تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401 + شرایط و مدارک

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور در رشته هایی که در جلسه هیئت مدیره به تصویب می رسد امکان پذیر می باشد. تاریخ ثبت نام برای دانشگاه ارشد در رشته ها فراگیر پیام نور از طریق سایت سنجش دانشگاه آزاد اعلام می شود و بعد از اعلام تاریخ داوطلبان می توانند برای ثبت نام اقدام کنند. دانشگاه آزاد همه ساله داوطلبانی را بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد از بین افرادی که سطح علمی بالایی دارند و یا سهمیه استعداد های درخشان دارند انتخاب می کند. متقاضیانی که شرایط ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد آزاد را دارند می توانند به سایت سنجش و آموزش دانشگاه آزاد وارد شوند.

 

رشته های ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور در سایت نام برده سنجش درج شده است و متقاضیان در سراسر کشور می توانند با داشتن شرایط درج شده نسبت به ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد و تماس با واحد مورد نظر خود اقدام کنند. برای کسب اطلاعات درباره زمان پذیرش بدون کنکور و نحوه ثبت نام و آگاهی از شرایط می توانید با ایران تحصیل در تماس باشید و از مشاورین مجرب این مجموعه کمک دریافت کنید.

 

آشنایی با رشته های ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور بدین صورت است که پذیرش در رشته های مختلف در واحد های متفاوت دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی و سطح علمی می باشد. لازم به ذکر است که پذیرش در دانشگاه های آزاد در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور صرفا از روی سوابق تحصیلی می باشد و همچنین داوطلبانی که دارای سهمیه استعداد های درخشان می باشند می توانند در پذیرش دانشگاه آزاد در رشته های بدون کنکور ثبت نام کنند.

 

 

جهت دریافت مشاوره برای پذیرش و ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون آزاد و سراسری با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

فهرست محتوا

چه کسانی می توانند در ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور شرکت کنند

برخی از افراد بنا به دلایل خود داوطلب هستند که در کارشناسی ارشد بدون کنکور شرکت کنند. سازمان سنجش برای تحصیل این گونه افراد تهسیلاتی را در نظر گرفته است. ثبت نام در کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی و یا با استفاده از سهمیه استعداد های درخشان می باشد که بعد از بررسی های لازمه نتایج به اطلاع داوطلبان می رسد تا نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

 

 

ثبت نام ارشد بدون کنکور

 

 

شرایط عمومی پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401

هر ساله سازمان سنجش برای ورود چنین داوطلبانی شرایط عمومی در نظر گرفته است.

۱. داشتن اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۲. پایبندی عملی به احکام دین اسلام

۳. عدم هرگونه خصومت و یا مخالفت با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران

۴. نداشتن هرگونه ارتباط با گروهک های منافقین و ضد انقلابی

۵. نداشتن هرگونه سابقه فساد اخلاقی

۶. عدم داشتن سو سابقه کیفری یا اعمال مخالفت با قوانین تحصیلی

 

 

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

از جمله راه های ادامه تحصیل متقاضیان در کارشناسی ارشد دانشگاه ارشد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد است که اصلی ترین راه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است. ورود داوطلبان در این کنکور هر ساله با هماهنگی سازمان سنجش و پرورش کشور برگذار می گردد. این دانشگاه برای برخی از گروه ها و داوطلبان شرایط خاصی را برای ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد در نظر گرفته است.

۱. شرط معدل: برای گروه دیگر که دارای سهمیه نمی باشند حداقل معدل در نظر گرفته است که برای گروه رشته های علوم انسانی ۱۷ به بالا و گروه رشته های دیگر ۱۶ به بالا است.

۲. پذیرش برای فارق التحصیلان فقط در همان سال و یکبار ممکن می باشد.

۳. تعداد نیمسال های فارق التحصیلی داوطلبان کارشنایی پیوسته نباید بیش از ۸ نیم سال باشد.

۴. رشته های محل انتخابی داوطلبان باید با رشته تحصیلی کارشناسی متفاوت نباشد و یکی باشد.

۵. دانشجویانی که بنا به دلایلی که مورد تایید دانشگاه می باشد نتوانسته اند ادامه تحصیل دهند نباید بیش از دو نیم سال باشد و اگر به تصویب کمیته موارد خاص باشد می توانند ادامه تحصیل دهند.

۶. دانشجویانی که مشمول معادل سازی می باشند نمی توانند در کارشناسی ارشد بدون کنکور دارای سهمیه استعداد های درخشان تحصیل کنند.

داوطلبان باید برای ثبت درخواست خود در خصوص پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هزینه کارت اعتباری را پرداخت کنند و با دریافت شناسه کاربری و رمز عبور می توانند نسبت به ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد اقدام کنند.

 

 

برای اطلاع از رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور، علمی کاربردی و غیرانتفاعی کلیک کنید.

 

 

اطلاعیه رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دانشگاه آزاد هر ساله در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های دارای ظرفیت خالی بدون کنکور دانشجو پذیرش می کند. داوطلبان به دلیل شرایط آموزشی و کیفیت بالای این دانشگاه بسیار داوطلب می باشند تا در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. و در تمامی شهرهای کشور واحد هایی از دانشگاه آزاد وجود دارد. لازم به ذکر است که چگونگی انتخاب و نحوه ثبت نام در دانشگاه آزاد در رشته های بدون کنکور با سراسری متفاوت می باشد. داوطلبان دارای سهمیه استعداد های درخشان بر اساس قوانین و ضوابط درج شده می توانند نسبت به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد اقدام کنند. لازم به ذکر است که این ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد صرفا و فقط از طریق سایت دانشگاه آزاد صورت می گیرد. داوطلبان نباید به صورت حضوری در واحد های آزاد حضور داشته باشند مگر در مواردی که در قوانین درج شده است. متقاضیان می توانند برای اطلاع از زمان و رشته ها و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور با ایران تحصیل در ارتباط باشند. لیست رشته های پذیرش بدون کنکور با لیست رشته های سراسری متفاوت می باشد. در نتیجه تمامی مراحل انتخاب رشته و شرایط  بدون کنکور دانشگاه آزاد با سراسری نیز متفاوت است. داوطلبان می توانند فقط از بین لیست رشته های بدون کنکور ۱۰۰ مورد را انتخاب و در لیست خود درج کنند.

 

 

پذیرش ارشد بدون کنکور

 

 

زمان و نحوه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور

در حالت کلی دو دسته از داوطلبان می توانند در کارشناسی ارشد بدون کنکور ثبت نام کنند. به دلیل شیوع کرونا ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای متقاضیانی که در کنکور قبول نشده اند این امکان فراهم شد. می توان گفت که زمان پذیرش کارشناسی ارشد  بدون کنکور بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و مشخص شدن ظرفیت های خالی در هر یک از رشته ها می باشد. سپس داوطلبان با آگاهی از ظرفیت خالی رشته ها می توانند رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند و در صورت داشتن شرایط لازم اقدام به ثبت نام کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور وارد شوید.

 

شرایط پذیرش در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور1401

داوطلبان برای آگاهی از شرایط پذیرش دانشجو در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد باید بدانند که داوطلبان دارای سهمیه استعداد های درخشان می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. متقاضیانی که داوطلب در ثبت نام هستند ولی سهمیه را ندارند پذیرش این گونه داوطلبان بدین صورت است که باید رتبه مورد نظر را کسب کرده باشند، لازم به ذکر است که رتبه کنکور کارشناسی در دانشگاه های آزاد هیچ گونه تاثیری در نتیجه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد ندارد. داوطلبان دارای سهمیه استعداد های درخشان معدل بالای ۱۷ در گروه علوم انسانی و در سایر رشته ها معدل بالای ۱۶ داشته باشند تا بتوانند برای ثبت نام اقدام کنند. داوطلبانی که مشمول قوانین تبصره معادل سازی هستند حتی در صورت دارا بودن معدل بالای ۱۷ نیز نمی توانند ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد کنند و در این مقطع ادامه تحصیل دهند.

اگر دانشجویان در واحدی از دانشگاه آزاد در حال تحصیل هستند و بنا به شرایط به وجود آمده دیگر امکان تحصیل در آن واحد را ندارند، با توجه به آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می توانند جهت انتقالی اقدام کنند.

متقاضیان نظام وظیفه در صورت داشتن شرایط ثبت نام در رشته های بدون کنکور باید تمامی مدارک مربوطه را در دست داشته باشند.

تعداد کد رشته های انتخابی داوطلبان دارای سهمیه استعداد های درخشان ۱۰۰ رشته محل می باشد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد همه ساله بر روی سایت قرار داده می شود و ممکن است رشته ها فرق کنند و برخی حذف شوند و برخی اضافه شوند. داوطلبان می توانند تمامی لیست رشته ها را در دفترچه مشاهده کنند و از میان آنها بر اساس علاقه خود انتخاب کنند.

 

 

برای اطلاع از لیست کامل رشته های ارشد فراگیر پیام نور 1401 بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

شرایط اختصاصی پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دارا بودن مدرک کارشناسی و یا سال آخر بودن در مقطع کارشناسی که باید مدرک خود را حتما تا بهمن ماه دریافت کرده و به دانشگاه مربوطه تحویل دهد. افرادی که در دوره قبل نتایج کارشناسی ارشد ناپیوسته قبول شده اند باز می توانند در این دوره شرکت کنند. در صورتی که در پذیرش بدون کنکور قبول شوند پذیرش قبلی آنها لغو خواهد شد و باید در رشته انتخابی جدید خود ادامه تحصیل دهند. آقایانی که از نظر نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند در صورت قبولی در پذیرش بدون کنکور می تواند به تحصیل ادامه دهند. اگر داوطلبان قبلا از گروه رشته های علوم پزشکی فارق التحصیل شده باشند باید اول وضیعت تعهد به خدمت تحصیلشان مشخص شود و بعد اقدام به ثبت نام کنند و در غیر این صورت نمی توانند ادامه تحصیل دهند.

  

 

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

در برخی مواقع نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور همزمان با نتایج کنکور ارشد اعلام می گردد ولی برخی مواقع بنا به دلایلی ممکن است این زمان اعلام نتایج متفاوت بوده باشد. شما داوطلبان می توانید برای اطلاع از زمان اعلام نتایج با ایران تحصیل همراه باشید.

نکات مهم درباره نحوه پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اولویت در پذیرش برای داوطلبانی است که در همان واحد تحصیلی مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشند.

متقاضیانی که در پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور قبول می شوند فقط می توانند در رشته محل واحدی از دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند که در آن قبول شده باشند.

متقاضیانی که از طریق سهمیه استعداد های درخشان پذیرفته شده باشند حق درخواست انتقالی به واحد دیگری را نخواهند داشت و فقط در همان واحد پذیرش شده می توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

 

 

تاریخ تمدید ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

از آنجایی که همواره وجود دارد داوطلبانی که بنا به دلایلی در زمان تعیین شده موفق به ثبت نام در کارشناسی ارشد بدون کنکور نشده اند، سازمان سنجش برای این گروه افراد زمانی را برای تمدید مهلت ثبت نام در نظر گرفته است تا بتوانند نسبت به نام نویسی اقدام کنند. نکته قابل ذکر این است که مهلت تمدید به هیچ وجه دیگر اضافه نمیشود تا داوطلبان ثبت نام کنند. داوطلبان در صورت خواستار بودن تغییر اطلاعات خود که گاهی ممکن است به اشتباه وارد کرده باشند می توانند در زمان تمدید اقدام کنند ولی با توجه به مواردی که در دفترچه ثبت شده است تنها بکیار امکان این عمل وجود دارد.

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401

  • عکس پرسنکی ۴*۳  عکس باید جدید و تمام رخ باشد
  • سریال ثبت نام که قبلا که در سامانه ثبت نام  کنکور ارشد سازمان سنجش دریافت کرده اند
  • اصل فرم تکمیل شده معدل برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی

لازم به ذکر است که تقریبا تمامی شرایط عمومی و خصوصی پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور یکسان می باشد. پذیرش داوطلب برای کارشناسی ارشد پیام نور صورت نمی گیرد. به صورت محدود فراخوان برای کارشناسی ارشد بدون کنکور غیر انتفاعی اعلام می شود. معمولا برای داوطلبان سوالاتی در خصوص کنکور کارشناسی ارشد بدون کنکور پیش میاید. هزینه ثبت نام چقدر است؟ چگونه باید ثبت نام کنیم؟ زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور کی می باشد؟

 

 

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد

 

 

هزینه ثبت نام چقدر است؟

دانشگاه ها برای ثبت نام و بررسی مدارک داوطلبان پذیرش ارشد بدون آزمون همواره هزینه هایی را دریافت می کنند. هزینه های ثبت نام ممکن است حضوری و یا از طریق اینترنت صورت بگیرد فیش واریزی همراه با مدارک از داوطلبان دریافت شود.

 

 

چگونه باید برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور اقدام کنیم؟

  • ثبت و ارسال مدارک از طریق پست
  • ثبت نام و ارسال مدارک به سامانه دانشگاه از طریق اینترنت
  • ارسال مدارک به دانشگاه از طریق ایمیل
  • مراجعه حضوری برای ثبت نام و ارائه مدارک لازم برای ثبت نام

 

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور؟

زمان مشخصی برای آن در نظر گرفته نشده است ولی زمان دقیق آن از طریق سایت دانشگاه آزاد به اطلاع داوطلبان می رسد معمولا دانشگاه ها از بهمن ماه هر سال تا مرداد ماه سال بعد اقدام به انتشار فراخوان های پذیرش ارشد بدون کنکور، ثبت نام متقاضیان می نمایند.

 

 

رشته های مورد پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه های فعال در زمینه جذب دانشجوی کارشناسی ارشد است. ظرفیت های پذیرش خوب این دانشگاه باعث شده تا هر ساله بسیاری از داوطلبان به دنبال قبولی در رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور باشند. در جدول زیر لیست رشته های علوم انسانی ارشد بدون ازمون این دانشگاه آمده است. اما بهتر است برای اطلاع کامل از کارشناسان تحصیلی مشورت بگیرید. 

رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور انسانی
جمعیت شناسی  مدیریت دولتی گرایش مدیریت تحول
 حسابداری  مدیریت دولتی گرایش مدیریت رفتار سازمانی
حسابرسی  مدیریت رسانه
حقوق بین الملل مدیریت سازمان های دولتی گرایش مالی و اقتصادی
 اخلاق گرایش اخلاق کاربردی کارآفرینی گرایش بین الملل
 اخلاق گرایش فلسفه اخلاق کارآفرینی گرایش سازمانی
بر نامه ریزی آمایش سرزمین  کارآفرینی گرایش کسب و کار جدید
 برنامه ریزی درسی مترجمی زبان انگلیسی
 برنامه ریزی رفاه اجتماعی محیط زیست گرایش آموزش محیط زیست
 تاریخ گرایش تاریخ اسلام مدیریت آموزشی
 تاریخ گرایش تاریخ ایران اسلامی  مدیریت امور شهری
تاریخ گرایش تاریخ تشیع  مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی
تاریخ گرایش مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز  مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل
 تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش گرایش تعلیم و تربیت اسلامی  مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی تجارت الکترونیکی
جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش برنامه ریزی کالبدی – فضایی مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی جهانگردی
جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش توسعه اقتصاد روستایی مدیریت دولتی گرایش بودجه و مالیه عمومی
 جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش مدیریت توسعه پایدار روستایی مدیریت دولتی گرایش توسعه منابع انسانی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش محیط زیست شهری مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش آمایش شهری مدیریت دولتی گرایش طراحی سازمان های دولتی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری مدیریت دولتی گرایش مدیریت پیشرفت و توسعه شهری و روستایی
 جغرافیای سیاسی گرایش فضای شهری  مدیریت دولتی گرایش تشکیلات و روش ها
 حقوق جزا و جرم شناسی  مدیریت فناوری اطلاعات گرایش سیستم های اطلاعاتی پیشرفته
 حقوق خصوصی  مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک
حقوق دادرسی اداری  مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت دانش
 رفتار حرکتی گرایش رشد حرکتی  مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت منابع اطلاعاتی
 روان شناسی اسلامی گرایش روان شناسی مثبت گرا مدیریت کسب و کار گرایش انرژی
 روان شناسی بالینی  مدیریت کسب و کار گرایش استراتژی
 روان شناسی بالینی کودک و نوجوان  مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی
 روان شناسی تربیتی  مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی
 روان شناسی شخصیت  مدیریت کسب و کار گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات
 روان شناسی عمومی  مدیریت کسب و کار گرایش عملیات زنجیره تامین
 روان شناسی و آموزش کودکان استثنایی (عقب مانده ذهنی)  مدیریت کسب و کار گرایش فناوری
روزنامه نگاری  مدیریت کسب و کار گرایش مالی
 زبان شناسی همگانی مدیریت مالی
 زبان و ادبیات انگلیسی  مدیریت منابع انسانی گرایش مدیریت منابع انسانی اسلامی
ادبیات عربی  مدیریت ورزشی گرایش مدیریت اماکن و تأسیسات ورزشی
 زبان و ادبیات فارسی  مدیریت ورزشی مدیریت اوقات فراغت و ورزش های تفریحی
 زبان و ادبیات فارسی گرایش آموزش زبان فارسی  مدیریت ورزشی گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش
زبان و ادبیات فارسی گرایش ویرایش و نگارش  مدیریت ورزشی گرایش مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی
ژئومورفولوژی گرایش ژئومورفولوژی و آمایش محیط  مدیریت ورزشی گرایش مدیریت رسانه های ورزشی
 علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش مدیریت اطلاعات  مدیریت ورزشی گرایش مدیریت رویدادهای ورزشی
 علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش مدیریت کتابخانه های دیجیتال مشاوره گرایش مشاوره توانبخشی
 علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش مطالعات کتابخانه های عمومی مشاوره گرایش مشاوره خانواده
علم اطلاعات و دانش شناسی گرایش مطالعات کتابخانه های دانشگاهی مشاوره گرایش مشاوره شغلی
علوم اقتصادی گرایش اقتصاد اسلامی مشاوره گرایش مشاوره مدرسه
علوم اقتصادی گرایش اقتصاد انرژی مطالعات فرهنگی
علوم اقتصادی گرایش اقتصاد و تجارت الکترونیک نهج البلاغه گرایش اجتماعی ، سیاسی و حقوق عمومی
روانشناسی اجتماعی
آب و هواشناسی گرایش آب و هواشناسی محیطی علوم اقتصادی گرایش بانکداری اسلامی
آب و هواشناسی گرایش تغییر اقلیم علوم اقتصادی گرایش برنامه ریزی سیستم های اقتصادی
آب و هواشناسی گرایش سینوپتیک علوم اقتصادی گرایش توسعه اقتصادی و برنامه ریزی
 آموزش زبان فارسی فلسفه و حکمت اسلامی
 آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان  فیزیولوژی ورزشی گرایش فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی
 آموزش و بهسازی منابع انسانی  فیزیولوژی ورزشی گرایش فیزیولوژی ورزشی کاربردی
 آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی گرایش حرکات اصلاحی  علوم سیاسی
 آموزش زبان انگلیسی علوم قرآن و حدیث
جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش برنامه ریزی کالبدی – فضایی مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی جهانگردی
جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش توسعه اقتصاد روستایی مدیریت دولتی گرایش بودجه و مالیه عمومی
 جغرافیا و برنامه ریزی روستایی گرایش مدیریت توسعه پایدار روستایی مدیریت دولتی گرایش توسعه منابع انسانی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش محیط زیست شهری مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش آمایش شهری مدیریت دولتی گرایش طراحی سازمان های دولتی
 جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری مدیریت دولتی گرایش مدیریت پیشرفت و توسعه شهری و روستایی
 تحقیقات آموزشی  مدیریت بازرگانی گرایش کارآفرینی
 تکنولوژی آموزشی  مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت استراتژیک
 جامعه شناسی  مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی داخلی

 

 

مشاوره ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401

با توجه به آیین نامه ای که منتشر می شود ممکن است دانشگاه آزاد تغییر و تحولاتی داشته باشد که از طریق اخبار و اطلاع رسانی ها اعلام می گردد. شما می توانید برای اطلاع از تغییرات مختلف با ایران تحصیل در ارتباط باشید. پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد سریع ترین راه برای ادامه تحصیل است ولی با برنامه ریزی دقیق و کامل و کمک گیری از مشاوران می توانید نتیجه خوبی از کنکور کارشناسی ارشد داشته باشید. متقاضیان می توانند در صورت داشتن سوال هایی در خصوص کارشناسی ارشد بدون کنکور و ثبت نام با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشند.

 

 

شرایط جایگزینی متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد

همانطور که می دانید در آیین نامه جدید پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد آمده است که دانشگاه های سطح یک، 40 درصد ظرفیت خود و دانشگاه های سطح 2 نیز 40 درصد ظرفیت خود، دانشگاه های سطح سه، 30 درصد ظرفیت خود و دیگر دانشگاه ها 20 درصد ظرفیت خود را می توانند بدین شکل جذب نمایند.

اما اگر این مقدار ظرفیت به اندازه 15 درصد تکمیل نشد، دانشگاه می تواند صرفاً ده درصد بعدی را جایگزین نماید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله راهنمای کامل ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور را در تمامی دانشگاه ها بررسی و به زمان، شرایط و نحوه ثبت نام پرداختیم. چنانچه شما نیز متقاضی پذیرش ارشد بدون آزمون هستید و می خواهید بدانید که رشته های مورد علاقه تان در هر کدام از دانشگاه های روزانه، پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد دارای چه ظرفیت هایی است و چگونه می توان قبول شد، می توانید در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره های موجود در جدول با همکاران ما تماس گرفته و راهنمایی کامل را دریافت نمایید. 

 

 

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

 

 

برای آگاهی از مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون و کد رشته محل ها با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور چه زمانی است؟

تاریخ ثبت نام ارشد بدون کنکور از 25 تا 30 اعلام شد و به منظور تسهیلات بیشتر به متقاضیان، این زمان تا 3 دی تمدید گشت.

شرایط ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد چیست؟

تمامی شرایط مربوط ثبت نام ارشد بدون آزمون همه دانشگاه ها در این مقاله آمده است.

برای پذیرش ارشد بدون کنکور از چه طریقی باید اقدام کرد؟

داوطلبان بایستی جهت ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و فرم نام نویسی را تکمیل نمایند.

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و ازاد شامل چه رشته هایی است؟

برای آگاهی از لیست رشته محل های تمامی دانشگاه های کشور پذیرنده ارشد بدون کنکور می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

 

نظرات

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور