ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته طراحی لباس بدون کنکور 1401

رشته طراحی لباس
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته طراحی لباس، یکی از رشته­ های کاربردی است و هدف آن تربیت افرادی است که با در نظر گرفتن نیازهای طراحی و بهره ­گیری از ماشین آلات موجود بتوانند نیازهای طراحی لباس، طراحی الگو، برش و دوخت را در تولید برطرف سازند. رشته طراحی لباس طرفداران بسیاری دارد و بسیاری از داوطلبان برای ادامه تحصیل در این رشته تلاش می کنند.  از آنجایی که کنکور می تواند سدی برای ورود به دانشگاه در این رشته باشد، ما در ادامه قصد داریم شرایط تحصیل رشته طراحی لباس بدون کنکور را بررسی کنیم. توجه داشته باشید که تنها در دانشگاه علمی کاربری و غیرانتفاعی؛ بلکه در دانشگاه های روزانه و شبانه نیز امکان ادامه تحصیل در رشته طراحی لباس به صورت بدون کنکور وجود دارد.

 

پذیرش در رشته طراحی لباس بدون کنکور

فهرست محتوا

رشته طراحی لباس بدون کنکور در دانشگاه غیر انتفاعی

دانشگاه غیر انتفاعی امکان ادامه تحصیل در رشته های بسیاری را به صورت بدون کنکور فراهم کرده است که طراحی لباس یکی از آن ها است. رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور از رشته های پر طرفدار و جذاب گروه فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

از آنجایی که دنیای مد و فشن هر روز در حال پیشرفت است، این رشته نیز هر روز با نمایش جدیدی از دنیای مد رو به رو بوده و به همین دلیل جذابیت بیشتری پیدا می کند. افرادی که دانشگاه علمی کاربردی را انتخاب می کنند با مفاهیمی مانند آناتومی، مبانی رنگ، پارچه شناسی، فلسفه پوشش اسلامی، طراحی لباس روی اندام، پایه و اصول دوخت، پایه و اصول الگو سازی، طراحی سریع، طراحی رایانه ای لباس، طراحی لباس برای تولید، طراحی لباس اجتماع بانوان، طراحی لباس مجلسی بانوان، طراحی لباس بچه و … سروکار خواهند داشت.

از جمله موسسه های غیر انتفاعی که این رشته را ارائه می دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موسسه غيرانتفاعي آپادانا – شيراز
 • موسسه غيرانتفاعي هنر شيراز
 • موسسه غيرانتفاعي رسالت – كرمان
 • موسسه غيرانتفاعي وحدت – تربت جام
 • موسسه غيرانتفاعي روزبه – زنجان
 • موسسه غيرانتفاعي فيض الاسلام – خميني شهر اصفهان
 • موسسه غيرانتفاعي معماري و هنر پارس – تهران
 • موسسه غيرانتفاعي مهر آستان – آستانه اشرفيه
 • موسسه غيرانتفاعي كمال الملك – نوشهر
 • موسسه غيرانتفاعي مارليك – نوشهر
 • موسسه غيرانتفاعي حكيم ناصرخسرو – ساوه
 • دانشگاه غيرانتفاعي علم و هنر – يزد
 • موسسه غيرانتفاعي امام جواد(ع) – يزد

رشته طراحی لباس در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته طراحی لباس در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور رشته ای پرطرفدار است که نه تنها برای خانم ها حتی برای آقایان هم می تواند جذابیت خاص خود را داشته باشد.

رشته طراحی لباس دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور در گرایش های لباس اجتماعی و مشاغل، لباس خانگی، لباس مجلسی و  … تدریس می شود و افراد فارغ التحصیل در این رشته می توانند به عنوان طراح لباس در کارگاه های تولیدی یا کارخانه ها، برش کار، سایز بند، مسئول الگو و آرشیو، نمونه دوز و مدل ساز و … مشغول به کار شود.

این امکان برای افراد فارغ التحصیل وجود دارد که در صورت داشتن سرمایه اقدام به تاسیس کارگاه های تولیدی یا شرکت طراحی لباس کنند و یا به عنوان طراح خصوصی فعالیت داشته باشند.

جزییات رشته طراحی لباس بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور

همانطور که در مقدمه اشاره کرده بودیم، امکان ثبت نام در رشته طراحی لباس بدون کنکور در دانشگاه های بسیاری وجود دارد که مراکز علمی کاربردی یکی از آن ها است.

شرایط ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب است. منظور از سوابق تحصیلی بررسی معدل و یک سری موارد دیگر است که دانشجویان برای ثبت نام باید ارائه دهند.

روش پذیرش دانشجو در رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

برای ثبت نام در رشته طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی، باید گواهی نامه دیپلم را ارائه دهید. زیرا معدل موجود در آن بررسی خواهد شد.

داوطلبان شاغل می توانند علاوه بر کد رشته محل های دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کد رشته محل هایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته داشته باشند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویت های انتخابی آنها و ظرفیت های اختصاص داده شده به هر سهمیه خواهد بود.

 

مراحل پذیرش در رشته طراحی لباس بدون کنکور

 

روش پذیرش دانشجو در رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز بوده و در هر یک از کد رشته محل های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یاغیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذی صلاح صورت می گیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی باشد، اولویت بیشتری خواهند داشت.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص داده خواهد شد.

مدارک لازم برای ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.
 • فرم تایید معدل برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲)
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها معدل ندارد.
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای افرادی که مشغول به کار هستند و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).

مدارک لازم برای ثبت نام رشته طراحی لباس علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

پذیرش ارشد طراحی پارچه و لباس دانشگاه پیام نور بدون کنکور

اگر قصد دارید بدون کنکور برای ارشد طراحی پارچه و لباس دانشگاه های سراسری و غیرانتفاعی ثبت نام کنید باید جزو نفرات برتر ورودی خود باشید. فراگیر پیام نور نیز از دیگر دانشگاه هایی است که می توان بدون کنکور وارد آن شد، اما متأسفانه این دانشگاه برای رشته طراحی لباس پذیرش ندارد. درواقع دانشگاه پیام نور در هیچ یک از مراکز خود، حتی در مراکز بین الملل که بدون کنکور برای مقطع ارشد ثبت نام می کنند، رشته طراحی پارچه و لباس ندارد.

جهت اطلاع از  زیر گروه  های  کنکور هنر  کلیک نمایید.

رشته طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه آزاد

 در دانشگاه آزاد نیز می توانید به صورت بدون کنکور به تحصیل در رشته طراحی لباس بپردازید. رشته طراحی لباس به صورت بدون کنکور در دانشگاه آزاد برای مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ارائه می شود.

در مقطع کارشناسی پیوسته 4 سال زمان تحصیل دارد در آخر مدرک لیسانس در این رشته را دریافت خواهید کرد.

اگر در مقطع کاردانی پیوسته به ادامه تحصیل بپردازید باید مدرک دیپلم فنی خود را ارائه دهید.

در مقطع کاردانی ناپیوسته نیز رشته طراحی لباس بدون کنکور ارائه می شود و تفاوتی که با مقطع کاردانی پیوسته دارد در این است که دارندگان دیپلم رشته های ریاضی ، تجربی و انسانی می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته تحصیل کنند.

 طراحی لباس بدون کنکور

طراحی لباس دانشگاه الزهرا

رشته طراحی لباس به صورت بدون کنکور در دانشگاه های سراسری در مقاطع کارشناسی دارای پذیرش دانشجو می باشد و شما از هر شهری که باشید می توانید در دانشگاه‌های اصلی تحصیل نمایید. مهم ترین دانشگاه هایی که پذیرش بدون کنکور رشته را دارند عبارتند از:
● دانشگاه‌های الزهرا
● دانشگاه های فنی حرفه ای دختران دکتر شریعتی
● دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران

جهت اطلاع از منابع کنکور هنر 1401 و معرفی بهترین منبع سوالات کلیک نمایید.

دروس رشته طراحی لباس

دروس‌ مشترک‌ گرایش‌های‌ مختلف‌ طراحی‌ پارچه‌ و لباس‌ عبارتند از:
▪︎مبانی‌ هنرهای‌ تجسمی‌
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ پایه‌
▪︎کارگاه‌ عکاسی‌ پایه‌
▪︎هنر و تمدن‌ اسلامی‌
▪︎آشنایی‌ با هنر در تاریخ‌
▪︎آشنایی‌ با هنرهای‌ سنتی‌ ایران‌
▪︎هندسه‌ نقوش‌ در صنایع‌ دستی‌ ایران‌
▪︎خوشنویسی‌ و طراحی‌ حروف‌
▪︎آشنایی‌ با پارچه‌ و لباس‌های‌ سنتی‌ ایران‌
▪︎پارچه‌شناسی‌
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ بافت‌ مقدماتی‌
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ چاپ‌ مقدماتی‌
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ لباس‌ مقدماتی‌
▪︎آشنایی‌ با رشته‌های‌ هنری‌ معاصر، انسان‌، طبیعت‌ و طراحی‌.

جهت مشاهده رشته های دانشگاه هنر تهران  کلیک نمایید.

دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ طراحی‌ لباس‌:

▪︎تاریخ‌ لباس‌ در ایران‌ و جهان‌
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ تخصصی‌
▪︎کارگاه‌ دوخت‌
▪︎کارگاه‌ طرح‌ و تهیه‌ الگو
▪︎کارگاه‌ طراحی‌ لباس‌
▪︎انسان‌
▪︎طبیعت‌ و طراحی‌
▪︎تحقیق‌ (طراحی‌ لباس‌)
▪︎طرح‌ و رساله‌ نهایی‌.

 

مشاوره برای قبولی در رشته طراحی لباس بدون کنکور

کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس بدون کنکور دانشگاه آزاد

امکان پذیرش در رشته طراحی پارچه و لباس بدون کنکور میسر نیست و فقط دانشجویان استعداد درخشان می توانند با در دست داشتن مدارک خود در کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. در دانشگاه آزاد به دانشجویانی استعداد درخشان گفته می شود که معدل کل دوره کارشناسی آن ها در رشته های علوم انسانی ۱۷ و در سایر رشته ها ۱۶ باشد. اگر شما نیز طبق این تعریف جزء استعدادهای درخشان به شمار می شوید، برای اینکه بتوانید برای کارشناسی ارشد بدون کنکور درخواست بدهید، باید علاوه بر شرط معدل که ذکر شد، شرایط زیر را نیز داشته باشید:

■ برای رشته ای همنام با رشته کارشناسی خود درخواست ادامه تحصیل بدهید.
■ در همان سال که تحصیلات کارشناسی خود را به پایان رسانده اید، برای ادامه تحصیل بدون کنکور درخواست بدهید.
■ بدون در نظر گرفتن ترم های تابستانی و یا ترم هایی که مرخصی گرفته اید، باید کارشناسی پیوسته را حداکثر طی ۸ ترم و ناپیوسته را طی ۴ ترم به پایان برسانید، مگر در موارد خاصی که در دفترچه راهنمای ثبت نام قید شده است.
■ هیچ درسی را طی دوران تحصیلات دانشگاهی خود معادل سازی نکرده باشید.

اگر شما همه شرایط ذکر شده را دارا هستید می توانید دفترچه راهنمای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی را از وب سایت دانشگاه آزاد دریافت کرده و برای پذیرش اقدام کنید. اولویت دانشگاه برای پذیرش شما در روش پذیرش طراحی پارچه و لباس بدون کنکور، دانشگاه محل تحصیل کارشناسی شماست و در صورت پر بودن ظرفیت دانشگاه مذکور می توانید سایر دانشگاه ها را انتخاب نمایید.

جهت اطلاع از آزمون عملی کنکور هنر  کلیک نمایید.

 

دانشگاه های دارای ارشد طراحی پارچه و لباس

دانشگاه هایی که در مقطع ارشد برای رشته طراحی پارچه و لباس دانشجو می پذیرند، عبارتند از:

● دانشگاه هنر تهران
● دانشگاه الزهرا
● دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ
● دانشگاه غیر انتفاعی علم و هنر یزد
● موسسه غیر انتفاعی امام جواد یزد
● موسسه غیر انتفاعی آپادانا شیراز
● موسسه غیر انتفاعی کمال الملک نوشهر
● موسسه غیرانتفاعی معماری و هنر پارس – تهران
● دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
● دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر
● دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد
● دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

مراکز ارائه دهنده غیر دولتی رشته طراحی پارچه و لباس

علاوه بر مراکز دولتی و دانشگاه های متعددی که به صورت حرفه ای و آکادمیک رشته طراحی و مد را آموزش می‌دهند، مراکز مختلفی در سطح کشور هستند که ارائه دهنده آموزش های این رشته به صورت غیر دولتی میباشند.
این مراکز در قالب موسسات و شرکت های آموزشی حضوری و غیرحضوری و موسسات غیر انتفاعی تحت نظر وزارت علوم و همچنین سازمان فنی حرفه‌ای مشغول به فعالیت هستند. آموزش و تدریس طراحی مد و لباس در این مراکز به صورت اصولی و مطابق با استانداردهای روز جهانی برگزار می شود و شهریه های طراحی لباس در این مراکز بسیار مناسب و مطلوب است و علاقمندان می‌توانند با توجه به بودجه بندی خود در هر یک از گرایشات شرکت کرده و آموزش‌های لازم را ببینند و پس از کسب مهارت و تجربه وارد بازار کار حرفه ای شوند.

توانایی‌های‌ لازم رشته طراحی‌ لباس‌

دانشجوی‌ طراحی‌ پارچه‌ و لباس‌ باید هنرهای‌ تجسمی‌ را بشناسد و دارای‌ خلاقیت‌ و دید هنری‌ باشد. داوطلبان‌ باید بدانند که‌ رشته‌ طراحی‌ پارچه‌ و لباس‌، یک‌ رشته‌ کاربردی‌ است بدین معنا که هدف‌ این‌ رشته‌ طراحی‌ اصولی‌ پارچه‌ و لباس‌ با حفظ‌ خلاقیت‌ هنری‌ است و در نهایت‌ باید محصول‌ هنرمند، به‌ صورت‌ تولید انبوه‌ وارد بازار شود. به‌ همین‌ خاطر هنرمندانی‌ که‌ فقط‌ برای‌ حس‌ خودشان‌ طراحی‌ می‌کنند، در این‌ رشته‌ موفق‌ نمی‌شوند و بهتر است‌ رشته‌ نقاشی‌ را انتخاب‌ کنند.

جهت مشاهده رشته های بدون کنکور دانشگاه هنر تهران کلیک نمایید.

بازار کار رشته طراحی پارچه و لباس

به علت گسترش شبکه های اینترنت در دنیای امروز، شاهد صفحات و سایت هایی هستیم که به صورت حرفه ای و تخصصی درباره پوشاک و فشن صحبت می کنند و بسیاری از افراد ترجیح می دهند که مطابق با طراحی های روز دنیا در حوزه پوشاک، لباس های خود را تهیه نمایند. هرسال ترند رنگ سال توسط موسسه پنتون اعلام می شود  و طراحی های روز لباس براساس این رنگ ها صورت می پذیرد و همچنین شرکت های طراحی و فشن در سطح جهان به صورت حرفه ای و لباس های مختلفی را عرضه می کنند. بازار کار رشته طراحی لباس پس از فراگیر شدن این طراحی ها، در کشور ما بسیار پر رونق شده است و بسیاری از موسسات و آموزشگاه ها به صورت حرفه ای رشته های دوخت و طراحی پوشاک را در گرایشات مختلفی که مهم ترین آن ها موارد زیر هستند آغاز نموده اند:

■ طراحی لباس کودک
■ طراحی لباس های مجلسی
■ طراحی لباس های اداری و رسمی
■ طراحی لباس های و پوشش های حجاب

این طراحی ها با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم کشورها به صورت طراحی های سنتی، طرح های طراحی های کلاسیک و طراحی‌های مدرن صورت می پذیرد. در ایران، علاقمندی به هر سه گروه لباس ها وجود دارد و از آنجا که بسیاری از آنان ترجیح می‌دهند که از لباس‌های سنتی و مدرن با هم استفاده کنند، موسسات طراحی تلفیقی از سنت و مدرنیته را در تولید لباس های گوناگون به کار بردند و به این ترتیب لباس های مختلفی با طراحی های گوناگون در بازار مصرفی عرضه می گردد. از آنجا که این رشته در سال های اخیر در کشور ما بسیار پرطرفدار شده است و برند ها و موسسات بسیاری تولید لباس های بومی ایرانی و لباس های مدرن را در دست گرفته اند می توان گفت که بازار کار این رشته بسیار مناسب است.

 

شرایط قبولی در طراحی لباس بدون کنکور

 

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا رشته طراحی لباس بدون کنکور 140 و محل دانشگاه ها را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص رشته طراحی لباس بدون کنکور 1401 و یا محل دانشگاه ها برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

4.2/5 - (10 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا طراحی لباس بدون کنکور در دانشگاه سراسری نیز ارائه می شود؟

بله می توانید در دانشگاه سراسری نیز این رشته را بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای رشته طراحی لباس بدون کنکور چیست؟

مدارک در هر دانشگاه متفاوت است اما عمدتاً موارد مربوط به سوابق تحصیلی می شود.

رشته طراحی لباس بدون کنکور دارای مدرک معتبر می باشد؟

بله در هر دانشگاهی که تحصیل کنید،مدرک تحصیلی همان دانشگاه به شما داده می شود.

 

نظرات

 1. فاطمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام وقتتون بخیر معدل دیپلمم ۱۷ و ۷۵ هستش امکان ثبت نام در دانشگاه های آزاد هست یا دانشگاه الزهرا

  • tahmasebi
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام دوست عزیز برای دانشگاه آزاد بدون کنکور مجوز دارید اما دانشگاه الزهرا پذیرش بدون کنکور ندارد.

  • مشاور حمامی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما برای ثبت نام دانشگاه سراسری و ازاد بر اساس سوابق تحصیلی باید برسی شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 2. فاطمه
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام
  من مدرک فوق دیپلم مهندسی دانشگاه ازاد قم دارم با معدل ۱۷ .الان برای شرکت در رشته های طراحی دوخت تو چه دانشگاه هایی میتونم ثبت نام کنم ؟
  دانشگاه های دولتی امکان پذیره ؟ کدوم دانشگاه ؟؟

  • مشاور حمامی
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

   سلام وقتتون بخیر رشته ی شما و رشته انتخابی شما باید مئورد برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتزر با ما تماس بفرمایید

 3. مریم
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

  سلام من با معدل دیپلم ۱۸/۸۶ رشته طراحی دوخت
  میخواستم بدونم میتونم کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد رشته طراحی لباس بخونم یا حتما باید کاردانی پیوسته شرکت کنم ؟

  • مشاور ملکی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام دوست گرامی
   نوع دیپلم شما یعنی نظام جدید یا نظام قدیم بودن دیپلم شما و معدل و سایر ویزگی های مهم برای ورود به این رشته باید بررسی شود.
   برای کسب اطلاعات درباره رشته طراحی بدون کنکور با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

 4. مینا
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

  سلام من اتباع افغانستانی مقیم ایران هستم من دیپلم انسانی با معدل ۱۶/۶۹ دارم میخواستم بدونم من می‌تونم در رشته طراحی لباس بدون کنکور در دانشگاه دولتی اصفهان شرکت کنم ممنون میشم جواب بدین.

  • مشاور صادقی
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام
   روز بخیر بله میتونید
   مشکلی نیست

 5. mirzaeeinastara
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام من دیپلم رشته انسانی هستم.میخواستم طراحی لباس بخونم واسه دانشگاه.
  برای رفتن به این رشته نیاز هست که من دیپلم طراحی دوست هم بمیرم یا نه میتونم با همین دیپلم انسانی برم؟
  و اینکه دانشگاه آزاد شیراز بخوام برم کجا رو بهم معرفی میکنید بدون کنکور هم هست میتونم دانشگاه بدون کنکور هم برم ؟

  • مشاور رضایی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر شما برای رشته طراحی دوخت هم در دانشگاه علمی کاربردی هم آزاد میتوانید اقدام بفرمایید . دانشگاه های ارایه دهنده این رشته باید بررسی گردد

 6. Maryam
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام و عرض ادب. بنده ۳۶ سالمه دیپلم کامپیوتر دارم با معدل ۱۷.۱۹ حدودا ۱۵ سال پیش دیپلم گرفتم. حالا بعداز گذشت سالها و انصراف از دانشگاه و ازدواج و بچه داری و… میخوام طراحی و دوخت بخونم. چطوری باید تو کنکورش شرکت کنم؟ اصلا نمیدونم کی برگذار میشه؟ یا دفترچه کنکور و از کجا باید تهیه کنم؟. و لینکه اگه بدون کنکور تو دانشگاه سراسری بخوام بخونم باید چیکار کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  • مشاور رضایی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

   باسلام و احترام شما رشته طراحی دوخت را میتوانید به صورت بدون کنکور در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد انتخاب بفرمایید

 7. Akram
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقتتون بخیر
  من سال دوازدهم رشته طراحی و دوخت هستم معدل هر سه سال هم بالای ۱۹.۳۰ هست با این معدل میتونم بدون کنکور در دانشگاه شریعتی و یا علمی کاربردی اصفهان در رشته طراحی و دوخت یا طراحی لباس قبول بشم؟

  • tahmasebi
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام دوست عزیز بله با توجه به معدلتون احتمال قبولی شما بسیار بلاست.

 8. Anonymous
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

  بیخشید چه دانشگاهایی خیاطی دارن وچه دانشگاههای طراحی دارن
  و اینکه شرایط بورسیه گرفتن چیه

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

   سلام رشته طراحی لباس در دانشگاه ازاد واحد تهران جنوب بدون کنکور ارائه میشود

 9. هانیه
  ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۱

  سلام وقت بخیر من معدل کتبی دیپلمم ۱۸.۵۸ شد و الان ترم ۱ کارشناسی پیوسته طراحی لباس هستم ولی شبانه
  امکانش هست برای نوبت دوم ثبت نام بدون کنکور بتونم با این معدل رشته طراحی لباس دانشگاه الزهرا قبول بشم لطفا بگین شانس قبولی دارم یا نه

  • مشاور جوادی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای پذبرش در رشته طراحی لباس هر چه معدل بیشتر باشه شانس قبولی بالاتر هست.
   دانشگاه الزهرا جزء دانشگاه معتبر هست
   شانس قبولی شما حدودا متوسط رو به بالاست.

 10. نسترن
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

  سلتم وقتتون بخیر من رشته طراحی دوخت خوندم و معدل ۱۸.۱۸ توی چه دانشگاهی میتونم ثبت نام کنم

  • مشاور براتی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز انتخاب دانشگاه بستگی به بررسی یکسری شرایط شخص شما دارد .برفرض مثال مسافت .رتبه بندی دانشگاه .هزینه .هدف .قصد ادامه تحصیل داشتن یا خیر و……لطفا جهت برررسی دقیق تروضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 11. مبینا نیک
  ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

  سلام.من کارشناسی فیزیک دانشگاه گیلان دارم با معدل بالای ۱۶ فارغ التحصیل شدم. و یکساله که درسم تمام شده.آیا الان برای شرکت در رشته های طراحی دوخت فقط دانشگاه های آزاد میتونم شرکت کنم؟
  دانشگاه های دولتی و بدون هزینه امکان ثبت نام نیست؟

  • مشاور براتی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز بله میتوانید دانشگاه دولتی طراحی دوخت بخوانید

  • امیر
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۷

   سلام
   ببخشید من امسال یازدهم میخونم رشته تجربی تو تبریز اگه بخوام سال بعد به طراحی و دوخت تغییر رشته بدم امکانش هست یا فقط دخترها رو پذیرش میکنن؟

   • tahmasebi
    ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

    سلام دوست عزیز بله شما امکان تغییر رشته به طراحی و دوخت رو دارید.

 12. شيرين
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۲

  سلام وقت بخير
  من ديپلم رياضي دارم و اقدام كردم براي گرفتن ديپلم مجدد تو رشته دستياري طراحي لباس.ميخواستم بدونم با اين ديپلم نميتونم كنكور هنر شركت كنم ؟ و اينكه با اين ديپلم و شرط معدل دانشگاه هنر تهران پذريش نميشم؟

  • مشاور حمامی
   ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

   سلام وقتتون بخیر بله میتوانید ولو اینکه شرایط قبولی باید پذیرفته شود

 13. Fatemeh
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام وقتتون بخیر من سال دوم هنرستان رشته طراحی دوخت هستم میخاستم بدونم چه دانشگاه هایی توی کل کشور برای این رشته وجود دارند و کدوم بهتر هستند

  • مشاور عیسائی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۲

   سلام وقت بخیر
   شما از دانشگاه های فنی و آزاد میتوانید اقدام کنید. شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 14. ...
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۵

  من رشتم طراحی دوخت هستش
  برای اینکه با شرط معدل وارد دانشگاه اصفهان یا تهران بشم باید معدلم بالای چند باشه؟

  • مشاور براتی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام وقتتون بخیر
   بستگی به رشته مورد نظر شما دارد ولی اگر برای رشته طراحی دوخت بخواهید وارد دانشگاه بشوید بستگی به دانشگاه دارد کلا دانشگاه ها سقف معدلی برای دوره ای مشحخص نکردند ولی شرایط مختلفی را برای هرداوطلب بررسی میکنند لطفا جهت بررسی وضعیت تحصیلیتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرملایید

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام روزتون بخیر
   بستگی به دانشگاهی که میخواید واردش بشید داره.
   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 15. Fatemeh
  ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام من دوساله دیپلم تجربی گرفتم با معدل 17/48 کدوم دانشگاه غیرانتفاهی میتونم برم برای رشته طراحی دوخت؟

  • مشاور ملکی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

   سلام وقت بخیر
   بایدطبق دفترچه شهر شما مورد بررسی قرار بگیرد.

 16. دینا
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۷

  سلام برای قبولی با معدل در دانشگا چ معدلی خوبه؟
  اگه معدل کم بود با کنکور میشه به دانشگا رفت؟

  • مشاور محمدی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هرچه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.
   برای ورود به دانشگاه از دو طریق با آزمون و بدون آزمون میتوانید اقدام نمایید.

 17. یاسی
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۲

  سلام وقتتون بخیر، من رشته‌ام طراحی دوخت هست و امسال دوازدهمم، شنیدم که برای قبولی در دانشگاه ب دلیلی ک دو سال قبل مجازی بود، فقط معدل سال دوازدهم رو در نظر میگیرن، خواستم ببینم آیا واقعا صحت داره؟؟

  • sadeghi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام ربطی به مجازی بودن نداره
   برای کنکور فقط تاثیر نمره کتبی آزمون نهایی دیپلم یعنی سال دوازدهم لحاظ میشه

   • یاسی
    ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

    برای کنکور این سوال رو نپرسیدم
    بلکه منظورم قبولی با معدل دوازدهم تو دانشگاه هست

    • مشاور کریمی
     ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 18. زینب
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام من دیپلم طراحی دوخت لباس شب عروس(کاردانش)دارم دیپلمم مدرسه هنوز نرفتم دنبالش ولی دوسالی میگذره دیپلم گرفتم الان میخام اقدام کنم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی .کدوم دانشگاه توی مشهد رشته طراحی دوخت داره کجا باید کی باید اقدام کنم میخام ورودی بهمن ماه ثبت نام کنم ولی بلد نیستم کجا برم و چجوری ثبت نام کنم میشه راهنماییتون خیلی نیاز دارم

  • مشاور بهروزی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام دفترچه منتشر نشده برای دریافت اطلاعات به مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بفرمایید

 19. Seyon
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

  سلام
  خوندن این رشته توی دانشگاهای بین المللی چه امتیازی داره؟
  امکان دریافت بورسیه از دانشگاهای خود ایران برای این رشته هست؟
  لطفا اسم ۵تا۱۰ دانشگاه برتر و معتبر ایران رو که این رشته رو داشته باشن بگید.

  • JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸

   سلام وقت بخیر
   برای استخدام شدن موثره
   کدوم استان هستین؟

 20. الی
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام وقت بخیر
  ایا با مدرک دیپلم انسانی (ترمی واحدی) می توان برای کنکور هنر شرکت کرد؟ درصورت بالا بودن رتبه کنکور امکان قبولی در دانشگاه الزهرا چقدر هست؟

  • مشاور عیسائی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

   سلام وقت بخیر
   اگر پیش دانشگاهی هم داشته باشید مشکلی وجود ندارد.

 21. re
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۵

  سلام من با معدل کل 19/50 میخوام رشته طراحی دوخت و لباس برم به نظرتون امکان پذیره؟
  یا به نظرتون اگه کنکور بدم شانس بیشتری دارم

  • JAVADI
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی شما شانس قبولیتون بالاست.

 22. Haniye
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۱

  سلام من رشته نقاشی سنتی رو دارم میتونم برای کاردانی طراحی لباس بدون کنکور شرکت کنم ؟ و اینکه این رشته پذیرش در دانشگاه آزاد یا علمی کابردی رو دارد؟! راهنمایی کنید

  • isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد.

 23. فاطمه
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام من معدلم 18/63 هستش و رسپشتم طراحی دوخت بوده ک امسال دیپلم گرفتم موقع ثبت نام دانشگاه ب اشتباه معدل من رو درج نکردن و موقعی فهمیدم ک سایت بسته شده بود الان چیکار کنم که بتونم به دانشگاه برم؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 24. فرنیا
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام من تماس میگیرم میزنه شماره در شبکه موجود نیست
  میخواستم مشاوره بگیرم راجب رشتم
  میشه یه شماره تماس بهم بدید

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۱

   سلام وقت بخیر
   با شماره 9099075307 با تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس حاصل فرمایید.

 25. Shamim
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام وقتتون بخیر، من سال دوم دبیرستان هستم و رشته ریاضی میخونم
  چجوری میتونم برای تحصیل تو رشته طراحی و دوخت دانشگاه الزهرا برم؟
  لطفا جواب بدین🙏🏻🥲

  • isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹

   سلام وقتتون بخیر
   جهت بررسی وضعیتتون و کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 26. Shamim
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

  سلام وقتتون بخیر ، من سال دوم دبیرستان هستم و رشته ریاضی میخونم چجوری میتونم برای تحصیل تو رشته طراحی و دوخت دانشگاه الزهرا برم؟ لطفا جواب بدین🥲🙏🏻

  • mansuri
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

   سلام وقت بخیر باید کنکور سراسری شرکت کنید برای ورود به دانشگاه الزهرا

   • karimi
    ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 27. زاهدی
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام.
  من ساکن مشهد و علاقمند به تحصیل در این رشته هستم.
  به کدام دانشگاه یا مرکز آموزشی باید مراجعه کنم؟

  • karimi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۸

   سلام ثبت نام سایتیه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 28. پریسا
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام من کارشناسی حقوق دارم معدلم ۱۶.۸۴ هست میتونم تغییر گراییش بدم واسه اینورشته فارق التحصیل ۱۳۹۵ هستن

  • hedayati
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام وقت بخیر امکان تغییر رشته با توجه به یک سری شرایط خاص وجود دارد.

 29. امیر
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

  سلام وقت بخیر
  من رشتم ریاضی هست و معدلم ۱۵
  ایا با این معدل میشه تو رشته طراحی قبول شد
  و همچنین رتبه کنکور تاثیری دارد یا خیر

  • alizadeh
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام وقت بخیر . برای دانشگاه های جامع علمی کاربردی در حال حاضر می توانید اقدام کنید

 30. هستی
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

  سلام من دیپلم رشته طراحی دوخت کاردانش دارم آیا اگه من با شرط معدل به دانشگاه برم باید شهریه بدم؟

  • alizadeh
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

   سلام وقت بخیر . پذیرش بدون کنکور رشته های فنی و حرفه ای هم شهریه پرداز دارد و هم رایگان . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 31. مونا
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

  رشته طراحی هزینه هاش زیاده؟ من خیلی دوس دارم برم این رشته اما میترسم بعدا هزینه ها زیاد باشه نتونم پرداخت کنم

  • soleimani
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام. بستگی به دانشگاهی که تحصیل میکنید و گرایش داره. بعلاوه سطح مورد نظرتون. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 32. اوا
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام وقت بخیر
  من دیپلم تجربی دارم ااز چه طریقی میتونم در رشته طراحی دوخت ادامه تحصیل بدم؟

  • aghazade
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام
   از طریق صوابق تحصیلی در بازده زمانی مشخص ورود به دانشگاه داشته باشید

 33. فاطمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۱

  سلام.
  با معدل ۱۳/۸۵,کتبی تجربی ومعدل ۱۸کل
  شانس قبولی طراحی لباس آزاد رو‌دارم

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.

 34. زهرا
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام ، من ۳۶ سال سن دارم و سال ۸۶ لیسانس حقوق رو از یه دانشگاه غیر انتفاعی معتبر در اصفهان با معدل ۱۷ دریافت کردم ، اما علاقمند به طراحی لباس هستم و تا حدودی هم دنبال آموزشش رفتم ، میخواستم بدونم برای شرکت در رشته طراحی لباس دانشگاه الزهرا رو دارم یا خیر

  • aghazade
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر
   پشما در صورتی میتوانید برای این رشته تحصیلی اقدام کنید که اطلاعیه از سمت خود دانشگاه زده شده باشد که باید از طریق سایت اصلی بررسی کنید

 35. Fatemeh
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

  سلام با معدل ۱۳ /۸۵کتب و۱۸کل تجربی شانس قبولی طراحی لباس دانشگاه ازاد تهران رو دارم ؟

  • ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

   سلام وقت بخیر اگر شانس انتخاب های خود را بیشتر کنید محتمل است

 36. مریم
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۰

  چجوری از تجربی بریم دانشگاه طراحی لباس درس بخونیم

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۶

   سلام رشته طراحی لباس در دانشگاه های ازاد و غیر انتفاعی و علمی کاربردی بدون کنکور پذیرش دانشجو دارد

 37. مریم
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

  سلام دیپلم تجربی سال ۱۳۹۹ رو دارم و میخام برم طراحی لباس بخونم. کودوم دانشگاه ازادی بدون کنکور و ازمون عملی با این شرایط دانشجو پذیرش میکنند برای رشته طراحی لباس

  • fattahi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام وقت بخیر
   کلا تمام دانشگاه هایی که به صورت بدون کنکور پذیرش دارند آزمون عملی طراحی لباس هم ندارند برای دیدن دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی لباس دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آژاد را مطالعه کنید.

 38. مریم
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

  میشه لطفا بفرمایید با دیپلم تجربی. میتونم دانشگاه ازاد طراحی لباس شرکت کنم؟ اگر ممکنه به چه صورت؟ ممکنه بدون کنکور وارد دانشگاه ازاد بشم؟

  • karimi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام بله

   • مریم
    ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

    ممکن هست اصلا؟

 39. مریم
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام

 40. تینا
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام
  برای کسی که طراحی دوخت دانشگاه های همدان درس خونده میشه بعد از لیسانس برای بورسیه و ادامه تحصیل به خارج از کشور بره؟ یعنی معتبر میدونن دانشگاه و قبولت میکنن؟

  • karimi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام برای گرفتن بورسیه یادوره نوبت دوم یاازاد

   • تینا
    ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

    برای بورسیه ولی از اونجایی که افراد کمی رو قبول میکنن میخواستم بدونم با هزینه شخصی یا همون بورسیه مدرک های اینجا رو برای هنر قبول میکنن در غیر این صورت باید چی کار کرد؟

    • bahraii
     ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳

     سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر برسی شود.

 41. لیندا
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام
  من امسال کنکور تجربی میدم
  آیا میتونم دانشگاه روزانه بدون کنکور رشته طراحی لباس برم؟
  و شهریه دانشگاه آزاد برای رشته طراحی لباس چقدره؟
  بدون کنکور کدام دانشگاه ها رشته طراحی لباس پذیرش دارند؟

  • aghazade
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵

   سلام
   رشته طراحی لباس، یکی از رشته­ های کاربردی است و هدف آن تربیت افرادی است که با در نظر گرفتن نیازهای طراحی و بهره ­گیری از ماشین آلات موجود بتوانند نیازهای طراحی لباس، طراحی الگو، برش و دوخت را در تولید برطرف سازند.اصولا بدون ازمون ارائه نمشود.برای دانشگاه ازاد میتوانید اقدام کنید برای مشاوره در این زمینه با مرکز تماس بگیرید

 42. حیدری
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

  با سلام ببخشید من رشتم تجربیه امسال میخوام رشته طراحی دوخت شرکت کنم وگفتن شرطه معدله الان واسه منی که رشتم تجربیه میشه شرکت کنم دانشگاه تهران میخوام قبول شم .بعد اینکه من سه سال پیش از طریق فنی حرفه ای مدرک خیاطی گرفتم(گواهینامه مهارت)میشه راهنمایی کنید؟

  • fattahi
   ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر
   دانشگاه تهران رشته طراحی دوخت ندارد اگر منظور شما دانشگاهی در شهر تهران است بله میتوانید با دیپلم تجربی شرکت کنید.

 43. یلدا
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

  سلام وقت به خیر،اول اینکه هزینه شرکت بدون کنکور چه قدر هست؟؟دوم اینکه اگر از رشته هنر نباشیم و بخوایم طراحی لباس بخونیم شرایط خاصی داره (در حال حاضر هم دانشجوی لیسانس باشیم)….
  میشه راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت بخیر . رشته طراحی لباس در دانشگاه های جامع علمی کاربردی بدون کنکور ارائه میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 44. رها
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام وقتتون بخیر.. من کاردانی طراحی و دوخت رو دارم میتونم برای کارشناسی طراحی لباس بدون کنکور شرکت کنم ؟ و اینکه دانشکده های فنی حرفه ای کشور در این رشته پذیرش دارند؟ با پرداخت شهریه هست در دانشگاه های دولتی؟ بابت سوالات زیادم عذرمیخوام ممنون میشم راهنمایی کنید🌺🌸

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر
   بعله برای کارشناسی ناپیوسته میتوانید اقدام کنید باید فرواخوان در خصوص جذب دانشگاه بررسی شود اما دذ دانشگاه دولتی بدون پرداخت شخریه میتوانید تحصیل کنید

 45. فاطیما رضایی
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

  سلام حداقل معدل مورد نیاز برای قبولی در رشته طراحی لباس دانشگاه تهران چند هستش؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام برایقب.لی در رشته طراحی لباس بدون ازمون و هر رشته دیگری به صورت بدون ازمون شرط معدلی وجود ندارد هر چی معدل بالاتر باشد امکان قبولی بیشتر است

 46. اهورا
  ۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

  سلام وقتتون بخیر آیا رشته طراحی دوخت هم دانشگاه بدون کنکور داره من رشته تجربی بودم و آیا در این رشته پذیرش دانشجوی پسر هم دارند؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر
   بله رشته طراحی لباس بدون کنکور هم جذب داره اما برای پسران خیر پذیرش ندارند.

 47. سونیا
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

  درود.من دبیرستان رشته انسانی بودم و سال قبل کنکور انسانی دادم.امسال میخواستم دانشگاه الزهرا رشته طراحی لباس برم..پارسال گفتن باید آزمون عملی ازت بگیرن و شرط معدله…الان نمی‌دونم باید کنکور هنر ثبت نام میکردم؟یا فقط باید آزمون عملیو بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۹

   با سلام.برای ورود به دانشگاه های دولتی ابتدا باید کنکور هنر شرکت کرده و پس از ان ازمون عملی بدهید.

 48. توکلی
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۴

  سلام ممنون از سایت خوبتون جالبه که الان همه چی مجازیه طرف سایت زده لوله بازکنی برچسب و سفارش چاه بازکنی رو هم اینترنتی میگیره! نظر من به شخصه اینه که اینترنت و فضای مجازی خیلی کارمونو راحت و سریع کرده و باعث شده بتونیم توی زمانمونم صرفه جویی کنیم.

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۹

   سلام وقت بخیر ممنون از اغتماد شما

   • رها
    ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

    سلام، ببخشید من دیپلم تجربی با معدل 17 و نیم دارم، من بر اساس سوابق تحصیلی میتونم رشته طراحی دوخت دانشگاه دولتی بخونم؟ اگه میشه کی باید برای انتخاب رشته براساس سوابق اقدادم کنم؟ ممنونم از سایت خوبتون♥️

    • alizadeh
     ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۶

     سلام وقت بخیر معمولا اواخر مرداد ماه دفترچه دولتی بدون ازمون ارائه میشود برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور