ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

حذفیات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401

لیست حذفیات آزمون نمونه دولتی 1410
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

حذفیات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 از طرف وزارت آموزش و پرورش منتشر شده است معمولا اگر قصد شرکت در آزمون نمونه دولتی را داشته باشید می‌توانید حذفیات را به واسطه این نهاد دولتی پیگیری کنید. 

معمولا برای دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم 1401-1402 را دارند باید از این حذفیات مطلع شده و پس از آن به مطالعه سایر بخش‌ها بپردازند و وقت خود را روی این حذفیات نگذارند.

آزمون نمونه دولتی جزو آزمون‌های مهم و به نوعی سرنوشت ساز دانش آموزان پایه نهم محسوب می‌شود زیرا دانش آموزان پایه نهم می‌توانند برای ورود به مدارس نمونه دولتی و خوب در موعد مقرر می‌توانند در این آزمون ثبت نام کرده و با مطالعه کافی در آزمون نمونه دولتی شرکت کنند.

 

لیست حذفیات آزمون نمونه دولتی در سایت آموزش و پرورش اعلام می‌شود.

 

حذفیات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401

در ابتدا آزمون نمونه دولتی برای دانش آموزان پایه ششم و نهم برگزار می‌شد اما امروزه آزمون نمونه دولتی برای پایه ششم حذف شد و اخیرا آزمون نمونه دولتی فقط برای ورودی پایه نهم و دهم برگزار می‌شود.

تمامی دانش آموزانی که مایل به شرکت در آزمون نمونه دولتی پایه نهم هستند، باید کلیه دروس و منابع آزمون نمونه دولتی را پیش از برگزاری این آزمون مطالعه کرده و با آمادگی در جلسه آزمون حاضر شوند اما خوشبختانه دانش آموزان برای شرکت در این آزمون نیازی به مطالعه تمامی مطالب کتاب‌های خود ندارند، زیرا برخی از قسمت‌های کتاب با اطلاعیه‌ایی که از طرف آموزش و پروش منتشر می‌شود حذف می‌شود.

امسال هم مانند سال‌های قبل، پیش از برگزاری آزمون نمونه دولتی، وزارت آموزش و پرورش حذفیات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 را اعلام کرده است. در این صورت دانش آموزان باید بخش‌هایی اعلام شده را از دروس خود حذف کرده و آن‌ها را مطالعه نکنند.

حذفیات آزمون نمونه دولتی سال 1401-1402 هنوز منتشر نشده است اما در این مقاله به بررسی لیست حذفیات سال پیش می‌پردازیم.

 

لیست جدید حذف بخش‌هایی از دروس آزمون نمونه دولتی

 

برای آشنایی با نحوه ثبت نام در آزمون نمونه دولتی پایه هفتم می‌توانید به مقاله ثبت نام نمونه دولتی هفتم مراجعه کرده و آن را مطالعه کنید.

 

جدول فوق به صورت کامل حذفیات آزمون نمونه دولتی را نشان می‌دهد:

 

دروس  حذفیات بخش‌هایی از دروس آزمون نمونه دولتی
ریاضی ندارد
علوم تجربی فصل ۲: یون ها در بدن ما

فصل ۳: از ابتدای فصل تا چرخه کربن، از نفت خام تا ابتدای ترکیب های نفت خام، از پلاستیک ماندگار تا آخر فصل

فصل ۵: از اصطکاک تا آخر فصل

فصل ۷: از صفحه ۸۰ تا آخر فصل

فصل ۸: از صفحه ۹۲ تا آخر فصل

فصل ۹: از سطح شیبدار تا آخر فصل

فصل ۱۰: از شهاب سنگ ها تا آخر فصل

فصل ۱۲: از گیاهانی که آوند ندارند تا آخر فصل

فصل ۱۳:کرم های پهن، کرم های لوله ای و کرم های حلقوی

فصل ۱4: ماهی ها تا ابتدای دوزیستان

فصل ۱۵: از اهمیت تنوع زیستی تا آخر فصل

 

پیام‌های آسمانی درس سه پیام های آسمانی
کتاب فارسی حذف حکایت، کارگروهی، روان خوانی و شعر خوانی

 

 زبان عربی حذف کنز الحکمه / نور السماء، البحث العلمی (پژوهش)

از بخش ترجمه جمله های عربی به فارسی و از «بدانیم و تمرینات» سوال طرح نمی شود.

کتاب آموزش قرآن

 

حذف حفظ پیام و آیات منتخب، قواعد و تلفظ حروف، مباحث شناخت و انس با قرآن در خانه
 زبان انگلیسی حذف review و role play

 

کتاب مطالعات اجتماعی (جغرافیا ، تاریخ و مدنی) حذف درس 14، 17، 19، 21، 23 و 24

 

 

برای آشنایی با نحوه مشاهده نتایج آزمون نمونه دولتی می‌توانید به مقاله نتایج آزمون نمونه دولتی هفتم و دهم که توسط ایران تحصیل منتشر شده است مطالعه کنید.

 

نکاتی در مورد حذفیات دروس آزمون نمونه دولتی

 

اگر تمایل به شرکت در آزمون نمونه دولتی سال 1401-1402 را دارید، پیشنهاد می‌شود در ابتدا اطلاعیه‌های مرتبط با آزمون نمونه دولتی وزارت آموزش و پرورش را مطالعه کنید و از زمان برگزاری این آزمون مطلع شوید سپس از مشاوران در این زمینه برای برنامه‌ریزی شرکت و مطالعه در آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم کمک بگیرید.

کلیه آزمون‌های نمونه دولتی پایه نهم از 100 سوال تستی برخوردار است، شما می‌بایست قبل از شرکت در آزمون برا پاسخ درست به سوالات این آزمون، منابع مشخص شده را مطالعه کنید و نمونه سوالات آزمون نمونه دولتی سال‌های پیش را بررسی کنید.

 

نکات درخصوص بخش‌های حذف شده آزمون نمونه دولتی

 

حذفیات آزمون نمونه دولتی 1401-1402 در هرکدام از دروس ذکر شده در قالب اطلاعیه‌ای منتشر خواهد شد.

بنابراین سعی کنید به سرعت پس از انتشار اطلاعیه حذفیات آزمون نمونه دولتی به صورت دقیق بخش‌های گفته شده را حذف کنید و زمان مطالعاتی برای این بخش‌ها در نظر نگیرید.

هم‌اکنون مشخص نیست که زمان انتشار لیست حذفیات آزمون نمونه دولتی 1401 در چه زمانی منتشر می‌شود اما خوب است که شما پیش از هرگونه اقدامی نسبت به این موضوع اطلاع کافی کسب کنید. این لیست به واسطه سایت وزارت آموزش و پرورش به آدرس اینترنتی www.medu.ir منتشر خواهد شد.

 

مجددا اعلام می‌شود لیست بخش‌ها حذف شده در این مقاله مربوطه به لیست حذفیات آزمون نمونه دولتی سال 1401 است.

 

کاربران گرامی برای دانلود پی دی اف این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

سازمان آموزش و پروش کشور هرساله پیش از برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی در سایت خود به آدرس www.medu.ir اطلاعیه‌ایی تحت عنوان لیست حذفیات آزمون نمونه دولتی منتشر می‌کند. در این صورت تمامی دانش آموزان و علاقمندانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند باید به محض انتشار این لیست آن مطالب را حذف کرده و نسبت به مابقی مباحث برنامه‌ریزی ترتیب داده و مطالعه خود را تا پیش از زمان برگزاری آزمون انجام دهند تا در نهایت بتوانند در این آزمون موفق شوند.

حذفیات بخش‌هایی از دروس این آزمون، مطالعه را برای دانش آموزان راحت‌تر کرده و حجم مطالعه آن‌ها را کاهش می‌دهد. اگر قصد دارید با بخش‌های حذف شده دروس سال پیش آشنا شوید می‌توانید به ابتدای این مقاله مراجعه کنید. در صورت انتشار لیست حذفیات آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 به سرعت در این صفحه به سمع نظر شما دانش آموزان می‌رسانیم.

4.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

لیست حذفیات آزمون نمونه دولتی چه زمانی اعلام خواهد شد؟

حذفیات آزمون نمونه دولتی معمولا پیش از برگزاری آزمون منتشر می‌شود.

اعلام حذفیات آزمون نمونه دولتی از چه طریقی است؟

حذفیات آزمون نمونه دولتی به صورت اطلاعیه‌ایی در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

حذفیات آزمون نمونه دولتی هر سال مانند سال پیش است؟

خیر، اصلا به این صورت نخواهد بود زیرا هر ساله لیست حذفیات آزمون نمونه دولتی با سال پیش متفاوت خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور