ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد

راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اطلاع از راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد برای کلیه داوطلبان و متقاضیان ورود به این دانشگاه کاملاً ضروری و مهم به نظر می رسد. آیا اطلاعی از نحوه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد در دو دوره با کنکور و بدون کنکور دارید؟ در این نوشته، با آموزش گام به گام ثبت نام دانشگاه آزاد در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

 

امیدواریم با ارائه راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد دیگر هیچ مشکلی از بابت ثبت نام در این دانشگاه جامع جهت ادامه تحصیل در دوره بدون کنکور و با کنکور نداشته باشید.

 

 

جهت اطلاع از راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره بدون آزمون

تمامی داوطلبانی که تمایل به انتخاب رشته بدون کنکور در دانشگاه آزاد اسلامی را دارند لزوماً باید در زمان تعیین شده برای ثبت نام از طرف سایت دانشگاه آزاد اسلامی یعنی مهر و بهمن ماه کلیه اقدامات لازم برای ثبت نام را انجام دهند.

باید عرض کنیم که دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی داوطلبان و متقاضیان را به صورت بدون آزمون و طی دو دوره مختلف جذب می کند.

از این رو، با فراهم آمدن امکان تحصیل بدون کنکور در این دانشگاه جامع به آسانی می توانید به آرزوی خود یعنی تحصیل در دانشگاه برسید و به خواسته خود در این رابطه جامه عمل بپوشانید.

در ادامه این بخش از نوشته حاضر با ذکر راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره بدون آزمون  برای اولین دوره یعنی مهر ماه در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

 با اطلاع از نحوه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد در این دوره به آسانی می توانید از عهده طی مراحل ثبت نام در این دوره تحصیلی بربیایید و مشکلی از بابت نحوه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد نداشته باشید.

برای کسب اطلاعی جامع تر و کامل تر در رابطه با راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره بدون آزمون مهر با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا هر آن چه را که نیاز دارید را در رابطه با نحوه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون خدمت شما عزیزان بگویند.

در ابتدا باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که شیوه ثبت نام برای ورود به هر یک از مقاطع تحصیلی بدون کنکور دانشگاه آزاد به یک شکل انجام می شود.

همچون روال سال های قبل این ثبت نام در سایت دانشگاه آزاد اسلامی و در زمان اعلام شده از طرف این دانشگاه جامع انجام می شود.

 

یکی از راه های پذیرش در دانشگاه ظرفیت مازاد است برای دریافت پاسخ ظرفیت مازاد چیست؟ کلیک کنید.

 

آموزش گام به گام ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور مهر

. در قدم اول برای نحوه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد در دوره بدون آزمون لزوماً از طریق مرورگر خود آدرس سایت azmoon.org را در بخش بالایی صفحه تایپ بفرمایید و یا عبارت سایت دانشگاه آزاد را در کادر میانی موجود در صفحه درج کنید.

 

 

آموزش گام به گام ثبت نام دانشگاه آزاد

 

 

. در دومین قدم و بعد از وارد شدن به سایت دانشگاه آزاد اسلامی نوبت به کلیک بر روی عبارت ثبت نام کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد می رسد.

 

 

نحوه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد

 

 

. در قدم بعدی باید مقطعی را که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید از جمله کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و پیوسته را انتخاب بفرمایید.

 

 

 

رشته های دانشگاه آزاد

 

 

. در مرحله بعدی نوبت به درج رمز و همین طور شناسه کارت اعتباری شما جهت واریز مبلغ تعیین شده برای ثبت نام می رسد. البته در این مرحله باید کد ملی خود را نیز در فیلد موجود در صفحه درج بفرمایید.

 

 

رشته های کاردانی آزاد

 

 

. در مرحله بعد از سری مراحل ثبت نام در دوره بدون کنکور دانشگاه آزاد نوبت به درج آدرس و همین طور کلیه اطلاعات فردی از جمله شماره شناسنامه، جنسیت، سال تولد، نام و نام خانوادگی و نام پدر می رسد.

 

 

 

انتخاب رشته

 

 

 

. در قدم بعدی هر فرد متقاضی باید اطلاعات مربوطه به مدارک تحصیلی که سابق بر این دریافت کرده از جمله دیپلم را در فیلدهای تعبیه شده در سایت دانشگاه آزاد اسلامی درج کند.

 

 

 

زمان ثبت نام

 

 

. در مرحله بعدی شما موظف به آپلود عکس 4×3 خود در سامانه هستید.

 

 

نحوه ثبت نام

 

 

. در مرحله آخر نوبت به انتخاب رشته های مورد علاقه در فیلدهای تعبیه شده در سایت دانشگاه آزاد می رسد.

 

 

شرایط انتخاب رشته

 

 

دقت داشته باشید که در این مرحله امکان انتخاب 20 رشته تحصیلی را در سایت دانشگاه آزاد دارید.

فقط دقت داشته باشید که تمامی کد رشته های تحصیلی را با دقت تمام در فیلدهای مربوطه وارد کنید و اشتباهی در این زمینه نکنید.

دوستان عزیز توجه داشته باشید که راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ارائه شده در بخش بالا مربوط به سال گذشته است.

به محض فرا رسیدن زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری در صورت ایجاد تغییراتی در این تصاویر مقاله به روز رسانی و تصاویر عوض می شوند.

 

 

نحوه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور بهمن

همان طور که در بخش بالا خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کردیم علاوه بر دوره مهر ماه شاهد جذب دانشجو در دانشگاه آزاد برای ترم بهمن نیز هستیم.

دقت داشته باشید که در ثبت نام بدون کنکور آزاد بهمن ماه خبری از نحوه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد نیست و ثبت نام به شکل حضوری برای تمامی داوطلبان و متقاضیان صورت می گیرد.

در واقع، هر فرد برای انجام ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی باید به مرکز دانشگاهی مورد نظر خود مراجعه بفرمایید و تمامی مراحل لازم برای ثبت نام را در این دانشگاه و با راهنمایی پرسنل انجام دهید.

در این بخش، با ذکر راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور آزاد بهمن در خدمت شما عزیزان هستیم.

. در اولین قدم برای ثبت نام در دوره بدون کنکور آزاد بهمن (دوره دوم) هر فرد داوطلب باید به سایت دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه فرمایید.

. در قدم دوم برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در دوره بهمن ماه فرد باید بعد از ورود به سایت دانشگاه آزاد اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته و ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور و تحلیل و بررسی لیست تمامی رشته های گنجانده شده در دفترچه کند.

. در قدم بعدی نوبت به تهیه مدارک تحصیلی لازم از جمله مدارک تحصیلی فرد متقاضی ثبت نام بدون کنکور آزاد و همین طور مدارک شناسایی وی می رسد.

. آخرین قدم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی مورد نظر برای ثبت نام است.

باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بهمن ارائه شده در بالا مربوط به بهمن سال گذشته است.

در صورت ایجاد تغییراتی در راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بهمن در سال جاری می توانید با مشاوران مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا هر آن چه را که باید بیاموزید.

 

 

راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره با کنکور

دانشگاه آزاد اسلامی همواره به عنوان یکی از بهترین و مطرح ترین دانشگاه های احداث شده در کشور شناخته می شود.

این دانشگاه به جز دوره بدون کنکور دانشجویان را از طریق کنکور سراسری نیز جذب و پذیرش می کند.

نکته بسیار مهم این که ثبت نام دانشگاه آزاد و سراسری به صورت همزمان و البته در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

البته دقت داشته باشید که راه این دو دانشگاه در زمان انتخاب رشته و در زمان انتخاب رشته های دانشگاهی توسط فرد داوطلب و متقاضی ادامه تحصیل در این دانشگاه از یکدیگر جدا می شود.

به این معنا که هر فرد داوطلب باید برای انتخاب انواع رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه آزاد لزوماً باید به سایت دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه کند.

اما در رابطه با دانشگاه سراسری این موضوع کاملاً متفاوت است و هر فرد لزوماً باید برای ثبت نام وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور شود.

در این بخش، با ذکر راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره با کنکور در خدمت شما هستیم.

در صورت داشتن هر گونه سؤالی در رابطه با آموزش گام به گام ثبت نام دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا توضیحات بیشتری در رابطه با آموزش گام به گام ثبت نام دانشگاه آزاد خدمت شما دوستان عزیز ارائه کنند.

 

 

 آموزش گام به گام ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره با کنکور

در این بخش با ذکر آموزش گام به گام ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره با کنکور در خدمت شما عزیزان هستیم.

پس ما را همراهی کنید تا با اطلاع از راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره با کنکور بتوانید به آسانی برای ثبت نام در این دانشگاه جامع اقدام کنید.

. در اولین قدم برای ثبت نام دانشگاه‌ آزاد در دوره با کنکور با توجه به همزمانی ثبت نام دانشگاه آزاد و سراسری هر فرد داوطلب لزوماً باید برای انجام مراحل ثبت نام به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شود و مراحل ثبت نام را در این سامانه طی کند.

. در مرحله بعدی، شما باید دفترچه ثبت نام با کنکور دانشگاه آزاد را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دانلود کنید و به طور کامل و جزء به جزء آن را مطالعه بفرمایید.

. در قدم بعدی برای ثبت نام نوبت به کلیک بر روی عبارتی تحت عنوان ثبت نام آزمون سراسری می رسد.

در مرحله بعدی ثبت نام شما عزیزان باید اقدامات لازم را برای ثبت نام در دوره با کنکور دانشگاه آزاد برای پرداخت هزینه تعیین شده برای ثبت نام انجام دهید.

این کار از طریق کلیک بر روی گزینه موجود در سایت یعنی خرید سریال ثبت نام انجام می گیرد.

دقت داشته باشید که با توجه به این که برای هر یک از گروه های آزمایشی باید اقدام به خرید کارت اعتباری جداگانه ای کنید.

از این رو در این مرحله از مراحل ثبت نام لزوماً باید برای تعیین مقطع مورد نظر جهت ادامه تحصیل اقدامات لازم را انجام دهید.

. در قدم بعدی لزوماً باید تمامی اطلاعات درخواستی را در کادرهای مربوطه به طور کامل درج بفرمایید.

. در مرحله بعدی نوبت به درج اطلاعات مندرج روی کارت بانکی از جمله رمز دوم، شماره کارت و البته cvv2 درج شده بر روی کارت شما می رسد.

. بعد از واریز وجه مورد نظر برای ثبت نام شماره سریال دوازده رقمی به شما عزیزان نشان داده می شود.

. دقت داشته باشید که در صورت علاقمندی به شرکت در هر یک از رشته های شناور (زبان و هنر) ملزم به خرید کارت اعتباری جداگانه هستید.

پس از خرید سریال ثبت نام برای دانشگاه های غیرانتفاعی و همین طور پیام نور نوبت به تکمیل کامل فرم ثبت نام می رسد.

. با وارد کردن شماره سریال ثبت نام هر فرد می تواند فرم انتخاب نظام تحصیلی را در صفحه بعدی باز شده مشاهده کند.

کاری که باید در این صفحه انجام دهید انتخاب وضعیت پیش دانشگاهی و همین طور دیپلمتان است.

. در قدم بعدی لزوماً باید کد دانش آموزی و همین طور کد سوابق دیپلم خودتان را درج بفرمایید.

. مرحله بعدی ثبت نام نوبت به بارگذاری و آپلود عکس 4×3 شماست.

. با اتمام اسکن عکس نوبت به دریافت فرم مخصوص ثبت نام و درج اطلاعات خواسته شده با دقت بالا می رسد.

در نهایت و با کلیک بر روی گزینه تأیید نهایی ثبت نام شما به اتمام می رسد. حال باید پرینتی را از مراحل ثبت نام خود تهیه کنید و تا زمان قبولی و پذیرش در دانشگاه مورد نظر آن را نزد خود حفط بفرمایید.

در صورت داشتن هر گونه سؤالی در رابطه با نحوه و راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد و همین طور دریافت راهنمای تصویری این ثبت نام با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

در مورد زمان ثبت نام آزاد در دوره با کنکور چه می دانید؟

همان گونه که در بخش های بالاتر خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کردیم ثبت نام آزاد و سراسری در یک زمان و در یک سایت مشخص که همان سایت سنجش باشد صورت می گیرد.

اما آیا اطلاعی از زمان ثبت نام آزاد در دوره با آزمون دارید؟ آیا می دانید در سال جاری چه زمانی باید برای این امر اقدام بفرمایید؟

برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام در دوره با کنکور دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران مجموعه ما می توانند شما را از زمان دقیق این ثبت نام به طور دقیق مطلع کنند و اطلاعات دقیقی را در این رابطه در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهند.

 

 

چه شرایطی برای ثبت نام در دوره با کنکور دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده است؟

 باید خدمت شما دوستان و عزیزان این موضوع مهم را عرض کنیم که ثبت نام در دوره با کنکور دانشگاه‌ آزاد تحت شرایطی برای هر فرد متقاضی صورت می گیرد.

در واقع، درصورت عدم برخورداری از این شرایط به هیچ وجه امکان ثبت نام برای فرد وجود ندارد و وی نمی تواند مراحل ثبت نام را طی کند.

اما آیا اطلاعی از شرایط در نظر گرفته شده برای ثبت نام در دوره با کنکور آزاد اسلامی دارید؟

در صورت عدم اطلاع از کلیه شرایط و ضوابط تعیین شده برای ثبت نام در دوره با آزمون دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

چه رشته هایی به صورت با کنکور در دانشگاه آزاد ارائه می شوند؟

همان طور که در جریان هستید شماری از رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد اسلامی به صورت با کنکور خدمت داوطلبان و متقاضیان ارائه می شوند.

آیا اطلاعی از لیست رشته های با کنکور ارائه شده در این دانشگاه جامع دارید؟ در صورت عدم اطلاع از لیست رشته های با کنکور دانشگاه آزاد اسلامی می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ما با توجه به آخرین دفترچه منتشر شده برای رشته های با کنکور آزاد شما را از لیست این رشته های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه مطلع می کنند.

 

 

در رابطه با زمان انتخاب رشته بدون‌‌ آزمون دانشگاه آزاد چه می دانید؟

آیا اطلاعی از زمان انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور آزاد در سال جاری دارید؟ آیا می دانید این ثبت نام برای هر یک از دوره های مهر و بهمن ماه در چه تاریخی انجام می شود؟

جهت کسب اطلاعاتی دقیق و موثق در رابطه با زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا شما را از زمان دقیق این انتخاب رشته در دوره بدون آزمون مطلع کنند.

 

 

کدام دانشگاه های آزاد در دوره با آزمون دانشجو می پذیرند؟ 

به جز اطلاع از لیست رشته های با کنکور دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع هر فرد داوطلب از لیست دانشگاه های پذیرنده انواع رشته های تحصیلی آزاد در دوره های مختلف کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و پیوسته الزامی به نظر می رسد. 

در صورت نیاز به اطلاع از لیست رشته های ارائه شده در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه آزاد با مشاور تحصیلی خبره در این زمینه مشورت کنید. 

 

 

برای آشنایی با نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره با کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

ورود به سامانه سیدا دانشگاه آزاد آزمون های آنلاین

شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بدون کنکور

چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ 

نتایج انتقالی دانشگاه آزاد

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

سامانه ساجد دانشگاه آزاد

راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد

 

3.2/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توانم از راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد مطلع شوم؟ 

برای اطلاع از راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

فایده دریافت آموزش گام به گام ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور و با کنکور چیست؟ 

با دریافت آموزش گام به گام ثبت نام دانشگاه آزاد در دوره های با کنکور و بدون کنکور دیگر مشکلی در زمان ثبت نام در این دانشگاه جامع ندارید و با مراحل آن آشنا هستید.

نحوه ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد چگونه است؟ 

ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور در سایت دانشگاه آزاد و ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد در دوره با کنکور در سایت سازمان سنجش انحام می شود.

نظرات

38 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد»

 1. Avatar photo مجتبی گفت:

  سلام من دو ترم رو دانشگاه فنی خوندم و میخوام برای ترم های دیگ همین رشته برم دانشگاه آزاد بدون آزمون ثبت نام کنم.برای واحدهای گذرانده چ کار کنم باید؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید تطبیق واحد لحاظ کنید

 2. Avatar photo مونا گفت:

  سلام خسته نباشید برای ثبت نام دانشگاه ازاد حتما اول باید اینترنتی اقدام کرد؟ نمیشه کلا حضوری رفت برای ثبت نام ؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   در قدم اول اینترنتی باید ثبت کنید بعد تشریف ببرید دانشگاه

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور