تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 آغاز شد. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، متقاضیان پذیرش ارشد بدون کنکور در همه دانشگاه های دولتی، غیر دولتی و آزاد، می توانند در صورت دارا بودن شرایط قید شده در دفترچه راهنمای ثبت نام از دو طریق استعداد های درخشان و سوابق تحصیلی در این دوره شرکت کنند. برای اطلاع بیشتر در مورد زمان، نحوه و شرایط پذیرش ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد می توانید با کارشناسان و مشاوران خبره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

 

 

جهت دریافت مشاوره برای پذیرش و ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون آزاد و سراسری با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

فهرست محتوا

چه کسانی می توانند در ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور شرکت کنند؟

 

 

ثبت نام ارشد بدون کنکور

 

برخی از متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد به دلایل مختلفی ترجیح می دهند که بدون شرکت در آزمون ورودی این دوره، وارد این مقطع گردند.

سازمان سنجش برای چنین افرادی تسهیلاتی را در نظر گرفت تا بتوانند در هر کدام از دانشگاه های روزانه، پیام نور، غیر انتفاعی، خودگردان و آزاد که تمایل دارند، ادامه تحصیل دهند.

بر اساس قوانین و ضوابط اعلام شده از سوی شورای سنجش، پذیرش و ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد به دو روش استعدادهای درخشان و سوابق تحصیلی صورت می گیرد.

در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، متقاضیان می توانند از بین کد رشته محل هایی که ظرفیت آن ها در کنکور ارشد سال جاری تکمیل نشده دست به انتخاب زده و به صورت متمرکز تحصیل نمایند.

همچنین، داوطلبان ممتاز و استعدادهای درخشان مقاطع کارشناسی نیز در صورت دارا بودن یک سری شرایط خاص قادر به شرکت و ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور هستند.

ملاک قبولی دارندگان کارشناسی پیوسته بر اساس تراز میانگین معدل مقطع لیسانس، و فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته بر حسب تراز میانگین معدل مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته است که زیر نظر سازمان سنجش و در صورت تأیید آن قابل اجراست.

 

 

شرایط عمومی ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

سازمان سنجش برای پذیرش دانشجویان ورودی مقطع ارشد یک سری شرایط عمومی در نظرگرفته است که بین تمام رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور ، علمی کاربردی و غیر انتفاعی، روزانه، خودگردان و آزاد یکسان هستند. شرط اولیه پذیرش داوطلب داشتن این موارد است.

 • داشتن اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • پایبندی عملی به احکام  دین اسلام ( اعم انجام فرایض دینی و دوری از محرمات)
 • عدم هر گونه خصومت با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن ارتباط با کروهگ های منفقین ضد نظام
 • عدم هر گونه سابقه فساد اخلاقی
 • نداشتن سوء سابقه کیفری یا اعمال مخالف با شئون تحصیلی و شغلی در دوران اشتغال یا تحصیل

 

 

شرایط اختصاصی مشترک پذیرش ارشد بدون کنکور تمام دانشگاه ها 

 • دارا بودن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس ( دکترای لیسانس) و یا تحصیل در سال آخر کارشناسی ( متقاضیان در حال اشتغال به تحصیل باید مدرک خود را حداکثر تا تاریخ 30 بهمن سال جاری دریافت نمایند).

 

 • افرادی که در نتایج نهایی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال قبل جزء پذیرفته شدگان بوده اند، مجاز به شرکت در این دوره خواهند بود. البته در صورت پذیرش ارشد بدون کنکور، قبولی قبلی آن ها به طور خود بخود لغو شده و آن ها موظف به تحصیل در رشته جدید هستند.

 

 • افرادی که در مقطع ارشد و یا دکترا فارغ التحصیل شده اند، چنانچه از نظر نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند بر اساس معدل مقطع کارشناسی، مجددا در این مرحله از پذیرش شرکت داشته باشند.

 

 • دانشجویان و یا فارغ التحصیلان هر یک از رشته های علوم پزشکی، بایستی ابتدا وضعیت خود را از نظر طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مشخص کنند. در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نیستند.

 

 • داشتن حداقل معدل 12 برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته

 

 • ارائه ضمانت نامه به صندوق رفاه دانشجویان جهت انجام تعهد برای کسانی که از تسهیلات صندوق های رفاه مقطع تحصیلی جدید بهره مند شده اند

 

 • فضلا و طلاب حوزه های علمیه تنها می توانند در یکی از کد رشته محل های انسانی انتخاب رشته نمایند ( دارندگان مدرک سطح 2 و یا افرادی که تا تاریخ 31 شهریو 99 فارغ التحیل شده اند)
 • افرادی که در یکی از سازمان ها، ادارات و یا سازمان های دولتی مشغول به کار هستند، بایستی موافت نامه کتبی محل کار خود را قبل از نام نویسی تهیه و هنگام قبولی به دانشگاه مربوطه تحویل دهند.

 

 

داوطلبان توجه داشته باشند که مدت زمان تمدید شده برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد

 

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری 

 

 

پذیرش ارشد بدون کنکور

 

 

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور در یک بازه زمانی خاص قابل انجام است که در این مدت، داوطلبان بایستی از طریق مراجعه به سامانه سنجش نسبت به تکمیل و مدارک و ثبت نام خود اقدام نمایند. 

مطابق با اطلاعیه ایی که سازمان سنجش به تازگی منتشر کرد، ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری سال جاری از تاریخ  99/09/25 شروع و تا 99/09/30 ادامه داشت و یکهفته تمدید شد.

در این مدت دفترچه انتخاب رشته در اختیار داوطلبان قرار گرفت تا مطابق با آن فرم ثبت نامی را فرایند ثبت نام را انجام دهند. 

 

 

برای اطلاع از لیست جدیدترین منابع کارشناسی ارشد حسابداری بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

تاریخ تمدید ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

از آنجا که ممکن است برخی از داوطلبان به دلایل مختلفی موفق به ثبت نام ارشد بدون کنکور در زمان مقرر شده اول نشوند، سازمان سنجش برای رفاه حال این عزیزان، فرصتی را فراهم آورده است تا بتوانند در مهلت تمدید در نظر گرفته شده، به نام نویسی و انتخاب رشته مورد علاقه خود بپردازند.

این داوطلبان می توانند تا روز چهارشنبه مورخ 99/09/03 با مطالعه شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری فرایند ثبت نام را انجام دهند.

گفتنی است که این مهلت به هیچ وجه تمدید نمی شود و هیچ متقاضی بعد از آن قادر به ثبت نام نیست.

همچنین، آن دسته از داوطلبانی که قبلاً ثبت نام کرده اند، اما اطلاعاتی را به اشتباه وارد نموده اند نیز می توانند با توجه به اصلاحات صورت گرفته در دفترچه انتخاب رشته، یک بار دیگر به مشاهده و ویرایش اطلاعات کنکور ارشد خود بپردازند.

این مدت برای ثبت نام داوطلبان تمامی دوره های دوره روزانه، شبانه (نوبت دوم)، پردیس خودگردان دانشگاه‌های سراسری، پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد اسلامی و دوره های مجازی یکسان است.

 

 

نحوه ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد سراسری 

درگاه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور،  ورود به سامانه سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org است. 

همه متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت هستند، می توانند در تمام گروه های کشاورزی، فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، هنر و دامپزشکی با توجه به شرایط قید شده در دفترچه حداکثر 40 کد رشته محل را انتخاب کنند.

داوطلبان گرامی دقت فرمایند که برای ثبت نام لازم است که مراحل زیر طی نمایند.

 1. جستجوی آدرس اینترنتی سایت سازمان سنجش
 2. دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد بدون آزمون
 3. کلیک بر روی منوی اطلاع ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری
 4. ورود به صفحه ثبت نام و انتخاب گزینه تأیید و ادامه
 5. انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری واقع در باکس سمت راست صفحه جهت دریافت سریال ثبت نام
 6. پرداخت هزینه مورد نیاز و دریافت سریال ( توجه داشته باشید که خرید این کارت و داشتن سریال مذکور برای ورود به مرحله ثبت نام الزامی است)
 7. برگشت به صفحه ثبت نام و تکمیل موارد خواسته شده
 8. دریافت کد رهگیری (در نگهداری از ان کوشا باشید)

 

 

شرایط اختصاصی ثبت نام ثبت نام ارشد بدون کنکور سراسری 

تمامی دانشگاه های روزانه، تنها می توانند 10 درصد از ظرفیت پذیرش خود را به ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور اختصاص دهند و این پذیرش باید بر اساس شرایط زیر باشد:

 

 • چنانچه داوطلبی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال جاری پذیرفته شده باشد، حق شرکت و ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور امسال را ندارند. حتی اگر در دوره پذیرش سال قبل انصراف داده و یا ثبت نام نکرده باشد. 

 

 • دانشجویان دوره های روزانه مقاطع دکتری و ارشد ناپیوسته سال های 95 تا 97 که مایل به پذیرش بدون کنکور ارشد 99 هستند، در صورت انصراف قطعی از تحصیل می توانند در این دوره شرکت نمایند. گفتنی است، چنانچه این افراد بدون انصراف از تحصیل، در این دوره ثبت نام کنند و یا پذیرفته شوند، قبولی آن ها لغو می شود. شایان ذکر است که این افراد باید حتماً تا پایان تاریخ ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد انصراف دهند.

 

 • پذیرفته شدگان دوره های روزانه موظفند تا در هنگام ثبت نام برابر با مدت تحصیلی خود را به مراکز و سازمان های دولتی تعهد خدمت بسپارند

 

 • متقاضیانی که در رشته های دبیری تحصیل و یا فارغ التحصیل شده اند، باید موافت نامه کتبی بی قید و شرط آموزش و پرورش را قبل ثبت نام جهت ادامه تحصیل کسب کرده و در هنگام قبولی حتماً آن را به دانشگاه ارائه دهند. البته این افراد بعد از قبولی باید مجددا به آموزش و پرورش تعهد خدمت دهند.

 

 • چنانچه متقاضی موفق به کسب حداقل 90 درصد از نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر کدام ار کد رشته محل ها شود، از سوی سازمان سنجش به این دانشگاه ها معرفی می شوند.

 

 

 • حداکثر نیمسال های مجاز جهت فارغ التحصیلی 8 ترم است.

 

 

لیست رشته محل های پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

با توجه به آنکه بسیاری از داوطلبان مقطع ارشد به دنبال تحصیل در دانشگاه های سراسری هستند، بنابراین، اطلاع از رشته های بدون کنکور ارشد این مراکز بسیار با اهمیت است.

از سوی دیگر، طبق قوانین حاکم آموزشی، هر دانشگاه تنها 10 درصد از ظرفیت پذیرش خود را می تواند به پذیرش بدون آمون ارشد اختصاص دهد و هر دانشگاه طی فراخوانی اعلام به ظرفیت های موجود جهت پذیرش می کند. 

چنانچه می خواهید از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه خود یا سایر دانشگاه ها در رشته های مختلف آگاه شوید، می توانید از جدیدترین اخبار آموزشی توسط مشاوران ایران تحصیل آگاه شوید.

 

 

زمان ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد نیز همانند دانشگاه های سراسری، برای برخی از رشته ها که دارای ظرفیت خالی هستند، دانشجویانی را بر اساس سوابق تحصیلی جذب می کند.

بر این اساس دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در تاریخ 25 آذر 99 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و داوطلبان علاقه به تحصیل در این دانشگاه تا 30 آذر مجاز به تکمیل فرایند ثبت نام بدون کنکور شدند. 

گفتنی متقاضیان پذیرش بدون کنکور آزاد نیز که نتواستند در فرصت مقرر شده ثبت کنند، می توانند در زمان تمدید شده یعنی تا 3 دی برای این دوره شرکت نمایند. همچنین امکان ویرایش و مشاهده فرم ثبت نامی برای افرادی که قبلا ثبت نام کرده اند نیز در مدت فراهم شده است.

 

 

مراحل ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد

داوطلبان این دانشگاه نیز همانند سایر دانشگاه بایستی از طریق ورود به سایت سازمان سنجش، ضمن، ارائه و تکمیل مدارک خواسته شده، ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد خود را انجام دهند.

مراحل ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز مشابه با مراحل ثبت نام دانشگاه سراسری است. این داوطلبان با خرید کارت اعتباری و دریافت سریال می توانند به صفحه اصلی ثبت نام وارد شوند. 

 

 

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور آزاد ( استعدادهای درخشان)

در قسمت های بالا به توضیح برخی از شرایط عمومی و اختصاصی بین تمام دانشگاه های پذیرنده بدون کنکور پرداختیم.

اما تعدادی از شرایط خاص این دانشگاه به شرح زیر هستند. گزینه اول مربوط به تمامی متقاضیان این دانشگاه و بقیه موارد به استعدادهای درخشان مربوط می شود.

 • دانشجویان دانشگاه آزاد شاغل به تحصیل که در نتایج ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 98 و قبل از آن پذیرفته شده اند، حتی در صورت عدم انصراف از تحصیل نیز می توانند در ثبت نام ارشد بدون آزمون سال جاری شرکت نمایند. البته به شرطی که از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند. البته این افراد در صورت قبولی، باید از رشته قبلی انصراف قطعی دهند.

 

 • فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی باید حداقل دارای معدل 17 و غیر علوم انسانی 16 باشد تا بتوانند در ظرفیت 10 درصدی رشته های محل های این دانشگاه شرکت نمایند.

 

 • دانش آموختگان واجد شرایط می توانند تا 3 سال پس ار فارغ التحصیلی در رشته متجانس خود شرکت نمایند.

 

 • هر شخص در هر سال تحصیلی فقط یکبار می توانند در کنکور کارشناسی ارشد بدون کنکور شرکت نمایند. 

 

 

 • چنانچه داوطلبی در دوران تحصیلی خود با مواردی همچون ازدواج، طلاق، ماموریت همسر یا والدین، زایمان و یا بیماری مواجه شود، حداکثر دو ترم به شرط تحصیل وی اضافه می شود.

 

 • در هر کد رشته محل، 25 درصد به خانواده های شهدا و مفقودالاثران، و 5 درصد به خانواده های جانبازان زیر 25 درصد تعلق می گیرد. درج کد پیگیری سهمیه مربوطه از سوی ارگان زیر ربط در فرم ثبت نامی ضروری است.

 

 • هیچ یک از پذیرفته شدگان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور مجاز به انتقالی به دانشگاه های دیگر نیستند. 

 

 • اولویت پذیرش با دانشگاه محل تحصیل متقاضی خواهد بود و در صورت عدم تخصیص ظرفیت، سایر انتخاب ها مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

 • چنانچه داوطلبی در یکی از دانشگاه ها از طریق بدون آزمون پذیرفته شود و ثبت نام را انجام ندهد، قبولی او لغو خواهد شد. 

 

 • چنانچه متقاضی در یکی از رشته های کارشناسی ناپیوسته که بر اساس سرفصل های تصویب شده مدت تحصیل آن ها 5 ترم باشد، نیز می توانند در ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور آزاد شرکت نمایند. 

 

 

لیست رشته محل های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

همزمان با انتشار ثبت نام، داوطلبان متقاضی ثبت نام ارشد بدون کنکور می توانند لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد را در این دفترچه مشاهده و از میان آن ها به دلخواه انتخاب نمایند. 

در جدول زیر فهرست برخی از این رشته ها آماده است. اما چنانچه می خواهید به طور دقیق از میزان ظرفیت پذیرش رشته های مورد نظر خود را در شهر ها و واحدهای دانشگاهی مختلف بدانید، می توانید با همکاران ما تماس بگیرید و در مورد وضعیت و هزینه های تحصیلی هر رشته جویا شوید. 

 

 

مدیریت بازرگانی – کار آفرینی

مدیریت بازرگانی – تجارت الکترونیکی

 

مدیریت بازرگانی – مدیریت استراتژیک

 

مدیریت ورزشی – مدیریت بازاریابی در ورزش مدیریت بازرگانی – بازرگانی داخلی

 

مدیریت بازرگانی – بازرگانی بین المللی

 

مدیریت بازرگانی – بازاریابی

 

علوم و مهندسی صنایع غذایی – صنایع غذایی

 

علوم و مهندسی صنایع غذایی – علوم مواد غذایی

 

علوم و مهندسی صنایع غذایی – فناوری مواد غذایی

 

علوم و مهندسی صنایع غذایی – زیست فناوری مواد غذایی

 

علوم ومهندسی صنایع غذایی – صنایع غذایی

 

فیزیولوژی ورزشی – فیزیولوژی فعالیت ورزشی محض

 

علوم و مهندسی صنایع غذایی – فناوری مواد غذایی

 

علوم و مهندسی صنایع غذایی – علوم مواد غذایی
علوم دامی – تغذیه دام

حقوق جزا و جرم شناسی

 

علوم دامی – تغذیه طیور

حقوق خصوصی

 

علوم دامی – فیزیولوژی دام

تاریخ – تاریخ ایران اسلامی

مدیریت اجرایی

 

ریاضی کاربردی – آنالیز عددی

 

 

زبان و ادبیات فارسی

 

زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی

زیست فناوری میکروبی

 

شیمی – شیمی تجزیه

 

شیمی – شیمی و فناوری اسانس

 

علوم و فناوری نانو – نانو شیمی

 

علوم و مهندسی صنایع غذایی – زیست فناوری مواد غذایی

 

شیمی – شیمی معدنی

 

مهندسی برق – سامانه های برقی حمل ونقل

 

مهندسی برق – سیستم های قدرت

 

مهندسی برق – مدارهای مجتمع الکترونیک

 

مهندسی صنایع – مدیریت سیستم و بهره وری

 

مهندسی برق – سیستمهای الکترونیک دیجیتال

 

مهندسی مکاترونیک – اتوماتیک و کنترل تولید مهندسی مکاترونیک – ارتباطات جنبی انسان ، ماشین ، کامپیوتر

 

مهندسی مکاترونیک – طراحی رباتها و سیستمهای مکاترونیکی

 

مهندسی مکانیک – ساخت و تولید

مهندسی عمران – مهندسی سازه

 

مهندسی منابع آب مهندسی کامپیوتر

میکروبیولوژی

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 

 

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد

 

 

دانشگاه پیام نور چند سال است که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد خود را از دور طریق فراگیر پیام نور و کنکور جذب می کند.

اما به تازگی امکانی را فراهم کرده است تا افرادی که قادر به شرکت در هیچکدام از روش های قبلی نیستند بتوانند در کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور ثبت نام و ادامه تحصیل دهند.

همچنین، به دلیل مناسب بودن شهریه ها و زمان برگزاری کلاس ها، افراد بسیاری علاقه مند به ورود به این دانشگاه می باشند.

بنابراین، متقاضیان عزیز می توانند در تاریخی که سازمان سنجش جهت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور تعیین کرده، یعنی 25 لغایت 30 آذر برای فرایند ثبت نام اقدام کنند.

مهلت تمدید شده تا 99/10/03 نیز شامل داوطلبان این دانشگاه می شود و این عزیزان باید توجه داشته باشند که این زمان به هیچ وجه تمدید نمی شود.

 

 

نحوه ثبت نام ارشد بدون کنکور پیام نور

علاقه مندان به ورود مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون پیام نور می توانند جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور پیام نور به آدرس اینرنتی sanjesh.org مراجعه کرده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و تهیه مدارک مرود نیاز، بر اساس گام های خواسته شده، فرم ارائه شده تکمیل نمایند.

خرید کارت اعتباری ضروری بوده و داوطلبان با ورود اطلاعات شخصی، تحصیلی و سهمیه های احتمالی می توانند ثبت نام خود را به ثبت برساند.

 

 

شرایط ثبت نام ثبت نام ارشد بدون کنکور پیام نور 

دانشجویان رشته های ارشد فراگیر پیام نور و یا دکترای این دانشگاه که در سال قبل یا قبل از آن پذیرفته شده اند، در صورت عدم مشکل نظام وظیفه می توانند بدون انصراف، در آزمون بدون ارشد سال جاری شرکت کنند.

بدیهی است که در صورت پذیرش نهایی ارشد بدون کنکور سال جاری، بایستی از رشته قبلی خود انصراف قطعی دهند.

پذیرش متقاضیان این دوره نیز بر اساس سوابق تحصیلی بوده و در صورتی که معدل آن ها در مقطع کارشناسی از هم رشته ایی ها و هم دوره هایی خود بالاتر باشد در اولویت قرار دارند. 

این دانشگاه نیز از میان کد رشته محل هایی که دارای ظرفیت خالی هستند، ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور را انجام می دهد.

بنابرین، افرادی که در پس از ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور قبول نشده اند، می توانند در این دوره شانس خود را امتحان کنند. 

 

 

رشته مورد پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه های فعال در زمینه جذب دانشجوی کارشناسی ارشد است.

ظرفیت های پذیرش خوب این دانشگاه باعث شده تا هر ساله بسیاری از داوطلبان به دنبال قبولی در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور باشند.

در جدول زیر لیست رشته های علوم انسانی ارشد بدون ازمون این دانشگاه آمده است. اما بهتر است برای اطلاع کامل از کارشناسان تحصیلی مشورت بگیرید. 

رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور انسانی
جمعیت شناسی  مدیریت دولتی گرایش مدیریت تحول
 حسابداری  مدیریت دولتی گرایش مدیریت رفتار سازمانی
حسابرسی  مدیریت رسانه
حقوق بین الملل مدیریت سازمان های دولتی گرایش مالی و اقتصادی
 اخلاق گرایش اخلاق کاربردی کارآفرینی گرایش بین الملل
 اخلاق گرایش فلسفه اخلاق کارآفرینی گرایش سازمانی
بر نامه ریزی آمایش سرزمین  کارآفرینی گرایش کسب و کار جدید
 برنامه ریزی درسی مترجمی زبان انگلیسی
 برنامه ریزی رفاه اجتماعی محیط زیست گرایش آموزش محیط زیست
 تاریخ گرایش تاریخ اسلام مدیریت آموزشی
 تاریخ گرایش تاریخ ایران اسلامی  مدیریت امور شهری
تاریخ گرایش تاریخ تشیع  مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی
تاریخ گرایش مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز  مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل
 تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش گرایش تعلیم و تربیت اسلامی  مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی تجارت الکترونیکی
جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش برنامه ریزی کالبدی – فضایی مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی جهانگردی
جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش توسعه اقتصاد روستایی مدیریت دولتی گرایش بودجه و مالیه عمومی
 جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش مدیریت توسعه پایدار روستایی مدیریت دولتی گرایش توسعه منابع انسانی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش محیط زیست شهری مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش آمایش شهری مدیریت دولتی گرایش طراحی سازمان های دولتی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری مدیریت دولتی گرایش مدیریت پیشرفت و توسعه شهری و روستایی
 جغرافیای سیاسی گرایش فضای شهری  مدیریت دولتی گرایش تشکیلات و روش ها
 حقوق جزا و جرم شناسی  مدیریت فناوری اطلاعات گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته
 حقوق خصوصی  مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک
حقوق دادرسی اداری  مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت دانش
 رفتار حرکتی گرایش رشد حرکتی  مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت منابع اطلاعاتی
 روان شناسی اسلامی گرایش روان شناسی مثبت گرا مدیریت کسب و کار گرایش انرژی
 روان شناسی بالینی  مدیریت کسب و کار گرایش استراتژی
 روان شناسی بالینی کودک و نوجوان  مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی
 روان شناسی تربیتی  مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی
 روان شناسی شخصیت  مدیریت کسب و کار گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات
 روان شناسی عمومی  مدیریت کسب و کار گرایش عملیات زنجیره تامین
 روان شناسی و آموزش کودکان استثنایی (عقب مانده ذهنی)  مدیریت کسب و کار گرایش فناوری
روزنامه نگاری  مدیریت کسب و کار گرایش مالی
 زبان شناسی همگانی مدیریت مالی
 زبان و ادبیات انگلیسی  مدیریت منابع انسانی گرایش مدیریت منابع انسانی اسلامی
ادبیات عربی  مدیریت ورزشی گرایش مدیریت اماکن و تأسیسات ورزشی
 زبان و ادبیات فارسی  مدیریت ورزشی مدیریت اوقات فراغت و ورزش های تفریحی
 زبان و ادبیات فارسی گرایش آموزش زبان فارسی  مدیریت ورزشی گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش
زبان و ادبیات فارسی گرایش ویرایش و نگارش  مدیریت ورزشی گرایش مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی
ژئومورفولوژی گرایش ژئومورفولوژی و آمایش محیط  مدیریت ورزشی گرایش مدیریت رسانه های ورزشی
 علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش مدیریت اطلاعات  مدیریت ورزشی گرایش مدیریت رویدادهای ورزشی
 علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش مدیریت کتابخانه های دیجیتال مشاوره گرایش مشاوره توانبخشی
 علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش مطالعات کتابخانه های عمومی مشاوره گرایش مشاوره خانواده
علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش مطالعات کتابخانه های دانشگاهی مشاوره گرایش مشاوره شغلی
علوم اقتصادی گرایش اقتصاد اسلامی مشاوره گرایش مشاوره مدرسه
علوم اقتصادی گرایش اقتصاد انرژی مطالعات فرهنگی
علوم اقتصادی گرایش اقتصاد و تجارت الکترونیک نهج البلاغه گرایش اجتماعی ، سیاسی و حقوق عمومی
روانشناسی اجتماعی
آب و هواشناسی گرایش آب و هواشناسی محیطی علوم اقتصادی گرایش بانکداری اسلامی
آب و هواشناسی گرایش تغییر اقلیم علوم اقتصادی گرایش برنامه ریزی سیستم های اقتصادی
آب و هواشناسی گرایش سینوپتیک علوم اقتصادی گرایش توسعه اقتصادی و برنامه ریزی
 آموزش زبان فارسی فلسفه و حکمت اسلامی
 آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان  فیزیولوژی ورزشی گرایش فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی
 آموزش و بهسازی منابع انسانی  فیزیولوژی ورزشی گرایش فیزیولوژی ورزشی کاربردی
 آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی گرایش حرکات اصلاحی  علوم سیاسی
 آموزش زبان انگلیسی علوم قرآن و حدیث
جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش برنامه ریزی کالبدی – فضایی مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی جهانگردی
جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش توسعه اقتصاد روستایی مدیریت دولتی گرایش بودجه و مالیه عمومی
 جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش مدیریت توسعه پایدار روستایی مدیریت دولتی گرایش توسعه منابع انسانی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش محیط زیست شهری مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش آمایش شهری مدیریت دولتی گرایش طراحی سازمان های دولتی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری مدیریت دولتی گرایش مدیریت پیشرفت و توسعه شهری و روستایی
 تحقیقات آموزشی  مدیریت بازرگانی گرایش کارآفرینی
 تکنولوژی آموزشی  مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت استراتژیک
 جامعه شناسی  مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی داخلی

 

 

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی 

دانشگاه غیر انتفاعی که از جمله دانشگاه های غیر دولتی است که در سال های قبل از دو طریق کنکور سراسری ارشد و استعداد های درخشان دانشجویان خود را پذیرش می کرد. 

اما در سال جاری با شیوع بیماری کرونا، جذب دانشجو در رشته های ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی نیز ممکن شد. 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور غیر انتفاعی نیز با دانشگاه های روزانه، پیام نور و آزاد یکسان است.

البته چنانچه فردی در این مدت نتواسته نام نویسی خود را به ثبت برساند، می تواند در مدت تمدید در نظر گرفته شده یعنی تا 3 دی، برای ثبت نام اقدام نماید.

البته برای پذیرش از طریق استعدادهای درخشان نیز اطلاعیه ایی صادر می گرد که لازم است متقاضیان گرامی از آن مطلع گردند.

 

 

نحوه ثبت نام ارشد بدون آمون غیرانتفاعی

داوطلبان متقاضی ارشد بدون کنکور این دانشگاه می توانند از طریق ورود به سامانه سنجش مراحل ثبت نام شرح داده شده در بالا را انجام دهند

توصیه می شود که قبل از شروع فرایند ثبت نام، حتماً در مورد میزان شهریه هر رشته یا دانشگاه، اطلاعات لازم را کسب کنید تا بعدا دچار مشکل یا پشیمانی نشوید. 

کد هر رشته محل نیز در دفترچه انتخاب رشته موجود است.

 

 

شرایط ثبت نام ثبت نام ارشد بدون کنکور غیر انتفاعی 

دانشجویان شاغل به تحصیل رشته های ارشد دانشگاه غیرانتفاعی که قصد شرکت و ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور را دارند، می توانند بدون انصراف از دانشگاه خود، این کار را انجام دهند.

گفتنی است که چنانچه این دانشجویان در نتایج نهایی بدون کنکور ارشد امسال پذیرفته گردند، مسلماً باید از رشته سابق خود انصراف قطعی دهند.

تمام شرایط عمومی و اختصاصی ذکر شده در بالا شامل پذیرش این دانشگاه نیز می شود و داوطلبانی که حائز آن ها باشند می توانند رشته های ارائه شده این دانشگاه را انتخاب نمایند. 

 

 

لیست رشته محل های پذیرش ارشد بدون کنکور غیر انتفاعی

اغلب داوطلبان  در هنگام ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی کارشناسی ارشد آگاهی چندانی از رشته های موجود و شرایط تحصیل در آن را ندارند. به همین دلیل هم در انتخا دچار شک و تردید می شوند. 

علاوه بر این، به دلیل آنکه تحصیل در رشته های این دانشگاه نیازمند پرداخت شهریه است، بهتر است قبل از هر چیز در مورد جوانب مختلف رشته مورد نظر خود مطلع شوید.

 

 

مدارک لازم جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور

 1. عکس پرسنلی با اندازه 4×3 يا 4×6 ( عکس جدید و تمام رخ باشد)
 2. سریال ثبت نام که قبل در سامانه ثبت نام کنکور ارشد سازمان سنجش دریافت کرده اید
 3. اصل فرم تكميل شده معدل براي دانشجويان سال آخر دوره كارشناسي

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله راهنمای کامل ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور را در تمامی دانشگاه ها بررسی و به زمان، شرایط و نحوه ثبت نام پرداختیم.

چنانچه شما نیز متقاضی پذیرش ارشد بدون آزمون هستید و می خواهید بدانید که رشته های مورد علاقه تان در هر کدام از دانشگاه های روزانه، پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد دارای چه ظرفیت هایی است و چگونه می توان قبول شد، می توانید در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره های موجود در جدول با همکاران ما تماس گرفته و راهنمایی کامل را دریافت نمایید. 

 

 

برای آگاهی از مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون و کد رشته محل ها با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران

نحوه ثبت نام مامايي بدون كنكور 

پذیرش کارشناسی ارشد mba بدون کنکور

کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 

5/5 - (3 امتیاز)

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور چه زمانی است؟

تاریخ ثبت نام ارشد بدون کنکور از 25 تا 30 اعلام شد و به منظور تسهیلات بیشتر به متقاضیان، این زمان تا 3 دی تمدید گشت.

شرایط ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد چیست؟

تمامی شرایط مربوط ثبت نام ارشد بدون آزمون همه دانشگاه ها در این مقاله آمده است.

برای پذیرش ارشد بدون کنکور از چه طریقی باید اقدام کرد؟

داوطلبان بایستی جهت ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و فرم نام نویسی را تکمیل نمایند.

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و ازاد شامل چه رشته هایی است؟

برای آگاهی از لیست رشته محل های تمامی دانشگاه های کشور پذیرنده ارشد بدون کنکور می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور