ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا چیست؟

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. اگر در استفاده از سامانه پادا با یک سری خطاها و مشکلات رو به رو می شوید، نگران نباشید. ما در این قسمت نحوه برطرف کردن این خطاها و دلایل آن را بررسی خواهیم کرد. این روزها استفاده از بسیاری خدمات به صورت الکترونیکی شده است. یکی از خدمات، استفاده از امکانات آموزش و پرورش است که یکی از سامانه های مرتبط با آن سامانه پادا می باشد. در این سامانه امکانات متنوعی مانند، نقل و انتقالات دانش آموزان، پیش ثبت نام مدارس شاهد، ثبت نام دانش آموزان جدیدالورود اتباع، دریافت کارت ورود به جلسه امتحان نهایی، دریافت کارنامه دانش آموزان و … صورت می گیرد.

تمامی دانش آموزان برای استفاده از این خدمات نیاز است به سامانه پادا مراجعه کرده و اطلاعات خواسته شده در سامانه را وارد نمایند. توجه داشته باشید که مراجعه به سامانه پادا از طریق اطلاعات ثبت شده دانش آموزان در سایت سیدا امکان پذیر می باشد، چرا که رمز عبور و نام کاربری خواسته شده برای ورود به این سامانه باید از طریق سایت سیدا برای دانش آموزان صادر گردد.

سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir از بخش های مختلفی تشکیل شده است و به صورت کلی برای ورود به این سامانه نیاز است از نام کاربری و رمز عبور درست استفاده نمایید. اگر این دو مورد اشتباه وارد شوند، قطعاً در استفاده از سامانه مشکل پیدا خواهید کرد. 

 

اطلاعیه:

ورود به سامانه پادا از طریق آدرس pada.medu.ir امکان پذیر است.

 

 

آشنایی با جزییات خطا در اجرای عملیات در سامانه پادا

سامانه پادا یکی از سامانه های مهم است که در آن امکان استفاده از خدماتی مانند پیش ثبت نام مدرسه، نقل و انتقالی، دریافت کارنامه، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات و … وجود دارد.

برای اینکه اجازه دسترسی به این خدمات را داشته باشید، نیاز است نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.نام کاربری دانش آموزان ایرانی کد ملی آنها و نام کاربری دانش آموزان غیر ایرانی کد اتباع است. همچنین رمز سامانه پادا توسط مدیر مدرسه صادر شده و همان رمزی است که برای ورود به سایت سیدا استفاده می شود.

پس بدون دسترسی به کد ملی دانش آموزان و رمز سامانه سیدا، امکان ورود به سایت پادا وجود ندارد. البته یکی دیگر از اطلاعاتی که باید برای اجرای عملیات در سایت پادا داشته باشید، شماره تلفن همراه دانش آموز یا والدین وی می باشد که لازم است توسط مدیر مدرسه تایید شده باشد.

 

 

سامانه پادا

 

 

خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا با درج شماره تلفن همراه اشتباه

یکی از دلایل خطا در اجرای عملیات در سایت پادا، درج شماره تلفن همراه اشتباه می باشد. در واقع اطلاعات دانش آموزان که در سایت پادا وجود است، از سامانه سیدا برداشته شده و شماره ای که دانش آموزان در پادا درج می کند باید همان شماره ای باشد که توسط مدیر مدرسه در سایت سیدا ثبت شده است که در غیر این صورت و یا در صورت انتقال اشتباه شماره، ممکن است خطاهای متعددی در سامانه به وجود بیاید.

پس در صورت تغییر شماره تلفن، باید حتماً به مدیر مدرسه گفته شود.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از کد امنیتی سامانه پادا کلیک کنید.

 

 

خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا به دلیل شلوغی سایت

گاهی شما هیچ اطلاعات اشتباهی را در سامانه وارد نکرده اید و تنها دلیل خطا در سایت، شلوغ بودن آن است.

در صورت کندی سایت، توصیه می شود که اجرای عملیات را به زمان دیگری موکول کنید.

 

 

اطلاعیه:

کليه فرآيندهاي ثبت نام دانش آموزان مدارس استثنايي در سامانه سيدا توسط مدير يا معاون اجرايي صورت مي پذيرد و نيازي به ثبت نام در پادا نمي باشد.

 

 

خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا به دلیل فعال بودن فیلتر شکن

به صورت کلی فعال بودن فیلتر شکن می توان در کارکرد بسیاری از سامانه های داخلی اختلال ایجاد کند که سامانه پادا یکی از آن ها می باشد. در واقع پادا یک سامانه ایرانی بوده و اگر تشخیص دهید فردی از خارج کشور در حال وارد شدن است، با اختلال رو به رو خواهد شد.

 

 

خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا به دلیل از دسترس خارج شدن سایت

برای بهبود عملکرد سامانه پادا، برخی مواقع سامانه وی حالت بروزرسانی می رود که در این حالت از دسترس خارج می شود.

 

 

انواع خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا

 

 

برطرف کردن خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا

روش های متفاوتی برای برطرف کردن خطاهای سامانه پادا وجود دارد. ما در ادامه به برخی از ساده ترین آن ها می پردازیم. اگر با این روش ها مشکل شما برطرف نشد می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا اطلاعات لازم در اختیار شما قرار داده شود.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از نام کاربری سامانه پادا کلیک کنید.

 

 

تغییر مرورگر برای رفع خطا در اجرای عملیات در سامانه پادا

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای رفع خطا در سامانه پادا انجام دهید، تغییر مرورگر است.

بهتر سایت پادا از مرورگر فایرفاکس با ورژن 30 به بالا یا مرورگر کروم با ورژن 49 به بالا استفاده کنید.

 

 

رفع خطا در اجرای عملیات در سامانه پادا از طریق پشتیبانی

از جمله روش های دیگری که می توانید برای برطرف شدن خطاها انجام دهید، استفاده از پشتیبانی است.

 

 

رمز عبور دانش آموزان در سامانه pada.medu.ir

برای تخیص رمز عبور در سامانه پادا باید از منوی مدیریت کاربران-انتصاب و دسترسی-کلمه عبور دانش آموزان استفاده شود.

سپس در مرحله مربوطه باید کلاس انتخاب شده و اسامی و رمز عبور آن ها مشاهده شود.

رمز هر فرد باید به خود فرد تحویل داده شود.

دانش آموزان و اولیای محترم، رمز سامانه پادا pada.medu.ir را از مدرسه خود تحویل خواهند گرفت.

 

 

راهنمای ورود به سامانه پادا pada.medu.ir

همانطور که در موارد قبلی اشاره کرده بودیم برای ورود به سامانه پادا، افراد نیازمند نام کاربری و رمز عبور می باشند. به علاوه نیاز است مراحل زیر نیز طی شود:

 

 • مراجعه به سامانه پادا به نشانی اینترنتی pada.medu.ir
 • درج نام کاربری و رمز عبور
 • درج کد امنیتی
 • کلیک بر روی گزینه “ورود کاربران”

 

 

برای اطلاع از نحوه ویرایش اطلاعات در سامانه پادا کلیک کنید.

 

 

بررسی دیگر خطاهای رایج در لیست خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا 

در این قسمت همراه ما باشید تا راه حل های کلی برای مشکلات سامانه پادا را بررسی کرده و جزییات نحوه برطرف کردن آن ها را در اختیار شما قرار دهیم.

یکی از شایع ترین مشکلات گم کردن و یا فراموشی نام کاربری است که باید برای ورود به سامانه پادا این دو مورد را از قبل آماده کرده باشید.

سپس باید اطمینان حاصل کنید که کد ملی دانش آموز در هنگام ورود اطلاعات سیستم کد ملی دانش آموز مطابق با مدارک شناسایی او وارد شده باشد.

مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید وارد کردن کد ملی با فرمت صحیح است. بدین منظور باید حتما کد ملی را به صورت 10 رقمی و کامل در سامانه پادا وارد کنید.

در انتخاب فرم جهت ورود به سامانه دقت نمایید. بدیهی است در صورتی که در حال ثبت نام فرزند خود در پایه پیش دبستانی هستید در سایر فرم های موجود کد ملی فرزند شما تعریف نشده و قطعا به مشکل ورود به سامانه پادا خواهید داشت.

پس جهت ورود به فرم مربوط به وقفه و تعیین پادا ابتدا باید وضعیت دانش آموز را در سمت راست صفحه تعیین نمایید.

 

خطای وقفه تحصیلی یک ساله

این خطا به معنای غیبت دانش آموز از یک سال تحصیلی نمایان می شود که گاهی هم به دلیل عدم ثبت اطلاعات دانش آموزان در سامانه سیدا است.

در اینگونه مواقع باید فرم تعیین پایه را پر نمایید تا اسم دانش آموز توسط واحد فناوری در بانک اطلاعاتی تعریف شود و سپس نسبت به ثبت وقفه تحصیلی وی اقدام شود.

 

خطای عدم تکمیل فرم

پس از انتخاب کردن پایه به این نکته توجه داشته باشید که تمامی فرم ها نمایان شده را کاملاً تکمیل نمایید.

توجه داشته باشید که تعیین پایه در سامانه پادا جهت تعیین وضعیت دانش آموزانی است که بخشی از تحصیل خود را در خارج از کشور گذرانده اند و یا از اتباع خارجی ساکن در ایران هستند.

 

خطای مربوط به نقل و انتقال دانش آموزان

مشکل ورود به سامانه پادا در نقل و انتقال دانش آموزان ممکن است به این دلیل باشد که نقل انتقال پیش از این در سامانه سیدا و توسط مدرسه انجام نشده است

 

مشکل ورود به سامانه پادا در پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم

اگر مدرسه مبدا تغییرات لازم را در وضعیت دانش آموز وارد نکرده باشد، شما در این فرم با مشکل رو به رو خواهید شد.

 

مشکل ورود به سامانه پادا در ثبت نام پیش دبستانی

فرم ثبت نام پیش دبستانی با فرم های دیگر متفاوت می باشد. در این فرم ابتدا کد ملی ولی دانش آموز خواسته می شود که مهم است. ولی کسی است که به صورت قانونی قیم دانش آموز می باشد. سپس شماره موبایل ولی خواسته می شود که باید به درستی وارد گردد.

 

مشکل ورود به سامانه پادا در ثبت دانش آموزان جدیدالورود اتباع

این دانش آموزان باید ابتدا قبل از وارد شدن به سایت، کد اتباع خود را اخذ کرده باشند.

 زیرا کد اتباع در این فرم جایگزین کد ملی دانش آموز می باشد.

تعیین پایه شدن دانش آموز نیز موضوع مهمی است که باید انجام شود.

 

 

برطرف کردن خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا

 

 

مشکل ورود به سامانه پادا در ثبت نام پایه اول مدارس شاهد

برای ورود به این بخش در سامانه پادا نیاز است که اطلاعات کد ملی پدر دانش آموز، شماره همراه پدر دانش آموز، کد ملی مادر و کد ملی دانش آموز وارد شود. برای اینکه با مشکل ورود به سامانه پادا مواجه نشویم لازم است کلیه این اطلاعات به درستی وارد شود.

نکته مهمی که برای این قسمت وجود دارد مربوط به عدم کپی کردن اطلاعات است. زیرا سایت در این صورت به احتمال زیاد ایراد می گیرد.

 

 

برای اطلاع از نحوه ثبت نام دانش آموزان سامانه پادا کلیک کنید.

 

 

مشکل ورود به سامانه پادا در مشاهده کارنامه

برای ورود به سامانه پادا و مشاهده کارنامه کاربران نیازمند نام کاربری و کلمه عبور هستند. اگر برای مشاهده کارنامه مشکل داشتید می توانید نام کاربری را یک بار با مدیر مدرسه چک کنید.

 

مشکل ورود به سامانه پادا در دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی

برای وارد شدن به جلسه امتحان های نهایی دانش آموزان نیازمند کارت ورود به جلسه هستند. از آنجایی که دریافت این کارت بسیار مهم می باشد، نیاز است در صورت وجود مشکل حتماً مدیر مدرسه در جریان گذاشته شود.

 

مشکل ورود به سامانه پادا در بازیابی کلمه عبور

همانطور که گفته بودیم برای ورود به سامانه پادا افراد نیازمند رمز عبور و نام کاربری هستند. اگر رمز عبور فراموش شده و یا گم شده باشد، باید بازیابی شود. گاهی افراد برای بازیابی رمز عبور نیز با مشکل واجه می شوند که در این صورت با وارد کردن کد ملی دانش آموز و عبارت و کد امنیتی می توانید از خدمات این فرم استفاده کنید به این صورت که سیستم به طور خودکار رمز شما را به شماره همراهی که هماهنگ با کد ملی شما در سیستم وجود دارد ارسال خواهد کرد.

 

 

اطلاعیه:

والدین و دانش آموزان می توانند جهت دریافت کارنامه یا پرونده تحصیلی خود به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان به نشانی pada.medu.ir مراجعه نمایند.

 

 

مشکل ورود به سامانه پادا در ارزیابی سواد حرکتی دانش آموز

جهت ارزیابی سواد حرکتی دانش آموزان وارد کردن کد ملی کافی است. اما اگر در صورت وارد کردن صحیح کد ملی باز هم با مشکل رو به رو بودید، باید مطمئن شوید که کد ملی دانش آموز در بانک اطلاعاتی های مدرسه به درستی وارد شده باشد. به این دلیل که در صورت مغایرت این اطلاعات سامانه نمی توانید کد ملی و دانش آموز را تطبیق داده و نتایج ارزیابی را نمایش بدهد.

از آنجایی که سامانه پادا هنوز پشتیبانی و راهنمای رسمی ندارد؛ ما سعی کردیم عمده مشکلاتی که در استفاده از آن به وجود می آید، بررسی کنیم.

 

 

اخبار پیرامون سامانه پادا

طبق ابلاغيه وزارت آموزش و پرورش براي آن دسته از مدارسي که نتايج هدايت تحصيلي آنها در سامانه همگام آماده است عمليات پيش ثبت نام دانش آموزان پايه دهم را مي توان از روز شنبه ۱۴۰۲/04/26 در سامانه پادا بخش پيش ثبت نام انجام داد.

 به اطلاع کلیه دانش آموزان و اولیا محترم می رساند پیش ثبت نام دانش آموزان پایه دهم بر اساس نتایج هدایت تحصیلی در رشته های دارای اولویت «الف» در سامانه پادا بخش پیش ثبت نام فعال گردیده است.

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی نحوه برطرف کردن خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا بپردازیم و اینکه خطا در اجرا عملیات در سامانه پادا چیست؟ را مورد بررسی قرار دادیم. برخی خطاها مربوط به دریافت کارنامه، برخی دیگر مربوط به ارزیابی سواد حرکتی دانش آموزان و برخی دیگر مربوط به دانش آموزان جدید الورود بود که همگی مورد بررسی قرار گرفت. ممکن است خطاهای جزیی دیگری نیز در استفاده از سیستم وجود داشته باشد که آن ها با تغییر مرورگر و یا تغییر ساعت مراجعه برطرف می شوند. در صورتی که بعد از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در این خصوص داشتید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 هدف از ایجاد سامانه پادا چیست؟

هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات الکترونیکی به دانش آموزان می باشد.

برای ورود به سامانه پادا به کدام نشانی الکترونیکی باید مراجعه کرد؟

نشانی اینترنتی این سایت pada.medu.ir مراجعه نمایید.

 برای ورود به سامانه پادا به چه اطلاعاتی نیاز است؟

جهت استفاده از خدمات مختلف این سامانه اطلاعات متفاوتی نیاز است اما اصلی ترین موارد شامل نام کاربری و رمز عبور م شوند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • وام ودیعه مسکن دانشجویی

  وام ودیعه مسکن دانشجویی + شرایط و مبلغ بخشنامه 1402 | irantahsil

  دریافت وام ودیعه مسکن دانشجویی، تهیه مبلغ اجاره و یا رهن منزل یکی از معضلات اصلی دانشجویان متأهل است. به همین خاطر دانشجویان می‌توانند جهت دریافت وام ودیعه مسکن دانشجویی صندوق رفاه اقدام نمایند. نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن...
 • دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری

  دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ + دانلود مستقیم pdf

  دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری 1402 منتشر شد. کلیه داوطلبانی که قصد دارند در آزمون کارشناس رسمی دادگستری ۱۴۰۲ شرکت کنند، باید با دانلود دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری از کلیه شرایط و ضوابط آن آگاهی یابند، چراکه دفترچه آزمون...
 • کارت مهارت فنی حرفه ای چیست؟

  کارت مهارت فنی حرفه ای چیست؟ + شرایط صدور و تمدید

  آیا می دانید شرایط اخذ و تمدید کارت مهارت فنی حرفه ای چیست؟ داوطلبانی که مایل به دریافت گواهینامه مهارت فنی حرفه ای می‌باشند، بایستی متناسب با جدول زمانبندی، در زمان‌های مقرر برای شرکت در آزمون‌های کتبی و عملی حاضر...
 • کارت ورود به جلسه آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

  کارت ورود به جلسه آزمون مشاوران رسمی مالیاتی 1402 + دریافت pdf

  داوطلبانی که علاقه مند به عضویت در جامعه مشاوران رسمی مالیاتی هستند، می‌توانند با رعایت شرایط تعیین‌شده‌در آزمون انتخاب اعضای جامعه مشاوران مالیاتی ایران ثبت نام و شرکت کنند. پذیرش نهایی و عضویت داوطلبان در این سازمان منوط به شرکت...
تماس با مشاور