ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام کتب درسی هنرستان

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
ثبت نام کتب درسی هنرستان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانش آموزان هنرستانی قبل از شروع سال تحصیلی جدید، ابتدا لازم است برای ثبت نام کتب درسی هنرستان اقدام نمایند. پس از ورود به سامانه خرید کتاب های درسی فنی حرفه ای و کاردانش ، وارد نمودن اطلاعات دانش آموزی امری ضروری می باشد. دانش آموزان تمامی پایه های فنی و حرفه ای نیز، برای خرید کتاب های درسی فنی حرفه ای لازم است به صورت الکترونیک اقدام نمایند. پس از سفارش کتاب های درسی هنرستان ، کتاب های مورد نظر به اداره آموزش و پرورش هر منطقه ارسال می گردد و سپس به مدارس تحویل داده می شود.

 

برای ثبت نام کتب درسی هنرستان ، خرید اینترنتی کتاب به صورت فردی و گروهی و همچنین راهنمای ورود به سامانه از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه ثبت نام کتب درسی هنرستان

 

نحوه ثبت نام کتب درسی هنرستان

نحوه ثبت نام کتب درسی هنرستان

 

برای خرید کتب درسی ابتدا به سامانه irtextbook.ir  مراجعه نمایید. پس از ورود به سامانه خرید کتاب های درسی فنی حرفه ای و کاردانش لازم است اطلاعات فردی و همچنین مشخصات دانش آموزی خود را وارد نمایید. جدول زمانبندی تعیین شده برای خرید کتاب ، امکان ورود به سامانه را به شما خواهد داد و پس از آن نمی توانید به سامانه مورد نظر راه یابید. بر روی پایه مورد نظر و همچنین مقطع تحصیلی خود کلیک کنید و سپس برای خرید اقدام نمایید. شایان ذکر است که خرید کتاب در صورتی امکان پذیر است که شما در مدرسه مورد نظر ثبت نام نموده باشید.

پس از انجام ثبت نام کتب درسی هنرستان برای پرداخت مبلغ مورد نظر باید اقدام نمایید. پرداخت هزینه به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه مورد نظر امکان پذیر است. برای خرید لازم است اطلاعات خود را به صورت الکترونیک و با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب به انجام برسانید. متناسب با نوع بانک مورد نظر، وارد نمودن رمز دوم اینترنتی پویا و یا ایستا برای خرید ضروری می باشد. هزینه خرید هر کتاب متناسب با قیمت پشت جلد می باشد و دریافت هرگونه مبلغ دیگر برابر با قوانین و مقررات تخلف محسوب می گردد.

سفارش کتاب های درسی هنرستان می تواند به صورت فردی و یا گروهی صورت بپذیرد. برای سفارش فردی کتاب لازم است بر روی ورود دانش آموز کلیک کنید. برای ثبت نام کتب درسی هنرستان می توانید با استفاده از اپلیکشن موبایل نیز اقدام به خرید نمایید. در صورتی که نیازمند تنها یک جلد کتالب می باشید، می توانید در همان سامانه، برای خرید تک جلدی کتاب اقدام نمایید و از همان قسمت وارد سامانه شوید. ورود مدیران مدارس به سامانه الکتروینک به صورت گروهی از همان سامانه امکان پذیر است.

 

سوالات متداول ورود به سامانه خرید کتاب های درسی فنی حرفه ای و کاردانش

 • آیا امکان ورود به سایت خرید کتاب درسی با استفاده از مدارک لازم برای ثبت نام کتاب درسی 99-1401 با استفاده از هر مرورگری امکان پذیر است؟
  • بله. اما با توجه به اینکه مرورگرهای مختلف ممکن است برای انجام ثبت نام کتب درسی هنرستان مشکلاتی را به وجود آورند، به همین دلیل توصیه می نماییم که از مرورگر های Firefox یا Chrome استفاده نمایید.
 • اطلاعات مورد نیاز برای سفارش کتاب های درسی هنرستان چیست؟
  • اطلاعات مورد نیاز شامل کد ملی و همچنین سری و سریال شناسنامه دانش آموز می باشد.
 • من سریال شناسنامه را وارد می نمایم اما نمی توانم به سامانه ورود شوم علت چیست؟
  • نحوه صحیح وارد نمودن اطلاعات به نوبه خود مهم می باشد. در صورتی که شماره سریال شناسنامه را اشتباها وارد نمایید، امکان ورود به سایت را نخواهید داشت.
 • من کد ملی را به صورت صحیح وارد می کنم اما نمی توانم به سامانه راه یابم علت چست؟
  • ابتدا توصیه می نماییم که بار دیگر به صورت دقیق کد ملی را چک کنید تا از صحت آن اطمینان یابید. اما ممکن است علت به وجود آمدن این مشکل به یکی از دلایل زیر باشد.
   • ممکن است دانش آموز انجام ثبت نام در سامانه سناد را به درستی انجام نداده باشد و یا به صورت کلی اصلا انجام نداده باشد. که برای حل این مشکل باید به مدرسه محل تحصیل خود ، یا همان مدرسه ای که ثبت نام نموده است مراجعه نمایید و برای ثبت نام اقدام کنید.
   • ممکن است همانند مورد قبلی ، شماره سریال دانش آموزی را به صورت صحیح وارد ننموده باشید. که در این صورت می توانید با شماره های با شماره های پشتیبانی 9099075307 ( از سراسر کشور ) و 9099075307 ( استان تهران ) همه روزه، حتی ایام تعطیل، تماس حاصل نمایید.
   • ممکن است پایه تحصیلی شما متناسب با ثبت نام کتب درسی هنرستان نباشد. یعنی در پایه هایی غیر از ابتدایی، متوسطه دوم یا دوره اول متوسطه مدارس استعدادهای درخشان (پایه های ۷ و ۸ و ۹) باشید.
 • آیا امکان سفارش کتاب های درسی هنرستان برای اتباع خارجی وجود دارد؟
  • دانش آموزان اتباع خارجی برای انجام ثبت نام و همچنین ورود به سامانه مورد نظر باید به جای کد ملی، کد اتباع در سامانه سناد و به جای شماره سریال شناسنامه، 6 رقم یک (111111)  را به صورت صحیح وارد نمایند.
 • آیا امکان خرید کتاب های درسی برای تمامی پایه ها وجود دارد؟
  • تمامی دانش آموزان پایه های متوسطه اول، پایه های 7 ، 8 و 9 نمی توانند در سامانه مورد نظر اقدام به ثبت نام نمایند.
  • دانش آموزان پایه های ذکر شده ، برای خرید کتاب لازم است در شهریور ماه با مراجعه به کتاب های سطح شهر خود اقدام به خرید کتاب های مورد نظر نمایند.
 • آیا امکان ثبت نام کتب درسی هنرستان به صورت همزمان برای دانش آموزان پایه های مختلف تحصیلی وجود دارد؟
  • خیر. برای سفارش کتاب های درسی با توجه به فیلد مربوط به ورود به مدارس تنها می توانید به صورت تکی وارد سامانه شوید و برای انجام ثبت نام اقدام نمایید و پس از آن برای سفارش تکمیل خرید اقدام کنید. برای نفر دوم نیز می توانید به سامانه وارد شوید و مراحل انجام سفارش به ثبت برسانید.

 

سوالات متداول ثبت سفارش کتاب های درسی هنرستان

 

سوالات متداول ثبت سفارش کتاب های درسی هنرستان

سوالات متداول ثبت سفارش کتاب های درسی هنرستان

 

 • چه تفاوتی بین سفارش فردی و گروهی وجود دارد؟
  • سفارش فردی برای دانش آموزان می باشد و سفارش گروهی برای مدیران مدارس می باشد. البته تمامی کتاب های خریداری شده به ادارات محل تحصیل دانش آموزان به صورت منطقه ای ارسال خواهد گردید.
 • انجام ثبت نام کتب درسی هنرستان برای دانش آموزانی که هنوز قبولی آن ها قطعی نشده است به چه صورتی است؟
  • بهتر است مبنا را بر قبولی دانش آموز بگذاریم و مطابق با جدولی زمانی تعیین شده می توانید برای خرید کتاب اقدام نمایید. در صورتی که دانش آموز موفق به پذیرش در پایه تحصیلی مورد نظر نشد، می توانید در زمان اصلاح سفارش، برای اصلاح خرید خود اقدام نمایید.
 • ما در حال حاضر در یک استان سکونت داریم و تصمیم داریم که به استان دیگری مهاجرت نماییم. چگونه می توانیم برای انجام سفارش خود اقدام نماییم؟
  • با توجه به زمان بندی که در جدول مربوط به هر یک از پایه های تحصیل وجود دارد، می توانید برای خرید خود اقدام نمایید و پس از آن در زمان تعیین شده برای اصلاح سفارش خود، در زمان تعیین شده محل سکونت را تغییر دهید. چنانچه نسبت به اصلاح سفارش اقدام نمایید، کتاب های خریداری شده به محل مدارس قبلی ارسال می گردد.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با نحوه ثبت نام کتب درسی هنرستان اطلاعاتی را به شما دانش آموزان و اولیای عزیز ارائه نماییم. در صورتی که برای ورود به سامانه خرید کتاب های درسی فنی حرفه ای و کاردانش با مشکلی روبه رو می باشید و یا مایل به خرید کتاب های درسی فنی حرفه ای می باشید، می توانید با شماره های پشتیبانی موجود در سایت تماس حاصل نمایید. انجام سفارش کتاب های درسی هنرستان به راحتی در سایت قابل انجام می باشد.

 

 

مطالب مرتبط

 

2/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ثبت نام کتب درسی هنرستان چه اقدامی لازم است انجام دهیم؟

پس از ورود به سامانه خرید کتاب های درسی فنی حرفه ای و کاردانش و وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی می توانید برای سفارش خود اقدام نمایید.

 

مبلغ خرید کتاب های درسی فنی حرفه ای به چه میزان است؟

قیمت پشت جلد کتاب مبنا می باشد و برای خرید کتاب می توانید اقدام نمایید.

 

سفارش کتاب های درسی هنرستان از چه طریق امکان پذیر است؟

برای خرید و سفارش کتاب های درسی با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب و همچنین رمز دوم اینترنتی اقدام نمایید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور