ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

رشته هوشبری بدون کنکور با سوابق تحصیلی ۱۴۰۲

رشته هوشبری بدون کنکور با سوابق تحصیلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

رشته هوشبری یکی از شاخه های پیراپزشکی است که فارغ التحصیل این رشته، به عنوان دستیار یک متخصص بیهوشی در اتاق عمل مشغول به کار می شود. رشته هوشبری امروزه یکی از رشته های بسیار پرطرفدار است که متقاضیان زیادی دارد. به همین دلیل، برخی از افراد به دنبال راهی هستند تا بتوانند بدون شرکت در کنکور در رشته هوشبری درس بخوانند. در سال های گذشته، امکان تحصیل در رشته هوشبری بدون کنکور با سوابق تحصیلی در تمامی دانشگاه ها، برای این افراد فراهم بود. اما، هم اکنون فقط دانشگاه های آزاد امکان ثبت نام رشته هوشبری بدون کنکور را برای داوطلبان فراهم کرده است. اگر شما هم جز این افراد هستید و می خواهید که با شرایط ثبت نام رشته هوشبری بدون کنکور، لیست دانشگاه های آزاد دارای رشته هوشبری بدون کنکور، شهریه هوشبری بدون کنکور و … آشنا شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. 

 

 

📣 اطلاعیه 📣

پذیرفته شدگان رشته هوشبری بدون کنکور می بایست به میزان سه برابر طول مدت تحصیل خود، تعهد خدمت ارائه نمایند.

 

معرفی رشته هوشبری بدون کنکور 

در این بخش مقاله قصد داریم اطلاعاتی را نسبت به رشته هوشبری بدون کنکور در اختیار شما قرار دهیم. لازم به ذکر است بدانید مقصود رشته هوشبری تعلیم و تربیت نیروی انسانی ای است که هر یک از آن ها، دستیار یک متخصص بیهوشی می شوند. آن ها زیر نظر متخصص در یک بخش از اتاق عمل مشغول به انجام وظایف خود می شوند. فارغ التحصیلان این رشته توانایی و قابلیت شناخت دستگاه های مرتبط به رشته بیهوشی و تنظیم و استفاده آن ها را دارند و زیر نظر متخصص بیهوشی بیماران را بیهوش می کنند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این رشته، مراقبت از بیمار در طی مدت زمان بیهوشی را زیر نظر متخصص بر عهده دارند.

 

👈 برای آشنایی بیشتر با رشته هوشبری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 👉

 

امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های پرستاری و فیزیولوژی و آناتومی و دیگر رشته های علوم پزشکی وجود دارد که در صورت ادامه تحصیل در هر یک از این رشته ها وظایف فرد تغییر می کند و دیگر در حیطه وظایف هوشبر قرار نمی گیرد. در واقع، می توان گفت که ادامه تحصیل تا مقطع دکتری در رشته بیهوشی، امکان پذیر نمی باشد. دروس رشته هوشبری بدون کنکور به صورت عملی و نظری ارائه می گردد.

 

رشته هوشبری بدون کنکور چیست؟

 

 

شرایط پذیرش داوطلبان رشته هوشبری بدون کنکور

در گام اول بهتر است اطلاعاتی را در مورد شرایط پذیرش داوطلبان رشته هوشبری بدون کنکور در اختیار شما قرار دهیم. این نکته را در نظر داشته باشید که دانشگاه های پردیس بین الملل با هدف جذب دانشجوی خارجی زیر نظر دانشگاه های سراسری در اواخر دهه 80  اقدام به فعالیت کردند. این امکان را برای دانشجویان علاقه مند پدید آوردند که با پرداخت شهریه ای بالاتر و بدون نیاز به شرکت در کنکور تجربی به رشته مورد علاقه خود وارد شوند و به تحصیل بپردازند تبصره ها و شرایطی که دانشجو ها با دارا بودن آن ها می توانستند وارد این دانشگاه ها در رشته مورد علاقه خود شوند هر ساله با تغییر همراه بود و این تغییر ها از سوی سایت های دانشگاه های هدف، در طی اطلاعیه هایی به گوش متقاضیان می رسید. برخی از مهم ترین این شرایط که برای ثبت نام رشته هوشبری بدون کنکور الزامی هستند، شامل موارد زیر می باشند: 

پذیرفته شدگان رشته هوشبری بدون کنکور می بایست به میزان سه برابر طول مدت تحصیل خود، تعهد خدمت ارائه نمایند.

تنها داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام جدید و قدیم و مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم در رشته ریاضی، تجربی و انسانی می باشند، می توانند در رشته های بدون کنکور پیراپزشکی ثبت نام کنند.

بومی گزینی از جمله شرایطی است که در اولویت پذیرش بدون کنکور داوطلبان لحاظ می گردد.

دانشجویان و فارغ التحصیلان کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور مجاز به ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیراپزشکی نمی باشند.

پذیرش نهایی داوطلبان واجد شرایط، تنها در صورت قبولی در مصاحبه انجام می شود.

 

بومی گزینی در رشته هوشبری بدون کنکور

پذیرش دانشجو در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور از جمله رشته هوشبری به صورت بومی انجام می گیرد یعنی آن رشته در هر استانی که ارائه شود، فقط داوطلبان آن استان اجازه انتخاب دارند به طور مثال در کنکور ۱۴۰۲ فقط داوطلبان کرمانشاه می توانستند رشته هوشبری بدون کنکور را انتخاب کنند.

 

 

شرایط پذیرش داوطلبان رشته هوشبری بدون کنکور

 

شرط معدل رشته هوشبری بدون آزمون

با توجه به اینکه برای پذیرش دانشجوی بدون کنکور در رشته هوشبری، سوابق تحصیلی داوطلبان بررسی می شود. داوطلبانی که دارای معدل بالاتر هستند، در اولویت پذیرش قرار دارند. رتبه اکتسابی در کنکور هیچ تاثیری در قبولی ندارد و فقط سوابق تحصیلی مهم است. داوطلبان واجد شرایط به صورت چند برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت می شوند و لیست پذیرفته شدگان نهایی پس از طی مراحل مصاحبه، اعلام می شود.

 

 

👈 برای اطلاع از رتبه قبولی در رشته هوشبری، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 👉

 

 

تحصیل رشته هوشبری بدون آزمون در خارج از کشور

همانطور که می‌دانید بسیاری از افراد نمی توانند در کنکور سراسری رشته هوشبری قبول شوند به دنبال به دنبال مسیری برای رسیدن به هدف خود می گردند. اکثر آن ها هم به تحصیل در رشته هوشبری در داخل از کشور متمرکز می شوند. لازم به ذکر است بدانید شرایط تحصیل در رشته هوشبری بدون آزمون در خارج از کشور فراهم است و این روزها بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند در این رشته پرطرفدار و پردرآمد تحصیل کنند، به خارج از کشور مهاجرت می نمایند. البته این کار هزینه هایی را به همراه دارد که شاید بسیاری از افراد توان پرداخت آن را نداشته باشند. برای مثال: یک دانشجو باید بتواند هزینه تحصیل و زندگی در کشور دیگر را پرداخت کند. حال انتخاب کشور و دانشگاه تعیین می کند که تحصیل رشته هوشبری در خارج از کشور چه میزان هزینه در پی خواهد داشت.

یکی از بهترین کشور هایی که می توان با هزینه کم در یک دانشگاه معتبر به تحصیل پرداخت، ترکیه است. این کشور دانشگاه های معتبری دارد که امکان تحصیل در رشته هوشبری را برای شما فراهم می‌کند. تحصیل در کشور ترکیه مزایای زیادی دارد که هزینه مناسب، فرهنگ نزدیک به فرنگ ایران، مسلمان بودن مردم این کشور و حتی هم زبان بودن مردم ترکیه با بخشی از کشور ایران می تواند جزو ویژگی های بارز تحصیل در این کشور باشد.

 

لیست دانشگاه های آزاد دارای رشته هوشبری بدون کنکور

دانشگاه آزاد علوم پزشکی اکثر رشته های پزشکی و پیراپزشکی را ارائه می کند و رشته هوشبری نیز در میان رشته های این دانشگاه قرار دارد. این دانشگاه دارای ظرفیت پذیرش مناسب در رشته هوشبری است و با توجه به رتبه کشوری و ترازی که داوطلبان کسب می کنند، دانشجو پذیرش می نماید. لیست دانشگاه های آزاد دارای رشته هوشبری بدون کنکور، به شرح زیر می باشند: 

🎓 لیست دانشگاه های آزاد دارای رشته هوشبری بدون کنکور 🎓
دانشگاه آزاد علوم پزشکی واحد شاهرود – ظرفیت خودگردان
دانشگاه آزاد علوم پزشکی واحد شاهرود
دانشگاه آزاد علوم پزشکی واحد گنبد کاووس
دانشگاه آزاد علوم پزشکی واحد گنبد کاووس – ظرفیت خودگردان
دانشگاه آزاد علوم پزشکی واحد علی آباد کتول – ظرفیت خودگردان
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی مشهد – ظرفیت خودگردان
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی مشهد
دانشگاه آزاد واحد پزشکی تهران – ظرفیت خودگردان
دانشگاه آزاد واحد پزشکی تهران
دانشگاه آزاد علوم پزشکی واحد سراب – ظرفیت خودگردان
دانشگاه آزاد علوم پزشکی واحد سراب
دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی تبریز
دانشگاه آزاد علوم پزشکی واحد یزد
دانشگاه آزاد علوم پزشکی واحد یزد – ظرفیت خودگردان

 

📌 لازم به ذکر است تا بدانید که این دانشگاه ها در سال گذشته در رشته هوشبری ظرفیت پذیرش داشتند و در کنکور سال جاری ممکن است تعدادی از دانشگاه های معرفی شده، رشته هوشبری را ارائه نکنند.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟ برای اطلاع کافیست تا روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

شهریه هوشبری بدون کنکور 

شهریه هوشبری بدون کنکور، دانشگاه آزاد شامل دو بخش شهریه ثابت و متغیر می باشد که مجموع این دو، کل شهریه را تشکیل می دهند. شهریه هوشبری بدون کنکور در دانشگاه آزاد به ازای هر ترم حدود 12 الی 15 میلیون تومان می باشد یعنی دانشجویان سالانه باید 24 الی 30 میلیون تومان برای تحصیل خود هزینه کنند.

📌 به یاد داشته باشید که شهریه ثابت دانشگاه آزاد باید قبل از انتخاب واحد هر ترم پرداخت شود و در غیر این صورت دانشجو مجاز به انتخاب واحد نخواهد بود. زمان پرداخت شهریه متغیر نیز قبل از امتحانات پایان ترم می باشد و دانشجویان برای دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات باید بدهی خود را کامل تسویه کنند.

شهریه هوشبری بدون کنکور

آیا می توان در مقطع کارشناسی ارشد رشته هوشبری تحصیل کرد؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از متقاضیان مطرح می شود. توجه داشته باشید رشته هوشبری در مقطع کارشناسی ارشد وجود ندارد در نتیجه بسیاری از افراد که در مقطع کارشناسی رشته بیهوشی فارغ التحصیل شده اند مجبور می شوند برای ادامه تحصیل در رشته پرستاری یا کارشناسی بیهوشی به تحصیل بپردازند. این نکته مهم را در نظر داشته باشید امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته هوشبری در سال های آینده مطمئنا برای داوطلبان فراهم می شود.

 

اخبار رشته هوشبری بدون کنکور

📝 ۵ درصد سهمیه بهیاری‌ ها به رشته‌ های اتاق عمل و هوشبری اختصاص یافت

منصور کبگانیان در حاشیه جلسه ۱۶۵ شورای ستاد راهبری و اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: این جلسه در خصوص مصوبه افزایش ظرفیت دستیار تخصصی پزشکی بود، این مصوبه را قبلاً داشتیم، گزارشات متناقضی رسیده بود که این مصوبه درست اجرا نمی‌شود.

📝 دو رشته آموزش هوشبری و پرستاری تعیین تکلیف شدند

شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی آخرین تصمیم خود درباره پذیرش دانشجو در رشته «آموزش هوشبری» و «پرستاری – مراقبت‌های ویژه کودکان» در مقطع کارشناسی ارشد را اعلام کرد.

📝 مجوز رشته هوشبری برای دانشکده پرستاری بروجرد اخذ شد

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: مجوز رشته هوشبری برای دانشکده پرستاری بروجرد اخذ شد. 

 

📜 خلاصه مطلب 📜

مطمئنا تا قبل از مطالعه مقاله فکر می کردید که همچنان می توان در رشته هوشبری بدون کنکور تحصیل کرد. اما ما در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا اطلاعات کاملی نسبت به رشته هوشبری بدون کنکور در اختیار شما قرار دهیم. در واقع شما در حال حاضر می دانید که رشته هوشبری دارای مقطع کارشناسی ارشد نمی باشد و برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید تغییر رشته دهید. از سوی دیگر متوجه شده‌اید که برای تحصیل در رشته هوشبری بدون آزمون در حال حاضر دو راه بیشتر پیشرو ندارید. در گام اول می توانید در کنکور شرکت کنید، دومین راه برای شما تحصیل رشته هوشبری بدون آزمون در خارج از کشور است. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله اعم از ثبت نام رشته هوشبری بدون کنکور، شهریه رشته هوشبری بدون کنکور و … بتواند در هنگام انتخاب رشته هوشبری و نحوه تحصیل در داخل یا خارج از کشور به شما کمک شایانی کند.

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 📥

4.6/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 آیا راهی برای ثبت نام بدون کنکور سراسری هوشبری وجود دارد؟

 خیر، تنها در دهه 80 به علت کمبود نیرو در مناطق محروم این ویژگی برای داوطلبان فراهم شد.

چگونه بدون کنکور در رشته هوشبری بدون کنکور تحصیل کنیم؟

تنها راه برای تحصیل در رشته هوشبری بدون کنکور، تحصیل در خارج از کشور است.

آیا امکان این وجود دارد که یک دانشجو در مقطع ارشد برای رشته هوشبری ادامه تحصیل دهد؟

خیر، طرفداران این رشته تنها میتوانند تا مقطع کارشناسی در این رشته تحصیل کنند و برای ادامه تحصیل باید تغیر رشته بدهند.

 

نظرات

52 دیدگاه دربارهٔ «رشته هوشبری بدون کنکور با سوابق تحصیلی ۱۴۰۲»

 1. Avatar photo صادق صادقی گفت:

  من کاردانی هوشبری علوم پزشکی روزانه دارم. کارشناسی پرستاری دانشگاه آراد و فوق لیسانس پرستاری دارم.من میتونم بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته رشته هوشبری یا فوریت پزشکی شرکت کنم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر پذیرش رشته هوشبری در مقطع کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون آزمون بوده و شما می توانید در رشته هوشبریثبت نام نمایید
   در نظر داشته باشید رشته فوریت های پزشکی صرفا با آزمون پذیرش دارد

 2. Avatar photo عسل گفت:

  سلام وقتتون بخیر دیپلم رشته کامپیوتر نظام جدید دارم میتونم رشته هوشبری یا اتاق عمل مقطع کاردانی بدون کنکور شرکت کنم؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر . برای قبولی باید دیپلم تجربی داشته باشید

 3. Avatar photo محمودی گفت:

  شرایط تحصیل در رشته هوشبری بدون کنکور چیست؟ با تشکر

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   دوست عزیز این رشته در مقطع کارشناسی بدون کنکور ارائه نمیشود.

 4. Avatar photo محمودی گفت:

  درود – امکان تحصیل رشته هوش بری بدون کنکور درچه صورتی انجام میگیرد؟ با تشکر

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   در صورت ارائه واحد های علوم پزشکی

  2. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   رشته های پیرا پزشکی بدون ازمون وجود ندارند .
   اگر کاردانی ارائه داده باشه میتونید بردارید
   ولی برای لیسانس باید ازمون بدید
   و حدودا فقط دستیارشان میشوید.

 5. Avatar photo مژگان گفت:

  سلام بنده بكي از دوستام ساكن تهران هستش و مدرك كارشناسي رشته ميكروبيولوژي داره تو سوابق كارشناسي ناپيوسته امسال هوشبري تهران و شاهرود هست دوستم ميتونه ثبت نام بكنه؟

  1. Avatar photo moradian گفت:

   سلاموقت بخیر
   داوطلبانی که مدرک کاردانی هوشبری،پرستاری،تنفس درماني »ارزشيابي شده توسط وزارت بهداشت دارند می توانند در کارشناسی ناپیوسته رشته هوشبری ثبت نام نمایند

 6. Avatar photo Sogol گفت:

  سلام من کرجم امکانش هست دانشگاه ازاد تهران قبولم کنه؟برای هوشبری

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   هیچ یک از رشته های پیراپزشکی بدون کنکور ارائه نمی شود.

 7. Avatar photo علی گفت:

  سلام من دیپلم تجربی دارم و معدلم 11.6 هستش میتونم پیراپزشکی بدون کنکور و باسوابق قبول بشم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 8. Avatar photo کاوه گفت:

  سلام امسال پیراپزشکی بدون کنکور کدوم دانشگاه قبول میکنه برای 1402؟دولتی یا ازاد
  چه رشته های میتونیم بخونیم
  ممنون میشم جواب بدین

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   پیراپزشکی بدون کنکور امکان پذیرش ندارد.

 9. Avatar photo عرفان گفت:

  با سلام
  امسال هوشبری کدام دانشگاه ها بدون کنکور دانشجو میپذیرند؟

  1. Avatar photo maleki گفت:

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 10. Avatar photo نازی گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا امکانش شرکت در هوشبری با سوابق تحصیلی برای رشته انسانی وجود داره؟

  1. Avatar photo behrouzi گفت:

   خیر فقط با کنکور میشه

 11. Avatar photo Mahsa rakhideh گفت:

  سلام وقت بخیر
  کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی دارم و ۳۴ سالمه
  می خوام در رشته هوشبری بدون کنکور شرکت کنم
  شرایط برام بازگو کنید، مرسی

  1. Avatar photo mansuri گفت:

   سلام وقت بخیر رشته ی هوشبری بدون کنکور وجود ندارد تنها راه ورود به این رشته و رشته های پیراپزشکی کنکور سراسری است

 12. Avatar photo داود گفت:

  سلام من می‌خوام رشته کاردانی بیهوشی تحصیل کنم آیا دانشگاه آزاد داره در تهران

  1. Avatar photo bahraii گفت:

   سلام وقتتون بخیر .این رشته فعلا در این مقطع و بدون کنکور ارایه داده نشده برای اطلاعات ببشتر با کارشناسان مرکز تماس بگیرید

  2. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقت بخیر برای اطلاع از رشته های پیرا پزشکی های بدون کنکور باسوابق تحصیلی بامشاورین مرکز تماس بگیرید موفق باشید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور