ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت + بخشنامه 1403

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت برای ثبت نام در این آزمون اعلام شد. برخی از داوطلبان به دلیل معلوم نبودن وضعیت سربازی و یگان مربوطه در آزمون وکلای دادگستری یا قوه قضاییه ثبت نام نمی‌کنند. در حالی که شرایطی برای داوطلبین آقا به وجود آمده که بدون کارت پایان خدمت می‌توانند به راحتی در آزمون شرکت نمایند.

البته باید به این نکته توجه داشت که در صورت نداشتن شرایط لازم، امکان فعالیت در این حوزه و دریافت پروانه وجود نخواهد داشت؛ بنابراین اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون وکالت بدون کارت سربازی برای تمامی داوطلبان آقا ضرورت دارد. چنانچه جز واجدین شرایط هستید، می‌توانید در آزمون شرکت کنید. در صورت مغایرت با شرایط؛ حتی اگر در آزمون قبول شوید، نمی‌توانید پروانه وکالت را دریافت نمایید.

حذف کارت پایان خدمت برای آزمون وکالت

👈 آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری ایران هر سال توسط اسکودا اجرا می‌شود و داوطلبانی که حداقل مدرک لیسانس رشته حقوق و رشته فقه و حقوق مبانی اسلامی را دارند و یا دارای مدرک معادل حوزوی هستند، مجاز هستند برای ثبت نام در این آزمون اقدام کنند. گفتنی است شرایط آزمون وکالت برای تمامی داوطلبین خانم و آقا که توسط  آزمون وکالت اسکودا برگزار می‌گردد، یکسان است؛ اما شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت منحصرا برای آقایان بوده و باید تکلیف نظام وظیفه خود را مشخص نمایند.

برای ثبت نام داوطلبان آقا در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری ایران، داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت لازم نیست و این دسته از داوطلبان چنانچه در حال خدمت و یا اخذ معافیت از سربازی هستند، می‌توانند در آزمون ثبت نام کرده و در جلسه امتحان حضور یابند.

باتوجه به اطلاعیه‌های جدید در زمان ثبت نام آزمون نیاز به کارت پایان خدمت نیست؛ اما در زمان دریافت صدور پروانه کارآموزی به کارت پایان خدمت احتیاج است. پس باید با در نظر گرفتن اطلاعیه‌های جدید و شرایط جدید، اگر هنوز موفق به دریافت کارت پایان خدمت نشده‌اید، می‌توانید برای ثبت نام وارد سامانه سنجش شوید و ثبت نام نمایید.

اما بعد از اتمام کارآموزی جهت دریافت پروانه وکالت، باید مدرک سربازی خود را ارائه نمایید. ثبت نام آزمون وکالت اسکودا هر سال در سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org انجام می‌شود و زمان ثبت نام نیز در همین سامانه سنجش مشخص می‌گردد.

جهت ثبت نام در سایت باید مدارک خود شامل کارت ملی، شناسنامه، مدرک تحصیلی و… را در دسترس داشته باشید و هزینه نام نویسی را در سایت سنجش بپردازید. سپس بعد از اعلام نتایج آزمون وکالت مجدد وارد سامانه شوید و نام کاربری و رمز عبور خود را برای مشاهده قبولی یا عدم قبولی در آزمون، وارد کنید.

حذف کارت پایان خدمت برای آزمون وکالت

شرایط آزمون وکالت دادگستری بدون کارت سربازی

پیش از شرکت در آزمون وکلای دادگستری، باید از شرایط آزمون بدون کارت پایان خدمت یا معافیت اطمینان یابید. امکان شرکت در آزمون وکالت بدون کارت پایان سربازی از سال 1399 برای داوطلبان فراهم شده است. با این وجود، شرایط و ضوابط خاصی برای این دسته از داوطلبان وجود دارد که در صورت نداشتن آن، امکان ثبت نام و شرکت در آزمون، غیرممکن است.

به این ترتیب در ادامه به شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت برای ثبت نام در آزمون وکالت دادگستری بدون کارت معافیت سربازی، خواهیم پرداخت:

شرایط عمومی آزمون وکالت دادگستری بدون کارت سربازی

در حال حاضر شرایط عمومی لازم برای ازمون وکلای دادگستری بدون کارت معافیت، ضروری است. این شرایط عبارتند از:

 • دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر از آن در رشته حقوق
 • عدم سو پیشینه کیفری
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم منع استفاده از از خدمات دولتی و قضایی
 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

شرایط عمومی آزمون وکالت دادگستری بدون کارت سربازی

شرایط اختصاصی آزمون وکالت دادگستری بدون کارت سربازی

به غیر از داشتن شرایط عمومی، شرایط اختصاصی آزمون وکلای دادگستری بدون کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی، الزامی است. این شرایط عبارت است از:

داوطلبان آزمون وکالت(آقا) که غایب یا فراری از خدمت سربازی هستند باید پیش از ثبت نام در آزمون وکلا برای تعیین تکلیف وضعیت نظام وظیفه خود اقداماتی انجام دهند.

تعیین وضعیت خدمت نظام وظیفه، می‌بایست از طریق یکی از روش‌های زیر انجام شود:

 • خدمت سربازی: متقاضی آزمون وکلا باید به یگان مربوطه برای انجام دوره خدمت سربازی خود مراجعه کند تا پس از آن بتواند مجاز به شرکت در آزمون وکلای دادگستری شود.
 • خرید سربازی: اگر متقاضی قصد دیاتف برگ سبز خدمت سربازی را ندارد، می‌تواند معافیت خدمت سربازی را خریداری کند. قیمت خرید سربازی از سوی نیروهای مسلح مشخص و اعلام می‌شود.
 • ارائه تعهدنامه: یکی از راه‌های دیگر برای شرکت در آزمون وکلا، ارائه تعهدنامه مبنی بر انجام خدمت سربازی بعد از برگزاری آزمون است. به طوری که پس از برگزاری آزمون، داوطلب باید به یگان مربوطه مراجعه کرده و خدمت سربازی خود را بگذراند.

شرایط آزمون وکالت دادگستری بدون کارت سربازی

شرایط آزمون وکالت قوه قضاییه بدون کارت پایان خدمت

برای شرکت در شرکت در آزمون وکالت قبل از سربازی باید شرایط ثبت نام آزمون وکالت را بررسی کرده و آن را رعایت کنید. شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت قوه قضاییه با آزمون وکلای دادگستری برای داوطلبان آقا که بدون کارت پایان خدمت می‌خواهند در آزمون شرکت کنند، تقریبا یکسان است. زمان برگزاری آزمون وکلا قوه قضاییه(مرکز وکلا قوه قضاییه) و آزمون وکلا دادگستری(کانون وکلای دادگستری)تفاوت دارد؛ اما شرایطشان مشابه است. در ادامه به این شرایط در قوه قضاییه اشاره خواهیم کرد.

شرایط عمومی آزمون وکالت قوه قضاییه بدون کارت سربازی

داشتن شرایط عمومی آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت، ضروری است. این شرایط عبارتند از:

 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان
 • داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر از آن در رشته حقوق
 • عدم سو پیشینه کیفری
 • عدم منع استفاده از از خدمات دولتی و قضایی
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی آزمون وکالت قوه قضاییه بدون کارت سربازی

یکی از شرایط مهم برای ثبت نام در آزمون بدون کارت سربازی، شرایط سنی است. برای ثبت نام در آزمون وکالت دادگستری و قوه قضاییه، شرط سن لازم حداقل ۲۴ سال و حداکثر ۶۵ سال بایستی رعایت شود.

از طرفی، مطابق با شرایط سنی آزمون وکالت ۱۴۰۳؛ حتی در صورتی که فرد این شرایط را نداشته باشد و با موفقیت فرم ثبت نام را با توجه به شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت تکمیل و در آزمون شرکت کند و قبول شود، نمی‌تواند پروانه وکالت را دریافت نماید.

اگرچه شرایط سنی ممکن است برخی را محدود کند، اما این شرایط به منظور تضمین تجربه و شرایط مناسب برای افراد متقاضی به وجود آمده است. به غیر از این  داشتن شرایط اختصاصی که برای آزمون وکلای دادگستری آمده است باید رعایت شود تا داوطلب حق شرکت در آزمون را داشته باشد.

شرایط آزمون وکالت قوه قضاییه بذون کارت پایان خدمت

بخشنامه آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت 1403

👈 باتوجه به بخشنامه جدید و شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت در سال جاری، افراد بدون داشتن کارت پایان خدمت نیز می‌توانند برای آزمون شرکت نمایند و افرادی که هنوز در حال خدمت هستند و یا دارای کارت معافیت نیز می‌باشند، مشکلی در ثبت نام این آزمون ندارند.

البته در زمان صدور پروانه کارآموزی، نیاز به ارائه کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت وجود دارد. در نتیجه داوطلبان در زمان ثبت نام بدون هیچ مشکلی می‌توانند ثبت نام کنند و سپس در آزمون شرکت نمایند.

سخنگوی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه درباره جزئیات بیشتر آزمون ملی وکالت توضیح دادند: همانند سال‌های گذشته، سوالات آزمون از 6 بخش حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی، آیین دادرسی کیفری، حقوق تجارت، حقوق جزا و سوالات فقهی و ثبتی خواهد بود.

سامانه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه و آزمون وکلای دادگستری یکسان است. داوطلبان بایستی برای ثبت نام این آزمون به وب سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با آدرس azmoon.org مراجعه کنند.

اگر معافیت دائم یا کارت پایان خدمت سربازی دارید باتوجه به شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت،  می‌توانید در  آزمون وکالت آنلاین قوه قضاییه شرکت کنید. اما اگر مدرک سربازی شما کارت معافیت موقت است، باید پس از اتمام دوره کارآموزی خود، کارت پایان خدمت یا معافیت دائم را به مقام‌های قضایی ارائه نمایید.

سربازی وکلا چگونه است؟

👈 سردار کمالی، مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی نیروهای مسلح در پاسخ به پرسش سربازی وکلا چگونه است، اعلام کرد: ستاد کل نیروهای مسلح برای تسهیل مهارت آموزی و توانمندسازی کارشناسان حقوقی، رسمی و مشاوران خانواده، تصمیم گرفته است که این دسته از افراد بتوانند قبل از اعزام به خدمت، در آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه شرکت کنند.

باید توجه داشت که ثبت نام در این آزمون بدون کارت پایان خدمت، فقط برای افرادی ممکن است که قصد دارند پس از قبولی در آزمون، خدمت سربازی خود را به پایان برسانند. به این ترتیب، داوطلبان با شناخت منابع آزمون وکالت شانس قبولی در آزمون وکلای دادگستری و قوه قضاییه را دارند.

سربازی وکلا چکونه است؟

 

نکات مهم شرکت در آزمون وکالت قبل از سربازی

👈 ثبت نام در آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت، یک فرایند مهم است که باید نکات مهم آن رعایت شود. این نکات باید به درستی و به شکل صحیح اجرا شده تا به تحقق هدف شما در آزمون کمک کنند.

اولین نکته مهم در ثبت نام آزمون وکالت، استفاده از اطلاعات هویتی به صورت صحیح است. اطلاعات شما در فرم ثبت نام دقیقا با اطلاعات شما در سوابق شغلی مشابه بوده و نباید مغایرتی داشته باشد و در صورت داشتن هرگونه مغایرتی در ثبت نام، باعث رد شدن شما در این آزمون می‌شود.

سن افرادی که قصد دارند در آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت شرکت کنند، اهمیت دارد. درانتها توجه کنید که برای ثبت نام در آزمون وکالت حتما به زمانبندی نام نویسی توجه نمایید. مهلت ثبت نام در این آزمون محدود است و باید در ابتدای دوره ثبت نام خود را انجام دهید تا از وقوع هرگونه مشکل در آخرین لحظه جلوگیری کنید.

اخبار پیرامون در خصوص آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت

📢 ثبت نام آزمون بدون رفتن به خدمت سربازی

برای ثبت نام در آزمون وکالت، نیازی به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت نیست و افرادی که در حال خدمت یا اخذ معافیت هستند، می‌توانند کارهای خود را انجام داده و در آزمون شرکت کنند.

آزمون وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضاییه روز جمعه ۲۳ اردیبهشت 1402 برگزار شد.

خلاصه مقاله شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت

با توجه به بخشنامه جدید و شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت، افرادی که هنوز موفق به دریافت کارت پایان خدمت نشده‌اند، می‌توانند برای این آزمون ثبت نام نمایند. به این ترتیب حذف کارت پایان خدمت برای آزمون وکالت در سال جاری اجرا شده است؛ اما برای شرکت در این آزمون، داوطلبان باید شرایط لازم را رعایت کرده و مراحل ثبت نام را طی کنند. یکی از شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت، شرایط سنی است.

همچنین، پیش از  ثبت نام در این آزمون باید نکات مهم ثبت نام ظآزمون وکلا در قوه قضاییه و دادگستری را بایستی بررسی کنید و بعد برای ثبت نام به سامانه سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایید تا از وقوع هرگونه مشکل در آخرین لحظه جلوگیری کنید.

 برای دانلود PDF مقاله شرایط آزمون وکالت بدون کارت پایان خدمت کلیک نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای ثبت نام در آزمون وکالت به کارت پایان خدمت نیاز است؟

داوطلبانی که بدون کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت هستند، می‌توانند ثبت نام خود را در آزمون وکالت انجام دهند؛ اما در زمان دریافت پروانه وکالت، باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند.

امکان ورود به حرفه وکالت بدون کارت پایان خدمت وجود دارد؟

بدون داشتن وضعیت نظام وظیفه مشخص، امکان وکالت وجود ندارد؛ بنابراین بهتر است تعیین وضعیت خدمت نظام وظیفه خود را انجام دهید.

برای ثبت نام در آزمون وکالت، چه مدارک و شرایطی لازم است؟

داشتن مدرک تحصیلی و حوزوی در رشته‌های مرتبط و داشتن سن حداقل و حداکثر، از جمله شرایط ثبت نام در آزمون وکالت هستند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • زمان ثبت نام کنکور فنی حرفه ای

  زمان ثبت نام کنکور فنی حرفه ای 1403+ تاریخ دقیق

  دانشگاه‌های فنی حرفه ای از متقاضیان و فارغ التحصیلان هنرستان‌ها، دارندگان مدارک دیپلم کار و دانش، فنی حرفه ای و حتی رشته های نظری، جهت ورود به رشته های مختلف هر ساله با ظرفیت مشخص استقبال می‌کند. با توجه به...
 • ثبت نام آزمون تغییر رشته دبیرستان

  ثبت نام آزمون تغییر رشته دبیرستان 1403 + زمان، شرایط پایه ها | irantahsil

  ثبت نام آزمون تغییر رشته دبیرستان برای دانش‌آموزانی مناسب است که بعد از انتخاب رشته، متوجه می‌شوند به رشته خود علاقه ندارند. هم دانش‌آموزان پایه دهم می‌توانند برای تغییر رشته به یازدهم اقدام کنند و هم دانش‌آموزان پایه یازدهم، می‌توانند...
 • حذفیات آزمون وکالت

  حذفیات آزمون وکالت 1403 + مباحث مهم و پرتکرار | ایران تحصیل

  در آزمون وکالت سال آینده، برخی از دروس حذف خواهند شد. اطلاع از حذفیات آزمون وکالت برای شرکت کنندگان بسیار مهم است. چراکه برخی از سوالات مربوط به هر درس بسیار سخت هستند و اگر حذف شوند، شانس قبولی داوطلبان...
 • تمدید ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه

  تمدید ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1403 + مهلت مجدد | ایران تحصیل

  تاریخ تمدید ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه ۱۴۰۳ اعلام شد. تمدید مهلت نام‌نویسی یک فرصت مجدد برای افرادی است که نتوانسته‌اند مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند. برای اسم‌نویسی در آزمون وکالت قوه قضاییه هر ساله مهلت چند...
تماس با مشاور