تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
رشته طراحی لباس بدون کنکور 1400

رشته طراحی لباس بدون کنکور 1400 + محل دانشگاه ها

رشته طراحی لباس بدون کنکور 1400
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

رشته طراحی لباس، یکی از رشته­ های کاربردی است و هدف آن تربیت افرادی است که با در نظر گرفتن نیازهای طراحی و بهره ­گیری از ماشین آلات موجود بتوانند نیازهای طراحی لباس، طراحی الگو، برش و دوخت را در تولید برطرف سازند.
این رشته دارای 2 شاخه اصلی می باشد:
۱) تک دوزی یا مزون
۲) صنعت
شاخه تک دوزی به طراحی و دوخت لباس برای افراد مختلف می­ پردازد و شاخه صنعتی که کاربردی ­تر است به بخش­ های مختلفی تقسیم می­ شود که از آن جمله می­ توان به بخش­ های پارچه، جین، پیراهن بچه، پیراهن زنانه و لباس مردانه و … اشاره کرد.

 

برای اطلاع از رشته طراحی لباس بدون کنکور 1400 + محل دانشگاه ها با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 رشته طراحی لباس بدون کنکور 1400

از امکاناتی که در سال‌های گذشته برای متقاضیان ورود به رشته‌های طراحی پارچه مهیا شده است ورود به این مراکز آموزشی، بدون کنکور و صرفاً با سابقه تحصیلی می باشد.
برای اطلاع از نحوه ورود بدون کنکور در رشته های طراحی و دوخت پارچه و لباس می توانید از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب مجموعه ایران تحصیل به صورت آنلاین و تلفنی اقدام نمایید و از نحوه ورود به این موسسات مطلع شوید.

طراحی لباس دانشگاه الزهرا

رشته طراحی لباس به صورت بدون کنکور در دانشگاه های سراسری در مقاطع کارشناسی دارای پذیرش دانشجو می باشد و شما از هر شهری که باشید می توانید در دانشگاه‌های اصلی تحصیل نمایید. مهم ترین دانشگاه هایی که پذیرش بدون کنکور رشته را دارند عبارتند از:
● دانشگاه‌های الزهرا
● دانشگاه های فنی حرفه ای دختران دکتر شریعتی
● دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران

 

جهت اطلاع از منابع کنکور هنر 1401 و معرفی بهترین منبع سوالات کلیک نمایید.

 

دانشگاه های دارای رشته طراحی پارچه و لباس در ایران

هر سال توسط سازمان سنجش، لیست دانشگاه های دارای رشته طراحی لباس در ایران در دفترچه راهنمای ثبت نام در رشته های کنکور هنر و رشته های طراحی لباس در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.
هر ساله دانشگاه های مختلف ظرفیت های متعددی را برای رشته طراحی لباس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای طراحی مد و فشن در نظر گرفتند و متقاضیان می‌توانند لیست دانشگاه هایی را که هر سال تعدادی از دانشجویان را جذب می کنند، دریافت نمایند و مطابق با رتبه و محل زندگی خود دانشگاه خوبی را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. 
مهم ترین دانشگاه های فعال در این رشته دانشگاه های زیر هستند:
● طراحي لباس دانشگاه تهران
● طراحی لباس دانشگاه امیرکبیر
● رشته طراحی لباس دانشگاه الزهرا

دروس رشته طراحی لباس

دروس‌ مشترک‌ گرایش‌های‌ مختلف‌ طراحی‌ پارچه‌ و لباس‌ عبارتند از:
▪︎مبانی‌ هنرهای‌ تجسمی‌
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ پایه‌
▪︎کارگاه‌ عکاسی‌ پایه‌
▪︎هنر و تمدن‌ اسلامی‌
▪︎آشنایی‌ با هنر در تاریخ‌
▪︎آشنایی‌ با هنرهای‌ سنتی‌ ایران‌
▪︎هندسه‌ نقوش‌ در صنایع‌ دستی‌ ایران‌
▪︎خوشنویسی‌ و طراحی‌ حروف‌
▪︎آشنایی‌ با پارچه‌ و لباس‌های‌ سنتی‌ ایران‌
▪︎پارچه‌شناسی‌
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ بافت‌ مقدماتی‌
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ چاپ‌ مقدماتی‌
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ لباس‌ مقدماتی‌
▪︎آشنایی‌ با رشته‌های‌ هنری‌ معاصر، انسان‌، طبیعت‌ و طراحی‌.

 

جهت مشاهده رشته های دانشگاه هنر تهران  کلیک نمایید.

 

دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ طراحی‌ لباس‌:

▪︎تاریخ‌ لباس‌ در ایران‌ و جهان‌
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ تخصصی‌
▪︎کارگاه‌ دوخت‌
▪︎کارگاه‌ طرح‌ و تهیه‌ الگو
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ لباس‌
▪︎انسان‌
▪︎طبیعت‌ و طراحی‌
▪︎تحقیق‌ (طراحی‌ لباس‌)
▪︎طرح‌ و رساله‌ نهایی‌.

تعداد واحدهای رشته طراحی لباس :

• تعداد کل واحدها: 134 واحد
• دروس عمومی: 21 واحد
• دروس پایه: 25 واحد                                               
• دروس اصلی: 35 واحد                                   
• دروس تخصصی: 46 واحد
• دروس انتخابی: 6 واحد

شرایط ثبت نام طراحی لباس بدون کنکور 1400-1401

شرط معدل، از اصلی ترین شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته طراحی لباس است. داوطلبانی که واجد شرایط لازم برای ثبت نام بدون کنکور می توانند مشروط به پرداخت شهریه در این رشته ادامه تحصیل دهند. زمان ثبت نام رشته طراحی لباس بدون کنکور صرفا براساس سوابق تحصیلی، دو نوبت در سال انجام می شود. معمولا هر سال ورودی های بدون کنکور در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه وارد دانشگاه می شوند. دوره اول و دوم ثبت نام بدون کنکور طراحی لباس در شهریورماه و دی ماه است. برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور رشته طراحی لباس می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

جهت اطلاع از مشاوره کنکور هنر  کلیک نمایید.

 

رشته طراحی دوخت بدون کنکور

شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته های نظیر رشته طراحی لباس در دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری اعلام می شود. حدود 90 درصد از رشته های دانشگاهی از جمله رشته طراحی لباس، پذیرش بدون کنکور دارند.

 

 طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه آزاد

طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه آزاد

از دانشگاه های پذیرنده رشته طراحی لباس بدون کنکور می توان به دانشگاه آزاد اسلامی نیز اشاره کرد. شهریه رشته طراحی لباس در دانشگاه های مختلف متفاوت است. بازار کار این رشته اشباع نشده و طراحی لباس از جمله رشته های پردرآمد در ایران و سایر کشورها محسوب می شود. خلاقیت در کسب درآمد با این رشته بسیار حائز اهمیت است.

کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه آزاد

امکان پذیرش در رشته طراحی پارچه و لباس بدون کنکور میسر نیست و فقط دانشجویان استعداد درخشان می توانند با در دست داشتن مدارک خود در کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. در دانشگاه آزاد به دانشجویانی استعداد درخشان گفته می شود که معدل کل دوره کارشناسی آن ها در رشته های علوم انسانی ۱۷ و در سایر رشته ها ۱۶ باشد. اگر شما نیز طبق این تعریف جزء استعدادهای درخشان به شمار می شوید، برای اینکه بتوانید برای کارشناسی ارشد بدون کنکور درخواست بدهید، باید علاوه بر شرط معدل که ذکر شد، شرایط زیر را نیز داشته باشید:

■ برای رشته ای همنام با رشته کارشناسی خود درخواست ادامه تحصیل بدهید.
■ در همان سال که تحصیلات کارشناسی خود را به پایان رسانده اید، برای ادامه تحصیل بدون کنکور درخواست بدهید.
■ بدون در نظر گرفتن ترم های تابستانی و یا ترم هایی که مرخصی گرفته اید، باید کارشناسی پیوسته را حداکثر طی ۸ ترم و ناپیوسته را طی ۴ ترم به پایان برسانید، مگر در موارد خاصی که در دفترچه راهنمای ثبت نام قید شده است.
■ هیچ درسی را طی دوران تحصیلات دانشگاهی خود معادل سازی نکرده باشید.

اگر شما همه شرایط ذکر شده را دارا هستید می توانید دفترچه راهنمای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی را از وب سایت دانشگاه آزاد دریافت کرده و برای پذیرش اقدام کنید. اولویت دانشگاه برای پذیرش شما در روش پذیرش طراحی پارچه و لباس بدون کنکور، دانشگاه محل تحصیل کارشناسی شماست و در صورت پر بودن ظرفیت دانشگاه مذکور می توانید سایر دانشگاه ها را انتخاب نمایید.

 

جهت اطلاع از آزمون عملی کنکور هنر  کلیک نمایید.

 

دانشگاه های دارای ارشد طراحی پارچه و لباس

دانشگاه هایی که در مقطع ارشد برای رشته طراحی پارچه و لباس دانشجو می پذیرند، عبارتند از:

● دانشگاه هنر تهران
● دانشگاه الزهرا
● دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ
● دانشگاه غیر انتفاعی علم و هنر یزد
● موسسه غیر انتفاعی امام جواد یزد
● موسسه غیر انتفاعی آپادانا شیراز
● موسسه غیر انتفاعی کمال الملک نوشهر
● موسسه غیرانتفاعی معماری و هنر پارس – تهران
● دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
● دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر
● دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد
● دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

پذیرش ارشد طراحی پارچه و لباس دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی بدون کنکور

اگر قصد دارید بدون کنکور برای ارشد طراحی پارچه و لباس دانشگاه های سراسری و غیرانتفاعی ثبت نام کنید باید جزو نفرات برتر ورودی خود باشید. فراگیر پیام نور نیز از دیگر دانشگاه هایی است که می توان بدون کنکور وارد آن شد، اما متأسفانه این دانشگاه برای رشته طراحی لباس پذیرش ندارد. درواقع دانشگاه پیام نور در هیچ یک از مراکز خود، حتی در مراکز بین الملل که بدون کنکور برای مقطع ارشد ثبت نام می کنند، رشته طراحی پارچه و لباس ندارد.

 

جهت اطلاع از  زیر گروه  های  کنکور هنر  کلیک نمایید.

 

رشته طراحی لباس دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

از رشته های پر طرفدار و جذاب گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی، رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور است. صنعت طراحی لباس و مد، یکی از صنعت های جذاب، پر مخاطب، درآمد زا و رقابت برانگیز است که هم تجلی بخش فرهنگ پوششی یک جامعه است و هم بخش عظیمی از صنایع دیگر مانند: سینما و تلویزیون به آن وابسته است. از این رو اهمیت رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور قابل درک است چرا که جامعه جدای از نیاز به پوشاک متناسب با نیاز مردم باید بتواند در صنعت طراحی و تولید لباس و رقابت بین المللی آن حضور پیدا کند.

رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور نیز با این هدف ارائه می شود تا نیروی ماهری را تربیت کند که با شناخت کامل فرهنگ و نیاز جامعه و استاندارد های مطرح در صنعت طراحی و تولید لباس، هم پاسخگوی نیاز کمی و کیفی جامعه به پوشاک باشند و هم در رقابت این صنعت حرفی برای گفتن داشته باشد.
دانشجویان در رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور با مسائلی مانند:
▪︎ آناتومی
▪︎ ‏مبانی رنگ
▪︎ ‏پارچه شناسی
▪︎ ‏فلسفه پوشش اسلامی
▪︎طراحی لباس روی اندام
▪︎ ‏پایه و اصول دوخت
▪︎ ‏پایه و اصول الگو سازی
▪︎ ‏طراحی سریع
▪︎ ‏طراحی رایانه ای لباس
▪︎طراحی لباس برای تولید
▪︎ ‏طراحی لباس اجتماع بانوان
▪︎ ‏طراحی لباس مجلسی بانوان
▪︎ ‏طراحی لباس بچه و … آشنا می شوند.

ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

فرصتی بی نظیر برای افراد علاقه مند و با استعداد جهت ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور است چرا که جا برای پیشرفت در این رشته بسیار زیاد است و هیچ فرد با استعدادی در این زمینه بیکار نخواهد ماند. ثبت نام این رشته  علمی کاربردی بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و در گرایش های مختلف از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود.

شرایط ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب است و در کل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تحصیل آکادمیک در این رشته را بسیار راحت کرده است، دارا بودن مدرک دیپلم با حداقل معدل ده و شرایط عمومی و خصوصی تحصیل از شرایط ثبت نام این رشته علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور است.

مراکز ارائه دهنده غیر دولتی رشته طراحی پارچه و لباس

علاوه بر مراکز دولتی و دانشگاه های متعددی که به صورت حرفه ای و آکادمیک رشته طراحی و مد را آموزش می‌دهند، مراکز مختلفی در سطح کشور هستند که ارائه دهنده آموزش های این رشته به صورت غیر دولتی میباشند.
این مراکز در قالب موسسات و شرکت های آموزشی حضوری و غیرحضوری و موسسات غیر انتفاعی تحت نظر وزارت علوم و همچنین سازمان فنی حرفه‌ای مشغول به فعالیت هستند. آموزش و تدریس طراحی مد و لباس در این مراکز به صورت اصولی و مطابق با استانداردهای روز جهانی برگزار می شود و شهریه های طراحی لباس در این مراکز بسیار مناسب و مطلوب است و علاقمندان می‌توانند با توجه به بودجه بندی خود در هر یک از گرایشات شرکت کرده و آموزش‌های لازم را ببینند و پس از کسب مهارت و تجربه وارد بازار کار حرفه ای شوند.

توانایی‌های‌ لازم رشته طراحی‌ لباس‌

دانشجوی‌ طراحی‌ پارچه‌ و لباس‌ باید هنرهای‌ تجسمی‌ را بشناسد و دارای‌ خلاقیت‌ و دید هنری‌ باشد. داوطلبان‌ باید بدانند که‌ رشته‌ طراحی‌ پارچه‌ و لباس‌، یک‌ رشته‌ کاربردی‌ است بدین معنا که هدف‌ این‌ رشته‌ طراحی‌ اصولی‌ پارچه‌ و لباس‌ با حفظ‌ خلاقیت‌ هنری‌ است و در نهایت‌ باید محصول‌ هنرمند، به‌ صورت‌ تولید انبوه‌ وارد بازار شود. به‌ همین‌ خاطر هنرمندانی‌ که‌ فقط‌ برای‌ حس‌ خودشان‌ طراحی‌ می‌کنند، در این‌ رشته‌ موفق‌ نمی‌شوند و بهتر است‌ رشته‌ نقاشی‌ را انتخاب‌ کنند.

 

جهت مشاهده رشته های بدون کنکور دانشگاه هنر تهران کلیک نمایید.

 

بازار کار رشته طراحی پارچه و لباس

به علت گسترش شبکه های اینترنت در دنیای امروز، شاهد صفحات و سایت هایی هستیم که به صورت حرفه ای و تخصصی درباره پوشاک و فشن صحبت می کنند و بسیاری از افراد ترجیح می دهند که مطابق با طراحی های روز دنیا در حوزه پوشاک، لباس های خود را تهیه نمایند. هرسال ترند رنگ سال توسط موسسه پنتون اعلام می شود  و طراحی های روز لباس براساس این رنگ ها صورت می پذیرد و همچنین شرکت های طراحی و فشن در سطح جهان به صورت حرفه ای و لباس های مختلفی را عرضه می کنند. بازار کار رشته طراحی لباس پس از فراگیر شدن این طراحی ها، در کشور ما بسیار پر رونق شده است و بسیاری از موسسات و آموزشگاه ها به صورت حرفه ای رشته های دوخت و طراحی پوشاک را در گرایشات مختلفی که مهم ترین آن ها موارد زیر هستند آغاز نموده اند:

■ طراحی لباس کودک
■ طراحی لباس های مجلسی
■ طراحی لباس های اداری و رسمی
■ طراحی لباس های و پوشش های حجاب

این طراحی ها با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم کشورها به صورت طراحی های سنتی، طرح های طراحی های کلاسیک و طراحی‌های مدرن صورت می پذیرد. در ایران، علاقمندی به هر سه گروه لباس ها وجود دارد و از آنجا که بسیاری از آنان ترجیح می‌دهند که از لباس‌های سنتی و مدرن با هم استفاده کنند، موسسات طراحی تلفیقی از سنت و مدرنیته را در تولید لباس های گوناگون به کار بردند و به این ترتیب لباس های مختلفی با طراحی های گوناگون در بازار مصرفی عرضه می گردد. از آنجا که این رشته در سال های اخیر در کشور ما بسیار پرطرفدار شده است و برند ها و موسسات بسیاری تولید لباس های بومی ایرانی و لباس های مدرن را در دست گرفته اند می توان گفت که بازار کار این رشته بسیار مناسب است.

در این مقاله سعی بر آن شده است تا رشته طراحی لباس بدون کنکور 1400 + محل دانشگاه ها را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص رشته طراحی لباس بدون کنکور 1400 + محل دانشگاه ها برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

برای اطلاع از رشته طراحی لباس بدون کنکور 1400 + محل دانشگاه ها با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط:

منابع کنکور هنر رشته طراحی صنعتی

انتخاب رشته کنکور هنر

نکات مربوط به دفترچه انتخاب رشته هنر 1400

دانشگاه های بدون کنکور هنر در تهران

رشته های هنر دانشگاه علمی کاربردی 1400-1401

رشته های هنر بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته های کنکور هنر 1400

رشته طراحی لباس بدون کنکور 1400 + محل دانشگاه ها

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور