ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۳

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۳۱
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشگاه آزاد با تنظیم کردن برخی شرایط، امکان نقل و انتقال را برای دانشجویان پذیرفته شده از طریق کنکور فراهم کرده است؛ ولی آیا این امکان برای دانشجویان پذیرفته شده با سوابق تحصیلی نیز وجود دارد؟ در این مقاله به بررسی شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور، براساس اطلاعیه جدید انتقالی دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت. علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی، در این مقاله به بررسی شرایط میهمانی نیز می پردازیم. اطلاع از چگونگی انتقالی دانشگاه آزاد می تواند به شما کمک کند که بدون دردسر و به آسانی جهت گرفتن انتقالی، البته در صورت داشتن شرایط جدید انتقالی آزاد اقدام بفرمایید. متقاضیان گرامی توجه داشته باشند که چنانچه در مراحل ثبت درخواست انتقالی دانشگاه آزاد و یا روش انتقالی گرفتن دانشگاه آزاد با مشکل مواجه شدند، می توانند با مشاوران ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایند. کارشناسان ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد.

آیا برای دوره بدون کنکور شرایط انتقالی دانشگاه آزاد وجود دارد؟

دانشجویان بسیاری سالانه به دلایل مختلفی چون سخت شدن کنکور سراسری، افزایش تعداد رقبا در رشته های مختلف، استرس بالای این آزمون و عدم قبولی در کنکور سراسری برای ثبت نام از طریق سوابق تحصیلی خود در دانشگاه آزاد اقدام می نمایند. توجه داشته باشید که زمان انتخاب رشته برای تحصیل بدون کنکور، مناطقی را انتخاب نمایید که از شرایط مطلوبی برای شما برخوردار باشند؛ چرا که متاسفانه امکان نقل و انتقال برای تمامی دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد که به صورت بدون کنکور و تنها بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد دانشگاه شده اند، وجود ندارد.

آیا برای دوره بدون کنکور شرایط انتقالی دانشگاه آزاد وجود دارد؟

طبق دستورالعمل مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، داوطلبانی که نمره آزمون سراسری را کسب نکرده و بدون کنکور پذیرش تحصیلی خود را دریافت کرده اند، نمی توانند با انتخاب هیچ یک از واحد های دانشگاهی مجاز به نقل و انتقالی، انتقالی دریافت کنند. و در واقع، تنها افرادی می توانند برای ثبت نام در نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اقدام کنند که از طریق آزمون سراسری و دوره با کنکور وارد این دانشگاه شده اند.

 اطلاعیه:

انتقالی دانشجویان بدون کنکور به جز شرایط بسیار ضروری مندرج در آیین نامه از طریق ثبت نام مهمانی دانشگاه آزاد انجام می گیرد.

توجه داشته باشید که این داوطلبان می توانند برای گرفتن میهمانی در این دانشگاه اقدام نمایند و تعداد ترم مجازی را که دانشگاه مشخص می کند، در دانشگاه و منطقه دیگری تحصیل نمایند. چنانچه متقاضی ثبت نام میهمانی دانشگاه آزاد هستید، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایید تا این ثبت نام را برای شما نهایی نمایند.

 برای دریافت مشاوره انتخاب موضوع پایان نامه بر روی لینک مربوطه، کلیک کنید.

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ – 1403

همانطور که پیش تر گفته شد دانشجویانی که پذیرش با سوابق تحصیلی دریافت کرده اند نمی توانند برای دریافت انتقالی اقدام کنند ولی می توانند برای دریافت میهمانی درخواست دهند. در این بخش از مقاله به بررسی شرایط عمومی و اختصاصی انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت. پس از مطالعه این شرایط و برخورداری از آن ها، می توانید با کسب آگاهی از چگونگی انتقالی دانشگاه آزاد، درخواست خود را نهایی نمایید.

شرایط عمومی انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد عبارت است از:

ثبت نام در سایت منادا دانشگاه آزاد از جمله اولین شرایط انتقالی دانشگاه آزاد می باشد.

داوطلب می بایست فاقد هرگونه منع ادامه تحصیل به دلیلی چون شرایط آموزشی، انضباطی و نظام‌ وظیفه باشد.

دانشجویان متقاضی دریافت انتقالی و یا میهمانی می بایست حداقل یک نیمسال در واحد مبدأ ثبت‌ نام و تحصیل کرده باشند. (واجدین شرایط میهمانی یا انتقال از ابتدای پذیرش مستثنا می باشند)

نقل و انتقال دانشجو تنها برای پذیرفته‌ شدگان با آزمون و با توجه به ضوابط نقل و انتقالات امکان‌ پذیر می باشد. (دانشجویان پذیرفته شده بدون کنکور سراسری صرفا می توانند ثبت درخواست به صورت میهمانی انجام دهند.)

انتقال و میهمانی دانشجویان دوره‌ های خودگردان فقط به واحدهای مجری دوره‌ های خودگردان امکان‌ پذیر می باشد.

نقل و انتقال دانشجویان به سایر واحد ها تنها در صورت وجود مقطع رشته یا گرایش و سال قبولی در واحد مقصد امکان‌ پذیر خواهد بود.

انتقال دانشجویان در نیمسال پایانی تحصیلی در هر یک از مقاطع تحصیلی، ممنوع می باشد.

در صورتی که متقاضی مجوز میهمانی داشته باشد، اخذ پایان‌ نامه تنها با موافقت واحدهای مبدا و مقصد امکان‌ پذیر خواهد بود.

انتقال و میهمانی در مقطع دکترای تخصصی ممنوع می باشد مگر در شرایط زیر:

امکان انتقال آزادگان، اسرا، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران و فرزاندان آن ها و دانشجویان شاهد در ابتدای پذیرش و با ارائه مدارک لازم به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

نقل و انتقال یا میهمانی آزادگان، اسرا، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران و فرزاندان آن ها و دانشجویان شاهد پس از ثبت نام در دانشگاه مبدا و با ارائه مدارک لازم به هر یک از واحدهای دانشگاهی، امکان پذیر می باشد.

برای وزراء، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین رئیس جمهور، استانداران و سفیران و همسران و فرزندان آن ها که در مسئولیت مربوطه انجام وظیفه می کنند، امکان میهمانی در هر نیمسال تا پایان سال تحصیلی به محل ماموریت و یا نزدیک ترین شهر به محل اشتغال، پس از تایید کمیسیون نقل و انتقالات دانشجویی فراهم می باشد.

توجه داشته باشید که تنها امکان انتقال دانشجویان به هر یک از واحدهای گروه هم تراز یا پایین تر وجود دارد، نه واحد هایی با تراز بالا. این انتقالات مشروط بر پرداخت هزینه و این که دانشگاه های مبدا و مقصد موافقت خود را با درخواست انتقال دانشجو اعلام نمایند، می باشد.

میهمانی دانشجویان به هر یک از واحد های جدول هم ترازی در صورت داشتن شرایط عمومی، امتیاز لازم و اولویت نسبت به سایر متقاضیان میهمانی در دانشگاه مقصد، با توجه به ظرفیت رشته یا مقطع شهر و امتیاز، امکان پذیر خواهد بود.

شرایط عمومی انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد

نقل و انتقال مجدد در هر مقطع تحصیلی ممنوع می‌ باشد. به استثنای اینکه متقاضی قصد انتقال به واحد های هم تراز یا پایین تر را داشته باشد و دانشگاه های مبدا و مقصد نیز موافقت خود را اعلام کرده باشند.

امکان انتقال و میهمانی از واحد الکترونیکی (با توجه به غیرحضوری بودن تحصیل) به سایر واحدها وجود ندارد.

انتقال و میهمانی از واحدهای بین‌الملل تنها به واحدهای بین‌ المللی مجاز می‌باشد.

برای دانشجویان دانشگاه های خارجی امکان انتقال و میهمانی به واحدهای دانشگاهی داخل کشور وجود ندارد.

نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پژوهش محور ممنوع می‌باشد.

انتقال و میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی واحدهای دانشگاهی به محل خدمت ممنوع است.

درخواست نقل‌ و انتقال دانشجویان اتباع خارجی از طریق واحد دانشگاهی مبدا و اداره کل امور بین‌الملل و کمیسیون نقل‌ و انتقال دانشجویی دانشگاه قابل‌ بررسی می باشد.

انتقال و میهمانی دانشجویان دوره کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی و دستیاری تخصصی رشته های گروه علوم
پزشکی ممنوع است.

نکته: متقاضی انتقالی و یا میهمانی مسئول صحت اطلاعات و مدارک بارگذاری شده در سامانه منادا می باشد و در صورت اثبات عدم صحت اطلاعات وارد شده، در هر مرحله از فرایند رسیدگی، درخواست فرد لغو می گردد و ضرر و زیان مالی ناشی از آن به عهده شخص متقاضی خواهد بود.

 برای اطلاع از نحوه ثبت نام میهمانی دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط اختصاصی انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد عبارت است از:

شرایط اختصاصی همانگونه که از نامش پیداست با توجه به شرایط انتقالات و میهمانی افراد مختلف، متفاوت می باشد. افراد ممکن است به دلایل مختلفی چون ازدواج، خانواده شاهد یا ایثارگر بودن، بیماری، بارداری و معلولیت و … درخواست انتقالی دهند که با توجه به دلایل خود می بایست از شرایط اختصاصی هر کدام برخوردار باشند. در بخش های بعدی مقاله به بررسی این شرایط اختصاصی خواهیم پرداخت.

برای آشنایی با سامانه پژوهشیار کلیک کنید.

شرایط اختصاصی انتقالی یا میهمانی به دلیل ازدواج و طلاق

اگر فردی به دلیل ازدواج و یا طلاق قصد دریافت انتقالی و یا میهمانی را دارد، می بایست دارای شرایط اختصاصی زیر باشد:

دانشجویانی که پس از انتخاب رشته (براساس جدول زمانی) در دانشگاه ازدواج دائم کرده باشند، در صورتی که بتوانند مدارک مستند مورد نیاز را به هر یک از واحد های دانشگاهی مورد نظر خویش ارائه دهند، امکان انتقال یا میهمانی آن ها وجود خواهد داشت.

در صورتی که محل سکونت خانواده یا اشتغال به کار همسر دانشجو هم تراز یا پایین تر از محل دانشگاهی فعلی باشد، دانشجو می تواند درخواست انتقالی و یا میهمانی دهد.

دانشجویان متاهل خانمی که پس از انتخاب رشته متارکه کرده اند، می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز به هر یک از واحدهای دانشگاهی مجوز انتقال یا میهمانی خود را اخذ نمایند.

امکان میهمانی دانشجویان خانم تا دومین سال شیردهی نیز، امکان پذیر می باشد.

مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت انتقال یا میهمانی به دلیل ازدواج و طلاق
شناسنامه دانشجو و همسر، صفحه اول و صفحات مربوط به درج مشخصات زوجین (ازدواج و متارکه)
سند منزل یا اجاره نامه معتبر یا گواهی اشتغال به کار همسر دانشجو
سند ازدواج (صفحات 2 ،3، 4 و 5)
صفحات دوم تا پنجم طلاق نامه (متارکه)
صفحه اول شناسنامه کودک به منظور میهمانی تا پایان سال دوم شیردهی

نکته: شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور برای دانشجویانی که از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شده اند، نیز به همین ترتیب می باشد؛ با این تفاوت که این افراد تنها می توانند برای دریافت میهمانی درخواست دهند. متقاضیان گرامی در صورت داشتن ابهام و یا سوال می توانند با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایند.

برای ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد روی لینک بزنید.

 شرایط اختصاصی انتقالی یا میهمانی به دلیل عضو خانواده شاهد و ایثارگران بودن

اگر فردی به دلیل عضو بودن در خانواده شاهد و ایثارگران قصد دریافت انتقالی و یا میهمانی را دارد، می بایست دارای شرایط اختصاصی زیر باشد:

در آغاز پذیرش امکان انتقال آزادگان، اسرا، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران و فرزندان آن ها و نیز دانشجویان شاهد با ارائه مدارک لازم به هر یک از دانشگاه ها امکان پذیر می باشد. علاوه بر آن، امکان انتقال یا میهمانی این افراد پس از ثبت نام در دانشگاه مبدا و ارائه مدارک لازم به هر یک از واحد های دانشگاهی وجود دارد.

جانبازان 5 تا 24 درصد و همسران و فرزندان آن ها، خواهر و برادر شهید، رزمندگان دارای حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه تا قبل از تاریخ 24 مهر ماه سال 67 و همسر و فرزندان آن ها می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز به هر یک از واحد های دانشگاهی، امکان میهمانی را برای خود فراهم سازند. (عدم امکان انتقال یا میهمانی برای رشته های گروه علوم پزشکی و پیراپزشکی یعنی: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، پرستاری، مامائی، علوم آزمایشگاهی)

پس از تایید بنیاد شهید و کمیسیون ایثارگران سازمان مرکزی دانشگاه مجوز انتقال و میهمانی این افراد را صادر خواهد کرد.

 شرایط اختصاصی انتقالی یا میهمانی به دلیل عضو خانواده شاهد و ایثارگران بودن

نکته: در شرایط فوق منظور از «دانشجویان شاهد»، همسر و فرزند شهید یا مفقودالاثر می باشد.

مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت انتقال یا میهمانی به دلیل خانواده شاهد و ایثارگران بودن
فرزند و همسر شهید: کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید یا جانبازان، کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و شهید
آزاده، فرزند یا همسر آزاده: کارت یا معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانبازی، کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و آزاده
 جانباز 5 تا 24 درصد: کارت یا معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانبازی
رزمندگان دارای 6 ماه سابقه حضور در جبهه و بیشتر: کارت و معرفی نامه از یگان مربوطه
سند منزل یا اجاره نامه معتبر

 برای اطلاع از شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه های علوم پزشکی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط اختصاصی انتقالی یا میهمانی افراد باردار، بیمار و معلول

افرادی که به دلیل بارداری، بیماری و یا معلولیت درخواست انتقالی و یا میهمانی دارند، لازم است تا دارای شرایط اختصاصی زیر باشند:

دانشجویانی که جزو معلولان ذهنی، جسمی و حرکتی، گفتاری، روشندل و ناشنوا شدید و یا خیلی شدید باشند، در صورتی که معلولیت آن ها از سوی سازمان بهزیستی، کمیسیون پزشکی و کمیسیون نقل و انتقال دانشگاه مورد تایید قرار گیرد، می توانند پس از ثبت نام در واحد دانشگاهی مبدا و از ابتدای پذیرش خود، به تحصیل در دانشگاه مقصد بپردازند و مشمول مجوز میهمانی دائم شوند.

دانشجویانی که جزو معلولان ذهنی، جسمی و حرکتی، گفتاری، روشندل و ناشنوا متوسط می باشند، در صورت تأیید مراجع ذیصلاح (سازمان بهزیستی و تأیید کمیسیون پزشکی استان) و اداره کل امور دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه به هر یک از واحد های دانشگاهی امکان پذیر می باشد.

دانشجویانی که به تشخیص پزشک معتمد دارای بیماری صعب العلاج مانند ام اس، سرطان و… باشند، پس از تایید کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی می توانند میهمانی دائم خود را برای هر یک از واحدهای دانشگاهی مورد نظر اخذ نمایند.

خانم های بارداری که قصد دریافت میهمانی را دارند، در صورتی که بارداری آن ها به تایید هر یک از واحدهای دانشگاهی، پس از تایید کمیسیون پزشکی و همچنین کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی برسد، می توانند انتقالی و یا میهمانی بگیرند.

در صورتی که امکان استفاده از خدمات درمانی برای متقاضیان بیمار در محل تحصیل خود وجود نداشته باشد، و کمیسیون پزشکی و نیز کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی این مسئله را تایید نمایند، می توانند در هر یک از واحدهای دانشگاهی میهمان شوند.

