شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

آیا می توان پس از پذیرش در دانشگاه نسبت به انصراف اقدام نمود؟ یکی از سوالاتی که برخی از دانشجویان ممکن است داشته باشند، مربوط به شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و همچنین انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام محدد می باشد لذا در این اطلاعیه کلیه قوانین و شرایط انصراف از دانشگاه آزاد از جمله حق یکبار انصراف از دانشگاه آزاد – حق دوبار انصراف از دانشگاه آزاد را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد برای آن دسته از آقایانی که مشمول خدمت سربازی می باشند ، تا حدودی متفاوت می باشد. و همچنین در صورت عدم اطلاع از این شرایط ممکن است پس از انصراف دچار مشکلاتی شوند. اینکه چندبار می توان از دانشگاه آزاد انصراف داد؟ سوالی است برای آن دسته از دانشجویانی که در رابطه با رشته تحصیلی و علاقه مندی و استعداد خود شاید هنوز به نتیجه قطعی نرسیده باشند.

 

آیا برای انصراف از دانشگاه لازم است هزینه ای را پرداخت نماییم؟

مراحل انصراف از دانشگاه چیست؟

چگونه می توانم از حق دوبار انصراف از دانشگاه استفاده نمایم؟

آیا تنها حق یکبار انصراف از دانشگاه را خواهیم داشت؟

آیا راهی برای عدم پرداخت هزینه انصراف وجود دارد؟

 

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد – حق دوبار انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد – هزینه و مراحل انصراف از دانشگاه آزاد با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد چیست؟

آن دسته از داوطلبانی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98-99 ترم مهر شرکت نموده اند، ممکن است پس از انجام ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه بنا به هر دلیلی تصمیم به انصراف از دانشگاه بگیرند. در این حالت دانشگاه آزاد امکانی را برای این دسته از دانشجویان قرار داده است که با توجه به آن می توانند به راحتی نسبت به انصراف اقدام نمایند.

یکی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد مربوط به هزینه تحصیل و پرداخت آن می باشد. با توجه به اینکه نرخ شهریه دانشگاه آزاد بالاتر از سایر دانشگاه ها می باشد. همین مسئله موجب تاکید این دانشگاه بر پرداخت هزینه شده است. در واقع میزان هزینه در نظر گرفته شده برای این دانشگاه مطابق با آئین نامه ها تعیین می گردد و دانشجویان متقاضی موظف به پرداخت کامل این میزان شهریه می باشند.

آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط انصراف از دانشگاه آزاد می باشند و درخواست خود را به دانشگاه آزاد ابلاغ می نمایند، تنها سه ماه پس از این ابلاغ فرصت خواهند داشت تا نسبت به باز پس گیری این درخواست اقدام نمایند. چنانچه پس از 3 ماه از زمان ارائه دخواست مجددا درخواست کتبی به این دانشگاه را به ثبت برسانند، درخواست وی ثبت شده و باز پس گیری آن بلامانع می باشد.

قبل از آنکه مهلت مقرر به اتمام برسد، یکی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد این است که متن تقاضا برای این دانشگاه را به والدین این دسته از دانشجویان ارائه نمایند. چنانچه حکم انصراف از دانشگاه آزاد صادر شود، امکان بازپس گیری این حکم وجود نخواهد داشت. لذا روابط دانشجویان متقاضی با دانشگاه قطع خواهد شد و در نتیجه امکان ادامه تحصیل در این دانشگاه وجود نخواهد داشت.

با توجه به برخی از استثنائات در رابطه با ماده تبصره های مربوط به شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و همچنین ارائه کلیه راه حل ها برای انصراف از دانشگاه ، می توانید با مشاوران ایران تحصیل با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد برای برخی از رشته ها و هچنین دانشجویان شرایط خاص با تبصره ها و قوانین متفاوتی همراه خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

برای ثبت اعتراض به نتایج قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور[social icon=”undefined” link=”#” size=”32″ ]کلیک کنید.

 

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد 98-99

 

هزینه انصراف از تحصیل
هزینه انصراف از تحصیل

 

همانطور که در بخش مربوط به انصراف از تحصیل ذکر شد، شما لازم است برای تائید انصراف خود، هزینه اصراف از دانشگاه آزاد را پرداخت نمایید. برخی از داوطلبان در رابطه با دوبار انصراف از دانشگاه ممکن است سوالاتی داشته باشند. در واقع دوبار انصراف می تواند یکبار در زمان انصراف اولیه شما باشد و یک زمان بازگشت مجدد شما برای ادامه تحصیل که در برخی از دانشگاه های کشورمان این امکان و اجازه به داوطلبان عزیز داده شده است.

متاسفانه در سال های گذشته چنانچه یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد تصمیم به انصراف می نمود، موظف به پرداخت تمامی شهریه دانشگاه آزاد می بود و همین مسئله به نوبه خود موجب عدم انصراف از دانشگاه توسط دانشجویانی که حتی بعضا از رشته خود ناراضی بودند، می گردید. ولی خوشبختانه با توجه به تغییراتی که در این دانشگاه به وجود آمد، امکان دیگری فراهم گردید که نیازی به پرداخت کل هزینه توسط دانشجویان نمی باشد.

 

مقطع تحصیلینحوه محاسبه هزینه انصراف از تحصیل
کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته(تعداد نیمسال های ثبت شده – 4) × (نصف شهریه ثابت)
کارشناسی پیوسته (تعداد نیمسال های ثبت شده – 8) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (دامپزشکی)(تعداد نیمسال های ثبت شده – 12) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (گروه پزشکی)کل شهریه پایه نیمسال تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره
دکتری تخصصی(تعداد نیمسال های ثبت شده – 7) × (نصف شهریه ثابت)
دکتری تخصصی ورودی 94 به بعد(تعداد نیمسال های ثبت شده – 6) × (نصف شهریه ثابت)
دستیاری تخصصیکل شهریه تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره

 

این میزان شهریه همانطور که می دانید با توجه به رشته های داوطلبان می تواند متفاوت باشد. همچنین یکی از سوالاتی که در این زمینه و در اینجا مطرح می شود، در رابطه با حق یکبار انصراف از دانشگاه می باشد که برخی از دانشجویان در این زمینه دارند. به طور کلی می توان گفت شرایط انصراف از دانشگاه آزاد برای برخی از سال های متفاوت خواهد بود.

 

جهت اطلاع از رشته های جدید بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید

 

 

مراحل انصراف از دانشگاه آزاد 98-99

 

مراحل انصراف از دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت می باشد. همچنین برخی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد نیز از جمله تفاوت های این مقاطع می تواند باشد. یکی از سوالات دیگری که مطرح می گردد این است که چندبار می توان از دانشگاه انصراف داد ؟ که در این زمینه در ادامه خواهیم پرداخت. اما در ابتدا لازم است مرحله انصراف از دانشگاه و تکمیل فرم انصراف است که این فرم در سایت دانشگاه شما وجود دارد.

در مرحله دوم لازم است هزینه انصراف از تحصیل را با ورود به سامانه و همچنین وارد نمودن اطلاعات دانشجویی خود ، در پنل مورد نظر مطابق با میزان تعیین شده شهریه را پرداخت نمایید. در گام های بعدی که فرم درخواست دانشجویان تکمیل گردید، هر یک از آنان می بایست منتظر نظر کارشناس تصفیه دانشگاه باشند تا نظرات خود را ارائه نمایند.

مراحل و شرایط انصراف از دانشگاه آزاد توسط هر یک از کارشناسان دانشگاه تعیین شده و مورد بررسی قرار می گیرد و پس از آن ، هر یک از دانشجویان می توانند نسبت به انجام انصراف از دانشگاه اقدام نمایند. وضعیت دانشجویان را پس از مراجعه حضوری مورد بررسی قرار داده و نسبت به درخواست وی بررسی های لازم صورت خواهد پذیرفت و پس از آن در صورت موافقت امکان انصراف دانشجو به ثبت خواهد رسید.

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک نمایید

 

 

چندبار میتوان از دانشگاه آزاد انصراف داد؟

 

چندبار میتوان از دانشگاه انصراف داد
چندبار میتوان از دانشگاه انصراف داد

 

یکی از سوالاتی که برای برخی از دانشجویان ممکن است در مرحله دوم به وجود آید این است که چندبار میتوان از دانشگاه انصراف داد؟ در این رابطه می توان گفت این موضوع بستگی به کار شما خواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه شما دانشجویی باشید که برای مدتی مرخصی گرفته باشید، شما دانشجوی انصرافی محسوب خواهید شد و امکان ادامه تحصیل را نخواهید داشت.

نکته مهم در پاسخ به سوال چندبار می توان از دانشگاه انصراف داد ؟ آن است که در صورتی که شما دانشجوی عزیز بتوانید دلیل موجهی برای انصراف خود از دانشگاه پس از تکمیل انصراف از تحصیل داشته باشید و دانشگاه مورد نظر دلیل شما را برای این موضوع بتواند بپذیرد، امکان ادامه تحصیل مجدد را به شما خواهد داد و می توانید نسبت به ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایید.

چنانچه هنوز به پاسخ مناسبی در رابطه با اینکه چندبار میتوان از دانشگاه انصراف داد ؟ دست نیافته اید و یا مایل به اطلاع کامل تر و دقیق تری در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه آزاد می باشید، می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید مشاورین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج دروب سایت تماس حاصل نمایید.

 

بنده دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم چه زمانی باید نسبت به انصراف از دانشگاه برای شرکت مجددا در کنکور ارشد دانشگاه آزاد اقدام کنم؟

همانطور که می دانید دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری در طی سال های اخیر به صورت هماهنگ و ادغام شده اقدام به برگزاری آمون و ثبت نام داوطلبان می نمایند به همین دلیل انجام ثبت نام برای این دانشگاه به صورت جداگانه صورت نخواهد پذیرفت. اما اگر منظور کلی شما همان ثبت نام ارشد می باشد، شما لازم است تا قبل از شرکت در آزمون انصراف خود را قطعی نموده باشید.

بنده در سن مشمولیت سربازی می باشم آیا در صورت انصراف از دانشگاه مشمول غیبت سربازی خواهیم شد؟

آن دسته از مشمولینی که مشغول به تحصیل می باشند ، از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود. در رابطه با سن مشمولیت و همچنین مقطع تحصیلی شما تبصره ها و قوانینی وجود خواهد داشت که پاسخ این سوال منوط به این موارد خواهد بود. اما به طور کلی می توان گفت پاسخ منفی است. شما می توانید با مراجعه به مراکز پلیس +10 مدارک خود را تحویل داده تا از یک سال معافیت تحصیلی برای انتخاب رشته و ورود به دانشگاه برخوردار شوید.

آیا می توان در ترم 10 مقطع کارشناسی دانشگاه انصراف از دانشگاه مدرک کاردانی معادل را دریافت نمود؟

بنده چند ترم از دانشگاه مرخصی گرفته ام آیا ممکن است دانشجوی انصرافی محسوب می شوم؟

جهت انجام انصراف می توان تنها از طریق سامانه اقدام نمود یا اینکه حتما لازم است به صورت حضوری مراجعه نماییم؟

چه مدت زمان پس از درخواست انصراف از دانشگاه آزاد انصراف ما قطعی خواهد شد؟

 

 

برای اطلاع دقیق تر در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و همچنین دریافت پاسخ سوالات مطرحج شده با مشاورین متخصصین ایران تحصیل به شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید

 

 

مطالب مرتبط

ثبت نام ترم بهمن دانشگاه آزاد

دفترچه بدون آزمون دانشگاه آزاد مهر

نرخ شهریه دانشگاه آزاد

ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد 98

تکمیل ظرفیت ارشد آزاد

دوبار انصراف از دانشگاه آزاد

حق یکبار انصراف از دانشگاه آزاد

انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

چندبار میتوان از دانشگاه آزاد انصراف داد