ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

رشته های استخدامی وزارت علوم 1403 + شرایط هر رشته

رشته های استخدامی وزارت علوم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

لیست رشته های استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۳ اعلام شد. آن دسته از داوطلبانی که مایل در شرکت در رشته‌های شغلی و تحصیلی وزارت علوم هستند، می‌توانند با دریافت دفترچه راهنما اولویت‌های خود را تعیین کنند. پس از بررسی لیست رشته‌ها افراد باید آن دسته از شغل‌هایی که مرتبط با مدارک فارغ‌التحصیلی آن‌ها است را در اولویت قرار دهند. در مراحل بعد با توجه به ظرفیت پذیرش و تعداد رشته‌های اعلام شده می‌توانند فرایند ثبت‌نام را تکمیل نمایند.

لیست رشته‌ های استخدامی وزارت علوم 1403

رشته های استخدامی وزارت علوم هر ساله قبل از شروع فرایند ثبت‌نام اعلام می‌شوند. از مهم‌ترین شرایط برای نام‌نویسی داوطلبان برای جذب نیروهای مورد نیاز دانشگاه‌ها ارائه مدرک فارغ التحصیلی در رشته و مقطع تحصیلی مورد نیاز موسسات مربوط به وزارت علوم است.

لیست رشته‌ های استخدامی وزارت علوم

لیست رشته های تحصیلی آزمون استخدامی وزارت علوم

داوطلبانی که قصد ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم را دارند، می‌توانند در رشته‌های تخصصی این وزارتخانه پذیرش شوند. لیست برخی از این رشته‌ها شامل کارشناس شبکه، کارشناس تحلیل و تولید نرم‌افزار، کتابدار، کارشناس امور بین‌الملل و.. است.

متقاضیان باید ابتدا با انتخاب یک رشته تحصیلی مشخص کنند که شرایط پذیرش در رشته انتخابی را بر اساس مدرک تحصیلی دارند تا در نهایت پذیرش آنها نهایی شود.

با توجه تغییر شغل‌های ارائه شده در آزمون استخدامی وزارت علوم نسبت به سال‌های قبل، ممکن است لیست رشته‌های تحصیلی مورد پذیرش دانشگاه‌ها، موسسات و پارک‌های علم و فناوری با ادوار گذشته تفاوت داشته باشد.

لیست رشته های تحصیلی آزمون استخدامی وزارت علوم

در حال حاضر رشته‌های تحصیلی مورد پذیرش آزمون استخدامی وزارت علوم 1403 منتشر نشده است. احتمال دارد که لیست دفترچه ثبت‌نام در اواخر مرداد ماه از طریق سایت sanjesh.org منتشر شود؛ لیست برخی از رشته های استخدامی وزارت علوم در جدول زیر ارائه شده است.

کارشناس امور بین الملل موزه دار کارشناس آزمایشگاه/ کارگاه های فنی
حسابدار کارشناس دامپروری کارشناس محیط زیست
کتابدار کارشناس بهداشت محیط کارشناس تحلیل و تولید نرم افزار

در ادامه دفترچه انتخاب رشته‌های آزمون استخدامی وزارت علوم ادوار گذشته را ارائه کرده‌ایم. به محض انتشار دفترچه ثبت‌نام رشته های استخدامی وزارت علوم 1403 این مقاله به روزرسانی می‌شود.

برای دانلود دفترچه رشته های تحصیلی آزمون استخدامی وزارت علوم بر روی لینک کلیک کنید.

سازمان سنجش معمولاً اصلاحات مربوط به جزئیات رشته‌های تحصیلی و شغلی آزمون استخدامی را اعلام می‌کند. در ادامه اصلاحیه دفترچه ثبت‌نام آزمون وزارت علوم سال‌های گذشته را ارائه شده‌ایم. در صورت انتشار اصلاحیه دفترچه وزارت علوم ۱۴۰۳ این مقاله به روزرسانی خواهد شد.

برای دانلود اصلاحیه دفترچه رشته های تحصیلی آزمون استخدامی وزارت علوم بر روی لینک کلیک کنید.

مشاوره 24 ساعته

مشاوره 24 ساعته

 

فهرست رشته‌ های شغلی آزمون استخدامی وزارت علوم 1403

داوطلبانی که قصد پذیرش در رشته‌های شغلی آزمون استخدامی وزارت علوم را دارند، باید حتماً اولویت انتخاب خود را در رشته‌هایی قرار دهند که با مدرک تحصیلی آنها مطابقت دارد. متقاضیان آزمون استخدامی دانشگاه‌ها و مؤسسات وزارت علوم باید دقت کنند که رشته‌های شغلی ارائه شده همه ارگان‌های یکسان نیست.

براساس ظرفیت‌های موجود، ردیف‌های شغلی ارائه شده هر کدام از دانشگاه‌ها و ارگان‌ها ممکن است متفاوت باشد.

مطابق با اطلاعیه‌ها و اخبار منتشر شده و اظهارات برخی از مسئولین، احتمال دارد پذیرش در رشته‌های آزمون استخدامی ۱۴۰۳ برای تکمیل نیروهای انسانی متخصص مورد نیاز در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و موسسات در حوزه رشته‌های شغلی فنی، تخصصی و آزمایشگاهی، نسبت به سال‌های قبل با ظرفیت کمتری انجام شود. لیست برخی از مشاغل رشته های استخدامی وزارت علوم عبارتند از:

کارشناس بهداشت محیط مهندس مکانیک کارشناس فناوری اطلاعات
کارشناس شبکه کارشناس حقوقی کارشناس تغذیه
کارشناس امور بین‌الملل حسابدار کارشناس بازرگانی داخلی

به این ترتیب داوطلبان حتماً باید رشته‌های شغلی دفترچه ثبت‌نام سال ۱۴۰۳ را مطالعه کنند. از آنجا که زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403 هنوز اعلام نشده و دفترچه راهنما نیز در اختیار داوطلبان قرار ندارد، در ادامه رشته‌های شغلی آزمون استخدامی وزارت علوم ادوار گذشته را ارائه کرده‌ایم.

پیش‌بینی می‌شود دفترچه رشته های استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۳ در اواخر مرداد ماه منتشر شود. به محض انتشار این دفترچه متن مقاله به روزرسانی خواهد شد.

برای دانلود دفترچه رشته های شغلی آزمون استخدامی وزارت علوم بر روی لینک کلیک کنید.

فهرست رشته‌ های شغلی آزمون استخدامی وزارت علوم

در کنار انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام در رشته های استخدامی وزارت علوم، اصلاحات جدید و جزئیات مربوط به آن نیز اعلام می‌شود.

آگاهی از این اصلاحات برای داوطلبان بسیار اهمیت دارد. با توجه به عدم انتشار اصلاحیه دفترچه ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۳، در ادامه فایل مربوط به اصلاحیه رشته‌های شغلی ادوار گذشته را ارائه کردیم. به محض اعلام اصلاحات جدید متن این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

برای دانلود اصلاحیه دفترچه رشته های شغلی آزمون استخدامی وزارت علوم بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مقاله رشته های استخدامی وزارت علوم

رشته های استخدامی وزارت علوم 1403 شامل رشته‌های شغلی و تحصیلی هستند. داوطلبانی که قصد ثبت‌نام در این رشته‌ها را دارند، باید حتماً بر اساس مدرک تحصیلی و مقطع مورد نظر خود دست به انتخاب بزنند؛ از این رو مطالعه و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام رشته های استخدامی وزارت علوم بسیار اهمیت دارد.

دفترچه ثبت‌نام رشته های استخدامی وزارت علوم هر سال توسط سایت سنجش منتشر می‌شود. شما می‌توانید مدرک تحصیلی خود را با شغل انتخابی مورد بررسی قرار دهید. دفترچه راهنمای ثبت‌نام در رشته‌های این وزات‌خانه هنوز منتشر نشده است. پیش‌بینی می‌شود این دفترچه در اواخر مرداد ماه ۱۴۰۳ در اختیار داوطلبان قرار گیرد.

 برای دانلود pdf مقاله رشته های استخدامی وزارت علوم کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 دفترچه رشته های استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۳ از چه سایتی قابل دریافت است؟

لیست رشته‌های مورد نیاز این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.

 آیا رشته‌های مورد نیاز آزمون استخدام وزارت علوم هر سال تغییر می‌کند؟

بله، رشته‌های شغلی و تحصیلی با توجه به مؤسسات و دانشگاه‌ها هر سال تغییر می‌یابد.

 آیا می‌توان با مدرک تحصیلی متفاوت برای یک شغل در رشته‌های وزارت علوم ثبت‌نام کرد؟

خیر، داوطلبان قبل از نام‌نویسی باید حتماً از مرتبط بودن مدرک و رشته تحصیلی خود با شغل انتخابی اطمینان یابند.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «رشته های استخدامی وزارت علوم 1403 + شرایط هر رشته»

 1. Avatar photo پارسا گفت:

  سلام زمان ثبت نام آزمون استخدامی تا کی هستش

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   مهلت ثبت نام از طریق سایت مربوطه اعلام می شود.

 2. Avatar photo سارا گفت:

  سلام برای شرکت در آزمون وزارت علوم شرایط سنی داره؟

  1. Avatar photo کارشناس 2 گفت:

   سلام وقت به خیر
   برای اطلاع از شرایط با کارشناس مربوطه سرکارخانم همامی داخلی 102 از ساعت 12 الی 20 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون پیش کد و صفر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط استخدام معلم پرورشی آموزش پرورش 1403

  شرایط استخدام معلم پرورشی آموزش پرورش 1403 – رشته و مدرک

  شرایط استخدام معلم پرورشی شامل شرایط سنی جدید، تاثیر متفاوت مراحل مختلف جذب و تغییرات در مواد و منابع آزمون هستند. شرایط سنی جدید به گونه‌ای است که داوطلبان باید بین ۲۰ تا ۴۰ سال سن داشته باشند و دارای...
 • منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان 1403 + بانک سوال و جزوه pdf

  منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان که دومین بانک خصوصی ایرانی است در این مقاله شرح داده خواهد شد، بانک پارسیان شرکتی از نوع خدمات مالی و بانکداری ایرانی است که با در اختیار داشتن ۳۴۸ شعبه بانکداری، با عنوان بانک‌...
 • انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی

  مشاوره انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی 1403 + راهنما قبولی 100%

  انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین مراحل در مسیر تحصیلی و حرفه‌ای دندانپزشکان است. در این مرحله، دانشجویان دندانپزشکی که دوره عمومی خود را به پایان رسانده‌اند، می‌توانند به تخصص‌های مختلف دندانپزشکی وارد شوند. انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی نیازمند...
 • نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

  اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی 1403 + زمان sanjeshp.ir

  نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی سال 1403 در اوایل ماه مهر منتشر خواهد شد. این نتایج بر روی سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس sanjeshp.ir دستیاری دندانپزشکی قرار خواهد گرفت تا داوطلبان بتوانند در اسرع وقت اطلاعات لازم را دریافت کرده...
تماس با مشاور