ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 + شرایط و مدارک

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 در رشته هایی که در جلسه هیئت مدیره دانشگاه ها به تصویب می رسد امکان پذیر می باشد. در سال‌ های اخیر امکان پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سهمیه استعداد درخشان مقطع کارشناسی ارشد فراهم شده است. اما از سال ۹۹ پذیرش ارشد بدون آزمون، دستخوش تغییراتی شده است که مطابق آن ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی و معدل تراز شده مقطع کارشناسی داوطلبان امکان پذیر است.

 متقاضیان برای پذیرش در مقطع ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی و استعداد درخشان نیاز به شرکت در آزمون ورودی ارشد ندارند و براساس فراخوان هایی که توسط هر دانشگاه و سازمان سنجش کشور اعلام می شود، می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. از راه های دیگر برای پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد، ثبت نام در دوره های فراگیر آزاد و پیام نور می باشد.

 

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1402 

👈🏻 برخی از افراد بنا به دلایلی مایلند که در کارشناسی ارشد بدون کنکور پذیرش بگیرند و ادامه تحصیل دهند. سازمان سنجش برای تحصیل این گونه افراد تهسیلاتی را در نظر گرفته است. ثبت نام در کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی و یا با استفاده از سهمیه استعداد های درخشان می باشد که بعد از بررسی های لازمه نتایج به اطلاع داوطلبان می رسد تا نسبت به ثبت نام اقدام کنند. از ابن رو داوطلبان دارای سهمیه استعداد درخشان این امکان را دارند که با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر خود از جزئیات پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد اطلاعات لازم را کسب کنند و جهت اسم نویسی اقدام نمایند.

👈🏻رشته های ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور در سایت سنجش درج شده است و متقاضیان در سراسر کشور می توانند با داشتن شرایط مندرج نسبت به ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد و تماس با واحد مورد نظر خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که پذیرش در دانشگاه های آزاد در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور صرفا از روی سوابق تحصیلی می باشد و همچنین داوطلبانی که دارای سهمیه استعدادهای درخشان می باشند، می توانند در پذیرش دانشگاه آزاد در رشته های بدون کنکور ثبت نام کنند.

 

📣 اطلاعیه 📣

ثبت نام در بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد از سه طریق سوابق تحصیلی، استعداد درخشان و فراگیر صورت می گیرد.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

برای کسب اطلاع از نحوه مشاهده نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

زمان ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

👈🏻داوطلبانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند و می خواهند بدون شرکت در آزمون در این مقطع پذیرش بگیرند، می ‌توانند از سه طریق به تحصیل خود ادامه دهند. در ادامه در خصوص زمان ثبت نام از هر کدام از روش های پذیرش بدون آزمون ارشد توضیح خواهیم داد.

پذیرش استعداد درخشان بدون کنکور

👈🏻پذیرش استعداد درخشان بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری بر اساس سوابق تحصیلی می باشد و دانشجویان ممتاز در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های مختلف پذیرش می شوند. از آنجا که این فرآیند به صورت مجزا از طریق دانشگاه های مختلفی انجام می شود، نمی توان زمان مشخصی را برای هر کدام از این دانشگاه ها اعلام کرد. بنابراین می توانید برای اطلاع از نحوه پذیرش به سایت این دانشگاه ها مراجعه کنید.

 پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع ارشد

👈🏻از سال ۹۹ دانشگاه هایی که از طریق کنکور کارشناسی ارشد موفق با تکمیل ظرفیت کد محل های خود نشده اند، می توانند بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو بپذیرند. این فرایند در آخرین دوره در اواخر آذر ماه از طریق سایت اختصاصی سازمان سنجش اعلام شد. ممکن است برای سال ۱۴۰۲ نیز زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور در همین بازه زمانی اعلام شود.

پذیرش فراگیر آزاد و پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد

👈🏻افرادی که متقاضی ثبت نام در دوره های فراگیر هستند، می توانند در مقطع کارشناسی ارشد پیام نور و آزاد ثبت نام کنند. زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد و پیام نور بر طبق جدول زمانبندی تعیین شده در سایت دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد.

برای مشاهده لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون روی لینک کلیک کنید.

شرایط عمومی پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402

هر ساله سازمان سنجش برای ورود چنین داوطلبانی شرایط عمومی در نظر گرفته است که شامل موارد زیر می باشد:

✔️ داشتن اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

✔️پایبندی عملی به احکام دین اسلام

✔️ عدم هرگونه خصومت و یا مخالفت با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران

✔️نداشتن هرگونه ارتباط با گروهک های منافقین و ضد انقلابی

✔️نداشتن هرگونه سابقه فساد اخلاقی

✔️عدم داشتن سو سابقه کیفری یا اعمال مخالفت با قوانین تحصیلی

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور

شرایط اختصاصی بدون آزمون کارشناسی ارشد 1402

👈🏻ابلاغیه و آیین نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد برای همه دانشگاه و موسسات آموزش عالی کشور یکسان است. بر اساس آخرین تغییرات این آیین نامهف دانشگاه می‌ تواند بخشی از ظرفیت دوره های روزانه و غیرانتفاعی خود را به دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی پیوسته روزانه و شبانه اختصاص دهد، در صورتی که شرایط زیر برای داوطلبان وجود داشته باشد:

✔️افراد متقاضی باید سه چهارم واحد های درسی خود را در 6 نیمسال تحصیلی پاس کرده باشند و از لحاظ میانگین کل جز ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم ورودی و هم رشته خود باشند.

✔️حداکثر در مدت ۸ سال تحصیلی در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده باشند.

✔️پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی، بلافاصله اقدام کنند و صرفاً برای یک بار می توانند پذیرش بگیرند.

✔️ در رشته های تحصیلی مرتبط، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی پذیرش داوطلبان امکان پذیر خواهد بود.

✔️دانشجویان باید شرایط اختصاصی دانشگاه را داشته باشند.

🔔 تمامی شرایط اعلام شده در تمام موسسات و دانشگاه ها به صورت یکپارچه به تصویب رسیده است. برای اطلاع از سایر ضوابط باید فراخوان مربوط به دانشگاه ها را مطالعه کنید.

 

📣 اطلاعیه 📣

مفاد آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان کارشناسی ارشد 1402 فقط برای دوره های روزانه و غیرانتفاعی دانشگاه سراسری است و برای دانشجو دیگر دانشگاه‌ها فراخوانی منتشر نشده است.

 

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

زمان تمدید ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

👈🏻از آنجایی که ممکن است داوطلبان بنا به دلایلی در زمان تعیین شده موفق به ثبت نام در کارشناسی ارشد بدون کنکور نشده باشند، سازمان سنجش برای این گروه افراد زمانی را برای تمدید مهلت ثبت نام در نظر گرفته است تا بتوانند نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

👈🏻نکته قابل ذکر این است که مهلت تمدید به هیچ وجه دیگر تمدید نمی شود تا داوطلبان جامانده ثبت نام کنند. داوطلبان در صورتی که بخواهند اطلاعات خود را که گاهی ممکن است به اشتباه وارد کرده باشند، ویرایش کنند، می توانند در زمان تمدید اقدام کنند، ولی با توجه به مواردی که در دفترچه ثبت شده است تنها یک بار این شرایط وجود دارد.

مدارک لازم برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402

☑️ عکس پرسنکی ۴*۳  عکس باید جدید و تمام رخ باشد.

☑️سریال ثبت نام که قبلا که در سامانه ثبت نام  کنکور ارشد سازمان سنجش دریافت کرده اند.

☑️ اصل فرم تکمیل شده معدل برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی

👈🏻لازم به ذکر است که تقریبا تمامی شرایط عمومی و خصوصی پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور یکسان می باشد. پذیرش داوطلب برای کارشناسی ارشد پیام نور صورت نمی گیرد. به صورت محدود فراخوان برای کارشناسی ارشد بدون کنکور غیر انتفاعی اعلام می شود. 

شرایط اختصاصی پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

✔️داشتن مدرک کارشناسی و یا دانشجوی  سال آخر در مقطع کارشناسی که باید مدرک خود را حتما تا بهمن ماه دریافت کرده و به دانشگاه مربوطه تحویل دهد.

✔️افرادی که در دوره قبل نتایج کارشناسی ارشد ناپیوسته قبول شده اند، باز می توانند در این دوره شرکت کنند. در صورتی که در پذیرش بدون کنکور قبول شوند، پذیرش قبلی آنها لغو خواهد شد و باید در رشته انتخابی جدید خود ادامه تحصیل دهند.

✔️آقایانی که از نظر نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، در صورت قبولی در پذیرش بدون کنکور می تواند به تحصیل ادامه دهند.

✔️اگر داوطلبان قبلاً از گروه رشته های علوم پزشکی فارق التحصیل شده باشند، باید اول وضیعت تعهد به خدمت تحصیلشان مشخص شود و بعد اقدام به ثبت نام کنند و در غیر این صورت نمی توانند ادامه تحصیل دهند.

 

🔗 برای اطلاع از لیست کامل رشته های ارشد فراگیر پیام نور بر روی لینک کلیک کنید.

 

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

👈🏻معمولاً نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور همزمان با نتایج کنکور ارشد اعلام می شود، ولی برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است این زمان اعلام نتایج متفاوت باشد. شما داوطلبان می توانید برای اطلاع از زمان اعلام نتایج با کارشناسان ایران تحصیل در تماس باشید.

نکات مهم پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

☑️ اولویت در پذیرش برای داوطلبانی است که در همان واحد تحصیلی مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشند.

☑️ متقاضیانی که در پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور قبول می شوند فقط می توانند در رشته محل واحدی از دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند که در آن قبول شده باشند.

☑️ متقاضیانی که از طریق سهمیه استعداد های درخشان پذیرفته شده باشند، حق درخواست انتقالی به واحد دیگری را نخواهند داشت و فقط در همان واحد پذیرش شده می توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

اولویت پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور

🔗 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور وارد لینک شوید.

 

مشاوره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402

👈🏻با توجه به آیین نامه ای که منتشر می شود ممکن است دانشگاه آزاد تغییر و تحولاتی داشته باشد که از طریق اخبار و اطلاع رسانی ها اعلام می گردد. شما می توانید برای اطلاع از تغییرات مختلف با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید.

👈🏻پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد سریع ترین راه برای ادامه تحصیل است، ولی با برنامه ریزی دقیق و کامل و کمک گیری از مشاوران می توانید نتیجه خوبی از کنکور کارشناسی ارشد داشته باشید. متقاضیان می توانند در صورت داشتن سوال هایی در خصوص کارشناسی ارشد بدون کنکور و ثبت نام با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشند.

شرایط جایگزینی متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد

👈🏻همانطور که می دانید در آیین نامه جدید پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد آمده است که دانشگاه های سطح یک، 40 درصد ظرفیت خود و دانشگاه های سطح 2 نیز 40 درصد ظرفیت خود، دانشگاه های سطح سه، 30 درصد ظرفیت خود و دیگر دانشگاه ها 20 درصد ظرفیت خود را می توانند بدین شکل جذب نمایند. اما اگر این مقدار ظرفیت به اندازه 15 درصد تکمیل نشد، دانشگاه می تواند صرفاً ده درصد بعدی را جایگزین نماید.

 

🔗 برای اطلاع از رشته های ارشد بدون کنکور کلیک کنید.

 

جدیدترین اخبار پیرامون ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

📌 تعداد رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور

تعداد رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد 1402 برای داوطلبانی که از سهمیه استعداد درخشان برخوردار هستند،  محدودتر از رشته های کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی است. لذا باید قبل از هر چیز به لیست رشته های ارشد استعداد درخشان و رشته های دارای ظرفیت براساس سوابق تحصیلی که از طریق فراخوان های هر دانشگاه منتشر می شود دسترسی داشته باشید. 

📌 شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی اعلام شد

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی ۱۴۰۲ به دو روش پذیرش استعداد درخشان و یا پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد و داوطلبان این امکان را دارند که در رشته های دارای ظرفیت خالی ارشد این دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند.

جدیدترین اخبار کارشناسی ارشد بدون کنکور

🔗 برای اطلاع از کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران بر روی لینک کلیک کنید. 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور ۱۴۰۲ پرداختیم. شرایط ثبت نام در مقطع ارشد بدون آزمون هر سال از سوی دانشگاه ها در قالب اعلامیه ای منتشر می شود. داوطلبانی که دارای سهمیه استعداد درخشان هستند، می‌ توانند به سایت دانشگاه مراجعه کنند و از تمامی شرایط پذیرش اطلاعات لازم را کسب نمایند. اعلام نتایج پذیرش بدون کنکور ارشد، همزمان با نتایج آزمون ارشد اعلام می شود و می توانید از طریق سایت سنجش یا دانشگاه های ارائه دهنده رشته ها، از نتیجه پذیرش خود مطلع شوید.

چنانچه شما نیز متقاضی پذیرش ارشد بدون آزمون هستید و می خواهید بدانید که رشته های مورد علاقه تان در هر کدام از دانشگاه های روزانه، پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد دارای چه ظرفیت هایی است و چگونه می توان قبول شد، اما با نحوه و شرایط ثبت نام آشنایی کافی ندارید، می توانید با کارشناسان کارآزموده و باسابقه ما در آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم را به شما عزیزان ارائه دهند.

 

 📎 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

 

4.9/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 چه زمانی است؟

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور هنوز اعلام نشده است. به محض اعلام زمان ثبت نام این مقاله بروزرسانی خواهد شد. 

شرایط ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد چیست؟

تمامی شرایط مربوط ثبت نام ارشد بدون آزمون در این مقاله آمده است.

برای پذیرش ارشد بدون کنکور از چه طریقی باید اقدام کرد؟

داوطلبان بایستی جهت ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و فرم نام نویسی را تکمیل نمایند.

 

 

نظرات

47 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 + شرایط و مدارک»

 1. Avatar photo امیر علی گفت:

  تاکی وقت داریم برای ثبت نام درسایت؟

 2. Avatar photo سهیل گفت:

  سلام وقت بخیر.
  فارق التحصیل ۱۴۰۱ هستم و تا اسفند ۱۴۰۲ معافی تحصیلی دارم.
  حالا ک کارشناسی تمام شد قصد داشتم بدون کنکور ارشد ثبت نام کنم.

  راحت ترین و سریع ترین روش چی هست؟ دانشگاه پیام نور؟ ازاد؟
  رشته یا دانشگاه زیاد مهم نیست برام

  ( کارشناسی من مهندسی کامپیوتر بود)

  1. Avatar photo مشاور جوادی گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   شما می توانید از طریق ارشد فراگیر، استعداد های درخشان و دانشگاه های پردیس بین الملل به صورت بدون کنکور ثبت نام نمایید.

  2. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر.
   بدون کنکور در مقطع ارشد ارائه نمیشود دیگر مگر از راه استعداد درخشان دانشگاه ازاد اقدام کنید.

 3. Avatar photo الناز گفت:

  با سلام من معدل دوره کارشناسی ۱۸.۱۴ولی شهریور ۱۴۰۰فارغ التحصیل شدم میتونم بعنوان استعداد درخشان امسال شرکت کنم دانشگاه آزاد؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   برای واحد دانشگاهی سراسری تا 1سال اما برای دانشگاه آزاد تا 3سال فرصت دارید اما بهتره زودتر از این تایم اقدام کنید

 4. Avatar photo بانو گفت:

  سلام وقت بخیر.
  پس کی ثبت نام ارشد بدون کنکور شروع میشه؟؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام متاسفانه ارشد بدون کنکور دیگر برگزار نخواهد شد.

 5. Avatar photo فاطی گفت:

  سلام وقت بخیر.
  ثبت نام ارشد استعداد های درخشان دانشگاه آزاد کی شروع میشه؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام وقت بخیر
   درحال حاضر هیچ اطلاعیه ای درمورد ثبت نام ارشد وجود ندارد.

 6. Avatar photo شیدا گفت:

  سلام ببخشید امسال هم ارشد بدون کنکور برای ازاد داریم؟ از کی ثبت نامش شروع میشه؟

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   این امکان وجود خواهد داشت جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید .

 7. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر.
  معذرت میخوام. لیسانس علوم تربیتی دارم با معدل ۱۷:۱۹صدم.
  خرداد ۱۴۰۱ فارغ التحصیل شدم. آیا میتونم ارشد رو در رشته ی زبان و ادبیات فارسی بخونم. آیا شرایطشو دارم؟؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز بله شما برای ادامه تحصیل در این رشته محدودیتی ندارید.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور