ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد + راهنما تصویری | ایران تحصیل

درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بسیاری از دانشجویان ممکن است به دلیل بیماری یا فوت یکی از اعضای خانواده یا حوادث غیر قابل پیش بینی مجبور به توقف تحصیل خود شوند. در این شرایط برای درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد باید اقدام کنند. کمیسیون بررسی موارد خاص موظف به بررسی پرونده دانشجویان است تا با رعایت مفاد آیین نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخواست آنها را مورد بررسی قرار دهد و رأی نهایی را صادر کند. بسیاری از افراد در ارتباط با نحوه ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد سؤال دارند که در ادامه به این سؤال پاسخ خواهیم داد.

ضرورت ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد

بعضاً پیش می‌آید که بعضی از دانشجویانی که در حال تحصیل هستند، بنا به موارد خاصی که خارج از اراده آن‌ها می‌باشد، مانند حوادث غیر مترقبه، بیماری، شرایط روانی حاد و … مجبور به ترک تحصیل یا توقف در آن باشند.

در این شرایط کمیسیون بررسی موارد خاص در دانشگاه و مؤسسات عالی با رعایت مفاد مربوط به آیین نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وضعیت تحصیلی دانشجویانی که دارای موارد خاص هستند را تشخیص داده و پس از بررسی پرونده آن‌ها رأی نهایی را صادر خواهد کرد.

در ارتباط با موارد خاص باید بگوییم که این موارد به به وضعیت دانشجویانی اطلاق می‌شود که در جریان تحصیل به دلایلی خارج از اراده و اختیار آنها و در زمان تحصیل مانند فوت اعضای درجه یک خانواده، بیماری‌های حاد،شرایط روانی نامناسب، اعتیاد، طلاق یا حوادث غیر مترقبه موجب مشکلات تحصیلی برای آنها شده و با توجه به مقررات و آیین نامه‌ها مربوط قابل رفع نمی‌باشند. بنابراین دانشجویان باید حتماً از طریق سامانه سجاد درخواست را ثبت کنند و کد پیگیری خود را دریافت نمایند.

برای اطلاع از نحوه دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد وارد لینک شوید.

ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد

برای دریافت راهنما آزاد سازی مدرک تحصیلی سامانه سجاد وارد لینک شوید.

مراحل ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد

دانشجویانی که به دلیل موارد خاص ترک تحصیل کرده و یا دارای مشکلات تحصیلی هستند با توجه به قوانین و مقررات آیین نامه وزارت علوم تحقیقات فناوری نمی‌توانند برای ادامه تحصیل خود اقدام کنند، برای آغاز بازگشت بت تحصیل باید به سامانه سجاد به آدرس  https://portal.saorg.ir/مراجعه کنند پس از انجام فرایند ثبت نام اولیه کد فعال سازی را دریافت خواهند کرد.

پس از ثبت کد فعال سازی فرایند ثبت نام خود را از طریق آپلود مدارک و مستندات لازم می‌توانند تکمیل کنند.

پس از آن یک کد پیگیری از سامانه سجاد برای افراد صادر خواهد شد که می‌توانند از طریق آن برای بررسی درخواست از سوی کارشناس آموزش اقدام کنند.

اگر درخواست دانشجویی از سوی کارشناسان آموزش دانشگاه مورد تأیید باشد، درخواست از سوی کارشناس کمیسیون بررسی خواهد شد و در مرحله بعد پرونده با بررسی کمیسیون موارد خاص بررسی خواهد شد و جلسه‌ای برای رأی نهایی تشکیل می‌شود و حکم توسط کارشناسان کمیسیون موارد خاص و کارشناسان معاونت آموزشی در سامانه سجاد صادر می‌شود.

چنانچه با درخواست آنها موافقت شده باشد پایان فرایند ثبت نام خواهد بود و چنانچه درخواست آنها مورد تأیید نباشد باید در کمیسیون موارد خاص استان مطرح شود و پس از ارزیابی مجدد، پرونده فرد در کمیسیون موارد خاص استان بررسی شده و نتیجه از طریق سامانه سجام اعلام خواهد شد.

برای اطلاع از تایید مدرک در سامانه سجاد چقدر زمان می‌برد؟ کلیک کنید.

مراحل ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد

برای بررسی نحوه استعلام مدرک تحصیلی سامانه سجاد وارد لینک شوید.

مدارک ضروری برای ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سایت سجاد

همانطور که اشاره شد افرادی که بر اساس شرایط خاص خود مانند حوادث غیر مترقبه، بیماری، حاد شرایط روانی نامساعد، طلاق، اعتیاد، فوت اعضای درجه یک خانواده نمی‌توانند ادامه تحصیل دهند، این فرصت را دارند که درخواست خود را مبنی بر درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد ثبت کنند.

برای بازگشت به تحصیل مدارک مربوط به بستری و بیماری والدین دانشجوی متقاضی ارائه شود. این مدارک برای ارائه در زمانی است که علت غیبت فرد به دلیل مشکلات مربوط به خانواده و بیماری آنها بوده باشد. مدارک باید مربوط به زمان تحصیل دانشجو و بیماری خاص که در روند تحصیلی وی خلل ایجاد کرده باشد در اختیار دانشگاه قرار گیرد.

اطلاعیه

شرایطی مانند اشتغال به کار، کمک به خانواده و مشکلات مالی از شرایط خاص برای درخواست بازگشت تحصیل به حساب نمی‌آید.

 زمان ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سایت سجاد

همه متقاضیانی که پس از بررسی موارد مایل به ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد هستند، باید اردیبهشت ماه هر سال از طریق سامانه درخواست خود را ثبت کرده و کد پیگیری مورد نظر را دریافت کنند، چرا که پس از انتهای پرونده آنها مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

افرادی که در اردیبهشت ماه فرایند ثبت نام خود را انجام می‌دهند، پرونده آنها از سوی کمیسیون دانشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه طی مراحلی به آنها اعلام خواهد شد.

برای اطلاع از شرایط بازگشت به تحصیل بعد از سربازی کلیک کنید.

 زمان ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد

برای اطلاع از نحوه برقراری ارتباط با بخش پشتیبانی سامانه سجاد بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مقاله درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد

در این مقاله به بررسی نحوه ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد پرداختیم. بسیاری از دانشجویان در هنگام تحصیل ممکن است که به دلیل موارد خاص که از جمله آنها بیماری، فوت یکی از اعضای خانواده، بیماری یکی از اعضای خانواده، مشکلات روانی حاد، اعتیاد و طلاق است، نتوانند به تحصیل خود ادامه دهند. در این شرایط افراد می‌توانند بر طبق مفاد آیین نامه وزارت علوم تحقیقات و فناوری درخواست خود را برای بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد ثبت کنند.

این درخواست باید اردیبهشت ماه هر سال از طریق سامانه سجاد ثبت شود و افراد کد پیگیری را دریافت کنند. در این مطلب سعی کردیم مراحل بررسی پرونده کمیسیون موارد خاص و ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد را ارائه کنیم. چنانچه شما عزیزان نیازمند کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه هستید، می‌توانید با کارشناسان آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را به شما عزیزان ارائه دهند.

 برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه ثبت درخواست بازگشت به تحصیل سامانه سجاد چگونه است؟

برای این کار افراد باید ابتدا در سامانه سجاد به آدرس  https://portal.saorg.ir/مراحل ثبت نام را انجام دهند و پس از آن کمیسیون موارد خاص پرونده افراد را مورد ارزیابی قرار خواهد داد و نتیجه نهایی به آنها اعلام خواهد شد.

زمان ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد چه تاریخی است؟

دانشجویان باید هر سال مدارک خود را در اردیبهشت ماه بارگذاری کنند تا مراحل ثبت نام تکمیل شده و کد پیگیری دریافت نمایند.

مدارک لازم برای ثبت درخواست تحصیل از سامانه سجاد چیست؟

دانشجویان باید مدارک و مستندات مربوط به عدم تحصیل خود را به دانشگاه ارائه کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • حوزه های برگزاری کنکور سراسری در اصفهان

  حوزه های برگزاری کنکور سراسری در اصفهان 1403 {آدرس و مسیر}

  با توجه به تاثیر بسزای حوزه های برگزاری کنکور سراسری در اصفهان بر کیفیت برگزاری آزمون و ایجاد شرایط مطلوب برای داوطلبان، می‌توان گفت که این حوزه‌ها نقش بسزایی در بهبود کیفیت آزمون داشته‌اند. تعیین تعداد حوزه‌های اصلی و فرعی بر...
 • gozinesh.police.ir ورود به سامانه گزینش نیروی انتظامی

  gozinesh.police.ir + ورود به سامانه گزینش نیروی انتظامی

  متقاضیان استخدام در سمت‌های درجه داری نیروی انتظامی می‌توانند با مراجعه به سایت استخدام نیروی انتظامی به آدرس اینترنتی gozinesh.police.ir جهت ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهند. تمامی مراحل استخدام و اطلاع رسانی‌های ثبت نام به صورت اینترنتی از...
 • توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد

  توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد 1403 + راهنما جامع

  داوطلبان آزمون ارشد پس از حدود سه هفته می‌بایست به سایت سنجش کشور برای مشاهده توضیحات نمونه کارنامه اولیه کارشناسی ارشد مراجعه کنند. کارنامه اولیه معمولا در خرداد ماه منتشر می‌شود تا شرکت‌کنندگان برای بررسی رتبه، تراز و درصد دروس...
 • سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود

  سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود ۱۴۰۳ + ورود سایت

  سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود کدام است؟ دانش‌آموزان اول ابتدایی، پایه هفتم و دهم که مدرسه آن‌ها تغییر می‌کنند به کجا مراجعه کنند؟ دانش‌آموزانی که به دلایل مختلفی مجبور شدند محل سکونت خود را تغییر دهند چگونه در مدرسه جدیدی مشغول...
تماس با مشاور