تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
روش جمع بندی کنکور

روش جمع بندی کنکور

روش جمع بندی کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آغاز مطالعه و نحوه استمرار آن یکی از مسائل بسیار مهم است. اما پایان آن در صورت اطلاع از روش جمع بندی کنکور می تواند شما را به نتیجه مطلوب برساند. راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که از جمله آن می توان به ۳ روش طلایی برای برنامه جمع بندی به روش هاوس اشاره نمود. برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور تنها برای زمان انتهایی و نزدیک به آزمون نمی باشد. بلکه در هر زمانی که براساس برنامه ریزی، داوطلبان مایل به مرور این موارد باشند، لازم است برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور را طراحی نمایند. در ادامه علاوه بر ارائه و امکان دانلود برنامه جمع بندی کنکور به برخی از اشتباهات رایج داوطلبان در این زمنیه اشاره خواهیم نمود.

 

 

برای اطلاع دقیق از روش جمع بندی کنکور – نحوه خلاصه کردن، اطلاع از نکات مهم دروس و همچنین انجام برنامه ریزی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

اصول مهم در روش جمع بندی کنکور

 

اصول مهم در روش جمع بندی کنکور

اصول مهم در روش جمع بندی کنکور

 

قبل از اینکه در رابطه با اصول برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور مطلبی را ارائه نماییم. شاید لازم است داوطلبان با ضرورت و اهمیت داشتن جمع بندی آشنا شوند. تصور کنید شما لباس های زیادی دارید که هر کدام از آنها را در کشو مخصوص به خود که بسیار بزرگ است بدون تا زدن و مرتب کردن قرار می دهید. در یک برهه زمانی از شما درخواست می شود که در عرض چند ثانیه از بین تمامی مثلا 200 لباس تا نزده و نامرتب خود، فلان لباس را پیدا کنید و تحویل دهید. آیا پیدا کردن این مورد سخت نمی باشد؟

ذهن ما مخرن بزرگی از اطلاعات است. این اطلاعات هر یک به صورت لایه لایه در ذهن ثبت می شوند. لایه های زیرین به طور معمول برای اطلاعاتی است که ما در گذشته های دورتر آن را ذخیره نموده ایم. حال، در زمان کنکور شما شاید برای هر سوال به طور تقریبی 60 ثانیه زمان داشته باشید. چگونه می توانید این اطلاعات را در این زمان اندک از لایه های زیرین بیرون بکشید؟؟ شبیه اینکه شما یک برگه ای دارید که در زیر اجسام سنگین بسیاری قرار دارد و بیرون کشیدن آن، بسیار سخت می باشد. اطلاع از روش جمع بندی کنکور یعنی کمک به مرتب کردن و بیرون کشیدن به موقع اطلاعات.

اما برای داشتن یک جمع بندی مناسب، درست و اصولی، مشاوره و برنامه ریزی ایران تحصیل چه توصیه ای به ما می کند؟

 

 

اولویت بندی کنید

میزان تسلط شما بر مباحث درسی متفاوت می باشد. همچنین سختی و آسانی دروس از نظر هر یک از داوطلبان امری نسبی خواهد بود. بنابراین نوعی از روش جمع بندی کنکور مربوط به طبقه بندی هر یک از دروس به صورت ساده ، متوسط و پیچیده می باشد. برای مرور با این نوع تقسیم بندی، بهتر است از دروس ساده شروع نمایید. برای درس هایی که سخت تر می باشند و نیاز به تمرکز بیشتری دارند، مدت زمان بیشتری را اختصاص دهید و تلاش بیشتری برای تسلط بر آن داشته باشید.

 

از خودتان آزمون بگیرید

دقیقا به خاطر دارم که در زمان نزدیک به کنکور خود، دفترچه های سال های گذشته را هر چند روز یکبار از خود امتحان می گرفتم و به تحلیل هر یک از این سوالات می پرداختم. همین توصیه را نیز در رابطه با نحوه جمع بندی دروس داریم. حتما هر سه روز یکبار از خود آزمون بگیرید و آزمون خود را به صورت دقیق تحلیل نمایید. به عنوان مثال، ابتدا درصدهای هر درس را محاسبه نمایید. (اگر این کار را بلد نیستی با مشاوران ما تماس بگیر). پس از آن، عملکرد خود را ارزیابی کنید. حال یک به یک سوالات را ارزشیابی کن. چرا به برخی از سوالات پاسخ نداده ای؟ چرا برخی از سوالات بی پاسخ مانده اند.

نکته مهمی که در رابطه با روش جمع بندی کنکور و این مورد خاص وجود دارد این است که داوطلبان در صورت پاسخ صحیح و داشتن درصد بالا هرگز نباید به خود غره شوند و یا دست از تلاش برداند. همچنین اگر درصدخوبی نداشته اید، اصلا نگران نباشید. عمل به اصول صحیح می تواند به شما برای موفقیت کمک بسیار نماید.

 

بازیابی کنید نه بازخوانی

برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور نباید برای بازخوانی باشد. به هیچ وجه نیازی نیست که در دوران جمع بندی شما تمام مباحث را مجددا بخوانید. یکی از اشتباهاتی که برخی از داوطلبان در رابطه با نحوه جمع بندی کنکور دارند این است که تمام مطالب درسی را که حتی از قبل بر آن تسلطی نداشته اند، مجددا مرور می نمایند و همین مسئله موجب هدر رفت زمان آنان و همچنین اضطراب زیاد می باشد. ما تنها می خواهیم مباحث مهمی را که قبلا مطالعه نموده ایم، مجددا به یاد بیاوریم و آنان را تثبیت نماییم.

 

۳ روش طلایی برای برنامه جمع بندی به روش هاوس

 

۳ روش طلایی برای برنامه جمع بندی به روش هاوس

۳ روش طلایی برای برنامه جمع بندی به روش هاوس

 

یکی از مشکلاتی که بسیاری از داوطلبان کنکور دارند، این است که اطلاعات و مطالب خوانده شما را فراموش می نمایند. یکی از ۳ روش طلایی برای برنامه جمع بندی به روش هاوس این است که مطالب را قبل از اینکه فراموش کنید، به خاطر بسپارید. پس از مطالعه هر یک از دروس، شما هنوز خلاهایی در ذهن در رابطه با آن دارید، تست زنی موجب می شود تا شما این خلاها و شکاف ها را پر کنید و به صورت دقیق در ذهن خود تثبیت نمایید. البته به شرط آن که تست ها را با دقت و تمرکز بالا بزنید.

یکی دیگر از روش جمع بندی هاوس استفاده از آزمون های خودآموز است. به عنوان مثال داوطلبانی که اقدام به یادداشت برداری و همچنین خلاصه برداری هر یک از مباحث نموده اند، می توانند در زمان آزمون این خلاصه ها را به صورت دقیق مطالعه نمایند. یکی از محاسن این روش این است که شما مطلبی را مطالعه می نمایید که با زبان خودتان و با توجه به نحوه یادگیریتان آن را نگاشته اید. به همین دلیل برای مرور و یازیابی بسیار بهتر می توانید عمل نمایید.

از دیگر روش جمع بندی کنکور از نظر هاوس، مرور های سه روزه می باشد. مرور هر سه روز یکبار موجب می شود تا شما به صورت عمقی تمامی مطالب را مطالعه نمایید. توجه نمایید که این روش خصوصا برای جمع بندی کنکور در یک ماه بسیار مناسب است. و اثر بخشی آن را می توان چندین برابر زمان دیگر دانست. توصیه بر این است که برای جمع بندی مباحثی را بیشتر مطالعه نمایید که از اهمیت بیشتری برخوردارند و در زمان کنکور موجب پاسخ به سوالات برای شما خواهند شد.

 

آیا امکان دانلود برنامه جمع بندی کنکور وجود دارد؟

هر یک از داوطلبان می توانند از برنامه های آماده استفاده نمایند و برای دانلود برنامه جمع بندی کنکور با مشاوران ما تماس حاصل نمایند. اما برخی از داوطلبان دیگر نیز ممکن است مایل باشند تا مشاوران ما این برنامه ریزی را بری آنان به انجام برسانند. که در این صورت می توانند 9099072952 (از سراسر کشور) و 9099072952 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

برخی از اشتباهات برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور داوطلبان

برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور همانطور که اشاره گردید، باید کاملا اصولی و درست باشد. در صورتی که این برنامه مطابق با اصول صحیح آن صورت نپذیرد، موجب ایجاد مشکلاتی برای داوطلبان در آینده خواهد شد. ما به برخی از اشتباهات داوطلبان در رابطه با جمع بندی کنکور اشاره خواهیم نمود.

 

عدم تست زنی

برخی از داوطلبان تصور می نمایند که روش جمع بندی کنکور تنها به معنای مطالعه و مرور کتاب ها  و مطالب مهم است و به همین دلیل از تست ها در زمان پایانی غافل می شوند و همین مسئله موجب می شود تا در زمان کنکور نتوانند به سرعت به تمامی سوالات پاسخ دهند و دچار مشکل در این زمینه خواهند شد. برخی از سوالات در کنکور های سال های مختلف تکرار می شود و همچنین در برخی از موراد دیگر نیز، این سوالات بسیار مشابه سال های گذشته می باشد. به همین دلیل می تواند به افزایش درصد شما در زمان آزمون بسیار کمک نماید.

 

نگرش اشتباه

گاهی داشتن اضطراب زیاد داوطلبان آنقدر زیان بخش می باشد که موجب می شود که تلاش یک ساله آنان را به باد می دهد. حتی اگر عملکرد شما در این آزمون های نصف عملکرد شما در آزمون های در طول سال بوده است، باز هم شما شکست خورده نخواهید بود. چرا که فرصت جبران دارید. زمانی در سال های گذشته توپ جنگی ساخته شد. اما چند روز قبل از جنگ، زمانی که آن را امتحان نمودند، متوجه شدند که این توپ دچار مشکل است. سازندگان آن بسیار اندوهگین بودند اما یکی از افسران جنگی گفت: باید خوشحال باشیم که در روز جنگ این اتفاق رخ نداد و ما حال فرصت جبران این موضوع را داریم.

بنابراین اضطراب نداشته باشید و تلاش شما تنها در جخت انجام درست روش جمع بندی کنکور باشد.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با روش جمع بندی کنکور  ارائه نماییم. در صورتی که سوالی در رابطه با ۳ روش طلایی برای برنامه جمع بندی به روش هاوس می باشید و یا اینکه مایل به طراحی برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور توسط مشاوران ما می باشید، می توانید با ما در ارتباط باشید. برای دانلود برنامه جمع بندی کنکور می توانید با همین شماره ها در تماس بگیرید. برای مشاوره در رابطه با روش جمع بندی هاوس با ما تماس بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط

روش جمع بندی کنکور 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

بهترین روش جمع بندی کنکور چگونه است؟

راه های مختلفی وجود دارد که از جمله آن می توان به ۳ روش طلایی برای برنامه جمع بندی به روش هاوس اشاره نمود.

 

برنامه مطالعاتی جمع بندی کنکور باید چگونه باشد؟

در برنامه خود حتما فایل هایی که یادداشت برداری و خلاصه نموده اید را قرار دهید. همچنین هر سه روز یکبار از خود آزمون بگیرید.

 

چگونه می توانم برای دانلود برنامه جمع بندی کنکور اقدام نماییم؟

برای دانلود برنامه مورد نظر با شماره های 9099072952 (از سراسر کشور) و 9099072952 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. شیوا
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸

  سلام
  آیا امکان تحصیل همزمان در دکتری و کارشناسی ارشد روزانه دولتی وجود دارد؟(هر دو روزانه دولتی)
  سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام نه امکان ندارد

 2. Kiana
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من شنیدم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اولویت با افراد بومی اون منطقه هست. اگر شخصی رتبه اش دو یا سه رقمی باشه و دانشگاهی رو که در شهر دیگه ای هست اولویت خودش در کنکور انتخاب بکنه، ممکنه به واسطه ی رتبه اش در اون دانشگاه قبول بشه با وجود اینکه فرد بومی اون منطقه نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر این امکان برای دانشگاه فرهنگیان در استان دیگه بع جز محل سکونت امکان پذیر نمی باشد

 3. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 4. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 5. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 6. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 7. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 8. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 9. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 10. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 11. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 12. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 13. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 14. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 15. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 16. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 17. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 18. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 19. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 20. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 21. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 22. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 23. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 24. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 25. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 26. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 27. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 28. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 29. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 30. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 31. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور