ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سوالات کمیسیون معافیت کفالت ۱۴۰۲

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۴
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307
سوالات کمیسیون معافیت کفالت

سوالات کمیسیون معافیت کفالت

 

یکی از مواردی که برای مشمولین عزیز شبه و سوال زیادی به وجود می آورد، در رابطه با کفالت سربازی میباشد. در این مقاله از سایت ایران تحصیل برای رفع شبهات مشمولین عزیز می خواهیم در رابطه با سوالات کمیسیون معافیت کفالت ۱۴۰۲ مطالبی را به شما عزیزان ارائه نماییم. با ما همراه باشید تا به ارائه سوالات کمیسیون کفالت نظام وظیفه در ادامه بپردازیم.

 

 

 

جهت اطلاع دقیق از سوالات کمیسیون معافیت کفالت ۱۴۰۲ و سوالات کمیسیون کفالت نظام وظیفه و راهنمای اخذ فوری انواع معافیت کفالت – پزشکی و … با مرکز مشاوره نظام وظیفه تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

سوالات کمیسیون معافیت کفالت

قوانین و مصوبات تعیین شده اند که بر اساس آن سربازان نظام وظیفه می توانند از دروه ضرورت معاف شوند و بدون نیاز به گذراندن خدمت سربازی ، نسبت به تشکیل پرونده و همچنین انجام امور لازم اقدام نمایند. اولین سوال این است که چه افرادی می توانند از کفالت سربازی استفاده نمایند؟ مشمولینی که تنها فرزند می باشند و یا نگهدارنده پدر که نیازمند مراقبت می باشند و پدر آنان نمی تواند از خود اداره کند.

 

یکی دیگر از سوالات کمیسیون معافیت کفالت پرسیده می شود، در رابطه افرادی است که همسر فرد می باشند و در صورتی که واحجد شرایط تعیین شده باشند، می توانند از 30 ماه معافیت بهره مند گردند و یا حتی معاف دائم شوند. در صورتی که فرد تنها بردار تنی باشد و همچنین سرپرست خواهر که فاقد پدر می باشند باشد و یا فرزند ذکور محجور باشند.

 

در پاسخ به سوالات کمیسیون معافیت کفالت افرادی که یگانه فرزند هستند که سرپرست برادر می باشند و سن آنان کمتر از 18 سال می باشد و همچنین پدر ندارند. در صورتی که فرزند مورد نظر تنها نوه یا مراقبت کننده یا نگهدارنده جد باشد و هیچ فرزندی نداشته باشد یا جده همسر نداشته باشد و یا بدون فرزند باشد.

 

نوع دیگر معافیت کفالت سربازی برای آن دسته از مشمولینی است که همسر آنان فوت شده است و فرزندان آنان بیار کوچک می باشند و نیاز به مراقبات از فرزندان خود دارندتا زمانی که ازدواج ننموده باشند می توانند از معافیت استفاده نمایند. همچنین در صورتی که همسر آنان پس از ازدواج معلول شده باشند نیز می توانند از معافیت برخوردار شوند.

 

نوع دیگری از سوالات کمیسیون معافیت کفالت مربوط به افرادی است که پدر و یا پدر بزرگ دارند و نیاز به مراقبت کننده ای دارند. در صورتی که پدر و یا پدر بزرگ شما سن او 65 سال تمام باشد و نیزمند مراقبت باشد، می توانید با مراجعه به ساطزمان وظیفه نیوری انتظامی نسبت به دریافت معافیت اقدام نمایید. هر گونه سوال را می توانی با برقارای ارتباط با 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل به دست آورید.

 

معافیت کفالت زلزله زدگان

 

معافیت کفالت زلزله زدگان

معافیت کفالت زلزله زدگان

آن دسته از مشمولینی عزیزی که در زمره زلزله زدگان زند، بم، کرمان، اردبیل، بجنورد، بروجرد و دورد می باشند، می توانند در صورت دارا بودن شرایط معافیت، نسبت به دریافت این نوع معافیت اقدام نمایند. یکی از شرایط در نظر گرفته شده برای این دسته از افراد این است که تمامی اعضای خانواده درجه یک آنان باید در زلزله فوت کرده باشند.

 

در صورتی که سرپرست خانواده فردی که مشمول خدمت سربازی است فوت نموده باشد و یا اینکه به علت معلولیت قادر به اداره امور خود نباشد و یا چاننچه فرزند دیگری نداشته باشد تا بتواند سرپرستی خانواده را بر عهده گیرد و فرد مورد نظر خارج ا زاستان باشدف در این صورت می تواند در ضمن مراجعه از شرایط لازم و کافی نسبت به استفاده از معافیت کفالت سربازی اقدام نمایند.

 

یکی دیگر از سوالات کمیسیون معافیت کفالت مربوط به مشمولین متاهلی می باشد که به دلیل فوت پدر و همچنین پدر همسر به علت زلزله همسر آنان در شهرستان دیگری که محل سکونت آنان می باشد قرار داد و به همین دلیل بدون سرپرست می باشد به همین دلیل نیازمند مراقبت است و این دسته از افراد می توانند از معافیت کفالت استفاده نمایند.

 

 

سوالات کمسیون معافیت کفالت آسیب دیدگان انفجار قطار نیشابور

از دیگر سوالات کمیسیون معافیت کفالت مربوط به افرادی است که در انفجار قطار آسیب دیده اند . آن دسته از مشمولینی که تمامی اعضای خانواده درجه یک آنان فوت شده است. و یا چنانچه سرپرست خانواده مشمول فوت نموده است و یا معلولیت دارد و به همین دلیل نمی تواند امور خانه را داره نماید همچنین فرزند دیگری ندارد سرپرستی خانواده را بر عهده بگیرد .

 

نوع دیگر معافیت مربوط به افراد متاهلی می باشد که فرزند خود را در این حادثه از دست داده اند و به همین دلیل نمی توانند امور خود را اداره نمایند. این دسته از مشمولین می توانند از معافیت کفالت سربازی اقدام نمایند. همچنین این دسته از مشمولینی عزیزی که متاهل بوده اند و بر اثر این حادثه منزل آنان آسب دیده است حداکثر تا یکسال پس از وقوع انفجار می توانند از معافیت کفالت سربازی بهره مند شوند.

 

لازم به ذکر است آن دسته از مشمولین عزیزی که ساکن استان های اذربایجان شرقی بوشهر می باشند و در رابطه با سوالات کمیسیون معافیت کفالت به دنبال پاسخ می باشند باید بگوییم که بر اساس ضوابط و همچنین قوانین تعیین شده برای این دسته از مشمولین اقداما لازم صورت خواهد پذیرفت.

 

 

 

سوالات کمیسیون معافیت کفالت نظام وظیفه

 

سوالات کمیسیون کفالت نظام وظیفه

سوالات کمیسیون کفالت نظام وظیفه

کلیه مشمولین عزیز توجه داشته باشند که سوالات ذکر شده برای پاسخ گویی هر یک از این مشمولین در رابطه با قوانین می باشد و بنابراین این سوالات مطرح شده با سوالات کمیسیون کفالت نظام وظیفه متفاوت خواهد بود.در واقع سوالات کمیسیون همان سوالاتی است که واجدین سرای کفالت سربازی پس از مراجعه و همچنین تشکیل پرونده در جلسه بررسی از آنان سوال خواهد شد.

 

به طور کلی می توان گفت که عمده سوالات کمیسیون کفالت نظام وظیفه مربوط به سنجش و صحت این است که ایا شما واقعا مشمول طرح های گفته شده می باشید یا خیر؟ همچنین این موضوع را مورد بررسی قرار می دهند که مدارک شما تا چه حدی مورد تائید می باشند و از چه نوع معافیتی برخوردار خواهید شد؟ زیرا همانطور که می دانید ، نوع و ماه های معافیت برای هر یک ازمشمولین تفاوت می باشد.

 

برای دریافت سوالات کمیسیون کفالت نظام وظیفه و همچنین اطلاع از کلیه سوالات کمیسیون معافیت کفالت می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما همه روزه حتی ایام تعطیل  اماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا در ارائه خدمات به شما عزیزان آماده پاسخگویی باشند.

 

مطالب مرتبط :

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟

شرایط سرباز معلم

استخدام سپاه پاسداران 

کسری خدمت سربازی

امریه سربازی

شرایط خرید خدمت

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سوالات کمیسیون کفالت نظام وظیفه به چه صورت است؟

در مقاله به شرح کامل سوالات کمیسیون کفالت نظام وظیفه پرداخته ایم به مطالعه بپردازید.

کمیسیون معافیت کفالت سربازی چیست؟

افراد برای دریافت معافیت کفالت باید از مهم ترین مرحله یعنی کمیسیون معافیت کفالت سربازی عبور کنند.

انواع معافیت کفالت سربازی کدام اند؟

معافیت کفالت پدر مسن، مادر بدون همسر، مادر طلاق گرفته، پدر بیمار، برادر صغیر، خواهر، جد یا پدربزرگ، جده یا مادربزرگ، فرزند، تک پسری، همسر و معافیت کفالت برادر کبیر بیمار است.

برای دریافت سوالات کمیسیون کفالت نظام وظیفه به کجا مراجعه کنیم؟

برای دریافت سوالات کمیسیون کفالت نظام وظیفه می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

نظرات

 1. سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

  سلام من درتاریخ 1401/09/05کارهای تعويض کارت معافیت غیرهوشمندقدیمی راانجام دادم چندهفته دیگه کارت معافیت هوشمند پزشکی برای پدرم صادروبه درب منزل ارسال می گردد؟

  • rahdar
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

   سلام وقت بخیر
   هر زمان که کارت شما صادر شود بعد از چند روز به دست شما خواهد رسید و تاریخ دقیقی را نمیتوان ذکر کرد.

 2. سیدابوالحسن یوسفی شریک آباد
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۲

  سلام من درتاریخ 1401/09/05کارهای تعویض کارت معافیت غیرهوشمند قدیمی پدرم را انجام دادم چندهفته دیگه کارت معافیت هوشمند پزشکی برای پدرم صادروبه درب منزل ارسال می گردد؟شهربابکی هستم

  • مشاور فتح اللهی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

   سلام وقت بخیر
   اگر سوالی در مورد معافیت ها دارید با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)