میهمانی دانشجویان معلول جسمی و حرکتی، روشندل و ناشنوا در رشته های گروه پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی و…) ممنوع می باشد.

 

📄 مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت انتقال یا میهمانی افراد باردار، بیمار و معلول
کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجوی متقاضی
مدارک پزشکی بیماری مربوطه
کارت معلولیت یا معرفی نامه صادره از سازمان بهزیستی

نکته: شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور برای دانشجویانی که از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شده اند، نیز به همین ترتیب می باشد؛ با این تفاوت که این افراد تنها می توانند برای دریافت میهمانی درخواست دهند. متقاضیان گرامی در صورت داشتن ابهام و یا سوال می توانند با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایند.

 برای اطلاع از شرایط انتقالی دانشگاه سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط اختصاصی انتقالی یا میهمانی به دلیل چند دانشجویی بودن

اگر در خانواده ای یک نفر یا بیشتر از اعضا همزمان مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد باشند، میهمانی هر کدام از آن ها در صورتی که مورد تایید واحدهای مبدا و مقصد واقع گردد و مدارک لازم را نیز ارائه کند، امکان پذیر است.

 مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت انتقال یا میهمانی بر دلیل چند دانشجویی بودن
گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو یا دانشجویانی که در واحدهای دیگر دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل می باشند، در حالی که مهر اصلی دانشگاه مربوطه روی آن درج شده باشد.
صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجویان، والدین و همسر

شرایط اختصاصی انتقالی یا میهمانی به دلیل چند دانشجویی بودن

برای آشنایی با انصراف از دانشگاه کلیک کنید.

شرایط اختصاصی انتقالی یا میهمانی به دلیل فوت والدین، همسر و فرزند

چنانچه دانشجوی مجردی، پس از انتخاب رشته محل دانشگاه، پدر یا مادر و یا دانشجوی متاهلی که همسر یا فرزند خود را از دست داده است، درخواست میهمانی یا انتقالی دهد، میهمانی وی با ارائه مدارک مورد نیاز به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر خواهد بود.

 مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت انتقال یا میهمانی به دلیل فوت والدین، همسر و فرزند
گواهی فوت صادره از اداره ثبت احوال
صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین و یا فرزند و همسر متوفی حسب مورد
سند منزل یا اجاره نامه معتبر

شرایط اختصاصی انتقالی یا میهمانی همسر و فرزندان کارکنان و همچنین اعضای هیئت علمی تمام وقت (شاغل، بازنشسته و متوفی) و نیمه وقت دانشگاه آزاد

انتقال یا میهمانی همسر و فرزندان کارکنان تمام وقت رسمی و قراردادی و اعضای هیئت علمی تمام وقت رسمی (آزمایشی و قطعی)، پیمانی و نیمه وقت دانشگاه آزاد به محل خدمت کارمند یا عضو هیئت علمی (مطابق حکم کارگزینی) در صورت کسب حداقل 90 درصد نمره قبولی آخرین نفر پذیرفته شده در واحد مقصد و نیز ارائه شدن رشته، گرایش و مقطع تحصیلی در آن امکان پذیر می باشد. توجه داشته باشید که چنانچه رشته، گرایش و مقطع تحصیلی مورد نظر متقاضی در شهر محل خدمت دایر نباشد، امکان میهمانی وی از ابتدای پذیرش به واحد دانشگاهی که به محل خدمت او نزدیک باشد، فراهم است.

چنانچه دانشجوی متقاضی انتقال، موفق به کسب حد نصاب نمره (90 درصد نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در دانشگاه مقصد) نشود، مجوز دو ترم میهمانی مشروط بر پیشرفت تحصیلی در واحد مقصد برای او صادر خواهد شد و در صورت گذراندن حداقل 24 واحد درسی در طی دو ترم میهمانی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای حرفه ای با کسب معدل کل 14 و گذراندن حداقل 16 واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد با کسب معدل کل 15، پس از دو ترم میهمانی مجوز انتقالی او صادر خواهد شد. در غیر این صورت دانشجو برای ادامه تحصیل از طریق واحد مقصد به واحد قبولی اولیه معرفی خواهد شد.

 

مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت انتقال یا میهمانی همسر و فرزندان کارکنان و اعضای هیات علمی نیمه وقت
گواهی معرفی نامه از محل خدمت کارمند و یا عضو هیئت علمی
آخرین حکم کارگزینی کارمند و یا عضو هیئت علمی
صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین (صفحه مربوط به درج مشخصات همسر و فرزندان)
صفحات عقدنامه در صورت دانشجو بودن همسر (صفحه مشخصات زوجین)

نکته: شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور برای دانشجویانی که از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شده اند، نیز به همین ترتیب می باشد؛ با این تفاوت که این افراد تنها می توانند برای دریافت میهمانی درخواست دهند.

 

شرایط انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد تمام وقت

کارکنان و اعضای هیئت علمی تمام وقت رسمی (آزمایشی و قطعی) دانشگاه آزاد در صورتی که موفق به کسب حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در رشته و مقطع مورد نظر خود در دانشگاه مقصد شوند، می توانند از ابتدای قبولی به نزدیک ترین واحد محل خدمت خود (به جز واحد محل خدمت) منتقل گردند.

چنانچه متقاضی موفق به کسب حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در دانشگاه مقصد نشود، می تواند تا دو ترم به عنوان میهمان در واحد دیگری مشغول به تحصیل شود. وی در این دو ترم فرصت دارد تا پیشرفت تحصیلی خود را با گذراندن حداقل 24 واحد درسی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی و کسب معدل کل 14 و نیز گذراندن 16 واحد درسی برای مقطع کارشناسی ارشد و کسب معدل کل 15 نشان دهد؛ در این حالت است که مجوز انتقال برای او صادر خواهد شد. ولی اگر در طول دو ترم میهمانی شرایط مذکور را نداشته باشد، برای ادامه تحصیل از سوی دانشگاه مقصد به دانشگاه اولیه معرفی خواهد شد.

شرایط انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد تمام وقت

مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد تمام وقت
ارائه معرفی نامه ای از محل خدمت مبنی بر تمام وقت و رسمی بودن کارمند و عضو هیات علمی و اعلام رضایت از عملکرد و موافقت واحد با ادامه تحصیل وی
آخرین حکم کارگزینی کارمند و یا هیات علمی
صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین
صفحات عقدنامه در صورت دانشجو بودن همسر

شرایط انتقال یا تغییر رشته فرزندان اعضای هیئت علمی شاغل، بازنشسته و متوفی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

فرزندان اعضای هیئت علمی تمام وقت رسمی (قطعی یا آزمایشی) با مرتبه علمی مربی و بالاتر در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، در صورتی که موفق به کسب 90 درصد نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه مربوطه برای رشته مورد نظر شوند، می توانند از ابتدای پذیرش به شهر دانشگاه محل خدمت عضو هیئت علمی منتقل گردند. چنانچه رشته مورد نظر در واحد شهر محل خدمت وجود نداشته باشد، به نزدیک ترین شهر محل خدمت عضو هیئت علمی منتقل خواهند شد.

برای فرزندان این افراد، امکان تغییر رشته نیز فراهم شده است. در این حالت می بایست بتوانند حداقل 92/5 درصد نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده در همان مقطع و گروه آزمایشی سهمیه مربوط برای رشته را کسب نمایند. شرایط تحصیل آن ها در صورت وجود یا عدم وجود رشته مورد نظر مشابه بند قبلی می باشد.

نکاتی که در این زمینه می بایست بدانید، عبارتند از:

اگر فرزند عضو هیئت علمی موفق به کسب حداقل نمره لازم جهت دریافت انتقالی نشود، می تواند تا دو ترم به صورت میهمان مشغول به تحصیل گردد، سپس اگر بتواند در طول این دو ترم حداقل 24 واحد درسی را بگذراند و معدل کل او برابر و یا بیشتر از 14 شود، مجوز انتقال او صادر خواهد شد. در غیر این صورت برای ادامه تحصیل از سوی دانشگاه مقصد به دانشگاه اولیه معرفی خواهد شد.

انتقال مشروط برای تغییر رشته وجود ندارد.

شرایط انتقال یا تغییر رشته برای فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه ها مشمول آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکترای تخصصی نمی باشد.

امکان استفاده از این امتیاز برای افراد مشمول تنها یک مرتبه در طول دوره تحصیل و حداکثر تا پایان ترم اول پذیرش وجود دارد.

مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت انتقال یا تغییر رشته فرزندان اعضای هیئت علمی شاغل، بازنشسته و متوفی
معرفی نامه رسمی عضو هیئت علمی از دانشگاه محل خدمت که دارای مهر و امضای معاونت آموزشی باشد.
حکم کارگزینی سال جاری ممهور به مهر هیئت ممیزه دانشگاه یا وزارتخانه مربوطه بر حسب مورد
کپی صفحات اول و دوم شناسنامه عضو هیئت علمی و پذیرفته شده
کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه

 برای اطلاع از نحوه انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط اختصاصی میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی

ورزشکاران و قهرمانانی که عضو تیم های ملی فدراسیون های ورزشی کشور باشند و حضور آن ها در مسابقات رسمی، اردوها و تمرینات تیم ملی از سوی وزارت ورزش و جوانان مورد تایید قرار گیرد، پس از احراز شرایط همکاری با دانشگاه و نیز تایید معاونت ورزش دانشگاه می توانند پس از ثبت نام برای نقل و انتقالات دانشگاه آزاد، مجوز میهمانی خود را دریافت نمایند.

علاوه بر ورزشکاران تیم ملی، امکان میهمانی برای دانشجویانی که عضو تیم های ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد می باشند نیز، با تایید معاونت ورزش دانشگاه وجود دارد.

مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی
حکم قهرمانی کشوری یا بین المللی
معرفی نامه از سوی فدراسیون مربوطه

نکته: شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور برای دانشجویانی که از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شده اند، نیز به همین ترتیب می باشد؛ با این تفاوت که این افراد تنها می توانند برای دریافت میهمانی درخواست دهند. متقاضیان گرامی در صورت داشتن ابهام و یا سوال می توانند با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایند.

 

شرایط اختصاصی میهمانی دانشجو به استناد ماده 71 قانون خدمات کشوری

وزراء، نمایندگان مجلس و شورای اسلامی، معاونین ریاست جمهوری، استانداران، سفیران و همسران و فرزندان این افراد که در مسئولیت مربوطه مشغول به انجام وظیفه می باشند، می توانند از امتیاز میهمانی هر نیمسال استفاده نمایند و تا پایان سال تحصیلی از آن بهره ببرند. به موجب این تسهیلات و تایید کمیسیون نقل و انتقالات دانشجویی، افراد مذکور می توانند در محل ماموریت و یا نزدیک ترین شهر اطراف محل اشتغال خود به تحصیل بپردازند.

 مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت میهمانی دانشجو به استناد ماده 71 قانون خدمات کشوری
ارائه معرفی نامه که به تأیید بالاترین مقام سازمان مربوط رسیده باشد.
صفحات اول و دوم شناسنامه (صفحه مربوط به درج مشخصات همسر و فرزندان) دانشجو و وزرا یا نمایندگان
مجلس یا معاونان رئیس جمهور یا استانداران یا سفرا.

شرایط اختصاصی انتقال پذیرفته شدگان فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما

امکان انتقال فارغ التحصیلان دبیرستان های سازمان سما که حداقل 3 سال آخر دوره تحصیلی خود را در این دبیرستان ها گذرانده باشند، از ابتدای قبولی وجود دارد اما مشروط بر موارد زیر است:

 از سوی معاونت سازمان سمای دانشگاه مورد تایید قرار گیرند. بتوانند حداقل 90 درصد نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در واحد مقصد را کسب کنند.

رشته، گرایش و مقطع تحصیلی مورد نظر آن ها در دانشگاه مقصد دایر باشد.

 

مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت انتقال پذیرفته شدگان فارغ التحصیل هنرستان ها و دبیرستان های سما
کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه
کارنامه 3 سال آخر تحصیلی در دبیرستان که مورد تایید محل تحصیل وی باشد.

شرایط اختصاصی میهمانی دائم دانشجویان دختر به محل سکونت والدین و یا همسر

یکی از عواملی که سبب می شود تا دانشجویان دختر موفق به دریافت انتقالی و یا میهمانی شوند، متفاوت بودن شهر محل سکونت والدین و یا همسر وی می باشد. این متقاضیان در صورت برخورداری از شرایط اختصاصی زیر می توانند مجوز میهمانی دائم خود را به شهر محل سکونت والدین و یا همسرشان دریافت کنند:

واجد تمامی شرایط عمومی ثبت نام نقل و انتقالات آزاد باشند.

رشته مورد نظر متقاضی در واحد دانشگاهی مقصد ارائه شده باشد. میان محل سکونت دانشجو با دانشگاه مقصد انتخابی، مغایرتی وجود نداشته باشد و این مسئله تایید شده باشد.

 

هر دانشجو تنها یک مرتبه می تواند از این فرصت استفاده کند و امکان انصراف از میهمانی دائم و تغییر مقصد دوباره وجود نخواهد داشت.

 

مدارک لازم مورد نیاز برای ارائه:

مدارک لازم جهت میهمانی دائم دانشجویان دختر به محل سکونت والدین و یا همسر
سند منزل یا اجاره نامه معتبر
صفحه اول و صفحات مربوط به درج مشخصات همسر دانشجو

 

نکته: شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور برای دانشجویانی که از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شده اند، نیز به همین ترتیب می باشد؛ با این تفاوت که این افراد تنها می توانند برای دریافت میهمانی درخواست دهند. متقاضیان گرامی در صورت داشتن ابهام و یا سوال می توانند با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایند.

 

روش انتقالی گرفتن دانشگاه آزاد چیست؟

همانطور که پیش تر گفته شد، بر طبق اطلاعیه جدید انتقالی آزاد نحوه انتقالی دانشگاه آزاد به این صورت است که هر دانشجو در ابتدا باید اقدام به ثبت نام در سایت نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در سامانه منادا جهت ثبت درخواست انتقالی نماید.

هر متقاضی پس از مراجعه به این سامانه جهت ثبت نام در ابتدا باید اقدام به دانلود و مطالعه دقیق اطلاعیه انتقالی دانشگاه آزاد نماید.

روش انتقالی گرفتن دانشگاه آزاد چیست؟

در این دفترچه تمامی شرایط جدید انتقالی دانشگاه آزاد درج و چگونگی انتقالی و تغییر در دانشگاه آزاد شرح داده شده است. سپس با انتخاب گزینه «تایید و ادامه» می بایست سایر مراحل را طی نمایید.

 

هزینه نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد

به دلیل تعداد بالای تقاضا برای نقل و انتقال و میهمانی و زمان بر بودن این پروسه، دانشگاه آزاد هزینه را برای بررسی مدارک و درخواست متقاضیان دریافت می کند. این هزینه با توجه به مقطع تحصیلی و نوع درخواست متفاوت می باشد. برای اطلاع دقیق از این هزینه ها می توانید به جدول زیر مراجعه نمایید.

این هزینه ها برای مقاطع مختلف عبارتند از:

هزینه انتقال دانشجویان
کاردانی  6.000.000 ریال
کارشناسی  9.000.000 ریال
کارشناسی ارشد  15.000.000 ریال
دکتری حرفه ای و تخصصی  40.000.000 ریال

 

هزینه میهمانی دانشجویان برای هر نیمسال
کاردانی 2.500.000 ریال
کراشناسی 4.000.000 ریال
کارشناسی ارشد 8.000.000 ریال
دکتری حرفه ای و تخصصی 15.000.000 ریال

 

اخبار پیرامون نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

ثبت‌ نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد آغاز شد:

ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ از روز شنبه ۲۹ مرداد ماه آغاز شد.

ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سایت نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی (منادا) از ۲۹ مرداد ماه به مدت دو هفته تا ۱۲ شهریور ادامه خواهد داشت و مدت مذکور قابل تمدید نخواهد بود.

متقاضیان گرامی توجه داشته باشند که با توجه به اینکه تمامی مراحل فرآیند رسیدگی به درخواست های نقل و انتقال و میهمانی از طریق سامانه منادا قابل پیگیری است، متقاضیان باید از مراجعه حضوری به سازمان مرکزی خودداری کنند.

خلاصه مطلب

گاه در طول دوران تحصیل، به دلایل مختلفی چون ازدواج، بارداری، بیماری و … افراد مجبور به تغییر محل تحصیل خود می شوند. این تغییر به دو روش دریافت انتقالی و یا دریافت میهمانی صورت می گیرد. لازم به ذکر است که استفاده از این مزیت برای همه افراد ممکن نیست و می بایست متقاضیان دارای برخی شرایط عمومی و اختصاصی باشند. این امکان برای دانشجویان دانشگاه آزاد پذیرفته شده با آزمون فراهم است ولی شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور برای متقاضیان به چه صورت است؟ متاسفانه امکان انتقالی برای دانشجویان پذیرفته شده براساس سوابق تحصیلی وجود ندارد و این افراد تنها می توانند میهمانی دریافت کنند.

در مقاله فوق شرایط عمومی و اختصاصی دریافت انتقالی و میهمانی بیان شده است. دانشجویان پذیرفته شده بدون آزمون می بایست دارای شرایط عمومی و اختصاصی فوق بوده و تنها برای دریافت میهمانی اقدام نمایند. پس از مطالعه دقیق این مقاله در صورتی که با سوال و یا ابهامی مواجه شدید می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایند. کارشناسان ما شما را به بهترین نحو راهنمایی خواهند کرد. همچنین می توانید برای ما کامنت بگذارید. سوالات شما در اولین فرصت پاسخ داده خواهند شد.

 برای دانلود و مطالعهپی دی اف مقاله شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط انتقالی گرفتن از دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور چیست؟ 

متاسفانه امکان انتقالی در دانشگاه آزاد برای دوره بدون آزمون وجود ندارد. متقاضیان گرامی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتری در این رابطه با مشاوران ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

دانشجویان دانشگاه آزاد در سال چند بار می توانند انتقالی و میهمانی دریافت کنند؟

دانشجویان دانشگاه آزاد توجه داشته باشند که می توانند فقط یک مرتبه برای ثبت درخواست خود مبنی بر انتقالی یا میهمانی به دانشگاه های دیگر اقدام نمایند.

نحوه گرفتن انتقالی در دانشگاه آزاد چگونه است؟ 

باید عرض کنیم که چگونگی انتقالی و تغییر در دانشگاه آزاد برای افراد مختلف متفاوت می باشد. به عبارت دیگر، قوانین دانشگاه آزاد برای افراد متأهل، طلاق گرفته با یکدیگر فرق دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله فوق مراجعه نمایید.

نظرات

31 دیدگاه دربارهٔ «شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور ۱۴۰۳»

 1. Avatar photo ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر
  من با سوابق در دانشگاه دولتی هستم
  میتونم انتقالی بگیرم یه دانشگاه دیگه برای رشته ای که اونم با سوابقه؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   برای درخواست انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور میتوانید از طریق سایت منادا اقدام نمایید.
   مشاور مربوطه در این زمینه جناب آقای رضایی داخلی 109 از ساعت 17 الی 23 روزهای شنبه تا چهارشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 پاسخگوی شما هستند.

 2. Avatar photo امیر محمد گفت:

  سلام وقت بخیر من دانشجوی دانشگاه آزاد پذیرش با سوابق تحصیلی هستم میخواستم به یه واحد دیگه انتقالی دائمی بگیرم که نمیشه
  راه حل دیگه‌ای نیست؟؟ مثلا از دانشگاه مبدا انصراف بدم برم اون دانشگاهی که می خوام انتقالی بگیرم ثبت نام کنم !؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   شرایط انتقالی دانشگاه آزاد در سامانه منادا قید می شود.در صورتی که رشته مدنظر بدون کنکور ارائه شود میتوانید نسب به ثبت نام اقدام نمایید.اما برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت درخواست با کارشناس مربوطه سرکار خانم محمدی داخلی 107 از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 3. Avatar photo نیکی گفت:

  سلام
  من دو ترم هست که با سوابق دانشگاه ازاد میرم ایا امکانش هست که به عنوان مهمان برم به دانشگاه ازاد دیگه بعد که معدلم بالا شد انتقالی بگیرم؟

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   انتقالی برای پذیرش بدون کنکور کلا ممنوع است

 4. Avatar photo کیان گفت:

  سلام اگر با سوابق تحصیلی در حال گذروندن دانشگاه آزاد باشیم میتونیم به یک دانشگاه آزاد دیگ انتقالی بگیریم و در این صورت مدرک رو کدوم دانشگاه صادر میکنه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   در رشته های بدون ازمون امکان گرفتن انتقالی وجود ندارد.

 5. Avatar photo حسین گفت:

  ببخشید من که کارشناسی ثبت نام کردم تو دانشگاه ازاد و میخوام کاردانیمو بگیرم انتقالی میتونم بگیرم واسه دانشگاه سما

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. لطفا سوال خودتون ر واضح مطرح کنید.

 6. Avatar photo حسین گفت:

  سلام ببخشید من واسه کارشناسی ثبت نام کردم و میخوام کاردانیمو بگیرم میتونم انجام بدم

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله این مورد امکان پذیر میباشد.

  2. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر مدنظر شما مدرک معادل کاردانی میباشد بله این امکان را دارید

 7. Avatar photo ساغر گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه غیر انتفاعی هستم بدون کنکور ثبت نام کردم میتونم مهمان بشم دانشگاه آزاد و اگر معدلم بالا بود انتقالی بده ؟

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام خیر امکان انتقالی یا میهمانی بین دو تا دانشگاه مختلف وجود ندارد

   1. Avatar photo ساغر گفت:

    میشه از غیر انتفاعی شمال آمل به علم و فرهنگ تهران مهمانی گرفت؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام برای رشته های براساس سوابق تحصیلی امکان نقل و انتقال وجود ندارد

 8. Avatar photo Sali گفت:

  سلام
  من دانشجوی دانشگاه آزاد تبریز هستم و با سوابق وارد دانشگاه شدم
  امکان امنقالی گرفتن به دانشگاه ازاد واحد ارس را دارم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   میتوانید درخواست دهید اما احتمال موافقت بالا نیست.

 9. Avatar photo كامران گفت:

  سلام من دانشجوي دكتري سهنيه استعداد درخشان داتشگاه آزاد هستم آيا ميشه تقاضاي مهمان شدن به شهر ديگه اي رو بدم؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   اگر رنک دانشگاه مقصد تون پایین تر باشد بله

   1. Avatar photo سمیه گفت:

    سلام من دانشجوی کارشناسی حسابداری آزاد واحد هشتگرد هستم با سوابق تحصیلی
    میتونم به عنوان مهمان توی دانشگاه ازاد کرج تحصیل کنم؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر رشته های بدون کنکور انتقالی یا میهمانی ندارند

     1. Avatar photo مهران گفت:

      در متن مقاله گفتید امکان انتقالی برای پذیرفته شدگان بدون کنکور وجود ندارد ولی امکان مهمان شدن هست.

     2. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

      سلام احتمال مهمان شدن هم خیلی کمه

 10. Avatar photo لیلی گفت:

  سلام وقت بخیر من دانشجوی مترجمی زبان دانشگاه علوم و تحقیقات با ازمون هستم و میخوام رشته زیست شناسی مولکولی سلولی دانشگاه ازاد واحد تهران شرق بدون کنکور رو ثبت نام کنم ، محل زندگی من به دانشگاه علوم تحقیقات نزدیکه امکانش هست بدلیل فاصله زیاد بتونم از دانشگاه تهران شرق به علوم تحقیقات انتقالی بگیرم؟

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر،
   شما صرفا میتوانید در یک رشته تحصیل کنید مگر با شرایط بسیار خاص

   1. Avatar photo لیلی گفت:

    مگه شرایط تحصیل در دو رشته در دانشگاه ازاد وجود نداره؟

    1. Avatar photo rezai گفت:

     سلام وقت بخیر . در دانشگاه پیام نور با توجه به شرایط گفته شده امکان پذیر است

 11. Avatar photo مهسا گفت:

  سلام من ی سوال داشتم
  من فرزند شاهد هستم بابام جانباز۲۵ درصده دانشگاه آزاد آستارا میخونم و میخوام انتقالی بگیرم
  امکانش هست انتقالی بگیرم به ی دانشگاه آزاد دیگه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   با توجه به سهمیه ایثارگری احتمال ثبت درخواست وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاهده نمرات در آموزشیار

  مشاهده نمرات در آموزشیار + دریافت کارنامه و ثبت اعتراض

  مشاهده نمرات در آموزشیار برای کلیه دانشجویانی که امتحانات پایان ترم خود را طی کرده و پروژه‌های خود را به استادان ارائه دادند، در زمان مشخصی برقرار می‌باشد. این دانشجویان پس از مشاهده ترم نمرات آموزشیار در صورت لزوم می‌توانند...
 • شهریه دانشگاه آزاد

  شهریه دانشگاه آزاد 1403 + جدول ثابت و متغیر مقاطع مختلف

  شهریه دانشگاه آزاد به دو بخش ثابت و متغیر تقسیم می‌شود. شرایط دانشجویان ورودی با کنکور و بدون کنکور در پرداخت هزینه هر نیمسال تحصیلی یکسان است و در ابتدای هر ترم باید جدول شهریه دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف...
 • azmoon.org

  azmoon.org + ورود سیستم ثبت نام دانشگاه آزاد مهر ۱۴۰۳

  ثبت نام و پذیرش دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org امکان پذیر است. این سایت، به‌عنوان سامانه ثبت نام، انتخاب رشته و مشاهده نتایج دانشگاه آزاد راه اندازی شده است. متقاضیانی که مایل به تحصیل در این دانشگاه هستند می‌توانند...
 • دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

  دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ۱۴۰۳ – pdf سوابق تحصیلی

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل اطلاعات کاملی درباره شرایط و ضوابط پذیرش دانشجویان بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری است. این دفترچه شامل بخش‌هایی درباره مدارک مورد نیاز، رشته‌های تحصیلی موجود، شرایط اختصاصی هر رشته، و...
تماس با مشاور