ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

خوابگاه علمی کاربردی 1402 + هزینه، شرایط و امکانات

خوابگاه علمی کاربردی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بسیاری از افرادی که در دانشگاه علمی کاربردی پذیرش گرفته‌اند، در ارتباط با خوابگاه علمی کاربردی و شرایط آن سؤال دارند. اطلاع از هزینه خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی و آدرس خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که دانشجویان با آن مواجه می‌شوند. بعضی از دانشجویان می‌خواهند بدانند که آیا دانشگاه علمی کاربردی خوابگاه دارد؟ یا نه. موضوع خوابگاه و سکونت دانشجویی یکی از مهمترین چالش‌های دانشجویان در طول تحصیل است.

این موضوع حتی از امور تحصیلی و آموزشی و تحت تأثیر قرار داده و معمولاً نگرانی‌های به دنبال دارد. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که اکثر دانشگاه‌های کشور با آن مواجه می‌شوند، کمبود فضای خوابگاه برای دانشجویان است. داوطلبان رشته‌های مختلف باید توجه داشته باشند که این دانشگاه تعهدی در قبال ارائه خوابگاه به دانشجویان ندارد و ممکن است این امکانات را به دانشجویان ارائه ندهند. برای کسب اطلاعات لازم در خصوص این دسته از سؤالات می‌توانید با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما عزیزان را در این خصوص یاری کنند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

چه افرادی در اولویت دریافت خوابگاه دانشجویی هستند؟

آن دسته از دانشجویانی که در دانشگاه‌های سراسری یا دانشگاه‌های شهریه پرداز از جمله دانشگاه علمی کاربردی تحصیل می‌کنند، چنانچه دانشگاه آنها زیر نظارت وزارت علوم تحقیقات و فناوری فعالیت دارد، شرایطی را برای ارائه خوابگاه معرفی کرده است. در مجموع دانشجویانی که دارای شرایطی باشند راحت‌تر می‌توانند پس از آماده کردن مدارک لازم برای ثبت نام خوابگاه برای دریافت خوابگاه دانشجویی اقدام کنند.

آن دسته از افرادی که در مورد خوابگاه علمی کاربردی و هزینه آن سؤال دارند، می‌توانند بررسی کنند که آیا در اولویت جدول زیر قرار دارند یا نه و سپس می‌توانند در ارتباط با شرایط دریافت خوابگاه اطلاعات لازم را کسب کنند.

افراد تحت پوشش کمتیه امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور
افراد دارای بیماری صعب العلاج دانشجو یا یکی از بستگان درجه یک (با ارائه مدارک پزشکی)
وابستگان خانواده معظم شاهد و ایثارگر
فردی که همسر وی در حال خدمت سربازی است.
وجود چندین دانشجو در یک خانواده (با ارائه مدارک)
نفرات برتر دارای مقام اول تا سوم آسیا و جهان و نفرات اول کشوری مسابقات یا المپیادهای علمی، هنری، فرهنگی، ورزشی و قرآنی
فرزندان کارکنان دانشگاه ها و وزارت که در دانشگاه ها علوم پزشکی دولتی پذیرش شده اند.

چه افرادی در اولویت دریافت خوابگاه دانشجویی هستند؟

بررسی خوابگاه علمی کاربردی

دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه شهریه پرداز مانند دانشگاه علمی کاربردی شده‌اند، قبل از هر چیز دغدغه این را دارند که آیا دانشگاه امکانات رفاهی از جمله خوابگاه را در اختیار آنها قرار می‌دهد یا نه.

برای آن دسته از افرادی که با این پرسش مواجه هستند که آیا دانشگاه علمی کاربردی خوابگاه دارد، باید بگوییم که در حال حاضر به دلیل گسترش مراکز دانشگاه علمی کاربردی در شهرستان‌های مختلف و به دلیل خصوصی بودن مراکز دانشگاهی در حال حاضر خوابگاه مشخصی برای دانشجویان این دانشگاه وجود ندارد و افراد باید در خوابگاه‌های خودگردان در شهرهای مختلف اسکان پیدا کنند.

هزینه خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی به دلیل اینکه این خوابگاه‌ها خودگردان می‌باشند و از منطقه‌ای به منطقه دیگر با توجه به امکاناتی که در اختیار افراد قرار می‌گیرد، متفاوت است. این دانشجویان می‌توانند دسترسی متفاوتی به امکانات رفاهی داشته باشند.

بنابراین شما چنانچه مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی هستید، قبل از هر چیز باید توانایی مالی خود را برای پرداخت هزینه خوابگاه خودگردان مد نظر قرار دهید و اطلاعات لازم را در ارتباط با شرایط خوابگاه دانشگاه خودگردان و آدرس آنها کسب کنید.

جهت بررسی لیست خوابگاه های خودگردان پسرانه تهران وارد لینک شوید.

هزینه خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی

در کنار مطرح کردن سوالاتی مانند اینکه آدرس خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی چیست؟ سؤال دیگر در مورد هزینه خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی مطرح می‌شود و مایلند بدانند که افراد برای هر ترم چه هزینه‌ای را باید بپردازند؟

از آنجا که خوابگاه علمی کاربردی به صورت خودگردان ارائه می‌شود و یک مجتمع متمرکز وجود ندارد. افراد باید براساس منطقه و دسترسی به امکانات رفاهی متفاوت هزینه متفاوتی را بپردازند.

با توجه به تورم موجود در تهران و شهرستان‌ها، هزینه خوابگاه هر ساله بیشتر خواهد شد. به همین دلیل افرادی که به دنبال خوابگاه در مناطق مختلف هستند، ابتدا باید تمکن مالی خود را بررسی کنند.

"هزینه

اگر می خواهید بدانید خوابگاه متاهلی به چه کسانی تعلق میگیرد؟ بر روی لینک کلیک کنید.

دلایل عدم تخصیص خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی

معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی در مورد علت عدم تخصیص خوابگاه به دانشجویان در دانشگاه علمی کاربردی به خصوصی بودن این دانشگاه اشاره کرد. مدیر کل حوزه ریاست و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علمی کاربردی اعلام کرد که به دلیل اینکه مراکز دانشگاه علمی کاربردی خصوصی هستند و تعداد ۶۰۰ دانشگاه در سراسر کشور وجود دارد، دانشجویان دانشگاه به خوابگاه نیاز ندارند یکی دیگر از عوامل عدم تخصیص خوابگاه به دانشجویان را گستردگی دانشگاه اعلام کرد.

وی اظهار کرد که عموماً فاصله بین محل اسکان و تحصیل دانشجویان کم است و نیازی به ماندن در خوابگاه ندارند. در حال حاضر بیش از ۸۰ رشته خاص از دانشگاه علمی کاربردی تصویب شده و با افزایش رشته‌ها تعداد داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی هستند نیز بیشتر می‌شود. به همین دلیل صرف نمی‌کند که دانشگاه برای اسکان دانشجویان هزینه کند.

"دلایل

 اطلاعیه

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خوابگاه دانشگاه جامع علمی کاربردی، هزینه، امکانات و شرایط آن می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را به شما عزیزان ارائه کنند.

خلاصه مطالب

کسب اطلاع از خوابگاه علمی کاربردی بسیار اهمیت دارد. داشتن خوابگاه دانشجویی یکی از معضلاتی است که دانشجویان معمولاً پس از قبولی در دانشگاه با آن مواجه هستند و این موضوع بیش از امور تحصیلی و آموزشی برای دانشجویان اهمیت دارد. چراکه بسیاری از افراد مایلند در خوابگاه‌های دانشگاه اسکان پیدا کنند تا هزینه کمتری را برای خوابگاه بپردازند. دانشجویانی که در دانشگاه علمی کاربردی پذیرش می‌گیرند، این سؤال را دارند که آیا دانشگاه علمی کاربردی خوابگاه دارد یا نه.

در ارتباط با خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی باید بگوییم که در حال حاضر مجتمع واحدی برای اسکان دانشجویان وجود ندارد و افراد باید در خوابگاه‌های خودگردان تهران و شهرستان‌های اسکان یابند. در این مقاله توضیحاتی در این زمینه ارائه دادیم. چنانچه شما عزیزان نیازمند دریافت اطلاعات در ارتباط با هزینه خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی و شرایط اسکان در خوابگاه خودگردان هستید، می‌توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما عزیزان را در این زمینه به طور کامل راهنمایی و یاری کنند.

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا دانشگاه علمی کاربردی خوابگاه دارد؟

خیر، این دانشگاه در حال حاضر هیچ تعهدی برای فراهم کردن خوابگاه به دانشجویان ندارد.

هزینه خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی چقدر است؟

از آنجا که دانشجویان باید در خوابگاه‌های خودگردان اسکان یابند، هزینه متفاوتی را براساس امکانات و منطقه باید بپردازند.

آدرس خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

از آنجا که مجتمع واحدی به نام خوابگاه دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی وجود ندارد، آدرس دقیقی را نمی‌توان ارائه داد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت درخواست مهمان شدن دانشگاه علمی کاربردی

  ثبت درخواست مهمان شدن دانشگاه علمی کاربردی 1402 | ایران تحصیل

  ثبت درخواست مهمان شدن دانشگاه علمی کاربردی از طریق سامانه جامع این دانشگاه امکان پذیر است.  بسیاری از افراد به دلایل مختلف همچون ازدواج، فوت پدر یا مادر و غیره تصمیم میگیرند محل زندگی خود را تغییر دهند که این...
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

  رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور + بهمن 1402 | sanjesh

  لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی دوبار در سال اعلام می‌گردد. معمولا رشته‌ها به چهار گروه صنعت، مدیریت، کشاورزی و هنر و فرهنگ دسته‌بندی می‌شود و پس از تایید وزارت علوم کشور اعلام می‌شوند؛ بنابراین شما قبل از انتخاب رشته...
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

  سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی {راهنما} + ورود edu.uast.ac.ir

  سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی با هدف سهولت امر دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی طراحی شده است که دانشجویان زیادی به خصوص دانشجویان جدید الورود هنگام کار با این سامانه دچار مشکلات زیادی می‌شوند. از آنجا این سامانه جایگزین...
 • ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

  سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 + رشته ها | sanjesh

  دانشگاه علمی کاربردی یکی از برترین مراکز علمی آموزشی ایران است که بیش از هزار واحد آموزشی در سراسر کشور دارد که به دو صورت بدون کنکور در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرد. داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه علمی...
تماس با مشاور