ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره های با آزمون و بدون آزمون اعلام شد. تمامی داوطلبان می توانند در تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدامات لازم را برای انتخاب رشته انجام دهند. اما به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که داوطلبان علاوه بر اطلاع از جدول زمان بندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید از شرایط ضروری برای انتخاب رشته نیز مطلع شوند. اعلام زمان بندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت مربوطه انجام می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت از زمان بندی انتخاب رشته آزاد مطلع شوند.

 

در این نوشته جامع به طور مفصل در رابطه با زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره های با آزمون و بدون آزمون با شما عزیزان صحبت می کنیم. البته بنا به نیاز شما عزیزان همراه اطلاعاتی در رابطه با شرایط این انتخاب رشته و حتی نحوه آن نیز در این مقاله گنجانده شده است. بعلاوه، در رابطه با رشته های دانشگاه آزاد هم با شما صحبت هایی داریم.

 

 

جهت اطلاع از زمان انجام انتخاب رشته آزاد در دوره بدون آزمون در مقاطع مختلف تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با آزمون

علی رغم این که آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها و همین طور دانشگاه آزاد اسلامی با یکدیگر ترکیب شده اند و دیگر خبری از برگزاری جداگانه دو آزمون نیست اما انتخاب رشته این دو دانشگاه به صورت کاملاً‌ مجزا انجام می شود.

حتی زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری نیز با یکدیگر متفاوت هستند.

کلیه داوطلبانی که در مرحله اولیه پذیرفته شده اند و رتبه و تراز مورد نیاز برای ورود به دانشگاه آزاد را به دست آورده اند می توانند در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدامات لازم را برای انتخاب رشته انجام دهند.

در سال گذشته شاهد برگزاری مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با آزمون در اواخر مرداد ماه بودیم که تا اوایل شهریور نیز ادامه داشت.

در رابطه با سال جاری هنوز زمان دقیق و مشخصی برای زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با آزمون اعلام نشده است.

در نتیجه، فعلاً‌ باید منتظر اعلام جدول زمان بندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با آزمون از طریق سایت این دانشگاه جامع باشیم.

برای اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با آزمون در سال جاری با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا شما را از جدول زمان بندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با کنکور مطلع کنند.

 

 

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور

در رابطه با تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور باید خدمت شما عزیزان و دوستان داوطلب عرض کنیم که دانشگاه آزاد در دو زمان متفاوت اقدام به جذب و پذیرش دانشجو از طریق ثبت نام و انتخاب رشته می کند.

به عبارت دیگر، هر ساله شاهد جذب و پذیرش دانشجویان در دو دوره مهر ماه و همین طور بهمن ماه در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای ورودی های مهر ماه بسته به این که شما تمایل به ثبت نام و تحصیل در کدام یک از مقاطع تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه را دارید با یکدیگر متفاوت است.

به فرض مثال، در سال قبل شاهد انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در اسفند ماه بودیم.

اما ثبت نام مقطع کاردانی پیوسته برای افراد مایل به ورود به این مقطع تحصیلی از تیر ماه شروع شد.

اما ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای تمامی مقاطع تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه تا بیستم شهریور ادامه داشت.

در نتیجه با توجه به طولانی بودن زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان زمان زیادی برای تصمیم گیری منطقی و بی عیب و نقص برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد داشتند.

در رابطه با سال جاری با توجه به ورود ویروس کرونا به ایران و درگیری شدید مردم با این بیماری مهلک و ایجاد اختلالاتی در برنامه ریزی های صورت گرفته فعلاً‌ نمی توانیم تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد را اعلام کنیم.

بنابراین، چاره ای به جز صبر کردن تا زمان تصمیم گیری مسئولین امر برای تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیست.

اگر به دنبال اطلاع از جدول زمان بندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای دوره های بدون کنکور هستید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در تماس باشید.

مشاوران مجموعه ما می توانند جدول زمان بندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد را به صورت دقیق و موثق خدمت شما اعلام کنند.

تنها کافیست با آن ها تماس بگیرید تا با دریافت جدول زمان بندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای ورودی مهر ماه در تمامی مقاطع تحصیلی کار انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد شروع کنید.

اما در رابطه با تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای دانشجویان ورودی بهمن ماه باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که احتمال برگزاری این انتخاب رشته برای داوطلبان در آبان ماه سال جاری وجود دارد.

اما باز هم نمی توان در رابطه با تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای ورودی های بهمن در سال جاری نظر قطعی داد و همچنان باید منتظر اعلام زمان بندی انتخاب رشته آزاد برای داوطلبان و متقاضیان شرکت در پذیرش بدون آزمون و براساس سواق تحصیلی دانشگاه آزاد باشیم.

 

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی برای دوره بدون آزمون طی دو مرحله برای داوطلبان صورت می گیرد. در واقع، داوطلبان می توانند برای دو دوره مهر و همین طور بهمن ماه در انتخاب رشته بدون‌ آزمون شرکت کنند

 

 

در مورد نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد با کنکور چه می دانید؟

در ابتدا باید اشاره کنیم که هر داوطلب باید در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با کنکور هزینه ای را نیز برای این امر پرداخت کند.

بعد از پرداخت هزینه از قبل تعیین شده و گرفتن تصمیم گیری های لازم برای انتخاب رشته نوبت به درج رشته محل های مورد نظر داوطلب در سایت انتخاب رشته می رسد.

البته باید اشاره کنیم که اطلاع از زمان بندی انتخاب رشته آزاد هم برای هر داوطلب قبل از هر اقدامی برای انتخاب رشته ضرورت دارد.

زیرا در صورت عدم اطلاع دقیق از زمان بندی انتخاب رشته آزاد ممکن است فرد از ثبت نام جا بماند و نتواند در زمان مورد نظر خود وارد دانشگاه شود و به تحصیل بپردازد.

در نتیجه، اطلاع از زمان بندی انتخاب رشته آزاد را نیز باید جدی گرفت و به هیچ وجه نباید از آن غافل شد.

جهت دسترسی به صفحه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با کنکور در اختیار داشتن کد دسترسی برای تمامی داوطلبان شرکت کننده در این دوره از جذب دانشجوی آزاد کاملاً مهم و ضروری به نظر می رسد.

حتماً‌ می پرسید چگونه می توانم به این کد مهم دسترسی پیدا کنم؟ باید عرض کنیم که دسترسی به این کد کار سختی نیست.

کافیست نگاهی به کارت ورود به جلسه آزمون سراسری خود بیندازید تا کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در انتهای آن مشاهده بفرمایید.

پس از دسترسی به این کد و باز شدن صفحه انتخاب رشته آزاد هر فرد داوطلب می تواند براساس گروه آزمایشی خود اقدام به انتخاب رشته دانشگاه آزاد براساس زمان بندی انتخاب رشته آزاد کند.

دقت داشته باشید که این گونه نیست که شما محدودیتی در تعداد رشته های انتخابی نداشته باشید. بلکه درج رشته های مورد علاقه در سامانه انتخاب رشته سقفی دارد که باید رعایت شود.

در ادامه این بخش، با ارائه راهنمای تصویری انتخاب رشته آزاد در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با کنکور در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

. اولین قدم برای انجام انتخاب رشته آزاد در زمان انتخاب رشته با کنکور آزاد هر فرد باید وارد سایت مختص دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شود و در آن جا عملیات انتخاب رشته را پیش ببرد.

 

 

 

جدول زمان بندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

 

. بعد از ورود به سایت اعلام شده نوبت به کلیک بر روی گزینه ای تحت عنوان انتخاب رشته آزمون سراسری می رسد.

 

 

تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

 

. با کلیک بر روی گزینه انتخاب رشته آزمون سراسری صفحه ای برایتان باز می شود که باید در آن کد دسترسی به صفحه انتخاب رشته و همین طور کد ملی خود را در فیلدهای مربوطه درج بفرمایید.

 

 

زمان بندی انتخاب رشته آزاد

 

 

. بعد از درج دو مورد مذکور در فیلدهای تعبیه شده در سایت دانشگاه آزاد صفحه ای را روبروی خود مشاهده می کنید که در آن گروه آزمایشی مورد آزمون و همین طور مشخصات فردی شما به طور کامل دیده می شود.

 

 

هزینه انتخاب رشته

 

 

در این صفحه باید برای پرداخت هزینه اعلام شده برای انتخاب رشته در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام بفرمایید.

پرداخت هزینه با درج اطلاعات بانکی از جمله شماره کارت، رمز دوم و غیره صورت می گیرد.

 

 

سایت انتخاب رشته

 

 

 

سامانه انتخاب رشته

 

 

. بعد از پرداخت وجه اعلام شده نوبت به ورود به صفحه انتخاب رشته می رسد که در آن باید کد رشته محل های مورد نظر خود را با دقت بالا درج کنید.

البته دقت داشته باشید که تصاویر ارائه شده در بالا در رابطه با نحوه انتخاب رشته آزاد مربوط به سال گذشته است و در صورت تفاوت بین تصاویر ارائه شده با تصاویر انتخاب رشته آزاد در سال جاری حتماً تصاویر به روز رسانی می شوند.

 

 

در رابطه با شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با کنکور چه می دانید؟

باید عرض کنیم که انتخاب رشته آزاد در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد تحت شرایطی برای افراد انجام می گیرد.

 اگر فرد داوطلب شرایط لازم را نداشته باشند متأسفانه امکان انتخاب رشته در این دوره را به هیچ وجه ندارد.

اگر به دنبال اطلاع از شرایط لازم برای انتخاب رشته دانشگاه‌ آزاد هستید می توانید روی مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل حساب باز کنید.

مشاوران مجموعه ما می توانند اطلاعات موثق و دقیقی را در رابطه با شرایط ضروری برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در اختیار شما قرار دهند.

 

 

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون آزمون چگونه است؟

در رابطه با نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون آزمون باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که انتخاب رشته در این مرحله برای ورودی های مهر ماه به شکل اینترنتی برای داوطلبان انجام می شود.

اما داوطلبان ورودی بهمن ماه باید شخصاً به دانشگاه مراجعه کنند و ثبت نام و انتخاب رشته خود را طی فرآيندهای اعلام شده انجام دهند.

در ادامه این بخش با ذکر مراحل و نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی دقیق تر در رابطه نحوه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور برای ورودی های مهر و همین طور بهمن ماه آزاد هستید با مشاورانی خبره در حوزه تحصیلی مشورت بفرمایید.

 

 

نحوه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور مهر آزاد

. اولین قدم برای ثبت نام در دوره بدون آزمون آزاد مراجعه به سایت دانشگاه به آدرس azmoon.org است.

. در مرحله بعد با توجه به این که قصد ادامه تحصیل در کدام مقطع تحصیلی را دارید باید دفترچه راهنمای مربوط به آن را دانلود کرده و با دقت بالا مطالعه بفرمایید.

. در مرحله بعدی نوبت به تهیه تمامی مدارک لازم از جمله مدارک شخصی و همین طور تحصیلی برای ثبت نام و انتخاب رشته می رسد.

. در قدم بعدی باید برای واریز وجه مورد نظر برای ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سامانه دانشگاه آزاد اقدامات لازم را انجام دهید.

. در گام بعدی و پس از کسب اطلاعات لازم و مهمی در رابطه با رشته ها و دانشگاه های محل تحصیل آزاد نوبت به درج رشته های مورد نظر در برگه مربوط به انتخاب رشته می رسد.

. در انتها و بعد از درج کد رشته محل های مورد نظر باید کد رهگیری را از سایت دریافت بفرمایید.

 

 

نحوه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور بهمن آزاد

. وارد شدن به سایت دانشگاه آزاد اسلامی که با آدرس azmoon. Net قابل دسترسی است.

. ورود به سامانه و دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دوره بدون آزمون بهمن و مطالعه جزء به جزء محتویات آن

. تهیه کلیه مدارک درخواستی دانشگاه آزاد برای ثبت نام دوره بدون آزمون بهمن ماه

. مراجعه حضوری به هر واحد دانشگاهی آزاد که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید.

. تحویل فرم های مربوطه از مسئولین دانشگاه و تکمیل آن ها به طور کامل

. اعلام نتایج و حاضر شدن در سر کلاس های درسی رشته مورد نظر

 

 

آیا اطلاعی از شرایط اعلام شده برای ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره بدون آزمون دارید؟

همان طور که در جریان هستید تنها در صورت داشتن شرایط لازم امکان ثبت نام و انتخاب رشته در دوره بدون آزمون آزاد برای داوطلبان و متقاضیان وجود دارد.

آیا از این شرایط مهم و ضروری برای ثبت نام و انتخاب رشته در دوره بدون آزمون آزاد اطلاعی دارید؟ این شرایط چه مواردی را شامل می شوند؟

اگر در جستجوی آشنایی با شرایط ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد هستید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره های با آزمون و بدون آزمون آزاد چیست؟

آیا اطلاعی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره های با آزمون و بدون آزمون آزاد دارید؟ آیا می دانید این مدارک لازم دقیقاً چه مواردی را شامل می شوند؟

اگر به دنبال اطلاع از مدارک لازم برای انتخاب رشته در دوره با آزمون و بدون آزمون هستید با مشاوران ایران تحصیل در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

 

 

 در رابطه با رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد چیزی می دانید؟

رشته های دانشگاه آزاد در تمامی گروه های کارشناسی و کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) ارائه می شوند. رشته هایی که در انواع گروه های آزمایشی انسانی، تجربی، هنر و زبان هستند.

آیا کلیه رشته های ارائه شده در این دانشگاه محبوب را می شناسید؟ در صورت عدم اطلاع از لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

بهترین و دقیق ترین مشاوره انتخاب رشته آزاد را از ما بخواهید

انتخاب رشته از آن دست بحث هایی است که هر ساله داوطلبان دانشگاه سراسری و آزاد خواه ناخواه با آن درگیر هستند.

در این گیر و دار عده ای با انجام انتخاب رشته ای صحیح و منطقی به آرزوی خود یعنی قبولی در بهترین رشته و دانشگاه می رسند و عده ای دیگر هم به علت نادرست بودن انتخاب رشته و عدم دقت نتیجه مطلوبی را کسب نمی کنند. 

به نظر شما راه حل این مشکل چیست و چگونه می توان از بروز آن جلوگیری کرد؟

به طوری که تمامی افراد و داوطلبان بهترین انتخاب رشته را در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری داشته باشند و انتخاب رشته بدی را تجربه نکنند. 

دوستان عزیز اجازه دهید خدمتتتان عرض کنیم که بهترین راه حل موجود در این زمان استفاده از کمک مشاوری خبره و کاردان است.

مشاوری که اطلاعات کامل و به روزی را در رابطه با رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد، ظرفیت پذیرش هر یک از آن ها و مواردی از این دست را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. 

مشاوران ایران تحصیل می توانند در راه انتخاب رشته دانشگاه آزاد قدم به قدم همراه شما باشند و بهترین مشاوره ها را به شما دوستان عزیز بدهند. 

 

 

برای آشنایی با تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره با کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه ساجد دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور

چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟

ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته مجازی کنکور

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

رشته مددکاری اجتماعی

معافیت سربازی پزشکی

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دو دوره با آزمون و بدون آزمون در سال جاری چه زمانی است؟ 

برای اطلاع از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال جاری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا جدول زمان بندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای دوره های بدون آزمون در مقاطع مختلف متفاوت است؟ 

بله. برای اطلاع دقیق از این زمان بندی انتخاب رشته آزاد برای مقاطع مختلف کاردانی و کارشناسی آزاد با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا تاریخ انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری با یکدیگر متفاوت است؟ 

بله. انتخاب رشته این دو دانشگاه در دو زمان متفاوت انجام می شود.

نظرات

 1. شناسه انتخاب رشته
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰

  برای انتقالی سایت بعداز کد ملی و شماره دانشجویی شناسه انتخاب رشته میخواد لطفا راهنمایی کنیذ

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت به خیر برای ثبت درخواست انتقالی نیازی به شناسه انتخاب رشته ندارید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور