تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ثبت نام کتب درسی ابتدایی

ثبت نام کتب درس ابتدایی 1400-1401

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۳
ثبت نام کتب درسی ابتدایی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

ثبت نام کتب درسی ابتدایی 1400-1401 برای کلیه دانش آموزان مقطع ابتدایی آغاز شد. تمامی دانش آموزان می توانند ثبت نام خود را در سایت ثبت نام کتب درسی دبستان انجام دهند. این سامانه توسط سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی جهت نظارت بیشتر بر روی فرآیند توزیع و پخش کتاب های درسی راه اندازی شده است.

 

بدین ترتیب، تمامی دانش آموزان و متقاضیان باید از طریق این سایت ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی ابتدایی خود را انجام دهند و سفارش خود را در این سامانه ثبت کنند. در این نوشته هر آن چه را که شما باید در مورد ثبت نام کتب درسی ابتدایی بدانید را خدمتتان بیان می کنیم.

 

 

جهت اطلاع از زمان ثبت نام کتب درسی ابتدایی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

ثبت نام کتب درسی ابتدایی

 

زمان ثبت نام کتب درسی ابتدایی

زمان ثبت نام کتب درسی ابتدایی در سامانه ای تحت عنوان irtextbook.com برای کلیه دانش آموزان عزیز انجام می گیرد. از طرفی پرداخت هزینه کتب نیز در سامانه مذکور صورت می پذیرد.

اما در اینجا این سؤال برای دانش آموزان و یا والدین آن ها مطرح می گردد که ثبت نام کتب درسی ابتدایی در چه تاریخی انجام می شود؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید عرض کنیم که زمان ثبت نام جهت دریافت کتب پایه های دوم تا ششم تا سال جاری یعنی سال 1400  از بیستم فروردین ماه آغاز شد و تا بیستم خرداد ماه نیز ادامه داشت.

اما این تاریخ برای پایه اول دوره ابتدایی کاملاً متفاوت بود و از بیست و سوم تیر ماه شروع و در پنجم شهریور 1400 به پایان رسید.

در رابطه با زمان ثبت نام کتب درسی ابتدایی برای پایه ابتدایی 1400 هنوز اطلاعات موثقی در دست نیست و همچنان باید منتظر اعلام سازمان مربوطه در این زمینه ماند.

 

 

روش های ثبت نام کتب درسی ابتدایی چیست؟

دوستان عزیز توجه داشته باشید که ثبت نام کتب دوران ابتدایی طی دو روش برای دانش آموزان انجام می شود. در واقع، اولیای عزیز امکان استفاده از هر کدام از روش ها را بنا به میل خود دارند.

. ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی ابتدایی به شکل گروهی

. ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی ابتدایی به شکل فردی

جهت کسب اطلاعات دقیق تر و موثق تری در رابطه با روش های ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دوران ابتدایی با مشاوران تحصیلی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

چیزی در مورد نحوه ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی ابتدایی می دانید؟

در مورد نحوه ثبت نام کتاب های درسی ابتدایی باید عرض کنیم که هر دانش آموز جهت انجام این ثبت نام باید وارد سایت ثبت نام کتب درسی دبستان شوند. توجه داشته باشید که ورود به این سامانه از طریق یکی از این آدرس ها یعنی irtextbook.com و یا irtextbook.ir امکان پذیر است.

فرد پس از ورود به سامانه امکان وارد شدن به پنل دانش آموزی به وسیله شماره سریال شناسنامه و رمز عبور خود را دارد. پس از آن دانش آموز می تواند بسته مورد نظر خود را براساس پایه تحصیلی (در اینجا پایه های اول تا ششم) انتخاب کند و فرم ثبت نام کتب درسی ابتدایی را نیز تکمیل کند.

البته در اینجا پرداخت هزینه ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی دبستان نیز به وسیله کارت بانکی عضو شتاب ( کارتی که رمز دوم اینترنتی داشته باشد) برای فرد الزامی است.

مورد بسیار مهم و قابل ذکر این که دانش آموز در صورت عدم امکان سفارش و خرید کتب از طریق مدیران مدرسه ها را نیز دارد.

به این معنی که، والدین دانش آموز هزینه کلیه کتاب های مورد نیاز فرزندشان را به والدین مدارس پرداخت می کنند و تهیه آن ها را به مدیران واگذار می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تری در رابطه با نحوه تهیه کتاب به صورت مستقیم و از طریق مدارس با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

ثبت نام کتاب های مقطع ابتدایی به صورت فردی و گروهی امکان پذیر است.

 

آیا می دانید هزینه ثبت نام و خرید کتاب های درسی ابتدایی چقدر است؟

آیا اطلاعی از هزینه پرداختی جهت ثبت نام کتب درسی ابتدایی دارید؟ باید عرض کنیم که، در سال 98 هزینه پرداختی جهت خرید و ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی سال اول ابتدایی چندان افزایش پیدا نکرد.

کلیه دانش آموزان پس از ورود به سایت ثبت نام کتب درسی دبستان می توانند این هزینه را به وسیله کارت عابر بانک و به شکل اینترنتی و بسیار آسان پرداخت کنند.

در ادامه نوشته هزینه مورد نیاز ثبت نام کتب درسی ابتدایی را در پایه های مختلف ابتدایی خدمت شما عرض می کنیم. (قیمت ها مربوط به سال 98 هستند و در حال حاضر قیمت ثبت نام کتب درسی ابتدایی هنوز مشخص نیست)

 

 

دوره تحصیلی پایه تحصیلی هزینه خرید کتاب
 

 

ابتدایی

پایه ششم  

 

 

هزینه کتاب ها به طور متوسط بین 15 تا 30 هزار تومان

پایه پنجم
پایه چهارم
پایه سوم
پایه دوم
پایه اول

 

 

راهنمای دقیق ثبت نام کتب درسی مقطع ابتدایی

در این بخش جهت رفاه حال و اطلاع بیشتر شما دانش آموزان و والدین گرامی راهنمای دقیق ثبت نام کتب ابتدایی را خدمتتان عرض می کنیم.

نحوه ثبت نام و ثبت سفارش خرید به این شکل است که کلیه افراد و داوطلبان برای ثبت سفارش خود باید آدرس اینترنتی irtextbook.ir و یا irtextbook.com را در مرورگر خود از جمله فایرفاکس، کروم و غیره وارد نمایند و سپس گزینه سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش ثبت سفارش مخصوص دانش آموزان را انتخاب کنند.

در ادامه و در صفحه باز شده باید بر روی گزینه ورود دانش آموزان کلیک شود و با درج شماره سریال شناسنامه و کد ملی فرد می تواند پروفایل دانش آموزی خود را مشاهده کند.

پس از آن لازم است که در ابتدا گزینه فروش و توزیع مواد آموزشی و بعد ورود به سامانه آموزشی را کلیک بفرمایید. در صفحه بعدی درج و تکمیل اطلاعات پستی مدرسه محل تحصیل از جمله شهر، استان، کدپستی و غیره الزامی است.

بخش بعدی به ثبت شماره تلفن والدین و یا دانش آموز اختصاص دارد. در صفحه بعد انتخاب بسته مورد نظر متناسب با رشته و سال تحصیل ضرورت دارد.

پس می توانید اطلاعات کتاب درسی سفارش داده شده را ملاحظه بفرمایید و در صورت درست بودن اطلاعات وارد شده بر روی گزینه ثبت و ادامه کلیک کنید.

در پایان باید مبلغ مورد نیاز جهت ثبت نام کتاب های دوران ابتدایی را پرداخت کنید.

 

 

 

سایت ثبت نام کتب درسی دبستان

نکات مورد توجه در مورد ثبت نام و خرید کتاب درسی ابتدایی

. دوستان عزیز توجه داشته باشید که اطلاع از صحت اطلاعات و مشخصات درج شده در سایت ثبت نام کتب درسی دبستان الزامی است و در صورت نادرست بودن برای اصلاح باید به مدرسه مراجعه بفرمایید.

. اگر در رابطه با ثبت نام کتاب های دوران ابتدایی سؤالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است به کمک یک مشاور تحصیلی و یا مراجعه به بخش مشاهده راهنمای سامانه می توانید ابهامات ذهنی خود را در این رابطه برطرف کنید.

. مبلغ پرداختی برای خرید کتاب های درسی همان مبلغی است که در پشت جلد آن ها ثبت شده است. در نتیجه، هرگز وجه اضافی جهت ثبت نام کتب دوران ابتدایی و خرید آن ها پرداخت نکنید.

 

 

پس از ثبت نام کتب در چه زمانی توزیع می شوند؟

پس از ثبت نام کتب مقطع ابتدایی نوبت به توزیع آن ها از طرف سازمان مربوطه می رسد. در سال جاری توزیع استان ها به مناطق از تاریخ پانزدهم اردیبهشت شروع شد و تا بیستم همین ماه ادامه داشت.

در مورد توزیع منطقه به مدارس و توزیع کتب توسط مدرسه به دانش آموز هم باید عرض کنیم که این کار در سال 98 به ترتیب  در تاریخ های پنج تا بیست و هفتم شهریور و در اولین روز سال تحصیلی برای دانش آموزان صورت گرفت.

 

 

در مورد خرید کتاب های دیگر پایه های تحصیلی چه می دانید؟

در این نوشته در مورد نحوه ثبت نام کتب مقطع ابتدایی و خرید آن ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم. اما آیا در مورد نحوه خرید و ثبت نام کتب درسی دیگر پایه های تحصیلی یعنی دوره متوسطه در انواع رشته های مختلف تحصیلی چیزی می دانید؟

آیا می دانید در سال پیش رو چه تاریخی برای خرید و ثبت نام جهت تهیه آن ها در نظر گرفته شده است و یا هزینه خرید آن ها چقدر است؟

برای دانستن جواب کلیه سؤالات در مورد کتب درسی پایه های مختلف تحصیلی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

جهت انجام ثبت نام اینترنتی کتاب درسی ابتدایی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

"کانال

 

 

 

مطالب مرتبط

رشته آموزش ابتدایی چگونه است؟ 

رشته های دانشگاه غیرانتفاعی 

مباحث آسان ریاضی در کنکور

ثبت نام کتب درسی ابتدایی

3/5 - (5 امتیاز)

برای ثبت نام کتب درسی ابتدایی باید چه کاری انجام دهم؟ 

برای ثبت نام کتب درسی ابتدایی باید از ظریق اینترنتی اقدام کنید. ثبت نام از طریق مراجعه به سامانه معرفی شده امکان پذیر است.

ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی در کدام سایت انجام می شود؟ 

ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی در سایتی تحت عنوان irtextbook.com  و یا irtextbook.ir انجام می شود.

آیا هزینه ثبت نام کتاب را نیز باید در سایت ثبت نام کتب درسی دبستان پرداخت کنم؟ 

بله. پس از انجام فرآیند ثبت نام در سایت هزینه را نیز باید به صورت اینترنتی در سایت پرداخت کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور