ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

رتبه قبولی کنکور سهمیه ایثارگران 1403 {۵ و ۲۵ درصد) | ایران تحصیل

رتبه قبولی کنکور سهمیه ایثارگران
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سازمان سنجش آموزش کشور جهت برقراری عدالت آموزشی، سهمیه هایی را برای گروه های مختلف داوطلبان در نظر گرفته است. یکی از این سهمیه ها، سهمیه ایثارگران است که به دسته 5 درصد و 25 درصد تقسیم می شود. رتبه قبولی کنکور برای سهمیه های مختلف، متفاوت است. ما در این مقاله به توضیح رتبه قبولی کنکور سهمیه ایثارگران 1403 پرداخته ایم. شما می توانید برای دریافت مشاوره انتخاب رشته و آخرین قبولی رشته های تاپ، از طریق تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

کنکور سراسری در ایران به عنوان یکی از مهم ترین آزمون های ورودی دانشگاه ها، شناخته می شود. به طوری که هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان برای ورود به رشته و دانشگاه های برتر کشور، با یکدیگر به رقابت می پردازند. متولی برگزاری کنکور سراسری، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. کنکور سراسری معمولا هرساله در اوایل تیرماه در حوزه های سرتاسر کشور برگزار می شود.

از سال 1377 کنکور سراسری به صورت تک مرحله‌ای و برای پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان خارجه و هنر به‌طور جداگانه برگزار می‌شود. با توجه به سخت تر شدن کنکور و همچنین افزایش داوطلبان رشته تجربی، رقابت در این رشته کمی سخت تر از دیگر رشته می باشد. به طوری‌که تعداد شرکت‌کنندگان داوطلبان در کنکور تجربی در سال 1395 به 519/488 نفر رسید. این در حالی است که در سال های اخیر بیش از یک میلیون داوطلب در این آزمون سرنوشت ساز شرکت کرده و با یکدیگر به رقابت کرده اند.

برای اطلاع ازرتبه قبولی پرستاری سهمیه ایثارگران، کلیک کنید.

سهمیه های موجود در کنکور 1403

یکی از اصلی ترین سهمیه های کنکور سراسری که تمامی داوطلبان را شامل می شود، سهمیه مناطق است. همه نقاط و استان های کشور با توجه به میزان برخورداری از رفاه آموزشی و دسترسی و امکانات، به سه منطقه تقسیم می شوند. به صورت کلی، کلانشهر هایی نظیر تهران، تبریز، مشهد و … منطقه 1، شهرستان ها نظری کرج، اردبیل و … منطقه 2 و مناطق محروم و کم برخوردار در منطقه 3 قرار دارند.

منطقه ثبت شده در کارنامه کنکور، بر اساس محل اخذ دیپلم (سه سال آخر متوسطه دوم) در نظر گرفته می شود. شاید جالب توجه باشد که اگر دانش آموزی هر سه سال آخر دبیرستان را در سه شهر متفاوت سپری کند شهری که مرفه تر باشد (از لحاظ کیفیت آموزشی و زندگی) بالاتر باشد برای دانش آموز محسوب می‌شود.

دانش آموزی که مدرک دیپلم خود را از خارج از کشور ایران اخذ نموده باشد، سازمان سنجش سهمیه منطقه سه را برای این دانش آموز در نظر می گیرد.

سهمیه های موجود در کنکور

☑️ سهمیه ایثارگران: یکی دیگر از سهمیه های موجود در کنکور سراسری سهمیه ایثارگران است که با توجه به شرایط افراد، به دو گروه 5 و 25 درصد دسته بندی شده است.

 اطلاعیه

در صورتی که به امکانات کافی دسترسی ندارید، می توانید صفر تا صد فرآیند انتخاب رشته بر عهده مشاوران مجرب ایران تحصیل بسپارید. برای اینکار کافیست از طریق تلفن ثابت، از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

❓ اما چه کسانی مشمول استفاده از این سهمیه می شوند؟ سهمیه ایثارگران برای گروه های زیر قابل استفاده می باشد:

✔️ همسر و فرزند شهدا

✔️ آزادگان و همسر و فرزندان آنها

✔️ جانبازان با آسیب دیدگی 25 درصد و بالاتر و خانواده درجه 1 آنها (فرزند و همسر)

☑️ گزینه بعدی سهمیه  ایثارگران 5 درصدی است که مقداری با سهمیه 25 درصدی متفاوت است که به تفاوت های آن ها اشاره خواهیم کرد؛جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آن همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه جز این موارد قرار می‌گیرند.

☑️ سهمیه رزمندگان؛ این سهمیه برای رزمندگان بسیجی، جهادگران جهاد كشاورزی و رزمندگان ستاد كل نیروهای مسلح است که حداقل شش ماه به صورت داوطلبانه (متناوب یا متوالی) در جبهه های جنگ حضور داشته اند.

داوطلبانی که زمان جنگ به صورت سرباز یا نیروی کادری (پایور) در جبهه حضور داشتند، سه چهارم مدت حضور این دسته از متقاضیان، داوطلبانه در نظر گرفته می شود که اگر این زمان بیشتر از 6 ماه باشد، می توانند از سهمیه رزمندگان استفاده کنند.

☑️ سهمیه خانواده شهدا؛ طبق اطلاعات دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری که هرساله در سایت سنجش منتشر می شود، مشمولین سهمیه خانواده شهدا عبارتند از خانواده درجه 1 شهید یعنی: مادر، پدر، خواهر و برادر. این دسته از داوطلبان برای استفاده از سهمیه خانواده شهدا، بایستی نسبت به تکمیل بند مربوط به تقاضانامه ثبت نامی اقدام کنند و لزومی به مراجعه به درگاه اینترنتی ایثار وجود ندارد.

☑️ سهمیه بهیاران؛ سهمیه بهیاری از سال 1400 به مدت 5 سال و میزان حداکثر 5 درصد ظرفیت از ظرفیت رشته محل های دوره روزانه تنها جهت ورود به رشته پرستاری و از سال 1403 تا 1406 به مدت زمان 5 سال و به میزان حداکثر 5 درصد از ظرفیت موجود در رشته ها و دانشگاه های دولتی، دوره روزانه برای تحصیل در رشته های هوشبری و اتاق عمل قابل استفاده می باشد. داوطلبانی که مشمول استفاده از این سهمیه می شوند، باید پس از پر کردن بند 26 فرم ثبت نام، نسبت به تکمیل بند 31 نیز اقدام کنند.

☑️ سهمیه مناطق درگیر بلایای طبیعی (سیل زده و زلزله زده)؛ براساس مصوبه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، سهمیه داوطلبان کنکور 1403 در مناطق سیل زده همانند داوطلبان مناطق زلزله زده محاسبه خواهد شد، بر همین اساس در کنکور 1403، پنج درصد سهمیه مازاد به داوطلبان مناطق سیل زده اختصاص می‌ یابد.

 • سهمیه ی مناطق
 • سهمیه ی ایثارگران 5 درصد
 • سهمیه ی ایثارگران 25 درصد
 • سهمیه ی رزمندگان
 • سهمیه ی خانواده شهدا
 • سهمیه ی بهیاران

برای اطلاع از رتبه قبولی پرستاری سهمیه ایثارگران، کلیک کنید.

رتبه قبولی کنکور سهمیه ایثارگران

برای قبولی در کنکور داشتن سهمیه بسیار می‌تواند کمک کننده باشد و برگ برنده ای برای داوطلبان محسوب شود گاهی اوقات قبولی در کنکور در رشته های پر متقاضی مانند تجربی می‌تواند رتبه قبولی کنکور سهمیه ایثارگران با رتبه قبولی دیگر رشته ها متفاوت باشد برای مثال با رتبه های یکسان امکان قبولی افرادی که دارای سهمیه ی 5 یا 25 درصدی ایثارگران هستند بسیار بیشتر خواهد بود.

قبولی در بسیاری از رشته های های پر طرفدار مانند پزشکی، حقوق، دبیری به مقدار زیادی بستگی به داشتن سهمیه  ایثارگران دارد. در سازمان سنجش سهمیه ایثارگران در کنکور شامل سهمیه شهدا و جانبازان با درصدهای مختلف جانبازی و آزادگی هستند؛ به طوری که همسر و فرزندان آن‌ها می‌توانند از این سهمیه‌ها استفاده کنند گاهی اوقات سوال پیش می‌آید که آیا فقط سهمیه ها مختص به افراد درجه یک خانواده است، پاسخ این سوال بله است؛ سهمیه ی های کنکور فقط مختص افراد درجه یک خانواده است. توجه کنید که رزمندگان و یا جانبازانی که حداقل مدت 6 ماه در جبهه جنگ حضور داوطلبانه داشته اند، با ارائه مدارک مربوطه، می توانند از سهمیه ایثارگری 5 درصد استفاده کنند. برای استفاده از این سهمیه ها، داوطلبان باید به سازمان های مربوطه مراجعه کرده و نسبت به دریافت کد پیگیری 12 رقمی اقدام کنند. دقت داشته باشید که افراد با هر رتبه ای نمی توانند از سهمیه ایثارگری استفاده کنند؛ تنها داوطلبانی که 70 درصد نمره آخرین فرد قبول شده با سهمیه عادی را کسب کرده اند، مجاز به استفاده از این سهمیه می باشند. همچنین متقاضیان کنکور که دارای سهمیه ایثارگری می باشند، تنها یک بار و در یک دوره از کنکور می توانند از این سهمیه بهره مند شوند.

در ادامه برای شما کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران 5 درصد و کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران 25 درصد برای شما مورد بررسی قرار می‌دهیم تا یک دید کلی نسبت به رتبه قبولی کنکور سهمیه ایثارگران داشته باشید.

برای آشنایی با سامانه ایثار کلیک کنید.

آخرین رتبه قبولی با سهمیه 25 درصد در دانشگاه دولتی

رتبه در سهمیه 1648 1609 1566 1566 1503 1501 1494 1464 1462 1460
دانشگاه منتخب دانشگاه علوم پزشکی زابل دانشگاه علوم پزشکی بم دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس دانشگاه علوم پزشکی زابل دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دانشکده علوم پزشکی آبادان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دانشگاه علوم پزشکی لرستان – خرم‌آباد دانشگاه علوم پزشکی دزفول دانشگاه علوم پزشکی گناباد
شهر محل سکونت زابل بم بندرعباس زابل بیرجند‍ آبادان شاهرود خرم آباد دزفول گناباد

 

علاوه بر دانشگاه های دولتی سهمیه های ایثارگران می‌تواند برای دانشگاه های خودگردان نیز مورد استفاده قرار بگیرد.آخرین رتبه قبولی با سهمیه 25 درصد در دانشگاه دولتی

 

آخرین رتبه قبولی پزشکی سهمیه 25 درصدی ایثار گران دانشگاه های خودگردان

رتبه در سهمیه 2067 2055 2025 2021 2014 2007 1947 1947 1923 1914
دانشگاه منتخب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس دانشگاه علوم پزشکی دزفول دانشگاه علوم پزشکی گلستان – گرگان دانشگاه علوم پزشکی کاشان دانشگاه علوم پزشکی فسا دانشگاه علوم پزشکی فسا
شهر محل سکونت زاهدان بندرعباس بندرعباس جیرفت بندرعباس دزفول گلستان گرگان آران و بیدگل فسا فسا

 

رتبه قبولی سهمیه 5 درصد و رتبه قبولی سهمیه 25 درصد با هم دیگر تفاوت های زیادی دارند به همین دلیل اگر داوطلبی سهمیه ی 25 درصدی ایثارگران را داشته باشد از شانس قبولی بیشتری نسبت به فردی که سهمیه ی 5 درصدی دارد برخوردار می‌باشد.

در ادامه رتبه های قبولی رشته پزشکی با سهمیه ی 5 درصدی ایثار گران را مورد بررسی قرار خواهیم داد. چنانچه درباره تخمین رتبه ایثارگران سوالی داشتید، می‌‌توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

آخرین رتبه قبولی سهمیه 5 درصد ایثار گران دانشگاه دولتی

رتبه کشوری 5185 5082 4801 4026 1948
دانشگاه محل قبولی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دانشگاه علوم پزشکی جهرم دانشگاه علوم پزشکی فسا دانشگاه علوم پزشکی یزد

برای اطلاع از تکنیک های انتخاب رشته ایثارگران، کلیک کنید.

با مقایسه جدول مربوط به سهمیه ی 25 درصدی با جدول 5 درصدی متوجه تفاوت رتبه های قبولی خواهید شد که نشان دهنده این است که شانس قبولی افرادی که از سهمیه 25 درصدی استفاده می‌کنند بیشتر خواهد بود. زیرا افراد بیشتری شانس استفاده از این سهمیه را دارند.

برای آشنایی با تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور سراسری روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

در پایان باید بیان کنیم که تاثیرات سهمیه های ایثارگران بر روی رشته های تاپ و پرطرفدار امروزه بر کسی پوشیده نیست و رتبه قبولی کنکور سهمیه ایثارگران عددی کمتر از رتبه ی یک فرد تنها با سهمیه ی مناطق است؛ به عبارت دیگر شانس قبولی فردی با سهمیه ی 25 درصد ایثارگران بیشتر از فردی است که سهمیه ی 5 درصدی ایثار گران را دارد و این دو گروه شانس قبولی بسیار بالاتری نسبت به افراد با سهمیه ی مناطق را دارند.

برای دانلود پی دی اف مطالب کامل این صفحه، کلیک کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آخرین رتبه قبولی با سهمیه ایثارگران چند است؟

برای اطلاع از آخرین رتبه قبولی سهمیه 5 و 25 درصد در رشته های تاپ، مطلب بالا را مطالعه کنید.

تعداد دفعات مجاز استفاده از سهمیه ایثارگران چند بار است؟

هر داوطلب تنها یک بار می تواند از سهمیه ایثارگران خود استفاده کند.

چند نوع سهمیه در کنکور سراسری وجود دارد؟

برای مشاهده لیست سهمیه های کنکور، به مطلب بالا مراجعه کنید.

نظرات

125 دیدگاه دربارهٔ «رتبه قبولی کنکور سهمیه ایثارگران 1403 {۵ و ۲۵ درصد) | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo .......... گفت:

  سلام خسته نباشید
  با سهمیه 25 درصد چه رتبه ای برای دندان فردوسی مشهد باید بیارم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   سوالتان به بررسی بیشتری نیاز دارد
   با ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس بگیرید.

 2. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

  سلام هر سال متفاوت است

 3. Avatar photo N گفت:

  سلام با سهمیه جانبازی20% رشته ی تجربی رتبه کشوریم باید چقدر باشه که بتونم پزشکی بیارم؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   هر سال متفاوت است

 4. Avatar photo آریا گفت:

  سلام.به نظرتون با معدل ۱۹ و میانگین هر درس ۲۰ درصد و سهمیه ۵ درصدی میشه مهندسی کامپیوتر دانشگاه امام خمینی قزوین رو آورد؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   به نتایج سایرین بستگی دارد

 5. Avatar photo کوثر گفت:

  سلام وقت بخیر با سهمیه پنج درصد چه رتبه ای باید بیارم که رشته حقوق دانشگاه های تاپ تهران رو بیارم ؟؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای قبولی در دانشگاه تهران نیاز به کسب رتبه زیر 500 می باشد

 6. Avatar photo Erafn گفت:

  سلام ، وقتتون بخیر، برای قبولی رشته پرستاری ( کرمانشاه، ایلام همدان و کردستان) با سهمیه منطقه ۳ و ۵ درصد ایثارگری بایر چه رتبه ای بیارم؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام اخرین رتبه قبولی بین رتبه های 13 تا 14 هزار میباشد

 7. Avatar photo رضا گفت:

  سلام
  با سهمیه فرزند جانباز ۲۵درصد، تا چه حد روی رتبه تاثیر دارد؟ منظور اینکه چه رتبه ای رو به چه رتبه تبدیل میکنه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر در سهمیه 25 درصد و افرادی که در همین سهمیه هستند رقابت میکنند

 8. Avatar photo رضا گفت:

  سلام با سهمیه منطقه 3 و فرزند جانباز 25درصد، برای پزشکی دولتی، باید رتبه زیر چند هزار باشه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام
   زیر 2 هزار امکان قبولی خواهید داشت

 9. Avatar photo فرامرز گفت:

  سلام با رتبه ۷۰۰۰ منطقه ۱ و با داشتن سهمیه ۵ درصد فیزیو یا بینایی میتونم بیارم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به رتبه ذکر شده تقریبا شانس پذیرش برای شما پایین می باشد در نظر بگیرید علاوه بر رتبه ،ظرفیت دانشگاه ، نحوه انتخاب رشته سایر داوطلبان در پذیرش شما تاثیر گذار است

 10. Avatar photo هامیم گفت:

  سلام ببخشید با سهمیه منطقه سه و ایثارگری 5% با چه رتبه ای پزشکی زاهدان میشه اورد

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   رتبه های زیر 2000

 11. Avatar photo علی گفت:

  سلام با رتبه 9700 سهمیه 5 درصد امکان قبولی دامپزشکی ازاد وجود داره؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام بله

   1. Avatar photo مهدی شهبازی گفت:

    سلام برا دندون پزشکی آزاد منطقه 2 با سهمیه پنج درصد با چ رتبه و ترازی میتونم قبول شم ممنون از کمکتون

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     رتبه تا حدود 4000 و تراز حداقل 9000

 12. Avatar photo ایلیا گفت:

  نتایج اعتراض بعد از ۳ روز نیومدن تا اوایل ابان میان؟
  با رتبه ۱۷۰۰ سهمیه ۲۵ پزشکی آزاد هم نشدم

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله در ابان میاد.

 13. Avatar photo رها گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید آیا با رتبه 994 و تراز 5561 سهمیه 25درصد میتونم آموزش ابتدایی فرهنگیان شیراز رو بیارم؟؟ آخه گفته بودند برای بچه های 25 درصد تراز بالای 5500 اوکی هست! لطفا کمکم کنید آیا قبول میشم؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   احتمال وجود دارد.

 14. Avatar photo بینام گفت:

  سلام با رتبه در سهمیه 5 درصد: 1800،شانس قبولی در رشته پزشکی و دندانپزشکی روزانه دانشگاه علوم پزشکی ایلام ، همدان یا کرمانشاه را در کنکور 1403دارم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شما شانس قبولی را دارید

   1. Avatar photo محتبی گفت:

    سلام با سهمیه ۲۵درصد ایثار گران زیر چه رتبه ای باید باشه تا مهندسی شیمی یا …قبول شم ؟؟؟

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر زیر 5 هزار

  2. Avatar photo رضا گفت:

   با سهمیه منطقه3 و فرزند جانباز 25درصد برای قبولی در پزشکی، باید رتبه ام زیر چند باشه؟

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر
    شما فقط این امکان را دارید از یکی سهمیه ها استفاده کنید و معمولا رتبه ها با سهمیه ها برای شما لحاظ میشود و با رتبه در سهمیه شما باید 2000 باشد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • انتخاب رشته بدون کنکور

  راهنما انتخاب رشته بدون کنکور با سوابق تحصیلی 1403 + نکات قبولی

  فرآیند انتخاب رشته‌ بدون کنکور در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و همچنین پردیس خودگردان دو بار در سال انجام می‌شود. مهلت انتخاب رشته بدون کنکور ورودی بهمن از 3 تا 8 بهمن ماه بوده و...
 • رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

  رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین 1403 + شرایط پذیرش

  دانشگاه علوم انتظامی امین تنها دانشگاه افسری در ایران است که داوطلبان واجد شرایط می توانند از میان یکی از رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین رشته دلخواه خود را انتخاب کرده، مشغول به تحصیل شده و فارغ التحصیل شوند....
 • آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی

  ثبت نام آزمون مشاوره ای هدایت تحصیلی 1403 + ورود my.medu.ir

  شاید تا به حال نام آزمون هدایت تحصیلی را شنیده باشید اما ندانید که چیست و چه کاربردی دارد. آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی، برای دانش آموزان پایه نهم برگزار می شوند. در واقع، این آزمون ها به دانش...
 • رشته‌های قطبی کنکور

  رشته‌های قطبی کنکور ۱۴۰۳ + دانشگاه ها و شرایط پذیرش

  لیست رشته‌های قطبی کنکور ۱۴۰۳ اعلام شد. داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته می‌باشند، بایستی توجه داشته باشند که اگر رشته مورد نظر آن‌ها به صورت گزینش بومی قطبی است، برای افزایش احتمال قبولی...
تماس با مشاور