ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

حذف و اضافه سامانه بوستان

حذف و اضافه در سامانه بوستان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اطلاع از حذف و اضافه سامانه بوستان بسیار ضروری است؛ زیرا اگر از نحوه حذف و اضافه در سامانه بوستان و نحوه درخواست مجوز حذف و اضافه اطلاعات کافی را نداشته باشید، پس از پایان تاریخ های تعیین شده ممکن است نتوانید به سیستم انتخاب واحد دسترسی پیدا کنید. در سامانه بوستان امکانات متعددی علاوه بر حذف و اضافه و انتخاب واحد وجود دارد که شامل اطلاع از واحدهای آموزشی و تعداد واحدهای گذرانده و …. می شود. تمامی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای باید عملیات مربوط به فعالیت های آموزشی خود را در سامانه بوستان انجام دهند. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات مربوط به حذف و اضافه سامانه بوستان را بیشتر بررسی کنیم.

 

📢اطلاعیه:📢

هر دانشجو تنها برای 3 بار امکان حذف و اضافه در سامانه بوستان را خواهد داشت و باید پس از 3 بار انتخاب خود را نهایی نماید.

 

زمان حذف و اضافه سامانه بوستان

در حال حاضر تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای برای نیمسال اول مهر، نیمسال دوم بهمن و همچنین دوره تابستان توسط معاونت آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای منتشر شده است. برای دانشجویان جدید الورود دانشگاه فنی و حرفه ای نیز ضروری است که از مندرجات این تقویم اطلاع داشته باشند.

در تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای مهم ترین زمان های سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۲ آورده می شود و ما در این مقاله به تفکیک نیمسال ها آن ها  را کرده ایم.

بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای، زمان حذف و اضافه دانشگاه فنی و حرفه ای در نیمسال مهر ماه از روز شنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ شروع و در پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۲ به پایان رسیده است. طبق تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای زمان حذف و اضافه دانشجویان نیمسال بهمن روز شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد و تا پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که دانشجویان دوره تابستان نمی توانند حذف و اضافه داشته باشند. بنابراین زمان حذف و اضافه دوره تابستان دانشگاه فنی و حرفه ای عملا وجود ندارد.

 

حذف و اضافه نیمسال 1 حذف و اضافه نیمسال 2 حذف و اضافه تابستان
شنبه 7/2 الی پنجشنبه 7/7 شنبه 11/23 الی پنجشنبه 11/27 ندارد

 

🔗برای اطلاع از نحوه دریافت پشتیبانی سامانه بوستان کلیک کنید.🔗

 

نحوه درخواست مجوز حذف و اضافه

در این قسمت همراه ما باشید تا نحوه درخواست مجوز حذف و اضافه را برای سامانه بوستان بررسی کرده و یا به شما نشان دهیم که چطور می توانید به انتخاب واحد در این سامانه بپردازید.

برای ورود به قسمت انتخاب واحد در سامانه بوستان ابتدا وارد حساب کاربری خود شده و بر روی قسمت امور آموزشی کلیک کنید.

 

نحوه درخواست مجوز حذف و اضافه

 

از این قسمت گزینه انتخاب واحد را کلیک کرده و سپس جدول زمان بندی را مشاهده خواهید کرد.

 

🔗برای دریافت راهنمای بازیابی رمز عبور پس از فراموشی رمز عبور سامانه بوستان کلیک کنید.🔗

 

برای شروع باید روی گزینه جهت انتخاب واحد کلیک کنید تا جدول دروسی که پاس نکرده اید به شما نشان داده شود.

حالا با صفحه ای مانند تصویر زیر رو به رو خواهید شد که نشان می دهد شما برای انتخاب واحد مجاز هستید یا خیر. اگر همه تیک ها را داشته باشد، یعنی شما مجاز هستید؛ اما اگر برخی از تیک ها نباشند یعنی شما مجاز نیستید. اگر مجاز نبودید باید به پشتیبانی تیکت بزنید.

 

نحوه حذف و اضافه در سامانه بوستان

 

حال اگر مجاز بودید باید روی دکمه شروع انتخاب واحد کلیک کرده و به مرحله بعدی بروید.

در این صفحه نیز یک سری موارد هست که مطالعه کرده و تیک آن را فعال کنید با توجه به وضعیت تان و به مرحله بعد بروید.

 

حذف اضطراری در سامانه بوستان

 

پس از رفتن به مرحله بعدی نام یک سری دروس به شما نشان داده می شود که احتمالاً گزینه هایی که جلوی آن ها کادر نیست، باید اخذ کنید.

 

ورود به سامانه بوستان

 

در نهایت پس از انتخاب واحدها، باید گروه های تعیین شده برای هر واحد را نیز انتخاب کنید و انتخاب واحد خود را نهایی نمایید. دقت کنید حتما کد دیجیتال برای شما صادر شود.

 

نام کاربری و رمز عبور سامانه بوستان

 

برای ورود به سامانه مروارید دانشگاه فنی و حرفه ای روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

زمان حذف اضطراری دانشگاه فنی و حرفه ای سامانه بوستان

طبق تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای، زمان حذف اضطراری دانشگاه فنی و حرفه ای در نیمسال مهر ماه از تاریخ شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ تا پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد و دانشجویان در این بازه زمانی می توانند اقدام به حذف اضطراری واحدهای خود نمایند.

طبق اطلاعات آمده در تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای زمان حذف اضطراری دانشگاه فنی و حرفه ای نیمسال بهمن در بازه زمانی شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ انجام خواهد شد. دانشجویان دوره تابستان نیز قادر به حذف اضطراری نخواهند بود.

 

حذف اضطراری حذف اضطراری حذف اضطراری
شنبه 9/12 الی پنجشنبه 9/30 شنبه 2/16 الی پنجشنبه 2/18 ندارد

 

🔗برای آشنایی با رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای کلیک کنید.🔗

 

تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای ۱۴۰۲ – ۱۴۰۲

در این قسمت همراه ما باشید تا تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای را برای حذف و اضافه سامانه بوستان و سایر موارد بررسی کنیم.

طبق گزارش روابط عمومی دانشگاه و تقویم آموزشی دانشگاه فنی حرفه ای ، پیش انتخاب واحد نیمسال مهر سال جاری از تاریخ دوم مرداد آغاز شده و تا بیست و دوم مرداد ادامه خواهد داشت. توجه داشته باشید که انجام پیش انتخاب واحد امری مهم است که همه دانش آموزان باید آن را انجام دهند.

 

نیمسال مهر۱۴۰۲ نیمسال بهمن۱۴۰۲ نیمسال تابستان۱۴۰۲
انتخاب واحد انتخاب واحد انتخاب واحد
شنبه 6/12 الی پنجشنبه 6/17 شنبه 11/8 الی پنجشنبه 11/13 شنبه 4/10 الی پنجشنبه 4/15
شروع نیمسال شروع نیمسال شروع نیمسال
یکشنبه 6/27 یکشنبه 11/16 یکشنبه 4/18
حذف و اضافه حذف و اضافه حذف و اضافه
شنبه 7/2 الی پنجشنبه 7/7 شنبه 11/23 الی پنجشنبه 11/27 ندارد
حذف اضطراری حذف اضطراری حذف اضطراری
شنبه 9/12 الی پنجشنبه 9/30 شنبه 2/16 الی پنجشنبه 2/18 ندارد
مدت آموزش مدت آموزش مدت آموزش
16 هفته 16 هفته 6 هفته
پایان کلاسها پایان کلاسها پایان کلاسها
چهارشنبه 10/14 3/17 5/25
امتحانات امتحانات امتحانات
شنبه 10/17 الی پنجشنبه 10/29 شنبه 3/20 الی پنجشنبه 4/1 شنبه 5/28 الی پنجشنبه 6/2

 

نکات مهم در رابطه با نحوه حذف و اضافه در سامانه بوستان

در این قسمت همراه ما باشید تا چند نکته بسیار مهم در خصوص انتخاب واحد دانشگاه فنی و حرفه ای را بررسی می کنیم.

انتخاب واحد فقط فقط از طریق سامانه و در تاریخ‌های اعلام شده در تقویم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای ۱۴۰۰ – ۱۴۰۲ انجام می شود. دقت داشته باشید که هیچگونه فرصت دیگری جهت  انتخاب واحد با تأخیر برای دانشجویانی که به هر دلیل نسبت به انتخاب واحد خود اقدام نکرده اند، در نظر گرفته نخواهد شد.

دانشجویان در مرحله حذف و اضافه دانشگاه فنی و حرفه ای، مجاز هستند دو واحد درس و  یک واحد تغییر گروه را انتخاب نمایند.

لازم است موارد آموزشی در مرحله انتخاب واحد و حذف و اضافه ازجمله پیش نیاز، همنیاز، تطابق درس از نظر تعداد واحد و نام درس با سرفصل دروس رشته دانشجو، تداخل برنامه هفتگی، تداخل برنامه امتحانی، حداقل واحد و سقف واحد را خود دانشجویان در نظر گرفته و هرگونه اشتباه را پیش بینی نمایند. زیرا در غیر این صورت تمامی دروسی که نمایش داده شده است و مربوط به رشته فرد نیست، حذف شده و دانشجو در طول ترم با مشکل رو به رو خواهد شد.

در مرحله حذف و اضافه امکان حذف دروسی که تعداد دانشجوی ثبت‌ نامی در آن برابر و با کمتر از حد نصاب نیست، وجود ندارد.

در دروس انتخابی امکان حذف و حذف اضطراری دروسی که همنیاز هستند، وجود ندارد.

ممکن است تغییراتی در تقویم آموزشی و برنامه هفتگی ها وجود داشته باشد که در این صورت دانشجویان باید حتماً در مرحله حذف و اضافه نکات مربوط به آن را در نظر گرفته و همه این موارد را کنترل نمایند.

دانشجویان می‌بایست به اطلاعیه‌ هایی که در زمان انتخاب واحد و حذف و اضافه  در سایت دانشگاه صفحه معاونت آموزشی و یا صفحه گروه‌های آموزشی اعلام می‌گردد، توجه نمایند.

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی نحوه حذف و اضافه سامانه بوستان بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید با نحوه درخواست مجوز حذف و اضافه آشنا شوید. از آنجایی که نحوه حذف و اضافه در سامانه بوستان موضوع بسیار مهمی است و لازم است دانشجویان با آن آشنایی کافی را داشته باشند، ما این موضوع را برای بررسی انتخاب کردیم. به صورت کلی وظیفه انتخاب واحد و تطبیق ساعات کلاسی و کلیه جزییات مربوط به انتخاب واحد و حذف و اضافه بر عهده دانشجویان است. اگر دانشجویان این موارد را رعایت نکرده و با نحوه حذف و اضافه در سامانه بوستان آشنایی نداشته باشند، قطعاً به مشکل خواهند خورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه نیز می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

امکانات سامانه بوستان چیست؟

در سامانه بوستان امکانا متعددی همچون حذف و اضافه، حذف اضطراری، انتخاب واحد، مشاهده برنامه دانشگاه و ... وجود دارد.

برای ورود به سامانه بوستان چه مواردی مورد نیاز است؟

برای ورود به سامانه نام کاربری و رمز عبور مورد نیاز است.

در صورت فراموشی رمز ورود سامانه بوستان چه کاری باید انجام دهید؟

در صورت فراموشی رمز باید گزینه فراموشی رمز ورود را زده و بخواهید رمز جدید صادر شود.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)