ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

زمان ثبت نام آزمون وکالت 1402 + تاریخ و آخرین مهلت | ایران تحصیل

زمان ثبت نام آزمون وکالت
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبین زیادی هر ساله در آرزوی داشتن  شغل وکالت، جذب رشته علوم انسانی می شوند. این افراد باید پس از گذراندن تحصیلات خود، در آزمونی تحت عنوان آزمون وکالت  شرکت کرده و پس از گذراندن دوره کارآموزی خود، مجوز کار کردن در حوزه وکالت را دریافت نمایند. زمان ثبت نام آزمون وکالت را سازمان هایی که مجوز برای برگزاری آزمون دارند تعیین می کنند. یکی از این سازمان ها کانون وکلای دادگستری و دیگری قوه قضاییه می باشد. ثبت نام این آزمون از طریق سازمان سنجش و به صورت کاملا اینترنتی صورت می گیرد.

ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات کامل در مورد تاریخ ثبت نام آزمون وکالت را برای شما عزیزان توضیح دهیم. همچنین مهلت ثبت نام آزمون را بررسی خواهیم کرد. اگر قصد شرکت در آزمون وکالت را دارید پیشنهاد می کنم حتما با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات لازم جهت موفقیت در آزمون را دریافت نمایید. برای مشاوره کافی است با شماره  9099075307 تماس حاصل فرمایید.

اطلاعیه: تاریخ برگزاری آزمون وکالت 13 مرداد ماه 1402 خواهد بود و زمان ثبت نام به زودی اعلام میشود.

زمان ثبت نام آزمون وکالت 1402

👈 مجری برگزار کننده آزمون وکالت قوه قضاییه و کانون وکلا دادگستری می باشند که هر یک زمان ثبت نام  مشخصی برای خود دارند. این زمان توسط سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org  اطلاع رسانی می شود و افراد علاقه مند می توانند در زمان مشخص شده جهت ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام به صورت کاملا اینترنتی می باشد. و البته سازمان سنجش برای هر دو آزمون یک فرصت برای مهلت ثبت نام در نظر می گیرد تا افرادی که از ثبت نام جا مانده و یا ثبت نام خود را تکمیل نکرده اند، بتوانند در آن فرصت چند روزه ثبت نام خود را نهایی کرده و  در آزمون شرکت نمایند. در ادامه مقاله زمان ثبت نام آزمون  کانون وکلا و قوه قضاییه را شرح خواهیم داد:

همان طور که اشاره شد، مجری برگزاری آزمون وکالت، مرکز وکلای قوه قضاییه و کانون وکلا دادگستری می باشند. بنابراین داوطلبانی که مایل به شرکت در  هر یک از این آزمون ها هستند، باید در تاریخی که از سوی سازمان مربوطه اعلام می گردد،  از طریق سایت مربوط به خود اقدامات لازم برای نام نویسی خود را انجام دهند. همچنین توجه داشته باشید که بازه زمانی نام نویسی برای هر یک از این دو آزمون متفاوت می باشد.

بنر کال تو اکشن

📌 جهت اطلاع از اعلام نتایج آزمون وکالت بر روی لینک کلیک نمایید.

 

زمان ثبت نام آزمون  کانون وکلا  1402

👈 همان طور که اشاره شد یکی از مجریان برگزار کننده آزمون وکالت، کانون وکلا دادگستری می باشد که به صورت یک بار در سال برای تامین کارآموز مورد نیاز کانون وکلا انجام می گردد. در سال های گذشته زمان ثبت نام آزمون وکالت کانون وکلا در اردیبهشت ماه بوده است و تقریبا در تمامی سال های قبل تر در مهر برگزار شده است . بنابراین زمان ثبت نام  1402 دقیق مشخص نیست و به محض مشخص شدن زمان ثبت نام آزمون این مقاله نیز به روز خواهد شد.

 

⌚️ جدول زمانبندی حدودی آزمون وکالت ⌚️
مهلت اولیه ثبت نام آزمون  تمدید مهلت ثبت نام  مهلت مجدد ثبت نام 
اواسط اریبهشت تا اوایل خرداد ماه 1402  اواسط خرداد 1402   خرداد 1402

مهلت ثبت نام وکالت

📌 برای اطلاع از شرایط سنی آزمون وکالت بر روی لینک کلیک نمایید.

 

مهلت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1402

👈 مهلت ثبت نام آزمون وکالت در قوه قضاییه فرصت مجددی برای افرادی است که در  زمان ثبت نام آزمون  از ثبت نام جا مانده اند و یا مدارک آن ها در آن زمان کامل نبوده است. این افراد در زمان تمدید ثبت نام می توانند اطلاعات خود را تکمیل و یا ویرایش نمایند. در سال گذشته مهلت ثبت نام تا مرداد ماه تمدید شد و برای سال آتی نیز پیش بینی می شود فرصت 2 الی 3 روزه برای افراد جامانده از ثبت نام داده شود.

کال تو اکشن تماس

زمان کارت ورود به جلسه آزمون وکالت 

👈 آزمون وکالت کانون وکلا و آزمون وکالت قوه قضاییه، هر ساله در تاریخ مشخصی توسط سازمان سنجش بر گزار می گردد. با توجه به اینکه زمان دقیق آزمون وکالت در سال جدید هنوز مشخص نشده است، بنابراین اطلاع دقیقی از زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون وکالت نیز در دسترس نمی باشد. زیرا در زمان انتشار دفترچه ثبت نام تاریخ دقیق زمان کارت ورود به جلسه آزمون نیز مشخص می شود. اما طبق سال های گذشته ند رو قبل از آغاز آزمون این کارت قابل مشاهده و پرینت می باشد. قابل ذکر است داشتن کارت ورود به جلسه برای آزمون وکالت الزامی میباشد و در صورتی که بدون کارت در آزمون شرکت نمایید محروم خواهید شد. 

 

تاریخ ثبت نام آزمون وکالت

هزینه ثبت نام آزمون وکالت 1402

👈 در هنگام  ثبت نام آزمون وکالت، اطلاعیه های منتشر خواهد شد که جزئیات کامل زمان، خزینه ثبت نام و … را به داوطلیبن متقاضی اطلاع رسانی می نماید.

هزینه ثبت نام آزمون به منظور خرید کارت اعتباری ثبت نام و دریافت شماره سریال جهت ورود به سامانه ثبت نام آزمون می باشد و در سال 1402 میزان 400 هزار تومان میباشد. طبق رویه هر سال این هزینه از دوره قبلی بیشتر می باشد.

📌 برای اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون وکالت بر روی لینک کلیک نمایید.

مشاوره ثبت نام آزمون وکالت 1402

📚 قابل ذکر است که تاریخ ثبت نام آزمون مطابق سال های گذشته قابل تمدید بوده و داوطلبین می توانند از این فرصت دوباره جهت ثبت نام، تکمیل اطلاعات و یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود استفاده نمایند. 

📚 دو مرکز برگزاری آزمون وکالت در زمان و مراحل ثبت نام آزمون وکالت متفاوت می باشد. آن ها همچنین در دروس امتحانی و دیگر موضوعات مربوط به آزمون باهم متفاوت هستند.

📚 پیشنهاد ما به شما این است که در تاریخ ثبت نام آزمون وکالت، برای هر دو آزمون وکالت قوه قضاییه و وکلا دادگستری شرکت نمایید و شانس قبولی خود را بالا ببرید. زیرا افرادی که در هر یک از این دو آزمون پذیرفته شوند امکان دریافت پروانه وکالت دارند و می توانند مشغول به کار شوند و در این امر تفاوتی با هم ندارند.

 

برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون روی لینک آبی کلیک کنید.

 

 

اخبار پیرامون زمان ثبت نام آزمون وکالت

🔊 اجازه کارآموزان برای شرکت در آزمون وکالت

طبق آخرین جلسه در ارتباط با برگزاری آزمون وکالت تصمیم گیری بر این شد که شرکت کارآموزان در آزمون 1402 وکالت بلامانع است.

🔊 عدم برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۲ تخلف از قانون است

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: عدم برگزاری آزمون وکالت 1402 تخلف از قانون است و نیازسنجی منطقه‌ای در آزمون سردفتری قابل قبول نیست.

🔊 هزینه ثبت نام در آزمون وکالت 1402

سخنگوی اسکودا اعلام داشته است هزینه شرکت در آزمون 1402 مبلغ 400 هزار تومان است.

 

خلاصه مطلب 

آزمون وکالت از طریق قوه قضاییه و کانون وکلا دادگستری برگزار می گردد و زمان ثبت نام آزمون وکالت هر یک از آن ها متفاوت است. ما در این مقاله زمان تمدید هر یک از مجریان برگزار کننده آزمون وکالت را توضیح دادیم و در ادامه به شرح زمان دریافت کارت ورود به جلسه و هزینه ثبت نام پرداختیم. چنانچه پس از مطالعه  مقاله با سوال و یا ابهامی رو به رو شدید، می توانید جهت اطلاع از شرایط و زمان آزمون از طریق شماره تماس 9099075307 با کارشناسان ایران تحصیل در تماس باشید و یا در زیر همین مقاله کامنت بگذارید.

 

برای دانلود pdf مقاله زمان ثبت نام آزمون وکالت روی لینک کلیک کنید.
3.3/5 - (10 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان آزمون وکالت قوه قضائیه برای سال 1402 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام این آزمون هنوز دقیق مشخص نمی باشد.

 ثبت نام آزمون وکالت  چگونه انجام می گیرد؟

نام نویسی در این آزمون از طریق سایت های مربوط به هر کدام از نهاد های دادگستری و قوه قضائیه برگزار خواهد شد.

 هزینه ثبت نام آزمون وکالت به چه صورت می باشد؟

هزینه  ثبت نام آزمون وکالت در سال ۱۴۰۲ سیصد هزار تومان بوده که در سال جاری افزایش خواهد داشت.

نظرات

37 دیدگاه دربارهٔ «زمان ثبت نام آزمون وکالت 1402 + تاریخ و آخرین مهلت | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo کلاغ سفید گفت:

  ببخشید به طور قطعی میخام بدونم امکان ویرایش هست به نظرتون؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   به صورت قطعی نمیتوان گفت اما میتوانید قبل از دریافت به سایت مراجعه کرده در صورت فعال بودن اقدام به ویرایش داشته باشید

 2. Avatar photo کلاغ سفید گفت:

  سلام.میخواستم بپرسم امکان ویرایش اطلاعات قبل از آزمون وکالت وجود داره؟
  میخوام شهرِ روز آزمون رو تغییر بدم.

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   هرزمان که کارت ورود به جلسه بارگزاری شد اگر امکان ویرایش وجود داشت امکان تغییر وجود دارد

 3. Avatar photo رسول گفت:

  شرط معدل هم داره آزمون ؟؟؟ با معدل ۱۴؟؟؟؟؟

  1. Avatar photo rezai گفت:

   سلام وقت بخیر .بله

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اعلام نتایج آزمون استخدام آموزش و پرورش

  نتایج آزمون استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ اعلام شد

  اعلام نتایج آزمون استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۲ انجام شد. کلیه افراد و داوطلبان می‌توانند برای مشاهده نتایج اولیه آزمون استخدام آموزش و پرورش و همین طور اطلاع از اسامی پذیرفته شدگان این گزینش اقدامات لازم را انجام دهند. اما...
 • استخدام-نیروی-هوایی-ارتش

  استخدام نیروی هوایی ارتش 1402 + زمان، شرایط و مدارک | aja.ir

  ارتش همانند سایر ارگان‌ها هر ساله برای تامین نیروی انسانی خود در بخش‌های مختلف شروع به استخدام می‌نماید. یکی از این بخش‌ها، نیروی هوایی ارتش است. داوطلبین علاقه مند برای شرکت در استخدام  نیروی هوایی ارتش باید دارای شرایط عمومی...
 • رشته های مورد نیاز استخدامی بانک ها

  رشته های مورد نیاز استخدام بانک + بخشنامه ۱۴۰۲ | ایران تحصیل

  برای بسیاری از افرادی که متقاضی اشتغال در بانک هستند، این سوال پیش می آید که برای کارمند بانک شدن چه رشته ای باید بخوانند؟ و رشته های مناسب استخدام در بانک کدامند؟ برای بالا بردن شانس استخدام خود در...
 • شرایط استخدام بانک

  شرایط استخدام بانک در سال ۱۴۰۲ + سن و مدرک | ایران تحصیل

  یکی از محبوب ترین شغل های مالی نزد عموم و مردم، اشتغال در بانک است که البته برای این کار لازم است هریک از افراد متقاضی، شرایط استخدام بانک را داشته باشند. از جمله شرایط کارمند شدن بانک می توان به شرط...
تماس با مشاور