شرایط استخدام آموزش و پرورش

آن دسته از فارغ التحصیلانی که مایل به ثبت نام در استخدام آموزش و پرورش می باشند، ابتدا باید واجد شرایط استخدام آموزش و پرورش باشند. در این مقاله از سایتایران تحصیل قصد داریم تا در رابطه با شرایط استخدام آموزش و پرورش ، شرط معدل در استخدام آموزش و پرورش ، دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، حداقل معدل لیسانس برای استخدام آموزش و پرورش ، شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش مطالب مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

 

شرایط استخدام آموزش و پرورش چیست؟

حداقل معدل لازم برای استخدام آموزش و پرورش چیست؟

با چه شرایط سنی می توان در استخدام آموزش و پرورش شرکت نمود؟

شرط معدل برای استخدام آموزش و پرورش چه معدلی است؟

رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورشچیست ؟

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط استخدام آموزش و پرورش و اطلاع دقیق از شرط معدل در استخدام آموزش و پرورش با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برسی شرایط استخدام آموزش و پرورش

 

شرایط استخدام آموزش و پرورش همانند ثبت نام های دیگر و سایر استخدامی های کشور، به صورت شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. بدین معنا که هر یک از داوطلبان علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی ، از شرایط اختصاصی نیز لازم است برخوردار باشند. از جمله این شرایط می توان شرط معدل در استخدام آموزش و پرورش را نام برد.

از جمله شرایط استخدام آموزش و پرورش عمومی می توان به داشتن تابعیت ایران ، اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکي از ادیان شناخته شده در قانون اساسي جمهوری اسلامي ایران ، التزام به قانون اساسي جمهوری اسلامي ایران اشاره نمود. همچنین داوطلبان نباید از نظر شرایط خدمت دچار مشکل باشند و حتما خدمت سربازی خود را گذارنده و یا کارت معافیت داشته باشند. لازم به ذکر است که امکان ثبت نام استخدام آموزش و پرورش در حین دوره سربازی با توجه به برخی از ضوابط نیز وجود خواهد داشت.

با توجه به نقش معلمان در پرورش فرزندان ، یکی از شرایط استخدام آموزش و پرورش در نظر گرفته شده برای این دسته از داوطلبان ، عدم اعتیاد به هر نوعی از مواد مخدر می باشد. همچنین متقاضیان نباید هیچ گونه سابقه جزایی و یا محکومیت و … داشته باشند. چنانچه متقاضیان به لحاظ ممنوعیت های قضایی دارای سابقه باشند و دارای پرونده ای در این رابطه باشند ، امکان ثبت نام را نخواهند داشت.

 

 

 

 

 

 

شرایط استخدام آموزش و پرورش برای رشته های مختلف و همچنین تمامی موارد مورد نظر در مرحله ثبت نام و گزینش داوطلبان تعیین شده است.

 

 

 

 

 

حداقل معدل لیسانس برای استخدام آموزش و پرورش

 

حداقل معدل لیسانس برای استخدام آموزش و پرورش
حداقل معدل لیسانس برای استخدام آموزش و پرورش

 

شرایط در نظر گرفته شده برای استخدام در سال های مختلف متفاوت می باشد. در رابطه با حداقل معدل لیسانس برای استخدام آموزش و پرورش می توان گفت که در این رابطه خوشبختانه تا کنکور هیچ نوع شرطی از طرف سازمان سنجش و همچنین آموزش و پرورش برای شرکت متقاضیان قرار داده نشده است. به همین دلیل تمامی فارغ التحصیلان در هر رشته ای می توانند برای شرکت در آزمون استخدامی تلاش نمایند.

 

 

برای اطلاع دقیق از شرایط شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی کلیک کنید.

شرط معدل برای آن دسته از متقاضیانی است که مایل به شرکت در دانشگاه فرهنگیان هستند. اما برای متقاضیانی که از طریق آزمون های استخدامی در آموزش و پرورش جذب خواهند شد، شرط معدلی برای آنان قرار داده نشده است و ملاک احتساب علمی برای این دسته از داوطلبان نمره آزمون می باشد. به همین دلیل قبولی در هر یک از این آزمون ها در صورتی امکان پذیر است که داوطلبان بتوانند نمره بالاتری را کسب نمایند.

در رابطه با حداقل نمره لازم برای قبولی نمی توان برای تمامی رشته ها و همچنین در تمامی شهره و استان ها نظر یکسانی را ارئه نمود. زیرا هر یک از شهرستان ها با ظرفیت های متفاوتی داوطلبان را پذیرش می نمایند. به همین دلیل قبولی متقاضیان تا حدود زیادی بستگی به ظرفیت و درصدهای آن ها در دروس مختلف خواهد داشت.

 

برای دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت ارشدکلیک کنید.

شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش

 

یکی از شرایط استخدام آموزش و پرورش در نظر گرفته شده برای داوطلبان را می توان شرایط سنی دانست. شرایط سنی در سال های اخیر با توجه به برخی از مصوبات دچار تغییر شده است. در سال های گذشته ، برای داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در این آزمون با مدرک لیسانس ، حداکثر سن در نظر گرفته شده برای آنان برابر با 30 سال بوده است اما در سال های اخیر این میزان دچار تغییر شده است.

برابر با قوانین تغییر یافته شرایط استخدام آموزش و پرورش برای دارندگان مدرک فوق دیپلم حداکثر سن در نظر گرفته شده ، 30 سال می باشد و برای فارغ التحصیلان مدرک لیسانس حداکثر سن در نظر گرفته شده 35 سال خواهد بود. آن دسته از متقاضیانی نیز که دارای مدرک فوق لیسانس می باشند نیز، تا سن 40 سالگی خواهند توانست در این آزمون شرکت نمایند. فارغ التحصیلان مدرک دکتری نیز، تا حداکثر سن 45 سالگی امکان ثبت نام را خواهند داشت.

تجربه سال های اخیر در رابطه با شرایط استخدام آموزش و پرورش ثابت کرده است که در برخی از سال های سایست های آموزش و پرورش برای جذب داوطلبان و دانشجویان در مقاطع مختلف دچار تغییر می گردد. به همین دلیل هرگز اینگونه تصور نکنید که این شرایط ثابت خواهد بود و هنوز فرصت خواهید داشت. چرا که آزمون های استخدامی هر ساله با محدودیت ها کاهش ظرفیت ها همراه خواهند بود.

 

برای اطلاع از مشاوره تحصیلی تلفنی ارشد کلیک کنید.

شرط معدل در استخدام آموزش و پرورش

 

شرط معدل در استخدام آموزش و پرورش
شرط معدل در استخدام آموزش و پرورش

 

یکی از نگرانی هایی که بسیاری از داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در این آزمون دارند، در رابطه با شرط معدل در استخدام آموزش و پرورش می باشد. همانطور که ذکر گردید، خوشبختانه جای هیچ گونه نگرانی در این رابطه وجود نخواهد داشت و داوطلبان می توانند به راحتی با استفاده از آمادگی خود برای پذیرش در این آزمون اقدامات لازم را انجام دهند.

قطعا معدل بالا در هر رشته ای یک امتیاز مثبت محسوب خواهد شد خصوصا این امتیاز زمانی برجسته تر می شود که داوطلبان دعوت به مصاحبه می شوند. به همین دلیل نگرش مثبت تری داوران نسبت به این دسته از افراد نسبت به سایرین خواهند داشت. اما این به معنای شرط معدل در استخدام آموزش و پرورش نخواهد بود و در واقع به هیچ عنوان در زمره شرایط استخدام آموزش و پرورش قرار نخواهد گرفت.

کلیه داوطلبانی که مایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط استخدام آموزش و پرورش و نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشند، و یا اینکه سوالاتی در رابطه با شرط معدل در استخدام آموزش و پرورش دارند، می توانند با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایند . مشاورین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

آیا تنها شرایط بومی بودن سه سال آخر دبیرستان می باشد و بر همین مبنا گزینش صورت می پذیرد؟

بومی بودن داوطلبان با توجه به چند مورد می تواند تعیین شود که از جمله آن همین سه سال آخر دبیرستان خواهد بود. اما غیر از آن ، در صورتی که داوطلبان به شرحی که در ادامه ذکر خواهد شد شرایطی را دارا باشند، بومی شهرستان محسوب خواهند شد. 1.شهرستان یا استان محل تولد داوطلب یا همسر وی با شهرستان یا استان محل مورد تقاضا برای استخدام یکي باشد. 2.همسر و فرزندان کارمندان رسمي و پیماني دولت و یا نیروهای مسلح ) اعم از شاغل و یا بازنشسته که شهرستان یا استان محل خدمت فعلي یا بازنشستگي آنان با شهرستان یا استان محل مورد تقاضا برای استخدام آنان یکي باشد. داوطلب حداقل چهار سال از سنوات تحصیلي ابتدایي، راهنمایي، دبیرستان و یا دانشگاه ( را به صورت متوالي یا متناوب در شهرستان و یا استان محل مورد تقاضا برای استخدام طي کرده باشد. داوطلب یا پدر، مادر و یا همسر وی، حداقل چهار سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهرستان و یا استان محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشند. پرداخت حق بیمه به مدت تعیین شده صرفاً توسط یکي از موارد مذکور قابل احتساب است. داوطلبان توجه داشته باشند که به هنگام ثبت نام به درستی اطلاعات موجود را وارد نمایند.

 

برای استخدام در مشاغل ادارات استان ها آیا لازم است بومی استان و یا شهرستان باشیم؟

مطابق با شرایط استخدام آموزش و پرورش آن دسته از داوطلبانی که برای این گونه مشاغل اقدام به ثبت نام می نمایند، بومی همان شهرستان محسوب می شوند. به همین دلیل تنها از یک امتیاز برخوردار خواهند بود در نتیجه امتیاز مورد نظر آنان یک و دو دهم بود. بنابراین هیچ گونه تفاوتی برای متقاضیان در این رابطه وجود نخواهد داشت.

منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورشاز کجا دانلود کنیم ؟

آیا معدل می تواند برای قبولی در آزمون تاثیر گذار باشد؟

آیا ارائه مدارک حضوری به هنگام ثبت نام ضروری می باشد؟

سهمیه در نظر گرفته شده برای مشمولین و خانواده های ایثارگران چه میزان می باشد؟

حداقل اندازه قد برای خانم ها و آقایان شرکت گننده در ازمون آموزش و پرورش چند می باشد؟

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت کلیه اطلاعات با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط :

ثبت نام آزمون استخدامی شرکت نفت

شرایط دکتری بدون آزمون

استخدام سرباز در ناجا

اعتراض به نتایج کنکور سراسری

اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد

نتایج کنکور ارشد

زمان برگزاری کنکور ارشد

شرط معدل در استخدام آموزش و پرورش

شرایط استخدام آموزش و پرورش

حداقل معدل برای استخدام در آموزش و پرورش چقدر است؟

در رابطه با حداقل معدل لیسانس هیچ نوع شرطی از طرف آموزش و پرورش برای شرکت متقاضیان قرار داده نشده است.

شرایط سنی استخدام در آموزش و پرورش چقدر است؟

با مدرک فوق دیپلم حداکثر سن 30 سال و با مدرک فوق لیسانس سن 40 سال.

منابع و نمونه سولات را از کجا دانلود کنیم؟

داخل مقاله به طور کامل شرح داده شده است.

 

 

6 نظر برای «شرایط استخدام آموزش و پرورش 99-1400»

 • من ترم اخر رشته حقوق هستم بیست و نه سالم در شهرستان بناب آذر بایجان شرقی هستم در مقطع دبستان اول و دوم و سوم توان تدریس دارم پدر مقاطع راهنمایی و دبیرستان هم دروسی همچون تاریخ و ادبیات و فلسفه و معارف میتونم تدریس کنم لطفاً راهنمایی کنید مدرک لیسانس دارم ترم اخر کارشناسی حقوق از بناب

 • سلام وقت بخیر
  شما شرایط استخدام در آموزش و پرورش رو دارید ولی باید ابتدا در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنید بعد از قبولی در آزمون آموزش پرورش می تونید به تدریس در مقاطع مد نظر مشغول شوید،

 • سلام وقتتون بخیر من لیسانس تربیت مربی پيش دبستانی دارم وسال سن دارم میتونم داخل آزمون سال آینده شرکت کنم ممنون میشم اگه جواب بدین
  تورو خدا شرایط سنی رو تغییر ندین وگرنه ما باید چکار کنیم خواهش میکنم پیگیر باشید و شرایط ما رو درک کنید

 • سلام خسته نباشید لطفا بگین در سال ۱۴۰۰ ازمون استخدامی اموزش و پرورش انجام میشه چون بعضیا میگن دیگه استخدامی نمیاد لطفا جواب بدین

 • فاطمه میردار ورچشمه :

  سلام من در استخدامی آموزش و پرورش ۹۹ شرکت کردم قبول شدم ولی در موقع بررسی مدارک گفتن همسر جانبازان از معافیت سنی برخوردار نیستن تو رو خدا بگین چی کار کنم تا در آزمون بعدی بتونم شرکت کنم متولد ۶۱ هستم در صورتی که سالهای قبل همسران جانبازان شرط سنی نداشتن ولی سال ۹۹ در دفترچه معافیت همسران جانبازان ذکر نشده بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *