سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان برای تمامی دانشجویان این دانشگاه جهت انجام ثبت نام غیر حضوری، انتخاب واحد، دریافت برنامه های کلاسی و… می باشد. همچنین آن دسته از افرادی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شده اند، لازم است پس از ورود به سایت سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان برای انجام ثبت نام و انتخاب واحد اقدام نمایند. دریافت راهنمای سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان به صورت تصویری در ادامه راهنمای شما خواهد بود.

 

 

برای اطلاع از سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان – دریافت راهنمای انتخاب واحد، حذف و اضافه و ترمیم، درخواست مهمانی، تسویه حساب با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان برای چه مواردی می باشد؟

 

سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان برای چه مواردی می باشد؟
سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان برای چه مواردی می باشد؟

 

آن دسته از داوطلبانی که نام آنان در لیست اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان می باشد، اطلاعات آنان از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، به دانشگاه مربوطه ارسال می گردد. بنابراین اطلاعات آنان در سیسنم گلستان دانشگاه موجود می باشد. اما جهت تائید اطلاعات و همچنین مدارک خود، اطلاعات را در سامانه این دانشگاه بارگذاری نمایند. بنابراین یکی از موارد لازم همانطور که ذکر گردید، انجام ثبت نام غیر حضوری برای دانشجویان است که به اختصار بدان اشاره خواهیم نمود.

نوع دوم و کارکرد دوم سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان برای دانشجویان عزیز، انتخاب رشته برای هرترم، دریافت کارنامه و همچنین اطلاع از برنامه امتحانات و هفتگی کلاس ها می باشد. برای این موارد نیز دانشجویان لازم است در زمان تعیین شده برای انتخاب واحد اقدام نموده و همچنین برای دسترسی به برنامه هفتگی و برنامه امتحانات در هر زمانی که نیاز به اطلاع از موارد داشتند، اقدام نمایند.

کارکرد دیگر سامانه گلستان در واقع برای اساتید می باشد که جهت ورود به این سامانه و همچنین وارد نمودن نمرات دانشجویان تعیین شده است. همچنین در زمان تعیین شده برای ثبت نمرات، در صورتی که دانشجویی به نمره کسب شده خود اعتراضی داشته باشد، اساتید در این سامانه برای پیگیری درخواست وی اقدامات لازم را به انجام خواهند رساند.

 

 

نحوه ورود به سایت سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

به طور معمول زمانی که شما در این دانشگاه پذیرفته می شوید، سیستم این دانشگاه به صورت خودکار نام کاربری شما را با شماره دانشجویی و همچنین رمز عبور را به عنوان رمز شناسنه یا همان کد ملی قرار می دهد. پس از رفتن به سایت و وارد نمودن اطلاعات مربوطه خود می توانید برای انجام امور خود اقدام نمایید.

برای آن دسته از دانشجویانی که با خطا های مختلف جهت ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان مواجه می شوند، لازم است این موضوع را حتما عنوان نماییم که وی پی ان شما نباید روشن باشد و یا اینکه از مرورگرهایی مانند فایرفاکس و کروم استفاده نمایید. زیرا سیستم گلستان به گونه ای طراحی شده است که فقط می توانید با مرورگر اکسپرورر وارد آن شوید. همچنین با گوشی موبایل و تبلت امکان ورود به این سامانه را نخواهید داشت.

برای آن دسته از افرادی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شده اند نیز، جهت ورود به سامانه با توجه به اینکه شماره دانشجویی نخواهند داشت، لذا برای ورود به سیستم این دانشگاه لازم است در قسمت ورود به سامانه عبارت m982 و همچنین شماره داوطلبی خود را به عنوان نام کاربری و شماره ملی خود را به عنوان رمز عبور در سامانه این دانشگاه وارد نمایند. پس از انجام ثبت نام غیر حضوری، شماره دانشجویی به آنان ارائه خواهد شد.

 

راهنمای سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

برای ورود به سیستم حتما از مرورگر اینترنت اکسپرور و با استفاده از سیستم های کامپیوتر و یا لب تاپ وارد سایت شوید. پس از ورود به سیستم با تصویری همانند زیر روبه رو خواهید شد.

 

راهنمای سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان
راهنمای سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

همانطور که ملاحظه می نمایید، برای ورود به سیستم شما دو گزینه برای انتخاب خواهید داشت که در یک حالت می توانید محیط آزمایشی و در حالت دوم از محیط اصلی استفاده نمایید. محیط آزمایشی برای هر کاربر در واقع همران محیط اصلی خواهد بود با این تفاوت که اطلاعات موجود در محیط آزمایشی یک کپی از اطلاعات اصلی در یک بانک اطلاعات مجازی است. ب عبارتی با ورود به محیط آزمایشی و تعییر اطلاعات آن به هیچ وجه تغییری در اطلاعات اصلی ایجاد نمی شود .

در محیط آزمایشی با هر بار به روز رسانی سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان مجددا اطلاعات محیط اصلی در آن کپی می شود. بنابراین برای شروع کار با نرم افزار گلستان و یا تست پردازش هایی که از نتیجه ی آن مطمئین نیستند پیشنهاد می شود از محیط آزمایشی استفاده نمایید. پس از کلیک بر روی ورود به سیستم و یا محیط آزمایشی وارد صفحه ای همانند تصویر زیر خواهید شد.

 

چنانچه کد امینتی ارائه شده در این صفجه را به درستی وارد نموده باشید، سیستم امکان ورود به سایت سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان را به شما خواهد داد که پس از وارد نمودن نام کاربری و همچنین رمز عبور یا همان شناسه خود، می توانید مجددا به سیستم راه یابید و اطلاعات خود را وارد نمایید.

 

پس از وارد نمودن رمز عبور و شناسه خود با کلیک بر روی دکمه مورد نظر در صورتی که مانعی برای ورود به سیستم وجود نداشته باشد، می توانید به سامانه وارد شوید. با توجه به اینکه تغییر کلمه عبور برای تمامی دانشجویان جدیدالورود الزامی می باشد، لذا برای آن دسته از دانشجویانی که اولین بار به سامانه وارد می شوند، با پیغامی مبنی بر تغییر کلمه عبور مواجه خواهند شد که در صورت کلیک بر روی دکمه OK وارد صفحه ای همانند تصویر زیر خواهند شد که در اینجا لازم است رمز عبور و نام کاربری فعلی و جدید را برای تغییر رمز وارد نمایند.

 

در صورتی که رمز عبور و یا نام کاربری سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان را تغییر داده اید و به هر دلیلی این رمز را فراموش نموده اید، می توانید برای رفع مشکل به وجود آمده با شماره های 9099072952 (از سراسر کشور) و 9099072952 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

 

راهنمای دریافت گواهی اشتغال به تحصیل در سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

برای برخی از دانشجویان که به هر دلیل نیازمند گواهی اشتغال به تحصیل می باشند، این امکان در سیستم گلستان به وجود آمده است که با ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان بتوانند مراحل لازم را دنبال نمایند. مراحل زیر برای دریافت این گواهی به شرح زیر می باشد.

پس از ورود به سامانه، بر روی انتخاب پردازش 12460 (درخواست گواهی اشتغال به تحصیل) کلیک نمایید. سپس به ترتیب تب های مروبوط به آموزش- دانشجو- درخواست ها- درخواست گواهی اشتغال به تحصیل را همانند تصویر زیر پشت سر بگذرانید.

در صورتی که در ترم مورد نظر دانشجو وضعیت فعالی وجود داشته باشد فرم زیر برای آنان ارائه خواهد شد. برای انجام ثبت نام می توانند برای ثبت درخواست جدید روی عبارت درخواست جدید کلیک نمایند.

 

پس از اینکه فرم زیر باز شود، دانشجو می تواند اطلاعات مورد نیاز را به شرح زیر تکمیل نمایید.

دانشجو در این قسمت از سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان لازم است با توجه به نوع نیاز خود، برای گواهی اشتغال به تحصیل اقدام نماید. در صورتی که گزینه مورد نظر او در بین گزینه های ارائه شده موجود نمی باشد، می توانید از گزینه “سایر “استفاده نمایید. مطابق با راهنمای ارائه شده در رابطه با انتخاب شهر، اداره مورد نظر خود می توانید گواهی را انتخاب نمایید. برای ایجاد محدودیت در نام شهرها و ادارات کافی است قسمتی از نام را با علامت ./. (درصد) در ابتدای نام و همچنین آیکن ؟ (علامت سوال) انتخاب نموده و لیست شهرها و ادارات موجود در سیستم را انتخاب نمایید.

در صورتی که نام شهر و یا اداره مورد نظر شما در بین گزینه های موجود در سایت وجود ندارد، می توانید برای انتخاب نام شهر خود از گزینه سایر استفاده نموده و در فیلد مربوط به شهر و اداره سمت چپ، نام آن را تایپ نمایید. سایر گزینه های لازم نیز در ادامه باید تکمیل گردد. چنانچه گواهی شما نیازمند تایید باشد، تا زمانی که این گواهی مورد تایید قرار نگیرد، امکان چاپ آن برای شما وجود نخواهد داشت. همچنین تا زمانی که وضعیت گواهی شما به صورت عدم تائید می باشد، در واقع دانشجو می تواند برای حذف و اضافه درخواست خود را به تایید برساند.

 

راهنمای سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان برای انتخاب واحد

برای انجام انتخاب واحد، دانشجویان در ترم دوم می توانند اقدام نمایند. اما برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی، با توجه به انجام انتخاب رشته توسط خود دانشگاه، تنها امکان تایید انتخاب واحد را خواهند داشت. در ادامه به راهنمای سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان برای انتخاب واحد و همچنین انجام ترمیم و حذف و اضافه اشاره خواهیم نمود.

پس از ورود به سایت می توانید از طریق این مسیر برای انتخاب واحد اقدام نمایید. دقت داشته باشید که ورود به این سامانه تنها در زمان تعیین شده این دانشگاه امکان پذیر خواهد بود.

 

ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان
ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

 

چناچه برای ترمیم ثبت نام می خواهید اقدام نمایید، از مسیر مشابه زیر می توانید وارد صفحه ترمیم شوید.

 

پس از انتخاب هر یک از آنان وارد صفحه ای همانند تصویر زیر خواهید شد.

 

راهنمای سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان
راهنمای سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

 

تصاویر مربوط به ثبت نام از بخش های مختلفی تشکیل شده است که شامل مواردی همچون مشخصات عمومی و دروس انتخابی، دروس قابل انتخاب می باشد.

برای وارد نمودن مشخصات عمومی لازم است اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی دانشجو، معدل معیار و حداکثر واحد قابل اخذوی را وارد نمایید. دروس انتخابی در جدول بالای این صفحه مربوط به کاربر عملیات اصلی ثبت نام و یا ترمیم می باشد. به طور کلی در شروع ثبت نام، دروس ثبت نام مقدماتی دانشجو (درصورت وجود ثبت نام مقدماتی) و در مرحله ترمیم، دروس ثبت نام اصلی دانشجو در این جدول نمایش داده می شود. در غیر این صورت جدول خالی خواهد بود.

منظور از دروس قابل انتخاب در سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان این است که شماره دروس و همچنین تعدا کل واحدهای عملی آن ، پیش نیارها، همنیاز و متصاد درس، نظام خاص اخذ آن ، ظرفیت و همچنین تعداد ثبت نام ها در گروه درسی و بالاخره نام اساتید نیز قابل مشاهده می باشد. پس از انتخاب درس های خود می توانید از تعداد واخد های اخذ شده اطلاع یابید.

 

نکات مهم در رابطه با انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

برای انجام انتخاب واحد دانشگاه فرهنگیان حتما باید در زمان تعیین شده شروع به انتخاب واحد نمایید. این نکته مهم را مد نظر داشته باشید که برای انتخاب واحد حتما دروسی را انتخاب نمایید که با چارت درسی شما منطبق است و کد های مربوط به این دروس را در سامانه انتخاب واحد وارد نمایید تا دچار مشکلاتی همچون تطبیق دروس نشوید.

تعداد مجاز برای انتخاب واحد در سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان منطبق با معدل شما خواهد بود. بنابراین در صورتی که از معدل بالای 17 برخوردار هستید، می توانید تعداد واحد بیش از 20 واحد را در صورت ارائه ، انتخاب نمایید. اما به این نکته توجه داشته باشید که دانشگاه فرهنگیان امکان فارغ التحصیلی قبل از تعداد ترم های تعیین شده را نخواهد داد و به همین دلیل تعداد زیاد انتخاب واحد شاید فشار بیشتری به شما وارد خواهد شد.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان ارائه نماییم. در صورتی که سوال و یا مشکلی در رابطه با ورود به سایت سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان دارید، می توانید راهنمای هر یک از موارد را پس از تماس با مشاوران ما دریافت نمایید. هر گونه سوالی در رابطه با ورود به سامانه گلستان دارید را می توانید با مشاوران ما در میان بگذارید. برای کسب اطلاعات کافی است با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

مدارک لازم برای دانشگاه فرهنگیان

منابع آزمون اعزام به خارج فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان

سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان 

ورود به سایت سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

 

من در سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان با خطا روبه رو می شوم برای رفع این خطا باید چه کاری انجام دهم؟

جهت ورود به سایت سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان حتما باید از مرورگر اینترنت اکسپرورر و با سیستم لب تاپ و یا کامپیوتر متصل شوید.

 

چگونه می توانم به راهنمای سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان دسترسی یابم؟

می توانید وارد سایت شوید و راهنمای آن را مطالعه نمایید.

 

برای ثبت نام غیر حضوری آیا لازم است پس از ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان اطلاعات خود را بارگذاری نماییم؟

انجام ثبت نام غیر حضوری حتما لازم است به سامانه وارد شوید و مدارک خود را بارگذاری نمایید.