ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته های فنی حرفه ای 1402 – نهم به دهم

رشته های فنی حرفه ای
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب رشته، یکی از مهم ترین تصمیمات و اقداماتی است که هر فرد در طول زندگی خود آن را انجام می دهد. افراد باید بر حسب علایق خود یکی از رشته های علوم انسانی، علوم تجربی، فنی حرفه ای، کار دانش و غیره را انتخاب نمایند، زیرا رشته تحصیلی هر فرد می تواند آینده او را رقم بزند، بنابراین افراد باید به دور از هر گونه تفکر اشتباهی و فقط بر اساس توانمندی ها و علایق خود، رشته تحصیلی را انتخاب نمایند. افراد اولین تجربه انتخاب رشته خود را در پایه تحصیلی نهم تجربه می کنند. امروزه یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی، رشته فنی و حرفه ای می باشد. رشته های فنی حرفه ای نسبت به سایر رشته ها دروس عملی بسیاری دارند. 

لازم به ذکر است تا بدانید که رشته فنی و حرفه ای، دارای 4 زیر گروه اصلی هنر، صنعت و کشاورزی، مدیریت و خدمات است. البته، بر اساس آخرین اطلاعیه ای که از سمت سازمان فنی و حرفه ای ابلاغ شده است، 6 زیر گروه جدید نیز به گروه فنی و حرفه ای اضافه شده است.

اگر شما هم جز دانش آموزان پایه نهم هستید و می خواهید انتخاب رشته کنید بهتر است با تمام زیر گروه های رشته فنی حرفه ای آشنا شوید. برای اطلاع در این مورد بهتر است از افراد توانمند کمک بگیرید. این کار را می توانید تنها از طریق تماس تلفنی 9099075307 بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام دهید. 

 

لیست رشته های فنی حرفه ای 1402

همان طور که بیان شد، زیر گروه های رشته فنی و حرفه ای شامل 4 دسته کلی هنر، صنعت و کشاورزی، مدیریت و خدمات می باشند، اما اخیرا 6 دسته نیز به این زیر گروه ها اضافه شده است که شامل موارد زیر می باشند:

📌 محیط بانی 

📌 انرژی

📌 خدمات فروشگاهی 

📌 بازیافت مواد 

📌 حمل و نقل ریلی 

📌 بهداشت عشایر و روستا 

دانش آموزان عزیز توجه داشته باشند که رشته های فنی حرفه ای برای تمامی دبیرستان ها وجود ندارد. به همین دلیل در صورتی که مایل به ادامه تحصیل در هر یک از رشته های ذکر شده می باشید، ابتدا با استفاده از معرفی رشته های تحصیلی فنی حرفه ای نهم به دهم اطلاعات لازم را کسب نمایید و پس از آن در رابطه با امکان تحصیل در مدرسه مورد نظر اطمینان یابید. لازم به ذکر است تا بدانید که شرایط انتخاب هر یک از این رشته ها با دیگری متفاوت است. هر یک از این زیر گروه ها دارای شاخه های متفاوتی هستند.

 

لیست رشته های فنی حرفه ای

 

جهت پردرآمد ترین رشته فنی حرفه ای روی لینک کلیک کنید.

رشته های زیر گروه هنر

رشته هنر نسبت به سایر رشته ها طرفداران زیادی الخصوص در بین دختران دارد. این رشته دارای 18 زیر گروه می باشد که برخی از آن ها در برخی از مدارس وجود ندارند. همچنین رشته طراحی دوخت نیز فقط در هنرستان های دخترانه وجود دارد. در ادامه به معرفی رشته های فنی حرفه ای زیر گروه رشته هنر اشاره می کنیم:

 

زیر گروه رشته هنر
فتوگرافیک
تولید برنامه تلویزیونی
معماری داخلی
نوازندگی ساز جهانی
گرافیک
انیمیشن و پویانمایی
نوازندگی ساز ایرانی
نقاشی
صنایع دستی
نمایش
طراحی دوخت
سینما
نقشه کشی معماری
موسیقی مبانی آهنگ سازی
مرمت آثار فرهنگی
چاپ دستی
پشتیبانی صحنه
طراحی زبان بصری

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه فنی حرفه ای بدون کنکور روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

معرفی رشته های فنی حرفه ای زیر گروه کشاورزی

یکی دیگر از گروه های رشته های فنی و حرفه ای، گروه کشاورزی می باشد. این گروه نیز خود به تنهایی شامل 5 زیر گروه است. رشته های زیر گروه این بخش، شامل موارد زیر می باشند: 

 

رشته های زیر گروه کشاورزی
ماشین های کشاورزی
امور دامی
امور زراعی
صنایع غذایی
امور باغی

 

برای دانلود دفترچه رشته‌های بدون کنکور فنی حرفه‌ای با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

رشته های زیر گروه مدیریت و خدمات

سومین زیر گروه رشته های فنی حرفه ای، گروه مدیریت و خدمات می باشند. این زیر گروه دارای 3 طبقه بندی اصلی می باشد که عبارتند از: گروه خدمات، گروه بازرگانی و امور اداری و گروه بهداشت و سلامت هستند. هر یک از این دسته بندی ها خود به طور جداگانه حاوی رشته هایی می باشند که شامل موارد زیر هستند: 

برای اطلاع از رشته آرایشگری فنی حرفه ای و مزایا آن روی لینک کلیک کنید.

 

رشته های زیر گروه مدیریت و خدمات
تربیت کودک
تربیت بدنی
شبکه و نرم افزار رایانه ای
حسابداری
حمل و نقل
ناوبری
شبکه و نرم افزار رایانه ای
مدیریت خانواده

رشته های زیر گروه مدیریت و خدمات

برای کسب اطلاع از نحوه استعلام گواهی‌نامه فنی حرفه‌ای با کد شناسایی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

معرفی رشته های زیر گروه صنعت

آخرین و مهم ترین زیر گروه رشته فنی و حرفه ای، زیر گروه صنعت می باشد. این زیر گروه دارای 5 طبقه بندی و دسته بندی اعم از: زیر گروه تعمیر و نگهداری ماشین آلات دریایی، زیر گروه برق و رایانه، زیر گروه مکانیک، زیر گروه مواد و فرآوری، زیر گروه معماری ساختمان می باشد. هر یک از این دسته بندی ها خود به تنهایی دارای زیر شاخه های مختلفی می باشند. برخی از مهم ترین رشته های این زیر گروه، شامل موارد زیر می باشند: 

 

رشته های زیر گروه صنعت
صنایع شیمیایی
سرامیک
صنایع نساجی
معدن
متالوژی
شبکه و نرم افزار
الکتروتکنیک
الکترونیک و مخابرات دریایی
الکترونیک
مکانیک موتورهای دریایی
صنایع فلزی
صنایع چوب و مبلمان
ماشین ابزار
تاسیسات مکانیکی
مکاترونیک
مکانیک خودرو
ابزار
معماری
ساخت و تولید

 

جهت آگاهی از شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

رشته های فنی حرفه ای دارای تفکیک جنسیتی

هر چند که کلیه دانش آموزان دختر و پسر می توانند در تمامی رشته های فنی حرفه ای درس بخوانند، اما برخی از رشته های آن مختص دانش آموزان پسر یا دختر است. لذا شما باید به  هنگام انتخاب رشته نهم به دهم به آن توجه کنید. در ادامه لیست رشته های دارای تفکیک جنسیتی را اشاره می کنیم.

معرفی رشته های فنی حرفه ای مختص دانش آموزان پسر 1402
صنایع فلزی الکتروتکنیک تاسیسات مکانیکی
متالورژی ساختمان ساخت و تولید
معدن مکاترونیک امور دامی
امور زراعی ماشین های کشاورزی صنایع چوب و مبلمان
چاپ الکترونیک و مخابرات دریایی ناوبری
حمل و نقل صنایع نساجی مکانیک خودرو
مکانیک موتورهای دریایی ماشین ابزار
معرفی رشته های فنی حرفه ای مختص دانش آموزان دختر 1402
طراحی و دوخت کودک یاری (تربیت کودک)

مزایای تحصیل در شاخه فنی و حرفه ای

ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید مزایایی دارد که داوطلبان را برای ادامه تحصیل در آن ترغیب می نماید. یکی از مهم ترین محاسن تحصیل در دبیرستان های فنی و حرفه ای این است که شما به صورت عملی در رشته خود مهارت لازم را فرا می گیرید.

تصور کنید که شما مایل به ادامه تحصیل در رشته مکانیک می باشید در صورتی که در رشته ریاضی و فیزیک دیپلم خود را بگیرید و پس از آن در رشته مهندسی مکانیک تحصیل کنید، در صورتی که از قبل تسلطی بر اجزای ماشین نداشته باشید نمی توانید در رشته خود موفق شوید، اما در مدارس فنی و حرفه ای این امکان را خواهید داشت که به صورت عملی در این رشته موفقیت لازم را به دست آورید.

 

مزایای تحصیل در شاخه فنی و حرفه ای

 

مشاوره برای انتخاب رشته فنی و حرفه ای

دانش آموزان عزیز بهتر است به هنگام انتخاب رشته حتما از یک فرد ماهر و با تجربه کمک بگیرند، زیرا این کار می تواند برای آینده شغلی آن ها با توجه به نوع توانایی های آن ها مفید باشد، بنابراین بهتر است که شما ابتدا مهارت ها و علایق خودتان را به خوبی بشناسید، بازار کار را در نظر بگیرید و سپس انتخاب رشته کنید. مشاوران ایران تحصیل در این امور می توانند شما را راهنمایی کنند تا علاوه بر انتخاب رشته نهم به دهم در مورد نحوه مطالعه هر درس و برنامه ریزی آن ها نیز کمک کنند.

علاوه بر موارد ذکر شده، مشاوران، دانش آموزان را برای کنکور دادن آماده می کنند و پس از اعلام نتایج برای انتخاب رشته آن ها را یاری می رسانند، اما نکته حائز اهمیت در این بخش، مربوط به زمان انتخاب مشاوره است. افراد حتما باید مدتی جست و جو کرده و  پس از پرس و جو از افراد مختلف، مشاور خود را انتخاب کنند. آن ها باید مشاوری با سابقه ای درخشان و مهارت بالا را برای خود برگزینند. مشاوران ما در ایران تحصیل با داشتن سابقه ای درخشان می توانند در تمامی مراحل تحصیل به افراد کمک کنند. 

 

جهت مطالعه مقاله مشاوره کنکور فنی و حرفه ای بر روی لینک کلیک کنید. 

اخبار پیرامون رشته های فنی حرفه ای

 

اخبار پیرامون رشته های فنی حرفه ای

✅ ارائه امکانات به 150 دبیرستان فنی حرفه ای و کار دانش در سیستان و بلوچستان

حسنعلی میرعبدی، مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، گفت: 200 میلیارد ریال برای دبیرستان های فنی حرفه ای و کار دانش خریداری شده است که بودجه آن از محل اعتبارات اداره کل آموزش و پرورش استان تامین شده است.

✅ بیش از ۷۰ درصد دانش آموختگان فنی حرفه ای مازندران وارد بازار کار می شوند

عسگر کاظمی، رییس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش مازندران، بیان کرد، در ۳۵۶ هنرستان مازندران ۴۸ هزار دانش آموز مشغول به تحصیل هستند. در حال حاضر در مازندران ۳۵ رشته فنی حرفه ای و 123 رشته کار دانش داریم  که بیش از ۷۰ درصد دانش آموختگان پس از اتمام دوره تحصیلات در بازار های کار جذب می شوند. 

رشته های مکانیک خودرو، تاسیسات، برق و صنعت و تربیت بدنی در میان دانش آموزان پسر و رشته های طراحی دوخت، نرم افزار و حسابداری در میان دانش آموزان دختر طرفداران  بیشتری دارد. 

جهت آزمون عملی فنی حرفه ای و نحوه کسب نمره قبولی در آن کلیک کنید.

خلاصه مطلب

دانش آموزانی که قصد دارند در انتخاب رشته نهم به دهم شرکت کنند باید با رشته های مختلف آن آشنایی داشته باشند. یکی از این رشته ها، فنی حرفه ای است که در ۶ زیر گروه مختلف ارائه می شود. هر کدام از این زیر گروه ها رشته های مختلفی دارند که شما می توانید در آن ها درس بخوانید، اما دقت کنید که در یک دبیرستان فنی و حرفه ای همه این رشته ها با هم ارائه نمی شود. لذا شما ابتدا باید تحقیق کنید که در منطقه شما کدام رشته های فنی حرفه ای ارائه می شوند تا بر اساس آن ها انتخاب رشته کنید.

دقت کنید که همه دانش آموزان پسر و دختر می توانند در رشته های فنی حرفه ای تحصیل کنند، اما برخی از آن ها دارای تفکیک جنسیتی دارند که در بالا به چند نمونه آن ها اشاره کردیم، بنابراین بهتر است که شما قبل از انتخاب رشته در مورد لیست کامل این رشته ها و تفکیک های جنسیتی آن ها تحقیقاتی انجام دهید.

از آنجا که نحوه انتخاب رشته و قبولی در هر کدام از رشته ها برای خود قواعد خاصی دارد. لذا لازم است با افراد خبره در این مورد صحبت کنید تا تمام توصیه های لازم را به  همراه مزایا و معایب آن ها را دریافت کنید. تماس گرفتن با کارشناسان ایران تحصیل تنها با شماره تلفن 9099075307 مهیا است که می تواند برای شما یک راهنمای ۲۴ ساعته باشد تا بتوانید مشکلات خود را در کمترین زمان حل کنید. علاوه بر این، می توانید برای ما کامنت بگذارید تا مشاوران و همکاران ما در تمامی روزهای سال و در هر ساعت از شبانه روز پاسخ شما را ارائه دهند.

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

4.1/5 - (42 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته های فنی حرفه ای شامل چه گروه های می باشد؟

رشته های فنی و حرفه ای شامل گروه صنعت، گروه خدمات، گروه کشاورزی و گروه هنر می باشند.

رشته های فنی حرفه ای مختص به دختران چیست؟

کودک یاری و همچنین و طراحی دوخت از جمله رشته های مختص دختران می باشد.

چگونه می توانیم به لیست معرفی رشته های تحصیلی فنی حرفه ای نهم به دهم دست یابیم؟

مشاهده لیست رشته های تحصیلی در دبیرستان فنی و حرفه ای در سایت امکان پذیر است.

 

 

نظرات

 1. Soheil
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بپرسم رشته تعمییرات موبایل در چه زیر شاخه ای هست

  • rahdar
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت بخیر .
   برای خواندن این رشته باید در دانشگاه علمی کاربردی ادامه تحصیل دهید دوست عزیز.

 2. Amir Hossein
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  با سلا‌م
  من به رشته برق خودرو علاقه دارم باید کدام رشته را انتخاب کنم
  لطفا زود جواب بدین ممنون

  • مشاور ملکی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر
   رشته برق خودرو جز رشته های فنی حرفه ای پایه نهم به دهم محسوب می شود.
   برای هدایت تحصیلی نهم به دهم رشته فنی حرفه ای را انتخاب کنید.

 3. Zahra
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۰

  سلام خسته نباشید 🙏🏻 من دیپلم نقشه کشی معماری هستم میخواستم بپرسم آیا میتونم با این مدرک تو کنکور تجربی ۱۴۰۲ شرکت کنم یا بدون کنکور شیمی دارویی بخونم 🌺🌸
  میشه زود جواب بدید ممنون

  • tahmasebi
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام دوست عزیز برای شرکت در کنکور تجربی مجاز هستید اما برای ادامه تحصیل در شیمی دارویی خیر، باید از طریق کنکور وارد بشید.

  • rahdar
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام وقت بخیر . اگر دیپلم نظام جدید دارید مشکلی بابت نام نویسی در کنکور ندارید.
   رشته های شیمی محور اگر بدون کنکور ارائه شوند را میتوانید وارد شوید.

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام
   روزتون بخیر
   بستگی به این داره که دیپلم نقشه کشی رو در چه نظامی خوندید؟ جدید یا قدیم؟
   و اینکه شما سابقه سهم 40 درصدی سابقه تحصیلی رو برای تاثیر در کنکور تجربی ندارید .
   برای بررسی شرایط تون و اطلاعات دقیق تر تماس بگیرید

 4. عباس
  ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۹

  سلام خسته نباشید
  من پایه نهم تحصیل میکنم دوست دارم مهندسی عمران بخونم ولی ریاضی خیلی برام ترسناکه در عین حال نمره م خوبه میشه از رشته ی فنی وحرفه ای وارد این رشته شوم ممنونم از راهنمایتون

  • مشاور صادقی
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام
   خب شما اگر یک دانشگاه خوب مدنظرتونه باید از طریق رشته ریاضی اقدام کنید

 5. زهرا
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۳

  سلام دخترا هم میتونن رشته ناوبری بخونن لطفا جواب بدید.

  • tahmasebi
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام دوست عزیز، متاسفانه تا کنون اجازه تحصیل در دانشگاه دریایی به بانوان داده نشده است.

 6. شایان
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

  سلام
  آیا در رشته های فنی حرفه ای رشته شیلات هم وجود داره؟ اگه وجود داره در کدام دبیرستان ها ارائه میشه؟ ممنون میشم اگر در موردش اطلاعات کاملی را بگویید؟ هم چنین میشه بگید که آیا این رشته تفکیک جنسیتی داره یا نه؟

  • مشاور جوادی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی خیر این ارائه نمیشه
   طبق روال معمول کشور مدرسه دارای تفکیک جنسیتی هست.

 7. احمد
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام خسته نباشید. آیا برای تحصیل در رشته های فنی حرفه ای محدودیت سنی وجود داره؟ من قبلا ترک تحصیل کرده بودم حالا قصد دارم دوباره در رشته های فنی حرفه ای درس بخوانم. آیا می توانیم با سن ۲۱ سال دوباره درس بخوانم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

   سلام اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشید میتوانید در دبیرستان های بزرگسال ثبت نام کنید

 8. پریا ادراکی
  ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

  سلام من امسال کلاس نهم هستم
  معدل هفتمم =۱۹/۶۰
  معدل هشتمم= ۱۹/۷۴
  من به رشته نظری علاقه ای ندارم
  رشته مکانیک خودرو دوست دارم
  آیا میتونم از طریق رشته فنی حرفه ای مکانیک خودرو انتخاب کنم؟؟؟

  • مشاور عیسائی
   ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر میباشد.

 9. علی
  ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام وقت بخیر
  برای رشته اقتصاد در کجا ها میتونم مشغول به کار بشم و در رشته مدیریت چطور

  • tahmasebi
   ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام بصورت مشخص و کلی نمیشه گفت که دقیقا در چه ارگان و یا سازمانی میتونید استخدام بشید ولی بصورت معمول در بانکها و مدارس و شرکتهای مالی امکان استخدام شدن دارید.

 10. علی
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۲

  سلام وقت بخیر
  برای رشته روانشناسی من در کجا ها میتوانم مشغول به کار شوم ودر رشته حقوق چطور؟

  • مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در مراکزی مثل بیمارستان ها و یا دفتر های روانشناسی
   رشته حقوق هم میتونید در مراکزی مثل دادگاه و…. مشغول بشید.

 11. Amir
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۸

  سلام من پایه نهمم امسال میخوام رشته فنی و حرفه ای انتخاب کنم سوالی که داشتم اینه داخلش ریاضی هست یا خیر

  • مشاور محمدی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام وقت به خیر
   درس ریاضی عمومی تقریبا در همه ی رشته های متوسطه دوره دوم وجود دارد.

 12. Mashem
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۶

  اگه بخوام استخدام آموزش پرورش بشم باید چه رشته ای برم به جز نظری ؟ به معلمی خیلی علاقه دارم ولی خوب انسانی سخته

  • مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بهترین راه رشته انسانیه.
   از طریق کنکور هنر هم میتونید

 13. علی
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام برای رشته روانشناسی باید چند ترم در دانشگاه ازاد تحصیل کنم

  • isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام برای مقطع کارشناسی باید 4 سال که 8 ترم میشه تحصیل کنید

 14. سالار
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۰

  سلام من کلاس نهمی هستم من به برق خودرو .برق کامیون. علاقه دارم میخواستم بدونم از رشته فنی و حرفه ای میشه به این شغل رسید؟

  • behrouzi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات تماس حاصل فرمایید

 15. علی
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

  سلام کل هزینه ادامه تحصیل در رشته انسانی روانشناسی در دانشگاه ازاد تهران چقدر است ممنون میشم جواب بدید

  • isaei
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام شهریه هر ترم رشته روانشناسی در دانشگاه های آزاد حدودا 4 میلیون میباشد

 16. امیر دورقی
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

  سلام ببخشی رشته فنی حرفی تعمیرات موبایل داره سخت افزار موبایل

  • isaei
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 17. علی
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

  سلام وقت بخیر
  من یک سوال داشتم کل هزینه ادامه تحصیل چقدر است در دانشگاه ازاد

  • abbasi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام وقت بخیر . بستگی به رشته و مقطع انتخابی و نوع ان دانشگاه ازاد دازد

  • عباس
   ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۳

   سلام ببخشید میخاستم ببینم میشه از فنی حرفه ای مهندسی گرفت و چه مقطعی مهندسی میشویم

   • karimi
    ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 18. علی
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

  سلام ببخشید میشه درمورد کد اتباع واضح تر توضیح بدید

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام وقت بخیر این کد برای اتباع خارجی میباشد.

 19. علی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸

  سلام منظورتون از کد اتباع همان شماره اختصاصی هست که اتباع دادند

 20. علی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام منظورتون از کد اتباع شماره اختصاصی هست که به اتباع دارند

 21. علی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

  سلام منظورتون از کد اتباع شماره اختصاصی هست که به اتباع دادند

  • behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام روزتون بخیر منظور کدی هست که اتباع به جای کد ملی در ایران استفاده کرد

 22. علی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

  سلام منظورتون از کد اتباع شماره اختصاصی هست

  • behrouzi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

   سلام روزتون بخیر منظور از کد اتباع کدی است که به عنوان کد ملی اتباع خارجی استفاده میشود

 23. علی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

  سلام منظورتون شماره اختصاصی هست که به اتباع دادند

  • behrouzi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام روزتون بخیر بله

 24. علی
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

  سلام وقت بخیر
  من اتباع هستم کارت ملی ندارم میتونم در کنکور شرکت کنم پدرم کارت ملی دارند

  • javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام روزبخیر
   اگر کد اتباع دارین میشه.

   • علی
    ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۷

    سلام منظورتون از کد اتباع شماره اختصاصی هست که به اتباع دارند

  • behrouzi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام روزتون بخیر اگرکد اتباع داشته باشید بله

 25. هیوا
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۰

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم برای ورود به رشته های سئو و دیجیتال مارکتینگ میشه از فنی هم رفت یا فقط ریاضی؟

  • behrouzi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام روزتون بخیر دانشگاه های ریاضی بهتر و مدرک قابل قبول تری دارد

 26. زهرا
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

  سلام روزبخیرببخشیدقبلاکلاس ششم نبودتا12می خوندن رشته های فنی الان ششم هست تاچندم می خونن؟

  • behrouzi
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله کلیه رشته ها برای اتمام دبپلم از کلاس اول تا 12هم را باید بخونن

 27. محدثه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم از رشته معماری داخلی بعد اینکه دیپلمم رو گرفتم میتونم وارد رشته مهندسی نقشه کشی بشم اخه من به این رشته علاقه زیادی دارم اما مثل اینکه از هنرستان حذف شده ممنون میشم بگید و اینکه اگر امسال برای ثبت نام دهم اقدام نکنم و سال اینده برای دهم ثبت نام کنم به مشکل بر نمیخورم و لازم نیست مدرسه بزرگسال ثبت نام کنم

  • karimi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام تجانس رشته الزامیه ولی ازیه روش دیگه میشه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • mansuri
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت بخیر بله منعی برای تحصیل در دانشگاه نیست.برای پایه ی دهم اقدام به ثبت نام کنید حتما

 28. محدثه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

  ببخشید اگر برای ثبت نام به مشکل بر بخورم و نتونم امسال برای پایه دهم ثبت نام کنم اگر بخوام سال اینده ثبت نام کنم دچار مشکل نمیشم و لازم نیست مدرسه بزرگسال برم؟

  • gholizadegan
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

   سلام روزتان بخیرشما بروید از مدرسه قبلی اش سوال کنید که میپذیرند یا خیر ولی برای یه سال احتمالا مدرسه خودش قبولش میکنند و نیازی به مدرسه بزرگسالان نیست

 29. محدثه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام ببخشید از طریق رشته معماری داخلی و بعد اخذ دیپلم میتونم وارد رشته معماری نقشه کشی بشم چون ظاهرا خوده معماری نقشه کشی رو از هنرستان حذف کردن

  • mansuri
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر بله منعی وجود ندارد

 30. رسول
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۲

  سلام
  من نهم هستم، اگه برم فنی حرفه ای رشته مکاترونیک بعد از دیپلم ادامه تحصیل این رشته چطوریه؟ و آیا باید حتما کنکور سراسری ریاضی شرکت کنم؟

  • bahraii
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

   سلام وقت بخیر مقاله ما را در این خصوص با دقت مطالعه کنید و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 31. علی
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام وقت بخیر یک سوال داشتم من اتباع هستم اگر در اینده یک مشاور بشم و یک مطب شخصی داشته باشم بازنشسته میشوم یا خیر

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماید

 32. daria
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام در انتخاب دانشگاه
  اگه الویت اول دولتی باشه و قبول بشیم
  الویت های بعدی اگر غیر‌انتفاعی باشه بررسی نمیشه؟

  • gholizadegan
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام روزتان بخیر اگر اولویت اول را قبول شدید خیر

 33. daria
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام خسته نباشید
  رشته کار و دانش
  و در رشته معماری تحصیل کردم
  معدل کتبیم ۱۷ و ۹۳
  و معدل کل دیپلمم ۱۷ و ۹۵
  با این معدل ۱۷ و ۹۵ دانشگاه قدسیه ساری
  روزانه ایا منو پذیرش میکنن؟
  امکان قبولی چند درصد هست؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • mohammadi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.

 34. علی
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

  سلام ایا رشته روانشناسی شغل دولتی هست یا خیر
  و مهندس کامپیوتر در چه رشته ای است

  • javadi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام روزبخیر
   بستگی داره که شما کجا استخدام میشین.
   مهندسی کامپیتر هم با کنکور از طریق رشته ریاضی هست.

 35. حسین
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

  سلام شماره مشاوره شما را میخواستم

  • behrouzi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام 9099075307

 36. علی
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام وقت بخیر
  ایا برای رشته مکاترونیک میتوان کنکور داد و در دانشگاه تحصیل کرد؟؟

  • haghipor
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

   سلام وقت بخیر
   امکان ادامه تحصیل از رشته مکاترونیک در مقاطع بالاتر وجود دارد
   جهت برسی رشته محل ها برای ادامه تحصیل در دانشگاه و برنامه ریزی تحصیلی میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 37. ف.ح
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام من دخترم و پایه نهمم.میخاستم بدونم برای دخترا هنرستان رشته مکانیک گرایش ساخت هست یا نه؟ممنون میشم جواب بدین…

  • hedayati
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

   سلام وقت بخیر
   از آ.پ محل زندگی استعلام بگیرید.

 38. علی
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۵

  سلام میشه اسم هنرستان های فنی حرفه ای که در مشهد هستن و رشته امور زراعی رو دارند بگید ؟

  • hedayati
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام وقت بخیر
   جهت مشاوره رشته های فنی و حرفه ای با مرکز تماس بگیرید.

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

   سلام روز بخیر راستش لیستش خیلی زیاد است لطفا تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را خدمتتون بگم

 39. محمد
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

  من رشته حسابدی ام دهم. اگر بخوام برم تو کار لاستیک سازی و صنایع لاستیک چه رشته ای برم می تونید راهنمایی کنید آیا میشه

  • hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر
   باید وارد رشته های فنی بشوید جهت اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید.

 40. daria
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام تو رو خدا جوابمو بدید
  رشته معماری در دبیرستان تحصیل کردم
  انتخاب دانشگاه باید بکنیم
  ایا با معدل کل دیپلم ۱۷ و ۹۵ دانشگاه قدسیه ساری روزانه و دانشگاه الزهرا بابل روزانه یا این معدل میشه قبول شد؟
  و اینکه از چه تاریخی باید بفهمیم که دانشگاه قبول شدیم؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 41. حسین
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام
  ایا اتباع میتوانند دانشگاه دولتی ثبت نام کنند و برای روانشناسی کارشناسی پیوسته دانشگاه دولتی میشه ثبت نام کرد و رتبه قبولی چقدر است؟

  • haghipor
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که کد اتباع داشته باشید امکان پذیر است برای دانشگاه های دولتی شانس قبولی بر حسب درصد کنکور شما سنجیده میشود

 42. هادی
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۳

  سلام بخشید من به برق علاقه دارم و در حد کار مغازه الکتریکی یا تعمیرات لوازم خانگی میخوام بخونم باید فنی الکترونیک بردارم و کنکور ریاضی بدم برم مهندس برق یا باید ریاضی فیزیک بخونم یا دیپلم الکترونیک فنی حرفه ای میتونم تعمیرات لوازم خانگی یا مغازه الکتریکی بزنم لطفا راه نمایی کنید برای زدن مغازه الکتریکی و یا لوازم خانگی چی بخونم اگه میشه دوتاشو بگین

  • bahraii
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام وقت شما بخیر اگر به کار های فنی علاقه دارید بهتر است دبیرستان فنی حرفه ای شرکت کنید اما اگر علاقه به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دارید بهتر است در رشته ریاضی تحصیل کنید و در دانشگاه مهندسی برق بخوانید

 43. علی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

  سلام وقت بخیر
  یک سوال داشتم ایا مشاوران هم بازنشسته میشوند

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

   بله

   • Mahdi
    ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

    سلام ببخشید کدوم رشته باید دانشگاه بردارم که سریع تر فوق دیپلم بگیرم؟

    • karimi
     ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 44. ابوالفضل
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام
  نهم هستم میخوام برای دهم رشته مکانیک خودرو در شهرستان مشهد تحصیل کنم . میگن نیست همچین رشته ای باید برق خودرو رو برداری.
  لطفاً راهنمایی کنید. ممنون

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام در هنرستان لیست رشته های ارائه شده را از طریق آموزش پرورش منطقه چک بفرمایید.

 45. حامد
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام وقت بخیر
  برای رشته روانشناسی چه مقطعی انتخاب کنم و شهریه دانشگاه ازاد تهران مرکز برای این مقطع چقدر است

  • mohammadi
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام وقت به خیر
   رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه های آزاد،غیرانتفاعی و پیام نور ارائه می شود.

 46. حامد
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام
  برای روانشناسی چه دانشگاهی ثبت نام کنم وکدام دانشگاه بهتره
  و برای قبولی در رشته روانشناسی باید رتبه ام چند باشه

  • gholizadegan
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

   سلام دانشگاه ازاد تهران مرکز خیلی خوب است لطفا رتبه های کنکور سالهای گذشته را چک کنید

 47. علی
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

  سلام برای دانشگاه آزاد رشته روانشناسی باید کنکور بدم
  و شهریه دانشگاه ازاد چقدر است

  • mohammadi
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت به خیر
   رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی پیوسته به دو صورت یا آزمون و بدون آزمون ارائه می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 48. علی
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام شهریه دانشگاه دولتی برای رشته روانشناسی چقدر است ؟

  • mohammadi
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقت به خیر
   برای تحصیل در دانشگاه های دولنی نیاز به پرداخت شهریه نیست.

 49. علی
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

  سلام وقت بخیر
  برای رشته روانشناسی چه دانشگاهی برم و در دانشگاه چند ترم درس بخوانم
  شهریه دانشگاه برای رشته روانشناسی چقدر است

  • bahraii
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقتتون بخیر . شرایط شما باید دقیق تر برسی شود

 50. حامد
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام وقت بخیر برای اینکه مشاور بشم باید چه رشته ای انتخاب کنم؟

  • haghipor
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام وقت بخیر
   رشته های مشاوره و روان شناسی در دانشگاه و علوم انسانی در دبیرستان مناسب میباشند

 51. علی
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰

  سلام من میخوام مشاور بشم چه رشته ای انتخاب کنم

  • fathollahi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

   سلام میتونی وارد رشته علوم انسانی بشی ودر دانشگاه رشته مشاوره را انتخاب کنی

 52. علی
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

  سلام وقت بخیر
  من میخوام در اینده مشاور بشم باید رشته روانشناسی بردارم

  • ekhlasi
   ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام وقت بخیر شما باید تفاوت رشته مشاوره و روانشناسی رو درک کنید برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 53. مظاهر
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۸

  سلام رشته های مرتبط با حسابداری رو میفرمایید؟

  • haghipor
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۷

   سلام وقت بخیر
   رشته حسابداری در هنرستان و ریاضی و انسانی در دبیرستان

 54. Ali
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۴

  سلام وقت بخیر
  اتباع با چه مدرکی میتوانند در دانشگاه ثبت نام کنند

  • haghipor
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

   سلام وقت بخیر
   با استفاده از کد اتباع میتوانید ثبت نام خود را انجام دهید

 55. علی
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

  سلام ببخشید میخواستم بدونم کدام یکی از رشته های فنی حرفه‌ای آینده شغلی بهتری داره

  • haghipor
   ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام وقت بخیر
   بسته به علایق و استعداد شما رشته های فنی حرفه ایی زیادی با بازار کار مناسب وجود دارند
   برای بررسی بازار کار رشته های مختلف و علاقه شما میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 56. محمد
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام ..نحوه وتاریخ برگزاری آزمون سینما ویاجگونگی ورود به هنرستان سینمادرتهران را توضیح بفرمایید.ممنون

  • alizadeh
   ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰

   سلام وقت بخیر از طریق کنکور سراسری و بدون ازمون ممکن است ، برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات سایت مطالعه شود

 57. امیر محمدلو
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

  سلام من برای اینکه مکانیکی یاد بگیرم بیرون تو مکانیکی ها کار کنم بهتره یا برم فنی و حرفه ای

  • fathollahi
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۹

   سلام بستگی به توانییت داره کلا رشته های فنی حرفه ای رشته های عمل گرا هستن وباید حتما تجربه عملی داشته باشی

 58. ترگل
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام وقت بخیر
  من دوازدهم تجربی هستم این رشته رو به اجبار انتخاب کردم
  حالا تصمیم گرفتم ک بعداز گرفتن دیپلم تجربی برای دانشگاه وارد رشته عمران یا معماری بشم
  این رشته ها زیر شاخه های فنی حرفه و ریاضی فیزیک هستن
  اگ بخوام بدون کنکور مثل دانش اموزای هنرستانی ک فنی حرفه بودن و در دانشگاه معماری یا عمران میخونن باید چیکار کنم
  اصلا امکانش هست من بدون کنکور برم دانشگاه دولتی رشته معماری یا عمران؟

  • aghazade
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید بدون ازمون این رشته های تحصیلی رو دردانشگاه ازاد و غیر انتفاعی تحصیل کنید

 59. امیرمحمد لو
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام وقت بخیر
  من دیپلم دارم و می‌خوام تو رشته ی مکانیک خودرو به فنی و حرفه ثبت نام کنم میشه؟
  کلاس هایمان تئوری و عملی هست ؟
  و اینکه کلاس ما و دانش آموزان پایه های پایین یا بالا با هم هستند؟

  • bagheri
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

   با سلام دارای واحد های عملی و تئوری است

 60. مجتبی
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

  سلام وقتتون بخیر من ۲۰ سالمه و ترک تحصیلی هستم و چند سال سابقه کار در صعنت مبلمان دارم (رویه کوبی) میخاستم بدونم میشه در رشته فنی حرفه ای مرتبط با کارم تحصیل کنم؟ لطفا جواب بدید

  • ekhlasi
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای تجصیل در رشته های فنی حرفه ای اگر غیبت نداشته باشید میتوانید شرکت کنید

   • محمد
    ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶

    سلام وقت بخیر
    من الان کلاس یازدهم انسانی هستم و می خوام تغییر رشته بدم به فنی و حرفه ای کامپیوتر می خواستم بدونم شرایط تغییر رشته چطوری هست و باید چیکار کنم
    ممنون می شم پاسخ بدید

    • ekhlasi
     ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۰

     سلام وقت بخیر برای تغییر رشته فنی حرفه ای ابتدا از مدرسه اقدام و سپس به آموزش پرورش مراجعه فرمایید

 61. Alireza
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۳۴

  سلام خسته نباشید.
  من به رشته موسیقی الکترونیک علاقه دارم باید وارد کدوم زیر رشته بشم اصلا باید وارد فنی حرفه ای بشم یا کار و دانش !؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۳

   با سلام برای انتخاب رشته های فنی حرفه ای 1401 بهتر است گروه هنر رشته نوازندگی ساز ایرانی، نوازندگی ساز جهانی را بردارید

 62. Pariya Hoseini
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

  من به رشته ی عکاسی علاقه دارم و بیشتر برام مهمه که تخصصی و اصولی یاد بگیرم حالا با این خصوص فنی حرفه ای بهتره یا کاردانش؟

  • bagheri
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۴

   با سلام از طریق فنی حرفه ای وارد بشوند نسبتا بهتر است

 63. Pariya Hoseini
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام
  من برای رشته ی عکاسی یا عکاسی دیجیتال فنی حرفه ای باید برم یا کاردانش؟

  • bagheri
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵

   با سلام برای رشته عکماسی بهتر است از طریق فنی حرفه ای وارد شوید

 64. Mohammad
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

  من کلاس نهمی هستم و میخواهم به رشته مکانیک خودرو بروم آیا کار های عملی خودرو هم در این رشته یاد می‌دهند یا نه ؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

   با سلام وقت بخیر بله رشته شما دارای کارگاه های آموزشی میباشد

 65. رقیه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

  من علاقمند به نقاشی هستم. بنظرتون باید رشته فنی حرفه ای بردارم یا کارودانش؟؟
  و اینکه اگه میگین فنی حرفه‌ای همه تکنیک هارو یاد میدن؟
  عملیش کمه یا نه؟
  خیلی سردرگمم‌ نمیدونم باید چیکار کنم🤷‍♀️🤷‍♀️

  • fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر
   رشته گرافیک و نقاشی در هنرستان های فنی حرفه ای و نقاشی ایرانی در هنرستان های کاردانش برگزار میشود.
   که در هنرستان های فنی حرفه ای شما به صورت کلی با نقاشی و تکنیک های آشنا میشوید و در هنرستان کاردانش به صورت تخصصی با نقاشی ایرانی.

 66. علی
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

  من اتباع هستم با چه مدرکی میتوانم کنکور بدم و دانشگاه دولتی ثبت نام کنم

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵

   سلام اگر مدارک اتباع داشته باشید و قانونی هم باشه مشکلی ندارید

   • طلا
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

    سلام ایا رشته نقشه کشی ساختمان هزینه زیادی داره برای دوره دبیرستان؟

    • gholizadegan
     ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

     سلام تا حدودی لطفا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

    • hedayati
     ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

     سلام وقت بخیر
     گاها با توجه به یک سری شرایط رشته های فنی هزینه بر می باشند.

 67. Sogol
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۳

  سلام من میخوام خبرگذاری و خبرنگاری برم چه رشته ای باید بزنم

  • haghipor
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر
   رشته های روزنامه نگاری و خبر نگاری مربوط به شغل خبرنگاری هستند

 68. فاطمه
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

  من دوست دارم برم رشته فنی حرفه ای ولی نمیدونم به چه شاخه ای بروم

  • aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام
   برای مشاوره وراهنمایی وآشنایی با رشته های فنی برای انتخاب رشته با مرکز تماس بگیرید

 69. رایان
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

  من سال دهم ریاضی هستم، امکان تغییر رشته به فنی حرفه ای هست ؟ و ایا برای سال ۱۱ ،ایا تابستون باید درس های رشته جدید رو بخونم و امتحان بدم؟

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

   سلام بله امکان داره شما باید تابستان امسال ازمون دروس دهم رشته مد نظرتون رو بدید و نمره قبولی بگیرید

 70. علی
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

  سلام برای رشته روانشناسی دانشگاه ازاد بهتره یا دولتی برم؟

  • bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

   با سلام دانشگاه دولتی از نظر رنک مدرک از ازاد بهتر است

   • مهدیار اخمدی
    ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

    سلام
    من کلاس نهم هستم و به رشته تربیت بدنی علاقه دارم
    مراکزی که این رشته رو‌ اموزش میدهند معرفی میکنید ؟

    • bahraii
     ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

     سلام وقتتون بخیر برای پاسخ این سوال با کارشناسان مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 71. علی
  ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

  سلام برای اینکه مشاور بشم باید رشته روانشناسی بردارم ؟

  • mohammadi
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام وقت به خیر
   رشته روانشناسی در مقاطع مختلف ارائه می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 72. ...
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۹

  سلام وقت بخیر من پایه نهم هستم میخام برم بهداشت میخاستم بدونم میتونم از طریق بهداشت در دانشگاه پرستاری برم؟

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵

   سلام بایددهم بریدرشته تجربی

 73. Amir
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

  سلام وقت بخیر من نهم هستم و به رشته سخت افزار کامپیوتر یا نرم افزار بخوام برم حداقل معدل چند لازم هست؟
  بعد معدل برای رشته الکترونیک رو هم بگید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

   سلام معدل لازم برای ورود به هنرستان حداقل 12 میباشد

 74. سوگند
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای ورود به رشته مدیریت بازرگانی‌تون شاخه های آن در دانشگاه میتوانیم از کدام رشته هنرستان اقدام کنیم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام
   شما دیپلم نظام جدید باشید از هر رشته تحصیلی میتوانید وارد رشته تحصیلیتون شوید

 75. M
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

  سلام. فیلمبرداری و عکاسی بخواهیم بریم جز کدام رشته میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت به خیر
   رشته عکاسی در هنرستان و دانشگاه ارائه می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 76. محمد
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام برای ورود به رشته فنی حرفه ای_کامپیوتر
  چه درسایی ملاکه و حداقل معدل باید چند باشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت بخیر . دروس عمومی و درس ریاضی شما باید نمره بالا باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 77. علی
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۰

  سلام من میخوام برنامه نویس بشم با چه رشته ای رو برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقت بخیر
   برای برنامه نویسی رشته های مختلفی مانند ریاضی و کامپیوتر و … وجود دارد

 78. علی
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

  سلام
  من برای ثبت نام رشته نقشه کشی معماری رفتم هنرستان گفتن این رشته دیگه وجود نداره و الان فقط توی کاردانش هست و توی فنی ما فقط رشته راه و ساختمان داریم
  اما الان توی لیست رشته نقشه کشی رو دیدم.
  چطور شده؟ اون شخص به من اشتباه گفته یا این لیست اشتباهه؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام
   جزو رشته های فنی حرفه ای میباشد احتمال زیاد اون مدرسه این رشته تحصیلی رو نداشته

 79. فرزانه
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام. رشته ایمنی یا hse ندارین چرا؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام وقت بخیر این رشته برای مقطع کارشناسی ارائه میشود

 80. ابوالفضل
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۹

  سلام و خسته نباشید من شغل آینده خودم رو پیدا کردم اما میخوام کنارش درس هم بخونم به نظر شما چه رشته ای انتخاب کنم که تو زندگی هم بدرد ام بخوره ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

   انتخاب رشته نیاز به اشنایی و کاربرد و هدف در باره رشته و خودتان دارد با موسه تماس بگیرید

 81. محمد
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

  میخواستم بدونم صنعت جز رشته انسانی است یا فنی حرفه ای و چه مدارکی نیاز دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام فنی حرفه ایی

 82. بانو
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

  سلام خسته نباشید بنده 34 سن دارم و بعد از پیش دانشگاهی ادامه ندادم.الان میخوام ی مدرکی بگیرم با توجه ب علاقه مندیم.میشه راهنمایی بفرمایید باید ابتدا چکار کنم و هزینه ها به چه صورت هست؟باید کنکور شرکت کنم؟ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام . برای دریافت مشاوره و راهنمایی کامل با شماره 9099075307 تماس بگیرید

 83. شایان
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

  سلام . یه سوال داشتم اگر بخوام رشته کامپیوتر فنی حرفه ای برم و در آینده مدرک شو بگیرم احتمال کسب و در آمد و بازار کارش بالاست و راحت تر وارد بازار کار میشویم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام
   طبیعتا هرچقد رزومه ی قوی تری داشته باشین برای ورود به بازار آماده ترین و شانس پیدا کردن شغلتون بیشتر میشه

 84. ریحانه
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

  سلام خسته نباشید.ببخشید رشته‌ی کامپیوتر برای فنی حرفه‌ای زیرشاخه‌ی گروه خدمات زدین ولی بعضی از نظرات رو خوندم گفته بودین زیرشاخه صنعته.میشه بگین دقیقا رشته‌ی کامپیوتر زیر شاخه صنعته یا خدمات؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام
   رشته ی کامپیوتر جزو شغل های خدماتی میباشد

 85. رضا
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام در لیست فنی و حرفه ای رشته تاسیسات نبود؟در ضمن من میخوام برم نصب و تعمیرات پکیج باید چه رشته ای رو انتخاب کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت بخیر
   رشته تعمیرات پکیج زیر مجموعه رشته های کار و دانش محسوب می شود.

 86. محمد
  ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

  سلام وقت بخیر
  ایا کسی که میخواد ادامه تحصیل بده این موضوع به خانواده هم مربوط است مثلا خانواده اجازه نده

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

   با سلام.خیر خانواده نمیتواند منعی ایجاد کند.

 87. محمد
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام رشته سرامیک سازی می خواستم انتخاب کنم . میتونین راهنماییم کنین

  • Mahsa
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

   شبکه و نرم افزار شامل چه چیزایی میشه؟!
   برنامه نویسی هم جزوش هست یا نه فقط یادگیری کامپیوتر هس؟!

 88. Mohamad
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۹

  لطفا هر چه زودتر راهنمایی کنید ممنون

 89. Mohamad
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۲

  سلام . یه سوال داشتم اگر بخوام رشته کامپیوتر فنی حرفه ای برم و در آینده مدرک شو بگیرم احتمال کسب و در آمد و بازار کارش بالاست و راحت تر وارد بازار کار میشویم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت بخیر
   بله اینده کاری خوبی دارد ولی بستگی به شرایط و سطح شما دارد برای بررسی وضعیت با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 90. Mohamad
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام . یه سوال داشتم اگر بخوام رشته کامپیوتر فنی حرفه ای برم و در آینده مدرک شو بگیرم احتمال کسب و در آمد و بازار کارش بالاست و راحت تر وارد بازار کار میشویم یا خیر؟

 91. Mohamad
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۴

  سلام . یه سوال داشتم . اگر بخوام رشته کامپیوتر فنی حرفه ای بروم و در آینده مدرکش را بگیرم ، احتمال کسب و در آمد و بازار کارش بالاست و راحت تر وارد بازار کار شویم یا خیر?

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

   سلام وقت به خیر
   رشته های فنی حرفه ای رشته های مهارتی هستند و جایگاه شغلی و در آمد شما بستگی به مهارت شما در این زمینه دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 92. علی
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام اتباع با چه نوع مدرکی میتوانند کنکور بدهند و رشته روانشناسی میشه بدون کنکور در دانشگاه تحصیل کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقت به خیر
   رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه های آزاد ،غیرانتفاعی و پیام نور ارائه می شود.با داشتن مدرک دیپلم نظام جدید تمامی رشته های متوانید وارد این رشته شوید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

   • Mahsa
    ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

    شبکه و نرم افزار شامل چه چیزایی میشه؟!
    برنامه نویسی هم جزوش هست یا نه فقط یادگیری کامپیوتر هس؟!

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

     سلام وقت بخیر
     بله شامل یادگیری برنامه نویسی هم میشود

 93. کاربر
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام من دانش آموز پایه نهم هستم برای ورود به رشته کامپیوتر باید چه رشته ای رو انتخاب کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام . شما باید رشته نرم افزار را انتخاب کنید و در هنرستان تحصیل کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام . شما باید رشته نرم افزار در هنرستان را انتخاب کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام یافنی حرفه ای یاریاضی

 94. علی
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

  سلام کارشناس خوب هستین . یک سوال داشتم . من مدرسه استثنایی پایه ۹ درس می‌خوانم . میتوانم واسه ورود به دهم هنرستان ثبت نام کنم یا نه لطفا سوالمو جواب بدهین ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام بله پاسخگوییم

 95. ابوالفضل ذکایی
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵

  سلام رشته فنی حرفه ای در کدام زیر شاخه درس بخوانم تا بتوانم وارد ارتش شوم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت به خیر
   دانشگاه های افسری از بین دیپلمه های رشته های نظری پذیرش دارند.
   برای مشاوره میتوانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 96. فاطمه جاوید
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام.من پسر 15 ساله دارم و دوست دارم .برای کلاس دهم به رشته ارایشگری علاقه داره اما اصلا نیست.بقیه رشته هار را هم دوست نداره. چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر
   نیازه که رشته های نزدیک به این مورد رو در دانشگاه تحصیل کنید به عنوان مثال دانشگاه علمی کاربردی رشته اصلاح و پیرایش مو

 97. علی
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام رشته علوم تربیتی همان معلم ورزش است یا نه و
  برای این رشته باید چند سال دانشگاه تحصیل کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام
   خیر این دو رشته باهم تفاوت دارند میتوان در مقطع کارشناسی که 4سال زمان میبرد ممکن علوم ورزشی در مقطع کاردانی هم باشد که 2سال زمان میبرد

 98. امیر
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

  سلام و عرض و ادب میگن میشه از طریق فنی و حرفه ای مهندس برق قدرت شد درسته؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳

   با سلام
   برای مهندسی برق باید رفت رشته ریاضی فیزیک و از رشته فنی باید الکترونیک بخونید و در مقطع ارشد و دکتری گرایش مهندسی رو انتخاب کنید

   • مهرانا
    ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۴

    سلام وقت بخیر ببخشید میخواستم بدونم رشته معماری در رشته های زمینه صنعت فنی حرفه ای هست؟

    • کارشناس ارشد
     ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

     سلام بله رشته معماری جزو فنی حرفه ای است

 99. علی
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام
  تلفن همراه ضرری به درس خواندن نمیزنه

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   با سلام.اگر بین درس خواندن و استفاده از تلفن همراه تعادل ایجاد کنید مشکلی ندارد.

 100. علی
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام
  منظورم این بود که با تلفن همراه بازی کنم از درسم عقب نمیمونم

 101. ناشناس
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

  سلام
  ببخشید برای قبول شدن در کنکور گوشی همراه و بازی ها مثلا به درس خواندن مشکلی ایجاد نمیکنه مثلا درس خواندن فراموش کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   با سلام.باید در درس خواندن و استفاده از تلفن همراه تعادل ایجاد کنید.

 102. ناشناس
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  سلام وقت بخیر
  رشته حقوق با رشته وکالت هر دو یکی هستند یعنی وکیل
  هست یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام . رشته حقوق و فقه و مبانی حقوق بعنوان رشته های دانشگاهی شناخته می شوند و وکالت عنوان شغلی این رشته ها محسوب می شود

 103. ناشناس
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

  سلام برای کنکور کد اتباع از کجا میتوانم بگیرم

 104. حسین
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام برای رشته انسانی باید دروس تخصصی را خواند یا دروس عمومی
  ویک سوال دیگه برای رشته روانشناسی نیازی به کنکور است یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام . بله باید دروس تخصصی را مطالعه کنید . رشته روانشناسی بستگی به معدل شما دارد

  • مهدی
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۵

   سلام
   من درس ریاضیم ۱۷هست حدودا علومم هم همیشه۲۰به نظرتون تو رشته تجربی اولویت الف میتونم کسب کنم سهمیه منطقه۱هستم

   • کارشناس ارشد
    ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۱

    کسب نمره حداقل 14 در درس علوم تجربی و کسب نمره حداقل 13 در درس ریاضی
    نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
    مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد برای قبولی در رشته مورد نظر معدل 35 درصد از قیولی را دارا هست

 105. حسین
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام ببخشید از تحصیل رایگان محروم هستند یعنی چی چطوری هست میشه توضیح بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

   با سلاک.لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

 106. مری
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۲

  سلام من میخوام رشته نقشه کشی وردم باید معدلم چند باشع

 107. مری
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۱

  سلام من کلاس نهم هستم میخوام رشته نقشه کشی وردارم اما معدل کلاس هفتم هشتمم کم بوده میتونم رشته نقشه کشی و دارم یانع

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره دقیق در خصوص انتخاب رشته و بررسی رشته های فنی حرفه ای با شماره 9099075307 تماس بگیرید .

 108. علی
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۴

  سلام کد اتباع را از کجا میتوانم دریافت کنم و برای کنکور رشته انسانی باید دروس تخصصی را مطالعه کنم یا دروس عمومی

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

   با سلام.کد اتباع را میتوانید از سایت سازمان سنجش دریافت کنید.

 109. علی
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰

  سلام
  اتباع میتوانند دانشگاه دولتی ثبت نام کنند و اتباع برای اینکه کنکور بدهند باید کارت ملی را به پاسپورت تبدیل کنند.

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰

   سلام وقت به خیر
   اتباع میتوانند وارد دانشگاه های دولتی شوند اما از تحصیل رایگان محروم هستند.

 110. علی
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام
  اتباع میتوانند دانشگاه دولتی ثبت نام کنند و اتباع برای اینکه کنکور بدهند باید کارت ملی را به پاسپورت تبدیل کنند

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام
   بله میتوانند
   باید کد اتباع داشته باشن

 111. ناشناس
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام ببخشید یک سوال داشتم می خواستم بدونم بازار کار رشته کامپیوتر فنی و حرفه ای چطوره مثلاً اگر لیسانس یا فوق لیسانس داشته باشی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام . بازار کار رشته کامپیوتر وسعت زیادی دارد و بستگی به شاخه فعالیت شما دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 112. Sepideh
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۴

  ببخشید رشته عکاسی در کدوم از زیر شاخه های فنی حرفه ای هستش؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷

   سلام رشته عکاسی در گروه هنر رشته های فنی و حرفه ای میباشد

 113. Sepideh
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام خسته نباشید من کلاس نهم هستم میخام رشته کامپیوتر انتخاب کنم میخاستم ببینم رشته کامپیوتر توی کدوم از زیر شاخه های رشته فنی حرفه ای هستش

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۸

   سلام رشته های کامپیوتر در گروه صنعت رشته های فنی حرفه ای میباشد

 114. ناشناس
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام من می خوام برم تو کار کامپیوتر می خواستم بدونم باید کدوم رو انتخاب کنم؟
  منظورم اینه که کدوم رشته رو باید انتخاب کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام . میتوانید رشته های فنی و حرفه ای کامپیوتر را انتخاب کنید

 115. Lili
  ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام
  کامپیوتر کدوم بخش فنی حرفه ای و کاردانش میشه؟
  خدمات یا صنعت؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸

   سلام . رشته کامپیوتر در دوران دبیرستان در پودمان صنعت قرار میگیرد

 116. Mahdi
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۵

  سلام
  من نمره ریاضی ۱۰ علوم۱۶ و ۱۸ هم کارو فناوری هنرم ۲۰
  میخاستم بگم میتونم برم تربیت بدنی؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

   معدل کل دروس (ریاضی . کار و فناوری.) باضریب حداقل 12 و متقییر های دیگری در این قبولی تاثیر دارند

 117. پارمیس
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

  سلام وقت بخیر من نهم هستم . نمره ریاضی و علومم در حد متوسط است . ۱۶ حدودا. میخوام برم گرافیک بنظر شما بهتره اول توی اولویت هام کدوم رو قرار بدم ؟ فناوری و هنر هم ۲۰ هست

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقت بخیر بستگی به استعداد و علاقه خودتان دارد برای استعداد سنجی تماس بگیرید

   • m
    ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

    سلام خسته نباشین
    یه سوال داشتم
    کامپیوتر در فنی حرفه ای و کاردانش،بخش خدمات میشه یا صنعت!؟

    • کارشناس ارشد
     ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۱

     سلام وقت بخیر در گروه صنعت فنی حرفه ای قرار دارد

 118. محسن
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام من کلاس نهم هستم و می خوام رشته فنی حرفه ای بخش تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی را انتخاب کنم چه شاخه ای از فنی حرفه ای را باید انتخاب کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر اول باید هدایت تحصیلی شما فنی حرفه ای در الویت باشد و این رشته در شهر شما باشد

 119. میلاد
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۲

  سلام من سال نهمی هستم میخوام فنی حرفه ای بردهرم و در آینده ساخت و تولید بخونم چطور میتونم این کارو انجامش بدم. راهنماییم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام وقت بخیر
   برای خوندن رشته های فنی باید دروس مرتبط به این رشته نمراتش بالا باشه

 120. ابوالفضل کریمی
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۸

  سلام وقت بخیر
  من به رشته ی برق علاقه زیادی دارم به نظر شما از کدام رشته وارد بشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۴

   برای گرفتن 40 درصد سوابق تحصیلی 1401 و 60 درصد در 1402 دیپلم ریاضی داشته باشید بهتر است

 121. علیرضا
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹

  ببخشید از رشته گیاهان دارویی میتوان به رشته طب سنتی رفت یعنی میتونم تو دانشگاه رشته طب رو بر دارم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام وقت بخیر برای طب سنتی باید پزشکی خوانده باشید یا در مراکز معتبر مدرک بگیرید

 122. علی
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴

  سلام من میخوام انتخاب رشته کنم پایه نهم فنی حرفه‌ای در زمینه صنعت شبکه نرم افزار و رایانه
  می تونی دانشگاه IT بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   بله.امکان ان وجود دارد.جهت کسب اطلاعات در خصوص دوره ها و دانشگاه های موجود تماس بگیرید.

   • مهدی
    ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۲

    سلام من دانش اموز نهم هستم درس ریاضیم حدودا۱۷ودرس علوم۲۰هست معدلم هم همیشه بالای ۱۹هست تجربی میتونم اولویت الف کسب کنم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۱

     کسب نمره حداقل 14 در درس علوم تجربی و کسب نمره حداقل 13 در درس ریاضی
     نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
     مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد برای قبولی در رشته مورد نظر معدل 35 درصد از قیولی را دارا هست

 123. سروش
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۵

  سلام من سال نهم هستم میخوام برق بخونم
  بنظر شما رشته فنی رو انتخاب کنم یا ریاضی فیزیک و فرقشون چیه هرکدوم چ مزایا و معایبی دارن

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶

   با سلام.با توجه به شرایط و علاقه شما باید اظهار نظر کرد.جهت کسب اطلاعات در خصوص این رشته ها و اینده ان ها تماس بگیرید.

 124. امیرعلی
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۰

  سلام خسته نباشید من دانش اموز سال نهم هستم و میخواستم بدونم از رشته فنی حرفه ای کامپیوتر میشه رفت IT و اینکه شانس قبول شدن تو دانشگاه های خوب رو از دست نمیدم؟ رشته کامپیوتر توی کدوم یک از شاخه های فنی حرفه ای هستش؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام وقت بخیر کامپیوتر جزو رشته های صنعت هستش و اینکه از طریق رشته ریاضی دانشگاههای بهتری پذیرش میشید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 125. حسین
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۸

  سلام بعد اینکه دانشگاه تمام شد مدرک گرفتم باز هم باید درس مطالعه کنم یا نیازی نیست میتونم کارم شروع کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای ورود به بازار کار بعد از فارغ التحصیلی بستگی به میزان این دارد که چقدر دانش کافی لازم و یا مدارک اموزشی در مراکز خصوصی شما گذرانده باشید تا را ورود به بازار کار راحت تر باشید و برای ورود به بازار کار و شناخت مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود میتوانید با مشاورین مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 126. ناشناس
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲

  با سلام من سال نهم مدرسه استثنایی هستم میخواستم بپرسم مدرک تحصیلی استثنایی چطوریی است. مثل شاخه فنی حرفه ای است یا فرد داره . بعد راه به دانشگاه داره یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   بله.محدودیتی برای ورود به دانشگاه وجود ندارد.

 127. حسین
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام من دهم تجربی هستم و قصد دارم تغییر رشته به کامپیوتر بدم میشه راهنماییم کنید چطوری

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام . باید دروس تخصصی رشته کامپیوتر را آزمون دهید . برای انجام فرایند های تغییر رشته مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

  • ابوالفضل
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام من دانش آموز پایه نهم هستم و میخوام رشته فنی حرفه ای تعمیرات کامپیوتر رو بردارم و نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر را یاد بگیرم و بتوانم تعمیرات هم کنیم میخوام من رو از این باره راهنمایی کنید و بگید از نهم می توانم به دانشگاه فنی حرفه ای برم به دلیل رشته انتخابی

   • کارشناس ارشد
    ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۳

    برای ورود به دانشگاه فنی حرفه نیاز به دیپلم دارید و نوع دیپلم مهم است

 128. حسین
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱

  سلام بعد اینکه دانشگاه قبول شدم باید باز هم درس مطالعه کنم مثلا مثل قبل کنکور گه باید درس بخوانم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۰

   سلام وقت بخیر بله خب باید مطالعه داشته باشین تا معدل بالا و نمرات خوب بگیرین

 129. حسین
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

  سلام وقت بخیر
  برای رشته انسانی بعد دانشگاه باید باز هم درس بخوانم
  یا نیازی نیست

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید

 130. محمد مهدی
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام من کلاس نهم هستم و یه مشکلیرکه دارم من به دو تا رشته علاقه دارم یکیش کامپیوتر یکیش هم مکانیک منظور از مکانیک درست کردن وسایل و تعمیر و برای این رشته چه درس هایی مهم هستن و میشه هر دوتا رشته رو داشته باشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   امکان تحصیل همزمان در دو رشته وجود ندارد.جهت اطلاع از ماهیت و اینده این دو رشته با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 131. کینگ
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۳

  سلام دیپلم تجربی دارم اگا بخوام طراحی لباس بخونم باید کنکور هنر بدم؟مدرک فنی حرفه‌ای باید داشته باشم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام وقت بخیر بله باید کنکور هنر بدین نیاز به مدرک فنی نیست

 132. کینگ
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۶

  من دیپلم تجربی دارم اگه بخوام طراحی لباس بخونم چکار کنم باید مدرک فنی حرفه‌ای داشته باشم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت بخیر حتما نیاز نیست دیپلم فنی داشته باشین

 133. Ab
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۴

  سلام وقت بخیر من دانش آموزش سال دوازدهم انسانی هستم میخواستم بدونم میشه از رشته انسانی توی دانشگاه به رشته فنی حرفه ای در زمینه تعمیرات موبایل برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت به خیر
   رشته های فنی حرفه ای برای پذیرش در دانشگاه طبق دفترچه منتشر شده از طریق سازمان سنجش قابل بررسی است.دوره های تعمیرات موبایل علاوه بر آن در جهاد دانشگاهی برگزار می شود.
   برای مشاوره بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 134. محمد حسین
  ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۱

  سلام من دانش آموز نهم هستم برای اینکه بخوام رشته ی فنی حرفه ای رو انتخاب کنم باید حداقل معدل چند باشه

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام وقت بخیر
   مجموع نمرات در رشته تحصیلی درس های مرتبط حداقل 120 و معدل نباید پایین تر از 12 باشد

 135. اتنا
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۵

  من به ارایشگری علاقه دارم باید چی انتخاب کنن؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام
   از طریق سازمان فنی و حرفه ای اقدام به دریافت مدرک آرایشگری کنید

 136. محمد
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام من دانش آموز پایه نهم هستیم برای رفتن به جوشکاری باید در کدام یک از رشته های فنی برم

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام
   رشته ی جوشکاری شاخه کارودانش

 137. امید
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۱

  سلام،من نهم هستم،دوست دارم تو کار موبایل وتعمیرات سخت افزارونرم افزار موبایل باشم،چه رشته ای باید انتخاب کنم

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام . سخت افزار کامپیوتر

 138. Aps
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام و عرض خسته نباشید من کلاس نهم هستم به کامپیوتر و نرم افزار علاقه دارم می خواستم بدونم از طریق فنی حرفه ای می تونم به برنامه نویسی و مهندسی نرم‌افزار دست پیدا کنم؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۱

   سلام بله

 139. امیر
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام ببخشید سوال داشتم کامپیوتر برنامه نویسی میتونم از طریق فنی حرفه ای برم؟ و آیا برنامه نویسی عربی یا دینی داره ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۴

   سلام شمابه مشاوره وبرنامه ریزی احتیاج داریدتماس بگیریدراهنماییتون میکنند

 140. ناشناس
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام کارشناس ارشد خوبین . رشته تربیت بدنی هنرستان ریاضی دارد؟ و یک سوال داشتم واسه آتش نشانی چه رشته ای خوب است ؟ ممنون میشم دقیق مطلب تونو بگین تشکر.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۸

   سلام .. ریاضی دارد . بهترین رشته برای آتش نشانی تزبیت بدنی است

 141. ناشناس
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۶

  سلام خسته نباشی آیا تربیت بدنی هنرستان ریاضی دارد ؟ پایه دهم و یازدهم و دوازدهم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۶

   سلام . فقط سال دهم

 142. ناشناس
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

  با سلام خسته نباشین میخواستم بگم رشته تربیت بدنی سخت است یا حسابداری کدوم آسون است و تربیت بدنی ریاضی داره لطفا به این سوالم باسخ بدهین

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام وقت بخیر رشته حسابداری دروس محاسباتی بیشتری نسبت به تربیت بدنی داره برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 143. I
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

  سلام آیا رشته تربیت بدنی بعد از دیپلم میتونم دانشگاه رشته حقوق برم لطفا این سوالم پاسخ بدهین

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۰

   سلام
   وقت بخیر
   باید کنکور انسانی شرکت کنین

 144. N
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۶

  سلام وقتتون بخیر من دختر کلاس نهمی هستم به نقشه کشی علاقه دارم
  میخوام بدونم برام مناسبه این کار یانه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام
   برای اطلاع از بازار کار این رشته تماس بگیرید

 145. bahare.sx
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام من پایه نهم هستم میخوام رسته دوم دبیرستانمو سینما بردارم
  رشته سینما فنی حرفه ای محسوب میشه؟
  این رشته فقط در هنرستان های هنر های زیبا تدریس میشه؟
  رشته سینما برای دوره دوم دبیرستان در قم هم تدریس میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۲

   سلام .بله

 146. bahare.sx
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

  چرا نظر من داخل نظرات نیست؟
  من دیروز سوال پرسیدم راجب رشته سینما
  من کلاس نهم هستم
  رشته دوم دبیرستانمو میخوام سینما بردارم
  سینما فنی حرفه ای محسوب میشه؟
  فقط توی هنرستان های هنر های زیبا این رشته تدریس میشه؟
  توی استان قم هم این رشته تدریس میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۷

   سلام . از آموزش و پرورش استعلام بگیرید

 147. سلیم
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۳

  سلام وقت بخیر من کلاس نهم هستم میخاستم بدونم رشته انسانی مدیریت خوبه آینده داره؟ از طرفی به مهندسی علاقه دارم ولی ریاضی سخته؟ عمران فقط تو ریاضی؟ 🥺🥺🥺

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام وقت بخیر هر دو اینده دار هستن اما باید دید که علاقه و استعداد شما به کدوم بیشتره برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 148. سلیم
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰

  سلام وقت بخیر من کلاس نهم هستم میخاستم بدونم رشته انسانی مدیریت خوبه آینده داره؟ یا ریاصی و فیزیک آخه به مهندسی علاقه دارم ولی ریاضی سخته؟🥺🥺🥺

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   شرایط انتخاب رشته شما بعد از مشخص شدن نمرات نهایی نهم مشخص میشود .
   برای دریافت مشاوره دقیق انتخاب رشته با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 149. bahare.sx
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲

  سلام
  میشه برای نهم به دهم رشته سینما برداشت؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸

   سلام فعلا که این رشته اضافه نشده ولی احتمالا چند رشته اضافه شود

 150. bahare.sx
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام
  من پایه نهم هستم و میخوام سه سال دوره دوم دبیرستانمو سینما بخونم.
  سه تا سوال داشتم.
  سینما رشته فنی حرفه ای محسوب میشه؟
  سینما در هنرستان ها هنر های زیبا تدریس میشه؟
  این رشته در استان قم نیز تدریس میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹

   سلام بله

 151. M
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام من رشته انسانی هستم میخواستم بدونم برای حسابداری همین رشته رو ادامه بدم بهتره یا تغییر رشته بدم به فنی

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۱

   سلام . همین رشته رو ادامه بدید

 152. M
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام من دانش آموز رشته انسانی هستم میخواستم بدونم برای رفتن به حسابداری همین رشته ی انسانی رو بخونم بهتره یا تغییر رشته بدم به فنی و حرفه ای

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۵

   سلام همین انسانی

 153. ناشناس
  ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۶

  سلام خسته نباشید رشته حقوق هم فنی حرفه ای دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام .خیر

   • فاطمه
    ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸

    سلام سال 92ترک تحصیل کردم اول دبیرستان فقط عمومی خوندم متاسفانه نمره ادبیات و زبان فارسی به ۱۴نرسید تغییر رشته بدم رشته کاردانش بودم کامیپوتر تغییر انسانی چه کنم دوباره از اول بخونم دروس عمومی رو لطفاً راهنمایی کنید

    • کارشناس ارشد
     ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

     به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۹

   سلام خیربرای انسانیه

 154. عرفان
  ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۶

  سلام من در پایه نهم هستم و میخوام به رشته تربیت بدنی بروم از طریق هنرستان فنی و حرفه ای . میتونید اطلاعات بیشتری در مورد رشته تربیت بدنی بدهید . ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت بخیر برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 155. n
  ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۴

  سلام وقت بخیر من دانش اموز دختر دهمی هستم رشتم تجربیه ولی اصلا ازش راضی نیستم و دوس دارم زود تر از این رشته خارج بشم میخواستم بدونم امکانش هست که بعد از امتحانات ترم اول بتونم به یه رشته ی دیگه برم یا باید امسال کامل تموم شه🥺؟ و اینکه من به رشته معماری نقشه کشی علاقه شدیدی دارم از همون اولش انتخاب تجربی اشتباه بود میشه لطفا به دو سوالم جواب بدین و راهنماییم کنید بد جور کلافه ام

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۵

   با سلام درخواست خود را از آموزش و پرورش ثبت کنید

 156. ناشناس
  ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۷

  با سلام من در مدارس استثنایی درس میخوام پایه نهم هستم هوشم هم خوبه فقط لکنت زبون دارم میتوانم شاخه فنی حرفه ای رشته تربیت بدنی ثبت نام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶

   سلام وقت بخیر اگر شرایطتون مورد قبول باشه بله میتونین

 157. علی
  ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۸

  سلام ببخشید من اتباع هستم برای کنکور کد اتباع از کجا بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام وقت بخیر برای بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 158. ایمان
  ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۰

  سلام من در مدرسه آمورش پرورش استثنایی درس می‌خوانم مشکلی خاصی ندارم لکنت زبون دارم همین در پایه نهم هستم علاقه به شاخه فنی رشته تربیت بدنی . شرایطش است من برم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید بررسی دقیق شود . میتوانید با مشاوران مرکز ما تماس بگیرید .

 159. ایمان
  ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام من در مدرسه استثنایی درس میخونم هوشم هم خوبه خیلی علاقه به شاخه فنی حرفه ای دارم میتوانم ثبت کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقت بخیر
   نیازه که اطلاعات تحصیلی بیشتری در مورد خودتون بدید دوست عزیز برای مشاوره بهتر با مجموعه ایران تحصیل تمایس بگیرید

 160. مبين
  ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

  سلام . من كلاس نهم هستم و علاقه به رشته داروسازي دارم . ميخواستم سوال كنم آيا بغير از رشته تجربي رشته ديگري در مقطع دهم براي خواندن داروسازي هست. ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت به خیر
   رشته داروسازی یکی از رشته های دکتری حرفه ای است و تنها راه ورود به این رشته شرکت در کنکور سراسری تجربی است.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 161. سیامند
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰

  سلام من نهم هستم آیا در نهم به دهم می توانم رشته نرم افزار کامپیوتر را بخوانم

  • کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲

   سلام وقت بخیر بله باید تو اولویتتون باشه

 162. ناشناس
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام
  خسته نباشید
  من دانش آموز پایه نهم هستم و علاقه ی زیادی به شغل لمس جادویی دارم از کدام رشته باید وارد این شغل بشوم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت بخیر میتونین دوره ازاد ببینین اما رشته ای که بخواد مرتبط باشه مکانیک

 163. امیر ساداتس
  ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۹

  من سال 11 تجربی هستم میتونم 12 رو هنر بخونم؟ یا همین 11 رو هنر بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام وقت بخیر
   شما برای پایه یازدهم که نمیتونید اما برای پایه دوازدهم میتونید با اموزش و پرورش صحبت کنید برای تغییر رشته

 164. محدثه رضایی
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام وقتتون بخیر ، من سال دهم تجربی هستم و میخواهم به رشته کامپیوتر فنی حرفه ای تغییر رشته بدم سوالی که برای من پیش آمده این است که من آیا مجاز به تغییر رشته در این ماه از سال تحصیلی 1400 می‌باشم و اینکه رشته برنامه نویسی در چه گروهی قرار دارد

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت به خیر
   تغییر رشته به رشته های فنی حرفه ای در نیمه اول سال دهم امکان پذیر است.برای اقدام به تغییر رشته با مدرسه محل تحصیل و آموزش و پرورش در ارتباط باشید.

 165. کیارش
  ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۹

  سلام من دانش آموز پایه نهم هستم میخواستم بپرسم اینکه عمران توی فنی هم هست یا فقط از طریق ریاضی باید ادامه داد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام وقت بخیر برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 166. علی
  ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام وقت بخیر من اتباع هستم و کارت ملی و شناسنامه ندارم با شناسنامه کشورم ببرم میتوانم در کنکور شرکت کنم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت بخیر به شما کد اتباع داده اند ان جای گزین کد ملی است

 167. ایمان
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

  سلام من رشته ی الکترونیم ودر سال دوازدهم هستم ایا می تونم در دانشگاه الکترونیک دریایی رو انتخاب کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۱

   سلام.بله

 168. یاسمین
  ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۸

  سلام من رشته ی ریاضی خوندم الانم ارشد مکانیک دارم علاقه دارم به طراحی دوخت من میتونم کنکور فنی بدم برم دانشگاه فنی و طراحی دوخت بخونم یا قبلش باید از موسسه ها دیپلم فنی حرفه ی طراحی دوخت رو بگیرم بعد برم دانشگاه ؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت بخیر باید دپلم فنی حرفه ای بگیرین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 169. هانیه فتحعلی
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام و عرض ادب
  من نهم هستم و میخوام برم رشته فنی حرفه ای…بنظرتون خوبه ۳ سال دبیرستانو فنی بخونم و رشته دانشگاهیمو آهنگ سازی برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام و وقت بخیر رشته های فنی حرفه ای برای خواندن اهنگ سازی مرتبط نیست. برای موسیقی باید رشته هنر بخوانید

 170. حسین
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۲

  سلام خسته نباشید. من دانش آموز کلاس نهم هستم و می‌خواهم رشته فنی و حرفه ای را بردارم آیا میشه بعد از گرفتن کنکور در فنی حرفه ای وارد سپاه یا ارتش شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام وقت به خیر
   رشته های فنی حرفه ای برای ثبت نام دانشگاه های افسری محدودیت دارند اما برای استخدامی بستگی به فراخوان ها و اطلاعیه های منتشر شده دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 171. hossin
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام من تا کلاس هفتم خواندم بعد دوسال ترک تحصیل کردم بعد من الان میخام برم فنی حرفه‌ای حتما باید کلاس هشتم و نهم را باید بخوانم تا برم فنی حرفه‌ای یا نه میتونم برم فنی حرفه‌ای

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام وقت به خیر
   برای ادامه تحصیل در رشته های فنی حرفه ای باید کلاس هشتم و نهم را بگذرانید و بعد از آن برای مقطع دبیرستان دوره دوم و رشته های فنی حرفه ای اقدام نمایید.
   برای اطلاع از مدارس بزرگسالان با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 172. علی دامن افشان
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۵

  سلام من ترک تحصیل کردم پنج سال پیش تو سوم نظری رشتمم حسابداری بود خدمت سربازی هم نرفتم من الان میتونم به فنی حرفخ ایی بیام و رشته انتخاب کنم ایا میشه یا نه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت بخیر شما الان مشمول سربازی هستید و غیبت داریدبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 173. علی دامن افشان
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۴

  سلام من ترک تحصیل کردم پنج سال پیش تو سوم نظری رشتمم حسابداری بود خدمت سربازی هم نرفتم من الان میتونم به فنی حرفخ ایی بیام و رشته انتخاب کنم ایا میشه یا نه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقت بخیر چون مشمول سربازی هستید و غیبت دارید خبر نمیشودبرای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 174. امیر
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام من معدلم 12.13هست کلاس نهم هستم میخوام برم بازیگری و کارگردانی باید رشته سینما رو بزنم

  • کارشناس ارشد
   ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

   سلام وقت بخیر
   اگر برای تحصیل در هنرستان سوال میکنید بعله میشه اما برای تخصیل در دانشگاه شرایط متفاوت و باید ببرسی شودبرای بررسی بیشتر شرایط با مشاورین ما تماس بگیرید

 175. Amir
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

  سلام من امسال نهمم میخوام مکانیک خودرو برم همین فنی حرفه ای رو باید بردارم دیگ؟؟؟
  بعد رشته مکانیک خودرو اینده خوبی داره؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶

   سلام وقتتون بخیر جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 176. سینا
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۷

  (تربیت معلم)

 177. سینا
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۳

  سلام من تو رشته شبکه و نرم افزار رایانه هستم
  میخواستم بدونم تو این می توان دبیری کامپیوتر یا تربیت بدنی قبول شد ؟!!؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

   سلام وقت بخیر اگر مدرک لیسانس داشته باشید امکان ثبت نام وجود دارد. لطفا برای اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز تماس بگیرید

 178. ج ح
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

  سلام
  ببخشید من پایه نهم هستم و میخوام برم به رشته ی طب سنتی.
  چجوری میتونم وارد این رشته بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱

   سلام وقت بخیر برای تحصیل در رشته طب سنتی در دانشگاه علمی کاربردی امکان پذیر است. لطفا برای اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز تماس بگیرید

 179. N
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

  ببخشید سلام، من برای رشته فنی حرفه ای میخوام ببینم که درشاخه هنر قسمت گرافیک و سینما ریاضی وجود داره؟ مثلا مثل سالهای قبل، هفتم، هشتم ونهم اینجور ریاضیات..؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت بخیر رشته های فنی حرفه ای ریاضیات دارند ولی سبکتر هستش نسبت به رشته های نظری

 180. M
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

  سلام ..من اگه برم رشته ی فنی حرفه ای میتونم با گرفتن دیپلم برای کار اموزی مهمانداری هواپیما برم..یا فقط باید از طریق هوافضا برم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام وقت بخیر از طریق رشته های فنی حرفه ای می توانید به مهمانداری ورود کنید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

 181. محمد
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۹

  سلام ببخشید من مدارک و کارت ملی ندارم ولی پدرم دارند میتونم از طریق مدارک پدرم کنکور بدم و وارد دانشگاه بشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام .خیر

 182. Ali
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵

  سلام من کلاس نهم هستم میخوام برم قسمت مکانیکی خودرو از چه قسمتی برم راحت تره وه چه نمره ای میخواد با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقتتون بخیر جهت مشاوره با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 183. hossein
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  سلام من الان پایه یازدهم تجربی هستم میخواستم بدونم اگه از پایه دوازده تغییر رشته بدم و وارد رشته فنی و حرفه ای بشم ممکنه در اولین سال کنکور قبول بشم یا باید یک سال پشت کنکور بمونم و اینکه برای گروه خدمات چه رشته های است و در چه دروس باید خوب باشم

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در تغییر رشته ندارید منتهی باید دروس تخصصی فنی را پاس کنید جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 184. محمودی
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۶

  در شهرستان مراغه چه رشته هایی برای فنی حرفه ای دختران وجود دارد. نهم هستم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام . از آموزش و پرورش استعلام بگیرید

 185. تینا م
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام برای رشته معماری فنی حرفه ای با معدل ۱۶ هم میشه رفت؟ نهم هستم

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام وقتتون بخیر به معدلتان بستگی ندارد به برگه هدایت تحصیلی شما بستگی دارد

   • Ali
    ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

    سلام من کلاس نهم هستم میخوام برم رشته مکانیکی خودرو از چه قسمتی برم بهتره و چه نمره ای میخواد باتشکر

    • کارشناس ارشد
     ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

     سلام وقتتون بخیر نیاز بررسی شرایط شما است جهت مشاوره با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 186. f
  ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۸

  سلام رشته عکاسی جزء رشته فنی حرفه ای است؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر هم زیر مجموعه فنی حرفه ای هم هنر

 187. Mohadese
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۸

  سلام
  وقتتون بخیر
  من دهم تجربی هستم و به دلایلی میخوام تغیر رشته بدم… برای تغیر رشته باید دهممو کامل بگذرونم و برای یازدهم وارد رشته مورد نظرم بشم؟یا از همین الان هم امکانش هست؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام . از مدرسه درخواست دهید و باید امتحانات رشته جدید را پاس کنید

 188. حسین
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام ببخشید بدون دانشگاه هم میشه معلم زبان شد و در ازمون استخدامی چگونه شرکت کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام .خیر . باید کارشناسی داشته باشد برای آموزش و پرورش

 189. علی
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

  سلام ببخشید میخواستم بگم برای معلم زبان میشه بدون کنکور وارد دانشگاه شد و
  بعد دانشگاه باید بازم درس بخوانم
  جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقتتون بخیر می توانید کنکور دهید و از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد شوید و هم چنین لیسانس زبان بگیرید و در ازمون استخدامی شرکت کنید

 190. علی
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام ببخشید معلم زبان هم باز نشسته می شود و برای معلم زبان میشه بدون کنکور وارد دانشگاه شد

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت بخیر بله میشه ولی بستگی به دانشگاه داره برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 191. سلام
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴

  به نظر شما بهترین رشته فنی حرفه ای که به دانشگاه هم راه داشته باشه چیه

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقتتون بخیر بسته به نوع علاقه ی شما دارد یکی از این رشته ها کامپیوتر می باشد جهت مشاوره ی بیشتر 9099075307 تماس حاصل فرمایید

 192. تو کیبورد به جای معدل اشتباهی معلم تایپ کردم
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۳

  به جای معدل اشتباهی معلم نوشتم ببخشید

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

   سلام وقتتون بخیر لطفا سوالتان را دقیق تر مطرح کنید

 193. کاربر
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰

  سلام من پایه نهم هستم ، معلم در سال هفتم هجده و هفت دهم ودر هشتم هم نوزده و ده صدم بوده به نظر شما فنی حرفه ای کشاورزی خوبه ؟یا انسانی ؟
  به نظر رشته های فنی حرفه ای بهتره
  البته می‌خوام نظر گرانقدر شما را هم بدونم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام وقتتون بخیر بسته به علاقه شما دارد هم رشته های انسانی متنوع هستند هم رشته های فنی جهت مشاوره با شماره ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید

 194. عسل
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

  ایا ارایشگری جزء رشته ی فنی حرفه ای هستش؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱

   سلام وقتتون بخیر
   شاخه ی کاردانش

 195. عسل
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

  سلام میخواستم بدونم ارایشگری جزء زیر رشته ی فنی حرفه ای هستش؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶

   سلام
   شاخه ی کاردانش

 196. علی
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۷

  سلام ببخشید من میخواستم بگم پدر من مدارک و کارت ملی داره و خودم ندارم میتوانم دانشگاه بروم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷

   سلام
   خیر

 197. امیررضا
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۵

  سلام. وقت بخیر.
  من کلاس دهم مکاترونیک هستم. میخواستم رشته های دانشگاهی این رشته رو بدونم.
  رشته های دانشگاهی رشته مکاترونیک چیا هستن؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۷

   سلام
   برای اطلاع از رشته های مجاز دانشگاهی برای شما با مشاوران ما تماس بگیرید

  • محسن عمادي
   ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۱

   سلام عمادی هستم مدیر گروه رشته مکاترونیک دانشکده فنی و حرفه ای. mohsenemadi.ir

   • کارشناس ارشد
    ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۲

    سلام
    شرایط شما باید بیشتر بررسی شود

 198. Mahdi
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

  سلام
  ببخشید از چه رشته های دیگه ای میشه وارد حسابداری شده بجز فنی و حرفه ای ؟؟
  از کدوم وارد بشیم بهتره ؟؟
  معدل هفتم و هشتم ۱۸/۸۰ است و در درس های
  ( ریاضی ، علوم ، عربی ، اجتماعی ) نمراتم خوبه و زبان انگلیسی هم در حد ۱۴ و ۱۵ هست

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۲

   سلام بجز فنی و حرفه ای میتونی از رشته انسانی هم وارد حسابداری بشید

 199. Mahdi
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام ، ببخشید از چه رشته های دیگه ای میشه وارد حسابداری شد بجز رشته فنی و حرفه ای ؟؟
  و از کدوم رشته وارد بشیم بهتر ؟؟
  من امسال نهم هستم و نمرات هفتم و هشتم خوب بوده و معدلم ۱۸/۸۰
  ( در درس های عربی ، علوم ، ریاضی ، اجتماعی ) نمراتم خوبه و زبان هم در حد ۱۴ و ۱۵ هستم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۶

   سلام میتونی بجز رشته فنی حرفه ای از طریق رشته انسانی هم وارد حسابداری بشید

 200. Mahdi
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

  سلام ، وقت بخیر
  ببخشید من برای حسابداری از رشته علوم انسانی وارد بشم بهتره یا از رشته فنی و حرفه ای چون در هفتم و هشتم معدلم بالای ۱۸/۷۵ بوده ،
  و در درس های ریاضی ، عربی ، مطالعات اجتماعی ، علوم تجربی نمرات خوبی گرفتم و زبان انگلیسی م هم در حد ۱۴ و ۱۵ هست .
  لطفاً راهنمایی کنید ، ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷

   سلام . تفاوت خاصی ندارد ولی اگر از انسانی بروید شانس برای رشته های ذیگه هم دارید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

   سلام اگر انسانی رو انتخاب کنی زمان ورود به دانشگاه شانس ورود به دانشگاه های درجه یک را خواهی داشت فنی حرفه ای هم انتخاب کنی خوبیش اینه که تخصصی تر تحصیل میکنید

 201. Mahdi
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

  سلام ، وقت بخیر :
  ببخشید من امسال پایه نهم هستم و معدل هفتم و هشتم هر دو بالای ۱۸/۷۰ بوده و در درس های ( علوم تجربی ، ریاضی ، مطالعات اجتماعی و عربی ) نمرات بالایی کسب کردم و زبان انگلیسی هم در حد ۱۴ و ۱۵ ، و به شغل حسابداری علاقه مندم ولی نمیدونم از رشته ی انسانی یا فنی و حرفه ای باید وارد بشم ، که هم در آینده بازار کار خوبی داشته باشه و هم مدرکش معتبر باشه که بتونم در آینده به راحتی استخدام بشم .
  لطفاً راهنماییم کنید ، ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۳

   سلام . رشته های دبیرستان برای ورود به دانشگاه از امتیاز بالاتری برخوردار هستند

 202. علی
  ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام وقتتان بخیر ببخشید میخواستم بگم بعد دانشگاه که قبول شدم باید بازم درس بخوانم ‌.

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت بخیر برای رشته های فنی حرفه ای برای ورود و ادامه بله باید در دانشگاه هم درس بخونید

 203. علی
  ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۸

  سلام وقتتان بخیر ببخشید میخواستم بگم بعد دانشگاه که قبول شدم باید بازم درس بخوانم

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت بخیر بله باید مطالعه داشته باشید

  • سلام وقت بخير من ميخواستم بدونم ميشه از فني حرفه اي وارد مهندسي پزشکی شد و فرق تعمیر تجهیزات پزشکی و و مهندسی پزشکی چیه
   ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام

   • کارشناس ارشد
    ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

    علیک سلام

 204. Abolfazl
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۷

  سلام من میخاستم رشته فنی حرفه ای انتخاب کنم الان نهم هستم و میخاستم ببینم ایا اکر فنی حرفه ای انتخاب کردم بازم باید درس بخونم یا میتونم برای شغلم ادامه بدم و این که فنی حرفه که میخایم انتخاب کنیم چی ها لازنه نمره خوب میخاد یانه کدام درسامون باید خوب باشهممنون میشم واضح جوابم را بدید خیلی ممنون ابولفضل هستم

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقت به خیر
   رشته های فنی حرفه ای هم مانند رشته های دیگر ملزم به درس خواندن و پاس کردن دروس هستید.
   برای انتخاب رشته های فنی حرفه ای نمره در درس خاصی مدنظر نیست.

 205. علی
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

  سلام ببخشید من میخواستم بگم معلم زبان در چه رشته هستش

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وفت بخیر برای اموزش زبان باید وارد رشته زبان اموزش انگلیسی

 206. علی
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۹

  سلام کامپیوتر در چه رشته ای است

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت به خیر
   لطفا سوال خود را دقیق تر مطرح بفرمایید.

 207. علی
  ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۶

  سلام برای رشته انسانی باید چند سال درس خواند

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام
   هر رشته تحصیلی در مقطع متوسطه دوم 3 سال است

 208. فیروزی
  ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام وقتتون بخیر . من نهم را تموم کردم . و به معماری علاقه دارم . میتونم در فنی حرفه ای ثبت نام کنم ؟ . معماری داخلی یا نقشه کشی؟ .

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقتتون بخیر باید نمرات سه سالتان باشد تا طبق ان بررسی شود طبق برگه هدایت تحصیلی و الویت علاقه مندی می توانید انتخاب رشته کنید

 209. علی
  ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

  سلام ببخشید برای رشته انسامی باید چند سال درس خواند

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت به خیر
   رشته انسانی مانند دیگر رشته های دبیرستان سه سال زمان برای اخذ مدرک دیپلم زمان میخواهد.

 210. Af
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام وقت بخیر
  من امسال یازدهم ریاضی هستم و میخواستم به رشته نقشه کشی معماری تغییر رشته بدم ولی مثل اینکه این رشته امسال برداشته شده و برای دهم ثبت نام نداره
  ایا این درسته با نه امسالم ثبت نام دارند و میشه تغییر رشته بدم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقت بخیر برای رشته های فنی حرفه ای پاسختون مربوط به این سوال داده شده

 211. A
  ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

  سلام وقت بخیر
  من امسال یازدهم ریاضی هستم و میخواستم به رشته نقشه کشی معماری تغییر رشته بدم ولی مثل اینکه این رشته امسال برداشته شده و برای دهم ثبت نام نداره
  ایا این درسته با نه امسالم ثبت نام دارند و میشه تغییر رشته بدم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

   سلام وفت بخیر معماری زیر مجموعه رشته های فنی حرفه ای است و مشکلی برای ورود ندارد

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۴

   پاسختون داده شده

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت بخیر پاسخ سوالتون داده شده

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر پاسخ این سوال داده شده

 212. R_M
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۰

  سلام وقت بخیر.من سال نهمم میخوام انتخاب رشته کنم بین رفتن به رشته ریاضی و هنر موندم برای کامپیوتر یا شبکه و نرم افزار رایانه ای از کدوم رشته بهتره برم ؟مشکل معدلم ندارم19/80

 213. SaaDaT
  ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

  وقتتون بخیر من قبلا رشتم ریاضی فیزیک بود و ریاضیات کاربردی قبول شدم دولتی بعد حدود ۲ترم رفتم بعد دیگه بنا ب دلایلی ترک تحصیل کردم سال ۹۴ قبول شدم و تمام مدارکمم دانشگاه موند الان میتونم برم مدرسه فنی حرفه ای شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۱

   سلام
   وقتتون بخیر
   میتونین تو مدارس بزرگسال واسه ی تغییر دیپلمتون اقدام کنین

 214. reihaneh
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

  سلام من دیپلم ریاضی فیزیک دارم آیا میتونم با دادن کنکور فنی حرفه ای وارد دانشگاه های فنی حرفه ای بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۰

   سلام
   در صورتی که دیپلم نظام جدید 3-3-6 داشته باشین امکان شرکت در کنکور سایر زیر گروه های آزمایشی را خواهید داشت.

 215. حسین
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام وقتتون بخیر.میخواستم ببینم میتونم بادیپلم تجربی کنور ریاصی بدم یانه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۵

   سلام
   اگر دیپلمتون نظام جدید 3-3-6 باشه این امکان برای شما وجود دارد.

 216. محمد
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۳

  سلام رشته برنامه.نویسی باز زبان تخصصی هم داخل فنی حرفه ای هست؟

 217. M
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰

  سلام ، من امسال نهم هستم و فنی حرفه‌ای قصد دارم برم می خواستم بدونم برق قدرت از گرایش های الکتروتکنیک است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

   سلام
   برق قدرت از زیر شاخه های رشته ی مهندسی برق میباشد که از گروه آزمایشی ریاضی فیزیک میتوان اقدام کرد.
   زیر شاخه های الکتروتکنیک در هنرستان:
   سیم کشی ساختمان(مسکونی، تجاری و صنعتی)
   سیم پیچی ترانسفورماتورهای فشار ضعیف
   سیم پیچی اتاتور ماشینهای الکتریکی
   نقشه کشی مدارات الکتریکی
   تعمیر و نگهداری ماشینها و سیستم های الکتریکی
   سرویس و تعمیر وسایل خانگی الکتریکی
   نصب و راه اندازی سیستم برق و فرمان ماشین آلات صنعتی
   مونتاژ، نصب و راه اندازی تابلوهای تزیع برق و فرمان الکتریکی و …

 218. معین
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

  سلام خسته نباشین. من میخوام با موبایل تماس بگیرم باهاتون ولی هرچی شماره رو میگیرم اصلا زنگ نمیخوره..

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۹

   با سلام
   با تلفن ثابت تماس بگیرید

 219. زینب
  ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

  سلام وقتتون بخیر
  من ب شماره های ک دادید زنگ‌میزنم اما اصلا نمیگیره

  • کارشناس ارشد
   ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقتتون بخیر شماره ثابت موسسه ی ایران تحصیل 9099075307

 220. یوسف
  ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۹

  سلام‌من‌میتوانم‌در‌‌کلاس‌۱۱‌رشته‌ام‌را‌انسانی‌کنم

  • کارشناس ارشد
   ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام روز بخیر بله میتونید

 221. Iman
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام آیا رشته ساختمان کنکور دارد؟شرایط رو بهم بگید

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۵

   سلام وقت به خیر طبق آخرین دوره برگزاری کنکور فنی حرفه ای،رشته های الکتروتکنیک-کامپیوتر-حسابداری-تربیت بدنی-مکانیک خودرو رشته های با آزمون فنی حرفه ای بوده.

 222. حمزه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۳

  سلام من اگر در رشته فنی حرفی ثبت نام کنم و کلاس دهمش را تمام کنم و بخواهم در تابستان رشته ام را تغییر بدم به انسانی امتحان ۴ کتاب مورد نیاز رابدهم در سال آینده دهم انسانی را میخوان یا یازدهم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت بخیر اگر در 4 کتاب قبول شوید میتوانید به کلاس یازدهم بروید .

   • یوسف
    ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۱

    سلام‌من‌میتوانم‌در‌‌کلاس‌۱۱‌رشته‌ام‌را‌انسانی‌کنم

    • کارشناس ارشد
     ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

     سلام روز بخیر بله میتونید

 223. حمزه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۷

  سلام ببخشید اگه من در کلاس دهم رشته فنی حرفی رو انتخاب کنم در تابستان تغییر رشته بدم به انسانی امتحان ۴ تا کتاب رو بدم میتونم درسال بعدش کلاس ۱۱ انسانی روبد

 224. مصطفی
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳

  با درود‌ و خسته نباشید
  آیا سازمان فنی حرفه ای مدرک‌ بین‌المللی عکاسی هم میدهد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳

   سلام وقت به خیر بستگی به مرکز فنی حرفه ای که دوره را گذراندید دارد.

 225. مجتبی
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۰

  سلام ببخشید من میخوام برم رشته نقشه کشی معماری ولی شنیدم که میگن این رشته حذف میشه آیا واقعی هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر.
   باید منتظر آخرین اطلاعیه آموزش و پرورش بمونید.

 226. زهرا
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۰

  سلام من خیلی به فنی حرفه ای علاقه دارم و به بازیگری و کارگردانی علاقه دارم. به نظرتون سینما برم یا تاتر؟واقعا نمیدونم چیکار کنم.اگه سینما برم میتونم اولاش بازیگری کار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸

   با سلام بستگی به علاقتون داره

 227. امیر
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳

  سلام
  من میخوام تعمیرات موبایل و کامپیوتر شوم
  چه رشته ای رو انتخاب کنم ؟
  خواهشا زود تر جواب بده

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام میتونی از نهم به دهم وارد رشته های فنی الکترونیک بشی یا در کاردانش رشته ای هست تحت عنوان تعمیرات لوازم الکتریکی ولی همه جا وجود نداره

 228. محمد رضا
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

  سلام خوبید من میخوام وارد رشته های فنی حرفه ای کامپیوتر بشم خوبه و بازار کارش

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام
   باید رشته مورد نظرتون کامل بررسی بشه.برای اطلاعات بیشتر با شماره 9099075307 تماس بگیرید

 229. Alireza
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۶

  سلام من رشته نیووردم کامپیوتر میخوام برم شما چه صلاح میدونید

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر شما برای رشته های فنی و حرفه ای نهم به دهم سال 1400 فقط کامپیوتر مد نظر دارید یا رشته دیگه مد نظر دارید ؟

 230. Alireza
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۱

  سلام من رشته نیووردم کامپیوتر میخوام برم شما چه صلاح میدونید

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام رشته کامپیوتر از جمله رشته های خوب است که هم بازار کار خوبی داره هم جذابه اما علاقه خیلی مهمه

 231. Alireza
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۴

  سلام من رشته نیووردم میخوام رشته کامپیوتر برم میتونم برم چه رشته ای شما صلاح میدونید

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹

   رشته کامپیوتر از رشته های پر طرفدار و جذاب است که بازار کار خوبی داره اما علاقه بسیار مهم است

 232. ..
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷

  سلام
  من میخوام رشته انتخاب کنم
  میخوام آرایشگری برم ولی نیست
  باید فنی برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقت شما به خیر رشته آرایشگری در مقطع متوسطه دوره دوم ارائه نمی شود.برای ادامه دادن این رشته باید بعد از اخذ مدرک دیپلم از طریق دانشگاه های علمی و کابردی اقدام کنید.

 233. ZEOS
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۴

  سلام وقت بخیر
  من بین رشته شبکه و نرم افزار و مکانیک خودرو گیر کردم نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم و به هردوشون علاقه دارم میشه در این باره کمکم کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

   سلام وقتتون بخیر.
   برای انتخاب رشته صرفا براساس علاقه اقدام کنید و آینده کاری هر رشته را در نظر بگیرید.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در ارتباط با رشته های فنی حرفه ای 1400 با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمائید.

 234. Amin
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸

  سلام.
  فقت میخواستم اینو بپرسم که اگر الان رشته فنی رو انتخاب کردیم توی دوره های بعدی یا دانشگاه میشه رشتمونو عوض کنیم؟
  مثلا از فنی و حرفه ای بریم به انسانی

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۱

   سلام
   از رشته فنی به انسانی بله میشه تغییر رشته داد

 235. Sara
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام یه سوالی داشتم از شما
  این کار ممکن هستش که من توی یکی از رشته های فنی درس بخونم برای دانشگاه و کنکور و اینا بتونم یه رشته دیگه برم یا نه باید همونی که توی دبیرستان خوندم رو کنکور بدم

  و سوال دومی که داشتم این بود که رشته نقشه کشی معماری خوب هست ؟از نظر شغلی و اینا
  ممنون میشم جواب منو بدید

  • moshaverarshad
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام بله میتونی در اینده از رشته فنی حرفه ای کنکور سایر رشته هارا شرکت کنی و برای گرفتن مشاوره باید با مشاوران مجموعه تماس بگیرید

  • امیر
   ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۲

   سلام
   من میخوام تعمیرات موبایل و کامپیوتر شوم
   چه رشته ای رو انتخاب کنم ؟
   خواهشا زود تر جواب بده

 236. هستی
  ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

  سلام خسته نباشید
  من میخوام برم رشته سینما از شاخه فنی و حرفه ای میخوام ببینم که تو هنرستان های شهریار این رشته وجود داره یا نه؟؟
  یا تو محدوده شهریار هست؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام برای انتخاب رشته های فنی و هنری باید از اموزش پرورش ناحیه تون پیگیری کنید

 237. هستی
  ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام خسته نباشید
  من میخوام برم رشته سینما از رشته فنی و حرفه ای ولی نمیدونم که تو شهریار هم وجود داره یا نه؟ و یا تو محدوده شهریار هستش یا نه؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام برای انتخاب رشته های فنی و هنری باید از اموزش پرورش ناحیه تون پیگیری کنید

 238. سارا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۰

  من یه دخترم آیا در رشته کشاورزی میتونم تحصیل کنم و اشتغال داشته باشم در آینده. آخه خیلی به این رشته علاقه دارم ولی چون درسم خوبه خجالت میکشم برم اون رشته. با اینکه خیلیی دوستش دارم.

  • مشاور ارشد
   ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام اگه علاقه دارید حتما می تونید موفق بشید و سطح علمی و هوش خود رو در این راستا به کار بگیرید.

 239. مهدی
  ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

  من می‌خوام سخت افزار بخونم و در ادامه به تعمیرات موبایل کامپیوتر و لب تاب و غیره دستیابی داشته باشم برای اینکه به هدفم برسم باید چه راهی رو انتخاب کنم یا چه گونه به این هدفم برسم؟؟!

  • moshaverarshad
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

   سلام میتونی از طریق هنرستان فنی و حرفه ای واردبشی و رشته کامپیوتر رو بخونی ولی اگه میخوای رشته خوبی بخونی از ریاضی و فیزیک هم میتونی وارد بشی

 240. Sadat
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام ببخشید من بین این همه رشته فنی سردرگمم که کدوم رو برای انتخاب رشته ی دبیرستان انتخاب کنم لطف میکنید کمکم کنید تا بدونم کدوم رشته ها بازار کار بهتری دارن و بهتر هستن

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام هر کدوم از رشته های فنی و حرفه ای بازار کار خودشون رو دارن و بستگی به علاقتون داره

 241. مجتبی
  ۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۴

  در یک مدرسه فنی حرفه ای فقط یک رشته را درس میدن یا همه رشته ها رو درس میدن مثلا تو یه مدرسه فنی حرفه ای فقط مکانیک درس میدن یا الکترونیک . سرامیک . ساختمان . نقشه برداری این چیزا هم هست

  • moshaverarshad
   ۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام مجتبی
   شما هرشته ای که برای فنی حرفه ای انتخاب رشته کنید فقط همونو تو دانشگاه میخونین

   • اموجی
    ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱

    سلام خسته نباشید
    رشته حسابداری ومعماری داخل فنی حرفه ای هستش اخه از هرکی سوال کردم گفتن داخل انسانی هستش

    • کارشناس ارشد
     ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

     سلام وقت بخیر دوست عزیز یه سری رشته ها هم در گروه فنی و حرفه ای هست و هم در گروه نظری ها و حسابداری و معماری هم جزو همین رشته ها حساب میشن با این حساب که معماری در رشته ریاضی و حسابداری در رشته انسانی قرار دارد و شما با توجه به اینکه اگر در هدایت تحصیلی هم نظری را شانس اورده باشید و هم فنی و حرفه ای بهتر است نظری را انتخاب کنید موفق باشید

  • فاطمه
   ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام من دوس دارم مترجم زبان ترکی استانبولی شم ولی خب میگن حتمابایدرشته انسانی برداری میتونم بارشته فنی حرفه ای دراینده مترجم شم؟

   • moshaverarshad
    ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۰

    سلام اره میتونی ولی با رشته انسانی دانشگا های خوب رو میتونی انتخاب کنی ولی از فنی حرفه ای اقدام کنی درسهایی که میخونی شاید راحت تر باشن

  • اتنا
   ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۱

   سلام من طراحی لباس میخوام برم آیا با طراحی دوخت فرق داره طراحی لباس چه مدرسه ای باید برم
   میشه چند مدرسه در منطقه ۱۴ برام بگین

   • moshaverarshad
    ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

    سلام طراحی لباس با طراحی دوخت تفاوت داره ولی دروس مشترک هم دارند

 242. مجتبی
  ۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۶

  سلام من فنی حرفه ای صنعت رو برداشتم میتونم به مدرسه هر کدام که دلم خواست برم

  • moshaverarshad
   ۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام مجتبی
   بله شما هر مدرسه ای که دلتون بخواد میتونین بردارین

   • اتنا
    ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۲

    سلام من طراحی لباس میخوام برم آیا با طراحی دوخت فرق داره طراحی لباس چه مدرسه ای باید برم
    میشه چند مدرسه در منطقه ۱۴ برام بگین

 243. زرا
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۱

  سلام خسته نباشین
  ببخشید رشته آرایشگری زیر شاخه کدوم رشتس ؟!
  هرچی میکردم پیدا نکردم
  میخاستم ببینم رشتش کتاب خاصی داره ؟!

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹

   سلام اگر برای انتخاب رشته دهم میخوای میتونی وارد هنرستان بشی

   • علی اصغر
    ۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۷

    سلام من یا سوال داستم اگر امسال نهم نظری نیاورده باشم برم فنی خرفه ایی ایا میتوان بعد از گذراندن فنی تغیر رشته به ریاضی فیزیک بدم یا امتحانی چیزی بدم

    • کارشناس ارشد
     ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

     سلام وقتتون بخیر.
     بله میتونید تغییر رشته بدید فقط یک مقداری شرایط سختی پیش روتون خواهد بود.

     • پوریا
      ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

      سلام ببخشید برای ورود به رشته سرمایشی چه معدلی لازم است

     • کارشناس ارشد
      ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

      سلام وقت بخیر دوست عزیز حداقل معدل 14

     • رها طا
      ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

      سلام من میخام برم مهندسی عمران باید کدوم رشته و شاخه برم ؟

     • کارشناس ارشد
      ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

      سلام وقت بخیر
      از دو ساخه نظری رشته ریاضی فیزیک و شاخه فنی حرفه ای میتوانید انخاب رشته کنید.

     • کارشناس ارشد
      ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

      سلام . رشته نقشه برداری و یا رشته عمران برای شما مناسب هستند . برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه نمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)