل به انصراف نمی باشید می توانید از ترک تحصیل از دانشگاه بدون انصراف استفاده نمایید. امکان ثبت درخواست انصراف از دانشگاه آزاد و شرکت در کنکور تنها در زمان تعیین شده امکان پذیر است.

 

انصراف از دانشگاه آزاد

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد، ثبت نام مجدد، هزینه و مراحل انصراف با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمائید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد چیست؟

مراحل انصراف از دانشگاه آزاد

 

آن دسته از داوطلبانی که در ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت نموده اند، ممکن است پس از انجام ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه بنا به هر دلیلی تصمیم به انصراف از دانشگاه بگیرند.

در این حالت دانشگاه آزاد امکانی را برای این دسته از دانشجویان قرار داده است که با توجه به آن می توانند به راحتی نسبت به انصراف اقدام نمایند.

یکی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد مربوط به هزینه تحصیل و نحوه پرداخت آن می باشد. با توجه به اینکه نرخ شهریه دانشگاه آزاد بالاتر از سایر دانشگاه ها می باشد، همین مسئله موجب تاکید این دانشگاه بر پرداخت هزینه شده است.

در واقع میزان هزینه در نظر گرفته شده برای این دانشگاه مطابق با آئین نامه ها تعیین می گردد و دانشجویان متقاضی موظف به پرداخت کامل شهریه می باشند.

آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط انصراف از دانشگاه آزاد هستند و درخواست خود را به دانشگاه ابلاغ نموده اند، تنها 3 ماه پس از ابلاغ، فرصت خواهند داشت تا نسبت به باز پس گیری درخواست خود اقدام نمایند.

چنانچه پس از 3 ماه از زمان ارائه درخواست، مجددا درخواست کتبی به این دانشگاه را به ثبت برسانند، درخواست وی ثبت شده و باز پس گیری آن بلامانع می باشد.

قبل از آنکه مهلت مقرر به اتمام برسد، یکی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد این است که متن تقاضا برای این دانشگاه را به والدین این دسته از دانشجویان ارائه نمایند.

چنانچه حکم انصراف از دانشگاه آزاد صادر شود، امکان بازپس گیری این حکم وجود نخواهد داشت. لذا روابط دانشجویان متقاضی با دانشگاه قطع خواهد شد و در نتیجه امکان ادامه تحصیل در این دانشگاه وجود نخواهد داشت.

چنانچه دانشجویی مشمول خدمت نظام وظیفه شود، دانشگاه یک ماه بعد از صدور حکم دانشجو، به سازمان نظام وظیفه مراتب را اطلاع خواهد داد.

با توجه به برخی از استثنائات در رابطه با ماده تبصره های مربوط به شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و همچنین ارائه کلیه راه حل ها برای انصراف از دانشگاه، می توانید با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد برای برخی از رشته ها و هچنین دانشجویان شرایط خاص با تبصره ها و قوانین متفاوتی همراه خواهد بود.

 

برای ثبت اعتراض به نتایج قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور کلیک کنید.

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد چقدر است؟

 

 

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

 

لازم است برای تائید انصراف خود، هزینه انصراف از دانشگاه آزاد را پرداخت نمایید. برخی از داوطلبان در رابطه با دوبار انصراف از دانشگاه ممکن است سوالاتی داشته باشند.

در واقع دوبار انصراف می تواند یکبار در زمان انصراف اولیه شما باشد و یک زمان بازگشت مجدد شما برای ادامه تحصیل که در برخی از دانشگاه های کشورمان این امکان و اجازه را به داوطلبان عزیز داده است.

متاسفانه در سال های گذشته چنانچه یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد تصمیم به انصراف می نمود، موظف به پرداخت تمامی شهریه دانشگاه آزاد می بود و همین مسئله به نوبه خود موجب عدم انصراف از دانشگاه توسط دانشجویانی که حتی بعضا از رشته خود ناراضی بودند، می گردید.

ولی خوشبختانه با توجه به تغییراتی که در این دانشگاه به وجود آمد، امکان دیگری فراهم گردید که نیازی به پرداخت کل هزینه توسط دانشجویان نمی باشد.

 

مقطع تحصیلینحوه محاسبه هزینه انصراف از تحصیل
کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته(تعداد نیمسال های ثبت شده – 4) × (نصف شهریه ثابت)
کارشناسی پیوسته (تعداد نیمسال های ثبت شده – 8) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (دامپزشکی)(تعداد نیمسال های ثبت شده – 12) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (گروه پزشکی)کل شهریه پایه نیمسال تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره
دکتری تخصصی(تعداد نیمسال های ثبت شده – 7) × (نصف شهریه ثابت)
دکتری تخصصی ورودی 94 به بعد(تعداد نیمسال های ثبت شده – 6) × (نصف شهریه ثابت)
دستیاری تخصصیکل شهریه تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره

 

میزان شهریه همانطور که می دانید با توجه به رشته های داوطلبان می تواند متفاوت باشد. همچنین یکی از سوالاتی که در این زمینه و در اینجا مطرح می شود، در رابطه با حق یکبار انصراف از دانشگاه می باشد که برخی از دانشجویان در این زمینه دارند. به طور کلی می توان گفت شرایط انصراف از دانشگاه آزاد برای برخی از سال ها متفاوت خواهد بود.

 

جهت اطلاع از رشته های جدید بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

چه دانشجویانی ملزم به پرداخت هزینه انصراف هستند؟

 • دانشجویانی که به هر دلیلی از دانشگاه اخراج شده اند نیازی به پرداخت هزینه انصراف ندارند اما شهریه ترمی که تحصیل می کردند و در آن ترم، از دانشگاه اخراج شده اند به آنها بازگردانده نمی شود.
 • در صورتی که مقدار اعدادی که در جدول بالا ذکر شده منفی یا صفر باشد، نیازی نیست که دانشجو هزینه ای را پرداخت کند.
 • دانشجویانی که در مقطع کارشناسی پیوسته تحصیل می کنند و می خواهند از دانشگاه انصراف دهند یا دانشجویانی که می خواهند مدرک کاردانی خود را دریافت کنند باید هزینه انصراف را پرداخت کنند.
 • آن دسته از دانشجویانی که ترم اول خود را به مرخصی رفته و در ترم دوم قصد انصراف از دانشگاه را دارند نیازی نیست که هزینه انصراف از دانشگاه را پرداخت کنند اما شهریه پرداختی نیز به دانشجو بازگردانده نمی شود.

 

مراحل انصراف از دانشگاه آزاد

مراحل انصراف از دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت می باشد. همچنین برخی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد نیز از جمله تفاوت های این مقاطع می تواند باشد.

در ابتدا لازم است جهت انصراف از دانشگاه، فرم مربوطه را تکمیل کنید که این فرم در سایت دانشگاه وجود دارد.

در مرحله دوم لازم است هزینه انصراف از تحصیل را با ورود به سامانه و همچنین وارد نمودن اطلاعات دانشجویی خود، در پنل مورد نظر مطابق با میزان تعیین شده شهریه پرداخت نمایید.

در گام های بعدی که فرم درخواست دانشجویان تکمیل گردید، هر یک از آنان می بایست منتظر نظر کارشناس تسویه دانشگاه باشند تا نظرات خود را ارائه نمایند.

مراحل و شرایط انصراف از دانشگاه آزاد توسط هر یک از کارشناسان دانشگاه تعیین شده و مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از آن، هر یک از دانشجویان می توانند نسبت به انجام انصراف از دانشگاه اقدام نمایند.

وضعیت دانشجویان پس از مراجعه حضوری مورد بررسی قرار داده شده و نسبت به درخواست وی بررسی های لازم صورت می گیرد، پس از آن در صورت موافقت انصراف دانشجو به ثبت خواهد رسید.

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک نمایید.

چندبار میتوان از دانشگاه آزاد انصراف داد؟

 

نحوه انصراف از دانشگاه آزاد

 

یکی از سوالاتی که برای برخی از دانشجویان ممکن است در مرحله دوم به وجود آید این است که چندبار میتوان از دانشگاه انصراف داد؟ در این رابطه می توان گفت این موضوع بستگی به کار شما خواهد داشت.

به عنوان مثال چنانچه شما دانشجویی باشید که برای مدتی مرخصی گرفته، دانشجوی انصرافی محسوب خواهید شد و امکان ادامه تحصیل را نخواهید داشت.

نکته: چندبار می توان از دانشگاه انصراف داد؟ در صورتی که شما بتوانید دلیل موجهی برای انصراف خود از دانشگاه پس از تکمیل فرم انصراف از تحصیل داشته باشید و دانشگاه مورد نظر دلیل شما را برای این موضوع بتواند بپذیرد، امکان ادامه تحصیل مجدد را به شما خواهد داد و می توانید نسبت به ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایید.

مشاورین ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

اگر مایل به دریافت اطلاعات کامل تر و دقیق تری در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه هستید می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

ثبت نام ترم بهمن دانشگاه آزاد

دفترچه بدون آزمون دانشگاه آزاد مهر

نرخ شهریه دانشگاه آزاد

ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت ارشد آزاد

انصراف از دانشگاه آزاد

بنده دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم آیا واجد شرایط انصراف از دانشگاه آزاد خواهم بود؟

آئین نامه های مربوط به انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد تعیین کننده واجد شرایط بودن شما خواهد بود و صرف دانشجو بودن نمی تواند موجب واجد شرایط بودن و یا نبودن شما گردد.

بنده در سن مشمولیت سربازی می باشم آیا پس از تکمیل فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد و موافقت با انصراف از تحصیل غائب محسوب خواهیم شد؟

خیر شما می توانید با مراجعه به مراکز پلیس +10 مدارک خود را تحویل داده تا از یک سال معافیت تحصیلی برای انتخاب رشته و ورود به دانشگاه برخوردار شوید.

در صورتی که دانشجویی مشمول خدمات نظام وظیفه شود و از دانشگاه انصراف دهد چه شرایطی پیش می آید؟

چنانچه دانشجویی مشمول خدمت نظام وظیفه شود، دانشگاه یک ماه بعد از صدور حکم دانشجو، به سازمان نظام وظیفه مراتب را اطلاع خواهد داد.

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و شرکت در کنکور چیست؟

پس از انصراف از تحصیل می توانید برای دانشگاه های آزاد رشته های با آزمون شرکت نمایید.

نظرات

 1. حسین
  ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۶

  عرض سلام و خسته نباشید.
  ببخشید من 4 ترم دانشگاه دولتی درس خوندم و انصراف دادم و کنکور 1400 شرکت کردم؛ احتمالا قبول نمیشم؛ امکانش هست که دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم(معافیت سربازی ندارم) و دوباره سال 1401 کنکور بدم؟!!
  خواهش میکنم جواب بدین

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام اگه انصراف بدی میتونی دانشگاه ازاد بدون کنکور رشته انتخاب کنی تا معافیت تحصیلی بگیری

 2. زهرا
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام،خسته نباشید،من اول کارشناسی پیوسته فیزیک بودم ولی به دلایلی انصراف دادم و مدرک کاردانی گرفتم،بعد همون سال کاردانی به کارشناسی حسابداری رفتم و الان این ترم کارشناسی ناپیوسته میگیرم،کنکور ارشد شرکت کردم امسال ولی به احتمال زیاد قبول نمیشم و باید صبر کنم تا سال بعد،میخواستم توی این یکسال بیکار نمونم و یه رشته ای رو تو دانشگاه
  آزاد از اول شروع کنم و هر وقت که ارشد قبول شدم از اون رشته انصراف بدم،الان خوندم هر کسی ففط یکبار میتونه از تحصیل انصراف بده،با توجه به اینکه من دخترم و نظام وظیفه ندارم،این برای منم مشکل ایجاد میکنه؟
  و اینکه من این ترم فارغ التحصیل میشم ولی مدرک کارشناسیم چند ماه دیگه آماده میشه،الان اگه من کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد،نمیگن همزمان تو ۲رشته هستم؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام اگه تا پایان شهریور فارغ التحصیل بشی میتونی از مهر رشته جدید بخونی و میتونی انتخاب رشته کنی مانعی ندارهولی برای ارشد حتما باید مرتبط ادامه بدی

 3. زهرا
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام،خسته نباشید،من اول کارشناسی پیوسته فیزیک بودم ولی به دلایلی انصراف دادم و مدرک کاردانی گرفتم،بعد همون سال کاردانی به کارشناسی حسابداری رفتم و الان این ترم کارشناسی ناپیوسته میگیرم،کنکور ارشد شرکت کردم امسال ولی به احتمال زیاد قبول نمیشم و باید صبر کنم تا سال بعد،میخواستم توی این یکسال بیکار نمونم و از اول یه رشته ای رو تو دانشگاه آزاد از اول شروع کنم و هر وقت که ارشد قبول شدم از اون رشته انصراف بدم،الان خوندم هر کسی ففط یکبار میتونه از تحصیل انصراف بده،با توجه به اینکه من دخترم و نظام وظیفه ندارم،این برای منم مشکل ابجاد میکنه؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲

   سلام اگه تا پایان شهریور فارغ التحصیل بشی میتونی از مهر رشته جدید بخونی و میتونی انتخاب رشته کنی مانعی ندارهولی برای ارشد حتما باید مرتبط ادامه بدی

 4. امیرحسین 9
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۵

  سلام من دانشگاه آزاد ثبت نام کردم یک ترم خوندم ولی هیچ درسی را پاس نکردم و بعد از چند وقت به دلیل مشکل مالی انصراف دادم الان دوباره می‌خوام دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم میخواستم ببینم امکان هست ؟?

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله میتوانید با توجه به انصراف از دانشگاه ازاد رو داشته اید اقدام به ثبت نام بدون کنکور کنید در دانشکاه ازاد و یا سایر دانشگاه های مقطع لیسانس موفق باشید

 5. امیرحسین ب
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام من دانشگاه آزاد ثبت نام کردم یک ترم خوندم ولی هیچ درسی را پاس نکردم و بعد از چند وقت به دلیل مشکل مالی انصراف دادم الان دوباره می‌خوام دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم میخواستم ببینم امکان هست ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه اقایون 1 بار امکان انصراف به هر دلیلی را دارند و برای بار دوم اگر جایی ثبت نام کنند و مجدد انصراف داده دهید مشمول خدمت نظام وظیفه میشوید موفق باشید

 6. محمد
  ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

  سلام وقت بخیر بنده ترم دوم دانشگاه ازادم بنظرتون میتونم الان انصراف بدم و مهرماه یه رشته دیگه توی همین دانشگاهی که الان هستم ادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز با توجه به سوال مطرح شده در خصوص شرایط انصراف از دانشگاه ازاد باید بگم که در صورتی که تراز ان دانشگاه برای رشته جدید مورد نظر خود را داشته باشید که ب در صورتی است که ان رشته رو در زمان انتخاب رشته دانشگاه ازاد انتخاب کرده باشید میتوانید که از طریق شرایط تغییر رشته استفاده کنید و مانند دانشجو انتقالی با شما برخورد شود ولی باید در زمانی که سایت نقل و انتقال دانشگاه ازاد که منادا هست اقدام کنید

 7. saeed
  ۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷

  سلام وقت بخیر خسته نباشین من ترم هشت مهندسی کامپیوتر پیوسته دانشگاه دولتی بودم و امروز از دانشگاه انصراف دادم وبار اولم هست که انصراف میدم میخاستم بدونم برای ورودی مهر امسال میتونم برای تحصیل مجدد در رشته حسابداری دانشگاه آزاد اقدام کنم ؟در ضمن من سربازی هم نرفتم میخام بدونم از بابت نظام وظیفه به مشکل نمیخورم ؟برای کنکور سراسری 1400 هم اصلا ثبت نام نکردم .

 8. مهدی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام من ورودی مهر97 پیام نورم و تا الان حدود60 واحد پاس کردم میخوام بهمن1400 انصراف بدم و کنکور1401 شرکت کنم..اگه قبول شم اجازه میدن ثبت نام‌کنم یا نه بخاطر قوانین خدمت و سنوات تحصیلی

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام بله بشرطی که اولین باری باشه که انصراف میدید

   • مهدی
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

    با شرایطی ک ذکر‌کردم الان باید مدرک کاردانی بگیرم یا نگیرم؟ یعنی اگه مدرک کاردانی بگیرم دیگه دانشگاه جدید ثبت نام نمیکنن؟

 9. اسما
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام من یه سوال داشتم من سال 98 یه رشته ای تو دانشگاه دولتی درس خوندم و انصراف دادم الان یه رشته ای شبانه میخونم اگه امسال تو رشته ای ک میخوام قبول شم میتونم اون رشته رو انصراف بدم دوباره؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام اسما
   بله میتونین انصراف بدین پس از پرداخت جریمه دانشگاه فعلی

 10. محمد امین شاکری
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام من ی سوال داشتم من یک بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم وبعد از انصراف دوباره در دانشگاه مشغول به تحصیل شدم و هزینه انصراف نپر داختم میخواستم بدونم اگر دوباره از دانشگاه انصراف بدم و دوباره در یک رشته دیگر در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل بشم و هزینه انصراف پرداخت نکنم

  • moshaverarshad
   ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام اقایون کلا یکبار حق انصراف دارن و در هر بار انصراف نصف شهریه ترم رو ازت بعنوان جزیمه میگیرن

  • امید
   ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام..
   من مهر سال 98 از دانشگاه ازاد و تو کنکور شرکت کردم اما قبول نشدم برج 9 سال 99 رفتم سربازی بنظرتون میتونم مهر سال 400 ایست خدمت بزنم و دانشگاه ازاد یا پیام نور ثبت نام کنم بعد برا کنکور 401 بخونم اگه قبول شدم از دانشگاه انصراف بدم و برا دانشگاه دولتی که قبول شدم ثبت نام کنم..؟ لطفا جواب بدین خیلی مهمه🌹

   • moshaverarshad
    ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۴

    سلام در صورتیکه کنکئر بدید و از دانشگاه خوب پذیرش بگیرید میتونید ایست خدمت بگیرید و ادامه تحصیل بدید

 11. سهیل
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۱

  سلام من دانشجوی ترم ۲ مهندسی کامپیوتر در یک واحد دانشگاه ازاد تهران هستم می تونم انصراف بدم و در واحد دیگه آزاد تهران ثبت نام کنم و ادامه تحصیل در همین رشته رو بدم؟چون انتقالی برای دانشجوی بدون کنوکور وجود نداره ظاهرا

 12. Mohammad
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۱

  سلام . من سال 98 برای اینکه سربازی نرم و فرصت ی کنکور دیگه داشته باشم در یک دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کردم . دو ترم مرخصی گرفتم و خوندم و کنکور 99 را دادم و پرستاری ازاد قبول شدم و الانم دانشجوی ترم 2 پرستاری ازادم . همانطور که میدونین دانشجوی دانشگاه ازاد میتونه برخلاف روزانه بدون انصراف از دانشگاه کنکور بده . میخاستم بدونم با توجه به اینکه یک بار در مقطع لیسانس انصراف دادم اگه در کنکور 1401 شرکت کنم و یکی از رشته های پزشکی دندون دام که مقطع دکتری محسوب میشن نه لیسانس را در روزانه قبول شم . میتونم از دانشگاه ازاد انصراف بدم و برم روزانه یکی از اینارو بخونم؟ بنده یکبار در مقطع لیسانس از یک دانشگاه غیر انتفاعی انصراف دادم همانطور که گفتم و در یک مقطع نمیشه دوبار انصراف داد فکر کنم .

 13. Bi nam
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام وقت بخیر ببخشید من از دانشگاه ازاد یه شهر که ترم یکو خوندم میخوام بیام شهر خودمون ترم دورو بخونم توی دانشگاه ازاد شهر خودمون ولی اول باید ثبت نام انجام بشه تو دانشگاه ازاد شهر خودمون تا بهم نامه بدن ببرم دانشگاه قبلی برای انصراف ولی الان هرکاری میکنن با شماره دانشجویی موقع وارد نمیشه که مدارکمو اسکن کنن میزنه شناسه کاربری یا رمز اشتباه آیا سایت مشکل داره یا مشکل دیگ ای هست؟

  • مشاور ارشد
   ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام شما نمی تونی با شماره دانشجویی‌ به واحد دانشگاه آزاد دیگه وارد یکی‌دیگه بشی.

 14. الهام
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۰

  سلام وقتتون بخیر،بنده یه ترم در دانشگاه ازاد و رشته روانشناسی بدون کنکور تحصیل کردم و سه سال پیش انصراف دادم(بخاطر اینکه دانشگاه دولتی قبول شدم و رفتم دولتی درس خوندم)،الان ک بعد چندسال مدرک کارشناسیمو از دانشگاه دولتی گرفتم،تصمیم گرفتم برم دوباره ازاد و همون رشته ای ک انصراف داده بودم رو هم ادامه بدم،میخواستم بدونم اون درسایی ک سه سال پیش تو طول اون یه ترم خونده بودم رو دوباره نیازه مجددا پاس کنم یا اینکه هنوز
  اون نمرات و اطلاعاتم هست و تطبیق میزنن واسم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام و وقت بخیر
   همچین قانونی مصوب نشده ولی معمولا نزدیک ترین جایی که محل زندگی میندازن

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام در صورتی که همون‌ درسا ارائه بشه و‌نمراتتون‌تو اون واحدها بالای ۱۴ باشه میشه تطبیق واحد داد

 15. فرانک
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۷

  با سلام‌. من ترم ۲ ارشد مشاوره دانشگاه ازاد هستم. الان دوباره برا ارشد همین رشته دوباره ثبت نام کردم که در دانشگاه ازاد بهتری قبول شوم . میخواستم بدونم در صورت قبولی امکان انصراف و رفتن به دانشگاه ازاد جدید هست . و اینکه دروس پاس کرده هم قابل انتقال هست

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام امکان انصراف از دانشگاه آزاد دارین
   تطبیق واحداتتون با هماهنگی مدیر اموزشی دانشگاه جدیدتون میسر هست که معمولا قبول نمکنند یا تعداد کمی تطبیق واحد میدهند

 16. دانیال
  ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷

  سلام،در رشته مهندسی پزشکی نیمسال اول آزاد قبول شدم ولی در سایت آموزشیار ثبت نام رو کامل انجام نداده‌ام و مدارک رو ناقص آپلود کردم.در سایت آموزشیار اسمم به عنوان شماره دانشجویی موقت هست.قصد تحصیل در این رشته رو ندارم و من باید از دانشگاه انصراف بدم یا اسمم خط خورده؟ میتونم در کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کنم؟ ممنون

  • مشاور ارشد
   ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام به دانشگاه مراجعه کنید در صورت ثبت کد دانشجویی باید برای انصراف از دانشگاه اقدام کنید.

 17. دانیال
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام ، رشته مهندسی پزشکی مقطع کارشناسی پیوسته آزاد نیمسال اول قبول شدم اما ثبت نام رو در سامانه آموزشیار ناقص انجام دادم و مراحل ثبت نام رو تکمیل نکردم و قصد ندارم که در آزاد درس بخونم.الان که به سامانه آموزشیار مراجعه میکنم مشخصاتم در سایت هست و نوشته شماره دانشجوی موقت.من الان دانشجوی آزاد محسوب میشم و باید انصراف بدم با لازم نیست که انصراف بدم و اسمم خط خورده؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام
   در صورتی که تو سیستم اموزشیار مراحل ثبت نامتونو تکمیل نکردین شما به عنوان دانشجو محسوب نمیشین

 18. حسین زینالی
  ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۷

  سلام
  من یه بار برا معافیت از سربازی دانشگاه ثبت نام کردم بعدش بعد از دوبار مرخصی بدون یدونه انتخاب واحد انصراف دادم و ازکنکور وارد یک رشته در دانشگاه ازاد شدم الان تکمیل ظرفیت اومده و قبول شدم در رشته خودم در دانشگاهی خوب الان میتونم انصراف بدم ؟
  یا این به منزله انصراف دومه و مشمول سربازی میشم ؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۰

   سلام با توجه به اینک شما یکبار انصراف دادین دیگ براتون مقدور نیست

 19. نازنین
  ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۸

  سلام . ممنونم از پاسخگویی . فقط اینکه من سال 93 در رشته حقوق هم در دانشگاه ازاد کرج پذیرفته شدم ولی بعد از یک ترم انصراف دادم مشکلی برای شرکت در رشته روان شناسی با یکبار قبولی وجود نداره . که من برای بار سوم شرکت کنم

 20. نازنین
  ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام وقت شما بخیر . من سال 95 مقطع کارشناسی رشته روان شناسی دانشگاه ازاد کرج پذیرفته شدم ولی برای ثبت نام مراجعه نکردم ایا من مجددا میتونم در همین رشته واحد دانشگاهی پذیرفته بشم امکانش هست ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور ارشد
   ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۰

   سلام شما باید دوباره در کنکور سراسری شرکت کنید .

 21. محمد
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۸

  سلام خسته نباشید
  من یه بار برا معافیت از سربازی دانشگاه ثبت نام کردم بعدش انصراف دادم و ازکنکور وارد یک رشته در دانشگاه ازاد شدم الان تکمیل ظرفیت اومده میتونم در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت وارد یک رشته جدید در دانشگاه آزاد بشم ؟؟ یا این به منزله انصراف دومه و مشمول سربازی میشم ؟؟

 22. Mohammad
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۴

  سلام وقت بخير
  من دانشجوى دانشگاه ملى بودم،چند وقت پيش انصراف دادم هنوز يكسال نگذشته از تازيخ انصرافم.
  الان ميخوام دانشگاه پيام نور ثبت نام كنم براى معافيت تحصيلى .
  آيا امكان انصراف دوباره و تحصيل در دانشگاه خارج از كشور هستم؟

  • مشاور ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۷

   سلام وقت بخیر
   شما ترم‌ چند بودین که انصراف دادین؟؟؟

 23. میثم
  ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۶

  سلام.وقت بخیر.من ارشد دانشگاه آزاد (سوابق تحصیلی ) بهمن ۹۹ قبول شدم . شماره دانشجویی دائم هم گرفتم هزینه بیمه و خدمات آموزشی هم پرداخت کردم . ولی شهریه ثابت و متغییر پرداخت نکردم.میخواستم بدونم اگه قصد عدم پرداخت و نهایی کردن ثبت نام داشته باشم باید مبلغی پرداخت کنم؟

 24. مهدی
  ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۶

  سلام خسته نباشید من پارسال از دانشگاه پیام نور انصراف دادم رشته های بدون کنکور ترم اول بودم و وارد دانشگاه ازاد شدم الان ترم دومم رشته حسابداری الان میخام انصراف بدم از دانشگاه ازاد و برم خدمت و برگردم دوباره ثبت نام کنم دانشگاه یا پیام نور یا دانشگاه ازاد میخاستم بدونم اگر کارت پایات خدمت بگیرم میتونم ثبت نام دوباره کنم و درسهایی که پاس کردم تطبیق داده میشه یا نه
  با تشکر

  • مشاور ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۴

   سلام بله اگر پایان خدمت داشته باشید می تونید برای ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام کنید و دروس پایه را تطبیق دهید.

 25. جواد
  ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام
  من قبلا دانشگاه آزاد حسابداری میخوندم و انصراف دادم و تو همون دانشگاه آزاد میکروبیولوژی میخونم و خدمت سربازی هم نرفتم.الان بعده امتحانات بهمن میخام انصراف بدم و کنکور 1400بدم و برم سربازی.اگر حین خدمت سربازی بگن ک کنکور قبول شدم دانشگاه روزانه باوجود اینکه دوبار انصراف دادم از آزاد میتونم ایست خدمت بزنم و برم دانشگاه و بعده اتمام دانشگاه ادامه خدمتم رو شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۱

   سلام شما دلیل انصراف از دانشگاه آزادتون چیشه؟؟؟ بله میتونید از ایست خدمتی بهرمند شوید ولی شرایطش خیلی سخته

 26. محمدامین
  ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۱

  سلام خسته نباشید من حقیقتا دانشگاه آزاد می خونم مقطع کارشناسی پیوسته ترم اول هم هستم اما قصد شرکت کردن در کنکورسراسری رادارم و از حق یک بار انصراف هم استفاده نکردم می خواستم بدونم پس قبولی در رشته مورد نظرم می تونم از حق یک بار انصراف از تحصیل استفاده کنم و ایا ممکن که دانشگاه با انصرافم موافقت نکنه هزینه انصراف هم مشکلی نداره برام ممنون میشم کمکم کنید

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۵

   سلام شما شرایط انصراف از دانشگاه آزاد رو‌ دارید و دانشگاه با انصراف شما مشکلی نداره می تونید در کنکور سراسری شرکت کنید.

 27. محمد رضا رفیع
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام وقت بخیر
  من 31 بهمن پارسال سنوات ارفاقی دانشگاهم تمام شد و از اونجایی که گویا تا یک سال بعد از انصراف، ترک، یا فارق التحصیلی فرصت دارن دانشجو ها که برای خدمت اقدام کنن من تا 31 بهمن 99 فرصت دارم.
  آیا برم دانشگاه انصراف بدم میتونم دوباره همون رشته رو تطبیق بزنم و ادامه شو بخونم ؟ تاحالا انصراف ندادم

 28. امیرحسین
  ۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۸

  سلام من یک بار کنکور دادم از ازاد رامسر اومدم ازاد تهران حالا میشه انصراف بدم برم پیام نور؟

  • مشاور ارشد
   ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام شما اگه شرایط انصراف از دانشگاه آزاد رو‌می پذیرید ایرادی نداره می تونید اقدام کنید.

 29. رضا
  ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۲

  سلام من یک ترم در رشته مدیریت بیمه در دانشگاه ازاد درس خواندم بعد از یک ترم انصراف دادم و در همان دانشگاه یک ترم رشته مدیریت امور مالی خوانم میتونم دوباره انصراف بدم؟

 30. روزبه
  ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۳

  سلام خسته نباشید، من کنکور ۹۹ دادم و روزانه تهران قبول شدم و همزمان سوابق تحصیلی هم شرکت کرده بودم و دانشگاه غیر انتفاعی در تهران هم (قبل از اعلام نتایج کنکور) قبول شدم. هردو را ثبتنام کردم (چون زمان ثبت نام غیر انتفاعی محدود بود و آخرین مهلتش قبل از اعلام نتایج کنکور بود)
  بعد از اینکه دانشگاه سراسری قبول شدم و ثبتنام کردم، از دانشگاه غیر انتفاعی مذکور انصراف دادم، و هزینه رو بهم برگردوندند. اما حالا قصد دارم از دانشگاه دولتی هم انصراف بدهم و به دانشگاه علمی کاربردی شهر خودمان ثبتنام کنم. آیا امکانش هست که اینکار را بکنم یا اینکه چون یکبار انصراف داده ام امکان ندارد؟
  -درضمن ورودی ترم بهمن هستم.
  تشکر.

 31. حسین
  ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۹

  سلام من دانشگاه ازاد ثبت نام کردم ترم یکم میخواسم ببینم میشع از این دانشگاه استعفا بدم و تو یه دانشگاه ازاد دیگه با رشته ی متفاوت تر از ترم یک شروع کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۰

   سلام بله شما می تونید در صورت قبولی در دانشگاه آزاد از دانشگاه فعلی انصراف دهید و حتی اگر دروس پایه رو پاس کردید انتقال دهید.

 32. معصومه ترابیان
  ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام
  من دانشگاه آزادتهران براساس سوابق تحصیلی رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی ثبت نام کردم دانشگاه انتخاب واحد برام کرده شهریه پرداخت نکردم وداخل کلاس ها هم شرکت نکردم ،جوری که داخل اینترنت نوشته بود به ما انتقالی نمیدن میخاستم ببینم میشه از دانشگاه آزاد تهران انصراف بدم و ورودی بهمن براساس سوابق تحصیلی در شهر قم ثبت نام مجدد انجام بدم؟

 33. معین
  ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام. خسته نباشيد
  سال 95 بعد از 4 ترم تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل معدل پایین از دانشگاه آزاد انصراف دادم و تنها دفاع از پایان نامه مونده بود. آیا امکان برگشت و ادامه تحصيل در همان دانشگاه و رشته هست؟

 34. ندا
  ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۵

  سلام من رشته مکانیک ازاد سه ترم ثبت نام کردم بعد کنکور دادم مهندسی پزشکی ازاد همون واحد قبول شدم حالا می خوام مهندسی پزشکی و بخونم و از مکانیک انصراف بدم امکانش هست هزینه انصراف از رشته ی قبلیمو ندم ؟

 35. علیرضا رییسی
  ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۵

  سلام
  اگه ترم یک کارشناسی ارشد حسابداری باشم بخوام انصراف بدم باید نصف شهریه ثابت یک ترم رو جریمه بدم؟؟؟

 36. حسن
  ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۲

  نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
  باسلام.من ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد ورودی ۹۹-۴۰۰ قبول شدم و مبلغی را به عنوان شهریه ثابت پرداخت وکردم و انتخاب واحد برای من انجام شده است و الان می خواهم انصراف بدم.قبل از شروع کلاس ها به دلیل شرایط تعطیلی دو هفته ای ویروس کرونا موفق به حضور در دانشگاه جهت پرکردن فرم های مربوطه نشدم.خواهشمند است در خصوص شهریه پرداختی و انصراف من راهنمایی بفرمایید؟آیا مشمول جریمه می شوم؟ با تشکر

  • مشاور ارشد
   ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام همان طور که در مقاله شرایط انصراف از دانشگاه آزاد گفته شده است بله شما مشمول جریمه انصراف از دانشگاه آزاد خواهید شد

 37. کسری
  ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۱

  سلام. اگه بدون انصراف از دانشگاه آزاد یک رشته بدون کنکور در دانشگاه آزاد دیگری ثبت نام کنیم. سپس از دانشگاه آزاد اولی انصراف دهیم. می‌توانیم معافیت تحصیلی را برای 5 سال تمدید کنیم در مقطع کارشناسی پیوسته؟!

  • مشاور ارشد
   ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام شما نمی تونید برای دریافت کسری بیشتر از دانشگاه آزاد انصراف دهید و لحاظ نخواهد شد

 38. مادر دانشجو
  ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۸

  سلام،پسرم کاردانی ازاد بود ،انصراف داد رفت کارشناسی با آزمون ترم اول و خوند،میتونه آزاد انصراف دوم بده بره دانشگاه نیروی انتظامی امین،پذیرش میکنن و انصراف دوم قبول میشه؟
  با تشکر

 39. عليرضا
  ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۵

  سلام،خسته نباشيد
  من سال ٩٥ از دانشگاه آزاد انصراف دادم و مجدد تو يك رشته ي ديگه ثبت نام كردم
  الان معافيتم تموم شده و نميتونم ادامه تحصيل بدم
  ميخواستم بپرسم اگر الان مجدد انصراف بدم،برم خدمت و برگردم بازم ميتونم تو يه رشته ي ديگه ثبت نام كنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام بله شما اگه کارت پایان خدمت داشته باشید می تونید در دانشگاه آزاد ثبت نام کنید .

 40. اصغر
  ۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۶

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اگر کسی دوران انتخاب رشته پیام نور مجاز شده بود اما ورودی مهر آزاد ثبت نام کرده میتونه تو تکمیل ظرفیت پیام نور شرکت کنه و درصورت قبولی از آزاد انصراف بده بیاد پیام نور تحصیل کنه ممنون

 41. مسعود
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۷

  سلام. خسته نباشيد
  من بهمن ماه سال ٩٨ از مقطع دكتري عمران دانشگاه ازاد كه ترم يك بود انصراف دادم. ميخاستم بدونم امكان برگشت و ادامه تحصيل هست براي نيمسال دوم ٩٩ در همان دانشگاه و رشته؟ داخل معافيت تحصيلي پس از انصراف هستم.

 42. هلن
  ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۲

  سلام من تازه دانشگاه ازاد ثبت نام کردم ترم اولم ولی می خوام انصراف بدم تا الان فقط شهریه ثابت رو دادم البته شماره دانشجویی دائم هم دارم ایا باید جریمه بدم

  • مشاور ارشد
   ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام هلن جان بله شما در دانشگاه آزاد ثبت نام شده اید و باید جریمه انصراف رو بپردازید .

 43. شیما
  ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۳

  سلام
  من امروز برای ثبت نام به دانشگاه ازاد مراجعه کردم(براساس سوابق) و تشکیل پرونده دادم و… (توی آموزشیار هم مدارک رو کاملا بارگزاری کردم) و وقتی نوبت به انتخاب واحد و شهریه رسید بهم اطلاع دادن که رشته ی موردنظرم به حدنصاب نرسیده و تشکیل نمیشه(فقط خودم بودم که ثبت نام کردم:/) و گفتن که باید انصراف بدم و چاره ی دیگه ای ندارم، منم همین کار رو کردم. این رشته توی لیست انتخاب رشتم اولین انتخابم بود. دانشگاهی که یکبار ثبت‌نام کردم می‌تونه برای تغییر رشته محل کاری برام انجام بده؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 44. امیر
  ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام و خسته نباشید . من تازه رشته حسابداری دانشگاه آزاد ثبت نام کرم شهریه ثابتمو دادم و انتخاب واحد کردم ولی کلاسها شروع نشده هنوز من اگه انصراف بدم چقدر باید جریمه پرداخت کنم ؟

 45. حسین
  ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۰

  سلام میخواستم ببینم اگر من الان با تکمیل ظرفیت یک رشته سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد سگثبت نام کنم و تا چند هفته دیگه توی تکمیل ظرفیت یک دانشگاه سراسری یا آزاد دیگه قبول شم میتونم به راحتی انصراف بدم؟

  • مشاور ارشد
   ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام حسین جان همون طور که در شرایط انصراف تز دانشگاه آزاد توضیح داده شده‌ شما‌می تونید اصراف بدید

 46. Reza
  ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۳

  سلام
  من ترم اول ۹۹ در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و انتخاب واحد انجام شده و اینکه کلاسهای این ترم هم تازه شروع شده و یه جلسه سپری شده ، حالا اگه بخوام انصراف بدم با توجه به اینکه ترم اولم و تازه کلاسها شروع شده باید هزینه ی انصراف پرداخت کنم؟
  خیلی ممنون و سپاس

 47. علی حسن زاده
  ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۰

  سلام من متولد ۷۴ هستم یک سال و نیم پیش از دانشگاه آزاد انصراف دادم آیا الان میتونم دوباره ادانه تحصیل بدم درضمن خدمت سربازی نرفتم هنوز

  • مشاور ارشد
   ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

   سلام وقت بخیر شما اول باید به پلیس + 10 مراجعه نمایید تا متوجه شوید مشمول هستید یا نه

 48. غفاری
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم اگه هزینه انصراف رو نپردازیم امکان ادامه تحصیل در دوره ی روزانه رو نداریم ؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام خیر باید هزینه انصراف از دانشگاه آزاد رو پرداخت نمایید .

 49. حامد
  ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۳

  سلام بنده دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و منتظر نتیجه کنکور و از طرفی بعلت کرونا انتخاب واحد دانشگاه خیلی جلوتر از نتایج انجام میشود.میخواستم بپرسم امکانش هست برای مهر ماه انتخاب واحد انجام بدهم و بعد از اومدن نتایج کنکور و درصورت خوب بودن نتایج و قبولی، از دانشگاه فعلی انصراف بدم و در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۷

   سلام بله از جمله شرایط مهم انصراف از دانشگاه آزاد همین مورد است می تونید انصراف دهیدموفق و پیروز شوید .

 50. واحد
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷

  من یک با از پیام نور انصراف دادم .و حالا در دانشگاه ازاد رشته هوشبری مشغول تحصیل هستم.می خواهم در کنکور 99 شرکت کنم در صورت قبولی در کنکور چه کار میشه کرد این رشته رو هم ادامه میدم ولی اگه قبول شدم میخام انصراف بدم.خدمت سربازی هم نرفتم.لطفا راهنمایی کنین

  • dr-naqizade
   ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵

   سلام و وقت بخیر شما یکبار انصراف دادین دیگه نمیتونین از دانشگاه ازاد انصراف بدین

 51. شیوا
  ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام روز بخیر
  من شهریه دانشگاه ازاد پرداخت کردم
  اما هنوز کلاسارو شرکت نکردم
  اگه انصراف بدم شهریه رو بهم برمیگردونن

  • drnaqizade
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹

   شرایط انصراف از دانشگاه ازاد به این طریق که شما در صورتی که شهریه پرداخت کنید قابل عودت نیست

 52. Ali
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸

  اگر بین تحصیل در مقطع کارشناسی،تصمیم بگیریم به خدمت بریم و پس از پایان خدمت به ادامه تحصیل بپردازیم،آیا شرایط تحصیل مجدد فراهم است؟

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام
   در شرایط انصراف از دانشگاه ازاد جهت رفتن سربازی به این نحوه که شما هرچند واحد پاس میکنید میمونه بعد سربازی اون واحد هایی که پاس کردی بالای 14 باش تطبیق واحد میخوره

ایران تحصیل
تماس با مشاور